Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [IX kolejka] Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 26-09-2021, 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10439)

PAWEŁ 26.09.2021 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1571851)
Ale jaka jest droga do sukcesu czy może "sukcesu"? Bo na pewno nie zmiany trenera i 10 zawodników za 6-12 miesięcy... Trzeba jakoś to budować, zmieniać krok po kroku i czekać aż zaskoczy

Zmiana trenera nie jest rozwiązaniem. Natomiast nie wiem co może mieć wpływ na zawodników aby nie przechodzili obok meczu. Bo mitycznego zapierdalania:D a tak naprawdę poważnie to sportowej złości u naszych zawodników nie widać. Ot zwykli wyrobnicy nawet nie przeciętni.

FraMat 26.09.2021 19:05

Gdybyśmy tak jak dzisiaj zagrali w Poznaniu, mecz zakończyłby się dwucyfrówką.
Mieliśmy kupę szczęścia.

Owszem, fartowna sytuacja Carlosa, z której padła jedyna bramka meczu, ale to Pogoń grała w piłkę nożną, a my tylko to pozorowaliśmy.
Każdy z piłkarzy zaliczył dziś sportowy zjazd w dół.

Jak napisałem poprzednio: drużynę buduje się od tyłu (i nie chodzi tu o 4 obrońców + bramkarz), ale o umiejętność utrzymywania piłki w środkowej strefie i odbierania rywalowi w środkowej strefie - a najlepiej jeszcze przed polem bramkowym rywala. Potem można myśleć o krakowskiej piłce do przodu.
Kolejny raz okazało się, że nie mamy środka pola.
Podejrzewam, że gdyby emeryt Sobolewski wszedł na boisko, nakryłby naszych DP czapką.

No i to, co rzucało się w oczy to z naszej strony przegrywanie niemal wszystkich sytuacji stykowych - paprykarze wyżej skakali, szybciej ruszali do bezpańskiej piłki.
A po naszej stronie - brak werwy, zadziorności, agresji sportowej.
Zupełnie jakbyśmy wychodzili z przekonaniem, że jesteśmy tacy zajebiści, że gole dla nas to czysta formalność.

markowywislak 26.09.2021 19:06

Hahahah to są jaja. Szmaciany mecz przegrany 0 1 Pogoń nawet się nie wyśiliła i jeszcze bramkę zdobył ten byly nasz odpad hiszpański.... El Macostamcoś tam przypomina mi Uryge gdy gral w Wiśle na defensywnym pomocniku. Gra do tyłu na alibi do najbliższego zawodnika. Alan tak samo grał tylko mniej zgrabniej się ruszał.

Pomysł na grę jest taki albo piła na Yeboaha albo dzida do Hanouska i wrzutka

Dramat

Kurz 26.09.2021 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1571859)
Tak grając dostaliśmy w ....ę w Mielcu i prawie w Niecieczy.

Nie. Bo to nie byli tacy sami przeciwnicy. Trochę to brzmi, jakbyś starał się wyciągnąć jakiś uogólniony wniosek po walce pięściarskiej z pięciolatkiem i zawodowym bokserem nie biorąc pod uwagę zupełnie zmieniającej się skali trudności.

RAF 26.09.2021 19:07

Po stylu w jakim przegraliśmy ten mecz żałuję że Hyballa nie jest już naszym trenerem. Żałuję że nie ma kogoś kto by ich wziął za pysk i pokazał na czym polega podejście zawodowego piłkarza do swoich obowiązków.

Drozd 26.09.2021 19:11

Czekam kolego kryształ...na komentarz.

Masz uciechę?

Arkadiuszu to samo pytanie...

Zapierdalali?

Rzuć jakimś dowcipem humory się poprawią...

wolfy 26.09.2021 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAF (Post 1571864)
Po stylu w jakim przegraliśmy ten mecz żałuję że Hyballa nie jest już naszym trenerem. Żałuję że nie ma kogoś kto by ich wziął za pysk i pokazał na czym polega podejście zawodowego piłkarza do swoich obowiązków.

Po takim meczu obowiązkowe kręcenie sutów.

PAWEŁ 26.09.2021 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1571865)
Czekam kolego kryształ...na komentarz.

Masz uciechę?

Arkadiuszu to samo pytanie...

Zapierdalali?

Rzuć jakimś dowcipem humory się poprawią...

Zaraz Ci odpiszą starą płytą. Kopaczy mamy jakich mamy wiec ten teges są rozgrzeszeni. Musza mieć wolne do czwartku bo dojdą jeszcze problemy psychiczne.

pawlozm 26.09.2021 19:16

Dramatycznie słabo to wyglądało. Zero pomysłu i ruchu przy wyprowadzaniu akcji. Co tu dużo pisać: nie ma czego szukać bez agresji, walki, ruchu, szukania pozycji, sprintów. To jest podstawa, rzeczy piłkarskie są w 2 kolejności. Co z tego, że Ashraf elegancko prowadzi piłkę jak zupełnie nie ma komu jej rozgrywać. Zero ruchu.
Indywidualnie wszyscy fatalnie. Wrzutki Gruszkowskiego to jakaś porażka. Jak chłopak nie potrafi z 5 wrzutek chociaż jednej dograc w miarę celnie to coś jest nie tak. Niestety. Nie mam pojęcia czy to gorszy moment, czy jak, ale coś się nie klei. Aż mi się nie chce wierzyć, że brakuje zaangażowania i drużyna nie potrafi się na 90 minut śpiąc, a tak to wygląda. No nic, zobaczymy jak sobie sztab i piłkarze poradzą z tym kryzysem. Normalne, że w sezonie są różne etapy, mogą być gorsze momenty, kluczem jest szybko się z nich pozbierać. 2 porażki z rzędu w lidze to jeszcze nie dramat, byle szybko tę serię przerwać i nie dopuścić do trzeciej. Tyle. Dobry wynik w Gliwicach, przerwa na kadrę, a później 4 mecze, w których w każdym walcząc jest szansa na dobry wynik i serię zwyciestw: Zabrze, Śląsk na R22, Plock, i derby na R22 i znowu przerwa na kadrę.

Drozd 26.09.2021 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1571863)
Nie. Bo to nie byli tacy sami przeciwnicy. Trochę to brzmi, jakbyś starał się wyciągnąć jakiś uogólniony wniosek po walce pięściarskiej z pięciolatkiem i zawodowym bokserem nie biorąc pod uwagę zupełnie zmieniającej się skali trudności.

Czyli co? Jak przeciwnik jest lepszy to można spacerować ? I zawsze się znajdzie fachowiec który kurestwo na boisku usprawiedliwi poziomem trudności?

Wybacz ale takie bajki to można opowiadać nastolatkom którzy nigdy meczu nie oglądali. W poznaniu mimo 0:5 nie można było mieć aż takich pretensji o postawę, choć i tak Lech bardziej się starał. Natomiast dzisiaj to w słowniku ludzi cywilizowanych nie ma słów wystarczająco obelżywych żeby ją opisać.

South 26.09.2021 19:23

Kto za skwarke ? Savic ?

Wojtas 26.09.2021 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1571858)
Pogoń jest lepsza o klasę od nas. Może mieć problemy ze strzelaniem bramek, ale jeśli ma dzień, może wybić każdemu piłkę nożną z głowy. Kilka tygodni temu pozwoliła Lechowi na 3 celne strzały. Było wiadomo, że z nami pójdzie łatwiej.


Oni jak Graja na R22 przy ludziach ktorzy w nich wierza i dopinguja maja grac i zapie.rdalać az sie pozygają z wysiłku a dzis jedne co pokazali to jak sie chodzi po boisku.Co mnie ochodzi jakas Pogoń i jej klasa.
Ja bym te miernoty pogonił bo oni nie wiedzą chyba gdzie są i jak daja pstryczek w nos swoim własnym kibicom takim graniem jak dzis.
Kibicujemy miernotom ktorzy jak maja ochote to pograja jak Legią a jak im sie niechce to mecz wyglada jak dzis.Nie potrafia wziasc sie za jajca i powalczyc ,choc graja u siebie na swoim terenie.
To moze tez my wybierajmy kiedy im kibicujemy a kiedy nie,np jak jest brzydka pogoda to nie kibicujemy.Absurd goni Absurd z taka drużyną,bo dzis pokazali ze zasługuja zeby ich dopingowąło 200 kibiców pod wiatą z wuwuzelami ,na nic wiecej.

Drozd 26.09.2021 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1571866)
Po takim meczu obowiązkowe kręcenie sutów.

E tam trzeba zapytać czy się dobrze czują, bo roszczeniowi kibice, sieroty po Cupiale trochę gwizdali. Czego oni chcą?

RAF 26.09.2021 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 1571870)
Kto za skwarke ? Savic ?

Doszliśmy do momentu że może wejść każdy piłkarz który sumiennie i profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków.

RAF 26.09.2021 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1571872)
E tam trzeba zapytać czy się dobrze czują, bo roszczeniowi kibice, sieroty po Cupiale trochę gwizdali. Czego oni chcą?

Zanim się zapytasz to trzeba by ich przeprosić za to ze wogóle w niedzielne popołudnie musieli przyjść do pracy tj. zagrać mecz ;)

South 26.09.2021 19:31

Mamy kogoś takiego(zdrowego) w kadrze piłkarzy ?

Skawa Wadowice 26.09.2021 19:32

Ogolnie przeplatamy mecze lepsze z gorszymi. Te gorsze sa wtedy kiedy przegrywamy srodek pola. Tracimy piewsi bramke i tu zaczynaja sie schody.
Kogo mamy w srodku? Zhukov ktory naprawde poza bieganiem nie.umie nic. Skvarka to czlowiek widmo. I mahdioui czlowiek z dobra.technika.

Teraz po krotce. Kim mamy rozgrywac pilke w srodku, robic roznixe gdy przeciwnik muruje? Nikim! Zhukov nie umie dograc, skvarka nic nie daje, mahdioui swietnie gubi krycie przyjeciem, ma technike. Moglby to robic. Pytanie dlaczego gra przed obroncami? A otoz dlatego ze ma zabierac pilke od obroncow i przekazac dalej. Tylko komu? Nie bez powodu nasze akcje ida tak naprawde na bokach obrony bo nie mamy wgl srodka, ktory wzialby sie za kreowanie akcji. Jest to czytelne dla rywali bo wysyarczy ze odetna nam skrzydlowych i nie ma akcji juz.
Pomysl guli wydaje sie nie byc zly, ale potrzebujemy kreatywnych w srodku. Byc moze w zimie przyjdzie ktos do srodka, wierze ze Pan Pasieczny juz przeczesuje swoja liste zawodnikow na zime.
Poki co jest pyta z lepszymi zespolami

Drozd 26.09.2021 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 1571870)
Kto za skwarke ? Savic ?

Pewnie że Savic, a jak tez będzie chodził to byle jaki junior. Te szmaty muszą sie nauczyć że albo będą zap... albo bedą siedzieć na trybunach innego wyjścia nie ma.

Pytanie czy Gula ma jaja, czy znowu powie że to jego wina, jak po Rakowie

Jagul 26.09.2021 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1571872)
E tam trzeba zapytać czy się dobrze czują, bo roszczeniowi kibice, sieroty po Cupiale trochę gwizdali. Czego oni chcą?

Może wybiec w przyszłość i z góry zapowiedzieć, że śniadanie wielkanocne odbędzie się bez zakłóceń?
Morale pójdą w górę.
Historia pięknie zatacza koło. Nowy trener, nowe nadzieje, a na koniec jawne naplucie kibicom w twarz. Brakuje tylko zwolnienia Guli i wymienienia wagonu szrotu na inny wagon szrotu.
Jeśli komuś to pasuje, że płaci kilkaset złotych za karnet na cały sezon i ogląda taką chujnie jak dzisiaj to gratuluje.

Chorynatrzykolory 26.09.2021 19:42

Wkurza mnie to ,że już co poniektórzy pier%$!o zmianie trenera , to nie trener jest problemem, popatrzcie jaki my mamy skład, nie mamy dalej żadnego napastnika, mamy jedno skrzydło , lewe nie istnieje poza Hanouskiem ktory biega od jednej do drugiej strony ale nie ma z kim tam grać, srodek nie istnieje, ten mahdiou czy jak mu tam to jesczze widać że coś umie i będą z niego ludzie ale nie ma z kim grać, zhukow nic nie gra totalnie bez pomysłu, w ogóle juz nie przypomina tego zawodnika co przyszedł, ten skvarka to jakaś parodia ,w zimie koniecznie trzeba jakiegoś rozgrywającego, cały mecz szarpie yeboah ale co z tego jak każda druzyna z którą gramy o tym wie, gruszkowski w ogóle nie ma dośrodkowania, ten Szota w obronie taki sobie, moim zdaniem niepewny...ciężko będzie nawet o dziesiątkę , pelno strat bezsensownych w obronie , nie ma też ławki zeby porobić jakieś sensowne zmiany , problemy z prostym przyjeciem piłki i powolna gra , ja niepamietam kiedy widzialem w Wisle parę podan z klepki, chyba z 3 lata temu

ciacho 26.09.2021 19:45

Nie oczekiwałem wiele, ale aż takiej padliny się nie spodziewałem. Nam wystarczy oddać piłkę... I tak nic sensownego z przodu nie wykreujemy, a na pewno któryś z naszych odwali coś z tyłu, że przeciwnik to wykorzysta.

Myślę, że z Piastem będzie jeszcze gorzej. Fakt, że są w kryzysie, ale taktycznie to nas zjedzą.

ciastek88 26.09.2021 20:08

Dzisiaj spotkały się dwie frajerskie drużyny z czego nasi okazali się większymi fujarami, jedni nie chcieli grać w piłce , drudzy nie potrafią...

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć na czym polega nasza taktyka "leja po bombie" w środku pola ?
Jak widzę w kolejnym meczu dramatyczne rozegranie między stoperami a bramkarzem , potem zagranie do bocznego obrońcy po to żeby wycofać do stopera i walić lagę na pałę gdzie 9 na 10 piłek przejmuje rywal to mnie krew zalewa.
Pomoc gdzieś hen daleko ch... wie dlaczego , rywali przejmuje i trzeba sprintem zap... spod pola karnego przeciwnika pod własne żeby ratować sytuację - chyba tutaj mamy wytłumaczenie ilości przebiegniętych km i wykonanych sprintów przez naszych, większość normy wyrobiona przez zapitalanie za akcją przeciwnika, którą napędza nasza laga...

Tyle osób narzekało na Plewkę i wyśmiewało jego mała liczbę podań i kontaktów no to dzisiaj Zukow pokazał klasę , Plewka wróć natychmiast.

Skvarka rywalizuje chyba z Savicem o miano najmniej widocznego piłkarza w historii Wisły .

speedfashion 26.09.2021 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1571857)
Kolejny zły mecz w naszym wykonaniu. Znów uwidoczniły się poważne mankamenty w postaci słabości środka pola, zbyt wolnego i pasywnego rozgrywania, gry "na stojąco", dużych błędów indywidualnych (przerażająca ilość wpadek technicznych, przy podaniach i przyjmowaniu piłki), fatalnych reakcji taktycznych zespołu (nieskoordynowany pressing, błędy w asekuracji, skracaniu pola gry i ustawieniu). Doszło też coś "nowego": rezygnacja w drugiej połowie. Kiedy zobaczyli, że Pogoń jest piłkarsko lepsza i zdominowała ich, po prostu stanęli i pogodzili się z losem.

Byc moze zamknales to w sformulowaniu "fatalne reakcje taktyczne zespolu", ale dodalbym jeszcze (dla widoku) koszmarna przewidywalnosc naszej gry. Z trybun bylo widac, jak do cofajacego sie po pilke El Mahidouiego dobiega jeden albo dwoch pilkarzy Pogoni, wywierajac presje i zamykajac pole gry, no a my w kolko to samo.

Pozostaje czekac na nastepny mecz. Oby sztab cos zmienil, bo do superofensywnej gry nie mamy wykonawcow.

Ogryzek 26.09.2021 20:15

Ojej - zajmujemy 8 miejsce - czyli środek tabeli. Czyli to co nas realnie stać. I o zgrozo - przegraliśmy z 3 zespołem poprzedniego sezonu. Koniec świata.

Jak już rozum wróci co poniektórym to będzie można normalnie dyskutować. Ja tylko napisze - chciałbym 8 miejsca na koniec sezonu.

R33 26.09.2021 20:19

Dla mnie w ogóle piłkarze wyglądali jakby byli obrażeni na siebie, podania na ,,odwal się", patrzenie na ,,bezpańskie" piłki. Masakra jakaś.

Ogryzek tu nie chodzi o tabele tylko o boisko najkrócej rzecz ujmując.

ciastek88 26.09.2021 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1571884)
Ojej - zajmujemy 8 miejsce - czyli środek tabeli. Czyli to co nas realnie stać. I o zgrozo - przegraliśmy z 3 zespołem poprzedniego sezonu. Koniec świata.

Jak już rozum wróci co poniektórym to będzie można normalnie dyskutować. Ja tylko napisze - chciałbym 8 miejsca na koniec sezonu.

Nie no wszystko jest spoko , cieszmy się z tego o jest bo mogliśmy już nie istnieć - i tak jeszcze dekadę będziemy usprawiedliwiać.

Problemem nie jest 8 miejsce bo sam na wiele nie liczyłem i taki wyniki byłby ok , problem jest taki , że z taką grą jak dzisiaj to będziemy się kopać po czole z Wartą i Niecieczą w dole.

AgresywnyChomik 26.09.2021 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1571884)
Ojej - zajmujemy 8 miejsce - czyli środek tabeli. Czyli to co nas realnie stać. I o zgrozo - przegraliśmy z 3 zespołem poprzedniego sezonu. Koniec świata.

Jak już rozum wróci co poniektórym to będzie można normalnie dyskutować. Ja tylko napisze - chciałbym 8 miejsca na koniec sezonu.

A w którą strone idziemy? Ofensywnego potwora czy defensywnej zorganizowanej gry bo moim zdaniem zmierzamy ku nowym szczytom ....********osci.

Jagul 26.09.2021 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1571884)
Ojej - zajmujemy 8 miejsce - czyli środek tabeli. Czyli to co nas realnie stać. I o zgrozo - przegraliśmy z 3 zespołem poprzedniego sezonu. Koniec świata.

Jak już rozum wróci co poniektórym to będzie można normalnie dyskutować. Ja tylko napisze - chciałbym 8 miejsca na koniec sezonu.

Powiem więcej. My po pierwszej kolejce byliśmy LIDEREM. W obliczu tej sytuacji jak ktokolwiek może wymagać czegokolwiek od tak świetnej ekipy?

MateuszABG 26.09.2021 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1571885)
Dla mnie w ogóle piłkarze wyglądali jakby byli obrażeni na siebie, podania na ,,odwal się", patrzenie na ,,bezpańskie" piłki. Masakra jakaś.

To samo chciałem napisać. To nie tak że paprykarze ten mecz wygrały. To my go przejebaliśmy, ponieważ słowo "przegraliśmy" jest tutaj bardzo delikatnym określeniem.

Hanousek to niech lepiej poćwiczy podania...

Kurz 26.09.2021 20:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1571884)
Ojej - zajmujemy 8 miejsce - czyli środek tabeli. Czyli to co nas realnie stać. I o zgrozo - przegraliśmy z 3 zespołem poprzedniego sezonu. Koniec świata.

Jak już rozum wróci co poniektórym to będzie można normalnie dyskutować. Ja tylko napisze - chciałbym 8 miejsca na koniec sezonu.

Najdziwniejsze jest to, ze ludzie są ślepi na pewne zależności. W pierwszych 5 kolejkach zdobyliśmy 7 punktów z drużynami, z których tylko jedna załapie się do pierwszej czwórki. W ostatnich 4 kolejkach, tylko albo aż, 4 punkty z zespołami, z których 2-3 będą w czwórce. Wkrótce będziemy grali tylko z drużynami z naszej półki i zaczniemy wygrywać. Nie będzie to jednak koniecznie oznaczało, ze gramy lepiej albo więcej zapierdalamy, tylko, że poziom trudności jest lepiej dostosowany do naszych możliwości.

A Pogoń dzisiaj po swojemu po zdobyciu przypadkowej bramki zabiła mecz. Nie po raz pierwszy i ostatni.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl