Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2023/24 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10906)

wolfy 05.08.2023 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1606825)
Stal nam zagrozi? Nie no trochę trzeba się orientować w realiach.

Stal jest położona na łopatkach. Małecki wczoraj ich podsumował w programie ligowym. Z 1 składu odeszło 8 zawodnikow. Grają za nich rezerwowi, wzmocnienia z 3 i 4 ligi. Jak tam się utrzymają to będzie cud. O trenerze nawet nie wspominam, bo może Zub nie jest zły ale zanim coś stworzy to już będą w 2 lidze.

Czwórka, piątka ich pociągniemy choćby Sobolewski miał im nogi powiązać. Inna sprawa że pewnie ze dwie stracimy.

:haha:

Aktualnie punktujemy na środek tabeli i spokojne utrzymanie. Jedyna (fartowna) wygrana z beniaminkiem, poza tym remis ze średniakiem i czerwoną latarnią u siebie.

Ktoś jest zaskoczony? Dużo słabszy skład pozbawiony gwiazd które dawały nam punkty plus ten sam kretyn na stanowisku trenera. No i ogrywanie jakichś miernot, oczywiście.

Fernandez, Igbekeme, Mula to byli nasi najlepsi piłkarze. Wbrew urojeniom niektórych Goku, Alfaro czy Baena to dwie półki niżej. Gdyby był trener, to może by to poukładał. Zamiast tego mamy legendę która wyróżnia się tylko bełkotem na konferencjach i niesamowitym rozstrzałem miedzy umiejętnościami a ego.

Chorynatrzykolory 05.08.2023 23:39

W sumie to po co nam ekstraklasa? Tak to czasem coś wygramy, czasem.przegramy ,a nawet jak jakimś fartem byśmy weszli do eklasy( w co watpie) to z takim trenerem i taką polityką legend w klubie dostaniemy od wszystkich w ....e i znowu spadniemy..

Jaroo1 05.08.2023 23:56

Nasz główny problem polega na tym, że 70 procent pierwszego składu względem tamtego sezonu się nie zmieniło. Gdyby była znowu rewolucja kadrowa to chociaż przez kilka kolejek była by napinka, skupienie, koncentracja, chęć pokazania się więc były by wyniki. Obecny skład gra już kilka lub kilkanaście miesięcy w Wiśle i już przesiąkneli genem przegrywu i wislackim DNA, już się napatrzyli i nasłuchali Sobolewskich i Kmiecikow i już psycha siadła.

Zastanawia mnie też jak się czuje taki Tachi czy inni rezerwowi czy nawet nie rezerwowi, którzy patrzą na patologie w klubie i może sobie myślą:

- Uryga, wiecznie połamany a kasę zarabia. Ciekawe czy ja bym miał tak dobrze będąc 2 lata kontuzjowanym, czy by mnie wyjebali
- Sapala, nie gra, gra, w sumie zarabia a zero presji i wymagań bo przecie, zawsze zła formę może zgonic na kontuzje i wprowadzanie się w tryb meczowy
- medycy Wisły - ....a, jak mam grać na pełnej, połamać się i te ....y mają mnie składać, zniszczyć mi karierę, to .......e takie interesy. Lepiej odstawić nogę, nie przeciążać się i nie wypaść na rok czy dwa z gry, bo zacznie się na złamanym paznokciu, a skończy na zerwanych więzadłach, bo medykom się coś po.......i
- Basha - ....a, skoro on nie musi mieć kondycji na więcej niż 60 minut, to ja też nie muszę. Wyjebane mam na takie cyrki.
- Rodado, skuteczny nie jestem ale dzięki Kmiecikowi to jestem jeszcze większym drewnem niż wskazywał mój potencjał. A jebać to

Itd itd. tak na prawdę znowu popełniamy błąd bo Sobolewski nie jest tu najgorszy. Tu wszyscy są najgorsi, tu bez HARD resetu się nie obejdzie. Także marnowanie kolejnych miesięcy i lat, bo się wymieni Sobola na Moskala czy Guardiolę, a wyników dalej nie będzie, jest bez sensu.

Bombę tam .......nąć i budowac od nowa. Inaczej się nie da

Pulpet 06.08.2023 20:22

Tyczasem Tychy z kompletem zwycięstw po 3 kolejkach a chłopiec z III ligi o nazwisku Niewiarowski ładuje trzeciego gola w trzecim wejściu z ławki.
Będzie gorąco...

bocian23 06.08.2023 20:26

Tak, bo w Tychach na ławce siedzi Banasik czyli bardzo dobry jak na I ligę trener, który wprowadził Radomiaka do Esy a potem zajął z nim szóste miejsce

Szneka 06.08.2023 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pulpet (Post 1607228)
Tyczasem Tychy z kompletem zwycięstw po 3 kolejkach a chłopiec z III ligi o nazwisku Niewiarowski ładuje trzeciego gola w trzecim wejściu z ławki.
Będzie gorąco...

Inne kluby potrafią z niższych lig wyciągać asów a my?

bridgeburner 06.08.2023 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1607230)
Inne kluby potrafią z niższych lig wyciągać asów a my?

Inne kluby rozpoczynaja budowe druzyny od zatrudnienia zweryfkowanego na danym poziomie trenera na stanowisku trenera a my? (pytanie retoryczne)

Szneka 06.08.2023 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1607232)
Inne kluby rozpoczynaja budowe druzyny od zatrudnienia zweryfkowanego na danym poziomie trenera na stanowisku trenera a my? (pytanie retoryczne)

Tematy trenera a raczej jego braku u nas celowo nie poruszałem.

Elendil 06.08.2023 21:55

Pytanie brzmi: dlaczego Banasik nas nie trenuje. Był wolny przez prawie rok, można było go już zatrudnić od razu po spadku, ale gdzie tam, lepiej postawić na swoich, z Brzęczkiem i Sobolem jest bardziej rodzinnie. Teraz Królewski niech zwolni Sobola i da Zająca na pierwszego :lol:

bridgeburner 06.08.2023 22:08

Pewnie dlatego że nie ma "Wislackiego Dna " i nie gra "Krakowskiej Piłki"
I zapewne chciałby mieć za sobą sztab szkoleniowy a nie pana Kazia, i dwa chochoły (Zająca i Laciaka)

wolfy 06.08.2023 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1607234)
Pytanie brzmi: dlaczego Banasik nas nie trenuje. Był wolny przez prawie rok, można było go już zatrudnić od razu po spadku, ale gdzie tam, lepiej postawić na swoich, z Brzęczkiem i Sobolem jest bardziej rodzinnie. Teraz Królewski niech zwolni Sobola i da Zająca na pierwszego :lol:

Nie ma wiślackiego DNA...

A tak serio, jakby napisał Karherop: w czym taki Banasik jest lepszy od Sobolewskiego? Poza tym że awansował z pierwszej ligi i szóstym mejscu w Ekstraklasie...

Delgado 07.08.2023 01:09

Katherop ma na razie mindfucka, bo ostatnio wymienił Stal Rzeszów jako pewniaka do spadku.


Ale simeone już się wypowiedział w innym wątku, że mecz mega pechowy, więc podkład pod fikołka już jest :D

Karherop 07.08.2023 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1607241)
Katherop ma na razie mindfucka, bo ostatnio wymienił Stal Rzeszów jako pewniaka do spadku.


Ale simeone już się wypowiedział w innym wątku, że mecz mega pechowy, więc podkład pod fikołka już jest :D

A co? Stal już pewna utrzymania? Mecze z nami to akurat słaby wyznacznik tego czy ktoś spadnie czy nie, bo tak frajersko to gra mało zespołów.

Z nami to i Sandecja potrafiła zremisowac. A Chojniczanka to nawet wygrała.

krysztal 07.08.2023 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607249)
A co? Stal już pewna utrzymania? Mecze z nami to akurat słaby wyznacznik tego czy ktoś spadnie czy nie, bo tak frajersko to gra mało zespołów.

Z nami to i Sandecja potrafiła zremisowac. A Chojniczanka to nawet wygrała.

To jaki był w końcu wynik bo nie oglądałem meczu?4:2 ,5:2 ???

Karherop 07.08.2023 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607250)
To jaki był w końcu wynik bo nie oglądałem meczu?4:2 ,5:2 ???

Byli tacy co typowali porażkę, zapewne muszą być równie rozczarowani co ja.

krysztal 07.08.2023 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607254)
Byli tacy co typowali porażkę, zapewne muszą być równie rozczarowani co ja.

Ale taki ekspert...
Machnąć się w najlepszym wypadku o 6 bramek to niezła sztuka

Karherop 07.08.2023 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607255)
Ale taki ekspert...
Machnąć się w najlepszym wypadku o 6 bramek to niezła sztuka

Gdzie mi tam do eksperta, ale jeśli masz mnie za takowego uwazasz to mocno mi schlebiasz.

Dobrze że w końcu sprawdziłeś wynik, jak już obejrzysz też mecz to daj znać. Możemy podyskutować.

wolfy 07.08.2023 11:23

Dajcie spokój, chłopak nie ogarnia rzeczywistości, Sobolball za mocno wszedł.

Co ciekawe wynik który wytypowałem (1:2) zgadza się co do goli ze spalonego :D

Generalnie jednak bliżej nam bylo do przegrania tego meczu w ostatniej minucie niż remisu nawet, na szczęście Stal sfrajerzyła. Ludzie się śmiali z Polonii ale to co myśmy tam odwalili (podanie do rywala, dwóch piłkarzy chwilę potem leży na dupie i autostrada do bramki) - nawet nie wiem jak to skomentować. Już się człowiek przyzwyczaił że naszych piłkarzy kładzie na plecy najprostszy zwód, ale dwóch na raz to nowość...

krysztal 07.08.2023 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607257)
Gdzie mi tam do eksperta, ale jeśli masz mnie za takowego uwazasz to mocno mi schlebiasz.

Dobrze że w końcu sprawdziłeś wynik, jak już obejrzysz też mecz to daj znać. Możemy podyskutować.

Ja nie muszę oglądać meczu Wisły Sobolewskiego żeby o nim podyskutować.Z grubsza wiadomo jak każdy z tych spektakli będzie wyglądał.Na razie obejrzałem skrót i wszystko się zgadza.


Ps.Z tym ekspertem to wisz rozumisz,głupia sprawa...Radziłbym sprawdzić w google słowo "ironia"

Karherop 07.08.2023 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607265)
Ps.Z tym ekspertem to wisz rozumisz,głupia sprawa...Radziłbym sprawdzić w google słowo "ironia"

A myślisz że mój post był całkowicie poważny? ......

Chyba to nie ja mam problem z definicjami pojęć.

Jeśli wiesz jak spotkanie wyglądało i nie musisz oglądać meczów to w zasadzie temat wyczerpałes.

krysztal 07.08.2023 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1607270)
A myślisz że mój post był całkowicie poważny? ......

Chyba to nie ja mam problem z definicjami pojęć.

Jeśli wiesz jak spotkanie wyglądało i nie musisz oglądać meczów to w zasadzie temat wyczerpałes.

A czy różniło się czymś od poprzednich poza tym,że nie padły bramki?Tylko pisz poważnie bez tej twojej kąśliwej ironii i sprowadzania rozmowy do absurdu.

Karherop 08.08.2023 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1607304)
A czy różniło się czymś od poprzednich poza tym,że nie padły bramki?Tylko pisz poważnie bez tej twojej kąśliwej ironii i sprowadzania rozmowy do absurdu.

Zawsze znajdziesz roznice (i na plus i na minus), ale co ja ci będę cały mecz opisywał.. zresztą to nie sprawi żebyśmy mieli o nim rozmawiać, bo najzwyczajniej w świecie nie mam na to ochoty. Niesmak pozostaje zbyt duży, nawet jeśli zagraliśmy zapewne najlepszy mecz w sezonie.

wolfy 12.08.2023 08:35

Wiadomo kiedy gramy z Chrobrym? Bo może się przełamie na kimś innym, nie na nas...

skarabeus 12.08.2023 12:53

Patrz jeszcze na Wisle Plock. Mega rozczarowuja.

Patryko 12.08.2023 13:19

Wisła Płock ma trenera na podobnym poziomie do naszego i stracili w zasadzie wszystkich wartościowych zawodników, mnie ich wyniki zupełnie nie dziwią.

skarabeus 12.08.2023 13:27

Z tymi pieniedzmi powinni spokojnie pozyskac nastepcow. Dlatego jednak rozczarowanie bardzo mocne.

ciacho 12.08.2023 18:27

7 pkt. straty po 4 meczach. Przecież tego największy pesymista by nie wymyślił:cenzura:

wolfy 12.08.2023 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1607504)
7 pkt. straty po 4 meczach. Przecież tego największy pesymista by nie wymyślił:cenzura:

Zaraz Ci to FraMat z Karheropem wyjaśnią, jest zajebiście.

Grisza1 14.08.2023 21:41

W całym sezonie mamy 34 mecze. Do zdobycia są 102 punkty. Do bezpośredniego awansu z drugiego miejsca w tamtym sezonie potrzebnych było 62 punkty (Ruch), podobnie było sezon wcześniej (Widzew). Zatem w całym sezonie można stracić 40 punktów. Wisła na razie straciła punktów 7, z czego remis w Łęcznej można było wkalkulować, podobnie jak porażkę w Tychach. Straciliśmy tak naprawdę dwa punkty ze Stalą, których stracić nie powinniśmy. To trzeba nadrobić w jakimś meczu, w którym mogliśmy zakładać porażkę, ot np. wygrać w Legnicy. Mamy jeszcze bufor 33 punktów do możliwego stracenia, czyli 11 porażek i same zwycięstwa. Czy drużyna pod wodzą Sobolewskiego jest w stanie to osiągnąć? Osobiście uważam, że nie.

Elendil 14.08.2023 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grisza1 (Post 1607791)
W całym sezonie mamy 34 mecze. Do zdobycia są 102 punkty. Do bezpośredniego awansu z drugiego miejsca w tamtym sezonie potrzebnych było 62 punkty (Ruch), podobnie było sezon wcześniej (Widzew). Zatem w całym sezonie można stracić 40 punktów. Wisła na razie straciła punktów 7, z czego remis w Łęcznej można było wkalkulować, podobnie jak porażkę w Tychach. Straciliśmy tak naprawdę dwa punkty ze Stalą, których stracić nie powinniśmy. To trzeba nadrobić w jakimś meczu, w którym mogliśmy zakładać porażkę, ot np. wygrać w Legnicy. Mamy jeszcze bufor 33 punktów do możliwego stracenia, czyli 11 porażek i same zwycięstwa. Czy drużyna pod wodzą Sobolewskiego jest w stanie to osiągnąć? Osobiście uważam, że nie.

oczywiście, że strata tych punktów jest do odrobienia. A raczej byłaby, gdyby drużyna z meczu na mecz zaliczała progres, a od miesięcy jest ciągły zjazd. Tak, teraz straciliśmy 7, ale za 5 kolejek zrobi się 15. A po rundzie 20+. Wtedy też matematyka będzie mówić, że ciągle mamy szanse?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl