Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Puchar Polski 2023/2024 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10927)

Jaroo1 26.09.2023 10:07

Rozumiem Was. Dla mnie to jest zagłaskiwanie i robienie ciot z tych chłopów. To jest dopiero wielka rozkmina żeby tak wszystko wytumaczyć sobie i im, że nie dadzą rady, ze kontuzje złapią i niech się skupiają na lidze - a później w tej lidze co 2 czy 3 mecz przechodzą obok meczu :D

Gościom co mają umiejętności i zarabiają x razy więcej niż reszta ligi, wmawiać, że dla nich awans to wysoki cel i się od nich więcej nie wymaga.

Masakra, zamiast uczyć ich pracy i tego, że mają zapierdalać to się wmawia, że tu muszą, a tu nie muszą, I liga jest trudna, a baraże to będzie 50/50 więc nic się nie stanie jak odpadną, bo taki jest sport.

I przez takie .......enie oni później się uczą od 1,5 roku obrony przy SFG i się nauczyć nie mogą hehe Bo tak im wpojono, że bramki po SFG wpadały, wpadają i będą wpadać, że na wszystko jest czas, jak nie ten sezon to kolejny, że w tym sezonie na spokojnie się trzeba rozkręcić.

Powtarzam i kończę Ja takiego podejścia nie kupuję. Wiadomo, ze 1 czy 2 zmiany na PP można zrobić ale ogólnie powinno być jasno powiedziane, ma być awans do ekstraklasy a w PP jak najlepszy wynik. Jak się nie podoba to wypierdalać do jakiegoś przytułku i się cieszyć z gry w Chrobrym Głogów za parę złotych.
Tu jest Wisła Kraków i przed tym klubem są zawsze wielkie cele, wymagania i presja, także pojawia się pewien dysonans gdy z jednej strony te wymagania są, później nagle ich nie ma. I na koniec się okazuje, ze jednak niby zawsze presja jest ale jedna w PP nie trzeba, I liga jest trudna, także głupimi gadkami się presję zdejmuje, gdzie finalnie przychodzą najwazniejsze mecze na koniec sezonu i bania nie dojeżdża.

Pozdro

leszekpw 26.09.2023 10:34

Mam nadzieję, że ku rozpaczy forumowych minimalistow, Sobol wystawi 80% 1 skladu, z 2-3 zmianami np. dać pograć Biegańskiemu.

Karherop 26.09.2023 10:36

"To jest Wisła Kraków i są zawsze wielkie cele"

Takie i podobne stwierdzenia zawsze mi zalatują JB po wygranych derbach Krakowa i kolejnej rundzie PP, jesień 2021 za Guli.

https://youtu.be/Yzckwm_c7Ug?si=wwa7wrZ_7YMEffGU

Ja bym wolał realne cele i twarde stąpanie po ziemię.

Jaroo1 26.09.2023 11:06

No takie są realia i realne cele. Wisła to jest wielki klub i tutaj nawet w naszej biedzie, która trwa już dekadę prawie, gdzieś z tyłu głowy siedzi, że my musimy być w ekstraklasie, a najlepiej w czołówce tej ekstraklasy jak najszybciej i grać w pucharach.

Także tu nie ma zmiłuj. Mimo, że jest I liga, kasy mało (a i tak więcej niż inni w tej lidze...) t celem jest tylko wyłącznie awans, a nie jakieś prześlizganie się i że może na koniec będą baraże i jak Bóg pozwoli to się fartem awansuje.

Kto myśli inaczej to nie wiem co w tym klubie robi i nie wiem jak kibice, ogólnie, nie tylko Wisły, którzy interesują się polską piłką mogą myśleć inaczej, bo niby kto ma być w czołówce polskich klubów? Cracovia? Warta Poznań? Radomiak?

A z ekstraklasy spadliśmy dzięki strażakowi Wujowi, a nie Guli, i nie przez puchary, tylko pomimo pucharów. No chyba, ze sadzisz iż tak wyniszczająca była gra w nich, ze drużyna za Guli nie mogła lepiej grać, a za Wuja przez te jebane puchary udało im się wygrać 1 na 15 meczów...

Twarde stąpanie po ziemi: nie ma co robić na siłę presji ale każdy powinien wiedzieć, ze ona tutaj jest ogromna i umieć ją wytrzymać, szczególnie w najwazniejszych momentach. Każdy piłkarz powinien tu chcieć się rozwijać, pracować na 100%, a po tak haniebnych chwilach jak spadek czy tamten sezon, tym bardziej grać w tym na 100%, awansować i postarać się grać dobrze w PP.

Tego już od dawna w Wiśle nie ma więc jest jak jest.

Klub z ogromną rzeszą kibiców, dużą kasą, dużym budżetem płacowym, atrakcyjnym mimo biedy (lepiej grać w I lidze w Wiśle niż w innych drużynach), a odkąd rządzi(ło) trio i zaczeło być wmawiane, że my na wszystko mamy czas, że wszyscy się uczymy teraz prowadzenia klubu, że dla nas jedyny cel to jest utrzymać sie w ekstraklasie, że I liga jest inna i trudna i najpierw to zbieramy punkty żeby się utrzymać itd to wszystko się posypało w mgnieniu oka.

To za rządów WSH było lepiej pod tym względem bo tamci chociaż nie mówili, ze wyniki nieważne, i że aby się w ekstraklasie utrzymać i jakoś to będzie. Każdy mimo patologii wiedział, że jego robota to granie i się starał, rozwijał. Za WSH jeszcze u nas potrafili piłkarze sie roziwnąć, coś prezentować i byli sprzedawani gdzie indziej za dobrą czy jako taka kasę. Teraz jak panuje minimalizm to co sezon 5-10 kopaczy trzeba odpalić bo się okazało, ze fajnie grali albo dobrze rokowali przez pół sezonu czy sezon, a nagle nawet na ławkę się nie łapią hehe

No nic, .......my im, że nic nie muszą, że w Wiśle to nie ma kto grać na zmianę, to na pewno Ci z ławki co zagrają w PP to pokażą na boisku jakie mają umiejętności i pewnosć siebie :D

Realne cele: a odpuśćmy PP, niech sobie zagrają chłopaki z ławki, zobaczymy co z tego wyjdzie
-Chłopaki z ławki, dlaczego tak słabo graliście?
-A Czy my musimy grać dobrze? Przecież my jesteśmy ci gorsi, co się nie nadają do 1 składu i od nas się nie wymaga.

I tak to się kręci w głowach tych ludzi. A później będzie zdziwienie na forum, ze dostali szansę w PP i nic nie pokazali więc rzeczywiście niech grzeją ławę :D

Stworzono w klubie błędne koło i to nie jest przypadek, że mamy kadrę 40 osobową i najlepiej wszystkich co sezon wymienić bo każdy się cofa w rozwoju.

Ale to już taki off top, o ogólnej sytuacji w klubie, a nie o tym, że ten jeden mecz w PP wszystko ma/może odmienić.

Arkadiusz.Czerepach 26.09.2023 16:28

jaro gorzej sie ciebie czyta niz koalika, on robi chociaż interlinie

krysztal 26.09.2023 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1610321)
jaro gorzej sie ciebie czyta niz koalika, on robi chociaż interlinie

Toś mu dojebał...

Jaroo1 26.09.2023 21:46

Cytat:

jaro gorzej sie ciebie czyta niz koalika, on robi chociaż interlinie
No trudno. Jakoś z tym musisz żyć

nero 26.09.2023 22:00

Akurat Jaroo1 ma rację, ale u nas oczywiście musi być narracja "kto ma wygrać ten wygra" czyli na wyjebce bo PP przecież niepotrzebny. Owszem nie jest nam potrzebny, ale podejście do takiego meczu, ma potem swoje konsekwencje w dalszej współpracy z piłkarzami i resztą.

Skawa Wadowice 27.09.2023 07:05

Chciałbym zobaczyć w tym meczu sporą rotację składu.
Na wygranie PP nie ma co liczyć
W lidze nam nie idzie, a to nasz absolutny priorytet
Właściciel Lechii podobno ma cisnienie na ten mecz, więc dobrze by było nie przegrać 5:0 XD

Dla mnie mecz bez emocji, czekam na niedziele

Karherop 27.09.2023 10:49

Z Pucharu Polski odpadł już m.in. lider ekstraklasy, lider 1 ligi, lider 2 ligi oraz Miedź Legnica (odpadła u siebie grając że słabiutka Arka).

Priorytety.

leszekpw 27.09.2023 10:59

Niech Bieguś jak taki dobry wg niektorych tutaj, pokaże na co go stać i wybroni nam mecz. Jeśli chce wrocic do 1 jedenastki, nie ma lepszej okazji.

Marek96 27.09.2023 11:00

W naszej sytuacji gdzie regularnie dostajemy mokra szmata w pysk liczę jednak ze nie odpuścimy tak łatwo tego pucharu , szczególnie że nie gramy z potęga ekstraklasy tylko z klubem z tej samej ligi. Jeżeli prezesowi Lechi zależy ponoć bardzo mocno na wygranej to naszemu też powinno zależeć. Rotacja w składzie jest potrzebna oczywiście ale nie wymiana całej 11stki.

Karherop 27.09.2023 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1610332)
Niech Bieguś jak taki dobry wg niektorych tutaj, pokaże na co go stać i wybroni nam mecz. Jeśli chce wrocic do 1 jedenastki, nie ma lepszej okazji.

Bronił będzie raczej Broda, łapał rytm meczowy w rezerwach właśnie po to

Arkadiusz.Czerepach 27.09.2023 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1610324)
Akurat Jaroo1 ma rację, ale u nas oczywiście musi być narracja "kto ma wygrać ten wygra" czyli na wyjebce bo PP przecież niepotrzebny. Owszem nie jest nam potrzebny, ale podejście do takiego meczu, ma potem swoje konsekwencje w dalszej współpracy z piłkarzami i resztą.

ale ja nie mowie kto ma racje, tylko że aczytalne w formie sa jego posty

Karherop 27.09.2023 16:55

Z tego co powiedział Sobolewski w pucharze dostanie szansę ktoś nieoczywisty na pozycji młodzieżowca, typuje Tokarczyka, najlepszy nasz strzelec w rezerwach.

wolfy 27.09.2023 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610342)
Z tego co powiedział Sobolewski w pucharze dostanie szansę ktoś nieoczywisty na pozycji młodzieżowca, typuje Tokarczyka, najlepszy nasz strzelec w rezerwach.

Bierz pod uwagę że wiek młodzieżowca jest z Ekstraklasy, więc może to być Talar albo Szywacz.

Karherop 27.09.2023 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610343)
Bierz pod uwagę że wiek młodzieżowca jest z Ekstraklasy, więc może to być Talar albo Szywacz.

Tak, to racja. Więc zapewne najbardziej naturalna zmiana Szywacz za Dudę.

wolfy 28.09.2023 16:51

Lasyk głównym. Wiemy czego się spodziewać :D

@Karherop - Sobolewski brzmiał jak gdyby chodziło o kogoś kto już grał. Tak więc Niewiadomski, Szywacz albo Talar.
Biegański też jest chyba młodzieżowcem wg. zasad Esa?

gpat 28.09.2023 17:20

Dla mnie ten mecz mogą przegrać i 5:0, by w niedzielę wygrały choć z 1:0. Chciałbym zobaczyć rezerwowych, którzy będą zap.......ć, nogi nie odstawiać. Mój typ na ten mecz Biegański-Szot, Łasicki, Colley, Krzyżanowski- Sapała-Baena, Basha, Talar(Szywacz) Olejarka- Sobczak. Na rezerwie przede wszystkim zawodnicy ofensywni z podstawowego składu, żeby mogły podnieść jakość na końcówkę.

Karherop 28.09.2023 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610351)
Lasyk głównym. Wiemy czego się spodziewać :D

@Karherop - Sobolewski brzmiał jak gdyby chodziło o kogoś kto już grał. Tak więc Niewiadomski, Szywacz albo Talar.
Biegański też jest chyba młodzieżowcem wg. zasad Esa?

W gruncie rzeczy cała czwórka jest. Tyle że wystarczy na boisku jeden (dwóch było obowiazkowych 2 sezonu temu).

pepe72 28.09.2023 17:57

Ktoś wie czy poza polsat box go jest jakiś stream?

azor 28.09.2023 18:51

Badz czy jest ppv?

bartfine 28.09.2023 19:31

chyba nie ma

nero 28.09.2023 19:33

Jak będzie remis to dogrywka czy od razu karne?

Arkadiusz.Czerepach 28.09.2023 20:26

bardzo ładnie, fajnie że ktoś w końcu strzela z dystansu

Kris Dee 28.09.2023 20:52

Bardzo ładnie, to Kamil Broda gra nogami.:)

Szneka 28.09.2023 21:04

Kopanina w pierwszej połowie straszna. Sobczak tragedia, fakt że wygrał kluczowy przy bramce pojedynek, Junca tragiczny, Broda wybicia nogami jak niepełnosprawny. Mało widoczny Talar, Alfaro widać, że nie ma z kim pograć. dowieźć te zwycięstwo i tyle.

Markus 28.09.2023 21:08

To, co w pierwszej połowie pokazał Broda w grze nogami jasno wyjaśnia, dlaczego Sobolewski ciągle woli stawać na Ratona. W tym wypadku mu się nie dziwię, patrząc na postawę numeru dwa według Łaciaka.

Natomiast Baena może imponować szybkością biegu. Wydaje się zdecydowanie naszym najszybszym zawodnikiem, a być może w ogóle najszybszym piłkarzem całej pierwszej ligi, o największym przyspieszeniu na pierwszych metrach. To ma imponujące. Gdyby dołożył do tego jeszcze inne elementy, byłby gwiazdą... Na razie jednak nie dokłada, ale potencjał ma.

Arkadiusz.Czerepach 28.09.2023 22:01

co za widowisko :)

Adenalix 28.09.2023 22:08

Jakby Fernandez nie strzelił drugiego, to nasze Asiory jeszcze by trzeciego karnego wyczarowały w te pięć doliczonych minut. Ja .......ę zamiast iść do domy to będą grać do jutra.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl