Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIII kolejka] Wisła Kraków - Legia Warszawa, 12-12-2020, 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10353)

ciastek88 12.12.2020 22:02

Od początku byłem przeciwnikiem transferu Forbsa i kolejny raz utwierdzam się w swoim przekonaniu . Najpierw swoim idiotycznym zachowaniem pozbawia nas szans na wygranie derbów. Dzisiaj do spółki z Chucą spowodował , że przegraliśmy mecz. Miał dzisiaj 3 patelnie... Zachowania Chucki nie skomentuję, dawno nie widziałem równie komicznego karnego.

Patryko 12.12.2020 22:06

Mieli w tym Rakowie nosa, żeby odpalić Forbesa. Klasyczny jeździec bez głowy. Występu Chuci szkoda komentować.

Drużyna zagrała mega ambitnie, jak Hyballa odsieje plewy, to może coś z tego będzie.

speedfashion 12.12.2020 22:08

Byly sily, byla gra. A pozniej to wiadomo...

Trzeba liczyc na lepsze przygotowanie i na odpalenie (czytaj: zwolnienie z kontraktu) kilku graczy.

No i dzieki za walke.

bódyń 12.12.2020 22:10

Forbes ile musi meic sam na sam aby strzelic bramke.
Pekhart mial karnego i jeden strzal i strzelil to co mial.
Bez napastnika nie da sie


Widac postep w grze i powinno byc lepiej. Turndo szukac punktow z Legia. trzeba bylo je zdobywac z Warta i Zaglebiem

Szneka 12.12.2020 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1559575)
Byly sily, byla gra. A pozniej to wiadomo...

Trzeba liczyc na lepsze przygotowanie i na odpalenie kilku graczy.

No i dzieki za walke.

ale siły były i do końca. Zobacz kiedy te setki miał Brown Forbes? i to prezenty od legionistów. więc z tą kondycją nie było tak źle. Niestety Chuca i Brown Forbes pokazali dziś że są drewniani do potęgi ntej

speedfashion 12.12.2020 22:13

@szneka
Moze i byly, ale moim zdaniem nie u wszystkich. W ostatnich 15-20 minutach gra nie byla juz tak dobrze zorganizowana.
Forbes zawiodl, ale moze sie jeszcze ogarnie.

El'kabat 12.12.2020 22:14

Dwóch napastników opłacamy, a nie mamy żadnego. Jak się tego szrotu pozbyć ?
Szkoda bardzo punktów, powinno być 2-0 i spokojne kontrolowanie meczu.


Z Amiką się zapowiada ciekawie, bez Frydrycha i Sadloka...Z Klemenzem i Abramowiczem :D

Szelu_BRW 12.12.2020 22:14

Chuca'e i Forbes'a to powinni deportować z Krakowa za to co dzisiaj zrobili, ponieważ zmarnowali cały wysiłek drużyny. Inna sprawa że teraz wychodzi jak kondycyjnie drużyna została zostawiona przez Skowronka

Szneka 12.12.2020 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1559578)
@szneka
Moze i byly, ale moim zdaniem nie u wszystkich. W ostatnich 15-20 minutach gra nie byla juz tak dobrze zorganizowana.
Forbes zawiodl, ale moze sie jeszcze ogarnie.

obawiam się że nie ogarnie. prawda jest taka że kolejny sezon gramy bez napastnika. Legia ma w ataku podobne drewno jak my. Te drewno miało dziś jedną sytuację a strzeliło 2 gole. Nasze drewno miało 4 setki nie strzeliło nic. I jeszcze beznadziejna zmiana schodzi imitacja napastnika wchodzi imitacja piłkarza. Jak się skończyło było widać, Najgłupszy karny rundy a później się posypało.

FraMat 12.12.2020 22:17

Z każda minutą wyglądaliśmy coraz słabiej.
To efekt słabego fizycznego przygotowania drużyny.

Legia w drugiej połowie była drużyną silniejszą fizycznie i sprawniejszą.

Jednak nawet w takiej sytuacji przynajmniej dwie 200% Forbesa powinny były zamknąć ten mecz.
Ten piłkarz nadaje się do gry na 2 napastników, gdzie wygrywa pojedynki w powietrzu, przepycha się, gra tyłem do bramki rywala i stwarza okazję komuś, kto potrafi strzelać.

Wielkim nieobecnym był też Savić.
Jeśli to on ma dogrywać ostatnie piłki do napastnika, lub kierować grą w ataku, to na razie sprawdza się mniej więcej jak Zieliński w kadrze.

Nie za bardzo mamy z czego wybierać.

Jednak ta porażka z legła nie była tak bolesna jak mecze z Wartą, Lechią, Płockiem czy Lubinem.
Widać potencjał, ale widać też jak rywal zaczyna nas tłamsić po godzinie gry.
Z tym nie da się do końca roku wiele zrobić.

Karherop 12.12.2020 22:27

Załamanie szybko minie, jak pomyśli się do z tym materiałem ludzkim może zrobić Hyballa na wiosnę.

Pogonić kilku para piłkarzy jak Chuca, Janicki czy Beqiraj. Przez tylko ta trójkę straciliśmy w tym sezonie ok 15 punktów. To wszystko bardzo łatwo policzyc.

I bardzo dobrze że mamy 3 trudne mecze na koniec roku, bo przynajmniej będzie to przesiew dla trenera i test na kogo może liczyc.

Brawo dla trenera za to że w tydzień wykrzesil z tej drużyny 200% .

Fugiel 12.12.2020 22:27

Ja jestem zbudowany tym co widzialem - jako druzyna to lepiej wyglada

Bledy indywidualne ? Sorry mamy takich pilkarzy - na lepszych nas nie stac. Za brak bledow indywidualnych czyli lepszych zawodnikow placi sie milony euro

a tak to bujamy sie z Chucka, Janickim czy Forbsem.

Umowmy sie - dwaj pierwsi to jakies nieporozumienie - Forbs nawet cos tam strzeli, przepchnie sie.


Kto mnie zaskoczyl Na plus to Sadlok i Adi

PAWEŁ 12.12.2020 22:35

Nie jest źle, i tak obstawiałem 3 w.......e. Ja tam biorę na chłodno choć trzeba przyznać wk...w był ale szybko uświadomiłem sobie ze w kilka dni to tylko rzeczy niemożliwe (remis z szmaciarzami z drugiej strony) są wykonalne na cuda musimy troszeczkę poczekać. Widać ze idzie to w bobra stronę.

ociec Ciemka 12.12.2020 22:36

Przecież Janicki do Podbeskidzia idzie :)

PAWEŁ 12.12.2020 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ociec Ciemka (Post 1559587)
Przecież Janicki do Podbeskidzia idzie :)

I świetnie mogę go tam nawet zawieźć

ociec Ciemka 12.12.2020 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ociec Ciemka (Post 1559587)
Przecież Janicki do Podbeskidzia idzie :)

tak Interia zapodaje https://sport.interia.pl/pilka-nozna...ko,nId,4922807

Adenalix 12.12.2020 22:42

Kilku piłkarzy dzisiaj na plus. Brakło kumatej 8mki w środku pola, która umie zagrać prostopadłą i skutecznego żądła. Brakło sił, stąd pomyłki. Zdecydowanie idzie to w dobrą stronę. Szkoda wyniku, bo byli dziś do puknięcia, a na zwycięstwo moim zdaniem nie zasłużyli, jeśli w ogóle w futbolu zasługi coś znaczą. Problem jest taki, że kurczy nam się gwałtownie czas na eksperymenty. Mamy dwa zwycięstwa w 13 meczach i za moment będziemy na 16 miejscu. Musimy ruszyć z miejsca od razu w styczniu, inaczej czekają nas męczarnie w końcówce sezonu. Wszyscy są rozleniwieni - "przecież jest Podbeskidzie, Warta, Stal", ale to my nie punktujemy i za chwilę może być rozpaczliwie.
Dzisiejszy mecz utwierdził mnie w przekonaniu, że zmiana trenera była potrzebna.

xanti1906 12.12.2020 22:58

Rozgoryczenie ogromne, bo gość robi na 10 minut przed końcem karnego na poziomie trampkarza młodszego - fauluje na skraju pola karnego zawodnika uciekającego z tego pola karnego i będącego tyłem do bramki. Podbijamy stawkę - gość wszedł w drugiej połowie dać impuls, a poza karnym nie zrobił kompletnie niczego. https://pbs.twimg.com/media/Eoy2QDvX...jpg&name=small

Jedna z trzech sytuacji Forbesa, konkretnie ta z woleja, MUSI być zamieniona na bramkę. Dwie pozostałe już nie aż tak klarowne, ale też jak najbardziej do strzelenia, a mówimy o reprezentancie swojego kraju. Z tym, że chyba każdy wiedział, że Forbes to taki chybił-trafił, a poza polem karnym grał całkiem w porządku.

Natomiast to, co wyprawiał dzisiaj Sadlok, to jest pieprzone mistrzostwo w jego wykonaniu. Wszołek, mający tu przyjść przecież na chwilę, by zaraz znów odejść na zachód, został przez niego zjedzony, przeżuty, schowany pod buta. Zjazd do bazy po godzinie gry. Zaimponowała mi sytuacja, gdy po prawej stronie boiska gonił się z Mladenoviciem i wytłumaczył chłopu, że stawia szlaban i nie ma przejścia. Profeska. Szkoda tej sytuacji z golem Pekharta, gdy resztkami sił rzucił się wślizgiem i nie udało się zatrzymać akcji, a Abramowicz w ogóle nie ogarnął, że powinien tam być.

Boli trochę, że chłopaki się nabiegali, a grająca na stojąco (5,5km mniej) legia wygrywa mecz. Boli, bo wychodzimy na frajerów. Boli, bo tyle czekamy na jakąkolwiek radość.

Romendacil 12.12.2020 23:01

Bardzo mądre słowa kolegi Xanti1906. Nic dodać, nic ująć. Ja sądzę że będzie dobrze.

Fugiel 12.12.2020 23:10

Pytanie czy nie zaluje terener ze dokonal tylko dwoch zmian :

- Nie żałuję, bo jedenastka, która była na boisku wykonywała dobrze swoje zadania. Straciliśmy bramkę po głupim rzucie karnym w 81. minucie, następnie najlepszy napastnik ligi - Pekhart, strzelił bramkę w 89. minucie, bo nie naciskaliśmy wystarczająco na skrzydłowych. Nie wydawało mi się, żeby na ławce było wystarczająco dużo jakości, aby dokonywać zmian - skwitował szkoleniowiec.

To by bylo na tyle jesli chodzi o nasza lawke

topamers 12.12.2020 23:15

Nie ma żadnego napastnika w clj-ce?

Niestety Czesiu zmienił Valencie bo chłop nic nie grał:(

maxx304 12.12.2020 23:18

Cholera, przed meczem pewnie 3/4 forum obstawiała gładki w......., a po meczu jednak rozgoryczenie, bo można to było nawet wygrać. Zabrakło sił i umiejętności, jak ktoś wcześniej stwierdził. Gdyby jednak wpadło to, co miał Forbes, to Legia by się nie pozbierała. Szkoda. Ale przynajmniej dobrze oglądało się ten mecz.

AS82 12.12.2020 23:34

Dziś Zhukov rozjebał system swoim zaangażowaniem , walką - stalowe płuca. Super mecz Yawa i Sadloka.Niestety przejebaliśmy przez indolencje Forbesa i głupotę Chuci...

Arek95 12.12.2020 23:57

Gra drużyny nie tak tragicznie jak się zapowiadało... Jeżeli przerwa zimowa będzie należycie przepracowana pod okiem Hyballi, a nie walenie w chuja jak to wyglądało w zwyczaju to jest cień szansy na poprawę jakości. Chuca tym występem udowodnił że od dłuższego czasu gra jako bezpłciowy pomocnik, niepotrafiący odnaleźć się na murawie. Forbes albo zacznie trafiać, albo zamiast niego będą grać Beqiraj lub Buksa. Brakło w środku pomocy faceta od dyktowania tempa i przecinania akcji warszawki czyli Bashy. Niestety ale Plewka kolejny raz jest jedynie na papierze, a na boisku również go nie widać. Na pewno szkoda Kuveljicia i miejmy nadzieję, że na amicę wróci Kuba.

Fugiel 13.12.2020 00:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1559600)
Gra drużyny nie tak tragicznie jak się zapowiadało... Jeżeli przerwa zimowa będzie należycie przepracowana pod okiem Hyballi, a nie walenie w chuja jak to wyglądało w zwyczaju to jest cień szansy na poprawę jakości. Chuca tym występem udowodnił że od dłuższego czasu gra jako bezpłciowy pomocnik, niepotrafiący odnaleźć się na murawie. Forbes albo zacznie trafiać, albo zamiast niego będą grać Beqiraj lub Buksa. Brakło w środku pomocy faceta od dyktowania tempa i przecinania akcji warszawki czyli Bashy. Niestety ale Plewka kolejny raz jest jedynie na papierze, a na boisku również go nie widać. Na pewno szkoda Kuveljicia i miejmy nadzieję, że na amicę wróci Kuba.

Plewka akuart mial kilka dobrych przechwytow - kilka powrotow.

markowywislak 13.12.2020 01:19

Mam nadzieję że na Lecha wyjdziemy w składzie:
Lis
Szot-Mehremic-Hoyo-Abramowicz
Yeboah-Żukow-Plewka-Błaszczykowski
Savić-Buksa

1q2 13.12.2020 03:31

Nadal mogę zasponsorować bilet dla 'Czuki'. Pozorant jak ..... Forbes...o czym tu pisać, zremisował nam Derby i teraz walnął wprost w bramkarza - Won!.Carlos nie grał ale wypad.

Jak nie spieprzono umów to będzie dobry hajs za Lisa(uważam go mniej więcej na poziomie Szczęsnego w tym wieku) i Yeboaha, naszego czarnego złota. Frydrych profesor ale wszystkiego nie zrobi.

Ogólnie mecz spokojnie do wygrania, no ale klątwa się nas trzyma;).

PS. Po Kuchenkorzach, prawdopodobnie skończymy na dnie, ale ogólnie ciężko będzie spaść.

Drozd 13.12.2020 04:07

Wiele zostało powiedziane ale nikt nie zwrócił uwagi jak straciliśmy bramki. Karny i wrzutka, niby nic do analizy jednak mamy zawodnika który powinien reagować. Boruc swoim zachowaniem sprawił że nasz napastnik zamiast trącić piłkę obok bramkarza tak jak zrobiłby to Frankowski, co dałoby 2:0 d0 przerwy i 3:0 po przerwie wali na siłę przed siebie i nic z tego nie wynika. Karny i wrzutka. Przy karnym bramkarz nie ma większych szans, jednak jeżeli wyczuje róg jego szanse wzrastają bardzo o ile strzelec nie uderzy mocno tuż przy słupku są całkiem niezłe. tak było w tym przypadku, strzał nie powalał, a mimo to Lis nie sięgnął piłki. Dlaczego? Nie wiem czy mamy trenera bramkarzy, ale jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć to służę. Kluczowy jest krok wewnętrzną nogą, nawet minimalny !!! Bez tego nie ma szans sięgnąć słupka. Ten schemat motoryczny powinien być wyćwiczony na poziomie juniora ale widocznie nie jest. Odbicie z miejsca bez wykroku wewnętrzną nogą jest nie efektywne, dużo brakuje żeby pokryć całą bramkę. O ile przy karnym można zakładać że nie było czasu na przesunięcie prawej stopy o 10 cm. to ten sam błąd przy drugiej bramce nie ma już wytłumaczenia. Ten strzał głową Lis złapałby w zęby gdyby potrafił bronić, czyli miał wytrenowane schematy ruchowe. Nie jakieś wyszukane, ale podstawowe. Wykrok wewnętrzną nogą przed interwencją to jest abecadło w przypadku Lisa wydłużające zasięg bardzo wystarczająco. 10 cm za słupek, a on nie sięgnął strzału który wpadł daleko od słupka. Mamy jakiegoś trenera bramkarzy?


Poziom gry pod nowym trenerem zmienił się diametralnie wyniki przyjdą z czasem. Good luck Peter.

mightyvenomous 13.12.2020 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1559582)
Z każda minutą wyglądaliśmy coraz słabiej.
To efekt słabego fizycznego przygotowania drużyny.
(...)
Widać potencjał, ale widać też jak rywal zaczyna nas tłamsić po godzinie gry.
Z tym nie da się do końca roku wiele zrobić.

Mając nadzieję, że jednak będzie lepiej, mam jednak pytanie: czemu wiedząc jak to u nas wygląda z tą kondycją gramy uparcie ten gegenpressing - skoro nie mamy do tego "materiału"?

Czy założenie jest takie, żeby w ciągu 60 (52 w tym meczu) minut, kiedy dajemy radę, nastrzelać goli tak aby jednak mecz zakończyć z przewagą 1 strzelonej bramki ?

Przez te 50-60 minut to się da oglądać ale bez napastnika wykorzystującego co najmniej 60% "setek" z podań/dośrodkowań otwierających drogę do bramki (70% skuteczności z akcji/podań w pole karne czy jego okolicy) - mamy kiepskie te procenty - nie dajemy rady. Punkty uciekają.

Przy Hyballi Żuków odżywa - potrafi chyba z niego zdjąć "klątwę" rzuconą przez Skowronka.

Buksa nie gra bo we wcześniejszych meczach było widać, że jeszcze słaby fizycznie na naszą Ekstraklasę i go zepsują - rzemieślnicy z obron innych klubów niestety łatwo go przepychają - stąd chyba gra Brown-Forbes.

Oby po kolejnym meczu i krótkiej, niestety jak na fundamentalne poprawianie kondycji, przerwie "zimowej" było lepiej.

pawlozm 13.12.2020 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1559609)
Wiele zostało powiedziane ale nikt nie zwrócił uwagi jak straciliśmy bramki. Karny i wrzutka, niby nic do analizy jednak mamy zawodnika który powinien reagować. Boruc swoim zachowaniem sprawił że nasz napastnik zamiast trącić piłkę obok bramkarza tak jak zrobiłby to Frankowski, co dałoby 2:0 d0 przerwy i 3:0 po przerwie wali na siłę przed siebie i nic z tego nie wynika. Karny i wrzutka. Przy karnym bramkarz nie ma większych szans, jednak jeżeli wyczuje róg jego szanse wzrastają bardzo o ile strzelec nie uderzy mocno tuż przy słupku są całkiem niezłe. tak było w tym przypadku, strzał nie powalał, a mimo to Lis nie sięgnął piłki. Dlaczego? Nie wiem czy mamy trenera bramkarzy, ale jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć to służę. Kluczowy jest krok wewnętrzną nogą, nawet minimalny !!! Bez tego nie ma szans sięgnąć słupka. Ten schemat motoryczny powinien być wyćwiczony na poziomie juniora ale widocznie nie jest. Odbicie z miejsca bez wykroku wewnętrzną nogą jest nie efektywne, dużo brakuje żeby pokryć całą bramkę. O ile przy karnym można zakładać że nie było czasu na przesunięcie prawej stopy o 10 cm. to ten sam błąd przy drugiej bramce nie ma już wytłumaczenia. Ten strzał głową Lis złapałby w zęby gdyby potrafił bronić, czyli miał wytrenowane schematy ruchowe. Nie jakieś wyszukane, ale podstawowe. Wykrok wewnętrzną nogą przed interwencją to jest abecadło w przypadku Lisa wydłużające zasięg bardzo wystarczająco. 10 cm za słupek, a on nie sięgnął strzału który wpadł daleko od słupka. Mamy jakiegoś trenera bramkarzy?


Poziom gry pod nowym trenerem zmienił się diametralnie wyniki przyjdą z czasem. Good luck Peter.

Bardzo ciekawa analiza. O tym zapominamy, bo na innych pozycjach są braki widoczniejsze, ale trzeba sobie jasno powiedzieć: nie mamy dobrego bramkarza. Buchal i Lis to przeciętniacy i to tacy słabi przeciętniacy.

Dobry mecz, brawo dla większości zawodników za walkę.
Żukow, Sadlok, Yeboah, - celująco! Frydrych, Plewka - bardzo dobrze! Szot, Mehremic, Savic - dobrze!
8 zawodników. Jest wokół kogo budować.
Jeśli mielibyśmy w tym meczu napastnika to 3:0 i żegnamy legie z kwitkiem. Ciężko będzie pozbyć się zarówno Fatosa i Forbsa więc Felicio można zostawić jako 3 wybór. Do pierwszej 11 trzeba koniecznie sprowadzić napastnika z krwi i kości, w rezerwie Olek.
Chuca, Mak, do tego Silva - tym panom trzeba jak najszybciej podziękować - w ich miejsce 2 mocne transfery (1 na skrzydło, jeden ŚP)
Czwarty transfer jaki jest niezbędny to LO za Abramowicza. Piąty - za Janickiego stoper.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl