Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   15 kolejka, Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała, 22 październik 2022, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10819)

Szneka 22.10.2022 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1593599)
Co za pojeb... mecz. Ciężko to ogarnąć rozumem.

Za partacza zwanego trenerem skończyłoby się pewnie 0-3 0-4 .

wolfy 22.10.2022 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1593602)
Za partacza zwanego trenerem skończyłoby się pewnie 0-3 0-4 .

Za Brzęczka nie gralibyśmy trójką w obronie.

FraMat 22.10.2022 18:44

Może i dobrze, że Moltenis dostał czerwoną kartkę?
Inaczej Sobol nie zmieniłby ustawienia i taktyki

wolfy 22.10.2022 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1593604)
Może i dobrze, że Moltenis dostał czerwoną kartkę?
Inaczej Sobol nie zmieniłby ustawienia i taktyki

Jest jeszcze Skrobański :>
Ale myślę że już zrozumiał popierwszej połowie że i pomysł był głupi i wykonawcy chujowi.
Oby. I obym już tego drewna Moltenisa nie musiał oglądać...

Drozd 22.10.2022 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1593603)
Za Brzęczka nie gralibyśmy trójką w obronie.

Brzęczek tyle ich nauczył, że 4 obrońców nikogo nie kryje, a trzech atakujących stoi niekrytych. Patałach bez pojęcia i tyle...

W drugiej połowie pierwszy raz od dawna zagraliśmy z zębem i ambicją to szybko zaprocentuje.

Najlepszy Hugi, zaraz po nim Talar, Broda bez zarzutu choć przy drugiej mógł mieć więcej szczęścia.

Jak będziemy tak grać jak w drugiej połowie to awans pewny...

Książę Palownik 22.10.2022 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1593600)
Duda, Wachowiak to drewna,

Nagminnie podkreślasz, że Duda to drewno, bez techniki etc.
Przecież gołym okiem widać, że pod względem techniki użytkowej to jeden z lepszych piłkarzy u nas.
Dzisiaj Duda był hamulcowym, bo nie było wahadłowego z prawej strony (Jaroch de facto nie wypełniał zadań wahadłowego, nie wychodził do gry).

Skawa Wadowice 22.10.2022 19:21

Z jednej strony szkoda ze u siebie znowu nie wygraliśmy. Czlowiek normalnie by szanowal ten pkt bo moglismy byc w dupie po 1 polowie, ale patrzac na to ze w 92 tracimy na remis to jednak niedosyt.

Druga polowa moze byc kluczowa bo dobitnie pokazala ze wystarczy jezdzic na dupie i biegac by strzelic nawet 3 bramki w ciagu 45minut. Jesli Sobol nie spierniczy przygotowan na Zaglebie i pilkarze w koncu zrozumieja ze tak trzeba grac caly mecz to w Sosnowcu nastapi przelamanie.

wolfy 22.10.2022 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1593607)
Nagminnie podkreślasz, że Duda to drewno, bez techniki etc.
Przecież gołym okiem widać, że pod względem techniki użytkowej to jeden z lepszych piłkarzy u nas.
Dzisiaj Duda był hamulcowym, bo nie było wahadłowego z prawej strony (Jaroch de facto nie wypełniał zadań wahadłowego, nie wychodził do gry).

Duda potrafi krótko prowadzić piłkę i... To by było na tyle. Podać na wolne pole nie potrafi (generuje masę b. groźnych strat), dryblingi wszystkie ma nieudane, strzału nie ma, dośrodkowania nie ma - nawet ze stojącej piłki. Na razie nadaje się na przecinaka, ale zaraz po odbiorze albo podaje do najbliższego albo rywale mają kontrę.
Jego statystyki do tej pory myślę mówią wszystko: zero goli, zero asyst, zero kluczowych podań.

Pisanie że to rozgrywający to był kiepski żart. Już Talar ma więcej dobrych podań do przodu - tyle że mniej odbiorów.

Nic do niego nie mam, ale nadaje się tylko na DP przy 4-4-2.

DysoN 22.10.2022 19:48

Pierwsza połowa z gatunku tych "nie pamiętam kiedy ostatnio tak slabo gralismy" (choć zwykle oznacza to co tydzień). Nie potrafiliśmy skonstruować żadnej sensownej akcji, byliśmy wyraźnie gorsi od Podbeskidzua w każdym aspekcie gry. Człowiek na to patrzył i sie zastanawiał co trzeba robić żeby tak chujowo grać. Rodado, Duda, Moltenis, Colley (ma jakiś gen szaleńca i w każdym meczu musi zrobić jakiś numer) najsłabiej ale inni też byli beznadziejni.
Korekta ustawienia po czerwonej wyszła nam na dobre a Podbeskidzie chyba spoczęło na laurach i stąd ciekawa druga połowa w której najlepszy na boisku był Hugi.

W następnym meczu Duda i Basha ławka. Moltenisa to jak najdluzej mam nadzieje ze nie zobaczymy.

A jak tam Uryga? Zagra jeszcze w ogóle ?

Książę Palownik 22.10.2022 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1593609)
Duda potrafi krótko prowadzić piłkę i... To by było na tyle. Podać na wolne pole nie potrafi (generuje masę b. groźnych strat), dryblingi wszystkie ma nieudane, strzału nie ma, dośrodkowania nie ma - nawet ze stojącej piłki. Na razie nadaje się na przecinaka, ale zaraz po odbiorze albo podaje do najbliższego albo rywale mają kontrę.
Jego statystyki do tej pory myślę mówią wszystko: zero goli, zero asyst, zero kluczowych podań.

Na pewno zgodzę się, że nie ma z jego strony kluczowych podań, brakuje otwierających podań, brak dobrego dryblingu.
ALE: moim zdaniem umiejętność krótkiego prowadzenia piłki jest widoczna i ma widoczne efekty. Duda umie piłkę poholować, daje się sfaulować. Nie stara się na siłę odgrywać piłki do tyłu. O.k. : zgadzam się, że lubi grać do najbliższego ale nie są to notoryczne zagrania do tyłu (jak u Plewki) dzięki czemu Duda potrafi w ataku pozycyjnym podtrzymać presję na rywali, ponieważ nawet jak zagrywa do bliskiego zawodnika, to jest to zawodnik z przodu, a nie w linii obrony. To już spora przewaga nad takim Plewką, który potrafi z 20. metra pod polem karnym przeciwnika grać do stoperów. Duda ma jeszcze czas, liczę, że nabierze odwagi.

BTW. Ja nie widzę tych strat Dudy będących skutkiem podań na wolne pole. Poobserwuję go pod tym kątem na przyszłość.

wolfy 22.10.2022 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1593604)
Może i dobrze, że Moltenis dostał czerwoną kartkę?
Inaczej Sobol nie zmieniłby ustawienia i taktyki

Na konferencji Sobolewski powiedział że może zagrać trójką w następnym meczu, da Jarocha na stoper a Szot będzie na wahadle...
Jprdl :shock:

adam_09 22.10.2022 20:21

A jak Szot wg Was ? Dziś dał dość dobrą zmianę moim zdaniem.

Książę Palownik 22.10.2022 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1593613)
A jak Szot wg Was ? Dziś dał dość dobrą zmianę moim zdaniem.

Drugi jego najlepszy mecz po tym, jak zagrał w Derbach za Hyballi (1:1). Co oczywiście nie oznacza, że był jakimś orłem. Po prostu w morzu padaki jaką on prezentuje, to nawet przyzwoity występ robi wrażenie.

Armin 22.10.2022 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1593606)
Brzęczek tyle ich nauczył, że 4 obrońców nikogo nie kryje, a trzech atakujących stoi niekrytych. Patałach bez pojęcia i tyle...

W drugiej połowie pierwszy raz od dawna zagraliśmy z zębem i ambicją to szybko zaprocentuje.

Najlepszy Hugi, zaraz po nim Talar, Broda bez zarzutu choć przy drugiej mógł mieć więcej szczęścia.

Jak będziemy tak grać jak w drugiej połowie to awans pewny...

Awans pewny? O czym ty chłopie gadasz. Zobacz na tabele. Brak wygranej od sierpnia. Dobra rada: piłeś nie pisz.

Książę Palownik 22.10.2022 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1593612)
Na konferencji Sobolewski powiedział że może zagrać trójką w następnym meczu, da Jarocha na stoper a Szot będzie na wahadle...
Jprdl :shock:

Oby to była zmyłka na uśpienie czujności rywala.

Swoją drogą to zabawne: takiego Jarocha raz da na wahadło, raz na stopera (albo na odwrót). Przecież, do licha, to są pozycje wymagające całkiem odrębnej charakterystyki. Jak może trener w piłkarzu upatrywać wahadłowego-albo-stopera?

Arkadiusz.Czerepach 22.10.2022 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1593613)
A jak Szot wg Was ? Dziś dał dość dobrą zmianę moim zdaniem.

popatrz sobie na powtórke ostatniej bramki dla PBB


ja juz nie pamietam kiedy wygladalismy tak zle na tle rywala , wynik fałszuje obraz gry , chyba cały pech z poprzedniego sezonu teraz nam wrócił jako fart , bo zasługiwalismy na 0:5

FraMat 22.10.2022 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1593612)
Na konferencji Sobolewski powiedział że może zagrać trójką w następnym meczu, da Jarocha na stoper a Szot będzie na wahadle...
Jprdl :shock:

Powiedział też chyba, że zobaczymy najpierw jak Zagłębie atakuje, a potem pomyślimy.

wolfy 22.10.2022 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1593616)
Oby to była zmyłka na uśpienie czujności rywala.

Swoją drogą to zabawne: takiego Jarocha raz da na wahadło, raz na stopera (albo na odwrót). Przecież, do licha, to są pozycje wymagające całkiem odrębnej charakterystyki. Jak może trener w piłkarzu upatrywać wahadłowego-albo-stopera?

To właśnie pokazuje niedorzeczność takiej pseudoelastyczności taktycznej. Są zawodnicy którzy odnajdą się w obu ustawieniach, ale to wymaga odpowiedniej motoryki, techniki i inteligencji. Umówmy się - tacy zawodnicy nie grają w pierwszej lidze.

Co do Dudy - ja nie twierdzę że nic z niego nie będzie, twierdzę że trener musi go utemperować i wdrożyć w rygor taktyczny. Nie umie rozgrywać, nie umie dośrodkowywać i kiwać się - to niech tego nie robi. Aż się nauczy. Nie chcę żeby się uczył kosztem punktów - to nie CLJ.

Duda może grać tylko jeśli kto inny będzie tym ofensywnym.

P.S. Paradoksalnie czerwona Moltenisa okazała się błogosławieństwem. Inaczej pewnie Sobolewski brnąlby w poroniony pomysł gry trójką z tyłu do 60 minuty, aż byłoby pozamiatane. Mam nadzieję że Francuz dostanie minimum trzy mecze kary - aktualnie jest tragiczny.

ciacho 22.10.2022 22:26

Obejrzałem sobie jeszcze raz mecz na podglądzie. To co my wyprawiamy w obronie to jest jakaś totalna katastrofa. Kogo kryli nas obrońcy przy 3 bramce PBB?

Drozd 22.10.2022 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Armin (Post 1593615)
Awans pewny? O czym ty chłopie gadasz. Zobacz na tabele. Brak wygranej od sierpnia. Dobra rada: piłeś nie pisz.

Wystarczy że wygramy kilka meczów i wszystko się zmieni. A grając jak w drugiej połowie wygramy. Z Sobolem mieliśmy ŁKS, Nieciecze i Podbeskidzie czyli teoretycznie najlepiej poukładane drużyny w lidze. Chłopaki pokazały że jak potrenują i powalczą to spokojnie można awansować i to bezpośrednio a nie po barażach. Brzęczek rozpieprzył wszystko, teraz zaczynamy się zbierać do kupy. Jest jeszcze czas...


Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1593621)
Obejrzałem sobie jeszcze raz mecz na podglądzie. To co my wyprawiamy w obronie to jest jakaś totalna katastrofa. Kogo kryli nas obrońcy przy 3 bramce PBB?

Nikogo, ale trzymali linię na 7 metrze przed bramką, tego przez pół roku uczył ich Brzęczek. Nic innego nie potrafią...

Jagul 22.10.2022 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1593622)
Wystarczy że wygramy kilka meczów i wszystko się zmieni. A grając jak w drugiej połowie wygramy. Z Sobolem mieliśmy ŁKS, Nieciecze i Podbeskidzie czyli teoretycznie najlepiej poukładane drużyny w lidze. Chłopaki pokazały że jak potrenują i powalczą to spokojnie można awansować i to bezpośrednio a nie po barażach. Brzęczek rozpieprzył wszystko, teraz zaczynamy się zbierać do kupy. Jest jeszcze czas...

Na początek wygrajmy chociaż jeden mecz. Bo reszta to bajkopisarstwo.
To samo było w tamtym sezonie za Brzęczka, że wygramy w końcu ten jeden mecz i na pewno się utrzymamy. A teraz kopiemy się po czole w 1 lidze.

Drozd 22.10.2022 22:46

Nie to samo. Bo Brzęczek to była .... i tym swoim cipostwem zarażał innych. Teraz mamy za trenera faceta z jajami i z wiarą. Druga połowa jest dowodem czego brakowało i czego dalej brakuje, bo przez pół roku marnowaliśmy czas.

Elendil 22.10.2022 22:47

Cytat:

Dzisiaj fenomenalny mecz Hugiego. Dotąd nic nie pokazywał, ale dziś był siłą napędową.
Jurek, to ty? ::D

Taa, Hugi nic nie pokazywał... może przez to, że Brzęczek go przez 10 kolejek wywalał na trybuny? Jak już zaczął wchodzić, to zawsze był (przynajmniej z graczy ofensywnych) jednym z najlepszych na boisku. W zasadzie w tej drużynie wydaje mi się że tylko Izraelczyk ma taką mądrość boiskową, gdzie każde jego zagranie ma sens, a nie podaje na pałę albo do najbliższego. Pewnie też dlatego Brzęczek tak go nie znosił - bo go nie rozumiał.

Ciężko określić, co się odwaliło w pierwszej połowie. Można wskazać jednego czy drugiego, ale ogólnie całościowo wyglądaliśmy jak banda juniorów. Tym bardziej szokujące, że po stracie jednego zawodnika strzeliliśmy 3 bramki. Najmniej szokujące w całym meczu jest to, że znów straciliśmy przewagę. Który to już raz w tej rundzie? ósmy?

No i na deser Żyro dostał piłkę meczową tylko po to, żeby czekać na nią pół dnia i obrońca (ostatni!) mógł go wyprzedzić.

Arkadiusz.Czerepach 22.10.2022 22:51

najwieksza zaslugą hugiego to było że nie zaspał jak obrońca gości odstawił klasycznego sadloka

Jagul 22.10.2022 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1593624)
Nie to samo. Bo Brzęczek to była .... i tym swoim cipostwem zarażał innych. Teraz mamy za trenera faceta z jajami i z wiarą. Druga połowa jest dowodem czego brakowało i czego dalej brakuje, bo przez pół roku marnowaliśmy czas.

Świetnie. To kiedy pierwsza wygrana?

Elendil 22.10.2022 23:27

https://i.imgur.com/agmhunn.png

To ustawienie... 4 piłkarzy PBB przed bramką, żaden nie jest kryty przez 4 Wiślaków, którzy czekają 5 metrów przed Brodą jak na zbawienie.

Dopóki nie zrozumiemy, że tutaj nikt nam magicznie piłki nie odda, tylko trzeba o nią walczyć w bezpośrednim starciu, dopóty będziemy takie bramki nagminnie tracić. Brzęczek nie potrafił tego ogarnąć, zobaczymy, czy Sobol kiedyś zdoła...

Drozd 22.10.2022 23:50

Tak właśnie wygląda obrona po pół roku z Brzęczkiem. Teraz trzeba ich tego debilizmu oduczyć, a to zawsze jest trudniejsze...

Karherop 23.10.2022 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1593616)
Oby to była zmyłka na uśpienie czujności rywala.

Swoją drogą to zabawne: takiego Jarocha raz da na wahadło, raz na stopera (albo na odwrót). Przecież, do licha, to są pozycje wymagające całkiem odrębnej charakterystyki. Jak może trener w piłkarzu upatrywać wahadłowego-albo-stopera?

Z Bereszynskim w reprezentacji robią dokładnie tak samo, więc chyba nie jest to całkowicie nowa praktyka.

Co do meczu.. za dużo się mówi o emocjach, za mało o grze, choć Sobol słusznie wspomniał na pomeczowej konferencji że remisami daleko nie zajedziemy.

Jak się nie ogarniemy w ostatnich 3 meczach (7-9 pkt) to nawet baraże na wiosnę to będzie mission impossible.

grosz 23.10.2022 06:37

Na ostatnie 3 mecze realnym celem powinno być 5 punktów, to pozwoli nam na bycie w zasięgu barażów. W zimie trzeba myśleć o 2 dobrych obrońcach, i pomocnikach, którzy poukładali by grę w obronie i na wiosnę może coś z tego będzie.
Ale bardziej skłaniam się ku temu że jednak od,uszły rok zostaniemy w 1 lidze, nie zasługujemy teraz na ekstraklasę z taką gra, trzeba duzo rzeczy poukladac

El'kabat 23.10.2022 08:34

Myśleć o 2 dobrych obrońcach, pomocnikach itp itd... za co?


Póki co to mamy zarżnięty budżet, sporo graczy przepłaconych z kominami płacowymi.

Więc kupowanie kogokolwiek w zimie, przy braku awansu ( a jest to jak najbardziej jedna z możliwości i trzeba się z tym pogodzić po prostu), skończy się gorzej niż parcie na LM za Cupiała. Tylko nie w LM, a zaraz w 1 czy 2 lidze.


Trzeba robić swoje, starać się i bić o baraże - ale na pewno nie zarzynać w zimie jeszcze bardziej klubu.
W przerwie zimowej do TOP3 będziemy mieć pewnie +10pkt straty - ważne, żeby nam baraże nie odjechały za mocno.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl