Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pro Junior System- sprawa Plewki, a miliony złotych z PZPN. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10374)

Karherop 20.04.2021 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Festence (Post 1564197)
Sytuacja mocno się komplikuje i jesteśmy na granicy wypadnięcia z TOP5, czyli jakiegokolwiek nagradzanego miejsca.

3. Zagłębie 3612
4. Raków 3510
5. Wisła 3439
6. Górnik 3412

Zagłębie ma dwóch wychowanków, Raków Piątkowskiego i zaraz dwóm młodym zaksięgują się punkty (dzisiaj wychodzą trzema młodzieżowcami), Górnik regularnie 2-4 młodych.

Za 3 miejsce jest 1,5 miliona złotych, jeśli klub je "odda" bez walki, to będzie to sabotaż. I tak o nic nie gramy, więc Szot i Starzyński obowiązkowo na boisko, judaszowi dać 140 minut, aby dobił do 270 i zobaczymy ile to da łącznie...

Hyballa nie będzie się kierował pro junior system wybierając skład.
Co za tym idzie nie będzie wystawiał po 2-3 młodzieżowców o ile nie będzie musiał.

Na żadną kasę z PJS nie liczcie, no może jak PZPN zweryfikuje tabele na naszą korzyść, choć to wątpliwe

Cycu 23.04.2021 16:03

No i stało się, wypadliśmy z piątki, a nic nie wskazuje, że do niej wrócimy

Karherop 25.04.2021 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cycu (Post 1564537)
No i stało się, wypadliśmy z piątki, a nic nie wskazuje, że do niej wrócimy

Formalnie nie wypadliśmy, jesteśmy na 5 miejscu. Tabela na oficjalnej stronie zawiera masę błędów, nawet biorąc pod uwagę że bonusowych punktów Plewki nam nie zalicza

Inna sprawa że Górnik jedzie sama młodzieżą, bo utrzymanie ma pewne i wyniki ma w d****. Pogoń i Lech to wiadomo - poza zasięgiem, Zagłębie My i Raków walczymy o dwa premiowane miejsca

Jakby Plewka wrócił to pewnie byśmy spokojnie dowieźli 4 miejsce. Bez niego to w zasadzie małe szanse że się uda wywalczyć kasę.

Ponadto Gruszkowski musi zagrać jeszcze 134 minuty w 3 meczach aby nam zapunktować.
Buksa ok 121 minut
W tym drugim przypadku wątpię że to się stanie.

sevenheaven 25.04.2021 11:19

Prędzej Gruszkowski zapunktuje.. Hybala był z niego bardzo zadowolony, więc może w następnych meczach też zacznie od początku

KaszaZmana 29.04.2021 14:59

Mnie ciekawi kiedy ktoś nagłośni sprawę Piątkowskiego że otrzymywał punkty 4x za grę w reprezentacji czyli jako wychowanek a nim nie jest :D
Raków powinien mieć 3320 a na łączy się piłka ma wpisane 4037, Wisła 3656 przez to możemy stracić trochę kasy.
Informacje ze strony https://www.naszpicy.pl/ wszystko opisane w kolejce 23 po meczach reprezentacji taki mały cytat z tego tekstu.
"Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa) oraz Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin) są pierwszymi młodzieżowcami w historii, których minuty spędzone na boisku w meczu reprezentacji powinny być liczone x3 w Pro Junior System. Powinny, lecz... nie były. Na konto pierwszego zawodnika za rozegranie całego spotkania przeciwko Andorze przybyło aż 540 dodatkowych punktów zamiast 270. Jest to kolejna sytuacja, kiedy dorobek Piątkowskiego został błędnie podwojony. Wcześniej za występy swojego obrońcy w kadrze U21 częstochowianie zarobili 900 oczek zamiast 450."


Fajnie by było jak ktoś z zasięgami nagłośni sytuacje może nie jest za późno

Kac 29.04.2021 15:24

nas zawsze na kase wyruchaja bo u nas nikt o to nie dba... czy to kontrakty czy jakies PJS...

fansorina 05.05.2021 19:07

Jarosław Królewski napisał, że Plewinho nie będzie liczony jako wychowanek.

Karherop 06.05.2021 20:35

Z pozytywnych wieści natomiast na oficjalnej stronie skorygowano punkty dla Rakowa. Na 2 kolejki przed końcem mamy nad nimi 300 punktów przewagi.

Jeśli w ostatnich dwóch spotkaniach będzie grał Gruszkowski i Starzyński po 80-90 min to na 100% obronimy 5 miejsce i 600 tys złotych.

Żeby wyprzedzić Górnik/Zagłębie musiałby się wydarzyć cud, np musiałby ozdrowiec Plewka, grać Buksa, Szotem, Gruszkowskim i Starzynskim jednocześnie - więc bez szans.

Festence 06.05.2021 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1565690)
Z pozytywnych wieści natomiast na oficjalnej stronie

skorygowano punkty dla Rakowa. Na 2 kolejki przed końcem mamy nad nimi 300 punktów przewagi.

Jeśli w ostatnich dwóch spotkaniach będzie grał Gruszkowski i Starzyński po 80-90 min to na 100% obronimy 5 miejsce i 600 tys złotych.

Żeby wyprzedzić Górnik/Zagłębie musiałby się wydarzyć cud, np musiałby ozdrowiec Plewka, grać Buksa, Szotem, Gruszkowskim i Starzynskim jednocześnie - więc bez szans.

Szelągowski ma 202 punkty, zagra jeden mecz i księgowanie minut, podobnie jak w przypadku Gruszkowskiego, więc wychodzimy na zero. A te 300 minut różnicy zniweluje Piątkowski, wystarczy mu 90 minut w kadrze, co jest bardzo prawdopodobne.

W interesie Wisły jest gra Starzyńskim, Szotem, a przede wszystkim Buksą (punkty wychowanka, nawet 540!) i Gruszkowskim (brakuje 47 minut do księgowania).

A, jeszcze jedno - bo zaraz ktoś powie, że gramy o pieniądze za jak najlepsze miejsce w tabeli - jedno miejsce w tabeli to 200-300 tysięcy złotych różnicy. Za trzecie miejsce w PJS można otrzymać 1,5 mln zł...

Karherop 06.05.2021 21:44

Raczej gadanie o wyżej niż 5 miejscu w PJS w tym momencie jest mrzonka. Jest już po sprawie. Nie wierzę że nagle zaczniemy grać Buksa. Hyballa go nie wystawi

Mówisz że Piątkowski dostanie za kadre dodatkowe punkty,,, ale pytanie czy naliczanie punktów nie kończy się na ostatniej kolejce ligowej. Ktoś wie?

zibi7 06.05.2021 21:59

Różnica pomiędzy miejscem w tabeli wynosiła w zeszłym sezonie ponad 300 tysięcy, można więc śmiało założyć że w tym będzie to ok. 330 tysięcy.

Do tego dochodzi "ranking historyczny", za który są większe pieniądze i różnica między miejscami wynosiła ostatnio 350 tysięcy zł.

Tak więc jednorazowy skok na PJS kosztem miejsca w tabeli może okazać się niezbyt udanym pomysłem, biorąc pod uwagę przeszłe coroczne straty wynikające ze słabego rankingu historycznego.

Festence 06.05.2021 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1565694)
Mówisz że Piątkowski dostanie za kadre dodatkowe punkty,,, ale pytanie czy naliczanie punktów nie kończy się na ostatniej kolejce ligowej. Ktoś wie?

Gdzieś czytałem, że liczą się punkty z meczów rozegranych do 30 czerwca, ale na stronie PZPN jest takie info:
Cytat:

– Minuty rozgrywane przez Młodzieżowców i Wychowanków w ramach rozgrywek reprezentacyjnych, które odbyły się w przerwie letniej pomiędzy sezonami ligowymi, są wliczane do punktacji końcowej następnego sezonu.

Przykładowo w czerwcu 2017 roku rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Polsce. Minuty spędzone na boisku w tym turnieju przez zawodników z klubów Ekstraklasy, I oraz II ligi zostaną zaliczone do punktacji końcowej programu na sezon 2017/2018;
– Na koniec sezonu kluby uczestniczące w Programie z największą liczbą punktów zostaną nagrodzone finansowo. Punktacja końcowa jest określana bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy, I i II ligi, z zastrzeżeniem ogłoszenia ostatecznych decyzji licencyjnych.
Z tym, że jak widać, nie jest to świeża informacja, a w PZPN wszystko możliwe.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1565694)
Raczej gadanie o wyżej niż 5 miejscu w PJS w tym momencie jest mrzonka. Jest już po sprawie. Nie wierzę że nagle zaczniemy grać Buksa. Hyballa go nie wystawi

Jakby Buksa dostał minuty Medveda, to bylibyśmy naprawdę blisko tej premii 1,5 mln zł. Jeden i drugi i tak jest bezproduktywny na boisku, oboje odchodzą z klubu, więc żadna różnica.

Mimo wszystko, uważam, że i bez Buksy jesteśmy w stanie dogonić Górnika. Tracimy 306 punktów, a Gruszkowski ma 224 punkty. Jeśli zagra jak ostatnio te 85 minut, to wychodzimy na remis i od gry Szota czy Starzyńskiego versus gry młodzieżowców Górnika zależy kto dostanie więcej minut. Faktem jest, że ostatnio w Górniku grał tylko Kubica (90 minut), Paluszek (45) i Rostkowski (7). Dodatkowo, w następnej kolejce Kubica pauzuje za kartki. W Zagłębiu niestety Ratajczyk jest blisko księgowania, więc Lubin odskoczy. Mimo wszystko, szkoda tego Buksy...

gizmowisla 06.05.2021 22:35

zagrac ostatni mecz z Piastem samymi mlodymi i tyle - w czym problem??? i pokazanie starym sytym kocurom gdzie ich miejsce - sezon i tak skompromitowany - wiec jaka roznica czy ostatni mecz oberwiemuy 5-0 czy nie ? w Gl;iwicach zagrac samymi mlodymi

zibi7 06.05.2021 23:22

Ale o co tu grać, jeśli Gruszkowski się nie wykrzaczy to 5 miejsce jest gwarantowane, czyli 600 tys. zł. W poprzednich latach mecze w kadrze po zakończeniu ligi nie były wliczane, więc Piątkowski nie zapunktuje już.

Biorąc pod uwagę, że Zagłębie wystawiając Porębę będzie praktycznie niedoganialne, to gra tu może się toczyć jedynie o 400 tysięcy z Górnikiem.

Biorąc pod uwagę, że różnica na miejscu w tabeli to ok. 330 tys. zł, to jest to gra nie warta świeczki, bo kasa którą by się zdobyło wyprzedzając Górnik w PJS, praktycznie zeruje się w sytuacji gdy Płock wyprzeda nas w tabeli ligowej. A jak minie nas Stal to już jesteśmy na minusie.

bódyń 07.05.2021 05:42

Hojo nie zapunktuje juz. Bierze sie pod uwage zawodnikow ktorzy grali przynajmniej 270min
I jeszcze co do Plewki. Chopak gral na srodkach przeciwbolowych kilka meczy. I zamaist odpuscic mu 2-3 mecze teraz nie gra 7 a pewnei nie zagra w tym sezonie.

Cycu 07.05.2021 09:15

Tu macie wszystko ładnie rozpisane: https://www.naszpicy.pl/2021/05/spra...rzygnieta.html

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1565704)
I jeszcze co do Plewki. Chopak gral na srodkach przeciwbolowych kilka meczy. I zamaist odpuscic mu 2-3 mecze teraz nie gra 7 a pewnei nie zagra w tym sezonie.

Może sam powiedział, że chce grać i da radę? Tego nie wiemy. Trener kiedyś mówił, że ma wrócić na 3 ostatnie mecze, ale chyba w ostatnim nawet nie zagra. Szkoda, że tak wyszło, bo wtedy bylibyśmy na podium.

Karherop 07.05.2021 09:29

@Festence

Górnik jest nie do dogonienia. Już 5-6 kolejek temu było widać, że po tym jak zapewnili sobie utrzymanie poszli po bandzie z młodzieżowcami, byle zgarnąć kasę z PJS.
U nas nawet jeśli zarząd liczy na profit z tego Hyballa ma wywalone.

Obstawiam że wywalczymy to 5 miejsce, ale zapewne dzięki temu że Burliga i Sadlok pauzują i Szot będzie mógł zapunktować.

Oczywiście szkoda, bo w pewnym momencie szliśmy grubo, nawet pod 2 miejsce. Zapewne jakby Plewka punktował cały czas i nie miał kontuzji to wyglądałoby to całkowicie inaczej

TSWojtas 07.05.2021 10:20

Drugie miejsce było spokojnie do zdobycia. Szkoda że nie podnieśliśmy darmowych pieniędzy z podłogi ..

Ogryzek 07.05.2021 10:51

Cóż, nasz wielki Strategos z Bocholtu miał inne priorytety.

Wolał walczyć o przedłużenie kontraktu Maćkowi Sadlokowi :)
(Maciek dziękuję trenerowi Hyballi za kontrakt)

KaszaZmana 07.05.2021 13:44

Wystarczy że ostatnie dwa mecze po 90 min zagrają Buksa, Szot, Gruszkowski, Starzyński wtedy na 99% Wisła będzie na 3 trzecim miejscu i otrzymamy 1.5 mln a nie ma nic do stracenia bo gorzej być nie może.
Za Stolarczyka pewnie by wszyscy zagrali właśnie z myślą o PJS a Hybala powie że gra o zwycięstwo i nie będzie patrzył na to czy można zgarnąć taka kasę :\

MaLk 07.05.2021 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1565727)
Cóż, nasz wielki Strategos z Bocholtu miał inne priorytety.

Wolał walczyć o utrzymanie zamiast o pieniądze z PJS? Skandal! :D

Festence 07.05.2021 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1565711)
@Festence

Górnik jest nie do dogonienia. Już 5-6 kolejek temu było widać, że po tym jak zapewnili sobie utrzymanie poszli po bandzie z młodzieżowcami, byle zgarnąć kasę z PJS.
U nas nawet jeśli zarząd liczy na profit z tego Hyballa ma wywalone.

Mamy do Górnika 332 pkt straty. Górnik grał dzisiaj, z młodych zagrał tylko Wojtuszek 90 minut, czyli 422 punkty straty.

Jutro gra Gruszkowski 80 minut (223+80=303), Starzyński 80, Szot 45, dopisujemy 428 punktów i jesteśmy na remis ;) Jak najbardziej twierdzę, że Górnik jest w zasięgu i to bez nie wiadomo jakich działań matematycznych.

Szneka 08.05.2021 19:01

Serafin Szota podawany jest jako młodzieżowiec , czemu Jego punkty się do PJS nie liczą?

eustachyrakieta 08.05.2021 21:27

Bo do klasyfikacji liczą się tylko roczniki 2000 i młodsze, a jako młodzieżowcy zaliczany jest też rocznik '99. Wzięło się to z płaczu klubów jak wprowadzali przepis o obowiązkowym młodzieżowcu, wtedy PZPN w ramach ugody niejako przedłużył zawodnikom status młodzieżowca o rok, ale już bez wliczania do klasyfikacji.

Festence 10.05.2021 19:35

https://twitter.com/naszpicy/status/1391822498082304004

Wisła z gwarantowanym piątym miejscem, czyli 600 tysięcy dla klubu.

Aktualna klasyfikacja:
3. Zagłębie 4338
4. Górnik 4219
5. Wisła 4150

Z jednej strony pozytywne zaskoczenie, że udało się coś obronić, z drugiej wystarczyło dać Szota/Buksę zamiast Medveda i 900 tysięcy więcej... No cóż, i tak nie jest najtragiczniej, ale mogło być lepiej.

Szneka 10.05.2021 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Festence (Post 1566522)
https://twitter.com/naszpicy/status/1391822498082304004

Wisła z gwarantowanym piątym miejscem, czyli 600 tysięcy dla klubu.

Aktualna klasyfikacja:
3. Zagłębie 4338
4. Górnik 4219
5. Wisła 4150

Z jednej strony pozytywne zaskoczenie, że udało się coś obronić, z drugiej wystarczyło dać Szota/Buksę zamiast Medveda i 900 tysięcy więcej... No cóż, i tak nie jest najtragiczniej, ale mogło być lepiej.

Górnik jest jeszcze do przeskoczenia. Szot Gruszkowski Starzyński po 90 minut to daje nam 270 pkt

Festence 10.05.2021 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1566526)
Górnik jest jeszcze do przeskoczenia. Szot Gruszkowski Starzyński po 90 minut to daje nam 270 pkt

Za Szota Medved, za Gruszkowskiego Burliga i wyjdziemy jednym Starzyńskim, nie ma się co łudzić.

Smok 10.05.2021 19:59

i Plewke na wózku inwalidzkim wtoczyć i niech sobie siedzi na środku boiska....

Hermond 10.05.2021 20:23

w ostatniej kolejce Zagłębie dostanie jeszcze z 300 punktów za Ratajczyka (chyba, że nie zagra z Powodu kontuzji) a ich podstawowy młodzieżowiec pauzuje za kartki. Jak zagra Plewka, Gruszka i Starzyński to byśmy mieli szansę

Kac 11.05.2021 13:48

sezon i tak beznadziejny i na straty, jestesmy utrzymani, to niech graja sami mlodzi z Piastem, jedna porazka wiecej nie robi juz roznicy...

a prawie banka wiecej piechota nie chodzi


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl