Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2024/2025 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11007)

MMTS 20.05.2024 13:24

w naszym przypadku nie ma pojęcia"słaba drużyna"

Przypominam, że z drużynami z ""down 3" ugraliśmy może 50% pktów z możliwych

Stelio 25.05.2024 18:32

ŁKS, Ruch, Warta, Pogoń Siedlce i Kotwica Kołobrzeg. Jeszcze tylko jednej druzyny brakuje do kompletu 1 ligi na przyszły sezon. Z kibicowskiego punktu widzenia fajniej jakby spadła Korona, ale może z Warta będzie łatwiej urwać punkty.

PS. Niestety Hutnik nie złapał się na baraże, także opcja derbów w przyszłym sezonie poszła się jebac. Wychodzi na to, że trzeba jeszcze rok poczekać na Wieczysta ;)

Karherop 25.05.2024 22:57

Jeszcze też nie wiadomo jakie 3 się z niej ewakuują. Zamieszanych w to jest aż 10 ekip, czyli 10/18 zespołów jeszcze o coś gra przed ostatnią kolejką. Niesamowite.

FraMat 27.05.2024 21:29

Cytat:

Dzięki umowie podpisanej w zeszłym roku z PZPN, rozgrywki 1. ligi przez najbliższe trzy lata będzie można oglądać w Telewizji Polskiej. Wszystkie mecze z danej kolejki pokażemy w internecie: na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej i Smart TV. Wybrane trzy spotkania także na antenie TVP Sport, a jeden w TVP 3.
No to jestem ciekawy jak to będzie z tymi transmisjami.
Wynika z tego, że na każde 9 spotkań kolejki TVP będzie transmitowała tylko 4 mecze?
Bo nigdzie nie napisano, że "wybrane trzy spotkania" każdego kolejnego dnia.

krysztal 27.05.2024 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1625194)
No to jestem ciekawy jak to będzie z tymi transmisjami.
Wynika z tego, że na każde 9 spotkań kolejki TVP będzie transmitowała tylko 4 mecze?
Bo nigdzie nie napisano, że "wybrane trzy spotkania" każdego kolejnego dnia.

Może to i lepiej....

Karherop 28.05.2024 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1625194)
No to jestem ciekawy jak to będzie z tymi transmisjami.
Wynika z tego, że na każde 9 spotkań kolejki TVP będzie transmitowała tylko 4 mecze?
Bo nigdzie nie napisano, że "wybrane trzy spotkania" każdego kolejnego dnia.

Przecież TVP mając jeden kanał sportowy nie pusci więcej niż jednego meczu na swoim otwartym kanale dziennie. Oczywiście że chodzi o 4 spotkania w kolejce, tak robił też Polsat

Musieliby stworzyć TVP Sport 2, co powinni zrobić już dawno.

FraMat 28.05.2024 08:51

Polsat wrzucał więcej, bo oprócz meczów na Polsat Sport, wrzucał też mecze na kanałach Premium.

Jaroo1 28.05.2024 09:00

Przecież jest napisane, że wszystkie mecze będą na stronie internetowej.

emjot 28.05.2024 09:25

przecież TVP Sport puszcza mecze II ligi w streamingu przez swoją stronę internetową
i tak samo będzie z I ligą

ps. do piątku do poniedziałku puszczali tak z 6-7 spotkań II ligowych: często była Stal Stalowa Wola, KKS Kalisz, Hutnik więc można było śledzić grę tych wszystkich wypożyczonych i tych już sprzedanych z Wisły: Hoyo, Głogowskich, Sobola, Jani...

FraMat 28.05.2024 10:50

Rozumiem streamingi i transmisje na smart TV, ale interesowała mnie zwykła telewizja. Nawet płatna jak Polsat Premium czy Canal+

manson777 28.05.2024 11:06

chcesz płacić za oglądanie skórokopów z II ligi/Iigi jak kopią się po czołach?



:haha::haha::haha:

Karherop 28.05.2024 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1625234)
Rozumiem streamingi i transmisje na smart TV, ale interesowała mnie zwykła telewizja. Nawet płatna jak Polsat Premium czy Canal+

Nie za duże wymagania dla drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce?

emjot 28.05.2024 11:52

nic nie chcę sugerować
ale TVP Sport striminguje ME U17
a to jest wyższy poziom niż II liga polska, ba momentami niż I (zwłaszcza w wykonaniu Portugalczyków, Francuzów czy Anglików)

emjot 29.05.2024 19:57

w finale baraży o I ligę

KKS Kalisz - Stal St. Wola
czyli Sobol kontra Ziarko (20 min. w meczu z Chojniczanką) i Chełmeckim (70 min.)
Stalówka ładnie gra, ale jednak ze względu na msc faworytem KKS

emjot 02.06.2024 15:35

Wisła Płock bierze z Chojniczanki tego kopacza: http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=47310&id_sezon=103

wielki chłop (193 cm) stosunkowo jeszcze młody (w grudniu 24 lata)
skała, nawet dosyć szybki (na pewno szybszy niż Uryga) i zwrotny (na pewno bardziej niż Łasicki i Uryga razem wzięci), trochę toporny, ale twardy tak ja powinien być środkowy obrońca i "nie jest mistrzem wyprowadzania piłki", ale nie takie ma zadania :P
bardzo dobrze gra głową (w przeciwieństwie do naszych "stoperów")
na I ligę idealny widziałem wielokrotnie jak się odbijali od niego napastnicy

na chwilę obecną pewnie o klasę lepszy od takiego Łasickiego i Urygi
tak że tak


ps. 28 meczów w II lidze, 27 w całości, 7 żółtych, 1 czerwo. Gra w kadrze Wysp Owczych.

gpat 02.06.2024 18:05

U nas jest doświadczenie. Jak nikt nie odejdzie ze środkowych (jedynie Colley wartość sprzedażowa) to nie ma szans, żeby ktoś przyszedł na tę pozycję. Będzie jedynie uzupełnieni młodym perspektywicznym.

tedyy 02.06.2024 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gpat (Post 1626203)
U nas jest doświadczenie. Jak nikt nie odejdzie ze środkowych (jedynie Colley wartość sprzedażowa) to nie ma szans, żeby ktoś przyszedł na tę pozycję. Będzie jedynie uzupełnieni młodym perspektywicznym.

A ja cieszyłbym sie gdyby znalazł się chętny na Alana i Igora

DeadOrAlive 02.06.2024 19:19

Beniaminek awansował do Ekstraklasy, a my trzeci sezon z rzędu szukamy kwadratowych jaj. Ile mamy stać, ....a mać!?

pepe72 02.06.2024 19:52

Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2024/25
Kod:

1.  Wisła Kraków
2.  Arka Gdynia
3.  Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4.  Chrobry Głogów
5.  GKS Tychy
6.  Górnik Łęczna
7.  Kotwica Kołobrzeg
8.  ŁKS Łódź
9.  Miedź Legnica
10. Odra Opole
11. Pogoń Siedlce
12. Polonia Warszawa
13. Ruch Chorzów
14. Stal Rzeszów
15. Stal Stalowa Wola
16. Warta Poznań
17. Wisła Płock
18. Znicz Pruszków


TIR_DO_SŁUBIC 02.06.2024 19:54

Awans Płocka i Łęcznej, my z baraży jak AI dobrze wybierze trenera i piłkarzy.

wolfy 02.06.2024 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1626240)
Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2024/25
Kod:

1.  Wisła Kraków
2.  Arka Gdynia
3.  Bruk-Bet Termalica Nieciecza
4.  Chrobry Głogów
5.  GKS Tychy
6.  Górnik Łęczna
7.  Kotwica Kołobrzeg
8.  ŁKS Łódź
9.  Miedź Legnica
10. Odra Opole
11. Pogoń Siedlce
12. Polonia Warszawa
13. Ruch Chorzów
14. Stal Rzeszów
15. Stal Stalowa Wola
16. Warta Poznań
17. Wisła Płock
18. Znicz Pruszków


Wszystko w porządku, ale umieściłbym nas bliżej 14-go miejsca. Na pierwszym dziwnie wyglądamy.

gpat 02.06.2024 20:21

Na dziś trudno powiedzieć kto będzie się liczył w grze o awans. Są roszady w sztabach i w kadrach. U nas to już w ogóle nie wiadomo w którą stronę pójdzie sezon.

pepe72 02.06.2024 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1626242)
Wszystko w porządku, ale umieściłbym nas bliżej 14-go miejsca. Na pierwszym dziwnie wyglądamy.

Wolę nas dawać na #1, póki mogę :>

Kurz 02.06.2024 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1626246)
Wolę nas dawać na #1, póki mogę :>

Też bym korzystał z okazji. Teraz właściwie wszystko zależy od wielu trafionych transferów, co do tej pory, wyrażając się eufemistycznie, nie było naszą najmocniejszą stroną. Prawdo mówiąc, jeśli wyłączy się serce i postawi na rozum, powinno się zakładać dalszy zjazd sportowy Wisły. Trudno uwierzyć, żeby Jarosław aż tak zaskoczył, ale... może SI są lepsze niż uważamy? Z ciekawością będę obserwował dalszy ciąg tej telenoweli i nową przemyślaną strategię.

Wojtas 02.06.2024 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1626258)
Też bym korzystał z okazji. Teraz właściwie wszystko zależy od wielu trafionych transferów, co do tej pory, wyrażając się eufemistycznie, nie było naszą najmocniejszą stroną. Prawdo mówiąc, jeśli wyłączy się serce i postawi na rozum, powinno się zakładać dalszy zjazd sportowy Wisły. Trudno uwierzyć, żeby Jarosław aż tak zaskoczył, ale... może SI są lepsze niż uważamy? Z ciekawością będę obserwował dalszy ciąg tej telenoweli i nową przemyślaną strategię.



Ta liga bedzie tak samo cepowata jak juz 3 rok dla nas,nie ma co sie oszukiwac.No bo jakie taktyki bedzie mial na nas taki Znicz ,Stal czy Płock.Villar przed odejsciem zdradzil ze to co nas zabilo to to ze rywale wiedzieli jak z nami grac.I koniec kropka ,jedno zdanie i wiesz wszytsko .

Pozatym 3 zespoly spadajace Ruch,LKS i Warta napewno beda faworytami,dojdzie Łeczna,Plock,Miedz,Arka (haha) czy nawet Stal Rzeszow.Jak widac kandydatow jest sporo.
Kopanie sie po czole musi tym razem wyzwolic w nas wiecej energii,innym slowy trzeba grac jak kiedys Ruch ,silowo,bezczelnie i z jajem.

Kurz 02.06.2024 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1626259)
Ta liga bedzie tak samo cepowata jak juz 3 rok dla nas,nie ma co sie oszukiwac.No bo jakie taktyki bedzie mial na nas taki Znicz ,Stal czy Płock.Villar przed odejsciem zdradzil ze to co nas zabilo to to ze rywale wiedzieli jak z nami grac.I koniec kropka ,jedno zdanie i wiesz wszytsko .

To działa w obie strony. Rywale też nie zaskakują. Wystarczy, że nie będziemy im aż tak ułatwiali życia i nie stracimy za dużo w ofensywie. Musimy zrobić tylko jedno, nie spier...dolić tego okienka, bo to chyba ostatnia szansa przed stoczeniem się na samo dno. Wiem, że udane transfery i realistyczny pomysł na Wisłę są mało prawdopodobne, ale nadzieja do wredna suka... i już się budzi.

pepe72 02.06.2024 23:38

Na razie to uporządkowano kontrakty, które kończyły się w czerwcu.
I czekamy na podpis trenera.
Zakładam, że transfery DO będą jakoś z nim uzgadniane

Karherop 03.06.2024 09:49

Z jakimikolwiek typami/oczekiwaniami trzeba poczekać na skompletowanie kadr, na razie w wielu klubach albo trenera nie ma (ŁKS, My), albo dopiero co wybrany (Płock, Odra).

Póki co uważam że ponownie jak rok temu, najlepsze wejście w sezon będą mieć kluby które już jakiś czas wiedziały na czym stoją: BBT, Miedź, Ruch.

Ciekawe tylko kto podaży drogą Sosnowca, którego dziennikarze typowali do baraży, a skończył jak skończył. Aż boję się typować.

Stelio 03.06.2024 09:58

Na ten moment imo drużyny które na pewno skończą sezon przed nami (kolejność losowa):

1. Wisła Płock
2. Miedź Legnica
3. ŁKS
4. Ruch
5. BBT

Pozostanie nam walka o te 6 miejsce, najprawdopodbniej z Łęczną, Odrą, Stalą Rzeszów i Tychami.

Jaroo1 03.06.2024 10:02

Bez przesady, tak to się określić tego nie da ale na pewno po 2 latach w I lidze mozemy sie pozycjonować jako ekipa do ogrania przez 5-10 innych druzyn. A pierwszy sezon i nawet poprzedni to było stawianie sie jako zespół na top2? max top 4?

Takze pieknie to pokazuje obraz Wisły Królewskiego. O ile 2 razy brak awansu z I ligi to niespodzianka, o tyle teraz chyba nikt normalny takich oczekiwań względem cyrku Królewskiego nie ma.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl