Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [II kolejka] Termalica Bruk Bet Nieciecza - Wisła Kraków, 31-07-2021, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10420)

RAF 31.07.2021 18:34

Ciężko wygrać mecz grając bez bramkarza.

AS82 31.07.2021 18:34

Tragicznie taktycznie byliśmy ustawieni. Termalica miała cały środek pod kontrolą , wchodzili w nas jak w masło.
Biegański miał super interwencje, ale jak ustawił mur ,to już byłem pewny ,że będzie gol :(
Cenny punkt , bo nie zasługiwaliśmy nawet na remis.

ciastek88 31.07.2021 18:36

Mecze przegrany środku. Nieciecza z łatwością holowała piłkę środkiem przez nikogo nie atakowana. Najgorszy dzisiaj Gruszkowski i Zukow mimo bramki.

Miejmy nadzieję , że z tygodnia na tydzień gra będzie lepsza.

Garret 31.07.2021 18:37

Wysiłek zespołu? jaja sobie robicie?
Zwalanie winy na Biegańskiego w meczu, kiedy 10 pozostałych grajków z pola grało (sumując) ~75 minut totalną beznadzieję, katastrofę, dramat, padlinę i żałość, jest zwyczajnie niesprawiedliwe.

Tak, Biegański zawalił 2 bramki. Ale zanim zawalił pierwszą, przy Buchalu w bramce byłoby już 0:3 przez "wysiłek" zespołu, który smęcił się po boisku, jakby ich przed meczem w szatni Hyballa odwiedził i powykręcał suty.

Fatalny mecz, szczęśliwy remis, lód na rozgrzane głowy napaleńców, którzy po pierwszym meczu w sezonie zaczynają majaczyć o pucharach.

sevenheaven 31.07.2021 18:39

martwi troche forma starzyńskiego .. w sparingach strzelał gole, ciągnął drużyne, a teraz drugi raz słaby mecz..

Kurz 31.07.2021 18:43

Tak wygląda "Krakowska Piłka", gdy drużyna się dociera i jest jeszcze odległa od tego, co ma grać (oczywiscie moze się okazać, ze piłkarze są za słabi, ale na to odpowiemy sobie za 10 kolejek). Z biegiem czasu, miejmy nadzieję, strat i prostych błędów będzie zdecydowanie mniej. Lepiej będzie również wyglądała współpraca pomiędzy formacjami. Mamy fart, ze mimo wszystko na początku trafiliśmy na Zagłębie w nie najwyższej formie i Termalikę.

Kurz 31.07.2021 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1569942)
martwi troche forma starzyńskiego .. w sparingach strzelał gole, ciągnął drużyne, a teraz drugi raz słaby mecz..

Bo Starzyński jest słaby.

Jagul 31.07.2021 18:52

Balonik strzelił szybciej niż się spodziewałem.
Odnośnie Biegańskiego: fakt zawalił ale to nie jest tak że my graliśmy wybitny mecz i przez postawę bramkarza mamy tylko remis.

Merkury 31.07.2021 18:55

Drużyna co roku ma podobny potencjał vide słaby wygrać dwa spotkania pod rząd z tymi grajkami będzie ciężko. Niestety u nas dalej leży gra drugiej linii nie wystarcza dobierać zawodników na ilość na pozycję ale wreszcie wypadało by podnieść poziom sportowy. Moim zdaniem to będzie kolejny sezon do zapomnienia oby pozostać w elicie z tym że my nie notujemy progresu a to może w końcu zakończyć się katastrofą. Panowie z Trio albo macie kasę i pomysł albo co roku będzie gorzej.

Markus 31.07.2021 18:56

Szkoda, że dalej tracimy punkty w meczach, które są jak najbardziej do wygrania, za sprawą strasznie statycznej gry, odpuszczania krycia, niedokładności, czy iście juniorskich błędów indywidualnych. Tutaj dobitnym przykładem złożenie się do główki Sobola w ostatnich minutach meczu, które pokazało, dlaczego Lech z niego zrezygnował. Dziwię się, że ktoś tak słaby znalazł się dziś na boisku.

Nawet jeśli komuś coś raz na jakiś czas wyszło, za chwilę robił ciężki błąd, który wszystko psuł jak Zukov w akcji poprzedzającej kontrę Termaliki zakończoną wolnym na 2-1. Owszem, nie mamy wybitnych piłkarzy, ani nawet stabilnych piłkarzy (Skvarka, Yeboah - dziś dramat), ale pewne zachowania i zagrania nie mają prawa się zdarzać nawet na marnym poziomie naszej Ekstraklasy, jeśli zespół chciałby walczyć o coś więcej niż tylko o uniknięcie spadku.

Mam nadzieję, iż w kolejnym meczu nastąpią jednak zmiany w naszym wyjściowym składzie, które powinny objąć przede wszystkim Starzyńskiego. Hugi pokazał, że obecnie znacznie bardziej zasługuje na grę niż On.

Jeszcze mała dygresja: poziom komentarza w Canal Plus sięgnął dziś dnia. Tam też nie dzieje się dobrze, skoro komentatorzy z tak słabego piłkarza jak Radwański robili niemal drugiego Messiego, - tymczasem On wyróżniał się tylko dlatego, że u nas nie funkcjonowała asekuracja, a Starzyński na boisku nie robił prawie nic w defensywie. Wmawianie, że oglądamy dobry piłkarsko mecz również świadczy o jakimś odlocie w kosmos przedstawicieli tej stacji.

1q2 31.07.2021 19:09

Ja tam Markus do komentarza nic nie mam, a do naszej gry wszystko;)

ciastek88 31.07.2021 19:16

Trochę lodu na głowę bo w Wiśle jak w kalejdoskopie.

Aschraf PAN PIŁKARZ, po drugim człapak co odpuszcza walkę
Kliment kawał napadziora FBF może się pakować, po drugim meczu ufff dobrze , że FBF został
Yeboaha rozd... tą ligę , po drugim meczu na ławę dobrze , że jest Hugi

Dajmy im się zgrywać , zaczniemy narzekać i bluzgać jak po rundzie będziemy szorować tyłkiem po dnie.
Widać , że nie są zgrani więc czas powinien działać na naszą korzyść , ponadto mamy jeszcze Urygę , który docelowo powinien grać w pierwszej 11 . Najbardziej martwi , że w środku nie mamy jakiegoś drągala co będzie wygrywał pojedynki fizyczne, po Kuvelicu nie spodziewam się wiele.

Markus 31.07.2021 19:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1569949)
Ja tam Markus do komentarza nic nie mam, a do naszej gry wszystko;)

Niestety, jedno i drugie było dziś na jednakowym poziomie ;):-D

ciastek88 31.07.2021 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1569948)
.

Jeszcze mała dygresja: poziom komentarza w Canal Plus sięgnął dziś dnia. Tam też nie dzieje się dobrze, skoro komentatorzy z tak słabego piłkarza jak Radwański robili niemal drugiego Messiego,

Szkoda , że nikt nie protestuje jak po pierwszym meczu z Yeboaha robi się gwiazdę tej ligi ;)

Kac 31.07.2021 19:40

duzy pozytyw taki, ze dochodzimy czesto do sytuacji i strzelamy duzo bramek, jakby jeszcze lepiej to wykanczac to dzis powinnismy nawet wygrac mimo bledow i slabej gry jakby Sobol byl lepszym napastnikiem

Merkury 31.07.2021 19:45

Jakby był lepszym napastnikiem to by tu nie trafił.

tomytom 31.07.2021 19:54

Graja młodzi - BĘDĄ BŁĘDY W KAŻDYM MECZU. Ot koszta edukacji. Nie tylko na pozycji bramkarza.
Trener też dopiero zaczyna pracę, spokojnie.
Ten wynik jest na prawdę dla nas idealny, bo już część kibiców wpadła w euforię pucharową po pierwszym meczu.
Spokoju nam trzeba bo bez tego nie będzie jakiejkolwiek stabilizacji.
Na ten moment jesteśmy drużyną z największą liczbą strzelonych bramek w tym sezonie :-)

Jaroo1 31.07.2021 19:57

Cytat:

Szkoda , że nikt nie protestuje jak po pierwszym meczu z Yeboaha robi się gwiazdę tej ligi
Nasz problem, od dawna, jest taki, że nie mamy regularności. Akurat jak na tę ligę to obecny skład, a nawet sklady z poprzednich sezonow, nie raz pokazywały, że umieją grać jeśli im się zachce. Na naszą ligę wiele nie trzeba, aby być na pudle wystarczy pozytywnie podchodzić do pracy, do meczów, trenować i jeździć na meczach na tyłku. Poźniej przychodzi mecz np Rakowa z Litwinami (bo chyba z Litwinami grali), czy Pogoni z Osiejskiem i jest szybka weryfikacja naszej ligi.

To pokazuje, że tutaj wiele nie trzeba, by chęci mieć i przestać beczeć.

Dlatego nic nie zdziwi, ani spadek ani np już w tym sezonie podium - bo czemu nie? Tyle, że musiałoby zaskoczyć i żreć cały sezon, na ten moment jesteśmy w podobnym miejscu co za poczatków Hyballi, Stolarczyka i Skowronka. Także niby wiadomo, że "da się" ale panuje jedna wielka niewiadoma i pewnie co kolejka będa wyniki raz super a raz żałosne. Ale wcale nie jest moim zdaniem tak, że obecny skład nie ma szans na zwojowanie tej ligi, bo to nie jest dla nich poziom nie do przeskoczenia...

silver03 31.07.2021 19:59

Biegański to na razie taki Pawełek, robi super obrony po czym puszcza takiego farfocla ze głowa mała.

Książę Palownik 31.07.2021 20:01

Krótko:
1. Biegański: komedia. "Wybronił" to co walili wprost w niego (uczciwie przyznam, że dobrze skrócił kąt bodaj w 20 minucie, ale w sumie strzał i tym razem był wprost w niego). Obydwie bramki na jego konto, przy czym druga trafia do kompilacji "piłkarskie jaja." I tak dobrze, że się do tego skoku nie ustawił w okolicach masztów oświetleniowych...
2. Sadlok i Frydrych - kołki wbite w murawę.
3. El Mahdioui dziś próbował wygrać mecz bez odbierania przeciwnikowi piłki. Jednak się nie da.
4. Sobol - bez komentarza. Ten, kto go tu ściągnął, powinien z własnej kieszeni pokryć straty Klubu.

Generalnie widać, że jak przeciwnik się głęboko wycofa i gra szybkimi kontrami, prostymi podaniami, dużą ilością zawodników - to mamy mega kłopot...

FraMat 31.07.2021 20:07

Tak jak nie podniecałem się nadmiernie wygraną z ZL tak nie płaczę po tym remisie.
Było trochę błędów indywidualnych i ogólnie słaba gra w środku pola (tam kukurydziarze biegali sobie jak po pustym polu), ale trochę zrzucam to na fatalne warunki atmosferyczne, kiepską nawierzchnię i słabe jeszcze zgranie naszych grajków.
Nie ma sensu oceniać indywidualnie piłkarzy - każdy miał przebłyski i każdy miał jakiś genialny moment.
Ot, - drużyna z niezłym potencjałem, której potrzeba dłuuuuuuuuuugiego grania ze sobą.

Kurz 31.07.2021 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1569958)
Krótko:

Generalnie widać, że jak przeciwnik się głęboko wycofa i gra szybkimi kontrami, prostymi podaniami, dużą ilością zawodników - to mamy mega kłopot...

Od lat.

Nie wyciągałbym jednak zbyt daleko idących wniosków. To początek tej drużyny. Nie ma automatyzmów, nie ma płynności, nie ma idealnej współpracy pomiędzy formacjami, a nawet optymalnej formy wielu piłkarzy, bo na tym etapie raczej być nie może. Pytanie jak to będzie wyglądało za 10 kolejek, po kolejnym okienku transferowym itd.

ashkeczup 31.07.2021 20:13

oho 4 punkty po 2 meczach i lecimy z 'komedia, frajerstwo, nie wracajcie do domu' xD

s1mone 31.07.2021 20:18

Oglądałem mecz od 60 minuty, więc nie będę oceniał poszczególnych występów poza akcjami bramkowymi.

Przy bramkach Biegański mógł się lepiej zachować (w szczególności przy wolnym) ale wszyscy mówią, że sporo nam wybronił. Z resztą debiut to zawsze jest stresująca sprawa dla bramkarza. Tak jak Lis musi swoje zmalować zanim wejdzie na wyższy poziom.

Ogólnie podejrzewam, że chłopaki pojechali na wieś i myśleli, że sobie Brukbet sam bramki wturla, a tu niespodzianka - trzeba biegać i grać :)

Tak czy siak, dobrze że remis. Jak się nie da wygrać to trzeba chociaż zremisować. W poprzednich sezonach takie spotkania po prostu przegrywaliśmy waląc głową w mur. Trzeba docenić, że graliśmy do końca o 3 punkty.

Ja tam nadal mam nadzieję, że ten sezon będzie dobry.


PS. Bardzo mi się podobała jakość dośrodkowań Dora Hugiego. Co piłka w pole karne to śmierdziało golem. Powinien dostać szansę od początku.

pepe72 31.07.2021 20:19

Koszmarne błędy w obronie. Brak krycia Radwańskiego - poprawiony w drugiej połowie.
Transfer Lisa ...
Wydaje się, że po 3:0 w pierwszym meczu i fatalnej grze Słoni w drugiej połowie część naszych zlekceważyła przeciwnika.
Podobnie jest w "derbach mazowieckieg". W każdym razie w 53 minucie. :>

Blixa 31.07.2021 20:25

Kubel zimnej wody w tym momencie to nie jest zla rzecz. Z Zaglebiem za latwo wygralismy i to moze troche zmylilo kilku pilkarzy ze z beniaminkiem bedzie latwo. W zeszlym sezonie taki mecz skonczylby sie porazka, no i nie rozumiem pretensji do Bieganskiego. Na tle Lisa obecnie wyglada slabo ale ten pierwszy tez nie ciekawie sie prezentowal jak tu przyszedl a byl o dwa lata starszy niz Bieganski jest teraz.

Patryko 31.07.2021 20:28

Brakło nam w drugiej linii gracza o profilu Pola Lloncha - piranii skaczącej rywalowi do gardła, żeby mu je przegryźć. Mahdioui niby ładnie rozgrywa, ale do pressingu on się tak nadaje jak Janicki do gry w piłkę nożną. Cała linia ofensywy dziś zawiodła, Starzyński niestety drugi słaby mecz, Yeboah po pojedynczym wyskoku wrócił do swojego normalnego, słabego poziomu, Skvarka totalnie bezbarwny.

W następnym meczu wpuściłbym na skrzydła Hugiego i Młyńskiego, gorzej niż duet Yeboah+Starzyński nie zagrają.
Linia obrony dziś na wakacjach, na środku dziś grali chłopcy radarowcy.
Biegański będzie popełniać błędy tak, jak popełniał je Lis. Dziś nam parę setek wybronił, jego debiut uważam za całkiem niezły.

D@mian 31.07.2021 20:35

Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Świetnie ustawiona, bardzo zmobilizowana i wygrywająca masę pojedynków ciało w ciało oraz powietrznych drużyna z Niecieczy. Jednak wywozimy punkt, który musimy szanować. W zeszłym sezonie skończyłoby się jakieś 3:0 lub 4:1 dla Termaliki. Biegański płaci frycowe za swój brak doświadczenia, bo obydwie bramki go obciążają. Pokazał jednak w kilku sytuacjach odwagę w sytuacjach 1 na 1 oraz przy dośrodkowaniach. Gruszkowski lepiej do przodu niż do tyłu. Gra obronna całego naszego zespołu bardzo zła, totalny brak asekuracji. Szczerze mnie to nie dziwi, bo pomimo wyniku takie błędy robiliśmy również z Zagłębiem oraz w sparingach. Drużyna się zgrywa i obyśmy tylko wyciągali wnioski. Byłoby super jeśli tak słabe mecze będziemy remisować ale mieliśmy dziś sporo szczęścia. Pisałem już wiele razy ale bardzo mnie martwi od pół roku forma Frydrycha, bo to wygląda na ciągły zjazd w dół, poza kilkoma lepszymi meczami. Z taką szybkością i zwrotnością to on nie będzie w stanie zaasekurować młodego Gruszkowskiego i grać skutecznie na wyprzedzenie. Oby Alan szybko wrócił do zdrowia lub Michał wrócił do najwyższej dyspozycji, bo słabo to wygląda. Sadlok natomiast wcale nie gra tak słabo jak niektórzy piszą. Jak wyzdrowieje Adi to również będą walczyć o 1 skład. Z naszego środka pomocy (pomimo bramki) chyba najsłabiej Żukow. Wiele razy nie zdążył z asekuracją. Pierwszy raz od transferu w końcu dał nam coś Kuveljić i warto to odnotować. Wracał, odbierał, walczył i starał się szybko wychodzić z piłką do przodu. Występ na plus. Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo każda dobra drużyna rodzi się w bólach i nieraz jeszcze doświadczymy słabszych spotkań. Teraz skupić się już na sobocie i zagrać w międzyczasie fajny mecz sparingowy z Napoli aby chłopaki się trochę otrzaskali z wyższą kulturą gry.

Wisła V 31.07.2021 20:35

szybko i na temat.. czy was pojeba..ło?? gdyby nie biegański obronił te dwie a puścił to co wybronił ponad stan to bysmy przegrywali 0:3.. niestety ale będziemy za niego płacić frycowe ale jesli nadal będzie tak bronił to zarobimy na nim baaaaaardzo dobre pieniądze !!! druga sprawa, sadlok i frydrych dzis tragedia, nawet nie chce liczyć .... co poleciały w ich strone gdzie zamiast wracac do obrony to stali i się patrzyli co się wydarzy.. masakra.. zimny prysznic i cenny punkt jak na to ci pakazały nasze gwiazdy w meczy z wieśniakami

kopaczoholik 31.07.2021 20:40

Mecz z naszej strony słaby więc należy docenić wynik końcowy. Jak nic remis ze wskazaniem na Termalice Bruk Bet Nieciecza.

Nasi przez cała pierwszą połowę grali jak dzieci we mgle, a w drugiej połowie nie wyglądało to jakoś wybitnie lepiej ale wystarczyło na wyciągnięcie remisu... Chwała za gre do końca i jednak cenny pkt.

Biegański zagrał na plus, wszak wybronił 4 setki, a puścił 2 bramki gdzie mógł zrobić coś więcej lub popełnił błąd małolata. Bardziej martwi mnie postawa obrony i pomocników... co oni grali w tym meczu to nie mam słów... jak dzieci we mgle, masakra. W obronie musiał nas ratować małolat w bramce... Kto pilnował Radwańskiego... Jak można było dopuszczać do sytuacji sam na sam z naszym młodym bramkarzem...

W ataku w sumie chaos i nie wiele działo się... Yeboah jak to on po jednym bardzo dobrym meczu postanowił w drugim nie zagrać a tylko być na boisku... to samo Starzyńśki, który tylko był bo raczej nie grał... niestety pozostali pomocnicy też zagrali bardzi dyskretnie... za wyjatkiem Zukova, który wreszcie strzelił bramkę... ale jego gra i tak wołała o pomostę do nieba... Mam nadzieje, że jak wróci Plewka to zluzuje Zukova z pierwszej 11... Ogólnie pomoc zagrala słabo choć i tak lepiej niż obrona, która nie istniala...

Tak czy inaczej cieszy remis i gra do końca. Według mnie czeka nas jeszcze wiele pracy... chłodny prysznic po meczu z Zagłebiem Lubin...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl