Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dlaczego? Czyli anatomia klęski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10487)

wiesniak842 02.03.2022 12:39

wolfy, ale ja dalej tak pisze i uwazam, ze sie utrzymamy dokladnie z tego samego powodu co zwykle, dzieki innym druzynom:D

MaLk 02.03.2022 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1579582)
Po raz kolejny widzimy jak ważne z perspektywy czasu było pogonienie Obidzińskiego i wybór tzw. prezesa - prezesika Dawida - Dawidka.

Kij z Obidzińskim, którym moim skromnym zdaniem jest przereklamowany i oferował głównie dalsze cięcie kosztów, dzięki czemu w I lidze bylibyśmy pewnie jeszcze wcześniej.

Pytanie zasadnicze do właścicieli klubu, z Kubą na czele, jest następujące: czy jest w ogóle w stanie schować swoje ambicje i honor do kieszeni i dla dobra klubu odwołać brata z funkcji?

Obecna sytuacja jest taka, że ktoś (inny niż trener) powinien wreszcie, po kilku latach, beknąć za popełnione błędy. Naród domaga się kozła ofiarnego - nawet jeżeli to będzie tylko gest w kierunku kibiców pt. "udajemy, że wyciągamy wnioski z błędów". Wiadomo, że nie będzie to nikt z właścicieli.

W tej chwili są dwie realne kandydatury, które można obciążyć piętnem "złej strategii":
- prezes Zarządu
- dyrektor sportowy.

Dla mnie testem zdolności do zarządzania organizacją będzie to, co się teraz stanie. Czy ktokolwiek, a jeśli tak, to kto poleci.

Levis88 02.03.2022 12:50

Poleci Wisła do pierwszej ligi.

MaLk 02.03.2022 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1579583)
wolfy, ale ja dalej tak pisze i uwazam, ze sie utrzymamy dokladnie z tego samego powodu co zwykle, dzieki innym druzynom:D

Ciągle jest na to szansa, niby mamy teraz tragiczne mecze, ale do przerwy niby-reprezentacyjnej drużyny walczące o utrzymanie grają też sporo meczów między sobą, więc też ktoś potraci punkty. No chyba że zrobi się spółdzielnia i nagle w każdym meczu będzie padał najgorszy dla nas wynik.

Jagul 02.03.2022 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1579585)
Kij z Obidzińskim, którym moim skromnym zdaniem jest przereklamowany i oferował głównie dalsze cięcie kosztów, dzięki czemu w I lidze bylibyśmy pewnie jeszcze wcześniej.

Pytanie zasadnicze do właścicieli klubu, z Kubą na czele, jest następujące: czy jest w ogóle w stanie schować swoje ambicje i honor do kieszeni i dla dobra klubu odwołać brata z funkcji?

Obecna sytuacja jest taka, że ktoś (inny niż trener) powinien wreszcie, po kilku latach, beknąć za popełnione błędy. Naród domaga się kozła ofiarnego - nawet jeżeli to będzie tylko gest w kierunku kibiców pt. "udajemy, że wyciągamy wnioski z błędów". Wiadomo, że nie będzie to nikt z właścicieli.

W tej chwili są dwie realne kandydatury, które można obciążyć piętnem "złej strategii":
- prezes Zarządu
- dyrektor sportowy.

Dla mnie testem zdolności do zarządzania organizacją będzie to, co się teraz stanie. Czy ktokolwiek, a jeśli tak, to kto poleci.

Już próbowano Gulę tym obciążyć ale zmiana trenera jak do tej pory nie przyniosła rezultatów.
Zapewne jak ktoś poleci to dyrektor sportowy, czyli nie zmieni się nic. Kółko wzajemnej adoracji pozostanie nienaruszone.

PAWEŁ 02.03.2022 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1579585)

Pytanie zasadnicze do właścicieli klubu, z Kubą na czele, jest następujące: czy jest w ogóle w stanie schować swoje ambicje i honor do kieszeni i dla dobra klubu odwołać brata .

Po dawnej akcji z Jakuba biletami mogę z cała stanowczością odpowiedzieć ze NIE!

wiśnia 02.03.2022 13:16

Jak to powiedział Obidziński: bawią się chłopaki za€ swoje a, że mają mało.... no cóż to będzie I liga.

Elefant 02.03.2022 13:24

Systematyzując.



Zadłużenie "na wejściu" które jest kulą u nogi i ogranicza znacznie pole manewru.


Covid i ubytek dochodów z tym związany.



Zbyt ciency w uszach właściciele. Cupiał popełniał błędy ale swoje błędy zalewał ogromnym sosem pieniężnym.


Słabość pionu sportowego - transfery kosmicznego drewna.



Słabość organizacyjna zarządu. Symbolem są problemy z systemem sprzedaży biletów.


Zatrudnienie Guli i pomysł na "krakowską piłkę". Na krakowską piłkę trzeba mieć kasę.


Cieszynka Kuby jako symbol gołym okiem widocznych procesów zgody na brak ambicji, marną pracę na treningach i kiepskie wyniki.



Bardzo średni trener + kiepska praca na treningach (brak wymagań) = zjazd formy praktycznie wszystkich zawodników.



Dramatycznie mało zawodników w jakikolwiek sposób utożsamiających się z Wisłą. Przy czym jak uczy historia, wcale nie muszą to być Polacy.



To jest to co widać z zewnątrz. Co jest w środku - strach pomyśleć.

pawlozm 02.03.2022 13:26

Ja jeszcze dodam o kadrze, bo nie raz była mowa Polacy, czy obcokrajowcy.
W 20 osobowej kadrze meczowej powinna być proporcja 15 Polaków do 5 obcokrajowców. I KROPKA.
Inaczej NIGDY drużyna nie złapie tożsamości z klubem. Gadanie, że na Polaka trzeba wydać jest PAPLANIEM. Nie można było ściągnąć w tych samych pieniądzach Chrapka za Skvarke? Można było. Drygasa za Fazlagica? Tak. Bilińskiego/Śpiączke za Klimenta? Tak. Pietrzaka za Hanouska? tak. Wolskiego za Fernandeza? Tak. Tomasiewcza ?
I tak można wymieniac....
Z obcokrajowców zostawiłbym Frydrycha, Colleya, Ondraska, Savica, Żukowa. Tyle.

PAWEŁ 02.03.2022 13:35

Po uj Ondrasek?? To jakiś przytułek czy co ??

silver03 02.03.2022 13:59

Cytat:

Kij z Obidzińskim, którym moim skromnym zdaniem jest przereklamowany i oferował głównie dalsze cięcie kosztów, dzięki czemu w I lidze bylibyśmy pewnie jeszcze wcześniej.

Nie zgodzę się, trzeba pamiętać że za Obidzińskim stał Leśniodorski, który bardziej ogarnia tę zabawę niż nasi obecni władcy.

robert777 02.03.2022 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1579583)
wolfy, ale ja dalej tak pisze i uwazam, ze sie utrzymamy dokladnie z tego samego powodu co zwykle, dzieki innym druzynom:D

a może tym razem inna drużyna utrzyma się tylko dlatego że my jesteśmy tacy hoojowi?

Elendil 02.03.2022 14:13

Dlaczego? Bo odpadliśmy z Apoelem. Potem już tylko równa pochyła i jechanie na oparach. Opary w zasadzie skończyły się pod koniec 2018, ale jakimś cudem udało się wlać kilka litrów benzyny.

Myślę, że wciąż za dużo kibiców żyje czasami Cupiałowymi. Pomyślcie, że to, dajmy na to Górnik Łęczna ma 40 milionów długu w 2018. Czy oczekiwalibyście po nim, że się podniesie i będzie grać w Ekstraklasie?

To super, że sekcję piłki nożnej udało się na Wiśle uratować, ale z długami i bez solidnych fundamentów czego można było oczekiwać? Chyba cudu. Sami wiecie, jak wyglądało zarządzanie za Cupiała, ale że przynajmniej była kasa na zawodników, to grali.

Jasne, mógłby nami zarządzać lepszy prezes, być na stanowisku lepszy dyrektor sportowy, ale to wciąż nie byłaby żadna gwarancja sukcesu.

aNouc 02.03.2022 14:25

Czy takie kluby jak: Radomiak, Górnik Łęczna, Jagiellonia, Petrochemia Płock, Śląsk, Warta, Piast, Stal, Termalika, czy Zagłębie Lubin dysponują większymi pieniędzmi od Wisły Kraków? Wątpię.. czy większość z tych klubów płaci swoim piłkarzom więcej niż Wisła? Też wątpię..

I to jest właśnie cały problem.. finansowo jest OK, na tle połowy ligi wyglądamy bardzo dobrze, z innymi jesteśmy prawie na równi, natomiast sportowo nic nie trybi.

Podsumowując: Wisła przy takim zapleczu kibicowskim, przy takiej ilości sponsorów, przy takich zarobkach z dnia meczowego (Wisła po jednym meczu potrafi zarobić więcej niż część klubów ekstraklasy w po 4 meczach), przy takich zarobkach ze sklepu klubowego (inne kluby w miesiąc nie sprzedadzą takiej ilości towaru ile Wisła sprzedaje w 2 dni), przy wyprzedaniu wszystkich skyboxów, przy takim wsparciu Socios Wisła, nie ma prawa spaść z Ekstraklasy. A jednak są problemy..

bridgeburner 02.03.2022 14:32

Nie mogę już czytać tego powtarzania o długach
Ok mogą powodować że nie mamy drużyny na 4-5 miejsce
Ale nie kvrwa że w 5 meczach strzelamy 2 gole, z czego jednego który nie powinien zostać uznany a drugiego z 3 ligowcem
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla nasze sytuacji sportowej
Budżet płacowy mamy na pierwszą połowę tabeli
Natomiast mam wrażenie że nikt tu nie wyciąga wniosków, brakuje nam siły, agresji ,charakteru i polskości w szatni to ściągamy kolejnego Serba w osobie Poletanovica który jest kolejną wersja Kulevica i Fazlagica
Brakowało napastnika bo byli sami defensywni to ściągnięto Ondraska, najbardziej defensywnego z nich wszystkich
Podwójny cyrk z FBF to jest kompromitacja zarzadzajacych
Coś u góry nie działa, skoro nie sprawdza się 5 trenerów a ci sami piłkarze co u nas kopia się po czole w innych drużynach potrafią być czołowymi zawodnikami (Abramowicz, Janicki, Mak!)

Szneka 02.03.2022 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1579610)
Czy takie kluby jak: Radomiak, Górnik Łęczna, Jagiellonia, Petrochemia Płock, Śląsk, Warta, Piast, Stal, Termalika, czy Zagłębie Lubin dysponują większymi pieniędzmi od Wisły Kraków? Wątpię.. czy większość z tych klubów płaci swoim piłkarzom więcej od kwot, jakie płaci Wisła? Też wątpię..

I to jest właśnie cały problem.. finansowo jest OK, na tle połowy ligi wyglądamy bardzo dobrze, natomiast sportowo nic nie trybi.

dodam jeszcze, że wystarczyłoby żebyśmy grali o miejsca 3-6 a na meczach byłoby około 20 koła ludzi. Frekwencja nieosiągalna dla całej ligi poza Legią Lechem może Górnikiem i Pogonią. Mając tylu ludzi na trybunach kasy w klubie na pewno by nie brakowało.

bódyń 02.03.2022 14:37

Glownym problmem jest jakosc transferow. Skutecznosc jest niska.

Kuriozalne to kupowanie/pozyczanie napastnikow. Ostatni napastnik to byl Turgaman. Uratowal nam lige.
Ale oprocz slabych byly dwa wyjatkowe: Fatos Beqiraj i Zan Medved. To juz szczyt takich nieudacznikow sciagnac.

Trenerzy tez podobnie. Z tym ze Hyballa wywalil poza skale antytrenera.


Pozostaje miec mala nadzieje ze nowy Elvis bedzie chociaz taki jak turgaman i uratujemy lige. Inaczje z Klimentem i Skwavka do I ligi.

kbr 02.03.2022 15:56

Wiele razy pisałem, że nasza sytuacja do złudzenia przypomina mi to co działo się z Widzewem 20 lat temu. Dokładnie ten sam proces. Najpierw lata sukcesów , ale z przepłacanymi piłkarzami. Potem wzrost długów, ale jakoś trzymali się czołówce dzięki niezłemu potencjałowi zgromadzonych wcześniej piłkarzy. Z czasem ci zaczęli odchodzić na psi grosz (Citko, Siadaczka, Łapiński, Szymkowiak, Wichniarek ect), a zastępowano ich coraz słabszymi. Z rundy na rundę popadali w przeciętność. W końcowej fazie co okienko transferowe wymieniali niemal cała drużynę, ściągając głównie słabych obcokrajowców.

Brzmi znajomo? Jeżeli jakimś cudem się utrzymamy (w co nie wierzę), to polecimy za rok. Po prostu nie da się tak funkcjonować na dłuższą metę. Nie da się być słabą drużyną i w końcu nie spaść z ligi.

Karherop 02.03.2022 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pomeran (Post 1579571)
Jakich to ciekawych zawodników ściągneliśmy ? Litości. Polityka transferowa Burdenskich późnej Korony.

Nie będę tu wymieniał nazwisk, bo wystarczy sobie samemu sprawdzić. Nawet największy szrot jaki ściągaliśmy (Abramowicz, Janicki, Silva) odpalił w innych klubach, w poukładanych zespołach.

Szneka 02.03.2022 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1579616)
Nie będę tu wymieniał nazwisk, bo wystarczy sobie samemu sprawdzić. Nawet największy szrot jaki ściągaliśmy (Abramowicz, Janicki, Silva) odpalił w innych klubach, w poukładanych zespołach.

to, że oni odpalą nie było pewne. Mi najbardziej szkoda Bartkowskiego. Bardzo solidny zawodnik, na którym można było budować drużynę.w tej chwili czołowy prawy obrońca naszej ligi- jak nie najlepszy

wiesniak842 02.03.2022 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez robert777 (Post 1579604)
a może tym razem inna drużyna utrzyma się tylko dlatego że my jesteśmy tacy hoojowi?

Oczywiscie moze tak byc, bo dlaczego nie? Ja tylko o swoich przewidywaniach pisze, nie jestem wrozka i nie wiem co bedzie:D

Karherop 02.03.2022 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1579617)
to, że oni odpalą nie było pewne. Mi najbardziej szkoda Bartkowskiego. Bardzo solidny zawodnik, na którym można było budować drużynę.w tej chwili czołowy prawy obrońca naszej ligi- jak nie najlepszy

Bartkowskiego nie można liczyć, bo przyszedł przed trio, a jego odpalenie nie było związane z decyzjami sportowymi.

kopaczoholik 02.03.2022 17:27

Na wstępie chciałbym zwrócić uwagę, że nie żyjemy na garnuszku miasta zaś obecni właściciele uratowali nas przed upadkiem i wyprowadzają na finansową prostą. I to jakby na tyle pozytywów ale jakby nie spojrzeć najważniejszy pozytyw;)

Dla mnie pion sportowy to jakaś totalna amatorka i kpina z ludzi.
Za obecną sytuację powinna polecieć głowa prezesa i dyrektora sportowego (którego bujanie w obłokach mam nadzieje, że jest dalej w sieci). Dyrektor sportowy tłumaczył, że nie stać nas na Polaków bo są za drodzy, a jednocześnie sprowadził kontener przepłaconego szrotu.
Według mnie zaczeliśmy rozwijać się wstecznie, a jak w ramach procesu, po odejściu Obodzińkiego... Miał chłop wiedzę, podejście biznesowe i trzymał ręke na pulsie... Wyleciał za to, że nie załatwił sprawy Buksy, ale nie zrobił tego też nasz prezes Błaszczykowski... Faktem jest, że załatwił sprawę stadionu oraz sponsora Orlen. Ale ogólnie jakoś to z nim utożsamiam upadek sportowy choć może błędnie.

Obecny skład to jest skandal. przepłacani nic nie grający obcokrajowcy, wymieszani z młodymi polakami, którzy grają jeszcze gorzej... Kolejna kompromitacją w Pucharze Polski po Błękitnich Stargard (II liga) KSZO Ostrowiec (III liga) i teraz Olimpia Grudziądz (III liga). Uważam, że za ten ostatni mecz piłkarze powinni zostać ukarani finansowo... a Skvarka, Kliment i Młyński odesłani dodatkowo do rezerw, a że ich nie mamy tym lepiej...

aNouc 02.03.2022 17:50

Kolejny kamyczek do ogródka, czyli - po raz ostatni NAPASTNIK Wisły strzelił gola 29 sierpnia 2021 roku. 6 miesięcy temu.

tedyy 02.03.2022 18:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1579585)
Kij z Obidzińskim, którym moim skromnym zdaniem jest przereklamowany i oferował głównie dalsze cięcie kosztów, dzięki czemu w I lidze bylibyśmy pewnie jeszcze wcześniej.

Pytanie zasadnicze do właścicieli klubu, z Kubą na czele, jest następujące: czy jest w ogóle w stanie schować swoje ambicje i honor do kieszeni i dla dobra klubu odwołać brata z funkcji?

Obecna sytuacja jest taka, że ktoś (inny niż trener) powinien wreszcie, po kilku latach, beknąć za popełnione błędy. Naród domaga się kozła ofiarnego - nawet jeżeli to będzie tylko gest w kierunku kibiców pt. "udajemy, że wyciągamy wnioski z błędów". Wiadomo, że nie będzie to nikt z właścicieli.

W tej chwili są dwie realne kandydatury, które można obciążyć piętnem "złej strategii":
- prezes Zarządu
- dyrektor sportowy.

Dla mnie testem zdolności do zarządzania organizacją będzie to, co się teraz stanie. Czy ktokolwiek, a jeśli tak, to kto poleci.

Brakuje mi tu odpowiedzialnego za dział skautingu

Elendil 02.03.2022 19:22

Niezależnie, czy spadniemy czy się utrzymamy, mam nadzieję że rządzący mają nauczkę, że ilość < jakość. Co nam po 30 piłkarzach (prawie trzy jedenastki...) skoro dalej nie mamy napastnika czy prawoskrzydłowego? Czy jakbyśmy dobili do 40 to udało by się takich znaleźć? Chyba każdy wie, czy lepiej mieć 18 dobrych graczy, czy 30 słabych, a finansowo to wychodzi podobnie...

aNouc 02.03.2022 19:27

Zacna masakracja Wisły w wykonaniu Bartka i Grześka, polecam:
https://www.soundcloud.com/podcast-t...aj-wislaku-175

Arkadiusz.Czerepach 02.03.2022 20:24

a ja czekam na jakieś potwierdzenie tego uratowania finansów wisły , inne niż np wywiad z czlonkiem trio ktory mowi ze zostaly uratowane

Karherop 02.03.2022 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1579632)
Niezależnie, czy spadniemy czy się utrzymamy, mam nadzieję że rządzący mają nauczkę, że ilość < jakość. Co nam po 30 piłkarzach (prawie trzy jedenastki...) skoro dalej nie mamy napastnika czy prawoskrzydłowego? Czy jakbyśmy dobili do 40 to udało by się takich znaleźć? Chyba każdy wie, czy lepiej mieć 18 dobrych graczy, czy 30 słabych, a finansowo to wychodzi podobnie...

I tutaj trzeba oddać że 1 liga rozwiązuje problemy. Zgodnie z przepisami PZPN do 10 lipca (jeśli zostaniemy zdegradowani) możemy rozwiązać kontrakt z dowolnym piłkarzem, wypłacając mu tylko 1 pensje i nie posiadając żadnych zaległości. Można się pozbyć w zasadzie wszystkich przeciętnych zawodników obciążających budżet, a spieniężyć lub grać tymi którzy są coś warci.

Ten przepis sprawia że na pewno nie upadniemy. Skrzynie się paru chłopaków z Garbarnii, byłych wychowanków Wisły którzy całkiem nieźle się prezentują.

Gorzej pewnie z umową Orlenu. Reszta sponsorów pewnie zostanie.

sandomingo 02.03.2022 20:41

Jesteś pewny tego przepisu? Bo to faktycznie pozwala klubowi nie upaść
A czy to działa tylko w jedną stronę? Tzn. czy sam.spadek nie jest przesłanką do rozwiązania umowy przez piłkarza?
Co do Garbarni- tam mamy dwóch fajnych naszych młodych na wypozeczniu:)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:52.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl