Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   23 kolejka, Arka Gdynia - Wisła Kraków, 8 marca 2024, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10977)

Skawa Wadowice 05.03.2024 05:53

3:1 dla Arki. Mecz bedzie otwarty, wieksza kultura gry po naszej stronie, ale Arka bedzie miala wiecej i lepsze sytuacje.

masada 05.03.2024 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1617577)
Trzeba bedzie kombinować by sie wykartkował przed barażami.

Praktycznie niemożliwym jest, żeby sobie wyobrazić scenariusz, w którym będziemy mieli ten komfort, żeby sobie kogoś wykartkować. W scenariuszu hurraoptymistycznym będziemy do końca walczyć o bezpośredni awans. W neutralnym o jak najlepsze rozstawienie w barażach. W pesymistycznym w ogóle o baraże. Oddechu nie będzie.

W piątek wygramy.

leszekpw 05.03.2024 11:13

Wiele w tym prawdy.

Karherop 05.03.2024 11:48

Co powinno być dla nas (w tym aspekcie) punktem odniesienia, to wiosna 2023 łapaliśmy minimalna ilość kartek, szczególnie na początku 5 czy 6 spotkań było w ogóle że średnio 1 żółta kartka na całą drużynę. Wtedy jednak broniliśmy się szczególnie wysoką jakością indywidualna (Fernandez, Mula, Igbekeme, Villa i Junca w formie) i nie stosowaliśmy tak wysokiego pressingu jak teraz.

Teraz będziemy jednak łapać kartki na potęgę, również dlatego że wychodząc tak wysoko jak obecnie nasi obrońcy muszą podejmować dużo większe ryzyko zostawiając sporo przestrzeni dla rywali. Carbo i Duda na pewno będą jeszcze pauzować przed (ew) barażami.

Patryko 05.03.2024 11:53

W obecnej sytuacji brak Carbo na boisku to poważne osłabienie niezależnie od tego, czy gramy z topem, czy z dołem tabeli. Wiadomo, że lepiej, żeby Carbo pauzował w meczu z jakimś Zniczem, ale paradoksalnie on właśnie w takich meczach może nam pomóc rozbijać autobus w polu karnym umiejętnym rozrzucaniem piłek po boisku. Punkty zdobyte ze Zniczem są warte tyle samo, co punkty zdobyte z Lechią.

Robi mi się słabo na myśl, że komuś z dwójki Carbo/Duda mogłaby przydarzyć się teraz kontuzja (odpukane w niemalowane), eliminująca ich z gry na 3-4 tygodnie. Są w tym momencie absolutnie nie do zastąpienia.

pepe72 07.03.2024 23:00

Konferencja prasowa:
https://youtu.be/NNVlcElebjQ?si=rnTOFGgZhYcVSi0S

Raport medyczny przed
-> Kamil Broda i Miki Villar rozpoczęli zajęcia indywidualne na boisku, obciążenia będą systematycznie zwiększane;
-> Vullnet Basha, David JuncĂ., Igor Sapała, Bartosz Talar i Patryk Gogół są w procesie rehabilitacji.

Żółte kartki:
6: Colley, Goku
5: Duda, Jaroch, Carbó,
4: pauzują: , wrócili: Satrústegui, Rodado
3: Junca, Szot, Basha, Gogół
2: Uryga, Alfaro, Olejarka, Sapała, Villar, Ratón, Sobczak
1: Krzyżanowski, Łasicki, Baena

Karherop 07.03.2024 23:51

Dziwne że nikt nawet nie pyta na konferencjach kiedy powroty Basy/Sapały/Junki, czyżby nawet dziennikarze stracili nadzieję że jeszcze wrócą choćby na ławkę rezerwowych?
Temu ostatniemu mijają już 3 tygodnie, odkąd Junca miał zakończyć 2 tygodniowa rehabilitację

Z tych 7 obecnie kontuzjowanych zawodników to nie zdziwię się jak tylko Villar i może Gogol powachaja jeszcze murawę w tym sezonie.

A co do samego meczu z Arka to im bliżej meczu mam gorsze przeczucia. Remis biorę w ciemno.

tommiyacht 08.03.2024 07:00

remis biere w ciemno. Choc "dzięki" Tychom jak i w sumie w duzej mierze zawalonym meczom u siebie na jesień, to margines błędu jest praktycznie żaden. (TOP2)

realistycznie to wtopimy. Ale nie raz mnie juz ten klub zaskakiwał, moze ta euforia z PP jeszcze trwa i chłopaki sie zepno.

Szneka 08.03.2024 07:31

https://www.youtube.com/watch?v=kNlqahSC1WA&rco=1

wygramy 0-2
Miłego Dnia Panie i Panowie

Skawa Wadowice 08.03.2024 08:32

Jestem bardzo ciekawy tego meczu. Spodziewam się po Arce, że będzie grała swoje i mecz będzie otwarty. Będzie to fajny sprawdzian dla naszej gry w obronie oraz sporo miejsca dla ofensywy.

Z drugiej strony mogą nas zaskoczyć i wyjść murować i grać z kontry.

Dzisiaj gospodarz jest faworytem, grają u siebie, Wisła przyciąga kibiców (przyszliście chamy bo my dzisiaj tutaj gramy), będzie sporo ludzi, po komentarzach widać że oczekują że się po nas przejadą.
Będzie to bardzo miła niespodzianka jak urwiemy im pkt.

Tak czy inaczej dalej utrzymuję 3:1 dla Arki.

Patryko 08.03.2024 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1617677)
Dziwne że nikt nawet nie pyta na konferencjach kiedy powroty Basy/Sapały/Junki, czyżby nawet dziennikarze stracili nadzieję że jeszcze wrócą choćby na ławkę rezerwowych?
Temu ostatniemu mijają już 3 tygodnie, odkąd miałem zakończyć 2 tygodniowa rehabilitację

Z tych 7 obecnie kontuzjowanych zawodników to nie zdziwię się jak tylko Villar i może Gogol powachaja jeszcze murawę w tym sezonie.

A co do samego meczu z Arka to im bliżej meczu mam gorsze przeczucia. Remis biorę w ciemno.

Basha i Junca to tak jakby ich już w drużynie nie było. Doturlają się do końca kontraktu i w czerwcu zasłużona emerytura zwieńczona wizytami w sanatoriach.

Darmozjad Sapała ma przed sobą jeszcze rok plażingu w Krakowie i później najprawdopodobniej zakończenie kariery, ew. kontrakt gwiazdorski w Wieczystej.

Jaroo1 08.03.2024 09:57

Szkoda że tego murzyna połamanego nie wzięliśmy bo jak odejdą Basha czy Sapala to kurde nie będzie kto miał ich zastępować w gabinetach lekarskich. Chociaż mam jeszcze nadzieję że Jaro znajdzie 1-2 na ich miejsce, żeby bilans się zgadzał.

Maine_Coon 08.03.2024 10:07

Co się stąło z Junca? On był bardzo dobry, świetne dośrodkowania

Karherop 08.03.2024 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maine_Coon (Post 1617693)
Co się stąło z Junca? On był bardzo dobry, świetne dośrodkowania

Kontuzje + rozłąka z rodziną która została w Hiszpanii. Nie zdziwię się jeśli nawet rehabilitację tam przechodzi (na zdjęciach z treningów go średnio widać). W szatni po meczach też go nie ma (jak Bashy czy Gogóła).

Wojtas 08.03.2024 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1617692)
Szkoda że tego murzyna połamanego nie wzięliśmy bo jak odejdą Basha czy Sapala to kurde nie będzie kto miał ich zastępować w gabinetach lekarskich. Chociaż mam jeszcze nadzieję że Jaro znajdzie 1-2 na ich miejsce, żeby bilans się zgadzał.


Sapałe nalezy z tego klubu wrecz siłowo usunąc,to jest chyba najwiekszy pozer od czasów Branko, goscia od kapeluszy :lol:

wiecej uwagi poswieca przeszczepowi włosów niz grze w piłke.

co do meczu to rozum mowi cos kolo remisu.

Jaroo1 08.03.2024 17:33

Najśmieszniejsze/najdziwniejsze w tym meczu jest to, ze tutaj można się spodziewać wszystkiego, od blamażu i wstydu po wygraną i dominację, albo piękny remis, a moze remis po kopaninie :D

Levis88 08.03.2024 18:43

Jak ogarniemy obronę przy SFG yo świnia leży.

DysoN 08.03.2024 20:55

20 minut gry i zero konkretów po naszej stronie. Chyba znów na farta musimy liczyc.
edit: 35 minut - mamy 1 niecelny strzał...

ciacho 08.03.2024 21:18

Żenująca połowa. Najgorsza w rundzie. Rude zniszczony taktycznie. Piłkarze zniszczeni mentalnie. Ani pół sytuacji bramkowej. Goku, Alfaro- kompromitacji.
Na ch.j ten Krzyżanowski chodzi do rzutów wolnych i rożnych?
Czy poza Szotem i Krzyżanowskim inni piłkarze Wisły nie przyswoili w stopniu podstawowym wyrzutu piłki z autu?

PS. Skupmy się na PP. Żadnego awansu nie będzie. Od początku rundy jedna i ta sama chu.nia.

Chorynatrzykolory 08.03.2024 21:19

Królewski weź sobie tych hiszpańskich imbecyli ĂŹ idź stąd

Ja .......e mieć klub ,w którym kibice wykupują bilety na mecz miesiąc przed meczem i pluc im tak na ryj co tydzień..

Chorynatrzykolory 08.03.2024 21:21

Arka nas wyjaśniła i nasze wielkie plany. Szkoda ze my jako wielka społeczność Wisły godzimy się na to żeby być robionym w chuja już od wielu lat. Zaorac to w ....u i zacząć od nowa...

Szneka 08.03.2024 21:22

Pierwsza polowa to jakiś dramat. Kpina z nas kibiców. Ani jednej składnej akcji ani jednego celnego strzału. To co dziś na boisku odstawiają Goku Duda Alfaro Bregu i Szot to woła o pomstę do nieba. Zero chęci, zero pomysłu, zero akcji. Qrwa porzygać się idzie. Ktoś miał fantazję twierdząc, że Goku zastąpi Fernandeza 1 do 1.

Książę Palownik 08.03.2024 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1617718)
Żenująca połowa. Najgorsza w rundzie. Rude zniszczony taktycznie.

Na jakiej podstawie tak mówisz? Co tu ma do rzeczy taktyka?

Mamy piłkarzy o fizyczności dzieci: musieliby mieć technikę na poziomie Lecha żeby ograć Arkę.

Arka ma gigantyczną przewagę fizyczną: siły, szybkości, skoczności etc.

My jesteśmy powiedzmy o 30% lepsi technicznie.
Arka jest o 90% mocniejsza fizycznie.

Ot cała tajemnica.

FraMat 08.03.2024 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1617718)
Żenująca połowa. Najgorsza w rundzie. Rude zniszczony taktycznie. Piłkarze zniszczeni mentalnie. Ani pół sytuacji bramkowej. Goku, Alfaro- kompromitacji.
Na ch.j ten Krzyżanowski chodzi do rzutów wolnych i rożnych?
Czy poza Szotem i Krzyżanowskim inni piłkarze Wisły nie przyswoili w stopniu podstawowym wyrzutu piłki z autu?

PS. Skupmy się na PP. Żadnego awansu nie będzie. Od początku rundy jedna i ta sama chu.nia.

Jestem podobnego zdania: Goku to największe beztalencie Wisły - tyle straconych piłek, wikłanie się z beznadziejne dryblingi. Czy gra dlatego, że jest Hiszpanem?
Brejgu - bez dynamiki.
Zresztą w ogóle na tle Arki wyglądamy jak zbieranina z domu starców - brak siły, dynamiki, energii.
Niby przesuwamy się do przodu, ale jakbyśmy wóz z węglem ciagnęli.
Bramka - asysta Szota przy leniwym przyglądaniu się przez Urygę.
Popełniamy mnóstwo błędów, dajemy się osaczać szybkiemu rywalowi.
Nikt nie bierze na siebie ciężaru gry, no może Goku, ale on nie ma na to warunków.

Rude chyba wyobraża sobie, że sama technika wystarczy - a okazuje się, że wystarczy trochę siły jak w przypadku Gojnego, który sobie spokojnie przestawia czy to Alfaro, czy to Szota, ba daje sobie radę z Carbo.
Gramy na razie jak chłopcy z mężczyznami.

Zmiany w przerwie wręcz konieczne.

Patryko 08.03.2024 21:27

W przerwie Szot wędka, ktoś za tragicznego Alfaro z żółtą kartką. Nie wiem jak, ale chociaż remis dziś musimy wywalczyć.

Drozd 08.03.2024 21:28

Zachowanie Szota spuściło z nas powietrze. Tylko debil może zrobić coś takiego.

Goku to jest kompromitacja.

Mam nadzieję że w przerwie chwycą się za jaja.

DysoN 08.03.2024 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka;
1617721To co dziś na boisku odstawiają Goku Duda Alfaro Bregu i Szot to woła o pomstę do nieba

Aflaro to nic nie gra juz od dluzszego czasu. W naszej pomocy dzis cos tam gra Carbo, cala reszta to parodia piłki nożnej.

As 08.03.2024 21:30

Sorry ale nie wygląda to dobrze. Wreszcie mamy mecz w lidze gdzie przeciwnik nie muruje tylko wyszedł grać w piłkę i no nie robimy sztycha. To był dla mnie taki mecz, który pokaże z czego ulepiony jest Rude i co prezentuje drużyna bo nie jestem debilem żeby wydawać osądy o trenerze po meczach gdzie przeciwnicy bronią się w 11.

Arka też może jakoś wielu sytuacji nie miała ale trzeba im oddać że wyglądają lepiej.

Mam nadziej jednak, że w drugiej połowie przejmiemy inicjatywę bo już kilka meczów pokazało, że mamy parę aby grać do samego końca.

Jaroo1 08.03.2024 21:33

Gramy to samo co od początku za Pana Trenera Rudego. Gramy to samo, czyli nic. Być może w drugiej połowie nastąpi przebudzenie, bo każdy nasz mecz jest nierówny.

Generalnie cwaniaczki się spięły na Widzew - tak jak pisałem wczesniej. Spięli się bo to dobre okno wystawowe. W I lidze od początku roku jest chujnia i chwilowe zrywy.

Debile jak drozd czy markus udają, ze jest świetnie.

Drozd 08.03.2024 21:34

Bez przesady poza prezentem od Szota mieli jedną wrzutkę i strzał głową. Wiele lepsi nie są tylko grają bardziej do przodu, a u nas Goku spieprzył wszystkie okazje na sytuację bramkową. Albo się zakiwa, albo źle przyjmie, albo stoi jak kołek. I jeszcze macha łapami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl