![]() |
Tu i tak wszystko zależy od parodysty na stanowisku prezesa.
Mam nadzieję że trener odseparuje zespół od Zaskrońca i jego przydupasów. |
Cytat:
Tu najlepszy trener nie pomoże, jeśli dowolna persona wpada do szatni i robi w niej szopkę, na festyn niech idzie. Poklepywanie po plecach mówiąc, że wykonali dobrą robotę. Trener wie czy piłkarz wykonał dobrze swoje zadanie, a nie prezes. |
Wbrew większości piszących uważam, że wiele zależy od trenera Moskala.
Oby mu sprzyjało szczęście. Tak byśmy z dumą śpiewali 'Nie rusz Kazika' :) |
https://weszlo.com/2024/06/04/kazimi...j-samej-wisly/ dobry artykuł Michała Treli warty przeczytania.
Ten fragment jest niesamowity: "Ostatnim sięgnięciem po doświadczonego trenera z ligowej karuzeli było chyba zatrudnienie Dariusza Wdowczyka jeszcze przez Bogusława Cupiała w 2016 roku. A przecież sięgnięcie po kogoś, kto już coś osiągnął w podobnych realiach, wydawałoby się najprostszym i rodzącym najmniejsze ryzyko rozwiązaniem. Trudno uwierzyć, że decydowano się na nie tak rzadko." |
Kaziu witaj w domu
w zasadzie nic dodac nic ująć,lezka sie kręci jak w przebitce jest gol Kazia z Saragossą chyba najlepszy mecz Wisly w historii koniec z hiszpańską Wisła,Wisla ma byc tylko jedna bez zadnych podziałow |
Mimo wszystko powiało nadzieją, bo zna ligową sieczkę, przestaniemy raczej też grać tiki-takę, kwestia jeszcze ogarnięcia obrony.
|
https://weszlo.com/2024/06/04/kazimi...j-samej-wisly/
Cytat:
|
Konferencja prasowa dziś (środa) o 14:00 będzie live na YT
https://x.com/WislaKrakowSA/status/1798044545721970881 Tu link do YT: https://www.youtube.com/live/KMrfNX-...Ae14dYRVSp0JBW |
Jest to wybór, który wlewa do serca trochę otuchy.
Był oczywisty pół roku temu, miejmy nadzieję, że pomysł wypali teraz. Miejmy nadzieję, że dostatnie odpowiednich piłkarzy do gry o awans (zatrzymanie Colleya, Jarocha, Carbo, Dudy, Rodado, może Goku zaskoczy), bo nie jest trenerem do gry o utrzymanie. Chciałbym, żeby Jop został w sztabie. Załuska jest mi obojętny, nie umiem ocenić jego pracy, ale jestem podejrzliwy. Natomiast kogoś ogarniętego do przygotowania fizycznego i mini sztabu medycznego (lekarz i rehabilitant) potrzebujemy na wczoraj. |
Dzisiejsza konferencja to lanie wody pierwsza klasa, natomiast biła z Moskala radość z powrotu do Wisły.
Oby nie zaliczył falstartu, choć terminarz i napięcie spotkań będzie miał bardzo trudny, praktycznie do września ma grę co 3 dni. Trzeba wpisać kilka porażek w koszty. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Pewnie przytrafi się porażka w Białymstoku. W pucharach może jakaś wygrana, remis i dwie porażki i skończy się na dwóch rundach, jeśli na trzech to dojdą kolejne dwie porażki. Łącznie możemy mieć do połowy września z 8 porażek w tym 4 w pucharach i 1 w superpucharze. Czy to będzie tragedia i wypisanie się z walki o awans? Nie. Takie będziemy mieć realia z grania co 3 dni w pucharach jako 1 ligowiec. |
Obejrzałem konferencję i szczerze powiedziawszy ja tam jakiejś chemii między trenerem Moskalem a Królewskim nie widzę,nawet w pewnym momencie to Kazek wyciąga mokra szmatę i strzela nią w pysk Jarka odnośnie przesadnego opierania się na danych i statystykach.Moskal też wyrażnie odcina się od decyzji personalnych podjętych przez klub przed podpisaniem kontaktu.
|
Ciekawi mnie ten pokoleniowo/technologiczny mezalians, bo wciąż mi się to nie spina. Po Kazku widać, że się dobrze tutaj czuje. Z premedytacją czy nie - trochę z pobłażliwością potraktował Królewskiego.
Co do Prezesa - naprawdę nie chciałbym za każdym razem się do niego przypieprzać, ale kiedy ten sarkastyczny i inteligentny geek stał się takim bufonem? |
Cytat:
jestem prezes jestem właściciel mogę itp. itd stare to jak świat |
Cytat:
Kazimierz Moskal z każdym się dogada, ale przypuszczam że w kwestii danych to będzie robota Siwierskiego i JK namaścił go na łacznika. Moskal nie będzie siedział przed komputerem pół dnia, Siwierski już tak. Ciekawe czy Jop zostanie w sztabie. Nie zdziwiłby mnie zakusy klubów I/II ligi. |
Cytat:
Dla mnie od początku to jest jego gra obliczona na swoje korzyści. Dziwne by było gdyby wszystko tak dobrze się w jedną całość składało przypadkowo. |
Jaroo1, już kilka razy się chwaliłeś, że chcesz wywalić Królewskiego z klubu (co prawda nie da się ale chcesz) ...
Ale czy możesz się ograniczyć do hejtowania właściciela do tematu właścicielskiego? |
Cytat:
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja generalnie zgadzam się z ogólnymi założeniami o roli analizy danych, technologii itp. w piłce nożnej. Że to jest potrzebne, że to przyszłość. Ale sposób, w jaki - nie mając ku temu środków, potencjału, zaplecza, w permanentnie kryzysowej sytuacji klubu, ignorując wszystkie inne kluczowe aspekty działalności - usiłuje to wdrażać jest jakiś taki... z Marsa. A jedyną odpowiedzią na te problemy do tej pory było "no to dorzućmy więcej tego, co nie działa, wtedy musi zadziałać". No nic, na tę chwilę przynajmniej ruch z Moskalem świadczy o tym, że jest jakaś szansa na uzyskanie jakiegoś balansu rzeczywistej, praktycznej wiedzy o piłce nożnej z teoretyczną wiedzą o analizie danych. |
Cytat:
|
Ja zwróciłem uwagę, że na wczorajszej konferencji nasz prezesek często używał liczby mnogiej.
Czyli zrobiliśmy, przeanalizowaliśmy itd. I tak, co do oceny Sobczaka mamy: "Tak został oceniony, tak wyszło z naszych danych i z analizy, którą przeprowadziliśmy. Nie tyczy się to tylko goli i asyst, ale ogólnego pojmowania tego, jak chcemy, żeby drużyna była i wyglądała". Chcemy? Kto? Chyba nie Kiko ani Rude? I chyba nie Moskal. No to kim są ci "oni"? |
Cytat:
oni nie istnieją no chyba że przez my JK określa siebie i legendarne AI |
Cytat:
|
Tu chodzi najprawdopodobniej o Wawrzynowa.
|
Cytat:
Ogółem Im mniejsze kompetencje tym większa szansa kogoś zrobić Prezesem Wisły, a chyba nie o to chodzi. Ktoś kto ma trochę oleju w głowie to się tego nie podejmie. Chyba że Władek dobry chłop od Kuby. Tutaj jedynie zmiana właściciela wchodzi w grę. |
Obecny pion sportowy w Wiśle liczy 4 osoby i to ich zapewne ma Królewski na myśli zawsze w takiej sytuacji. Z oficjalnej:
Paweł Brożek - Skaut Michał Szoja - Skaut Piotr Wawrzynów - Lead Data Scientist Filip Waluś - Data Scouting Coordinator |
Cytat:
|
Cytat:
Mnie to nie razi. W ogóle, staram się oddzielić sposób bycia człowieka i jego cechy charakteru od jego dokonań. I oceniać za całokształt. Widzę błędy, które popełnia, nie zapominam o zasługach dla Wisły - bo one są. A wiara kibica w lepsze jutro jest wielka :) |
Cytat:
Bo to nie dyrektor sportowy, nie trener decyduje o przydatności zawodnika ale sam pan prezesek. A jakie są tego efekty to widzimy. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:51. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl