Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIX kolejka] Wisła Kraków - Bruk Bet Termalica Nieciecza, 17-12-2021, 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10466)

Arkadiusz.Czerepach 13.12.2021 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 1574933)
Jeśli zagramy z takim zaangażowaniem jak we wczorajszym meczu to powinno być dobrze. Jeśli chodzi o skład to zagrałbym Forbsem od początku i Kliment na zmianę. Dałbym znów szansę od pierwszej minuty Hugiemu i Savicowi.

Musimy wygrać, tak jak wyżej napisał Grisza1 - nie ważne jak. Walczymy o 3 punkty i w miarę spokojne zimowanie.

A odnosząc się do dziecinnych płaczy niektórych użytkowników na forum. Pamiętajmy, że rok do roku klub wychodzi na prostą - zmniejszamy ilość wierzycieli, spłacamy dług. Pomimo tymczasowego (!) gorszego wyniku sportowego moim zdaniem idziemy w dobrym kierunku. Gdy klub będzie czysty łatwiej będzie nim zainteresować potencjalnych sponsorów. Rozumiem, że większość z Was oczekuje wyniku tu i teraz - jednak to w sporcie tak nie działa. Jesteśmy w trakcie procesu budowanie klubu na nowo od momentu gdy byliśmy o krok od likwidacji. Dlatego proszę o cierpliwość i po prostu o kibicowanie.


tylko ja poprosze jakies twarde dane , na piśmie

bo póki co jedynym potwierdzeniem tego sa jakieś mętne wywiady właścicieli , które sa potem kolportowane na forum w tkaich postach j/w

grzesiek632 13.12.2021 14:36

Zapraszam do raportów finansowych publikowanych przez Wisłę. Klub z tego co pamiętam podawał jaka jest sytuacja finansowa. Padały konkretne liczby. Po za raportem za 2020. Jest też np taki artykuł gdzie również padają konkretne liczby. https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15535637

silver03 13.12.2021 15:49

Termalica zmienia trenera, cały plan taktyczny Guli w tym momencie legł w gruzach, raczej nie wyrobi się pod "nowego przeciwnika".

Arkadiusz.Czerepach 13.12.2021 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1575019)
Termalica zmienia trenera, cały plan taktyczny Guli w tym momencie legł w gruzach, raczej nie wyrobi się pod "nowego przeciwnika".

jaki plan taktyczny pod przeciwnika? , przeciez mowil w wywiadzie ze nie oglada meczy rywali :help:

kbr 13.12.2021 16:28

Niech się już kończy, a następna runda niech zacznie się jak najpóźniej..

topamers 13.12.2021 17:24

W Termalice trenerem został trener bramkarzy :D Zobaczymy kto ma lepszy warsztat :D

doktor granat 13.12.2021 20:46

Niech każdy weźmie białą chusteczkę, będzie doskonała okazja pokazać dobitnie naszą opinię o trenerze. Nawet wymęczona wygraną niczego w tej opinii nie powinna zmienić.

Drozd 13.12.2021 23:20

Ja bym sugerował 11 chusteczek żółtych od koloru getrów dla kopaczy i jedną chustkę niewidkę dla prezesa zarządu. Pozycja trenera w naszej szatni po telenoweli z Hyballą nie istnieje. Winni tej sytuacji dalej udają idiotów.

czaro 14.12.2021 01:23

Coraz mniej winię trenera.

Arkadiusz.Czerepach 14.12.2021 07:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 1575011)
Zapraszam do raportów finansowych publikowanych przez Wisłę. Klub z tego co pamiętam podawał jaka jest sytuacja finansowa. Padały konkretne liczby. Po za raportem za 2020. Jest też np taki artykuł gdzie również padają konkretne liczby. https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15535637

to jest link do twardych danych ?

jak dla mnie to link do tekstu pseudodziennikarzola karcza , który wie tyle ile na naszym forum przeczyta

Karherop 14.12.2021 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1574938)
Tak tak ,niczego nie wymagajmy, odgladajmy od 4 lat jak leją nas Radomiaki i Stale Mielec ,przeciez nic na szybko ,tu sie wyklepie,tam dyktą przyłozy sprowadzi kolejnego Dora Hugiego i paaaanie jakos to bedzie.

Akurat Radomniak i Stal zaczęli lać wszystkich w tej lidze. Tu nawet nie udało się nas ośmieszyć.

Natomiast "występy" takie jak z Wartą to skandal i niewiele zmieni że tego nie przegraliśmy.

Z TBB liczą się tylko punkty, niech wcisną bramkę nawet dupa. Nie intereauje mnie jak.

Jak ktoś nie ma zamiaru walczyć na boisku niech nawet nie wychodzi na murawę.

TSWojtas 14.12.2021 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1574936)
Nie kvrwa! Nie! Nie! I jeszcze raz NIE!
Wyniki mają być tu i teraz jak to forumowi klakierzy wymagają! Co roku mamy walczyć o mistrzostwo, co roku mamy je zdobywać, co roku mamy być w LM/LE, co roku mają być super transfery i co tydzień mamy klepać pozostałych w lidze po 5:0! Przecież jesteśmy ligową "potęgą" a wszystko co złe to zmowa Warszawy, pzpnu i złych ludzi!

Taka gra jak teraz doprowadzi Nas do spadku. Nie licząc pierwszych 6,7 kolejek jesteśmy najgorzej pkt drużyną w lidze. Spadek spowoduje bankructwo. Tragiczna gra i brak reakcji właścicieli (trzymanie Zulu Guli , deklaracje braku wzmocnień) spowodują pogorszenie się finansów( karnetów na wiosnę nikt nie kupi) i w perspektywie i tak bedą musieli dołożyć kasy by dograć sezon. Nikt nie liczy na LM - kibice, fanatycy , pikniki liczą ta walkę trenera, piłkarzy i właścicieli na 100%. W tej chwili tego nie widać !

pepe72 14.12.2021 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1575063)
Taka gra jak teraz doprowadzi Nas do spadku. Nie licząc pierwszych 6,7 kolejek jesteśmy najgorzej pkt drużyną w lidze. Spadek spowoduje bankructwo. Tragiczna gra i brak reakcji właścicieli (trzymanie Zulu Guli , deklaracje braku wzmocnień) spowodują pogorszenie się finansów( karnetów na wiosnę nikt nie kupi) i w perspektywie i tak bedą musieli dołożyć kasy by dograć sezon. Nikt nie liczy na LM - kibice, fanatycy , pikniki liczą ta walkę trenera, piłkarzy i właścicieli na 100%. W tej chwili tego nie widać !

Jak patrzę na tabelę to są za nami 4 drużyny i każda z nich z gorszą średnią niż my. Więc może trochę lodu. Rozumiem w.... po ostatnim meczu ale bez przesady.
Co więcej, mieliśmy co najmniej 3 sezony gorsze od obecnego, w tym dwa ostatnie. Opisałem to w statystycznym.
Kod:

#  zespół  mecze  punkty  bramki  średnia
14 Wisła      18      18      -12      1,00
15 Warta      18      15      -10      0,83
16 Górnik Ł  18      15      -18      0,83
17 Bruk-Bet  17      12      -9      0,71
18 Legia      16      12      -12      0,75


MaLk 14.12.2021 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1575055)
to jest link do twardych danych ?

jak dla mnie to link do tekstu pseudodziennikarzola karcza , który wie tyle ile na naszym forum przeczyta

Na tę chwilę nie ma sensownych twardych danych, bo ostatnie dostępne dotyczą 2020 r., a za chwilę kończy się 2021 r., więc wszystko wyjaśni się dopiero po opublikowaniu sprawozdania finansowego pod koniec marca.

Z samych danych za 2020 wynika natomiast, że spłata długu stanęła w miejscu i nie sądzę, żeby to miało się drastycznie zmienić w 2021 r., bo pandemia ciągle robi swoje, a ponadto jakoś nie odnotowałem nadmiernego entuzjazmu kibiców, który miałby się przełożyć na istotne zwiększenie przychodów z biletów/karnetów/gadżetów, z pozycji w lidze też wielkich fruktów nie będzie, więc po prostu nie było z czego znacząco zmniejszać długu. Raczej kolejny rok rolowania istniejącego długu.

ReMix 14.12.2021 11:27

Czyli trio finansowo moze niewiele.. Jezeli finansowanie klubu chca oprzec glownie o wplywy od kibicow, przy dziadostwie sportowym.. cienko to widze.

Kurz 14.12.2021 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1575061)
Natomiast "występy" takie jak z Wartą to skandal i niewiele zmieni że tego nie przegraliśmy.

Nie wiem jak Warta grała przed meczem z Lechem, bo nie oglądałem. Ale mecz z Lechem uświadomił mi, że od patrzenia na Wisłę w starciu z Wartą będą krwawiły oczy i jeśli ktoś popełni błąd, będziemy to my. I stało się. Wczorajsze starcie ze Śląskiem tylko potwierdziło te obserwacje. Śląsk przez większość meczu nie radził sobie z atakiem pozycyjnym i wymieniał mnóstwo bezproduktywnych podań, a Warta kontrowała. Gdyby miała troszkę lepszych wykonawców, mogła strzelić spokojnie jeszcze 2-3 bramki.

Karherop 14.12.2021 11:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1575069)
Jak patrzę na tabelę to są za nami 4 drużyny i każda z nich z gorszą średnią niż my. Więc może trochę lodu. Rozumiem w.... po ostatnim meczu ale bez przesady.
Co więcej, mieliśmy co najmniej 3 sezony gorsze od obecnego, w tym dwa ostatnie. Opisałem to w statystycznym.
Kod:

#  zespół  mecze  punkty  bramki  średnia
14 Wisła      18      18      -12      1,00
15 Warta      18      15      -10      0,83
16 Górnik Ł  18      15      -18      0,83
17 Bruk-Bet  17      12      -9      0,71
18 Legia      16      12      -12      0,75


Nie wiem czy akurat statystyka oraz fakt że są słabsze drużyny ma nas pocieszać. Jak sami nic nie zrobimy by utrzymać ligi to będziemy zdegradowani.

Przed meczem z Zagłębiem na pytanie Wójtowicza w którym umieścił frazę "walczymy o utrzymanie" Gula się tylko ironicznie uśmiechnął.

Facetowi wydaje się że sama nazwa Wisła nie pozwala jej spaść z ligi.

Jeszcze niech tak w Warszawie pomyślą a będziemy mieć klasyk ligi w 1 lidze.

MaLk 14.12.2021 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ReMix (Post 1575076)
Czyli trio finansowo moze niewiele.. Jezeli finansowanie klubu chca oprzec glownie o wplywy od kibicow, przy dziadostwie sportowym.. cienko to widze.

Ano. Przy dziadostwie sportowym nie będzie ani kasy od kibiców, ani kasy od ligi.

Nie wspominając już o tym, że do dziadostwa sportowego spokojnie wystarczy połowa obecnego budżetu płacowego.

Arkadiusz.Czerepach 14.12.2021 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1575074)
Na tę chwilę nie ma sensownych twardych danych, bo ostatnie dostępne dotyczą 2020 r., a za chwilę kończy się 2021 r., więc wszystko wyjaśni się dopiero po opublikowaniu sprawozdania finansowego pod koniec marca.

Z samych danych za 2020 wynika natomiast, że spłata długu stanęła w miejscu i nie sądzę, żeby to miało się drastycznie zmienić w 2021 r., bo pandemia ciągle robi swoje, a ponadto jakoś nie odnotowałem nadmiernego entuzjazmu kibiców, który miałby się przełożyć na istotne zwiększenie przychodów z biletów/karnetów/gadżetów, z pozycji w lidze też wielkich fruktów nie będzie, więc po prostu nie było z czego znacząco zmniejszać długu. Raczej kolejny rok rolowania istniejącego długu.

tak czekałem troche na Twwój post , bo zdążyłem zauważyć , że tematy finansowe nie sa ci obce

reasumując , czas już przestać powtarzać (zakłamaną) mantre "spłacamy długi" , czym usprawiedliwiana jest postępująca degrengolada sportowa

tomasz_19 14.12.2021 15:16

Tego meczu nie można przegrać! Jeśli przegramy, to wszyscy do wyjebania łącznie z trenerem! Chętnie wyjebałbym jeszcze trio za absolutny brak polityki kadrowej, co sezon powielamy te same błędy związane z zatrudnianiem amatorów na ławce trenerskiej i piłkarzy tylko z nazwy...

TSWojtas 14.12.2021 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1575069)
Jak patrzę na tabelę to są za nami 4 drużyny i każda z nich z gorszą średnią niż my. Więc może trochę lodu. Rozumiem w.... po ostatnim meczu ale bez przesady.
Co więcej, mieliśmy co najmniej 3 sezony gorsze od obecnego, w tym dwa ostatnie. Opisałem to w statystycznym.
Kod:

#  zespół  mecze  punkty  bramki  średnia
14 Wisła      18      18      -12      1,00
15 Warta      18      15      -10      0,83
16 Górnik Ł  18      15      -18      0,83
17 Bruk-Bet  17      12      -9      0,71
18 Legia      16      12      -12      0,75


Tabela od 7 kolejki do teraz .....

12 Zagłębie Lubin 12 14
13 Górnik Łęczna 12 13
14 Piast Gliwice 11 11
15 Bruk-Bet Termalica 12 10
16 Warta Poznań 12 9
17 Wisła Kraków 12 8
18 Legia Warszawa 12 6

tomasz_19 14.12.2021 15:32

7 ostatnich meczów:


9 pkt Łęczna
8 pkt Warta
5 pkt Termalika
5 pkt Zagłębie
4 pkt Wisła
3 pkt Legia


Serio myślałem, że Łęczna i Warta spadną z hukiem, a one... najlepiej pktują spośród drużyn, które walczą o utrzymanie!

piotrek1803 14.12.2021 16:33

do tego należy dodać tragiczną statystykę strzelonych bramek po meczu z Lechią. 5 bramek w tym 4 strzelone przez obrońców. Napastnik lub pomocnik ostatnio bramkę (nie licząc derbów) strzelił w meczu z legia w sierpniu.

Książę Palownik 14.12.2021 16:35

Panowie, Legii spokojnie można nie wliczać w tę stawkę - oni zaczną na wiosnę punktować, chyba nie myślicie że są kandydatem do spadku.

W mojej ocenie z Termaliką trzeba wygrać, to jest obowiązek. Na boisku oczekuję walki o każdy milimetr kwadratowy.

Obawiam się niestety, że Termalika się cofnie, odda nam piłkę, a my jak zwykle sami sobie wsadzimy.

dziki 14.12.2021 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1575074)
Na tę chwilę nie ma sensownych twardych danych, bo ostatnie dostępne dotyczą 2020 r., a za chwilę kończy się 2021 r., więc wszystko wyjaśni się dopiero po opublikowaniu sprawozdania finansowego pod koniec marca.

Z samych danych za 2020 wynika natomiast, że spłata długu stanęła w miejscu i nie sądzę, żeby to miało się drastycznie zmienić w 2021 r., bo pandemia ciągle robi swoje, a ponadto jakoś nie odnotowałem nadmiernego entuzjazmu kibiców, który miałby się przełożyć na istotne zwiększenie przychodów z biletów/karnetów/gadżetów, z pozycji w lidze też wielkich fruktów nie będzie, więc po prostu nie było z czego znacząco zmniejszać długu. Raczej kolejny rok rolowania istniejącego długu.

Hm, nie porównuj mimo wszystko 2020 do tego roku. W zeszłym miałeś dużo więcej obostrzeń, dużo dłużej trwaly restrykcje stadionowe, dużo mniej mieliśmy porozumień ze sponsorami (bo to w większości ten rok) i wciąz mieliśmy sporo 'nagłych' bieżączek do spłaty.

Jesli mam strzelać to spłata idzie w miarę równomiernie, spowolniona przez pandemię, ale nie w jakiś tragiczny sposób.

Ale do opublikowania wyników to jest czyste gdybanie.

wolfy 14.12.2021 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1575078)
Nie wiem czy akurat statystyka oraz fakt że są słabsze drużyny ma nas pocieszać. Jak sami nic nie zrobimy by utrzymać ligi to będziemy zdegradowani.

Przed meczem z Zagłębiem na pytanie Wójtowicza w którym umieścił frazę "walczymy o utrzymanie" Gula się tylko ironicznie uśmiechnął.

Facetowi wydaje się że sama nazwa Wisła nie pozwala jej spaść z ligi.

Jeszcze niech tak w Warszawie pomyślą a będziemy mieć klasyk ligi w 1 lidze.

Jak dla mnie koleś jest totalnie odklejony. Ciekawe czy nadal będzie się ironicznie uśmiechał jak przejebiemy z Termaliką i zaczną się rozmowy motywacyjne z miłośnikami biegów i sportów walki. Może się to dla niego źle skończyć...

Osobna kwestia zresztą, kto jest bardziej oderwany o rzeczywistości: Gula który .......i jak potłuczony na konferencjach i uważa że jest ponad tą ligę mimo nieustannych dotkliwych porażek czy trio które go zatrudniło żeby budował "krakowską piłkę" na bazie czechosłowackiego szrotu i średnio (delikatnie ujmując) uzdolnionych juniorów. Myślę że jednak to zarząd mocno odpłynął.

pepe72 14.12.2021 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1575086)
Tabela od 7 kolejki do teraz .....

12 Zagłębie Lubin 12 14
13 Górnik Łęczna 12 13
14 Piast Gliwice 11 11
15 Bruk-Bet Termalica 12 10
16 Warta Poznań 12 9
17 Wisła Kraków 12 8
18 Legia Warszawa 12 6

Tabela od 15 października do 13 grudnia. Wszystkie 8 meczów:
14 Śląsk - 7 pkt
15 Wisła - 7 pkt
16 BBT - 5 pkt
17 Zagłębie - 5 pkt
18 Legia - 3 pkt

Jak będziemy manipulować zakresem meczów to dostaniemy gów***ne wyniki.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1575087)
7 ostatnich meczów:


9 pkt Łęczna
8 pkt Warta
5 pkt Termalika
5 pkt Zagłębie
4 pkt Wisła
3 pkt Legia


Serio myślałem, że Łęczna i Warta spadną z hukiem, a one... najlepiej pktują spośród drużyn, które walczą o utrzymanie!

kolejne gów***e wyniki. Jak wziąłem 8 meczów zamiast 7 to sytuacja się diametralnie zmieniła.

FraMat 14.12.2021 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1575092)
Tabela od 15 października do 13 grudnia. Wszystkie 8 meczów:
14 Śląsk - 7 pkt
15 Wisła - 7 pkt
16 BBT - 5 pkt
17 Zagłębie - 5 pkt
18 Legia - 3 pkt

Jak będziemy manipulować zakresem meczów to dostaniemy gów***ne wyniki.



kolejne gów***e wyniki. Jak wziąłem 8 meczów zamiast 7 to sytuacja się diametralnie zmieniła.

mało tego... każda drużyna grała z innym rywalem

silver03 14.12.2021 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1575096)
mało tego... każda drużyna grała z innym rywalem

Domagam się odpowiedzi kto jest za to odpowiedzialny! :help:

wolfy 14.12.2021 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1575092)
Tabela od 15 października do 13 grudnia. Wszystkie 8 meczów:
14 Śląsk - 7 pkt
15 Wisła - 7 pkt
16 BBT - 5 pkt
17 Zagłębie - 5 pkt
18 Legia - 3 pkt

Jak będziemy manipulować zakresem meczów to dostaniemy gów***ne wyniki.



kolejne gów***e wyniki. Jak wziąłem 8 meczów zamiast 7 to sytuacja się diametralnie zmieniła.

Jedyny wniosek to taki że jesteśmy na tym samym poziomie co najgorsze drużyny. Trzy punkty więcej to bardziej efekt farta niż jakiejś przewagi jakości. Jesteśmy jedną z kilku czerwonych latarni tej ligii.

Jeżeli dodamy do tego totalny brak ambicji, woli walki i ogólną ....owatość naszych piłkarzy - źle to wróży w kontekście walki na noże o utrzymanie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl