Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kazimierz Moskal ponownie trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11017)

Jagul 04.06.2024 19:18

Tu i tak wszystko zależy od parodysty na stanowisku prezesa.
Mam nadzieję że trener odseparuje zespół od Zaskrońca i jego przydupasów.

gpat 04.06.2024 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1626532)
Tu i tak wszystko zależy od parodysty na stanowisku prezesa.
Mam nadzieję że trener odseparuje zespół od Zaskrońca i jego przydupasów.

Oto to. Najważniejsze, podstawowa sprawa- wypie...ć Królewskiego z szatni.
Tu najlepszy trener nie pomoże, jeśli dowolna persona wpada do szatni i robi w niej szopkę, na festyn niech idzie. Poklepywanie po plecach mówiąc, że wykonali dobrą robotę. Trener wie czy piłkarz wykonał dobrze swoje zadanie, a nie prezes.

s1mone 04.06.2024 20:50

Wbrew większości piszących uważam, że wiele zależy od trenera Moskala.


Oby mu sprzyjało szczęście.


Tak byśmy z dumą śpiewali 'Nie rusz Kazika' :)

Mixu 04.06.2024 21:09

https://weszlo.com/2024/06/04/kazimi...j-samej-wisly/ dobry artykuł Michała Treli warty przeczytania.

Ten fragment jest niesamowity: "Ostatnim sięgnięciem po doświadczonego trenera z ligowej karuzeli było chyba zatrudnienie Dariusza Wdowczyka jeszcze przez Bogusława Cupiała w 2016 roku. A przecież sięgnięcie po kogoś, kto już coś osiągnął w podobnych realiach, wydawałoby się najprostszym i rodzącym najmniejsze ryzyko rozwiązaniem. Trudno uwierzyć, że decydowano się na nie tak rzadko."

Wojtas 04.06.2024 22:05

Kaziu witaj w domu

w zasadzie nic dodac nic ująć,lezka sie kręci jak w przebitce jest gol Kazia z Saragossą chyba najlepszy mecz Wisly w historii

koniec z hiszpańską Wisła,Wisla ma byc tylko jedna bez zadnych podziałow

Curvaldinho 04.06.2024 22:33

Mimo wszystko powiało nadzieją, bo zna ligową sieczkę, przestaniemy raczej też grać tiki-takę, kwestia jeszcze ogarnięcia obrony.

pepe72 04.06.2024 23:02

https://weszlo.com/2024/06/04/kazimi...j-samej-wisly/
Cytat:

Pierwotnie napisane przez M.Trela
Zatrudnienie Moskala nie musi też oznaczać dla klubu całkowitego pożegnania z ideą przeprowadzania rekrutacji na podstawie danych. Nie wiem oczywiście, w jakim stopniu algorytmy Jarosława Królewskiego oceniły kandydaturę nowego trenera, ale jeśli nie są zbyt mocno oderwane od rzeczywistości, powinny się zaświecić na zielono. Moskal jako trener nie jest bowiem absolutnie zaprzeczeniem tego, co Wisła próbowała grać za Alberta Rude czy wcześniej Radosława Sobolewskiego. Jako człowiek przesiąknięty krakowskim futbolem, zawsze był orędownikiem gry ofensywnej, opartej na posiadaniu piłki i atakach pozycyjnych, a gwiazdami jego obu okresów w ŁKS-ie byli Hiszpanie. Zatrudnienie w miejsce młodego trenera z ligi kostarykańskiej miejscowej legendy nie musi więc oznaczać przestawienia wajchy w drugą stronę. Każdy zespół chcący awansować musi wiedzieć, jak się obchodzić z piłką i jak radzić sobie z rywalem okopanym na 30. metrze przed własną bramką. A Moskal potrafi nauczyć zawodników odpowiednich rozwiązań na takie wyzwania.

:P

pepe72 04.06.2024 23:39

Konferencja prasowa dziś (środa) o 14:00 będzie live na YT
https://x.com/WislaKrakowSA/status/1798044545721970881

Tu link do YT:
https://www.youtube.com/live/KMrfNX-...Ae14dYRVSp0JBW

Witalis 05.06.2024 09:53

Jest to wybór, który wlewa do serca trochę otuchy.



Był oczywisty pół roku temu, miejmy nadzieję, że pomysł wypali teraz.



Miejmy nadzieję, że dostatnie odpowiednich piłkarzy do gry o awans (zatrzymanie Colleya, Jarocha, Carbo, Dudy, Rodado, może Goku zaskoczy), bo nie jest trenerem do gry o utrzymanie.


Chciałbym, żeby Jop został w sztabie. Załuska jest mi obojętny, nie umiem ocenić jego pracy, ale jestem podejrzliwy.


Natomiast kogoś ogarniętego do przygotowania fizycznego i mini sztabu medycznego (lekarz i rehabilitant) potrzebujemy na wczoraj.

Karherop 05.06.2024 16:18

Dzisiejsza konferencja to lanie wody pierwsza klasa, natomiast biła z Moskala radość z powrotu do Wisły.

Oby nie zaliczył falstartu, choć terminarz i napięcie spotkań będzie miał bardzo trudny, praktycznie do września ma grę co 3 dni. Trzeba wpisać kilka porażek w koszty.

nero 05.06.2024 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1626620)
Dzisiejsza konferencja to lanie wody pierwsza klasa, natomiast biła z Moskala radość z powrotu do Wisły.

Oby nie zaliczył falstartu, choć terminarz i napięcie spotkań będzie miał bardzo trudny, praktycznie do września ma grę co 3 dni. Trzeba wpisać kilka porażek w koszty.

Jasne, trzeba wpisać w koszty. JK też tak uważa, dlatego w tym sezonie nie gramy o awans. W ogóle najbliższe 2 lata wpisałbym na straty, co się tam będzie ograniczać do jednego miesiąca albo sezonu.

yarow 05.06.2024 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1626498)
(...) Prawie 60 lat na karku, gdzie on się tam odnajdzie w tych współczesnych technologiach i narzędziach? (...)

Nie doszukiwałbym się tutaj problemu. Mam niewiele lat mniej od Pana Kazimierza, złożyłem sobie kompa, stworzyłem samodzielnie stronę internetową, podpiąłem domenę internetową, wgrałem na serwer... A trener ma trenować. Poza tym jest jeszcze sztab.

Karherop 05.06.2024 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1626622)
Jasne, trzeba wpisać w koszty. JK też tak uważa, dlatego w tym sezonie nie gramy o awans. W ogóle najbliższe 2 lata wpisałbym na straty, co się tam będzie ograniczać do jednego miesiąca albo sezonu.

Inaczej. Liczę że Moskal będzie miał start taki jak w ŁKS (6-4-3) po 13 kolejkach, potem zaczął marsz w górę. Sparing z ŁKSem przed sezonem potrafił przerżnąć 0-5 (znając nas to po czymś takim mógłby się wynosić z klubu).

Pewnie przytrafi się porażka w Białymstoku. W pucharach może jakaś wygrana, remis i dwie porażki i skończy się na dwóch rundach, jeśli na trzech to dojdą kolejne dwie porażki.

Łącznie możemy mieć do połowy września z 8 porażek w tym 4 w pucharach i 1 w superpucharze. Czy to będzie tragedia i wypisanie się z walki o awans? Nie. Takie będziemy mieć realia z grania co 3 dni w pucharach jako 1 ligowiec.

krysztal 05.06.2024 23:16

Obejrzałem konferencję i szczerze powiedziawszy ja tam jakiejś chemii między trenerem Moskalem a Królewskim nie widzę,nawet w pewnym momencie to Kazek wyciąga mokra szmatę i strzela nią w pysk Jarka odnośnie przesadnego opierania się na danych i statystykach.Moskal też wyrażnie odcina się od decyzji personalnych podjętych przez klub przed podpisaniem kontaktu.

azor 06.06.2024 06:12

Ciekawi mnie ten pokoleniowo/technologiczny mezalians, bo wciąż mi się to nie spina. Po Kazku widać, że się dobrze tutaj czuje. Z premedytacją czy nie - trochę z pobłażliwością potraktował Królewskiego.

Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

emjot 06.06.2024 07:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626651)
Ciekawi mnie ten pokoleniowo/technologiczny mezalians, bo wciąż mi się to nie spina. Po Kazku widać, że się dobrze tutaj czuje. Z premedytacją czy nie - trochę z pobłażliwością potraktował Królewskiego.

Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

bąbelki buzują
jestem prezes
jestem właściciel
mogę
itp. itd
stare to jak świat

Karherop 06.06.2024 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626651)
Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

Jakbym miał obstawiać to widać po nim ostatnie 1.5 roku w Wiśle.

Kazimierz Moskal z każdym się dogada, ale przypuszczam że w kwestii danych to będzie robota Siwierskiego i JK namaścił go na łacznika. Moskal nie będzie siedział przed komputerem pół dnia, Siwierski już tak.

Ciekawe czy Jop zostanie w sztabie. Nie zdziwiłby mnie zakusy klubów I/II ligi.

Jaroo1 06.06.2024 08:44

Cytat:

Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?
No jak, nie zauważyłeś kiedy? Wtedy kiedy wycackal wszystkich i sam rządzi klubem. Przecież na początku grał inteligenta, kulturalnego i posługującego się piękna polszczyzna i językiem technicznym ze swojej branży. A jak zaczął wysadzać z fotela wszystkich i zrobił się wielkim nieomylnym właścicielem to się buja po internetowych i wywiadach jak patus.

Dla mnie od początku to jest jego gra obliczona na swoje korzyści. Dziwne by było gdyby wszystko tak dobrze się w jedną całość składało przypadkowo.

pepe72 06.06.2024 09:49

Jaroo1, już kilka razy się chwaliłeś, że chcesz wywalić Królewskiego z klubu (co prawda nie da się ale chcesz) ...
Ale czy możesz się ograniczyć do hejtowania właściciela do tematu właścicielskiego?

MaLk 06.06.2024 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1626651)
Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem?

Kiedy wyobrażenia któryś z kolei raz zderzyły się z twardą rzeczywistością.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja generalnie zgadzam się z ogólnymi założeniami o roli analizy danych, technologii itp. w piłce nożnej. Że to jest potrzebne, że to przyszłość.

Ale sposób, w jaki - nie mając ku temu środków, potencjału, zaplecza, w permanentnie kryzysowej sytuacji klubu, ignorując wszystkie inne kluczowe aspekty działalności - usiłuje to wdrażać jest jakiś taki... z Marsa. A jedyną odpowiedzią na te problemy do tej pory było "no to dorzućmy więcej tego, co nie działa, wtedy musi zadziałać".

No nic, na tę chwilę przynajmniej ruch z Moskalem świadczy o tym, że jest jakaś szansa na uzyskanie jakiegoś balansu rzeczywistej, praktycznej wiedzy o piłce nożnej z teoretyczną wiedzą o analizie danych.

Jaroo1 06.06.2024 11:22

Cytat:

Jaroo1, już kilka razy się chwaliłeś, że chcesz wywalić Królewskiego z klubu (co prawda nie da się ale chcesz) ...
Ale czy możesz się ograniczyć do hejtowania właściciela do tematu właścicielskiego?
Tak jeśli mi powiesz od kiedy prawda nazywana jest hejtem.

stary dziad 06.06.2024 11:41

Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
Czyli zrobiliśmy, przeanalizowaliśmy itd.
I tak, co do oceny Sobczaka mamy:
"Tak został oceniony, tak wyszło z naszych danych i z analizy, którą przeprowadziliśmy. Nie tyczy się to tylko goli i asyst, ale ogólnego pojmowania tego, jak chcemy, żeby drużyna była i wyglądała".

Chcemy? Kto?
Chyba nie Kiko ani Rude?
I chyba nie Moskal.
No to kim są ci "oni"?

emjot 06.06.2024 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1626676)
Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
Czyli zrobiliśmy, przeanalizowaliśmy itd.
I tak, co do oceny Sobczaka mamy:
"Tak został oceniony, tak wyszło z naszych danych i z analizy, którą przeprowadziliśmy. Nie tyczy się to tylko goli i asyst, ale ogólnego pojmowania tego, jak chcemy, żeby drużyna była i wyglądała".

Chcemy? Kto?
Chyba nie Kiko ani Rude?
I chyba nie Moskal.
No to kim są ci "oni"?

nikim
oni nie istnieją
no chyba że przez my JK określa siebie i legendarne AI

Manhunt. 06.06.2024 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1626669)
Kiedy wyobrażenia któryś z kolei raz zderzyły się z twardą rzeczywistością.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja generalnie zgadzam się z ogólnymi założeniami o roli analizy danych, technologii itp. w piłce nożnej. Że to jest potrzebne, że to przyszłość.


Ale sposób, w jaki - nie mając ku temu środków, potencjału, zaplecza, w permanentnie kryzysowej sytuacji klubu, ignorując wszystkie inne kluczowe aspekty działalności - usiłuje to wdrażać jest jakiś taki... z Marsa. A jedyną odpowiedzią na te problemy do tej pory było "no to dorzućmy więcej tego, co nie działa, wtedy musi zadziałać".

No nic, na tę chwilę przynajmniej ruch z Moskalem świadczy o tym, że jest jakaś szansa na uzyskanie jakiegoś balansu rzeczywistej, praktycznej wiedzy o piłce nożnej z teoretyczną wiedzą o analizie danych.

Raczej wszyscy się z tym zgadzają, problem jest w tym, że znowu działamy zero jedynkowo. Tak jak Brzęczek miał być trenerem i dyrektorem sportowym w jednym, tak teraz wszystko jest robione na już i ma się opierać na AI. Dlaczego nie próbujemy wdrażać tego od np. rezerw? Miesiące mijają, lata mijają i jak ten klub nie miał struktur sportowych tak dalej ich nie ma, a to niestety jest i będzie podstawa każdego normalnego klubu. Możemy się kłócić i spierać odnośnie tego jaki trener ma tu przyjść, ale sama zmiana trenera nigdy nic nie zmieni gdy nad nim i pod nim nie ma odpowiednich ludzi, którzy będą wiedzieli co mają robić. Tyle jest gadane o tym awansie, ale nie oszukujmy się awans by nic nie zmienił, dalej bylibyśmy nieudolnie zarządzanym klubem. Wiedział od maja, że Kiko odchodzi to dlaczego nie miał już przygotowanego zastępstwa? Przecież odpowiedni dyrektor sportowy to podstawa. Wystarczy spojrzeć na taką Lechię przecież między nimi, a nami jest przepaść. Z czym my chcemy awansować no i po co? Prezes lansuje się w mediach na prawo i lewo, wyśmiewa dziennikarzy, którzy zadają słuszne pytania, udziela żenujących wywiadów, a klub z dnia na dzień bardziej się stacza. Bez zmiany na stanowisku prezesa/właściciela( Królewski musiałby przestać się wtrącać) to ten klub nie czeka nic dobrego.

Patryko 06.06.2024 12:23

Tu chodzi najprawdopodobniej o Wawrzynowa.

Karherop 06.06.2024 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt. (Post 1626678)
Bez zmiany na stanowisku prezesa/właściciela( Królewski musiałby przestać się wtrącać) to ten klub nie czeka nic dobrego.

Nikt inny niż JK przy tym stanie finansowym spółki nie zostanie Prezesem. Ba, nawet Vice prezesa ciężko powołać. Wiąże się to że zbyt duża odpowiedzialnością i ryzykiem dla swojego majątku. M.in też dlatego Obidzinski był zawsze P.O. Prezesa, a jedyny który się do tego garnął to Dawid B.

Ogółem Im mniejsze kompetencje tym większa szansa kogoś zrobić Prezesem Wisły, a chyba nie o to chodzi. Ktoś kto ma trochę oleju w głowie to się tego nie podejmie. Chyba że Władek dobry chłop od Kuby.

Tutaj jedynie zmiana właściciela wchodzi w grę.

wierność83 06.06.2024 12:31

Obecny pion sportowy w Wiśle liczy 4 osoby i to ich zapewne ma Królewski na myśli zawsze w takiej sytuacji. Z oficjalnej:

Paweł Brożek - Skaut

Michał Szoja - Skaut

Piotr Wawrzynów - Lead Data Scientist

Filip Waluś - Data Scouting Coordinator

pepe72 06.06.2024 12:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1626672)
Tak jeśli mi powiesz od kiedy prawda nazywana jest hejtem.

Jak robisz to w temacie niezwiązanym z właścicielami to jest co najmniej spamem.

yarow 06.06.2024 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1626676)
Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
(...)

Może to być nieświadoma maniera przyniesiona ze świata naukowego. Pluralis modesiae. "Liczba mnoga oznaczająca skromność' ;)
Mnie to nie razi.

W ogóle, staram się oddzielić sposób bycia człowieka i jego cechy charakteru od jego dokonań. I oceniać za całokształt. Widzę błędy, które popełnia, nie zapominam o zasługach dla Wisły - bo one są. A wiara kibica w lepsze jutro jest wielka :)

stary dziad 06.06.2024 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1626687)
Może to być nieświadoma maniera przyniesiona ze świata naukowego. Pluralis modesiae. "Liczba mnoga oznaczająca skromność' ;)
Mnie to nie razi.

Jeśli tak to jest jeszcze gorzej.
Bo to nie dyrektor sportowy, nie trener decyduje o przydatności zawodnika ale sam pan prezesek.
A jakie są tego efekty to widzimy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl