Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   7 kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 1 września 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10920)

Levis88 01.09.2023 10:00

Wygramy dziś na lajcie. Ale Drzazga już czeka żeby się przełamać:D

Jaroo1 01.09.2023 10:25

Cytat:

Chyba głównie ambicje, bo jeśli awansujemy do ekstraklasy, będzie konieczna kolejna rewolucja, żeby w niej pozostać
.

Tzn kadrę to uważam, że mamy potencjalnie najlepszą w tej lidze. Ale ogólnie chodziło mi o to, że mimo całego zła, biedy itd to my powinniśmy być gdzieś na miejscach pucharowych maks środku tabeli ekstraklasy. I tam powinniśmy widzieć swoje miejsce na już, uparcie do tego dążyć, zamiast siedzieć w I lidze i wymyślać jak jest ciężko i liga trudna oraz skupiać się na takich "leszczach" jak Miedź.

Wiem, że potencjalnie każdy jest trudny, poziom w ekstraklasie jest wyższy, jest dużo ekip, ktore jakiś poziom w miarę trzymają ale nawet ta Wisła ma kasę, kibiców, możliwości... Gdyby to pokierować lepiej, przede wszystkim jakoś się rozwijać to nie ma bata, ze to nie jest klub na top 5 w Polsce.

Kurz 01.09.2023 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1609292)
.

Tzn kadrę to uważam, że mamy potencjalnie najlepszą w tej lidze. Ale ogólnie chodziło mi o to, że mimo całego zła, biedy itd to my powinniśmy być gdzieś na miejscach pucharowych maks środku tabeli ekstraklasy. I tam powinniśmy widzieć swoje miejsce na już, uparcie do tego dążyć, zamiast siedzieć w I lidze i wymyślać jak jest ciężko i liga trudna oraz skupiać się na takich "leszczach" jak Miedź.

Wiem, że potencjalnie każdy jest trudny, poziom w ekstraklasie jest wyższy, jest dużo ekip, ktore jakiś poziom w miarę trzymają ale nawet ta Wisła ma kasę, kibiców, możliwości... Gdyby to pokierować lepiej, przede wszystkim jakoś się rozwijać to nie ma bata, ze to nie jest klub na top 5 w Polsce.

Grzechem śmiertelnym każdego forum kibiców jest brak obiektywizmu. Zwykle przeceniamy swoją kadrę i umniejszamy kadry przeciwników. Moim zdaniem w tym składzie nie mamy czego szukać w ekstraklasie. Chyba że mamy na myśli 5-6 klubów walczących o utrzymanie.

Ale tak, w idealnym świecie Wisła powinna być obecna wśród 3-4 czołowych drużyn w Polsce. Mamy tradycję, kibiców, rozpoznawalność. Problem polega, że przez ostatnie 4 lata nie zobaczyliśmy w naszym klubie kierowcy. I niekoniecznie musimy zobaczyć. Kiko na moment poprawił sytuację, ale gdyby za chwilę zniknął albo coś mu się stało, nic w tym klubie nie ma. Spalona ziemia.

Stelio 01.09.2023 18:27

Miedz nam dzisiaj pokaże gdzie powinniśmy się widzieć aktualnie :D czyli gdzies między 10 a 16 miejscem w 1 lidze. Meczu z arka na razie nie rozpatruje w kontekście naszej dobrej gry a raczej chujozy w arce (organizacyjno wlascicielskiej). Aczkolwiek pozostawiam jakieś 5% szans na to, że jednak było inaczej i dzisiaj w Legnicy wygramy i będziemy ta dobra formę kontynuować do końca rundy. Niewielkie to szanse ale jednak jakieś.

ciacho 01.09.2023 20:19

Pierwsza połowa to jakiś dramat. To jest niewiarygodne co oni odpierd... przy wyprowadzaniu piłki. Ktoś założy pressing i nas nie ma...

wolfy 01.09.2023 20:19

Pierwsza połowa z lekka przewagą Miedzi, to oni mieli najlepszą sytuację.
Marciniak powinien im dać 4 żółte za trzy łokcie w twarz i stępel, dostał za to Satrustegui za nic. Czyli w sumie w normie jeśli o niego chodzi.

Arkadiusz.Czerepach 01.09.2023 20:23

ta zabawa w naszym polukarnym zwieńczona nieudanymi nożycami murzyna to jakaś masakra była

Patryko 01.09.2023 20:23

Arka nie pressowała nawet 10% tego, co dziś pressuje Miedź i naszym się w tym momencie kończą pomysły na grę.
Nasz bramkarz + obrona powinni mieć zakaz krótkiego rozgrywania piłki z pola bramkowego. Tak może sobie pykać Barcelona, a nie piłkarskie kaleki.

FraMat 01.09.2023 20:30

Miedź nie tyle gra twardo, co cały czas po chamsku. Najlepszy przykład to Michalik, który wchodzi cały czas z faule nie zważając na kości wiślaków. Dziwię się że Marciniak udaje że tego nie widzi

Arkadiusz.Czerepach 01.09.2023 20:43

tak sie zaczytalem w reportaz o aferze komara na weszlo ze przegapilem poczatek drugiej polowy i gola :/

Szneka 01.09.2023 20:56

na razie mamy jeden pozytyw. Nasz trener myśli- zmienił Eneko.

Arkadiusz.Czerepach 01.09.2023 21:13

ale kuriozalnie z autu ta pilka przeskoczyła naszych (dude?)
koncowy strzał bardzo ładny

ciacho 01.09.2023 21:26

Brawo FRAJERZY!!! Zrobiliście wszystko, żeby tą bramkę w końcu stracić. Gratulacje.

KOMPROMITUJĄCY mecz Dudy i Goku. I ogólnie całej obrony.

Nieprawdopodobne co się stało z Junką i Villarem.

Jeśli Sobol zostanie to żadnego awansu nie będzie.

Levis88 01.09.2023 21:27

19letni Duda ma sil.na 82minuty i łapią go skurcze. To jest nieporozumienie.

Kris Dee 01.09.2023 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1609324)
na razie mamy jeden pozytyw. Nasz trener myśli- zmienił Eneko.

Tak, zmienił na Junce, który najpierw prawie zrobił karnego, a później nieodpowiedzialne zagranie przy bramce na 1-1.

AgresywnyChomik 01.09.2023 21:27

Są filmy drogi i mecze walki to był typowy mecz walki.
Gramy dużo lepiej w obronie natomiast w ataku taka sama pyta bez pomysłu. Bramka padła po kontrze która wynika z tego że już nikt przed nami nie czuje respektu ot drużyna środka tabeli.

Z Sobolewskim awansu nie będzie bez względu na to co powie Jarosław.

P.s ile strat miał Duda w tym meczu i czy ktoś miał więcej?

black 01.09.2023 21:27

Junca tragiczny zjazd w dół tego zawodnika.

wolfy 01.09.2023 21:28

Wynik OK. Jeśli nie awansujemy to nie przez ten mecz.

Zmiana pary stoperów i Carbo robi gigantyczną różnicę.

Junca nie ma jeszcze sił na 45 minut.

Patryko 01.09.2023 21:28

Dlaczego my zawsze musimy dawać w prezencie takie bramki? Co sobie w tej sytuacji myślał Junca (czy on w ogóle myślał w tym momencie)? Cały wysiłek drużyny zniweczony dziś przez coś takiego...

Na chwilę obecną wygląda to tak, że jak rywal na nas siada pressingiem, to nie istniejemy. Całe szczęście, że przy takiej intensywności Miedź zdechła w 60 minucie, bo byśmy nawet nie pierdnęli dziś. Rozegranie od bramkarza w naszym wykonaniu to jest jebany kryminał i jest tylko kwestią czasu, aż stracimy z tego gola.

Stelio 01.09.2023 21:30

BRAWO DRUZYNA, remisik z liderem na jego terenie, to się ceni. Wiadomo że Legnica to za wysokie progi, to jednak silna druzyna z duzego miasta a nie takie prowincjonalne pastuchy jak my. Mamy szczescie ze mozemy grac na az tak wysokim poziomie rozgrywkowym i należy cenić ten punkt w walce o utrzymanie. Myślę, że powinniśmy zapewnić sobie ligowy byt juz w kwietniu, BRAWO WIELKA WISLA, BRAWO TRENER RADOSLAW, BRAWO KOCHANY PREZESIE JAROSLAWIE!

Watts 01.09.2023 21:35

przed meczem klasyczny remisik w ciemno, niestety prawie cała I połowa to czekanie na gola Miedzi, po przerwie na chwilę wstąpił w nich duch święty i udało się strzelić gola. proporcje żenady do dobrej gry musiały być zachowane i umówmy się, że bramkę znowu strzelamy sobie sami
podobało mi się tempo paru akcji, niestety jak pokazał np. atak Sobczaka z Jarochem niektórych taka gra dalej trochę przerasta
Carbo bardzo sympatyczny mecz, zdrowia
stety, niestety słabiutki Chrobry będzie rozjechany i w kwestii ewentualnych zmian nie zmieni (nomen omen) nic

Elefant 01.09.2023 21:36

Remis, który nic nam nie daje. Betonuje tylko obecny układ.


Kilka kontr i w każdej dramatycznie widać, że zawodnicy nie wiedzą co zrobić z piłką, gdzie pobiec, jak podać.
Co oni robią na treningach ? Inna sprawa, kto niby miałby ich czegoś nauczyć i coś pokazać ? Kazek ? Tak wiem maja narzędzia i z nich korzystają.



Szczególne pozdrowienia dla sędziego. Po co podejmuje się prowadzenia meczu skoro widać brak koncentracji i olewackie podejście do pracy. Ja wiem liga mistrzów a tu I liga. Ale mimo wszystko, to nie mecz oldbojów na festynie w Pierdzuszewie Górnym. Tu się gra na pieniądze...

Elendil 01.09.2023 21:37

Cóż, jakbyśmy grali tak od początku sezonu, to by było kilka oczek więcej i ten remis nie byłby zły. Niestety sytuacja w tabeli jest taka, że teraz musimy wygrywać nawet z liderami, jak chcemy myśleć o awansie.

Mieliśmy dużo sytuacji żeby zamknąć mecz, Goku w wykończeniu nie istnieje niestety. Fernandez by dziś wbił hat-tricka (na pewno jakiś karny by był na nim). Brakuje gościa z przodu co potrafi uderzyć z każdej pozycji, u nas każdy chce wejść z piłką do bramki.

Chorynatrzykolory 01.09.2023 21:37

Moim zdaniem mecz nie najgorszy w naszym wykonaniu, jak zwykle musieliśmy dać prezent miedzi, , Junca totalnie bez formy , Jaroch też, rozegranie od bramki leży a ten ....a ciepły Hiszpan na bramce to jest jakiś totalny parodysta źle gra nogami , źle rozpoczyna od bramki, jest cienki , znowu prawie dostał za kołnierz przy centrostrzale, .Junca jest tak tragiczny nie wiem co się stało-czyżby go Sobol zajechał przed sezonem? Goku musi zacząć dawać cos tej drużynie bo dużo szumu ale nic z tego nie wynika i mógł się dzisiaj położyć w polu karnym to by była jedenastka (Fermandez to umiał) .. zmiana Gógóła- wiem że Kacper już nie miał sily ale ten gość nie umie grac w piłkę jest tragiczny.. Uryga fajnie ogarnia obronę aż jestem pod wrażeniem, że radzi sobie nieźle po takim czasie bez gry.Cieszy też to ,że staramy się przerywać kontrataki miękkimi faulami ,tak trzeba grac w 1 lidze ,żeby się nie nadziać na kontrę. Carbo póki ma siłę też dobrze. Alfaro na ten moment top u nas

Skawa Wadowice 01.09.2023 21:37

Moim zdaniem jeśli chodzi o całość to byliśmy lepsi. Ogólnei widać jakość po zawodnikach, lepiej operowali piłką, dużo lepsza technika niż u lidera. Z tej drużyny będą ludzie, ale JAREK potrzebny trener co wie jak atakować. Z Sobolem nie będzie awansu. Raz się wygra, raz się przegra. Każda akcja wygląda jak indywidualne akcje poszczególnych zawodników. Co Sobol umie wymyślić w ataku jak sam był ryglem defensywy a i w plocku pokazal jak chujowo moze wygladac ofensywa.

Drozd 01.09.2023 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1609325)
ale kuriozalnie z autu ta pilka przeskoczyła naszych (dude?)
koncowy strzał bardzo ładny

Ale to był nasz aut :). Wyższy poziom kretynizmu wrzucającego i leniwego ślamazary Dudy, który ewidentnie zajebał gola.

W ataku bez jakiegokolwiek planu nadal. Mieliśmy 4 kontry w równowadze i nie oddaliśmy żadnego strzału.

Jest potencjał żeby pozamiatać tą ligę, ale nie z tym niekompetentnym sztabem.

Uryga dobry mecz, wprowadził trochę spokoju, ale Jaroch to całkowita porażka.

pomeran 01.09.2023 21:42

Super mecz. Drużyna wspaniałe dowodzona zza lini bocznej przez sobolewskiego bonaparte. Genialnie opracowana taktyka pana Radosława, pozwoliła nam wyrwać cenny punkt. Było to niczym Bitwa pod Austerlitz. Kunszt trenerski i wizja taktyczna jeszcze przez wiele lat będzie niedościgniona i stawiana za wzór nowym pokoleniom trenerskim w szkole w Białej Podlaskiej. Brawo, brawo, brawo. Tylko sieroty cupialowe, roszczeniowi kibice mogli by narzekać. Podobno na meczu był sam Nasser Al-Khelaifi i chce wymienić Enrique i zabrać nam naszego Radosława. Niedoczekanie! Wiwat Sobolewski ! wiwat Królewski ! Chrobry podobno rozważa walkower bo boja się grać z Wisła wielkiego sobolewskiego. Piłkarze złożyli wnioski o urlop a trenerzy wywiesili biała flagę. Stwierdzili ze z takim geniuszem trenerskim nie ma co trenować. #muremzasobolem #respectthelegends. Radek Sobolewski <klask> <klask> <klask>

A tak poważnie.. niech ktoś wyrzuci wreszcie tych amatorów i ratuje sezon.

Markus 01.09.2023 21:43

Dziś świetne momenty miał Alfaro. Bardzo dobry zawodnik na naszą pierwszą ligę. Zobaczymy jak szybko Sobolewski cofnie go w rozwoju, tak jak Villara i Juncę.

Carbo naprawdę robi różnicę swoim ustawieniem dopóki jest na boisku i ma siły. To akurat kolejny bardzo dobry transfer Kiko.

Eneco na razie bardzo słabo. Podobnie słusznie zmieniony Szot. Od trzech lat mamy fatalnie obsadzoną prawą obronę i nic się tu nie zmienia na lepsze.

Źle,że ktoś w klubie posłuchał namów orędowników stawiania na polskich zawodników i ściągnął Sobczaka. To najgorszy transfer letniego okienka, nie licząc Gogóła.

Ogólnie gra Wisły lepsza niż na początku sezonu. A Sobolewski dalej robi te same błędy, nakazując rozgrywać piłkę od bramkarza przy silnym pressingu, mimo iż nasi piłkarze nie umieją tego dobrze robić. Ciągle rozdajemy też bezmyślne prezenty. Wyrzut autu Junci przy 1-1 to jakiś kryminał.

ciacho 01.09.2023 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1609336)
Remis, który nic nam nie daje. Betonuje tylko obecny układ.

Co robi?

Jak można się cieszyć z remisu? Przecież my po tej kolejce możemy mieć 7 pkt straty do 5 (słowie: pięciu) drużyn. Po 7 kur.a kolejce.

Betonuje jak jasny ch.j.

Edit. Przepraszam. Do Miedzi tylko 6 pkt.

Wojtas 01.09.2023 21:52

Mecz na +.W zasadzie chyba najlepszy mecz od poczatku,w koncu widac było chec gryzienia murawy.Cos jakby Hiszpanom sie przestawiło i nagle zaczeli grac bardziej agresywnie.

Alfaro dzis grał dobrze,szkoda tej akcji gdzie zrobił bodaj 3 gosci z Miedzi i mial szanse na zamkniecie wyniku.
Generalnie widzę pewne postepy i progres druzyny,choc dalej nie wiem czym jest i dokad zmierza obecna Wisła.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl