Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plan Trzyletni 2024-2027. Propozycje, przewidywania. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11012)

emjot 27.05.2024 11:39

do super planu super prezia dodałbym zoaranie piłki młodzieżowej
Pławiński w Legii
Urbański w Legii
Przybyłko w Warcie
Krysa w Lechu

jakby nazywali się Sanchez, Jesus czy inny Baena mieliby szansę u Rudego i Kika

ps. o Warczaku oddanym do Stali R. nie wspomnę...

Karherop 27.05.2024 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1625112)
do super planu super prezia dodałbym zoaranie piłki młodzieżowej
Pławiński w Legii
Urbański w Legii
Przybyłko w Warcie
Krysa w Lechu

jakby nazywali się Sanchez, Jesus czy inny Baena mieliby szansę u Rudego i Kika

ps. o Warczaku oddanym do Stali R. nie wspomnę...

A to akurat dzieje się już od 10 lat, odkąd uciekł od nas Stolarski, później Zając czy Handzlik. Notabene nazwiska ostatniego nie mogłem sobie przypomnieć, a płacz gdy odchodził do Legii był ogromny.

Tyle że i tak z nich pózniej niewiele wyrosło. Zarówno Legia jak i my ostatnimi czasy mamy fatalne podejście do młodzieży. Topi się tu każdy kto się pojawi.

Wisła nie jest klubem gdzie młody może się rozwinąć, mamy tu fatalne środowisko - pierwszy przykład z brzegu to choćby Starzynski. Nagle potrafi strzelać i asystować? Wachowiak też się ogarnął, bo ktoś zacisnął żeby i dał mu się ograć.

Poza tym poziom Wisły jest taki a nie inny, że nie ma argumentów aby utrzymać najzdolniejszych juniorów. Może zawalczyć o jednostki, ale trend pozostanie taki jaki mamy.

Inna kwestia to cierpliwość do zawodników i możliwość harmonijnego rozwoju. Nie każdy jest gotowy na grę u nas w wieku 21 lat. Widzimy to choćby np co teraz wyprawia Hubert Sobol. On za rok będzie jednym z czołowych snajperów 1 ligi jeśli KKS Kalisz awansuje po barażach.

Konsensus do całości jest niestety taki a nie inny, że odpływ juniorów to obecnie jest nasz najmniejszy problem, ale tylko dlatego że w obszarach kluczowych dla istnienia klubu mamy dramatyczna sytuacje.

emjot 27.05.2024 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1625120)
A to akurat dzieje się już od 10 lat, odkąd uciekł od nas Stolarski, później Zając czy Handzlik. Notabene nazwiska ostatniego nie mogłem sobie przypomnieć, a płacz gdy odchodził do Legii był ogromny.

Tyle że i tak z nich pózniej niewiele wyrosło. Zarówno Legia jak i my ostatnimi czasy mamy fatalne podejście do młodzieży. Topi się tu każdy kto się pojawi.

Wisła nie jest klubem gdzie młody może się rozwinąć, mamy tu fatalne środowisko - pierwszy przykład z brzegu to choćby Starzynski. Nagle potrafi strzelać i asystować? Wachowiak też się ogarnął, bo ktoś zacisnął żeby i dał mu się ograć.

Poza tym poziom Wisły jest taki a nie inny, że nie ma argumentów aby utrzymać najzdolniejszych juniorów. Może zawalczyć o jednostki, ale trend pozostanie taki jaki mamy.

Inna kwestia to cierpliwość do zawodników i możliwość harmonijnego rozwoju. Nie każdy jest gotowy na grę u nas w wieku 21 lat. Widzimy to choćby np co teraz wyprawia Hubert Sobol. On za rok będzie jednym z czołowych snajperów 1 ligi jeśli KKS Kalisz awansuje po barażach.

Konsensus do całości jest niestety taki a nie inny, że odpływ juniorów to obecnie jest nasz najmniejszy problem, ale tylko dlatego że w obszarach kluczowych dla istnienia klubu mamy dramatyczna sytuacje.

częściowo się zgadzam, ale jednak nie do końca
Handzlik nie zaliczył w L ani jednego meczu w lidze, Urbański ma już ich 6
Przybyłko też jest po debiucie z Warcie w eksie, jakby nie to że się połamał miałby tych meczy znacznie więcej niż 3
Co z nimi będzie dalej to się okaże, Urbański ma szansę na rozwój i grę w I składzie, bo Feio nie boi się grać młodymi. Tyle tylko, że jak przyjdą kopacze za ciężki mioduski szmal, to przekaz może być jeden. Ma grać xyz a nie ten gówniarz z Krakowa.

niechęć do młodych zaczęła się w erze Cupiałowej, bo przedtem Wisła młodymi stała, oczywiście to inne czasy były ale ostatnie MP przed Telefoniką to w zasadzie zrobili nasi wychowankowie, Musiał przyszedł z Wieliczki, Iwan przyszedł z Wandy, Maculewicz z Bolesławca via Garbarnia, Płaszewski z Hutnika, Motyka z Żywca via Hutnik, Kmiecik z Węgrzcanki via Cracovia, Jałocha ze Swoszowic. Czyli na 26 ludzi w kadrze 19 to wychowankowie.

Sobola oglądałem regularnie w TVP Sport w transmisjach z II ligi
mnie nie porywa, zwłaszcza że poziom tej ligi jest marny i szczerze sobie powiedzmy, że przy tej budowie i stylu gry nie zrobiłby u nas żadnej kariery. Biorąc jeszcze poprawkę, że jednak w I lidze obrońcy są jednak "ciutkę" lepsi niż w II.

wolfy 27.05.2024 13:54

Zatrzymanie juniora którego chce topowy zespół Ekstraklasy albo z zagranicy jest bardzo trudne i moim zdaniem - bezcelowe, co pokazują przykłady Buksy i Krzyżanowskiego.

Taki Duda się jednak u nas rozwinął, w tym sezonie zrobił bardzo duży postęp w stosunku do poprzedniego. Podobnie Gogół, zaryzykuję że talent chłopaka eksplodował. Ostatni - którego Rude wprowadził samodzielnie - to Kutwa, łapał minuty ale tutaj to na dwoje babka wróżyła. Na środku pomocy jak już wchodził to nie dawał argumentów do narzekań, jedno wejście na stoper w meczu z Katowicami to jednak zbyt specyficzny przypadek żeby wyciągać wnioski.

Z drugiej strony tragedia w postaci Krzyżanowskiego który na grę ewidentnie nie zasługiwał, ale Królewski coś tam z jego agentem podpisał, albo obiecał - efekty wiadome.

Moim zdaniem - nic na siłę. Każdy przypadek należy traktować indywidualnie i pamiętać że młodzi piłkarze miewają dramatyczne wahania formy (poza Dudą, który w tym sezonie zaliczał co najwyżej pojedyncze gorsze mecze).

A już rojenia o tym że wychowankowie będą stanowili trzon zespołu powinno się leczyć farmakologicznie. W najlepiej szkolących klubach na świecie do pierwszej drużyny trafiają jednostki.

Stelio 27.05.2024 14:06

Pieprzyć wychowanków. serio. Dajcie mi przykład wychowanka Wisły który w ostatniej dekadzie:

1. Poszedł za dobre pieniądze do innego klubu.
albo
2. Stanowił o sile zespołu, grał w Wiśle regularnie na wysokim poziomie.

Trafiają się nam pseudo gwiazdy pokroju Buksy czy Krzyżanowskiego, przekonane o swoim niebagatelnym talencie. Jednego już Serie A zweryfikowała, niech sobie Krzyżan też zmiata robić karierę na zachodzie, powodzenia i krzyżyk na drogę. Na pewno kariera będzie tak samo owocna jak Adriana.

Jak ktoś już się staje solidnym ligowym wyrobnikiem to się na nas wypina jak np. Stolarski czy Nalepa.

Do tego jeszcze masa odrzutów którzy przepadli w międzyczasie .... wie gdzie: Czekaj, Szewczyk, Kuczak, Handzlik czy Zając. Jakbym sobie przypomniał więcej tego szrotu to pewnie bym jeszcze tak 10 minut mógł wymieniać.

Zamiast sie napalać na wychowanków, sensowniej jest skanować lokalny rynek pod kątem sensownym młodych piłkarzy, brać ich do CLJ czy rezerw i dawać się wykazać. Może jeden na 20 wypali, co i tak będzie 3x lepszym wynikiem od liczenia na młode zblazowane gwiazdy co siedzą w Wiśle od trampkarza.

emjot 27.05.2024 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1625125)
Pieprzyć wychowanków. serio. Dajcie mi przykład wychowanka Wisły który w ostatniej dekadzie:

1. Poszedł za dobre pieniądze do innego klubu.
albo
2. Stanowił o sile zespołu, grał w Wiśle regularnie na wysokim poziomie.

Trafiają się nam pseudo gwiazdy pokroju Buksy czy Krzyżanowskiego, przekonane o swoim niebagatelnym talencie. Jednego już Serie A zweryfikowała, niech sobie Krzyżan też zmiata robić karierę na zachodzie, powodzenia i krzyżyk na drogę. Na pewno kariera będzie tak samo owocna jak Adriana.

Jak ktoś już się staje solidnym ligowym wyrobnikiem to się na nas wypina jak np. Stolarski czy Nalepa.

Do tego jeszcze masa odrzutów którzy przepadli w międzyczasie .... wie gdzie: Czekaj, Szewczyk, Kuczak, Handzlik czy Zając. Jakbym sobie przypomniał więcej tego szrotu to pewnie bym jeszcze tak 10 minut mógł wymieniać.

Zamiast sie napalać na wychowanków, sensowniej jest skanować lokalny rynek pod kątem sensownym młodych piłkarzy, brać ich do CLJ czy rezerw i dawać się wykazać. Może jeden na 20 wypali, co i tak będzie 3x lepszym wynikiem od liczenia na młode zblazowane gwiazdy co siedzą w Wiśle od trampkarza.


ale ci wzięci do CL to też będą nasi wychowankowie po określonym czasie :lol:
Chrapek poszedł za niezłe pieniądze o ile pamiętam, tylko nie wiem czy włosi się wypłacili :P (dokładnie 10 lat temu do Catanii)

rojenia wolfy'ego pozostawię bez komentarza
bo tak jak jego wypociny o rudym trenerze nie potrzebują komentów, tak i to co wyżej też

doktor granat 27.05.2024 15:09

Nie przedstawi niczego bo będzie liczył, że ludzie o tej deklaracji zapomną przez miesiąc.

Markus 27.05.2024 16:08

Nie będzie żadnego planu trzyletniego, jest tylko nowa pijarowa inicjatywa Królewskiego. Tyle w temacie.

Już zimą odeszliśmy od poprzedniego modelu ściągania hiszpańskich zawodników z tamtejszych niższych lig na rzecz okazji podsuwanych przez algorytm czy inną sztuczną inteligencję. Teraz tego ostatniego będzie jeszcze więcej jak Królewski sam wielokrotnie zapowiadał. Jeśli efekty będą takie same jak zimą, to wiadomo jak się to skończy. A pieniędzy na ewentualne wzmocnienia będzie coraz mniej, a nie coraz więcej.

Entuzjaści ściągania nowych Wachowiaków, Łasickich czy opierania się na takich zawodnikach jak Krzyżanowski bądź Uryga i Szot, mogą szybko boleśnie się przebudzić.

Arkadiusz.Czerepach 27.05.2024 16:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1625106)
Już w innym wątku napisałem jak wyglądać może plan trzyletni


Skoro Kwiecień jest kibicem Wisły a nie mógł jej objąć ze względu na nierozwiązane sprawy kolosalnego zadłużenia, to
- w sezonie 2024/2025 Wieczysta będzie starała się o wejście do I ligi
- w sezonie 2025/2026 Wieczysta będzie starała się o wejście do Ekstraklasy
- w sezonie 2026/2027 Wieczysta zmieni nazwę i adres na: Wisła przy Reymonta, i odwrotnie, przy czym prawdziwa Wisła z Królewskim spadnie do IV ligi (oby tylko) gdzie ten będzie rozwijał swój model zarzadzania klubem przez AI. a nowa Wisła z Kwietniem już w Ekstraklasie będzie biła się o mistrzostwo.


O ile nie znajdzie się na już poważny nowy właściciel, to jedyna możliwa droga.
Druga to upadłość i rozpoczęcie od A klasy
Nawet z pieniędzmi z 4 spotkań w eliminacjach LE i LK

bez przesady Kwiecień nie jest idiotą, po to spokojnie mądrze i z sukcesami buduje Wieczystą, żeby w tym gównie sie nie musieć babrać

Greg25 27.05.2024 16:37

Zapowiedź planu trzyletniego, który będzie opublikowany za miesiąc, to nic innego, jak zakamuflowana informacja, że na dzisiaj nie mamy planu i potrzebujemy czasu, żeby się ogarnąć!!! To samo było po spadku z ESA, plan miał być za miesiąc...


Nalepa od nas nie uciekł, z tego co pamiętam, to Smuda z niego zrezygnował, bo wg niego prezentował za niski poziom...


Markusie, nie wrzucaj Szocika do jednego wora z Wachowiakiem , popatrz lepiej jak wyglądały takie tuzy futbolu, jak Satrustegui, Goku, Alfaro, Villar, mam wrażenie, że masz chłopie jakieś kompleksy i mentalność hiszpańskiego lokaja...

Jaroo1 27.05.2024 16:44

https://www.youtube.com/watch?v=KVNr...och%27n%27Roll

"mam plan, wykonam go sam"

sandomingo 28.05.2024 07:58

Plan Królewskiego zaczyna się klarować.

Kozioł ofiarny został już znaleziony - Kiko Ramirez.
To na niego zostaną zrzucone wszystkie niepowodzenia, kwasy w szatni itd.

Prezes super, trener responsywny a piłkarze ambitni. No i pracownicy klubu rozwijają się.
Tylko Ramirez be.

Teraz nowe otwarcie, fajny filmik promocyjny od Tadzia i jedziemy z tym koksem.

emjot 28.05.2024 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1625208)
Plan Królewskiego zaczyna się klarować.

Kozioł ofiarny został już znaleziony - Kiko Ramirez.
To na niego zostaną zrzucone wszystkie niepowodzenia, kwasy w szatni itd.

Prezes super, trener responsywny a piłkarze ambitni. No i pracownicy klubu rozwijają się.
Tylko Ramirez be.

Teraz nowe otwarcie, fajny filmik promocyjny od Tadzia i jedziemy z tym koksem.

prosto do IV ligi
a po drodze kilka kompromitacji w Europie
ja nie wiem czy chcę to widzieć :(

Witalis 28.05.2024 10:18

https://a.allegroimg.com/s1024/0cf53...da95d4ac64146b

krysztal 28.05.2024 10:29

Martwi w ogóle sama nazwa."Plan Trzyletni"...??? Jakaś tak z dupy,nie przystająca do prezesa światowca i nowoczesnego klubu.

"Three-year Strategy" albo "Strategy&Future" to brzmi bardziej dumnie i nowocześnie

Witalis 28.05.2024 10:35

Tak, SF brzmi adekwatnie.

manson777 28.05.2024 10:38

skoro prezio banuje na twiterze machając bananami jak cepem
ciekawe kiedy tu zablokuje wszystkich niewiernych Tomaszów :lol:

Arkadiusz.Czerepach 28.05.2024 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1625208)
Plan Królewskiego zaczyna się klarować.

Kozioł ofiarny został już znaleziony - Kiko Ramirez.
To na niego zostaną zrzucone wszystkie niepowodzenia, kwasy w szatni itd.

Prezes super, trener responsywny a piłkarze ambitni. No i pracownicy klubu rozwijają się.
Tylko Ramirez be.

Teraz nowe otwarcie, fajny filmik promocyjny od Tadzia i jedziemy z tym koksem.

jakiego Tadzia ?

Maine_Coon 28.05.2024 11:12

Skład budować na:
Młyński, Starzyński, Olejarka, Gogół, Duda, Rodado, Carbo. Oto mój plan miesięczy w ramach planu 3 letniego

Watts 28.05.2024 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1625226)
Martwi w ogóle sama nazwa."Plan Trzyletni"...??? Jakaś tak z dupy,nie przystająca do prezesa światowca i nowoczesnego klubu.

"Three-year Strategy" albo "Strategy&Future" to brzmi bardziej dumnie i nowocześnie

w sytuacji gdy weryfikacja świetlanej wizji następuje praktycznie co tydzień, to trzeba inwestorów, akcjonariuszy i klientów - pardon, kibiców - przekonywać jak najczęściej, że to długi proces i ją odraczać :)

Witalis 28.05.2024 11:31

https://cdn.getyourguide.com/img/tou...al_520_780.jpg


Tak to widzę, Panowie. Jest 5G, są dane, jest plan, jest Hiszpania.


Vamos.

emjot 28.05.2024 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Witalis (Post 1625246)
https://cdn.getyourguide.com/img/tou...al_520_780.jpg


Tak to widzę, Panowie. Jest 5G, są dane, jest plan, jest Hiszpania.


Vamos.

no wiesz
to raczej Katalonia, a oni mają swoje zdanie co do tego czy są Hiszpanią :lol:
zupełnie przeciwne do tego co sądzi o nich reszta kraju, a zwłaszcza Partido Popular, Vox i Kastylia :P

Karherop 28.05.2024 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maine_Coon (Post 1625242)
Skład budować na:
Młyński, Starzyński, Olejarka, Gogół, Duda, Rodado, Carbo. Oto mój plan miesięczy w ramach planu 3 letniego

To jeszcze 20 piłkarzy i można grać.

Kurz 28.05.2024 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1625251)
To jeszcze 20 piłkarzy i można grać.

Chyba, ze plan trzyletni to "w trzy lata do czwartej ligi :). Wtedy ten zestaw jest w sam raz.

sandomingo 28.05.2024 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1625251)
To jeszcze 20 piłkarzy i można grać.

Raton, Letkiewicz

Krzyżanowski, Szot, Łasicki, Uryga, Colley, Skrobański, Jaroch też pewnie dogadany

Sapała, Carbo, Kutwa, Gogół, Duda, Fazlagic, Baena, Alfaro, Starzyński, Młyński, Gogół, Olejarka, Szywacz, Goku.


23 chłopa z ważnymi kontraktami nie licząc Rodado, który odejdzie.
Mieszanka rutyny z młodością.

A skoro prezes Królewski okazał miłosierdzie podpisując kontrakt z Łasickim przy szpitalnym łóżku to pewnie można dodać do tego grupy Talara a może i Juncę (też kontuzjowany na polu meczowym).

Jest kim grać!

(wpis ironiczny)

emjot 28.05.2024 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1625258)
Raton, Letkiewicz

Krzyżanowski, Szot, Łasicki, Uryga, Colley, Skrobański, Jaroch też pewnie dogadany

Sapała, Carbo, Kutwa, Gogół, Duda, Fazlagic, Baena, Alfaro, Starzyński, Młyński, Gogół, Olejarka, Szywacz, Goku.


23 chłopa z ważnymi kontraktami nie licząc Rodado, który odejdzie.
Mieszanka rutyny z młodością.

A skoro prezes Królewski okazał miłosierdzie podpisując kontrakt z Łasickim przy szpitalnym łóżku to pewnie można dodać do tego grupy Talara a może i Juncę (też kontuzjowany na polu meczowym).

Jest kim grać!

(wpis ironiczny)

49 na kontraktach mamy tym momencie (zapomniałem o wypożyczonych do Stali Stalowa Wola Ziarce i Chełmeckim i wypożyczonym do Hutnika Chmielu)
oczywiście część z nich zniknie (te wszystkie Bregu, Omarani, Czikczany itp.) ale to Bizancjum jest
więc straszyć swoją publikę będzie kim :rotfl:

Jaroo1 28.05.2024 12:55

Nie rozumiem całego założenia, że po tak dobrym sezonie gdzie przecież wszystko było zrobione idealnie, wlcznie z transferem okazją Omranim (tania okazja a moglo cos z tego byc), ktory został wyjebany dycsyplinarnie przez trenera więc tym lepiej bo za małą kasę trener zbudował sobie autorytet.
I co, teraz nagle chcemy tę maszynę rozwalić i budować od nowa? Po co? Przecież trener zostanie dopóki Królewski tu rządzi. To co my chcemy w takim razie zmieniać?
Przecież wszystko było i jest robione dobrze, jesteśmy klubem przyszłości, nowoczesnym klubem, jesteśmy na etapie wdrażania AI do Wisly, a później do klubów z całego świata i na tym będziemy zarabiać. Mamy kadrę budowaną 2 lata. W przyszłym sezonie gramy na 5 frontach. Ten sezon to najwiekszy sukces od kilkunastu lat i zdobycie PP.

Co ten szaleniec Krolewski chce zmieniac?

Elefant 28.05.2024 18:46

Ja mam plan trzy krokowy.
Krok 1. Wywalić odpowiedzialnych za upokorzenie w lidze JK (z posady prezesa) Kiko, Rude. A także kogo się da ze składu. Wszyscy mają skażony mental i trzeba cudu, żeby to zmienić. Dla zasady, bez zbędnych analiz czytania raportów, oglądania się na puchary itd.

Krok 2. Zatrudnić znającego się na rzeczy prezesa i dać mu działać. W pierwszej kolejności wietrzenie pokoi i gabinetów. Z tych ludzi co tam pracują i tak już nie będzie pożytku. Zatrudnić fachowego dyrektora sportowego i dać mu budować cały dział sportowy, dział szkoleniowy, skład itd.

Krok 3. Wystawić Wisłę na sprzedaż. Ten skład właścicielski już pokazał co potrafi. Do czasu zalezienia kupca dać pracować mądrzejszym wg punktu 2.


Działać trzeba szybko, ale nie pochopnie. Nie miesiące a góra tygodnie.


A i krok 0. Zaprzestać pitolenia na twiterze, w tym pitolenia o wprowadzaniu AI.



Nie ma za co panie prezesie. Ja ten plan to miedzy zupa a drugim wymyśliłem. Na bank zadziała.

Patryko 28.05.2024 20:39

49 chłopa na kontraktach, z czego 20 z nich zarabia jakieś głodowe pieniądze na juniorskich kontraktach. Ktoś w tych rezerwach musi grać, już nie przesadzajcie.

Karherop 28.05.2024 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1625335)
49 chłopa na kontraktach, z czego 20 z nich zarabia jakieś głodowe pieniądze na juniorskich kontraktach. Ktoś w tych rezerwach musi grać, już nie przesadzajcie.

Cała CLJ U19 będzie trzeba gdzieś upchnąć, to wychodzi nawet i pod 70 chłopa. Dodatkowo kilku z rocznika U17 będzie trzeba skusić wizja gry w rezerwach, jeśli CLJ19 wypadnie z ligi centralnej.

Ciekawe czy ktokolwiek będzie miał nad tym panowanie ilu z tych chłopaków zatrzymać (Filipek, Jop?). Przydałoby się uniknąć kilku wpadek jak to miało ostatnio miejsce i odpuszczenie lekką ręką niepozornych chlopakow (Warczak, Feliks).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl