Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   PUCHAR POLSKI sezon 2021/22 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10438)

AS82 22.09.2021 12:29

Hugi dziś od pierwszej minuty za Klimenta ,a jak nie to niech Gula wypierdala ;)

Karherop 22.09.2021 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1571738)
Ipla?
Nie przyjmuje do rozważań innego wyniku niż zwycięstwo
Szczególnie po meczu w Poznaniu, szczególnie że Stal zapowiada przegląd kadr
Mam również nadzieję na Adiego, Szota, Savica, Hugiego i Zukov w pierwszym skladzie
I zadnego :cenzura: grania Klimentem na skrzydłach nigdy, przenigdy więcej

Z daleka od Savicia w 1 składzie. Straciłem nadzieję do tego gościa.

Wiadomo że wyjdziemy najmocniejszym składem, choć będą jakieś rotacje. Gdybym to ja wybierał skład to postawiłbym na:

Kieszek - Hanousek, Sadlok, Frydrych, Szot - Hugi, Mahdoui, Zukov, Skvarka, Starzyński - Forbes

Z ławki: Yeboah, Kliment, Młyński i reszta w zależności od rozwoju sytuacji.

Na pewno dałbym odpocząć komuś że stoperów. Zaraz Szota i Frydrych się wykartkuja i będzie problem w "trudniejszych meczach"

Chorynatrzykolory 22.09.2021 13:20

Powinien Biegański wyjść w pierwszym. Kiedy jak nie w takim meczu się ogrywać. Oczywiście postawić na mocny skład z kilkoma rotacjami ale winni są nasi kopacze nam zadośćuczynić ostatni mecz chociaż taka spokojna wygraną. Jeśli jest Adi Mehremic gotowy to koniecznie powinien wyjść w piwrwszym

Karherop 22.09.2021 14:03

Biegański powinien łapać minuty w lidze do PJS, a tych za PP nie dają.
Te 3 spotkania na łącznie 90 minut to muszą mu jeszcze wycisną w tym sezonie. Luźno liczą jeden pełny mecz oraz 2 x 1 minuta ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1571742)
Hugi dziś od pierwszej minuty za Klimenta ,a jak nie to niech Gula wypierdala ;)


Już raz Hugi wyszedł od 1 minuty na Stal Mielec, widzę tu Deja vu :>

masada 22.09.2021 15:36

Trzeba to wygrać z dwóch najważniejszych powodów: bo dość już tego wywracania się na pierwszym płotku, byłoby to już po prostu niesmaczne, a dwa, że porażka dziś po tym gangbangu w Poznaniu sprawiłaby, że po raptem dwóch kolejnych porażkach (!) mogli by wpaść w mentalny dół o głębokości znacznie większej, niż taki, na który ta drużyna zasługuje. I teraz pytanie, czy mogliby to udźwignąć - szczerze wątpię.
Czyli po porażce w Mielcu czarno widzę. Ale nie lękajcie się - wygramy ;)

R33 22.09.2021 15:52

Piszesz, że dwa najważniejsze. Pierwszy powód ma praktycznie zerową ważność, co do drugiego to przecież dwie porażki pod rząd zdarzały się niejednej drużynie, szczególnie, że ta pierwsza porażka (i miejmy nadzieje ostatnia) była z jednym z faworytów do tytułu. Myślę, że jak najbardziej do udźwignięcia.

masada 22.09.2021 16:00

Zerową ważność dla kogo? Może dla Ciebie, ale pewno nie dla mnie i coś mi się wydaje, że nie jestem tutaj odosobniony, bo złość wsrod kibiców po natychmiastowych odpadnieciach z PP wydaje mi się, że jest ogromna, zwłaszcza w świetle tego kto ostatecznie wygrywał.
A co do drugiej części naprawdę wolałbym nie sprawdzać, czy masz rację.

markowywislak 22.09.2021 18:23

Liczę że to początek drogi na Narodowy :)

Tak kocham ten klub że się łudze

Falmokirak 22.09.2021 20:54

Nie wiem czego Starzyński tak odstawiony na bocznicę

ciacho 22.09.2021 21:19

Dobrze, że awansowaliśmy ale oczy krwawia. Dobrze że gramy w 11 na 10, bo mogłoby być różnie. Miliony bezsensownych podań z których nic nie wynika.

Chyba nikt już nie ma wątpliwości czemu w lidze gra FBF. Forbes przy Kliemencie to EGZEKUTOR.

Skawa Wadowice 22.09.2021 21:21

Brawa za awans.

Bez oh i ah, ale gdyby rezerwowa stal grała w 11 to mogłoby być różnie.

wolfy 22.09.2021 21:30

Myślę że trzeba się powoli rozglądać za lepszym trenerem: Stawowy albo Moskal są wolni?

To że straciliśmy jedną bramkę, a nie pięć wynika z tego że graliśmy z rezerwami Stali. Za najgorszych czasów Stolarczyka nie graliśmy takiego gówna w obronie. W ataku, mimo trzech goli naprawdę nie było dobrze.

Fajnie że awansowaliśmy, fart że trafiliśmy na Stal która odpuściła mecz, z jakąś grającą na 100% pewnie byśmy odpadli.

Dno.

AS82 22.09.2021 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1571757)
Myślę że trzeba się powoli rozglądać za lepszym trenerem: Stawowy albo Moskal są wolni?



Dno.

Nie wiem czy to cynizm z twojej strony , ale Stawowy zamiast Guli ? :haha:

Kurz 22.09.2021 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1571757)
Myślę że trzeba się powoli rozglądać za lepszym trenerem: Stawowy albo Moskal są wolni?

To że straciliśmy jedną bramkę, a nie pięć wynika z tego że graliśmy z rezerwami Stali. Za najgorszych czasów Stolarczyka nie graliśmy takiego gówna w obronie. W ataku, mimo trzech goli naprawdę nie było dobrze.

Fajnie że awansowaliśmy, fart że trafiliśmy na Stal która odpuściła mecz, z jakąś grającą na 100% pewnie byśmy odpadli.

Dno.

Graliśmy. Szczególnie w sezonie 2019-2020. 10 przegranych spotkań pod rząd. 25 straconych bramek w 10 meczach. 11 punktów po 18 kolejkach.

Skawa Wadowice 22.09.2021 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1571757)
Myślę że trzeba się powoli rozglądać za lepszym trenerem: Stawowy albo Moskal są wolni?

To że straciliśmy jedną bramkę, a nie pięć wynika z tego że graliśmy z rezerwami Stali. Za najgorszych czasów Stolarczyka nie graliśmy takiego gówna w obronie. W ataku, mimo trzech goli naprawdę nie było dobrze.

Fajnie że awansowaliśmy, fart że trafiliśmy na Stal która odpuściła mecz, z jakąś grającą na 100% pewnie byśmy odpadli.

Dno.

Ale ze w ogole zmiana trenera?
Skowronka i stolarczyka zwalniano za wyniki, ale zeby gule zwolnic bo wygral z rezerwami stali zaledwie 3;1?
Ulala xD

Co sie musi dziac w lechu skoro wygrali z nami tylko 5;0. Moze.skorza brdzoe.wolny zaraz?

!!IRIVER!! 22.09.2021 21:49

Dobra, nie .......cie, jest awans, przy odrobinie szczęścia w losowaniu za chwilę pojedziemy do jakichś Skierniewic albo innych Chujowic i będzie 1/8 finału. Odhaczone i jedziemy dalej z ligą!

wolfy 22.09.2021 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1571758)
Nie wiem czy to cynizm z twojej strony , ale Stawowy zamiast Guli ? :haha:

Obaj grają krakowską piłkę, obaj nie umieją ustawić drużyny w obronie, ale Stawowy chociaż w ŁKS-ie próbował :D

bridgeburner 22.09.2021 21:53

Z tym że dno to bym nie przesadzał ale ogólnie słaby mecz w naszym wykonaniu
Jakby w Stali grał napastnik zamiast tego pjerdolowatego kolka to po 10 minutach by było 0:3, ustawienie w obronie wtedy było kompromitujace
Z przodu raziła nieskuteczność
No i rzecz której nigdy nie zrozumiem, mecz po czerwie w zasadzie rozstrzygnięty a że zmianami trener czeka do 70 minuty...

Skawa Wadowice 22.09.2021 21:55

Jakby to jakby tamto....
Skoro stal mialaby strzelic 3 to my mogliamy strzelic 8. Tez mielismy sporo.
Jest jak jest, pewnosc pilkarzy na pewno wskoczyla wyzej po meczu z lechem i z pogonia juz bedzie normalna ligowa naparzanka.

MaLk 22.09.2021 22:04

Nie rozumiem narzekania. Wygraliśmy mecz bez specjalnego wysiłku, mając multum sytuacji i przez ponad godzinę kontrolując w pełni jego przebieg. W Pucharze Polski, gdzie ostatnio dostawaliśmy nawet od Szmacianki Pipidów. Odhaczone, jedziemy dalej.

JudasPriest 22.09.2021 22:08

O ile mnie pamięć nie myli, to ostatni raz pokonaliśmy kogoś w PP za kadencji sympatycznego Kiko. Cztery lata temu...

Arkadiusz.Czerepach 22.09.2021 22:08

jednak mogli więcej zapieprzać

wolfy 22.09.2021 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1571765)
Nie rozumiem narzekania. Wygraliśmy mecz bez specjalnego wysiłku, mając multum sytuacji i przez ponad godzinę kontrolując w pełni jego przebieg. W Pucharze Polski, gdzie ostatnio dostawaliśmy nawet od Szmacianki Pipidów. Odhaczone, jedziemy dalej.

Moim zdaniem to że wystarczy po odbiorze kopnąć piłkę do przodu, na dobieg żeby nasza obrona się posypała nie wróży nam dobrze.
Zagraliśmy z rezerwami Stali, od 27 minuty w przewadze po tym jak ich obrońca dostał blue screena i za późno się zresetował. Bardzo fajnie.
Ale te kołki ośmieszały naszą obronę.

sevenheaven 22.09.2021 22:33

naprawde było tak źle ? własnie oglądałem na youtube skrót meczu i relacje na stronie i wszyscy piszą, że to Wisła dominowała.. po skrócie wnioskuje, ze spokojnie 5,6 goli moglibyśmy im wrzucić przy lepszej skuteczności.. oczekujecie, że będziemy każdy mecz 10-0 wygrywać ?

markowywislak 22.09.2021 22:36

Wygrana i to najważniejsze. Reszta się nie liczy nikt na to uwagi zwracać nie będzie

Teraz w kolejnej rundzie przydał by się jakiś rywal ekstraklasowy u siebie może jakiś Piast

kopaczoholik 22.09.2021 22:41

Cieszy awans i wynik.

Martwi, że tracimy bramkę z grającą w 10 Stalą Mielec... To już jakaś przesada. Niesamowite, że każdy jest nam wstanie strzelić bramkę.

Zwalniać trenera po zwycięstwie i awansie? Gramy jak gramy, w lidze punktujemy przyzwoicie, w Pucharze Polski wreszcie awans... Takie propozycje mogą formułować osoby całkowicie oderwane od rzeczywistości chyba, że to jakieś takie dziwne poczucie humoru.

Nie śmiałbym się z drużyn z niższych lig w kontekście naszych meczów w ostatnich latach w Pucharze Polski, czy meczów sparingowych... Wisła Kraków przyzwyczaiła, że może w Pucharze Polski i sparingach przegrać z każdym więc tonowałbym ewentualne nastroje gdybyśmy dostali kogoś z I czy II ligi.

Niby nowy trener i zawodnicy a maniery jak w latach poprzednich... Oczywiście widać poprawę : lepsza gra, lepsze punktowanie w lidze i wreszcie awans w Pucharze Polski... ale takie luźne podejściem do słabszych drużyn może skończy się z kolejną klęską.

FraMat 22.09.2021 22:42

Wygraliśmy: jest OK

Ale:

- fatalna skuteczność w ataku, a raczej brak skuteczności. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, co w konfrontacji z rezerwami Stali raczej nie powinno być niespodzianką, ale... no właśnie...

- słaba gra obronna całego zespołu. Nie chodzi tylko o linię obrony, ale także i o środek pola. Wszyscy grali tak, jakby zupełnie nie znali pojęcia defensywy.


Być może jest to jakiś element budowy czegoś, co na razie tylko Gula rozumie?
Jednak drużynę powinno budować się od tyłu i nie chodzi tu o bramkarza czy dwóch stoperów i dwóch bocznych obrońców.
Chodzi o system gry, w którym wszyscy wiedzą, co mają robić w fazie gry obronnej i to robią.

Gula zdaje się na razie budować dom nie od fundamentów ale od dachu.
Może się to zakończyć spektakularną katastrofą.
No chyba, że jest Copperfieldem.

Kurz 22.09.2021 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1571772)
Wygraliśmy: jest OK

Ale:

- fatalna skuteczność w ataku, a raczej brak skuteczności. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, co w konfrontacji z rezerwami Stali raczej nie powinno być niespodzianką, ale... no właśnie...

- słaba gra obronna całego zespołu. Nie chodzi tylko o linię obrony, ale także i o środek pola. Wszyscy grali tak, jakby zupełnie nie znali pojęcia defensywy.


Być może jest to jakiś element budowy czegoś, co na razie tylko Gula rozumie?
Jednak drużynę powinno budować się od tyłu i nie chodzi tu o bramkarza czy dwóch stoperów i dwóch bocznych obrońców.
Chodzi o system gry, w którym wszyscy wiedzą, co mają robić w fazie gry obronnej i to robią.

Gula zdaje się na razie budować dom nie od fundamentów ale od dachu.
Może się to zakończyć spektakularną katastrofą.
No chyba, że jest Copperfieldem.

Z tymi ludźmi Gula nie poprawi znacząco gry w defensywie. Kwestia doboru zawodników do drużyny. Sprowadzamy takich, którzy nieźle czują się z piłką i cierpią bez niej. Nie stać nas na takich, którzy potrafią i jedno i drugie. Nie jest to nowy problem. W różnym nasileniu obserwujemy go od czasów Wdowczyka.

wolfy 22.09.2021 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1571773)
Z tymi ludźmi Gula nie poprawi znacząco gry w defensywie. Kwestia doboru zawodników do drużyny. Sprowadzamy takich, którzy nieźle czują się z piłką i cierpią bez niej. Nie stać nas na takich, którzy potrafią i jedno i drugie. Nie jest to nowy problem. W różnym nasileniu obserwujemy go od czasów Wdowczyka.

Nie zgadzam się. Problemem nie są piłkarze, tylko ustawienie, brak asekuracji. Wystarczy po odbiorze posłać szybką piłkę w naszą linię obrony i przeciwnik ma setkę. Czy ją wykorzysta to inna sprawa, ale nasza obrona jest wtedy w rozsypce.

Teoria o tym że nasi piłkarze nie umią bronić brzmi fajnie, ale jest zwyczajnie głupia. Stal Mielec była pod tym względem zwykle lepiej ustawiona niż my, tylko że ich piłkarze to niezłe ofiary. Tą czerwoną kartkę czy karnego trudno racjonalnie wytłumaczyć (zwłaszcze zwiechę piłkarza Stali który dostał piłkę i zareagował dopiero jak minął go Kliment).

Ja myślę że jak Gula nie ustawi ich tak żeby była asekuracja to żadni nowi piłkarze nie pomogą. To naprawdę nie jest fizyka kwantowa...

azor 23.09.2021 00:51

To zapieprzali dzisiaj czy nie? Bo sie pogubiłem we wszystkich zmiennych, które mają na to wpływ...




a na poważnie - awans jest, z perspektywy trenera, który przypomnę tylko, że jest tu od niespełna 4 miesięcy każdy mecz pod kontrolą, tak jak ten, jest wart błędów, prześwietleń i mimo wszystko można go traktować jako odrobinę poważniejsza jednostkę treningową.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl