Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   19 kolejka, Wisła Kraków - Polonia Warszawa, 17 grudnia 2023, 12:40 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10960)

wolfy 17.12.2023 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613773)
Będzie 5:0 z tendencją do 10:0. Tak wygląda na dzisiaj różnica potencjału obu drużyn. A my zaczynamy swój potencjał wykorzystywać.

I jak po meczu przyjdzie komuś do głowy opowiadać że Polonia to słaba, niech przeczyta sobie Twój post.

:haha::help:

Napiszę tak - uff. Teraz niech znajdą pierwszego trenera.

Rodado - MVP. Jak Sobczak nie strzelił kiedy bramkarza w bramce nie było to ja nie wiem.

Patryko 17.12.2023 14:41

Druga połowa do zapomnienia, nasi po prostu spuchli po pierwszej.

Jeśli ktoś myśli, że Sobczak jest w stanie zastąpić Rodado, to dzisiejszy mecz wyjaśnił kilka spraw.

Broda gra tragicznie nogami i potrzebny jest w zimie transfer bramkarza z prawdziwego zdarzenia.

Colley mógł nam w pojedynkę przegrać ten mecz, ale dziś mu się nie udało. On to chyba ma po prostu takie momenty odcięcia prądu, kiedy przestaje myśleć.

Najważniejsze są 3 punkty. Teraz potrzebny jest spokojny wybór trenera, który awansuje.

bridgeburner 17.12.2023 14:43

Ochłoda głowy dla tych co Jopa po 2 meczach chcieli zostawiać
Co miał na myśli wsadzając Gogola po zmianach na lewe skrzydło to się pewnie nigdy nie dowiemy
Tak samo jak uparte wystawianie Alfaro
No ale nic, brawa za walkę do końca i determinację

wolfy 17.12.2023 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1613792)
Druga połowa do zapomnienia, nasi po prostu spuchli po pierwszej.

Jeśli ktoś myśli, że Sobczak jest w stanie zastąpić Rodado, to dzisiejszy mecz wyjaśnił kilka spraw.

Broda gra tragicznie nogami i potrzebny jest w zimie transfer bramkarza z prawdziwego zdarzenia.

Colley mógł nam w pojedynkę przegrać ten mecz, ale dziś mu się nie udało. On to chyba ma po prostu takie momenty odcięcia prądu, kiedy przestaje myśleć.

Najważniejsze są 3 punkty. Teraz potrzebny jest spokojny wybór trenera, który awansuje.

A tak, Broda. Wszystkie wykopy to straty, wiekszość w aut. Ale Jop pokazał tą zmianą! Wszyscy idioci o mało się nie zesrali ze szczęścia, szkoda tylko że Broda nie nadaje się na nic powyżej trzeciej ligi z taką grą. Żaden zespół nie może sobie pozwolić na stratę wszystkich piłek po swoich wykopach! To jest woda na młyn dla rywala, z kimś mocniejszym to się zemści.

Colleya będę trochę bronił, takie rzeczy zdarzają się każdemu stoperowi. Gra lepiej niż Uryga, poza tym błędem (wymuszonym naszą nędzną grą w drugiej połowie) gra od dawna bardzo pewnie. Dodam że my byśmy bardzo chcieli się go pozbyć bo zarabia chyba najwięcej w zespole, ale chętnych na płacenie mu tyle co my nie ma...

Książę Palownik 17.12.2023 14:45

Colley jest po prostu potwornie niesprawny psychomotorycznie. Ja się lepiej trzymam na nogach po 0,5 Wyborowej czystej. W latach 90. jakby chodził do podstawówki to by go wysłali na zajęcia korekcyjne.

Oprócz tego jest drewniakiem. Niesprawność plus drewniactwo techniczne daje takie efekty że on zanim kopnie piłkę to się musi do niej ustawiać jak samolot na pasie startowym.

Broda tragedia. Na orlikach chłopaki lepiej grają nogami. Na końcu zrobił jeszcze takiego farfocla za którego Raton byłby tutaj jechany od góry do dołu.

Markus 17.12.2023 14:47

Ci, co jeszcze niedawno pisali, że Sobczak wcale nie jest gorszy od Rodado, mają kolejną odpowiedź w praktyce jak to wygląda naprawdę.

Hiszpan mimo generalnie niespecjalnego występu ma dwie kolejne bramki, a Sobczak będąc na boisku obronił Polonii prawdopodobnie 2 gole: raz zablokował strzał Rodado, a drugi raz strzał Carbo.

Między nimi jest przepaść umiejętności i możliwości, dlatego też Sobczak nie nadaje się do gry w pierwszym składzie. W ogóle nie powinno go być w kadrze Wisły, tylko ktoś o wiele lepszy.

Natomiast odnośnie Szweda: od dawna jest do sprzedaży i nic się nie zmienia.To bardzo słaby i niepewny obrońca, nawet jeśli czasem ma kilkanaście minut lepszej gry. Regularnie co jakiś czas w różnych meczach odstawia takie jaja, że głowa boli. To nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy odcięło mu myślenie. Motorycznie, szybkościowo i pod względem zwrotności jest po prostu fatalny. Próbuje to nadrabiać siłą, ale czasem tak się nie da. W przerwie zimowej i on w pierwszej kolejności powinien być wymieniony na lepszego zawodnika.

Trochę złośliwie można napisać, że myśli niczym Sobolewski i tymi samymi torami te jego myśli biegają, przeskakując czasem do zupełnie alternatywnej rzeczywistości.:evil:

gizmowisla 17.12.2023 14:55

Sobczak to grajek na 2 lige , nie mozemy budowac zespolu na takich przecietniakach , ..... marnujemy potencjal Goku , faktycznie dzis byl wyjatkowo nie przygotowany do meczu , ale z niego taki skrzydlowy jak ze mnie kosmonauta , czy nikt nie widzi ze ten zawodnik na skrzydle to porazka ?? To idealny zawodnik na pomocnika -podwieszonego pod naoastnikiem

Drozd 17.12.2023 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1613791)
:haha::help:

Napiszę tak - uff. Teraz niech znajdą pierwszego trenera.

Rodado - MVP. Jak Sobczak nie strzelił kiedy bramkarza w bramce nie było to ja nie wiem.

Co help.

Do przerwy powinno być 3:0. Baena zapieprzył trzy. Goku przeszedł obok meczu. Alfaro to samo. Sobczak pcha się do wszystkiego, a jest drewniany jak Rasiak i równie wolny. Sędzia robił wszystko żeby utrudniać nam grę. Co się któryś położył to faul, naszych łapali w pół i nic. Karnego też gwizdnął z kapelusza, za takie wsadzenie nogi jest karny? Bez możliwości zagrania piłki?

Zagraliśmy dzisiaj słabiej, zwłaszcza Goku Baena i Alfaro. Sobczak też więcej przeszkadzał niż pomagał. Ale Polonia poza karnym z kapelusza i tą sytuacją w której Broda wybronił nie stworzyła okazji.


Na usprawiedliwienie można znaleźć strasznie tępą i dziurawą murawę.

Dobrze, że jest wygrana i jeden mecz straty do lidera. Czy Jop powinien zostać? Jeżeli ma przyjść jakiś rodzimy wynalazek to tak. Jeżeli stać nas na sprowadzenie kogoś z warsztatem z zagranicy to niec jeszcze poczeka na swoją szansę. Tą którą dostał teraz wykorzystał w 100%.

AS82 17.12.2023 16:08

Co Colley odpierdalal w 2 polowie to byl dramat ! Zamiast wybić tą piłke , to sie składał chyba 3 sekundy ,aż w końcu kopnął przeciwnika...

MaLk 17.12.2023 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1613795)
Colleya będę trochę bronił, takie rzeczy zdarzają się każdemu stoperowi.

Tylko że jemu zakurat praktycznie w każdym meczu odkąd pamiętam zdarza się jakiś kiks, jedyne pytanie jest takie, czy w danym meczu kosztuje nas to bramkę czy też nie.
Trochę taki syndrom Pawełka. Niby bardzo dobry bramkarz, niby bronił wiele trudnych sytuacji, ale zawsze musiał wyrobić normę "Pawełka" na mecz.

AS82 17.12.2023 16:41

Dziś kapitalnie zagrał Carbo w pomocy, poziom wyżej od innych pomocników

tomytom 17.12.2023 16:58

Goku to chyba nie przespał dobrze nocy. Trzy dobre zagrania na kilkanaście fatalnych. I ta kontra 5 na dwóch (czy tam trzech), gdzie wystarczyło W MIARĘ celnie kopnąć piłkę w kierunku któregoś z wbiegających parterów ...
Wynik cieszy, więc przyjmuję, że Goku z Colleyem chcieli nam w tym ostatnim w tym roku meczu zapewnić emocje do samego końca :-)
Szocik kolejny mecz DUŻY +, oby się nie okazało, że to jakiś poważniejszy uraz ...

wolfy 17.12.2023 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1613812)
Tylko że jemu zakurat praktycznie w każdym meczu odkąd pamiętam zdarza się jakiś kiks, jedyne pytanie jest takie, czy w danym meczu kosztuje nas to bramkę czy też nie.
Trochę taki syndrom Pawełka. Niby bardzo dobry bramkarz, niby bronił wiele trudnych sytuacji, ale zawsze musiał wyrobić normę "Pawełka" na mecz.

No to jak tak patrzymy, to Uryga gra jeszcze gorzej. Dzisiaj dograł idealnie do tyłu do zawodnika Poloni na sam na sam, z Łęczną pamiętam że coś podobnego odwalił - tyle że miał farta i nie wykorzystali. Colley wygrywa większość pojedynków. Inny piłkarz niż w zeszłym sezonie.
Wszyscy chcielibyśmy żeby odszedł, bo zarabia kuriozalne pieniądze, ale z linii obrony jest AKTUALNIE najlepszy. Drugie miejsce - Szot, Uryga i Jaroch to minimum jedna katastrofa na mecz.

Ale, jak napisałem - znajdzie się chętny to nikt nie będzie płakał. Byle nie zastąpić go kolejnym elektrykiem.

Elefant 17.12.2023 17:22

Kupa szczęścia i tyle. Do zapomnienia.

Dwa plusy tego meczu.
A. Trzy punkty.
B. Mecz pokazał, że przyszły trener ma przed sobą ogrom pracy. Do poprawy ale głównie budowy od podstaw jest praktycznie wszystko. Były podśmichujki z trenera od autów. Wystarczyło uważniej się przyjrzeć momentami bezradności w tym zakresie. Poprzednie dwa mecze mogły sprawiać wrażenie, że Sobol zostawił samograja, wystarczy tylko korekta taktyki, poprawa kilku elementów i LM nasza. Całe szczęście, że ten mecz wyjaśnił jak błędne było to wrażenie.

LucjuszWielki 17.12.2023 17:50

Kupa szczęścia? Chyba Polonii, bramka z niczego, jedyna sytuacja przy podaniu, gdzie interweniował Broda.

Mecz powinniśmy zamknąć w 1 połowie, 2-3 dogodne sytuacje. Sytuacja przy 1:1 kiedy Sobczak nie potrafi strzelić obok obrońcy, a potem blokuje Rodado komiczna.

Pamiętam ile stękania było na temat gry nogami przez Ratona... Przecież Broda 2x gorzej operuje piłką :D

Alfaro tragedia na pozycji nr 10, nie pierwszy mecz. Podanai fatalne...

Reasumując wygrana zasłużona mimo przewagi Polonii w okresie 45-75 z której nic nie wynikało.

Karherop 17.12.2023 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613773)
Będzie 5:0 z tendencją do 10:0. Tak wygląda na dzisiaj różnica potencjału obu drużyn. A my zaczynamy swój potencjał wykorzystywać.

I jak po meczu przyjdzie komuś do głowy opowiadać że Polonia to słaba, niech przeczyta sobie Twój post.

I jak wrażenia po meczu z którego powinniśmy wywieźć max 1 pkt?

I tak, do przerwy mogło być 3-0, ale za to obiektywnie między 35 a 80 min nie było nas na boisko. Polonia zrobiła korekty w ustawieniu i nas zdominowała.

Najważniejsze że udało się z happy endem zakończyć ten rok i z lekkim optymizmem patrzeć na wiosnę.

inspektor erektor 17.12.2023 19:09

Czy ktoś ma informację kto z Polonii dostał czerwona kartkę? Jakiś młody, chyba piłkarz, zszedł z ławki i siadł na vipach. Żadne źródło w internecie nie pisze o tej kartce a ewidentnie była pokazana

kopaczoholik 17.12.2023 19:21

Uważam, że pozytywów jest sporo i nie ma co przesadnie dramatyzować. Oczywiście gra było momentami bardzo średnia ale finalnie liczą się 3 punkty. A przypomnę, że zwycięstwa w końcówkach to nie jest nasza mocna strona... Tak naprawdę od wielkiego dzwona wygrywamy w końcówkach ważnych spotkań... Poza tym czepianie się stylu... litości trener prowadził ich w 3 meczu... Ale jakby nie spojrzeć trener Jop ma 3 zwycięstwa w 3 meczach czyli imponująca średnią 3 punktów na mecz ;) Gdybyśmy nie musieli awansować za wszelką cenę to nawet optowałbym aby został na stanowisku :) A tak trzeba się zastanowić kto daje jakąs gwarancję awansu... Kolejny brak awansu może być dla nas zabójczy... Generalnie to widać różnice w grze, a co ważne w regularności punktowania i nie można mówić, że przy Jopie drużyna nie zrobiła postępu. Oczywiście to może być również efekt nowej miotły a nie stała progresja...

Czeka nas sporo pracy i oby kilka transferów bo liga jest ekstremalnie wyrównana... awans jest w zasięgu ale trzeba go wywalczyć.

Szneka 17.12.2023 19:24

Panowie linka do skrótu mogę?

kopaczoholik 17.12.2023 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1613834)
Panowie linka do skrótu mogę?

https://www.youtube.com/watch?v=5cIJRqdCAjI

Szneka 17.12.2023 19:41

dziękuję. obejrzałem. karny dla Polonii? nam by tego nie gwizdnęli. Razi w oczy niechlujność Goku. Ważne 3 punkty.

Drozd 17.12.2023 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1613830)
I jak wrażenia po meczu z którego powinniśmy wywieźć max 1 pkt?

I tak, do przerwy mogło być 3-0, ale za to obiektywnie między 35 a 80 min nie było nas na boisko. Polonia zrobiła korekty w ustawieniu i nas zdominowała.

Najważniejsze że udało się z happy endem zakończyć ten rok i z lekkim optymizmem patrzeć na wiosnę.

Może powiesz co z tej dominacji wynikało poza jedną sytuacją wybronioną przez Brodę i fartownym karnym.

Dominacja wynikała z postawy indywidualnej przedniej formacji, jak 30% składu gra piach i sędzia gwiżdże w jedną stronę to tak to wygląda.

No i skąd pomysł o tym jednym punkcie? Tak jak pisałem do przerwy powinno być 3:0 i spokój. Niestety Baena, Goku i Alfaro zostali dzisiaj w szatni.

Sylwus1988 17.12.2023 20:57

jednak spodziewałem się że będzie to dla nas łatwiejszy mecz, spodziewać się też mogłem tego że przejebiemy jak zawsze w takim meczu gdzie wszystko się układało pod nas, ale na pewno nie spodziewałem się że będę śpiewał na C z całą trybuną że "ona temu winna" :D

Karherop 17.12.2023 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613839)
Może powiesz co z tej dominacji wynikało poza jedną sytuacją wybronioną przez Brodę i fartownym karnym.

Dominacja wynikała z postawy indywidualnej przedniej formacji, jak 30% składu gra piach i sędzia gwiżdże w jedną stronę to tak to wygląda.

No i skąd pomysł o tym jednym punkcie? Tak jak pisałem do przerwy powinno być 3:0 i spokój. Niestety Baena, Goku i Alfaro zostali dzisiaj w szatni.

Kilka rzeczy wskazywało przed tym meczem, że o punkty będzie trudniej niż się mogło wydawać i tak było, a że z przebiegu bedzieny lepsi, to akurat bylo czywoste i przed meczem.

Przecież gdyby się skończyło 1-1 to niewiele by się różniło od innych remisów na R22 z Sobolewskim

.

ciacho 17.12.2023 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613803)
..Karnego też gwizdnął z kapelusza, za takie wsadzenie nogi jest karny? Bez możliwości zagrania piłki?
.

Co ty znów bredzisz? Bez jakiej mozliwości zagrania piłki, skoro gość z Polonii pierwszy dotknął piłkę?
https://zapodaj.net/plik-zDbda5aJoJ

Drozd 17.12.2023 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1613851)
Co ty znów bredzisz? Bez jakiej mozliwości zagrania piłki, skoro gość z Polonii pierwszy dotknął piłkę?
https://zapodaj.net/plik-zDbda5aJoJ

Jaja sobie chyba robisz :). Ja na tym zdjęciu widzę, że szpic buta Coleya dotyka piłki zanim dotknie ona piszczeli chłopa z Polonii. Zamiast wklejać kretyńskie stop klatki zobacz sobie czy noga Polonisty zmierza przy wślizgu w kierunku piłki czy w kierunku nogi Coleya i przestań pieprzyć.

https://youtu.be/5cIJRqdCAjI?t=301

5 minuta 1 sekunda. Oglądnij sobie z 10 razy jak masz problemy ze wzrokiem.

Drozd 17.12.2023 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1613848)
Kilka rzeczy wskazywało przed tym meczem, że o punkty będzie trudniej niż się mogło wydawać i tak było, a że z przebiegu bedzieny lepsi, to akurat bylo czywoste i przed meczem.

Przecież gdyby się skończyło 1-1 to niewiele by się różniło od innych remisów na R22 z Sobolewskim

.

Różnica byłaby taka, że w tym meczu faktycznie tworzyliśmy sytuacje z których powinno wpaść kilka bramek, a przeciwnik miał dwie w tym wątpliwego karnego. W ataku byliśmy w stanie rozklepać przeciwnika, a nie tylko liczyć na ewidentne błędy. Zwyczajnie nastąpił postęp w jakości gry zespołowej. Dzięki temu mimo słabszej postawy indywidualnie, zdołaliśmy wygrać właśnie zespołowością.

wolfy 17.12.2023 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613852)
Jaja sobie chyba robisz :). Ja na tym zdjęciu widzę, że szpic buta Coleya dotyka piłki zanim dotknie ona piszczeli chłopa z Polonii. Zamiast wklejać kretyńskie stop klatki zobacz sobie czy noga Polonisty zmierza przy wślizgu w kierunku piłki czy w kierunku nogi Coleya i przestań pieprzyć.

https://youtu.be/5cIJRqdCAjI?t=301

5 minuta 1 sekunda. Oglądnij sobie z 10 razy jak masz problemy ze wzrokiem.

Karny był, bez jaj.

Karherop 17.12.2023 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613853)
Różnica byłaby taka, że w tym meczu faktycznie tworzyliśmy sytuacje z których powinno wpaść kilka bramek, a przeciwnik miał dwie w tym wątpliwego karnego. W ataku byliśmy w stanie rozklepać przeciwnika, a nie tylko liczyć na ewidentne błędy. Zwyczajnie nastąpił postęp w jakości gry zespołowej. Dzięki temu mimo słabszej postawy indywidualnie, zdołaliśmy wygrać właśnie zespołowością.

O ile widać że Jop wprowadził pewne zmiany w naszej grze to dzisiaj 2 połowa to była typowa gra Ala Sobolewski. Niska intensywność, wiele strat, a końcówkę można spokojnie przyrównać do meczu z GKSem Katowice.

Pewne demony wróciły, ale sędzia skończyłby mecz 2 minut wcześniej i wynik a co za tym idzie odbiór meczu byłby calkiem inny. Obstawiam że raczej niezbyt pozytywny.

ciacho 17.12.2023 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613852)
Jaja sobie chyba robisz :). Ja na tym zdjęciu widzę, że szpic buta Coleya dotyka piłki zanim dotknie ona piszczeli chłopa z Polonii. Zamiast wklejać kretyńskie stop klatki zobacz sobie czy noga Polonisty zmierza przy wślizgu w kierunku piłki czy w kierunku nogi Coleya i przestań pieprzyć.

https://youtu.be/5cIJRqdCAjI?t=301

5 minuta 1 sekunda. Oglądnij sobie z 10 razy jak masz problemy ze wzrokiem.

Jakim znowu wślizgu?? :rotfl::rotfl: Jak ma noga polonisty zmierzać w stronę nogi Colleya, skoro Colley mu zajebał w achillesa??? A ty pier... czy przypadkiem czubkiem buta Colley nie dotknął piłki:rotfl::rotfl:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl