![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Może i dobrze, że Moltenis dostał czerwoną kartkę?
Inaczej Sobol nie zmieniłby ustawienia i taktyki |
Cytat:
Ale myślę że już zrozumiał popierwszej połowie że i pomysł był głupi i wykonawcy chujowi. Oby. I obym już tego drewna Moltenisa nie musiał oglądać... |
Cytat:
W drugiej połowie pierwszy raz od dawna zagraliśmy z zębem i ambicją to szybko zaprocentuje. Najlepszy Hugi, zaraz po nim Talar, Broda bez zarzutu choć przy drugiej mógł mieć więcej szczęścia. Jak będziemy tak grać jak w drugiej połowie to awans pewny... |
Cytat:
Przecież gołym okiem widać, że pod względem techniki użytkowej to jeden z lepszych piłkarzy u nas. Dzisiaj Duda był hamulcowym, bo nie było wahadłowego z prawej strony (Jaroch de facto nie wypełniał zadań wahadłowego, nie wychodził do gry). |
Z jednej strony szkoda ze u siebie znowu nie wygraliśmy. Czlowiek normalnie by szanowal ten pkt bo moglismy byc w dupie po 1 polowie, ale patrzac na to ze w 92 tracimy na remis to jednak niedosyt.
Druga polowa moze byc kluczowa bo dobitnie pokazala ze wystarczy jezdzic na dupie i biegac by strzelic nawet 3 bramki w ciagu 45minut. Jesli Sobol nie spierniczy przygotowan na Zaglebie i pilkarze w koncu zrozumieja ze tak trzeba grac caly mecz to w Sosnowcu nastapi przelamanie. |
Cytat:
Jego statystyki do tej pory myślę mówią wszystko: zero goli, zero asyst, zero kluczowych podań. Pisanie że to rozgrywający to był kiepski żart. Już Talar ma więcej dobrych podań do przodu - tyle że mniej odbiorów. Nic do niego nie mam, ale nadaje się tylko na DP przy 4-4-2. |
Pierwsza połowa z gatunku tych "nie pamiętam kiedy ostatnio tak slabo gralismy" (choć zwykle oznacza to co tydzień). Nie potrafiliśmy skonstruować żadnej sensownej akcji, byliśmy wyraźnie gorsi od Podbeskidzua w każdym aspekcie gry. Człowiek na to patrzył i sie zastanawiał co trzeba robić żeby tak chujowo grać. Rodado, Duda, Moltenis, Colley (ma jakiś gen szaleńca i w każdym meczu musi zrobić jakiś numer) najsłabiej ale inni też byli beznadziejni.
Korekta ustawienia po czerwonej wyszła nam na dobre a Podbeskidzie chyba spoczęło na laurach i stąd ciekawa druga połowa w której najlepszy na boisku był Hugi. W następnym meczu Duda i Basha ławka. Moltenisa to jak najdluzej mam nadzieje ze nie zobaczymy. A jak tam Uryga? Zagra jeszcze w ogóle ? |
Cytat:
ALE: moim zdaniem umiejętność krótkiego prowadzenia piłki jest widoczna i ma widoczne efekty. Duda umie piłkę poholować, daje się sfaulować. Nie stara się na siłę odgrywać piłki do tyłu. O.k. : zgadzam się, że lubi grać do najbliższego ale nie są to notoryczne zagrania do tyłu (jak u Plewki) dzięki czemu Duda potrafi w ataku pozycyjnym podtrzymać presję na rywali, ponieważ nawet jak zagrywa do bliskiego zawodnika, to jest to zawodnik z przodu, a nie w linii obrony. To już spora przewaga nad takim Plewką, który potrafi z 20. metra pod polem karnym przeciwnika grać do stoperów. Duda ma jeszcze czas, liczę, że nabierze odwagi. BTW. Ja nie widzę tych strat Dudy będących skutkiem podań na wolne pole. Poobserwuję go pod tym kątem na przyszłość. |
Cytat:
Jprdl :shock: |
A jak Szot wg Was ? Dziś dał dość dobrą zmianę moim zdaniem.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Swoją drogą to zabawne: takiego Jarocha raz da na wahadło, raz na stopera (albo na odwrót). Przecież, do licha, to są pozycje wymagające całkiem odrębnej charakterystyki. Jak może trener w piłkarzu upatrywać wahadłowego-albo-stopera? |
Cytat:
ja juz nie pamietam kiedy wygladalismy tak zle na tle rywala , wynik fałszuje obraz gry , chyba cały pech z poprzedniego sezonu teraz nam wrócił jako fart , bo zasługiwalismy na 0:5 |
Cytat:
|
Cytat:
Co do Dudy - ja nie twierdzę że nic z niego nie będzie, twierdzę że trener musi go utemperować i wdrożyć w rygor taktyczny. Nie umie rozgrywać, nie umie dośrodkowywać i kiwać się - to niech tego nie robi. Aż się nauczy. Nie chcę żeby się uczył kosztem punktów - to nie CLJ. Duda może grać tylko jeśli kto inny będzie tym ofensywnym. P.S. Paradoksalnie czerwona Moltenisa okazała się błogosławieństwem. Inaczej pewnie Sobolewski brnąlby w poroniony pomysł gry trójką z tyłu do 60 minuty, aż byłoby pozamiatane. Mam nadzieję że Francuz dostanie minimum trzy mecze kary - aktualnie jest tragiczny. |
Obejrzałem sobie jeszcze raz mecz na podglądzie. To co my wyprawiamy w obronie to jest jakaś totalna katastrofa. Kogo kryli nas obrońcy przy 3 bramce PBB?
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
To samo było w tamtym sezonie za Brzęczka, że wygramy w końcu ten jeden mecz i na pewno się utrzymamy. A teraz kopiemy się po czole w 1 lidze. |
Nie to samo. Bo Brzęczek to była .... i tym swoim cipostwem zarażał innych. Teraz mamy za trenera faceta z jajami i z wiarą. Druga połowa jest dowodem czego brakowało i czego dalej brakuje, bo przez pół roku marnowaliśmy czas.
|
Cytat:
Taa, Hugi nic nie pokazywał... może przez to, że Brzęczek go przez 10 kolejek wywalał na trybuny? Jak już zaczął wchodzić, to zawsze był (przynajmniej z graczy ofensywnych) jednym z najlepszych na boisku. W zasadzie w tej drużynie wydaje mi się że tylko Izraelczyk ma taką mądrość boiskową, gdzie każde jego zagranie ma sens, a nie podaje na pałę albo do najbliższego. Pewnie też dlatego Brzęczek tak go nie znosił - bo go nie rozumiał. Ciężko określić, co się odwaliło w pierwszej połowie. Można wskazać jednego czy drugiego, ale ogólnie całościowo wyglądaliśmy jak banda juniorów. Tym bardziej szokujące, że po stracie jednego zawodnika strzeliliśmy 3 bramki. Najmniej szokujące w całym meczu jest to, że znów straciliśmy przewagę. Który to już raz w tej rundzie? ósmy? No i na deser Żyro dostał piłkę meczową tylko po to, żeby czekać na nią pół dnia i obrońca (ostatni!) mógł go wyprzedzić. |
najwieksza zaslugą hugiego to było że nie zaspał jak obrońca gości odstawił klasycznego sadloka
|
Cytat:
|
https://i.imgur.com/agmhunn.png
To ustawienie... 4 piłkarzy PBB przed bramką, żaden nie jest kryty przez 4 Wiślaków, którzy czekają 5 metrów przed Brodą jak na zbawienie. Dopóki nie zrozumiemy, że tutaj nikt nam magicznie piłki nie odda, tylko trzeba o nią walczyć w bezpośrednim starciu, dopóty będziemy takie bramki nagminnie tracić. Brzęczek nie potrafił tego ogarnąć, zobaczymy, czy Sobol kiedyś zdoła... |
Tak właśnie wygląda obrona po pół roku z Brzęczkiem. Teraz trzeba ich tego debilizmu oduczyć, a to zawsze jest trudniejsze...
|
Cytat:
Co do meczu.. za dużo się mówi o emocjach, za mało o grze, choć Sobol słusznie wspomniał na pomeczowej konferencji że remisami daleko nie zajedziemy. Jak się nie ogarniemy w ostatnich 3 meczach (7-9 pkt) to nawet baraże na wiosnę to będzie mission impossible. |
Na ostatnie 3 mecze realnym celem powinno być 5 punktów, to pozwoli nam na bycie w zasięgu barażów. W zimie trzeba myśleć o 2 dobrych obrońcach, i pomocnikach, którzy poukładali by grę w obronie i na wiosnę może coś z tego będzie.
Ale bardziej skłaniam się ku temu że jednak od,uszły rok zostaniemy w 1 lidze, nie zasługujemy teraz na ekstraklasę z taką gra, trzeba duzo rzeczy poukladac |
Myśleć o 2 dobrych obrońcach, pomocnikach itp itd... za co?
Póki co to mamy zarżnięty budżet, sporo graczy przepłaconych z kominami płacowymi. Więc kupowanie kogokolwiek w zimie, przy braku awansu ( a jest to jak najbardziej jedna z możliwości i trzeba się z tym pogodzić po prostu), skończy się gorzej niż parcie na LM za Cupiała. Tylko nie w LM, a zaraz w 1 czy 2 lidze. Trzeba robić swoje, starać się i bić o baraże - ale na pewno nie zarzynać w zimie jeszcze bardziej klubu. W przerwie zimowej do TOP3 będziemy mieć pewnie +10pkt straty - ważne, żeby nam baraże nie odjechały za mocno. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl