Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   10. kolejka (zaległa), Chrobry Głogów - Wisła Kraków, 16 listopada 2024, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11038)

Karherop 20.09.2024 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1635136)
Powinniśmy wyjść na to spotkanie ultra defensywnie. Zabić mecz, zapewnić kibicom i komentatorom absolutnie obrzydliwe, niestrawne gówno. Obrona Częstochowy i obserwować zagubienie rywali. Jeśli dadzą się sprowokować to kontry na szybkich skrzydłowych. Przy stałych fragmentach grać na aferę i liczyć na jakąś przypadkową rękę w polu karnym. Padać przy każdym kontakcie z rywalem licząc na aptekarski karny lub czerwoną kartę po VAR. Podejmijmy rękawicę i zagrajmy polskoligowe dziadostwo.

Chciałbym kiedyś to w końcu zobaczyć.

Tymczasem mamy 5 kolejno trenera który jest kompletnie jednowymiarowy w swojej grze. Może jak kiedyś skończymy z myśleniem "gramy swoje, nie interesuje nas jak gra przeciwnik" sprawi że zaczniemy w końcu wygrywać.

MaLk 20.09.2024 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1635142)
Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że gramy krasnalami przeciwko drągalom.

Większość kibiców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak fatalnie zbudowana jest ta kadra.

O graczach do odbudowania, którzy dołączyli po okresie przygotowawczym już było. O podatności na kontuzje wielu graczy (i beznadziejności pionu medyczno-fizjoterapeutycznego) napisaliśmy tutaj elaboraty prze ostatnie lata.

Teraz wychodzi kwestia warunków fizycznych, które w tej bazującej na SFG lidze stawiają nas na straconej pozycji za każdym razem, kiedy piłka nie leci akurat w zasięgu Urygi (względnie Biedrzyckiego, o ile ten akurat jeszcze jest na boisku i dopiero czeka na okazję do złapania czerwieni, a nie już ją złapał). Łasicki i Jaroch mają co najwyżej przeciętne jak na obrońców I ligi warunki, za chwilę doszlusuje do nich ciut niższy Szot. I koniec.

Mikulec odstaje już znacząco, Kiakos też niespecjalnie wielki. W pomocy oprócz Carbo sami niscy zawodnicy (przynajmniej z tych, którzy się w ogóle łapią do składu).

W praktyce każdy ogarnięty trener przeciwnika już wie, że wystarczy na nas parę wrzutek, czy to z SFG, czy to po kontrze i jakaś bramka musi wpaść. A jak nie wpadnie po wrzutce, to sami sobie zrobimy jakiegoś karnego. Wystarczy być konsekwentnym i tyle.

Dla większości naszych kibiców liczy się tylko to, że skoro potrafili wygrać z X, to powinni wygrywać ze wszystkimi innymi, a tak w ogóle, to Moskal nic nie zmienił.

Karherop 20.09.2024 14:54

Jesteśmy średnio o 5 cm niżsi od średniej ligowej i nawet do 7-9 cm niżsi średnio od najwyższych w tej lidze.

Po letnich zmianach kadrowych to chyba nawet jest jeszcze gorzej. Jedyny upgrde wzrostu to Biedrzycki.

Patryko 20.09.2024 15:48

Co innego różnica wzrostu, a co innego chęć podjęcia walki w powietrzu (patrz przykład Gogóła i pierwszej bramki dla ŁKS).

Pamiętacie powietrzne wyczyny Urygi u nas, jeszcze przed transferem do Płocka? On też czasem w ogóle z bloków nie wychodził, stał jak słup soli.

Arked 20.09.2024 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1635143)
Chciałbym kiedyś to w końcu zobaczyć.

Tymczasem mamy 5 kolejno trenera który jest kompletnie jednowymiarowy w swojej grze. Może jak kiedyś skończymy z myśleniem "gramy swoje, nie interesuje nas jak gra przeciwnik" sprawi że zaczniemy w końcu wygrywać.

Ja bym nie chciał tego zobaczyć, bo tego się oglądać nie da, ale na pewno pozytywnie wpłynęłoby to na wyniki.

Wisła po prostu jest naiwnie ambitna w tym jak chciałaby grać. Niestety chcąc grać w ten sposób trzeba mieć o wiele więcej jakości: 1. W obronie, bo mniejsza ilość zawodników musi robić więcej i nadrabiać braki piłkarzy ofensywnych. 2. W wykończeniu i współczynniku konwersji xG - bo jakość sytuacji z broniącym dużą ilością zawodników rywalem jest niższa. Mało który klub w Polsce to ma, prawdopodobnie żaden.

wolfy 20.09.2024 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1635136)
Powinniśmy wyjść na to spotkanie ultra defensywnie. Zabić mecz, zapewnić kibicom i komentatorom absolutnie obrzydliwe, niestrawne gówno. Obrona Częstochowy i obserwować zagubienie rywali. Jeśli dadzą się sprowokować to kontry na szybkich skrzydłowych. Przy stałych fragmentach grać na aferę i liczyć na jakąś przypadkową rękę w polu karnym. Padać przy każdym kontakcie z rywalem licząc na aptekarski karny lub czerwoną kartę po VAR. Podejmijmy rękawicę i zagrajmy polskoligowe dziadostwo.

O, polać temu forumowiczowi! Akurat z kontry dobrze nam się gra i mamy świetnych do tego piłkarzy.

Ale nie - my musimy grać swoje!

leszekpw 20.09.2024 18:09

Bo trzeba było zatrudnić jakiegoś trenera zamordystę, a nie Kazia "krakowska gra" Moskala,.który to sposób w I lidze nic nie daje.
My stąd nigdy nie awansujemy.Chyba, że zjawi się pasjonat typu Cupiała i wpompuje w klub gruby hajs, na co się nie zanosi.

ciacho 20.09.2024 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1635151)
O, polać temu forumowiczowi! Akurat z kontry dobrze nam się gra i mamy świetnych do tego piłkarzy.

!

A to ciekawe. Na czym opierasz to twierdzenie? Kiedy ostatnio strzeliliśmy bramkę z kontry?

FraMat 20.09.2024 20:50

Ponoć jest prawdopodobne, że mecz zostanie przełożony, bo ma być w Głogowie stan wyjątkowy

Arked 20.09.2024 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1635154)
A to ciekawe. Na czym opierasz to twierdzenie? Kiedy ostatnio strzeliliśmy bramkę z kontry?

W pucharach strzelaliśmy, kiedy miały miejsce tak niespotykane w 1 Lidze sytuacje jak próba ataku większą ilością zawodników w wykonaniu rywala

krysztal 20.09.2024 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1635155)
Ponoć jest prawdopodobne, że mecz zostanie przełożony, bo ma być w Głogowie stan wyjątkowy

Czemu nie rozegrają go na naszym stadionie?

Patryko 20.09.2024 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1635158)
Czemu nie rozegrają go na naszym stadionie?

Bo wynajęcie naszego stadionu na jeden mecz to jakieś 20% ich rocznego budżetu. :D

marek2a 20.09.2024 22:32

Sytuacja na Odrze: Jest ryzyko przelania się wody w Odrze w Głogowie i Nowej Soli - ostrzegał dyrektor IMGW Robert Czerniawski.

krysztal 21.09.2024 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1635159)
Bo wynajęcie naszego stadionu na jeden mecz to jakieś 20% ich rocznego budżetu. :D

Nie że oni wynajmą tylko nastąpi zmiana gospodarza meczu.Teraz w Krakowie na wiosnę w Głogowie

Karherop 21.09.2024 11:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1635161)
Nie że oni wynajmą tylko nastąpi zmiana gospodarza meczu.Teraz w Krakowie na wiosnę w Głogowie

No i ile biletów sprzedalibysmy w 2 dni? Na opłatę za ochronę by nie starczyło.

Już lepiej odwołać tak jak zrobiła Odrą, chociaż generalnie jak rzeki nie przeleją to niech grają

Karherop 21.09.2024 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1635150)
Ja bym nie chciał tego zobaczyć, bo tego się oglądać nie da, ale na pewno pozytywnie wpłynęłoby to na wyniki.

Wisła po prostu jest naiwnie ambitna w tym jak chciałaby grać. Niestety chcąc grać w ten sposób trzeba mieć o wiele więcej jakości: 1. W obronie, bo mniejsza ilość zawodników musi robić więcej i nadrabiać braki piłkarzy ofensywnych. 2. W wykończeniu i współczynniku konwersji xG - bo jakość sytuacji z broniącym dużą ilością zawodników rywalem jest niższa. Mało który klub w Polsce to ma, prawdopodobnie żaden.

RS prowadząc Wiśle (jakoś wiosna 2023) powiedział że mógłby wygrywać mniej ofensywnym stylem, ale kibice Wisły by go zjedli za defensywke.

Bardziej absurdalnego zdania za swojej kadencji nie wypowiedział.

Biedna jest taka Puszcza, 2 sezon w ekstraklasie, na złość swoich kibiców grająca antyfutbol. Nie to co Wisła.

TIR_DO_SŁUBIC 21.09.2024 11:35

W tym sezonie Puszcza nie gra "antyfutbolu".

krysztal 21.09.2024 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1635167)
No i ile biletów sprzedalibysmy w 2 dni? Na opłatę za ochronę by nie starczyło.

Już lepiej odwołać tak jak zrobiła Odrą, chociaż generalnie jak rzeki nie przeleją to niech grają

Nie no jasne że teraz to już jest za póżno ale od ponad tygodnia wiadomo jak wygląda sytuacje więc prewencyjnie można było zmienić gospodarza.Rozumiem,że jak do tej pory nie ma komunikatu o odwołaniu meczu to gramy bo nie wyobrażam sobie tłuc się do Głogowa tylko po to żeby przerzucić parę worków z piaskiem.

FraMat 21.09.2024 14:30

Miga podał, że w Głogowie jest stan wyjątkowy https://sport.tvp.pl/82414365/glogow...-chrobry-wisla

Cytat:

1. W czasie stanu wyjątkowego mogą być zawieszone prawa do:
1) organizowania i przeprowadzania wszelkiego rodzaju zgromadzeń;
2) organizowania i przeprowadzania imprez masowych oraz prowadzonych w ramach działalności kulturalnej imprez artystycznych i rozrywkowych, niebędących imprezami masowymi;...
USTAWA z dnia 21 czerwca 2002 r. o stanie wyjątkowym

TIR_DO_SŁUBIC 21.09.2024 15:22

Dla Wisły byłoby dobrze gdyby ten mecz został przełożony, odpoczeliby :>

wolfy 21.09.2024 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1635170)
Nie no jasne że teraz to już jest za póżno ale od ponad tygodnia wiadomo jak wygląda sytuacje więc prewencyjnie można było zmienić gospodarza.Rozumiem,że jak do tej pory nie ma komunikatu o odwołaniu meczu to gramy bo nie wyobrażam sobie tłuc się do Głogowa tylko po to żeby przerzucić parę worków z piaskiem.

Zapominasz w jakim kraju żyjemy. Tu się nigdy nie myśli przed, tylko nieudolnie reaguje po.

Prognozy były wcześniej, a płemieł .......ił że nie będzie tak źle. To na co Ty liczysz, że w PZPN czy Pierwszej Lidze coś zrobią ZANIM stadion zaleje? :haha:

Ale akurat przerzucenie kilku worków z piaskiem to coś co nie powinno przerosnąć ich możliwości. Broda już i tak ma kontuzję, reszta powinna dać radę.

Największym pozytywem z przełożenia meczu byłoby to że kibice odpoczną.

EDIT:
No i mecz przełożony.

Skawa Wadowice 21.09.2024 15:53

No i spoko. Odpoczynek dla pilkarzy bo zasluzyli dobra gra a i my nie bedziemy mieli zepsutej niedzieli

wolfy 21.09.2024 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1635174)
No i spoko. Odpoczynek dla pilkarzy bo zasluzyli dobra gra a i my nie bedziemy mieli zepsutej niedzieli

W punkt. Wreszcie Moskal zrobi mikrocykl i wtedy liga nasza!

Arked 21.09.2024 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1635168)
RS prowadząc Wiśle (jakoś wiosna 2023) powiedział że mógłby wygrywać mniej ofensywnym stylem, ale kibice Wisły by go zjedli za defensywke.

Bardziej absurdalnego zdania za swojej kadencji nie wypowiedział.

Biedna jest taka Puszcza, 2 sezon w ekstraklasie, na złość swoich kibiców grająca antyfutbol. Nie to co Wisła.

Ja osobiście nie chciałbym, żeby Wisła grała defensywnie, bo to nie jest coś co będę oglądać co tydzień. Ale smutna rzeczywistość ligowa jest taka, że nie da się inaczej. Dziadostwo i piłkarski terroryzm wygrywają. Absolutnie nic nie premiuje drużyn próbujących grać bardziej otwartą piłkę. Nie ma to sensu przy obecnych przepisach gry i regulaminach rozgrywek.

Szneka 21.09.2024 17:41

Panowie mieszkam 33km w dół rzeki od Głogowa. nie jest u nas wesoło. sporo dróg pozamykanych. dobra decyzja z tym przełożeniem meczu

FraMat 21.09.2024 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1635173)
No i mecz przełożony.

Przynajmniej weekend będzie spokojny. Nie będę się wkurzał wynikiem.

wolfy 21.09.2024 17:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1635178)
Panowie mieszkam 33km w dół rzeki od Głogowa. nie jest u nas wesoło. sporo dróg pozamykanych. dobra decyzja z tym przełożeniem meczu

Myślę że nikt tutaj szat nie będzie rozdzierał. Sam poczułem się jakbym dostał telefon od dentysty że trzeba przełożyć wizytę - wiadomo że w końcu trzeba będzie to zrobić, wiadomo że nic przyjemnego, ale przynajmniej tydzień spokoju.

Myślę że ludzie mają pretensje bardziej o to że tak późno podjęto decyzję. Bo niby czego się spodziewali w pierwszej lidze?

A w....... od Chrobrego nie ucieknie!

leszekpw 21.09.2024 18:39

Fuks Kazka. Zobaczymy teraz jaki to trener. Tak jojczyliście, ze przemęczeni, że brak czasu dla Kazka. Okaże się w następnym spotkaniu co to dało. Jak znów przegra, może być gorąco.

Arked 21.09.2024 18:57

Naszym problemem nie było żadne przemęczenie. Nie był nim też brak chęci czy problemy z motywacją. Na pewno jest nim nerwowość i brak zimnej krwi w związku z kiepskimi wynikami (niekoniecznie z kiepską grą).

Karherop 21.09.2024 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1635176)
Ja osobiście nie chciałbym, żeby Wisła grała defensywnie, bo to nie jest coś co będę oglądać co tydzień. Ale smutna rzeczywistość ligowa jest taka, że nie da się inaczej. Dziadostwo i piłkarski terroryzm wygrywają. Absolutnie nic nie premiuje drużyn próbujących grać bardziej otwartą piłkę. Nie ma to sensu przy obecnych przepisach gry i regulaminach rozgrywek.

Od przeszło 4 lat gramy pazdzierz który nic nie ma wspólnego z ofensywna gra, a jednak się go ciągle ogląda.

Poza tym zwycięstwa budują morale i nastroje u kibiców bez względu na styl. Jeśli tylko wynika on z konsekwencji, a nie przypadków. Tu nikt raczej nie cieszy się z pięknych porażek.
Nie przypominam sobie choćby żeby za Carillo który wygrywał na legii narzekano na styl.

W ogóle przy tak marnym punktowaniu to jakiekolwiek mówienie o stylu powinno być zabronione. Trzeba zdobywać punkty bez względu na wszystko.

PS. Odwołany mecz miejmy nadzieję że wyjdzie nam na dobre. nam w domyśli - kibicom.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl