Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   32. kolejka, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, 11 maja 2024, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=11003)

KOALIK 09.05.2024 11:29

Może Olek pomoże?

Zadzwoni do Donka i do Oli z tekstem:

,,Pomożecie?"

Donek i Ola radośnie krzykną:

,,Pomożemy!".

Karherop 09.05.2024 12:41

Miła informacja dla Lechii przed meczem z nami. Nie dostali oficjalnie licencji na ekstraklasę. Na odwołanie mają 5 dni.

Oczywiście w końcu ją dostaną, ale takie zamieszanie przed meczem z nami jest mile widziane

Żeby się nie okazało że 3 miejsce na awans do ekstraklasy :>

Ponadto Lechia z nami bez ich najlepszego napastnika, Tomasza Bobcka (9 bramek w tym sezonie). Nie powiem, żeby to była zła informacja

Stelio 09.05.2024 13:14

A nie jest tak, że w przypadku braku licencji utrzymuje się 16 miejsce z eklapy?

adfurle 09.05.2024 13:26

Niby pasowałby nam w piątek remis w Tychach, bo wtedy Lechia miałaby przyklepany awans, ale jednak lepiej by Katowice to wygrały, bo wtedy więcej zależałoby od Wisły ( o ile wygramy w sobotę ). Niepokoi mnie tylko terminarz Płocka, bo w tym przypadku 9 pkt jest dość prawdopodobne i nie byłoby możliwości przeskoczenia ich.

nero 09.05.2024 13:31

Śmieszą mnie te hasła, że jak ktoś jest na wakacjach to ma wyje.bane, przypominam rok temu Sosnowiec plażował u nas do tego nie miał aspiracji, ambicji i umiejętności jak obecnie Lechia i nas dojechał, więc skończcie z tym, że jak ktoś jest na wakacjach to cokolwiek to gwarantuje.

adfurle 09.05.2024 13:42

Jak się trafi na frajera jak Sosnowiec na Wisłę przed barażami w tamtym sezonie, to się nawet na luziku goli takiego delikwenta. Samemu trzeba coś grać, by wykorzystać rozluźnienie rywala. Za darmo nic nie dają.

Stelio 09.05.2024 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1622853)
Śmieszą mnie te hasła, że jak ktoś jest na wakacjach to ma wyje.bane, przypominam rok temu Sosnowiec plażował u nas do tego nie miał aspiracji, ambicji i umiejętności jak obecnie Lechia i nas dojechał, więc skończcie z tym, że jak ktoś jest na wakacjach to cokolwiek to gwarantuje.

No ja wychodze z tego samego zalozenia. To nawet gorzej bo graja na luzie, moga byc sklonni do podejmowania wiekszego ryzyka a u nas w 2 strone, kupa w majtach bo porażka praktyczne oznacza brak baraży.

Jak to jest grać na luzie z druzyna w której jest na coś ogromne cisnienie to widzieliśmy 2 maja ;)

adfurle 09.05.2024 14:35

Jeśli wasza teoria o lepszym graniu, gdy nie ma się już nic do ugrania niż granie pod presją jest prawdziwa, to Sosnowiec powinien łatwo pyknąć Arkę, która nie dość, że będzie zestresowana, to również mocno przetrzebiona.
Zobaczy się :-D

Stelio 09.05.2024 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adfurle (Post 1622857)
Jeśli wasza teoria o lepszym graniu, gdy nie ma się już nic do ugrania niż granie pod presją jest prawdziwa, to Sosnowiec powinien łatwo pyknąć Arkę, która nie dość, że będzie zestresowana, to również mocno przetrzebiona.
Zobaczy się :-D

Byłoby cudownie, niemniej wydaje mi się, że peak motywacji sosnowiec miał na mecz z nami + grali u siebie. Wyjazd z Arką już pewnie potraktują spacerowo. Do tego wydaje mi się, że z takim słabeuszem i przed wlasna publicznoscia to Arka raczej zbroi nie obsra, natomiast kto wie, ta liga mnie niczym nie zaskoczy bo każdy scenariusz jest w niej możliwy XD

Jaroo1 09.05.2024 16:16

U nas to jest takie oszukiwanie się łamane na .......enie. My zawsze mamy najgorzej, bo z czołówką gra się źle, a z drużynami z dołu tabeli jeszcze gorzej, do tego sędziowie i nierówne boisko itd. My po prostu jesteśmy ciency. Nie ma znaczenia, że boisko jest nierówne bo każdy gra na takim samym, nie ma znaczenia, ze rywal jest 1 czy ostatni w tabeli bo mecz to mecz i każdy powinien być wygrany.

Szukanie takich wymówek, teorii, wpływa jedynie na dawanie alibi na słabą grę porażki kopaczom. I o ile my sobie tu możemy hobbystycznie rozkminiać takie niuanse jak moze wyjsć mecz z ZS czy Lechią niegrającymi o nic, o tyle jak z ust trenra pada, że drużyny z dołu tabeli sa takie groźni bo walcza o utrzymanie to... To jest kryminał, który uczy przeciętności tych słabych kopaczy.

As 09.05.2024 18:20

mysle, ze wygramy bez wiekszej spiny. 3-1 lub 4-2. Lechia raczej nie przyjedzie stawiac autokaru w polu karnym, nastawiona na kontry i z 10 zawodnikami za linia pilki.
Beda okazje zeby ich zlapac "na wykroku"a i w ataku pozycyjnym powinno byc nieco wiecej przestrzeni.

Nie bedziemy ogladac typowego w meczach Wisly "gotowania kamienia" kiedy goscie przyjezdzaja przede wszystkim nie przegrac tylko raczej gonitwe od jednej do drugiej bramki bo Lechia i tak awans ma pewny.

Karherop 09.05.2024 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adfurle (Post 1622852)
Niby pasowałby nam w piątek remis w Tychach, bo wtedy Lechia miałaby przyklepany awans, ale jednak lepiej by Katowice to wygrały, bo wtedy więcej zależałoby od Wisły ( o ile wygramy w sobotę ). Niepokoi mnie tylko terminarz Płocka, bo w tym przypadku 9 pkt jest dość prawdopodobne i nie byłoby możliwości przeskoczenia ich.

9 pkt Płocka? W tym 2 mecze na wyjazdach? To by oznaczało że wygrają łącznie 6 spotkań z rzędu.

Domów bym na to nie stawiał.

AS82 10.05.2024 19:47

Oby Junca jutro dał rady grać..

KOALIK 10.05.2024 20:24

Wytrzeźwiał?

wolfy 10.05.2024 20:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1622903)
Oby Junca jutro dał rady grać..

Nie było go w raporcie medycznym.

Patryko 10.05.2024 20:59

Miało być wiadomo po dzisiejszym treningu. Pewnie będzie w kadrze.

Książę Palownik 10.05.2024 22:10

To trzeba wygrać, tu nie ma żadnej dyskusji.

Oglądaliście dziś Katowice? Moim zdaniem to jest dobra drużyna. Ładnie rozgrywają piłkę, szukają przestrzeni, środek pola bardzo ładnie wychodzi do podań, zawodnicy zmotywowani, pracowici.

Mimo wszystko w mojej opinii lepiej że Katowice dziś wygrały: dzięki temu mamy sprawy we własnych rękach. Katowice w ostatniej kolejce mają wyjazd do Gdyni, gdzie Arka nie będzie chciała świętować awansu przegrywając mecz.

Teraz piłka po naszej stronie. Trzeba to wygrać i to jest sprawdzian, czy Wisła mentalnie w ogóle dorosła do walki o awans.

gizmowisla 10.05.2024 22:29

no to dzis cygany nas przyparli do muru juz , zakladajac w....... u nich to ten mecz bedzie arcy wazny zeby wogole zalapac sie do barazy

ciacho 11.05.2024 06:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gizmowisla (Post 1622909)
no to dzis cygany nas przyparli do muru juz , zakladajac w....... u nich to ten mecz bedzie arcy wazny zeby wogole zalapac sie do barazy

Przecież wg myślenia "żeby w ogóle załapać się do baraży ", to wynik GKSu jest dla nas najlepszy z możliwych.

Drozd 11.05.2024 07:56

Nie ma co pitolić, tylko czas wreszcie na serię. Trzy w lidze, dwa wygrane u siebie baraże i jest awans.

Skawa Wadowice 11.05.2024 10:23

Dzisiaj albo wygrywamy i robimy awans w czerwcu albo przegrywamy lub remisujemy i nawet nie zagramy w barazach

Jeslli doszukiwalbym sie spisku to Lechia woli swietowac awans przy pelnym swoim stadionie za tydzien z arka.

skarabeus 11.05.2024 10:40

Postawiłem 1x i obie strzela bramke... jakos nie do konca wierze, ze Wisla dzis gladko wygra.
Obym sie mylil.

Karherop 11.05.2024 13:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1622914)
Przecież wg myślenia "żeby w ogóle załapać się do baraży ", to wynik GKSu jest dla nas najlepszy z możliwych.

Dokładnie. Nie wiem skąd te płacze nad wygrana Gieksy.

Każdy wynik w tym meczu nam coś dawał, ale w teorii nie musimy się na nikogo oglądać poza Płockiem w walce o 3 miejsce. "Wystarczy" wszystko wygrywać do końca.

Gdyby wygrały Tychy to w teorii musielibyśmy patrzeć na nich i Płock i maksymalny wynik bez oglądania się na resztę to byłaby 5 pozycja.

Po meczu Motoru i Tychów z Gieksa możemy być odrobinę spokojniejsi o miejsce barażowe. Pod warunkiem że dzisiaj wygramy. Jeśli do tego potknie się Łeczna i Płock to w praktyce sztuka to będzie wypaść z baraży.

Drozd 11.05.2024 13:23

Celem powinno być 3 miejsce, do tego może wystarczyć wygrana dzisiaj w Katowicach i remis w ostatnim meczu.

sandomingo 11.05.2024 14:41

Najpierw wygrajmy dzisiaj, co może być bardzo trudne.
Już tak było w sezonie spadkowym - wszyscy grali pod nas, tylko my dawaliśmy non stop ciała.

Także patrzmy się na siebie.
Niemniej - jeżeli nasza Wisła nie jest w stanie wygrać u siebie z Lechią czy powalczyć o punkty w Katowicach - to w barażach i tak nie ma czego szukać.

FraMat 11.05.2024 16:21

Ci piłkarze w meczach PP pokazali, że potrafią dać z siebie wszystko.
Jakikolwiek wynik inny niż zwycięstwa w najbliższych meczach będzie oznaczał konieczność kolejnego hard resetu.

dst93 11.05.2024 17:07

Oprócz niezwykłego błysku geniuszu (jak na nasze standardy oczywiście) Rodado, nie gramy zupełnie niczego. LGD wygląda na naszym tle jak Barcelona jeśli chodzi o kulturę konstruowania akcji i technikę. Prawdę mówiąc, to my nie bardzo konstruujemy akcje.

EDIT: skończy się 1-3 jak nic
EDIT2: 2-3 ;)

Arkadiusz.Czerepach 11.05.2024 17:30

no widać że LG ma piłkarzy pólke wyżej, np ten młody Ukrainiec z fryzurą na Cziczkana

ale nasi zapieprzają , więc wiecej takich farfocli jak ten Jarocha i może punkty urwiemy

Elendil 11.05.2024 17:33

Szczerze mówiąc to myślałem że tak jak dziś Lechia to zaprezentuje się Pogoń w finale, czyli 2 półki lepiej od nas. Wynik sporo lepszy niż gra, zasłużony awans Lechii, no mają w składzie konkretnych piłkarzy.

viktor56 11.05.2024 17:34

Wygląda to póki co w ten sposób, że pozostaje się modlić, albo liczyć na to, że Rude ustawi nam psychikę w taki sposób, że zabiegają Gdańsk. Lechia wygląda dojrzalej, jak opanowali mecz, to nie dają nam konstruować akcji. Myślę, że Rude będzie chciał rozciągnąć grę i zmieniać strony, bo w pierwszej połowie od pewnego momentu traciliśmy piłkę, bo graliśmy zbyt ciasno i za szybko, momentami bez głowy w rozegraniu z własnej połowy.

Tyle razy los się od nas odwracał, że kiedyś musimy wygrać jakiś mecz, gdzie na to nie zasługujemy...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl