Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   24 kolejka, Wisła Kraków - Miedź Legnica, 15 marca 2024, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10980)

El'kabat 13.03.2024 21:45

jaki awans bezpośredni? dobrze to jak się do baraży załapiemy, a nie będzie przykrej niespodzianki..

Drozd 13.03.2024 21:50

Jasne. Sobol przegrywając z Podbeskidziem to by bankowo dojechał. Nie mówiąc już o Odrach czy Stalach.

Twoim zdaniem dzisiaj mieliśmy grać na ale poebao się. Z innymi kwestiami najprawdopodobniej jest tak samo.

Tak jak przegrana niczego nie przesądza, tak wygrana niczego nie gwarantuje. Przegrana zmniejsza prawdopodobieństwo awansu, wygrana zwiększa, w jakim stopniu to zależy od innych wyników.

Tutaj do ostatniego meczu nic nie będzie pewne, a wyrokowanie na 11 kolejek do końca to ośmieszanie się.

Ja liczę że pojawi się już trochę więcej spokoju pod bramką przeciwnika, a to zaowocuje golami. Jeżeli mecz będzie otwarty to wygramy 4:1 :)

Wojtas 13.03.2024 22:33

Wystarczy zeby Miedz choc troche chciala grac w pilke,a nie stała i czekała to wtedy tez obstawiam fajny wynik dla nas.Ja mozna grac w tej lidze skoro rywal poprostu stoi i wez mu cos zrób.

nie bez przyczyny mecz z Widzewem fajnie sie ogladało bo przeciwnik sam od siebie chcial cos pograć.
1 liga to takie bagno ze trzeba zrobic wszytsko zeby sie z niego wydostac ,bo to liga dla niepełnosprawnych gdzie 90% meczów nikt o zdrowych zmysłach ogladać nie da rady a mam nadzieje ze Królewicz ma w koncu ambicje zeby z tego wyjsc.

wolfy 13.03.2024 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618075)
Żadnego autobusu nie będzie. Miedź nie pójdzie na taką grę. Prędzej spodziewać trzeba się powtórki z meczu z Arka. Zresztą, jest kilka zespołów które stać na taką grę z nami (przynajmniej 1 połowę) jak to zrobiła Arka.

Miedź, Lechia, Motor, może Gieksa, Znicz - nie będą stawiać autobusu. Reszta - zapewne tak.

Ja spodziewam się autobusu. Lechia u siebie też murowała.
Jak będzie - zobaczymy.

redrum 13.03.2024 22:47

Skoro autobus na nas działa to większość drużyn będzie go przeciw nam używać, bo na końcu nie liczy się styl, a to ile punktów dopisuje się w tabeli.

wolfy 13.03.2024 22:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez redrum (Post 1618103)
Skoro autobus na nas działa to większość drużyn będzie go przeciw nam używać, bo na końcu nie liczy się styl, a to ile punktów dopisuje się w tabeli.

Jaki styl, większość drużyn w tej lidze to tartak.

redrum 13.03.2024 22:50

No i w zeszłym sezonie tartak z Niepołomic awansował do Ekstraklasy wygrywając z nami 3 razy. Co ciekawe w ekstraklasie też radzą sobie najlepiej ze wszystkich beniaminków.

wolfy 13.03.2024 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez redrum (Post 1618105)
No i w zeszłym sezonie tartak z Niepołomic awansował do Ekstraklasy wygrywając z nami 3 razy. Co ciekawe w ekstraklasie też radzą sobie najlepiej ze wszystkich beniaminków.

Akurat Puszcza ma swój styl. Fakt - nie da się tego gówna oglądać, ale nie pomylisz ich z taką Stalą.

pepe72 14.03.2024 00:20

W tabeli Puszcza na miejscu spadkowym.

Delgado 14.03.2024 00:49

Na spadkowym, ale jako jedyni z najsłabszego w historii tercetu beniaminków mają jeszcze jakieś w miare realne szanse na utrzymanie.

Patryko 14.03.2024 08:43

Trudno, żeby prostacka taktyka Niecieczy, polegająca na obronie w 10-ciu i 40-metrowych wyrzutach z autu działała w Ekstraklasie. Tutaj (niestety dla nich) formacje ofensywne mają większy odsetek piłkarzy, którzy coś z tą piłką mimo wszystko potrafią zrobić i taki Koj jest wkręcany w murawę jak kołek.

krysztal 14.03.2024 10:46

Chyba Puszczy a nie Niecieczy

Patryko 14.03.2024 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1618125)
Chyba Puszczy a nie Niecieczy

Oczywiście, miałem na myśli Puszczę ;P

Karherop 14.03.2024 11:55

W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.

Patryko 14.03.2024 12:06

U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego.
Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu.

krysztal 14.03.2024 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1618133)
U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego.
Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu.

Dla Ruchu z tą kadrą to już awans do pierwszej ligi był sukcesem(awans po barażach)a to co się odjebało w poprzednim sezonie nie mieści się w głowie.Tyczy się to tak Ruchu jak i Puszczy.Tylko ŁKS był wymieniany jako kandydat do awansu.Nie ma przypadku w tym jak oni teraz punktują.

Markus 14.03.2024 15:34

Rude o przygotowaniach do meczu:

Oczywiście dostałem te informacje o tym, co trener rywali powiedział. Mam nadzieję, że to będzie interesujący, ofensywny mecz, w szczególności dla naszych kibiców. Wiemy, że oni próbują grać na dwie fałszywe "dziewiątki", starają się być agresywni w środku i w polu karnym. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Na prowadzenie gry.

Cieszy, że nasz sztab przekazuje Hiszpanowi informacje dotyczące wypowiedzi rywali sprzed danego meczu - współpraca między trenerami zdaje się układać harmonijnie, dogadują się, wbrew temu, co niektórzy próbują sugerować dopatrując się jakiś konfliktów na linii Rude-Jop lub niesłuchania przez Hiszpana uwag zgłaszanych przez tegoż Jopa.

Przeciwnicy są przez nas na bieżąco rozpracowywani i analizowani. Tak zawsze powinno być. Rude ma konkretne informacje o ich stylu gry i mocnych stronach. W przeciwieństwie do Sobolewskiego na szczęście umie on dostosowywać taktykę do rywala, a nie jak dawniej w każdym meczu gramy tylko to, co zwykle bez względu na strategie przeciwników.

AgresywnyChomik 14.03.2024 18:40

Hmmmmmm ciekawe co Rude mial na mysli mówiąc o tym ze kazdy pilkarz to osobny czlowiek ze swoimi problemami i ze wszysycy w klubie maja sie starac zeby pilkarze mieliniej stresu? Czyzby strzal w zaleglosci i problemy finansowe?

pepe72 14.03.2024 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1618112)
Na spadkowym, ale jako jedyni z najsłabszego w historii tercetu beniaminków mają jeszcze jakieś w miare realne szanse na utrzymanie.

Przegrali 5-3 z Koroną w Kielcach, z którą mają tyle samo punktów, a z dolną "4" to został im rewanż w Chorzowie i Korona (na Craxie). Ruch traci do nich 4 punkty więc w 10 kolejek do odrobienia, zwłaszcza przy meczu bezpośrednim.

pepe72 14.03.2024 22:33

Konferencja przed meczem:
https://youtu.be/6hqKYLqkBwk?si=zh2It-vk44lDFVZZ

Szpital:
Broda, Villar - częściowo ćwiczą na boisku
Gogół, Talar, Basha, Junca, Sapała - rehabilitacja
Stępak - uraz
Cziczkan - wyjazd z powodów prywatnych na Białoruś
Kacper Szewczyk będzie bramkarzem #2 na meczu!

Żółte kartki:
6: Colley, Goku
5: Duda, Jaroch, Carbó,
4: pauzują: , wrócili: Satrústegui, Rodado
3: Junca, Szot, Basha, Gogół, Alfaro
2: Uryga, Olejarka, Sapała, Villar, Ratón, Sobczak
1: Krzyżanowski, Łasicki, Baena

Skawa Wadowice 14.03.2024 23:28

Jesli Arka u siebie oddala nam plac gry, to tym bardziej Miedz u nas tez postawi na autobus i kontre. Licze na minimalna wygrana w bolach.

Karherop 15.03.2024 12:18

Oddala dopiero po godzinie.

Bella to ta sama szkoła jak Łobodziński. A pewno pójdę w te same tony. Za bardzo nie mają czego bronić (póki nie strzela pierwsi).

Patryko 15.03.2024 14:02

Ja też spodziewam się meczu podobnego do tego w Gdyni, aczkolwiek trzeba zwrócić na jeden szczegół - murawę.
U nas boisko wraca już chyba powoli do stanu sprzed wysypania go hałdami piachu, w Gdyni bardziej przypominało kretowisko.

Stawiam na wyrównany mecz do momentu, w którym jedna z drużyn kolokwialnie spuchnie i wydaje mi się, że nie będzie to Wisła ;)

Stelio 15.03.2024 14:21

Jest kilka pewnych punktów jeśli chodzi o przebieg meczu (wspólnych dla KAŻDEGO meczu za kadencji Rude, poza Odrą) czyli:

- stracimy bramkę
- stracimy ją pierwsi

Także, imo do 20/30 minuty Wisła próbuje "grać swoje" głównie podając w poprzek boiska, szukajac wolnych przestrzeni, ostatecznie psując ostatnie podanie albo dośrodkowując na obrońców.

Po 20/30 minutach Miedź wychodzi z szybką kontrą (możliwe, że po indywidualnym błędzie ktoregos z naszych zawodników, był już Carbo, był Szot to teraz pora na Colleya bo coś mu za dobrze idzie) i pakuje nam bramke na 1:0.

No i teraz pytanie jak reagujemy:

- strzelimy na 1:1 do przerwy - imo wygramy mecz 2:1
- nie strzelimy na 1:1 do przerwy - max remis
- Miedź wciśnie 2 gola przed przerwą/na początku 2 połowy - można wychodzić ze stadionu, bez szans na choćby punkt

wolfy 15.03.2024 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1618132)
W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.

Zgadza się, ale niestety po Hybali podjęto tragiczną w skutkach decyzję że Wisła - ledwo spinająca koniec z końcem - ma zadawać szyku i pokazywać innym jak się gra w piłkę. Dodajmy od razu że przy aplauzie debili którym wcześniej "oczy krwawiły".
I tak się to ciągnie, z wiadomymi konsekwencjami. I o ile Gula z taką taktyką na papierze wyglądał OK, to już Sobolewski i budżetowi Hiszpanie to było od początku sportowe samobójstwo.
Sobolewski, gdybyśmy mieli grać bardziej wyrachowaną piłkę i dostał pod nią wykonawców (czytaj - wysokiego napastnika grają cego głową, kogoś z dośrodkowaniem i kilku drwali) - może by awansował. A może nie. Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe...

Kiko i Rude to pewien kompromis. Jak wypali, to bardziej dzięki fartowi niż czemukolwiek innemu.

Jaroo1 15.03.2024 15:38

Cytat:

Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe...
Dobrze powiedziane. Idiota wziął Sobolewskiego, później go nie chciał zwolnić. A teraz wziął analityka, który ma doświadczenie jako trener w 2 słabych klubach, w 2 słabych ligach, na przestrzeni 1,5 sezonu. Przecież jest wręcz pewne, ze z takim trenerem awansujemy bezpośrednio.

Drozd 15.03.2024 19:52

Skład optymalny.

Będzie dobrze.

El'kabat 15.03.2024 19:56

Z Sobczakiem, który jest jedynym napastnikiem i drewnem do tego?

Drozd 15.03.2024 20:03

Na dzisiaj Sobczak jest lepszy i wartościowszy dla drużyny niż Goku.

FraMat 15.03.2024 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1618200)
Skład optymalny.

Będzie dobrze.

Skład optymalny?
Oby Uryga też zmieścił się dziś w tej definicji. ;-)

Ale dobrze, że gramy Rodado-Sobczak. Oby to zażarło.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl