Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXII kolejka] Wisła Kraków - Stal Mielec, 21-03-2021, 15:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10376)

Arkadiusz.Czerepach 19.03.2021 15:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stary dziad (Post 1562992)
A ten ptaszek na zdjęciu to na S czy D ?:haha:

no wreszcie :rotfl:

oczywiście D.
:>

FraMat 19.03.2021 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DemekMaciek (Post 1562993)
Szaleńcem jest ten, który przypisuje Wiśle trzy punkty przed meczem. To nie czasy trenera Kasperczaka czy Skorży, że nie pytamy "Czy Wisła wygra", tylko "Ile?". Stal będzie chciała w tym meczu zapunktować, by niezależnie od rezultatu Podbeskidzia - oddalić się od strefy spadkowej. Fakt, że jesienią ich roznieśliśmy wynikiem 6:0 nie oznacza, że mamy do czynienia z amatorską reprezentacją gminy Pcim, czy też zarządu Orlen (chociaż w obu z tych zespołów mógł wystąpić ON). Przyjeżdża Stal Mielec, zespół, który wygrał na Łazienkowskiej, a w meczu z Lechią wypracował niemal 30 sytuacji bramkowych, z których 10 zakończyło się celnym strzałem. Niemniej jednak wierzę w skromne zwycięstwo po bramce Browna Forbesa lub Savicia - należy mu się. Do boju Wisełko!

Dżizas, kiedy przestanie się mieszać bieżącą politykę do sportu?

A w temacie: pewnie, że Stal się nie położy i będzie chciała pokazać, że 6:0 to był wypadek.
W aktualnym stanie naszej kadry - Brown Forbes i chyba każdy nasz napastnik jest bardziej chybił-trafił niż niegdyś Brożek, zadowoli mnie 1:0

Drozd 19.03.2021 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1562995)
no wreszcie :rotfl:

oczywiście D.
:>

Dodaj jeszcze, że D oczywiście miał rację :). Co pokazała przyszłość i S już odfrunął... za co niebiosom chwała.

El'kabat 19.03.2021 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1562994)
Cześć. Nazywam się szaleniec. Przypisuję sobie 3 punkty przed meczem. Bo jak nie ze Stalą to z kim? :>

Sorry Winnetou ale takie czasy nastały, że niestety z nikim. I raczej nie prędko wrócą czasy bicia się o MP.

Jesteśmy na 11 miejscu tabeli, a nie dawno jeszcze na samym dole.

Blixa 19.03.2021 19:45

Kazdy wynik w sumie bedzie mial swoje plusy. Wygrana, na ktora licze i chce, da kluczowe trzy punkty. Remis da nam tylko jeden ale kazdy punkt jest na wage zlota patrzac gdzie jestesmy. Jezeli przegramy to bedzie oznaczac ze Stal przeskoczy Craxe w tabeli po przegranej w Gliwicach.

Kac 19.03.2021 19:55

przypisywanie punktow ze zdziesiatkowana wirusem Warta bez kompletu nawet na lawce rezerwowych z 2 bramkarzami skonczylo sie tragicznym meczem i porazka

kbr 19.03.2021 20:41

Dla mnie to będzie poważny sprawdzian Hyballi. Od kiedy stoczyliśmy się w przeciętność ogromną trudność sprawiają nam mecze z drużynami zdecydowanie słabszymi od nas. Wynika to z braku pomysłu rozgrania ataku pozycyjnego, gdy rywal broni się głęboko i ogranicza się głównie do przeszkadzania. Często traciliśmy z takim rywalami punkty, pomimo, że przypisywaliśmy je sobie przed meczem. Wystarczy wspomnieć mecz Sosnowcem sprzed dwóch lat. 3 dni po ograniu Legii 4-0 pojechaliśmy tam pewni siebie i przegraliśmy 3-4.

skarabeus 19.03.2021 21:46

Slaby przyklad podales. Porazka 3:4 wskazuje nie na problem ze strzelaniem ale z bronieniem. I tam byla przyczyna porazki.

pepe72 19.03.2021 23:07

Interia o nieobecnych:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez interia
Przed ostatnimi spotkaniami lista pauzujących była długa, a teraz znajduje się na niej tylko pięciu zawodników.

- Przeciwko Stali nie zagrają Jakub Błaszczykowski, Michał Buchalik, Vullnet Basha, Adi Mehremić i Aleksander Buksa - wymienia Karolina Biedrzycka, rzecznika Wisły.

To oznacza, że do kadry wracają Dawid Szot i Georgij Żukow, do tego nikt w Wiśle nie pauzuje za kartki.

https://sport.interia.pl/klub-wisla-...lu,nId,5117198

pepe72 19.03.2021 23:25

Konferencja prasowa:
- cześć! :)

https://youtu.be/Ck85oQ-Z1Cg


Smok 20.03.2021 08:11

Zastanawiam sie nad tm, jak mozna myśleć, ze przegrana ze Stala nie jest zła, bo pogrąża sąsiadkę.
Spadek Cracovii pozbawi nas derbów. W czasach, gdy nie walczymy o tytuły i puchary derby dodaja dodatkowego kolorytu i smaczku dla Wisły.
Jak mozna chcieć się pozbawiać tej jazdy po pejsatych???
Ja zdecydowanie jestem za derbami.

Arkadiusz.Czerepach 20.03.2021 08:25

a ja za anihilacją tego żałosnego klubu którego sens istnienia (tzw. mit założycielski) to antywiślackość , marzy mi się wielka Wisła , na wzór Legii w Warszawie z małym lokalnym rywalem istniejącym zorganizowanie tylko w bezpośrednich okolicach swojego stadionu (Hutnik niczym Polonia) , oraz siatką klubów satelickich które jak przychodzi co do czego to sympatyzują z nami (Wieczysta, Wawel, Garbarnia jak te różne Ursusy, Leginovie itp)

no ale to temat nie na ten wątek

Adenalix 20.03.2021 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1563013)
a ja za anihilacją tego żałosnego klubu którego sens istnienia (tzw. mit założycielski) to antywiślackość , marzy mi się wielka Wisła , na wzór Legii w Warszawie z małym lokalnym rywalem istniejącym zorganizowanie tylko w bezpośrednich okolicach swojego stadionu (Hutnik niczym Polonia) , oraz siatką klubów satelickich które jak przychodzi co do czego to sympatyzują z nami (Wieczysta, Wawel, Garbarnia jak te różne Ursusy, Leginovie itp)

no ale to temat nie na ten wątek

Właśnie dlatego jestem za Wisłą, bo ponad 40 lat temu zrozumiałem mieszkając na pasiastym osiedlu, że ich w kupie trzyma tylko nienawiść do Wisły. Dlatego po raz pierwszy poszedłem na Wisłę i pokochałem ten Klub. Dlatego ja nigdy nie nienawidziłem Pasów. Ja ich po prostu mam w d.upie. Dla mnie rozważania czy lepiej żeby Wisła wygrała czy przegrała ze Stalą są na poziomie gorszej strony Błoń. Po prostu. Skupmy się na Wiśle i na wspieraniu Klubu i budowaniu drużyny, która w sensie sportowym i mentalnym powinna wygrywać takie mecze jak ze Stalą Mielec. Nie kochamy się z pejsami, ale żebym przedkładał ich problemy nad dobro Wisły, musiałbym być niespełna.

Ma_niek 20.03.2021 11:56

Trzeba miec ostro najebane w glowie zeby wogole pomyslec o czyms takim ze jak stal wygra to zle nie bedzie bo moze cracovia spadnie.Komu wy wogole kibicujecie ?

FraMat 20.03.2021 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1563015)
Trzeba miec ostro najebane w glowie zeby wogole pomyslec o czyms takim ze jak stal wygra to zle nie bedzie bo moze cracovia spadnie.Komu wy wogole kibicujecie ?

Umówmy się, że nikt nie będzie trzymał kciuków za Stal. Chyba tylko pejsy.
A my sobie tak o tym przy okazji piszemy.
To wszystko żarty z "wielkiej Cracovii".
Wyjmijcie kije z zadków.


ps.
przy okazji przypomnę, że większość na tym forum jakiś czas temu kibicowała Śląskowi w meczu przeciwko Wiśle na naszym terenie, żeby tylko eLka nie zdobyła mistrzostwa. Nie sądzę, że to było lepsze, mimo że ze Śląskiem "decyzyjni" mieli wtedy sztamę.

Arkadiusz.Czerepach 20.03.2021 12:53

zwracam uwagę że ja osobiście nie napisałem że w tym meczu kibicuje Stali , a tylko odniosłem się do argumentacji że żydownia powinna sie utrzymac bo chcemy derbów


otóż ja wole żeby oni poszli sie jebać , a nie żeby były derby

ciastek88 20.03.2021 13:40

Różnica między nami a pesjami jest taka , że gdyby byli na naszym miejscu kibicowaliby Stali. W tym meczu mamy walczyć za wszelką cenę o 3 pkt. żeby zapewnić sobie spokojną końcówkę sezony, a Stal niech udowodni w kolejnych meczach, że zasługuję na grę w ekstraklasie.

Arkadiusz.Czerepach 20.03.2021 13:57

no ale przecież nie pojawił sie tu literalnie ani jeden głoś że ktoś kibicuje stali ?

Blixa podał tylko pozytyw ewentualnej porażki , ja odniosłem sie do argumetnu (imho ccjhujowego) Smoka o braku derbów

ricenb 20.03.2021 19:35

Derby po za meczem z legia to jeden z większych zastrzyków gotówki w sezonie jak zabraknie takich meczy z historia w tej kulawej lidze to ludzie nawet raz na rok na stadion nie przyjdą "derby z hutnikiem to chyba jakiś żart" co nas jednoczy raz do roku na stadionie jak nie derby ?

piotek 20.03.2021 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ricenb (Post 1563021)
Derby po za meczem z legia to jeden z większych zastrzyków gotówki w sezonie jak zabraknie takich meczy z historia w tej kulawej lidze to ludzie nawet raz na rok na stadion nie przyjdą "derby z hutnikiem to chyba jakiś żart" co nas jednoczy raz do roku na stadionie jak nie derby ?

Jeszcze Legia, chociaż nie w takim stopniu.

Czerepach patrzy w tej kwestii szerzej. W dłuższej perspektywie bez prawdziwego rywala bylibyśmy w stanie "zmonopolizować rynek kibicowski" (oczywiście, nadal będą ludzie, którzy z racji miejsca zamieszkania lub rodziny, będą kibicować Hutnikowi lub Cracovii, ale taki przykładowy student raczej nie będzie latał na I ligę, skoro obok ma Ekstraklasę) w naszym regionie, co przełoży się na większe wpływy z gadżetów i całej reszty meczów. Dodatkowo znacznie ułatwi nam to ściąganie utalentowanej młodzieży z regionu.

Suma summarum lokalna hegemonia ma więcej plusów niż minusów. Przykład Legii jest tu, jak mi się zdaje, bardzo dobry. Chociaż oczywiście będzie brakować derbowej napinki. Z drugiej strony wolałem okres naszej dominacji w lidze, w którym Derby emocjonalnie nie miały dla mnie aż tak ogromnego znaczenia (więcej znaczyły mecze z Legią, bo stawką było z reguły coś namacalnego - przepraszam, ale jestem z takiego rocznika, że wychowałem się właśnie na tych spotkaniach). Wtedy niewiele w meczach z sąsiadka mieliśmy do udowodnienia - kto jest lepszy, było po prostu oczywiste :)

Też potencjalne przeskoczenie przez Stał Cracovii w tabeli uważam za swego rodzaju nagrodę pocieszenia, aczkolwiek byłaby ona bardzo gorzka.

cygan 21.03.2021 01:12

nie lubie tych chamow z mielca ,musimy ich rozjebac I TYLKO UKOCHANA WISLA KRAKOW!a parchy niech sie boja ,karma ich juz doszla

mitmichael 21.03.2021 12:28

Ostatnie spotkania Stali to porazka, remis, porazka, remis, porazka, zwyciestwo, powaznie mamy sie ich obwiac bo wygrali z rownie słabym Podbeskidziem? trzeba im drugi raz pokazac miejsce w szeregu

Markus 21.03.2021 15:34

To co gra na razie Burliga, to jakiś nieprawdopodobny skandal.

FraMat 21.03.2021 15:51

Burliga to człowiek chaos.
Pierwszy do zmiany.
Ale to, co gra Sadlok to, mimo pozornego zaangażowania, totalna gra na alibi, pozorowanie i niechlujstwo

Griszka30KR 21.03.2021 16:57

coś mało tego press,dopiero po stracie gola zaczęło się tak jak powinno

Blixa 21.03.2021 16:59

Utrzymanie juz w sumie zaklepane.

ashkeczup 21.03.2021 17:00

Przez większość meczu Wisła śmierdziała ekstraklasą- podanie na 3 metry? Za trudne. Utrzymanie piłki na połowie przeciwnika przez 10 sekund? Panie, tego nie trenowaliśmy. Któryś musiał mieć wczoraj imieniny. Nie zdziwie się, jak Burlidze zaraz COVID wyjdzie pozytywnie, gość był kompletnie niedysponowany. Podobnie zresztą jak Brown Forbes- udało mu się dziś coś oprócz bramki? Podał dziś celnie? Wygrał jakąś główke? Z 11 dobrze zagrał właściwie tylko Mawutor. Zukhow to jakość. Mam nadzieję, że Savić się odblokuje, widać było jakie ciśnienie z niego zeszło.

Revolver 21.03.2021 17:10

No jeżeli ktoś się spodziewał, że walcząca o życie Stal Ojrzyńskiego położy się na boisku i będzie czekała na wpie*dol, to chyba E-klasę ogląda od wczoraj. BARDZO cenne zwycięstwo i tyle. Na styl przyjdzie jeszcze czas (pewnie wraz z jakimiś wzmocnieniami).

Miłej niedzieli!

Colin 21.03.2021 17:11

Cieszy wynik :)
 
Cieszy wynik, na szczęście szczęśliwy wynik :) bo moim zdaniem lepszy niż gra. Hyballę na dobrą sprawę bardziej powinno się oceniać w przyszłym sezonie i mam nadzieję, że spokojnie będzie kontynował swoją misję w przyszłym sezonie. Natomiast nie jest to cudotwórca. W ostatnich meczach sporo niedokładności. Oczywiście jedna strona medalu to jakość naszych piłkarzy ale drugą może jest też zarządzanie tym osławionym gegenpressingiem i może też nastawienie by kreować akcje w sposób zbyt oczywisty, zbyt prosty. Zastanawiające są niedokładności naszych piłkarzy: taka która mi się rzuciła w oczy to przerwane proste podanie Fobresa do Savica w 84 min po którym byłby sam na sam z bramkarzem. Takich sytuacji było więcej i zastanawiam się na ile te niedokładności wynikają z zajechania fizycznego zawodników, tego że oni nie mają czasu złapać oddech i utrzymać koncentrację w kluczowych momentach akcji. Na dobrą sprawę i na szczęśćie pierwsza bramka podanie do Forbesa bardzo szczęśliwe po przebitce, rykoszecie, karny wątpliwy (jak i tydzień temu ręka Mawutora). Generalnie oceniam dotychczasową pracę trenera Hyballi pozytywnie bo nie może być inaczej ale są elementy naszej gry do poprawy by Ekstraklasa nie nauczyła się ostatecznie grać przeciwko nam a nasza gra by nie stała się zbyt prosta i czytelna.

Cieszy, że tym zwycięstwem praktycznie zapewniliśmy sobie utrzymanie :)

Patryko 21.03.2021 17:13

Do jakiejś 65 minuty typowa, ligowa rąbanka. Jak Stali odcięło prąd, to naszym zaczęło się grać dużo łatwiej. Burliga zdaje się chyba pierwszy do odstrzału w lecie, razem z Buchalikiem.
Mega ważne punkty w perspektywie zarówno utrzymania, jak i walki o jak najlepszy udział w torcie z praw TV.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl