Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   13 kolejka, Podbeskidzie Bielsko Biała - Wisła Kraków, 27 październik 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10936)

Drozd 27.10.2023 20:49

6 punktów straciliśmy bo jesteśmy zbieraniną, a jesteśmy zbieraniną bo sztab z Sobolewskim na czele nie ma pojęcia o budowaniu drużyny. Nie wspominając o jego zacnych poprzednikach i ciapowatym prezesie który na wyniki może kilka lat poczekać.

Szneka 27.10.2023 20:55

Jaroch Szot Colley dziś kryminał , dokładam do tego Alfaro, którego kompletnie nie widać i Baenę. Dramat to co dziś zagraliśmy. Jak zwykle meczo stawkę (wicelider chociaż do jutra) i jaja spętane.

skarabeus 27.10.2023 21:07

68 minuta meczu. Podbeskidzie mialo 2 setki po przerwie, my nic nie gramy. Zero zmian.

Gratulacje.

Szneka 27.10.2023 21:26

Alfaro Miki Baena Carbo dziś nieobecni a już gra Alfaro to kryminał. już po golu na 1-1 trzeba było zmieniać ustawienie bo Alfaro w środku nie grał nic, ale my mamy wszechmądrego gościa jako trenera. Co zrobił po wejściu na boisko Junca to wie tylko on. faul za faulem, cierpliwości ch uja z gwizdkiem może zawdzięczać, że dograł mecz do końca,

skarabeus 27.10.2023 21:35

Zwroccie uwage na nerwy Jarocha, Szota, Junci. Oni byli napakowani jak kabanosy po przerwie i pachnialo w przypadku kazdego z nich czerwem.

To efekt tego co sie wydarzylo w szatni :)

Gratulacje paralityku.

kristos 27.10.2023 21:37

"Dziadersi" postrachem Wisły

wolfy 27.10.2023 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1611238)
Zwroccie uwage na nerwy Jarocha, Szota, Junci. Oni byli napakowani jak kabanosy po przerwie i pachnialo w przypadku kazdego z nich czerwem.

To efekt tego co sie wydarzylo w szatni :)

Gratulacje paralityku.

To jest wszystko co może ta parodia trenera. No i zmiany w 70+ minucie.

Czy jestem zaskoczony wynikiem? Ani trochę.

Nie da się awansować bez gry obronnej. Brońcie dalej Sobolewskiego, masturbujcie się meczami kiedy Hiszpanom skuteczność siądzie, tyle wiecie i rozumiecie bałwany...

skarabeus 27.10.2023 21:38

uryga (juz od dzisiaj zawsze z malej litery) wychodzi do wywiadu i mowi, ze cala wine za porazke ponosi Duda. Bledy w obronie popelnil Duda :-) ja pie%*^(*dole.
Co za dno.

MaLk 27.10.2023 21:45

Przyznaję, że Pan Trener Sobolewski zaskoczył mnie in plus innowacjami taktycznymi w tym meczu.

Masz w składzie dwóch prawych obrońców i dwóch lewych obrońców. Każdy inny trener wiadomo jak by to rozegrał. Nasz Guardiolinho zaczął mecz bez lewego obrońcy w składzie, a skończył bez prawego obrońcy w składzie.

Wszyscy wiedzieli - co by się nie działo na boisku, nasz Guardiolinho zawsze około 60 minuty robi pierwsze zmiany. No ale tym razem gramy w dziesiątkę, wiadomo, piłkarze szybciej się męczą. Każdy inny trener wprowadziłby zmienników wcześniej. Ale nasz trener w przebłysku geniuszu, aby zaskoczyć przeciwnika, postanowił akurat tym razem poczekać ze zmianami.

W poprzednim meczu trener wprowadził trzech zmienników jednocześnie, całkowicie dezorganizując grę środka pola. Każdy inny trener następnym razem wprowadzałby zmiany tak, żeby już nie wywołać tego efektu. Nasz Guardiolinho znowu postanowił zaskoczyć wszystkich i wprowadził cztery zmiany jednocześnie, całkowicie dezorganizując grę środka pola.

Niniejszym odszczekuję te wszystkie stwierdzenia, w których mówiłem, że nasz trener nie potrafi przeciwnika zaskoczyć i ma zerową elastyczność taktyczną. Dzisiaj zadał kłam mym słowom.

Nie zaskoczył tylko tym, że - jak zwykle - nie potrafiliśmy bronić SFG.

kristos 27.10.2023 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1611242)
uryga (juz od dzisiaj zawsze z malej litery) wychodzi do wywiadu i mowi, ze cala wine za porazke ponosi Duda. Bledy w obronie popelnil Duda :-) ja pie%*^(*dole.
Co za dno.

Ty jesteś dnem.

Markus 27.10.2023 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1611235)
Alfaro Miki Baena Carbo dziś nieobecni a już gra Alfaro to kryminał. już po golu na 1-1 trzeba było zmieniać ustawienie bo Alfaro w środku nie grał nic, ale my mamy wszechmądrego gościa jako trenera. Co zrobił po wejściu na boisko Junca to wie tylko on. faul za faulem, cierpliwości ch uja z gwizdkiem może zawdzięczać, że dograł mecz do końca,

Z tym się nie zgodzę. Carbo nie miał z kim grać, ale był najlepszy w naszym zespole. Jedyny, który potrafił wygrać pojedynek indywidualny w defensywie. Baena też dopóki grał po prawej stronie, potrafił zgubić krycie i stworzyć zagrożenie, gdy dostawał piłkę. Niestety, przy naszym tempie rozgrywania było to tak rzadkie, jak upały na Antarktydzie. Alfaro owszem, słabiutko i zagubiony.

Kolejny raz zespół grał bez trenera, źle ustawiony, bez reakcji z ławki na wydarzenia na murawie. Zmiany dopiero około 70 minuty i Gogół tym razem jako prawy obrońca to już w ogóle hit i materiał na kolejną dobrą anegdotę. :shock::lol: Ten ruch doskonale podsumowuje całokształt Sobolewskiego.

Czy jest tu na forum jakieś psychiatra, który mógłby wyjaśnić, dlaczego niektórym zawodnikom wyłącza się umysł, gdy grają pod ręką Sobolewskiego? Chwilę pomroczności jasnej Colleya, Dudy czy Jarocha są tak niesamowite, że aż frapujące...:shock::evil:

Elefant 27.10.2023 21:56

Z człowiekiem prezesa przegrywało się, przegrywa i przegrywać będzie. Ewentualnie czasem się wygra. On nawet skład z LM przerobił by na średniaka pierwszoligowego. Ciekawe ile jeszcze upokorzeń przyjdzie nam znieść zanim w końcu ktoś go pożegna.
Komentatorzy powtarzali wielokrotnie, że Wisłą nie ma pomysłu na grę. Ale właściwie to miała, taki jak zawsze. Do boku i niecelna wrzutka.

Druga sprawa, ołowiane nogi. Coś nie ten teges z mikrocyklem ?
Człowiek z opaską kapitana tak powiedział ? No to patrząc na dzisiejsze wyczyny Junci, dwie celowe żółte kartki Sapały w szatni musi niekoniecznie grać.
Człowiek prezesa wiedząc, że i tak nic mu nie grozi a już na pewno zwolnienie z jednej strony i mając już wytyczoną linię obrony (usłużny Alan i jego wywiad) z drugiej trony urządził sobie w drugiej połowie sparing. Bo tylko tak można sobie wytłumaczyć zmiany. Bo jeżeli te zmiany były na poważnie to był to po prostu idiotyzm.

MaLk 27.10.2023 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1611248)
Czy jest tu na forum jakieś psychiatra, który mógłby wyjaśnić, dlaczego niektórym zawodnikom wyłącza się umysł, gdy grają pod ręką Sobolewskiego? Chwilę pomroczności jasnej Colleya, Dudy czy Jarocha są tak niesamowite, że aż frapujące...:shock::evil:

Wyjaśniam. W czasie gry zawodnik instynktownie spogląda raz na jakiś czas w stronę ławki, szukając tam jakiejś pomocy, reakcji, podpowiedzi itp.

Zawodnik Wisły w takiej sytuacji widzi tam pewną osobę i przypomina sobie na co może liczyć a na co liczyć nie może.

Najodporniejszym piłkarzom w takiej sytuacji mogą się zdarzyć chwile zwątpienia, dekoncentracji, rezygnacji czy wręcz myśli samobójcze, a wtedy o pomyłkę nietrudno ;)

LucjuszWielki 27.10.2023 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1611183)
Kartki:
4 Goku - pauzuje
3 Junca, Satrústegui, Jaroch, Basha, Carbó, Colley,
2 Sapała, Szot, Duda, Alfaro, Rodado, Zając
1 Uryga, Villar, Krzyżanowski, Łasicki, Gogół, Olejarka, Sobczak, Sobolewski

Trochę niefajnie wygląda sytuacja w obronie.
Oraz ciężko będzie grać bez Carbo jeśli dostanie kartkę.

Rodado nie 2 tylko 3, a po dzisiejszym meczu 4 i pauza za głupie pyskówki, podobnie jak Jaroch.

Pięknie wyglądało budowanie ataku od tyłu i te sygnalizowane-oczywiste podania do boku, gdzie przy kazdej próbie PBB skutecznie podbiegało i rozbijało te podania.

W środku wyrwa, a Sobol w 70 minucie dopiero robi zmiany 4 zawodników. Alfaro lewoskrzydłowy gra w srodku kolejny mecz, dzisiaj w zasadzie nie było go na boisku, stad min taka dziura w srodku - Sobol bez reakcji...

Mecz bubel jakich było wiele za Jurka i Sobola, w ten sam deseń.

Mieliśmy sporo szczęścia bo powinno być z 4-5 do 1, co nie zmienia faktu, ze sedzia nas upominał o wszystko, a książkowego stempla na Rodado co wiązało się z drugą żółtą dla podbeskidzia "nie widział".

KOALIK 27.10.2023 22:06

Kiedyś wódz Maaskant jako najdroższy trener w historii też przegrywał z pierwszoligowym Podbeskidzkiem z Robertem Kasperczykiem w roli trenera.

Łączny bilans: 1 remis i 2 porażki.

Maaskant miał podbić Europę, a nie radził sobie z Podbeskidzkiem.

Hiszpanie to powinni sami grać i wygrywać nawet w dziesiątkę.

bódyń 27.10.2023 22:21

Duda jednak jest brutal. TYle ile fauli robo. Dzis pieknei podniosl noge i czerwien zasluzona
Jaroch Rodado za gadanie Szot za odkopniecie pilki
Uryga w 1 brance daj sie objechac jak trampkarz.


Jeden wniosek. Dwa ostatnie mecz to byly anomalie. Prawdziwa Wisla to ta z dzisiaj.

ciacho 27.10.2023 22:23

O kur.. Świry na TT o "pierwszym słabszym meczu od 9 kolejek"...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1611254)
Jeden wniosek. Dwa ostatnie mecz to byly anomalie. Prawdziwa Wisla to ta z dzisiaj.

Amen. Można się rozejść.

wiesniak842 27.10.2023 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1611242)
uryga (juz od dzisiaj zawsze z malej litery) wychodzi do wywiadu i mowi, ze cala wine za porazke ponosi Duda. Bledy w obronie popelnil Duda :-) ja pie%*^(*dole.
Co za dno.

Ty tak na powaznie? Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazic takiej wypowiedzi "kapitana".

Stelio 27.10.2023 23:18

Pokazali prawdziwa siłę, niepotrzebnie dałem się oszukać tymi ostatnimi wygranymi. Prawda jest taka że się zesraja a nie awansują.

d 27.10.2023 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1611249)
Z człowiekiem prezesa przegrywało się, przegrywa i przegrywać będzie. Ewentualnie czasem się wygra. On nawet skład z LM przerobił by na średniaka pierwszoligowego. Ciekawe ile jeszcze upokorzeń przyjdzie nam znieść zanim w końcu ktoś go pożegna.

Niestety ta miernota dogra pewnie rundę, jak i nie sezon. I to nas będzie kosztować awans.

Sobolewski sprawił, że nawet jak drużyna wygrywa 6-2 czy 4-1 to człowieka szlag trafia. A jak spotkanie nie idzie, to się pomaga takiemu Podbeskidziu wygrać drugi mecz w sezonie

leszekpw 27.10.2023 23:48

Może parę ciepłych słów o Ratonie, który z meczu na mecz gra coraz pewniej, a dziś uchronił nas przed klęską.
Czy wypada tylko psioczyć gdy jest źle??

wolfy 28.10.2023 00:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1611260)
Może parę ciepłych słów o Ratonie, który z meczu na mecz gra coraz pewniej, a dziś uchronił nas przed klęską.
Czy wypada tylko psioczyć gdy jest źle??

Raton to nasz najlepszy bramkarz od lat. Popełnia błędy, jak każdy. Ale kiedy trzeba - ratuje nam dupę. Gdyby nie on - byłoby po ptokach w pierwszej połowie.
Obronił karnego i dwie (!!) dobitki. Świadczy to o:
- jego klasie
- chujowej obronie która nie wiem co robiła w polu karnym poza podziwianiem jego interwencji.
Przecież asekuracja przy karnym to podstawa...

AS82 28.10.2023 03:46

Trzeba zatrudnić trenera od defensywy, bo to jest po prostu kryminał jak gra cały blok obrony. Złe ustawianie się, straty, chaos. Najgorsze drużyny, nam strzelają po 2 gole w meczu

Skawa Wadowice 28.10.2023 08:28

Szkoda cokolwiek pisac. Czerwona kartka ustawila mecz. Gra w 10 juz z odra opole pokazala ze jestesmy tylko tlem dla rywala. Szczerze mowiac podbeskidzie bylo slabe. 11 va 11 moglo byc roznie.
Bardzo dziwnie zachowywali sie pilkarze. Jakby im sie nie chcialo.
Prawda jest taka za Sobola uratowala czerwona kartka Dudusia. Dudus przyslonil to ze Sobol jest slabym trenerem, i wina leci na niego.
Sedzia dramat, naprawde. Rozdaje kartki za byle co i tylko w jedna strone.

Szkoda wiecej pisac.

AS82 28.10.2023 08:33

Potraciliśmy punkty z całym dołem tabeli. To tak jakby Manchester City przegrywał z Burnley, Luton czy Sheffield :lol:

tas de fleia 28.10.2023 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1611242)
uryga (juz od dzisiaj zawsze z malej litery) wychodzi do wywiadu i mowi, ze cala wine za porazke ponosi Duda. Bledy w obronie popelnil Duda :-) ja pie%*^(*dole.
Co za dno.

Słuchaj ze zrozumieniem. Nic takiego Uryga nie powiedział a Ty powtarzasz narrację tych genialnych komentatorów.

Skawa Wadowice 28.10.2023 08:53

Swoja droga podbeskidzie pozdrawiało bks. Niezle tam liza pupe lokalnemu rywalowi XD Pewnie maja uklad ze robia co im karzą, przez to nie są bici.

To nawet nasza siąsiadka nie odnosi się na trybunach z tym, że ma układ z Hutnikiem przeciwko nam

skarabeus 28.10.2023 08:56

Bramki nie padaly poniewaz gralismy w 10, tylko dlatego, ze byly katastrofalne bledy w obronie. M.in. urzygi (urzygac sie chcialo jak sie go sluchalo, ze winna jest gra w 10), ktory dal sie objechac jak trampkarz. Brak krycia rywali w poku karnym. Pozwolenie do dochodzenia do pozycji strzelecki 5 metrow przed bramka. Tutaj nie ma wplywu czy gralismy w 10 czy w 11, bo te sytuacji i tak by mialy miejsce.

Ale wygodne jest zwalac wszystko na gre w 10 :-)
Sa druzyny, ktore maja takie wypracowane schematy grania w 10, ze gra przeciwko tym druzynom, grajacym wlasnie w 10, jest trudniejsza niz przeciwko 11. W naszym przypadku gra w 10 oznacza, gwarancje przegranej :-)
Zgadnijcie, czyja to jest wina? :D zapewne zawodnikow :D

Miernota trenerska traci defensywnego pomocnika (zaraz o tej pozycji Dudy sie rozwine), zostajemy z jednym Carbo i przez 40 minut NIC NIE ZMIENIA. Cofa ofensywnego Alfaro do srodka pola (ha ha ha ha).

A potem mowimy, ze to wina czerwa ? :D Przeciez to sie prosilo o zaladowanie nam przynajmniej tej jednej bramki, co osiagneli w ostatniej akcji polowy :D
A po przerwie mieli tyle okazji, zeby nas rozbic jak niedawno my rozbijalismy rywali i tylko wysmienita postawa Ratona uratowala nas przed totalna kompromitacja (w sumie szkoda, moze wtedy by bylo trzesienie ziemi?)

To nie jest pierwszy mecz, w ktorym Duda przeplata bardzo dobre momenty chwilami dekoncentracji. Pierwszy sygnal to bylo brak krycia przy bramce na 1:1. Duda stal 2-3 metry od zawodnika, ktory strzelil bramke, mial do niej najblizej, a mimo to zareagowal doskokiem dopiero kiedy zobaczyl, ze ma pilke przy nodze. Co oczywiscie bylo spoznione i nie mial szans na wlasciwa reakcje. I mial swiadomosc (widac to na powtorkach), ze bramka jest jego odpowiedzialnoscia. Potem sie chcial "zrehabilitowac" wykoszeniem akcji rywala i skonczylo sie czerwem.
I teraz najwazniejsza rzecz z powyzszego, WNIOSEK. Moze ktos to bezmozgiemu yeti chodzacego w czapeczce i koszulce przy linii bocznej to przekaze.
Duda zle reaguje na przemotywowanie. Zle reaguje na nadmiar presji. Podejmuje wtedy zle decyzje, pod wplywem chwilowych emocji. Jemu potrzebna jest spokojna, metodyczna praca, postawienie prostych oczekiwan i jasnych zadan. Nie obciazanie go nadmiernie rzeczami, do ktorych nie ma umiejetnosci.

Jesli chcemy grac Duda w 1 skladzie to on nigdy nie powinien byc ustawiany jako defensywny pomocnik. Powinnismy grac 2 napastnikami, z np falszywym Goku podwieszonym pod Rodado, ale schodzacym w rozne strefy boiska, wedlug uznania zawodnika. A Duda powinien byc ofensywnym pomocnikiem, podwieszonym pod ta dwojke. Za nimi powinien grac Carbo z np Sapala albo Basha.

Asysta, ktora zagral Duda przy bramce na 1:0 i kilka innych sytuacji z wczesniejszych spotkan pokazuja, ze tam jest jego miejsce na boisku a nie na def pom. Na tej pozycji zawsze bedzie tykajaca bomba.
Ale czego oczekiwac od "trenera', ktory zaczyna mecz z dwoma prawymi obroncami a konczy z dwoma lewymi obroncami *%#(^#&$*#%()&(ole.

skarabeus 28.10.2023 08:57

tas de fleia,



masz problem ze sluchaniem i rozumieniem tego co sluchasz. Wiem co slyszalem.

urzygac sie chce. tfu a nie kapitan. Sam odpowiada za przynajmniej jedna bramke, a obarcza wina mlodego chlopaka. tfu.

ciacho 28.10.2023 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1611269)
...

Jesli chcemy grac Duda w 1 skladzie to on nigdy nie powinien byc ustawiany jako defensywny pomocnik. Powinnismy grac 2 napastnikami, z np falszywym Goku podwieszonym pod Rodado, ale schodzacym w rozne strefy boiska, wedlug uznania zawodnika. A Duda powinien byc ofensywnym pomocnikiem, podwieszonym pod ta dwojke. Za nimi powinien grac Carbo z np Sapala albo Basha.
...

Chcesz grać 3-5-4 czy co?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl