Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wiślackie rozmowy o mundialu (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10832)

gizmowisla 21.11.2022 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1594938)
anglia ładnie jedzie

Z Iranem to by nawet Orły Wuja pojechaly :)

Arkadiusz.Czerepach 21.11.2022 19:13

holandia - senegal spko meczyk , nie da sie ukryćze holenderski bieganski uratował oranje mecz ;)

azor 21.11.2022 21:51

pomyśleć, że Jankesi jeszcze ok. 20 lat temu karne strzelali z połowy....

My za to cały czas "planujemy rozwój systemu szkolenia młodzieży"

wolfy 22.11.2022 00:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1594941)
To jest skandaliczny atak na polską tradycję piłkarską, czyli triadę "mecz otwarcia - mecz o wszystko - mecz o honor". W ten sposób pozbawiają nas meczu o honor!

Niestety. Teraz będzie się człowiek dziwnie czuł - dwa w.......e i do domu? Nasi nawet się nie rozgrzeją, trener nie zdąży ustalić najlepszego składu.

Ja boję się tylko jednej rzeczy - że ostatecznie to nie Katar okaże się najbardziej żenującym zespołem turnieju. Obejrzałem mecz otwarcia, w sumie nie wiem, niby ogóry, niby nie oddali celnego strzału, ale jakby trochę lepiej od naszych piłką operowali...

Arkadiusz.Czerepach 22.11.2022 07:48

okaże sie o 17

KOALIK 22.11.2022 19:18

Ten mecz to dramat.

My mamy zawodników, którzy prezentują jakiś w miarę określony poziom piłkarski.

Mamy jednego z najlepszych rozgrywających Zielińskiego, mamy jednego z najlepszych napastników na świecie.

Mamy kilku innych solidnych zawodników.

Tylko co z tego?

Jak nie mamy trenera i to najważniejszy problem tej reprezentacji.

Michniewicza dyskwalifikują dwie rzeczy - przeszłość korupcyjna i przede wszystkim marny warsztat trenerski.

Jeżeli my mamy nastawienie mocno defensywne, to po co ma grać Zieliński, po co ma grać Cash, po co ma grać Zalewski, S.Szymański, po co mają grać ofensywni gracze?

Jak oni nie są w stanie pokazać swoich umiejętności, które w swoich klubach przy normalnych trenerach umieją pokazać.

Potem wychodzi Krychowiak, że styl jest nieważny i to usłużni dziennikarze popierają.

Dzisiaj graliśmy z najsłabszym od lat Meksykiem, który nic nie pokazał konkretnego, jedynie kilka szarpnięć Vegi czy Lozano, a my co?

Zero pomysłu w ofensywie, tylko cały czas defensywka. To jest idiotyzm.

To jest wyraźny problem w Polsce i główny powód, że nasza liga jest tak słabo w rankingach.

Wisła przez to nastawienie też w głównej mierze spadła.

Wykorzystany karny Lewandowskiego tylko zamazałby obraz.

To promowanie byle jakości, braku wymagań, itp.

Potem młodzi piłkarze wyjeżdżają do Bundesligi czy innych lig i są zaskoczeni znaczącą różnicą jakości, bo u nas w Ekstraklasie to 90% chciałaby mieć lekkie treningi i grę w dziadka.

Ale skoro ekspertem w studio jest wiecznie zadowolony wujek Jurek - największy błazen trenerski, który na koszt podatników zrobił sobie wycieczkę do Kataru, to o czym my mówimy?

Arkadiusz.Czerepach 22.11.2022 20:51

najlepszy start mundialu od 1986 roku a ten narzeka xD

Elendil 22.11.2022 22:03

w sumie jakbym Wisłę oglądał. Tylko że Fernandez to by karnego strzelił.

Cymes 23.11.2022 12:24

https://bennyhillthis.com/?v=YhSpr2PJppQ

Smok 23.11.2022 12:39

jak widać taktyka OK. Jedna z lag dała karnego, tylko Robercik wymiękł.Meksyk nawet karnego nie miał.. :D

Arkadiusz.Czerepach 23.11.2022 12:51

inne druzyny sie wystrzeliwuja na poczatek , a czesio sprytnie zostawia sily na pozniej

FraMat 23.11.2022 14:17

Nie ma się czego czepiać. Najważniejsze było, żeby pierwszy mecz nie przegrać.
Po meczu wszyscy mądrzy.

doktor granat 23.11.2022 14:37

Jak za tydzień w środę wieczorem będziemy co najmniej na 2 miejscu to wyjdzie na Cześka, jak nie to będziemy go obrzucać jajkami.

FraMat 23.11.2022 14:51

Dobrze będzie, jak nie zajmiemy ostatniego miejsca w grupie.
Czesio przyjął swoją tradycyjne taktykę w meczach z dobrymi ekipami - betonowanie bramki i liczenie na cud w ataku.
Powinien w meczu z Arabią podejść chyba inaczej do tematu.

robert777 24.11.2022 13:12

Miał podejść inaczej ale sytuacja się zmieniła diametralnie po meczu Arabia-Argentyna. Teraz Arabia też jest za silna i Czesiu nie ma wyjścia, w meczu z Arabia też autobus, nie ma zmiłuj. W trzech meczach jakaś laga musi wyjść. 0-0, 1-0 i 0-0 i gramy dalej. Czesiu gra o własną doopę więc nie będzie ryzykował

doktor granat 24.11.2022 14:27

Moim zdaniem z Arabią zagramy dwoma napastnikami bo trzeba to wygrać i to wysoko żeby mieć jakieś szanse na awans różnicą bramek. Bo moim zdaniem porażka argentyny jest wypadkiem przy pracy, a w dwóch kolejnych meczach zleją i Meksyk i nas więc w rezultacie i tak awansują.

Arkadiusz.Czerepach 24.11.2022 16:03

na szczescie to tylko twoje zdanie

krysztal 25.11.2022 12:01

Wszyscy prawie pojechali na te mistrzostwa pokazać fajną piłkę tylko nasz mega mózg wymyślił sobie lage do przodu i kopanie po kostkach.Serio spytałby chętnie takiego Lewandowskiego czy Krychowiaka czy tak chcieli zagrać prawdopodobnie swój ostatni mundial

Jaroo1 25.11.2022 14:16

Dziwne to wszystko jest, każdy się stara, umie coś zagrać, zwykłe piłkarskie patałachy (w porównaniu do Lewandowskiego czy Zielińskiego) grają, prą do przodu. Tylko u nas zawsze niemoc jakaś i kopanie się po czołach. To jest wręcz nieprawdopodobne, że taki Zieliński czy Lewy nic nie umieją pokazać w reprezentacji, zrobić przewagi, oddać te 5-10 strzałów czy też wypracować łącznie te 5-10 okazji dla siebie i innych.

Plan Michniewicza może nie jest tragiczny, po prostu to antyfutbol, laga do przodu i przez 90 minut jakaś okazja 1 czy 2 się trafią. Jak wykorzystamy to możemy wygrać, defensywa dobrze zabezpiecza tyły. I gdyby Lewy karnego strzelił to plan ten byłby po raz kolejny w 100% skuteczny.
Tylko czemu my nie możemy tak samo grać dobrze w defensywie, w ataku nastawić sie na te kilka akcji i wyjsć na pełnej szybkości w 4-6 zawodników? Nikt przecież nie wymaga żebyśmy zdominowali rywala, grali piękną piłkę 90 minut ale kurła, nastawić się na te kilka szybkich akcji, wyjsć z kontrą, wyjść szybko z akcją, trochę piłkę popykać. Na serio każdy to umie tylko nie Zieliński z Lewym i też wcale nie takie łamagi piłkarskie jak Krychowiak, Szymański, Frankowski, Zalewski itd? Masakra. To chyba taki sam syndrom jak w Wiśle, czyli psycha. Mental leży i wychodzi jedno wielkie gówno. Inaczej chyba nie da się wytłumaczyć tego, że np Zieliński błyszczący w Napoli w wieku 28 lat w sumie w reprezentacji nie zagrał nawet z 5 fajnych meczów.

tedyy 25.11.2022 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1595124)
Tylko czemu my nie możemy tak samo grać dobrze w defensywie, w ataku nastawić sie na te kilka akcji i wyjsć na pełnej szybkości w 4-6 zawodników? Nikt przecież nie wymaga żebyśmy zdominowali rywala, grali piękną piłkę 90 minut ale kurła, nastawić się na te kilka szybkich akcji, wyjsć z kontrą, wyjść szybko z akcją, trochę piłkę popykać. Na serio każdy to umie tylko nie Zieliński z Lewym i też wcale nie takie łamagi piłkarskie jak Krychowiak, Szymański, Frankowski, Zalewski itd? Masakra. To chyba taki sam syndrom jak w Wiśle, czyli psycha. Mental leży i wychodzi jedno wielkie gówno. Inaczej chyba nie da się wytłumaczyć tego, że np Zieliński błyszczący w Napoli w wieku 28 lat w sumie w reprezentacji nie zagrał nawet z 5 fajnych meczów.

Zobacz jak My bronimy często 6 zawodników w linii ,przed nimi 3 a na połowie Lewy spróboj z tego wyprowadzić kontrę we czterech .

Jaroo1 25.11.2022 21:53

Powiem tak, wszyscy (prawie wszystkie kluby, kraje) potrafią "wszystko", u nas zawsze jedna wielka niemoc. Jesteśmy średniakiem światowym, walka o medal MŚ nam nie grozi ale kadrę na taki środek klasyfikacji MŚ czy ME mamy. Gramy najgorszy futbol zawsze, kopanie się po czole, walenie głową w mur, gra jedna z najmniej ciekawych i najmniej efektownych z tych wszystkich drużyn, które grają w danym turnieju.

Za późnego Nawałki nie graliśmy nic, za Brzęczka nie graliśmy nic, za Sousy nas objechałą Słowacja, za Michniewicza gramy lagę.
To obraz gry reprezentacji przez ostatnie 4 lata. Szok po prostu.

FraMat 25.11.2022 22:43

Powiem inaczej:

Na prawdziwe budowanie kadry potrzebna jest osoba pokroju Papszuna.
Ktoś, kto ma pewną wizję gry prowadzonej przez siebie drużyny i do tej gry wybiera sobie piłkarzy.
Jako selekcjoner, przykładowy Papszun dobierałby do kadry graczy, którym chce się grać i którzy chcieliby realizować jego założenia.
Niekoniecznie tych, którzy grają ogony w klubach na Zachodzi czy u szejków, ale ludzi silnych, wybieganych, z ambicjami.
Jestem pewny, że odpowiedni zmotywowana i ustawiona grupa ambitnych graczy z E-klasy + wybrane asy z lig zachodnich zrobiłaby wszystko, żeby pokazać się na takim turnieju.

krysztal 26.11.2022 10:14

Papszun prędzej czy póżniej dostanie szanse prowadzenia reprezentacji,może nawet prędzej bo już za dwa mecze więc zobaczymy czy sobie poradzi.Czy to aby nie jest problem z całym środowiskiem czy strukturą jaką jest PZPN.
Być może porównanie do sytuacji w Wiśle jest jak najbardziej na miejscu.Zgnilizna w gabinetach,ręka rękę myje i katastrofa gotowa...

Pulpet 26.11.2022 10:17

Właśnie dlatego Papszun wydaje się jedynym sensownym kandydatem na selekcjonera.

Po grubym Cześku przyjdzie kto? Tym razem ktoś z zagranicy? I w czym będzie wybierał?
Staruszkowie pokroju Glika i Krychowiaka i cieniasy pokroju całej reszty.
Nie ma skąd brać bo kadry młodzieżowe jeszcze słabsze.

Papszun byłby lekiem na to, bo sam wybrałby sobie piłkarzy nieoczywistych i taktykę swoja nie dostosowywałby taktyki pod ogórów.

ciacho 26.11.2022 10:19

Najbardziej zabawne jest to, że nawet po dzisiejszym dostaniu w papę, wciąż z dużym prawdopodobieństwem będziemy mieli wszystko w swoich rękach bez oglądania się na innych, żeby awansować.

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 12:08

a mniej zabawne ze nawet po dzisiejszym sklepaniu arabow bnedzie duze prawdopodobienstwo nie wyjscia

krysztal 26.11.2022 12:21

Ale jakie cieniasy?Przecież prawie cała kadra składa się z zawodników grających w dobrych albo niezłych zagranicznych klubach.Niektórzy w tych klubach są gwiazdami inni odgrywają znaczącą rolę inni dopiero dobijają do pierwszego składu.To nie są tak słabi zawodnicy aby nie byli w stanie sklecić kilku składnych akcji z drużyną na podobnym poziomie.Mamy napastnika światowej klasy,jednego z najlepszych jak nie najlepszego na swojej pozycji i co z tego?Czy taki Senegal czy Ekwador to tak mocne kadrowo drużyny?

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 16:21

lider grupy elegancko pyknięty ;)

KOALIK 26.11.2022 16:26

Cud! Cud! Cud!

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2022 16:52

dla hejterów Czesia

https://i.imgur.com/7SpLLcQ.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl