Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [II kolejka] Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, 29-08-2020, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10325)

Jontek 29.08.2020 18:45

Moje oceny:

Lis - 3/10 - Kolejny słaby mecz, po raz kolejny napiszę - jego miejsce jest w pierwszej lidze. Zawalił przy drugiej bramce. Karnych nie oceniam. Na słabą notę składa się też beznadziejna gra nogami. Wznowienia gry słabe, a wybicia w trakcie gry trafiały regularnie do rywali.


Sadlok - 3/10 - Miał jedną fajną akcję w ofensywie i tyle. W defensywie równia pochyła.


Janicki - 2/10 - Wierzyłem, że w tym sezonie się odbuduje. Eee tam... Asysta przy pierwszej bramce, nie popisał się przy drugiej. Do tego kilka błędów, których przeciwnik nie wykorzystał. Bardzo słabo.


Klemenz - 3/10 - Solidniejszy od Janickiego, niemal bez błędów. Ale co z tego, skoro jak już ma popełnić błąd to robi karnego?... Słabo. Nasza defensywa nie istnieje.


Szot - 4/10 - Za karnego go nie winię, zawalił Janicki. Trochę dymu robił w ofensywie, w defensywie ma dużo do nadrobienia. Lepiej stawiać na niego niż na Burligę/Niepsuja. Ale jeśli Gruszkowski będzie lepszy to Szot na ławę.


Basha - 4/10 - Jeden strzał, trochę odbiorów i trochę błędów. Daleko od formy.


Żukow - 3/10 - Nadal szeregowy, a nie generał. Cień zawodnika. Kolejne głupie błędy, w ofensywie nic do zaoferowania.


Savić - 2/10 - Pierwsza połowa to kryminał, wszystko psuł. W drugiej połowie tak samo. Podwyższam ocenę o 1 za wypracowaną setkę dla Beqiraja, ale to tylko jedna akcja, która nie zmienia kilkudziesięciu minut kryminału.


Błaszczu - 4/10 - Dzisiaj wyłączony z gry. A do tego rożne/wolne słabo bite. Motorycznie też już słabiutko.



Yeboah - 7/10 - Szkoda, że ma siłę tylko na 45 minut. Jedyny piłkarz dzisiaj w naszej drużynie. Widać jakość, zrobił bramkę. Świetna technika. Jak zgra się z drużyną i poprawi kondycyjnie to będzie dużo pożytku z niego.



Beqiraj - 1/10 - Kartofel. Złom. Oldboy. Wrak. Poruszał się jak kloc, nic nie dał zespołowi, zepsuł setkę w taki sposób, że aż wstyd. Ech...


ZMIANY


Mak - 5/10 - Zaimponował akcją zaraz po wejściu, później jeszcze jeden fajny rajd. Trochę mało, ale przynajmniej widać było chęć walki.


Jean Carlos - 3/10 - Spędził na boisku ponad 15 minut. Tyle można o nim napisać. Zero czegokolwiek.


Buksa - za krótko - Nie zdążył zrobić czegokolwiek przez kilka minut.


Burliga - za krótko - Wszedł na kilka minut i zdążył sfaulować przeciwnika kilka metrów przed polem karnym. Bury, wracaj na ławkę i się już nie podnoś.

TRENER


Skowronek - 1/10 - Stoi przy linii i się głupio gapi. Zero reakcji. Zmiany? Cztery. 64, 74, 86 i 86 minuta. Przecież to totalna porażka. Równie dobrze przy linii mógłby stać pies. Nadal ZERO stylu, brak wypracowanych schematów. Skład wyjściowy pod twittera, reakcja zmianami to kompromitacja. Nie widać chemii między nim a zawodnikami. Nie wierzę, że cokolwiek może zmienić ze swoim zje*anym charakterem. Na ławce miał tylko 2 młodzieżowców (Śląsk 5), bo nie lubi Pawłowskiego.

it 29.08.2020 18:48

IMO mecz w naszym wykonaniu lepszy niż z Jagą, ale też Śląsk znacznie niż Jaga lepszy. Przypominam, że w pierwszej kolejce ograli 2-0 Piasta.
Oczywiście nie znaczy to, że graliśmy dobrze, ale nieco lepiej niż wcześniej, a bramki tracimy po głupich własnych błędach.

enzo 29.08.2020 18:50

Fajnie, że pozyskaliśmy Beto do ataku.

Jontek uważa, że jak Yeboah zgra się z drużyną, to będzie dawał jeszcze więcej. Ja się pokuszę o stwierdzenie, że jeżeli się z nami porządnie "zgra" to podzieli los m.in. Żukowa, który w momencie przyjścia do Wisły wciągal ligę nosem.

Wojtas 29.08.2020 18:53

Niewiem ktory raz to pisze ,ale dopoki nie znajdziemy normalnego bramkarza ,takiego zwykłego co ma 2 nogi ,2 rece i 1 głowe ,bo ani Lis ani Buchalik tego nie maja to bedziemy tracic takie babole caly czas,jak juz od 3 lat tracimy.Niewiem jak w klubie nie widza tego ze Wisle potrzebny jest bramkarz bo od tego wszytsko sie zaczyna i kończy.

nowak 29.08.2020 18:58

Większość meczu gramy na stojąco wybijając głupie piłki do przodu bez pomysłu.

Brak pomysłu na gre, brak pomysłu na zmiany. To co robi Skowronek tego nie wie nikt.

1 bramka Janicki nikt nie wyciągnął wniosków na jago temat z poprzedniego sezonu
2 bramka lis

3 tutaj trudno mi ocenić

Najlepsi na boisku Yeboah będą z niego ludzie
Sadlok pracował cały mecz tylko jako kto bo chyba jako skrzydłowy

Największa porażka
Beqiraj potwierdzam słowa kolegi wyżej typowy Kartofel szkoda tylko kasy na niego już więcej w poprzednich meczach robili Olek czy Tupta

Reszta na swoim poziomie

Kolejny sezon walka w dolnej części tabeli bo tutaj już nic się zmieni przy skowronku chyba że przyjdzie ktoś kto to naprawde poukłada i będzie miał twadą rękę że piłkarzyki zaczną wreszcie walczyć a nie stać

Markus 29.08.2020 18:59

Od dawna wiadomo, że mamy bardzo słabych piłkarzy. Teraz zaś okazało się, że mamy również trenera, który kompletnie nie potrafi reagować na wydarzenia i sytuację na murawie. Trzymanie na boisku na siłę beznadziejnego Beciraja, czy słabiutkich i zagubionych lub robiących koszmarne błędy Janickiego, Savica, czy Szota, a także tolerowanie dramatycznie pasywnej gry na stojąco, brak jakiegoś sensownego taktycznego ustawienia zespołu, były przerażające u Skowronka.

ciastek88 29.08.2020 19:09

Możemy zmienić trenera ale co to da ?

Nie bronię Skowronka ale czy jakikolwiek trener zrobi wynik mając w obronie Janickiego, Klemenza, Sadloka i Lisa ?
Chyba , że chcemy kolejnego Stolara ze swoim " oni nam 4 to my im 5 " .

Po zimie nasi włodarze potrafili wyciągać wnioski i sprowadzono Herberta a teraz ? Rozumiem , że przez pół roku nasi stoperzy tak się rozwinęli , że wystarczyło uzupełnić skład Adim , który kluby zmienia co pół roku ??

Przypomnę tylko , że Beciraj i Adi mają tego samego agenta i efekt będzie taki , że będziemy się męczyć w tym sezonie ze szrotem w napadzie i na stoperze. Oba te transfery są śmierdzące na kilometr.

rafkur 29.08.2020 19:12

....a jak można ściągać Jugola jak wreszcie zaczyna grać? Jak można trzymać ten wóz z węglem cały mecz jak nic nie wnosi? Nie najeżdżałem na Skowronka wcześniej bo byłem świadomy, że na lepszego pewnie nas nie stać. Po dzisiejszym meczu stwierdzam - albo jest ślepy i ma audio-transkrypcję na ławce albo jest durniem.
Ten mecz był do wygrania z palcem w dupie. Tylko trzeba było grać w 11 .....

Merkury 29.08.2020 19:13

Markus, kto by nie wszedł będzie pyta. Sam napisałeś że mamy słabych piłkarzy. Mnie przeraża że trio zamiast budować struktury klubu bawi się w zarządzanie przecież ilość błędów popełnionych przez tych Panów jest ponad przeciętny.

Elefant 29.08.2020 19:18

Dziś otłuszczony Pan z nr 11 zluzował Sergio Branco w kategorii "najgorszy występ W Wiśle w XXI wieku". Przebił dno i nawet nie próbował zastukać od spodu.

Drużyna wygląda na taką, która jest w totalnej rozsypce.
Na zmianę trenera nie liczę, dostał publicznie list żelazny i nikt się z tego nie wycofa.
Jutro nowa tura sprzedaży karnetów...

Najgorsze jest to, że naszemu trenerowi kompletnie odcina prąd, jak tylko coś źle idzie.

krysztal 29.08.2020 19:29

Zagryze zęby jeszcze ....a przez te dwa tygodnie

Chorynatrzykolory 29.08.2020 19:33

Tak jak ktoś pisał ten Beqiraj to taki nie wypał jak Serge branco z tym,ze Branco był na pół roku a nie na ....a dwa.
Skowronek odleciał przy 1:1 i przy calkiem niezłej (jak na nasz szajs) grze zmienia Savica w chwili gdy ten gość w końcu poczuł grę i zrobił dwie fajne akcje,trzeba było mu dać trochę więcej czasu,tak samo smienil Yeboaha, Silva wszedł i dramat. kolejna sprawa ,jak można było po tak kompromitujacym sezonie w defensywie zostawić ....a w klubie Janickiego ,lub Klemenza w pierwszym składzie.Ja nie mam pytań , w tym sezonie nie spadniemy ale za rok już na pewno...po tym wybiciu Piłki Janickiego i w ogóle po całokształcie mam nadzieję ,że już go nie zobaczę więcej w pierwszej jedenastce, ,,co do Beqiraja jeszcze..jak można trzymac na boisku kogoś kto przez pół godziny nie miał piłki przy nodze, nie ma siły absorbować obrońców nawet nabiegajac podczas stalych fragmentów oraz nie oddaje strzału z siedmiu metrów jakiegokolwiek nawet ....a w bramkarza!!

AS82 29.08.2020 19:34

Beqiraj :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:: rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Przyż on ma z 10 kg nadwagi , ja nie wiem jak oni mogli z takim piłkarzem podpisać kontrakt...
Zjebał setke na 2-1 dla nas , potem sięwszystko posypało.

Najlepszy na boisku Yeboah , fajnie zagrał Szot
Savić też raczej póki co gra jak ogór..

Merkury 29.08.2020 19:39

Mówiłem że gość jest grubasem jak on zdał testy. Właściciele ogarnięcie musi szybko przyjść. Zero wzmocnień.

Pulpet 29.08.2020 19:53

Z sektora C całą pierwszą połowę przyglądaliśmy się z kumplem imć Beqirajowi...
Totalne zero. Zero pomocy w defensywie, zero pomysłu na atak. Koleś - już pomijając nadwagę - wygląda jakby kompletnie nic nie ogarniał!!! Na dodatek permanentnie stał za obrońcami jakby nie wiedział, że istnieje takie coś jak spalony.

I tenże kloc gra pełne 90 minut. To jest kompromitacja Skowronka, sorry, ale już na drugą połowę nie powinien wychodzić.

Na duży plus, że Dawid Szot złapał taką pewność siebie i nie wygląda już na boisku jak przestraszone dziecko, nie ucieka od piłki, nie chowa się.

Gorlicki Wiślak 29.08.2020 20:02

Gdzie można sprawdzić ile km. przebiegł dzisiaj Beciraj?
I jak to wypada na tle reszty którzy grali całe spotkanie?

santiago_1986 29.08.2020 20:10

Jak my mamy wygrać, jeżeli mamy wóz z węglem z przodu - k!@#$ nie pamiętam tak słabego występu piłkarza. Do tego notoryczne dziury w obronie i jak zwykle notoryczne prezenty dla przeciwnika. Czarę goryczy przelał pseudo trener trzymając wóz na boisku do końca - przecież każdy z nas po pierwszej połowie widział, że gość się nie nadaje (pytanie czy się nie nadaje na teraz czy wogóle).

Jak mam widzieć takie błędy Janickiego to wolę już Hoyo - przy takich babolach będzie się przynajmniej uczył.

Blixa 29.08.2020 20:13

Brak slow.

skarabeus 29.08.2020 20:22

Urwa, od czego tu zaczac.

Moze najpierw od pozytywow?


- Yeboah... yeba...niutki :D taka ksywe dzisiaj dostal, bo dawno u nas nie bylo takiego wiatru na skrzydle. Na nasze standardy to jest mount everest!

- Szot... wiecej niz pozytywnie. Oczywiscie, bledy popelnial, i popelniac bedzie. Ale widac w chlopaku potencjal i mozliwosci. Na pewno lepszy wystep niz Burligi z Jaga.



Wiecej pozytywow to ja nie dostrzeglem... no moze jeszcze tyle ze zagralismy nieco lepiej niz z Jagiellonia.



Teraz lecim z parodia, ktora serwuje ptaszynka.

Wystawiamy dwoch de facto defensywnych przecinakow - Basha i Zhukov. Obaj potrafia zagrac pilke do przodu. A Kuba wraca sie glebiej od nich momentami. Czegos tu urwa nie rozumiem. Jesli Kuba ma grac na 10tce to niech tam gra, a nie dubluje pozycje po czym nie ma komu w srodku pola grac pilka...



Wymiennosc pozycji... Trio Savic, Kuba, Yeboah maja pelne predyspozycje zeby sie miksowac. Czemu tego bylo tak malo, skoro Kuba schodzil do bokow?



Gramy jakis tam atak pozycyjny. Brak przyspieszenia podaniem prostopadlbym. Klepiemy albo w srodku pola albo do boku. Jedyne co bylo dobre to kilka przerzutow w tym jeden Yeboaha.



Savic i Beqiraj - obaj maja ten sam problem. Nie sa gotowi do gry. Maja mniejsze lub wieksze zaleglosci kondycyjne i nie powinni grac od poczatku. Ok, Beqiraja jestem w stanie zrozumiec w pierwszym skladzie. Ale skoro dawal druzynie 0 to az sie prosilo wpuscic Olka.
Savicia za to zdjal w najgorszym mozliwym momencie, kiedy facet w koncu zlapal dwie dobre akcje, wylozyl patelnie Beqirajowi i pozniej mial dobry wjazd w pole karne. Zamiast budowac chlopaka to go troche dojechal.

Do kamyczka zmian... prosilo sie kogos z dwojki Basha-Zhukov zdjac i wpuscic chocby Kuveljicia.



Janicki... asysta przy karnym. Potem niepotrzebne zejscia do linii i otworzenie srodka pola... Obronnie dalej gramy piach. Dalej formacje daleko od siebie i nadal nie ma wspolpracy, asekuracji. Dostac 3 bramki z defensywnie grajacym Slaskiem... sztuka.



Reasumujac. Zamiast grac swoja pilke dostosowujemy sie kolejny raz do przeciwnika i kolejny raz wychodzi to bokiem. Zmiany trener robi pozno i fatalne. Desygnuje do gry zawodnikow, ktorzy nie sa gotowi.



#skowronekout

skarabeus 29.08.2020 20:38

PS.
Jeczcze zapomnialem o stalych fragmentach gry. Ile tego bylo? Nascie? Ile strzalow? ZERO.

ciastek88 29.08.2020 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1555747)
PS.
Jeczcze zapomnialem o stalych fragmentach gry. Ile tego bylo? Nascie? Ile strzalow? ZERO.

Jeszcze nie przyzwyczaiłeś się , że SFG w Wiśle od kilku lat to parodia ? Oczywiście nie ma to związku absolutnie żadnego z tym , że w większości maczał przy nich palce Sadlok :P

skarabeus 29.08.2020 20:47

Jakos zawsze mialem problem z miernoscia :P a raczej z akceptacja miernosci :P

Generalnie zalozenie powinno byc takie ze trener jest od tego, zeby zespol stawal sie z kazdym meczem lepszy. Jesli wiemy, ze nie stwarzamy zagrozenia przez SFG, bo po prostu nie mamy ich wycwiczonych, to grajmy je krotko i budujmy akcje.
Chociaz sie na kontry nie bedziemy nadziewac :/


BTW, na czym polega idea przebiegania nad pilka Sadloka? Zgadzam sie z komentarzem meczu, ze to nic nie wnosi, a Sadlok moglby stanac przed polem karnym bo jednak ma .......ncie z dystansu.

Cycu 29.08.2020 21:42

Czy Paweł Brożek zakończył już karierę?

Cytując klasyka: "Tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić!"

FraMat 29.08.2020 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cycu (Post 1555766)
Paweł Brożek zakończył już karierę?

Podejrzewam, że w obliczu tego, co mamy dzisiaj to i Żurawski by się przydał

Karherop 29.08.2020 22:21

Pozytywy:
1. Yeboah to będzie kocur
2. Savic się rozkręci
3. Wyglądaliśmy lepiej niż z Jaga

Negatywy:
1. Nie mamy napastnika
2. Nie mamy środkowych obrońców
3. Nie mamy bramkarza.

Jeśli nie ściągniemy napastnika, to dałbym nawet z przodu Savica, czy Yeboaha. Ktokolwiek niech tam gra, ale nie ten wóz z weglem

Co takiego wybronił ostatnio Lis/Buchalik by nawet nie dać szansę w 1 spotkaniu Brodzie?

No o kwestia obrony... Tutaj trzeba łudzić się na transfer last minute. Bo z tym co mamy to max naszych mozliwosci to 10-12 miejsce. O ile na bokach jeszcze to jakoś wygląda tak środek to dramat.

luke1906 29.08.2020 22:41

13 rzutów rożnych i żadnego zagrożenia, ani jednego strzału głową po kilkunastu dośrodkowaniach. Dramat.

Obrona jest skandaliczna, ale podejrzewam, że wyglądałaby trochę lepiej gdyby nie parodysta za ich plecami.
Ktoś jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego nasz wirtuoz nie raczył ruszyć dupy i wybiec do piłki przy bramce na 1-2? Miałem wrażenie, że z sektora bym zdążył przed Pichem.
Z takimi bramkarzami to my daleko nie zajdziemy, 3 mecz i 3 szmaty w siatce.

O Skowronku to nawet szkoda pisać. Ciekawe co miały wnieść 2 zmiany po bramce na 1-3? Czy nie powinny być 10minut wcześniej? Czy on w ogóle ma jakąś koncepcję? Z Boguskim na szpicy byśmy lepiej wyglądali niż z tym spasionym Jugolem.

I co to za .......enie, że drużyna zareagowała dobrze po meczu? A uj mnie to obchodzi jak reagują w szatni, szkoda, że nie reagowali na boisku... Zresztą to kłamstwo, gdyby rzeczywiście zareagowali jak należy, to by wyszedł ze śliwą pod okiem na konferencję.

santiago_1986 29.08.2020 23:11

Dodam, że wliczając poprzedni sezon był to 6 mecz bez zwycięstwa - w tym czasie w oficjalnych meczach (łączenie z PP) odnotowaliśmy 4 porażki i 2 remisy czyli 2/18 pkt bramki 5:11. Do rekordu nie jest daleko.

sevenheaven 29.08.2020 23:12

Co do Lisa to zgodzę się z kolegą wyżej.. Z trybun wyglądało to tak jakby 5 razy zdążył do tej piłki dobiec.. Muszę obejrzeć powtórki bo nie wiem co tam się odjebalo..
Nikt nie zwrócił też uwagi na jedną rzecz.. Klemenz bardzo często włącza się do ataku i znajdował przed polem karnym, zastępować go wtedy na obronie basha.. Nie wiem czy takie założenia były taktyczne ale wyglądało to jakby była samowolka i Klemenz zagubiony jak dziecko we mgle

krakus76_ 29.08.2020 23:14

Gdzie Wy tam widzicie nadwagę ?

https://wisla.krakow.pl/uploads/gall...290820_049.jpg

Kac 29.08.2020 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez santiago_1986 (Post 1555777)
Dodam, że wliczając poprzedni sezon był to 6 mecz bez zwycięstwa - w tym czasie w oficjalnych meczach (łączenie z PP) odnotowaliśmy 4 porażki i 2 remisy czyli 2/18 pkt bramki 5:11. Do rekordu nie jest daleko.

po przerwie obawiam sie, ze sie zblizy do rekordu... ten czlowiek nie ma juz pomyslu na gre i jakies zmiany


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl