Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   16. kolejka, Stal Stalowa Wola - Wisła Kraków, 10 listopada 2024, 12:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11057)

Gin 10.11.2024 15:44

Uryga I Jaroch to smiech

Książę Palownik 10.11.2024 15:53

Duda dał świetny powrót na boisko. Sukiennickiego wciąga jedna dziurką nosa. Każde zagranie to jakiś konkret na zdobycie przestrzeni albo ofensywnej pozycji. Brawo.

Sukiennicki kolejny mecz w swoim stylu: czyli bezmyślna bieganina i podania do byle kogo.

Rodado absolutnie nie służy gra na pozycji nr 10. On jest po prostu niewidoczny. Może lepiej spróbować 4:3:3 i dać w środku trójkę Duda-Carbo-James?

Kutwa dobrze sobie radzi w obronie. W dodatku fajnie wyprowadza piłkę (w tym meczu w sumie miał tylko jedną stratę przy wyprowadzeniu). Nie widać powodów żeby klocek Biedrzycki wstawał z ławki.

emjot 10.11.2024 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gin (Post 1638380)
Uryga I Jaroch to smiech

Jaroch to od dawna ostry zjazd w dół
o Urydze to nie ma co nawet pisać

Książę Palownik 10.11.2024 15:58

Jarocha trzeba odpalić po sezonie. On już nie ma ochoty do gry. Kolejny beznadziejny występ, brak zaangażowania, koncentracji.

Dodać jeszcze trzeba, że z Miedzią to będzie mecz o 10 pkt

emjot 10.11.2024 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1638384)
Jarocha trzeba odpalić po sezonie. On już nie ma ochoty do gry. Kolejny beznadziejny występ, brak zaangażowania, koncentracji.

Dodać jeszcze trzeba, że z Miedzią to będzie mecz o 10 pkt

to będzie ciężki mecz
oglądałem wczoraj TBB z Miedzią, są bardzo dobrze ustawieni przez Mamrota
ograliby na luzie TBB jakby nie głupia czerwień i gol na 1-1 w 95 minucie

AS82 10.11.2024 16:20

Dzisiaj Letkiewicz i Wilk zaliczyli po jednym grubym babolu. :-D

Karherop 10.11.2024 17:15

Po 4-1 juz zabawa treningowa. Dobrze w koncu widziec Dude. Ile mu tracilismy nie majac go do dyspozycji...

Tak wyobrazalem sobie Wisłę w 1 lidze

DysoN 10.11.2024 17:26

Brakuje mi takich nudnych meczów gdzie zwyciestwo jest pewne i nie ma za bardzo czym się denerwować. Wynik chyba lepszy niz gra, w pierweszej polowie Stal się stawiała a my graliśmy zbyt powolnie. Dopiero dluga od Jarocha zmieniła obraz gry.

Tak czy inaczej, brawa dla całej drużyny.

pepe72 10.11.2024 17:40

Na haju do soboty :>
Ustawienie 1-3-2-4-1 się sprawdziło.
Kutwa z golem (choć zakwalifikowano to jako samobój)
Zwoliński-Sobczak 5:7
Kuziemka debiutuje w pierwszej drużynie - gratulacje!

Kiss i Sukiennicki nie zagrają w Głogowie przez kartki. Duda bo jedzie na u21. Ciekawe jak Pan Trener Mariusz Jop ustawi środek. Po zdjęciu Jamesa widać, że się tym martwił od kartki dla Sukiennickiego.

Jeśli wygramy z Chrobrym awansujemy na 6 miejsce
Do awansu z top2 statystycznie potrzeba średniej 2,05 do końca sezonu.

Drozd 10.11.2024 18:22

Dwie strony w temacie po meczu... znaczy wygraliśmy i płaczki nie mają pretekstu do biadolenia :).

Ważna wygrana, teraz powtórzyć to samo w Głogowie...

Spokojnie można jeszcze wygrać tą ligę...

sandomingo 10.11.2024 18:33

Bardzo ważne zwycięstwo i odskoczenie od strefy spadkowej.
Teraz nie przegrać w Głogowie i zima powinna być spokojna.
Jarosław Królewski i jego ekipa będa mieli czas na budowanie druzyny.
Na specjalne.wyróżnienie zasługuje Bartosz Jaroch- od ponad roku widać że walczy z wlasnymi słabościami ale dzisiaj prawdziwe.ciasteczko do Baeny. Palce lizać.

Markus 10.11.2024 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1638382)
Sukiennicki kolejny mecz w swoim stylu: czyli bezmyślna bieganina i podania do byle kogo.

Sukiennicki zagrał słabo. Miał dużo strat, fatalnie operował piłką, spowalniał akcje, przegrywał pojedynki w defensywie, był marny w odbiorze, nie bez powodu został zmieniony przez Jopa już w przerwie. Absolutnie nie chodziło tylko o żółtą kartkę. Nie bronił się swoją grą. Bramka po rykoszecie tego nie wymazuje.

Równie źle zagrał Kiss, także słusznie zmieniony. Zmarnował dobrą okazję bramkową, kiepsko podawał, przegrywał pojedynki, nie gubił krycia. Jego zmiana w przerwie również była dobrym posunięciem Jopa.

Dzisiaj przede wszystkim należy pochwalić właśnie naszego trenera za dobre zarządzanie meczem i jak się okazuje dobór prawidłowej taktyki. Zmiany odpowiednie i poprawiające sytuację + inteligentne pod kątem przyszłości (ściągnięcie Igbekeme, by nie dostał czwartej żółtej kartki w sezonie), ustawienie i organizacja gry przygotowana, mentalne przygotowanie zawodników bez zastrzeżeń. Nie ma się do czego przyczepić, brawo Jop.

Najlepsi w naszej drużynie byli Baena, Mikulec i wprowadzony w przerwie Duda. Zwoliński dołożył liczby w asystach i bramkach. Igbekeme wywiązywał się ze swoich zadań w destrukcji, niestety grając głębiej daje mniej w rozegraniu i konstrukcji. Widać nieco gorszą dyspozycję Rodado niż na początku sezonu, w obronie słabiutko spisywał się momentami Jaroch - ma wprawdzie asystę, ale to jak parę razy objechali go rywale było kompromitujące.

Cieszy wysokie zwycięstwo, które ani przez moment nie podlegało dyskusji. Oby tak samo było w Glogowie. :-D

Arked 10.11.2024 20:01

Wróciliśmy do dobrej praktyki xG powyżej 2. Szczęście też dzisiaj po naszej stronie. Na duży plus Duda, który nie tylko pokazał się z dobrej strony, ale też, że może grać razem z Igbekeme.

https://i.ibb.co/f8cdkJw/Zrzut-ekran...-10-195951.png

grogoriogreg 10.11.2024 20:05

Mam nadzieje, że w klubie podejmą jedyną słuszną decyzję i nie puszczą Dudy na zgrupowanie kadry U21. To powołanie jest kompletnie niepoważne - Kacper musi zostać w klubie, trenować i... grać w Głogowie :D.

Bez Kacpra musielibyśmy wyjść środkiem Igbekeme - Alfaro i skrzydłami Baena - Kiakos.

Skawa Wadowice 10.11.2024 20:16

Generalnie po dobrym wystepie przychodzi padaka a ze glogow ma serie porazek to pewnie sie przelamje z nami. Taka logika. Jeszcze meczu zaleglego nie wygralismy.

pepe72 10.11.2024 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1638402)
Dwie strony w temacie po meczu... znaczy wygraliśmy i płaczki nie mają pretekstu do biadolenia :).

Ważna wygrana, teraz powtórzyć to samo w Głogowie...

Spokojnie można jeszcze wygrać tą ligę...

Wszyscy się obawiają czy będzie sinusoida czy seria ...
W sobotę się wyjaśni ...

willow 10.11.2024 20:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1638394)
Na haju do soboty :>
Ustawienie 1-3-2-4-1 się sprawdziło.
Kutwa z golem (choć zakwalifikowano to jako samobój)
Zwoliński-Sobczak 5:7
Kuziemka debiutuje w pierwszej drużynie - gratulacje!

Kiss i Sukiennicki nie zagrają w Głogowie przez kartki. Duda bo jedzie na u21. Ciekawe jak Pan Trener Mariusz Jop ustawi środek. Po zdjęciu Jamesa widać, że się tym martwił od kartki dla Sukiennickiego.

Jeśli wygramy z Chrobrym awansujemy na 6 miejsce
Do awansu z top2 statystycznie potrzeba średniej 2,05 do końca sezonu.

Carbo ma być ponoć już do dyspozycji.

pepe72 10.11.2024 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1638406)
Sukiennicki zagrał słabo. Miał dużo strat, fatalnie operował piłką, spowalniał akcje, przegrywał pojedynki w defensywie, był marny w odbiorze, nie bez powodu został zmieniony przez Jopa już w przerwie. Absolutnie nie chodziło tylko o żółtą kartkę. Nie bronił się swoją grą. Bramka po rykoszecie tego nie wymazuje.

Równie źle zagrał Kiss, także słusznie zmieniony. Zmarnował dobrą okazję bramkową, kiepsko podawał, przegrywał pojedynki, nie gubił krycia. Jego zmiana w przerwie również była dobrym posunięciem Jopa.
(...)

Zmiany to głównie strach by nie kończyć bez (kilku) zawodników.
Poza tym przy 3:1 to można bardziej eksperymentować.

doktor granat 10.11.2024 20:31

Odrobiliśmy w tej kolejce kolejne 2 punkty do pozycji 6 i tak trzymać.Bardzo chciałbym niedługo na poważnie liczyć malejącą stratę do pozycji 2.
Krok po kroku robić swoje aż do sukcesu. Bez zbędnego hałasu i mielenia ozorem, a także nadmiernego świętowania zwycięstw zanim nie osiągnie się Celu.

pepe72 10.11.2024 20:36

Statystycznie, do awansu z top2 potrzeba jeszcze 14 zwycięstw.

gpat 10.11.2024 21:35

Kibice Wisły na trybunach w Stalowej Woli https://www.youtube.com/watch?v=V-dSKyNPTc8

Karherop 10.11.2024 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 1638410)
Mam nadzieje, że w klubie podejmą jedyną słuszną decyzję i nie puszczą Dudy na zgrupowanie kadry U21. To powołanie jest kompletnie niepoważne - Kacper musi zostać w klubie, trenować i... grać w Głogowie :D.

Bez Kacpra musielibyśmy wyjść środkiem Igbekeme - Alfaro i skrzydłami Baena - Kiakos.

Nie zablokuja Dudy przez wzglad na stosunki z samym zawodnikiem i jego menagerem.

Obstawiam ze Duda pojedzie, a Carbo postawia na nogi. Juz wszakze były plany ze zagra dzisiaj.

Na zmiane Kiakos,.Gogol lub od biedy przesuniecie Kutwy lub Dziedzica.

Taktyke mozna rostosowac tak aby zniwelowac role DP, tak jak to zrobil Jop dzisiaj. W srodku mielismy na papierze 4 ludzi.

pepe72 10.11.2024 23:27

Oficjalnie wyszliśmy:
Zwoliński
Mikulec-Rodado-Kiss-Baena
Igbekeme-Sukiennicki
Kutwa-Uryga-Jaroch
Letkiewicz

Kiss i Sukiennicki nie zagrają.
Zmiany:
46'
Kiss <- Alfaro
Sukiennicki <- Duda
73'
Baena <- Kuziemka
Rodado <- Gogół
77'
Igbekeme <- Kiakos

Mając na uwadze, że Duda jedzie na u21 to koło Igbekeme pewnie wyjdzie Kiakos.

Revolver 10.11.2024 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adryan (Post 1638367)
Odniosłem wrażenie, że Stal nie grała typowej rąbanki jak przystało na dół tabeli I ligi tylko chciała grać ofensywnie i wysokim ustawieniem przez co zabrakło im umiejętności przy powrocie, zostawiali mnóstwo luk co było wodą na młyn dla naszych zawodników.
Zupełnie inaczej ten mecz by wyglądał, gdyby siedzieli w 11 w swoim polu karnym.
Na szczęście dopisujemy 3 punkty, oby w Głogowie było tak samo.

Stal ogólnie próbuje grać w piłkę, nie tylko z nami. Natomiast mają zawodników typu Wojtkowski, więc efektem jest dół tabeli. W sumie szanuję podejście, bo Pietrzykowski jest konsekwentny w grze "stylem", jaki dał im awans.

Co do samego meczu - fajnie, że Jop potrafi to, czego nigdy nie umiał Moskal, a tym bardziej Rude: eksperymentować. Myślałem, że to był błąd w grafice, kiedy zobaczyłem skład, ale okazuje się, że jednak nie z każdym trzeba grać tak samo.

Oficjalnie przepraszam Kutwę za jechanie po nim, bo jako ŚO gra mega pewnie. Robiono mu po prostu piłkarską krzywdę wystawiając go na DP. Mam nadzieję, że Biedrzycki długo nie podniesie się z ławki i uda się opchnąć go za jakąkolwiek kasę, kiedy wróci Colley. Fajnie widzieć też Dudę w dłuższym wymiarze czasowym, bo od razu pokazał, że na tej pozycji jest trzy półki wyżej niż Sukiennicki. Kuziemka - fajnie prowadzi piłkę, dawałbym mu więcej minut przy korzystnych wynikach,

Karherop 10.11.2024 23:58

Dzisiejsza wyjsciowa grafika ze składem nie byla niczym innym jak przelaniem na papier tego co juz stosowalismy w fazie budowania akcji. W obronie powracalismy do czworki z tylu.

Fajnie byloby zobaczyc w jakiejs perspektywie Szota za Jarocha na tej pozycji. Wielu juz zapomnialo ale Szot trafil do nas jako ŚO i gral tam jeszcze do 18 roku zycia.

Ustawienie w ataku bylo troche skorygowane ale wydaje sie że nieprzypadkowo Kiss zostal zdjety w przerwie. Nie mogl sobie znalezc miejsca na boisku.

wolfy 11.11.2024 01:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1638440)
Dzisiejsza wyjsciowa grafika ze składem nie byla niczym innym jak przelaniem na papier tego co juz stosowalismy w fazie budowania akcji. W obronie powracalismy do czworki z tylu.

Fajnie byloby zobaczyc w jakiejs perspektywie Szota za Jarocha na tej pozycji. Wielu juz zapomnialo ale Szot trafil do nas jako ŚO i gral tam jeszcze do 18 roku zycia.

Ustawienie w ataku bylo troche skorygowane ale wydaje sie że nieprzypadkowo Kiss zostal zdjety w przerwie. Nie mogl sobie znalezc miejsca na boisku.

Kiss mógł strzelić gola, wychodził do piłek - nie było tak źle.

Za to naprawdę świetny powrót Dudy, nie było po nim widać braku gry.

Kutwa trzeci z rzędu bardzo dobry mecz na stoperze. Widać że aktualnie jest w lepszej formie niż Biedrzycki i dlatego gra.

Pisałem to dziesiątki razy - nasi młodzi nie rywalizują z piłkarzami wartymi miliony euro, jeśli nie są w stanie wygrać rywalizacji to naprawdę nic ich nie usprawiedliwia Tacy Kiss, Alfaro czy Baena wciągają Starzyńskiego i Młyńskiego nosem, a nikt normalny nie napisze że to niesamowici piłkarze.

Letkiewicz wpuścił babola po kilku meczach w pierwszym składzie, nie mam pretensji - każdy bramkarz się myli. Byle nie robił tego często, a tu akurat jest na plus.

Elefant 11.11.2024 09:21

Cytat:

Dwie strony w temacie po meczu... znaczy wygraliśmy i płaczki nie mają pretekstu do biadolenia :).
Jak ktoś grzecznie prosi...:)
Bez Carbo środek pola nie istnieje. Wejście Dudy obiecujące, ale nie wiadomo jak by to wyglądało, gdyby zaczął od początku.
Bramka na konto młodych, Kutwy (odpuszczenia krycia) i Letkiewicza (drzemka). Fajnie, że nauka przyszła w takim meczu bez konsekwencji. Fajnie, że postawą w pozostałej części meczu pokazali, że to incydent a nie stałą tendencja.
Bramki 1,2,3. Fortuna oddała nam to co zabrała w meczu z Wartą. W tym kontekście strach pomyśleć co będzie za tydzień, gdy koło fortuny się obróci.
Liczą się punkty i to cieszy. I miejmy nadzieję, że "bogate" zwycięstwo nie wprawi w stan samozadowolenia trenera i pionu sportowego.

Markus 11.11.2024 09:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1638402)
Dwie strony w temacie po meczu... znaczy wygraliśmy i płaczki nie mają pretekstu do biadolenia :).

Nie odkryłeś Ameryki Droździe. ;) :evil: Od dawna wiadomo, że naczelni hejterzy forum tacy jak Jaroo1 najbardziej uaktywniają się wtedy, gdy pojawiają się problemy i drużynie nie idzie, by od razu zaatakować zwłaszcza Królewskiego czy Hiszpanów. Natomiast po wygranych meczach lub gdy coś poszło dobrze i się udało, nie bardzo ma on jak krytykować Królewskiego i organizować swoje nagonki, więc siedzi bardziej cicho i czeka na moment kolejnej porażki. :-D

Nic nowego.

Drozd 11.11.2024 10:13

Nic nowego, ale to dowodzi ile są warte wypowiedzi tego typu "kibiców" w każdych okolicznościach.

Z meczu widziałem tylko bramki i skrót. Dlatego o grze nic nie wspominam. Co warte zauważenia. Letkiewicz już nabiera pewności inaczej by takiego zachowania nie zaprezentował w 3 lidze faktycznie taka wrzutka nie byłaby zagrożeniem bo strzelec albo by w piłkę nie trafił albo przy największym szczęściu trafiłby w boczną siatkę. Tutaj bez większego problemu zapakował Letkiemu po krótkim i dupa. Widziałem jego kilka meczy w rezerwach i jedno co mnie raziło to właśnie taki "luźny styl" oby to go nauczyło, że luźny to może być po prysznicem, bo takie podejście na boisku zawsze będzie prędzej czy później ukarane.

Kutwa i Zwoliński. To co jeszcze miesiąc temu było tutaj na ich temat wypisywane to był skandal. Teraz i jeden i drugi pokazują, że są mocnym punktem drużyny i mają potencjał na jeszcze więcej.

Jeszcze jedno, przy straconej bramce tuż przed wykonaniem wolnego strzelec był na spalonym, w powtórkach pokazywana jest stop klatka kiedy piłka już leci, więc możliwe, że znowu próbują nas przytrzymać. To samo będzie w Głogowie. Nasi muszą mieć świadomość że przeciwnik nie jest naszym jedynym przeciwnikiem na boisku.

Karherop 11.11.2024 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1638443)
Kiss mógł strzelić gola, wychodził do piłek - nie było tak źle.

Za to naprawdę świetny powrót Dudy, nie było po nim widać braku gry.

Kutwa trzeci z rzędu bardzo dobry mecz na stoperze. Widać że aktualnie jest w lepszej formie niż Biedrzycki i dlatego gra.

Pisałem to dziesiątki razy - nasi młodzi nie rywalizują z piłkarzami wartymi miliony euro, jeśli nie są w stanie wygrać rywalizacji to naprawdę nic ich nie usprawiedliwia Tacy Kiss, Alfaro czy Baena wciągają Starzyńskiego i Młyńskiego nosem, a nikt normalny nie napisze że to niesamowici piłkarze.

Letkiewicz wpuścił babola po kilku meczach w pierwszym składzie, nie mam pretensji - każdy bramkarz się myli. Byle nie robił tego często, a tu akurat jest na plus.

Duda - 2 klasy wyzej niz Suknia. Wydaje mi sie ze mentalnie bedzie silniejszy. Wczoraj chcial brac wiecej gry na siebie i dawac wiecej do przodu. Kilka razy puscil piekne ciasteczka w pole karne.

A ogolnie co do mlodych to najwazniejsze aby byli odpowiednio wprowadzani i miec duzy dystans do ich pierwszych wystepow. Kutwa musial zebrac frycowe, był wpusczany mimo oslabiania skladu ale widac w nim momentami naprawde fajny potencjal.

Z perspektywy czasu dobrze ze fiaskiem potoczyły sie negocjacje z Chrobrym ws. Zarownego. Mogly byc to kolejne wtopione pieniadze na mlody talent. A tak mamy produkt wlasnej akademii


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl