Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXXIII kolejka] Górnik Zabrze - Wisła Kraków, 27-06-2020, 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10306)

Arek95 26.06.2020 08:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Toeju (Post 1552958)
W takim razie wymień, kto w naszej lidze Twoim zdaniem jest lepszy od Papszuna. Mowa o polskich trenerach. Najlepiej z uzasadnieniem.

Z przykładów na chwilę obecną! mogę podać chociażby:
Waldemar Fornalik -Trener, który robi robotę z drugim kolejnym klubem i który paroma odpadami z Esy składem powinien oscylować w połowie tabeli. Przemyślane a co za tym idzie trafione transfery niemal za darmo, a w dodatku wykorzystanie w pełni potencjału poszczególnych graczy czy to parę lat temu w Chorzowie czy teraz w Gliwicach zaowocowało, że o Fornaliku i jego ekipach co rok mówi się w kontekście zdobycia MP. W kadrze mu nie poszło? Sorry, ale od parunastu lat raczej nikomu nie wychodzi... I zanosi się że długo nie będzie.
Michał Probierz - Pomimo specyficznego stylu wypowiedzi, regularnego męczenia kibiców swoimi uzasadnieniami czemu to w meczu nie wyszło już 4 rok z rzędu z drugim klubem jest w czubie tabeli. Warsztatem sprzed X lat gdzie trener miał twardą rękę i miał być w szatni najważniejszy w Białymstoku do ostatnich kolejek bił się o mistrza, a z sąsiadką osiąga historyczne dla wyniki.
Maciej Skorża - Jak na realia naszej ligi trener bardzo dobry, w końcu 3x mistrzostwo, 2x puchar i 1x superpuchar mówią same za siebie. Warsztat trenerski miał serio niezły, a z trzema klubami bił się na najwyższe cele niemal do ostatnich kolejek w lidze. Pieniądze zrobily swoje i ciągnie go na ZEA jednak gdyby u nas w tej chwili przejął stery w Gdańsku, Białymstoku czy Szczecinie z paroma transferami mógłby zrobić ciekawy zespół w walce o MP.
Jacek Magiera - Jako trener elki zrobił dwa razy z rzędu Mistrzostwo i dołożył jeden puchar. Dla mnie gość może mieć papiery na dobrego trenera bo jako wzór i warsztat do naśladowania wzoruje się na poczynaniach "młodego" Smudy z czasów trenerki u nas lub Widzewie. Szczególnie na plus u niego było przygotowanie fizyczne i treningi rozpisane z ogromną dokładnością jeżeli chodzi o detale.
Dopiero gdzieś po tych gentelmanach jest szanowny trener Papszun.

Uzasadnienie było, więcej przykładów nie chciało mi się szukać, ponieważ nie mam czasu. Papszun ma teraz swoje 5 minut i chce je wycisnąć jak cytrynę w pełni je wykorzystując. Jednakże on NIC nie osiągnął na płaszczyźnie Ekstraklasy, tak samo jak Bartoszek czy Mamrot... Żaden z nich nie ma mistrzostwa, pucharu czy czegokolwiek. Największe jego osiągnięcie to awans z 1-szej ligi i to wszystko. On nie jest żadnym wyróżniającym się z trenerów w lidze oprócz biadolenia o koronawirusie w ostatnich miesiącach oraz hypem dziennikarzy na temat fantastycznych wyników Rakowa w paru spotkaniach...

Ponad to wątek w którym się wypowiadamy ma dotyczyć spotkania Górnik - Wisła, a nie najlepszego Polskiego trenera w Ekstraklasie. Zatem zakończmy dywagacje na ten temat.

Arkadiusz.Czerepach 26.06.2020 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1552952)
"Pana Trenera"? Jeszcze trenera wielką literą...:haha::haha::haha: Gość jakich wielu, a raptem mu wyszedł jeden sezon w naszej lidze ogórkowej i jeden z lepszych Polaków w lidze? To równie dobrze na tym samym piedestale stawiani byli kiedyś między innymi Ojrzyński, Bartoszek czy nawet Probierz... Z całym szacunkiem do chłopa ale jakby z tym rakowem wjechał jako beniaminek w puchary to można jeszcze polemizować, że ma warsztat...

ale ty sledzisz cokolwiek poza ekstraklasa ?

facet jest autorem awansu Rakowa z drugiej ligi via pierwsza do ekstraklasy , w ciagu 5 sezonów , cały czas umiejetnie czyszcząc i modyfikujac sklad zespolu adekwatnie do klasy rozgrywkowej , juz sam fakt utrzymania stołka 5 sezonów w jednym klubie jest w PL sporym osiągnięciem

awanse Rakowa sa przemyślane , nic na hura , jako bieniaminek zrobił spokojne utrzymanie , czego chcieć więcej

ogólnie od Rakowa pod aktualnym właścicielem dużo drużyn mogłoby się sporo nauczyć w temacie zarządzania

Cycu 26.06.2020 15:39

Górnik jest w gazie i dobrze gra (remisy z Lechią i Piastem, potem wygrane z Legią, Koroną i ŁKS) i walczy o wygranie grupy z Rakowem. My natomiast dopiero się rozkręcamy i gra jest daleka od tego co było przed pandemią.

Gdyby obiektywnie oceniać to przegramy, ale to jest Ekstraklasa :)

Padło tu pytanie czy oszczędzić niektórych piłkarzy na późniejsze mecze, tylko wszyscy wiemy jak się to skończy gdy zabraknie np. Kuby ;)

Toeju 26.06.2020 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1552962)
Z przykładów na chwilę obecną! mogę podać chociażby:
Waldemar Fornalik -Trener, który robi robotę z drugim kolejnym klubem i który paroma odpadami z Esy składem powinien oscylować w połowie tabeli. Przemyślane a co za tym idzie trafione transfery niemal za darmo, a w dodatku wykorzystanie w pełni potencjału poszczególnych graczy czy to parę lat temu w Chorzowie czy teraz w Gliwicach zaowocowało, że o Fornaliku i jego ekipach co rok mówi się w kontekście zdobycia MP. W kadrze mu nie poszło? Sorry, ale od parunastu lat raczej nikomu nie wychodzi... I zanosi się że długo nie będzie.
Michał Probierz - Pomimo specyficznego stylu wypowiedzi, regularnego męczenia kibiców swoimi uzasadnieniami czemu to w meczu nie wyszło już 4 rok z rzędu z drugim klubem jest w czubie tabeli. Warsztatem sprzed X lat gdzie trener miał twardą rękę i miał być w szatni najważniejszy w Białymstoku do ostatnich kolejek bił się o mistrza, a z sąsiadką osiąga historyczne dla wyniki.
Maciej Skorża - Jak na realia naszej ligi trener bardzo dobry, w końcu 3x mistrzostwo, 2x puchar i 1x superpuchar mówią same za siebie. Warsztat trenerski miał serio niezły, a z trzema klubami bił się na najwyższe cele niemal do ostatnich kolejek w lidze. Pieniądze zrobily swoje i ciągnie go na ZEA jednak gdyby u nas w tej chwili przejął stery w Gdańsku, Białymstoku czy Szczecinie z paroma transferami mógłby zrobić ciekawy zespół w walce o MP.
Jacek Magiera - Jako trener elki zrobił dwa razy z rzędu Mistrzostwo i dołożył jeden puchar. Dla mnie gość może mieć papiery na dobrego trenera bo jako wzór i warsztat do naśladowania wzoruje się na poczynaniach "młodego" Smudy z czasów trenerki u nas lub Widzewie. Szczególnie na plus u niego było przygotowanie fizyczne i treningi rozpisane z ogromną dokładnością jeżeli chodzi o detale.
Dopiero gdzieś po tych gentelmanach jest szanowny trener Papszun.

Uzasadnienie było, więcej przykładów nie chciało mi się szukać, ponieważ nie mam czasu. Papszun ma teraz swoje 5 minut i chce je wycisnąć jak cytrynę w pełni je wykorzystując. Jednakże on NIC nie osiągnął na płaszczyźnie Ekstraklasy, tak samo jak Bartoszek czy Mamrot... Żaden z nich nie ma mistrzostwa, pucharu czy czegokolwiek. Największe jego osiągnięcie to awans z 1-szej ligi i to wszystko. On nie jest żadnym wyróżniającym się z trenerów w lidze oprócz biadolenia o koronawirusie w ostatnich miesiącach oraz hypem dziennikarzy na temat fantastycznych wyników Rakowa w paru spotkaniach...

Ponad to wątek w którym się wypowiadamy ma dotyczyć spotkania Górnik - Wisła, a nie najlepszego Polskiego trenera w Ekstraklasie. Zatem zakończmy dywagacje na ten temat.

Z trenerów aktualnie zatrudnionych w lidze wymieniłeś dwóch. W takim razie śmiało mogę potwierdzić, że teza postawiona przez użytkownika pepe72 okazała się trafiona.
Nie wiem jak dokładnie wygląda warsztat trenera Papszuna, bo zwyczajnie mnie to nie interesuje. Mecze Rakowa oglądam tylko wtedy, gdy grają z nami. Jednak, jak już Czerepach wspomniał, jest w klubie od 5 lat, robiąc z każdym kolejnym sezonem krok w przód. Z tego co wyczytałem poukładał klub w swój sposób i kto wie jak daleko zajdzie.
Nie ma co porównywać osiągnięć Papszuna z osiągnięciami m.in Skorży czy Magiery - inny materiał zawodniczy i inne budżety mają do dyspozycji.



Wracając do samego meczu z Górnikiem, nie ma meczy łatwiejszych i trudniejszych. W każdym meczu gramy o 3 punkty i na 3 punkty jutro liczę. ;)

El'kabat 27.06.2020 08:23

Będzie mega ciężko, ale za wszelką cenę robimy 3 pkt i raczej już względny spokój po wczoraj ;)

Patryko 27.06.2020 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1552998)
Będzie mega ciężko, ale za wszelką cenę robimy 3 pkt i raczej już względny spokój po wczoraj ;)

Nawet punkt zdobyty dzisiaj (przy wynikach z wczoraj) stawia nas w bardzo komfortowej sytuacji.

pepe72 27.06.2020 12:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1553000)
Nawet punkt zdobyty dzisiaj (przy wynikach z wczoraj) stawia nas w bardzo komfortowej sytuacji.

Punkt zdobyty dziś, mecz z ŁKSem w przyszłej kolejce i grupa spadkowa gra tylko o premie za zakończony sezon.

El'kabat 27.06.2020 12:39

Postarajmy się lepiej dzisiaj, bo tak wszyscy nastawiamy się na pewne punkty z Łksem, Koroną i Arką, a może być jeszcze nerwowo.

sandomingo 27.06.2020 13:31

No dokładnie. Nie wiem dlaczego wszyscy uważają. 3 punkty w Łodzi za pewnik. My możemy przegrać z każdym. Dzisiaj punkcik byłby supercenny...Potrzeba nam 5 punktów do utrzymania

pepe72 27.06.2020 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1553004)
No dokładnie. Nie wiem dlaczego wszyscy uważają. 3 punkty w Łodzi za pewnik. My możemy przegrać z każdym. Dzisiaj punkcik byłby supercenny...Potrzeba nam 5 punktów do utrzymania

4 też powinny wystarczyć.

!!IRIVER!! 27.06.2020 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1553004)
No dokładnie. Nie wiem dlaczego wszyscy uważają. 3 punkty w Łodzi za pewnik. My możemy przegrać z każdym. Dzisiaj punkcik byłby supercenny...Potrzeba nam 5 punktów do utrzymania

Dlatego że to zespół na poziomie 3 ligi i każdy kto z nimi traci pkt to frajer lub z Cracovii.

pepe72 27.06.2020 16:21

Właśnie dostali od zmobilizowanego Płocka.

Patryko 27.06.2020 19:51

Gra Maćka Sadloka w pierwszej połowie to jakiś dramat. Miejmy nadzieję, że przerwa Kuby nie będzie długa...

RAF 27.06.2020 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1553008)
Gra Maćka Sadloka w pierwszej połowie to jakiś dramat. Miejmy nadzieję, że przerwa Kuby nie będzie długa...

Ogolnie gramy bardzo slabo. Dzieki Bogu ze jeszcze gorzej graja i Korona i Arka ze o LKS-ie nie wspomne.

Potrzeba u nas gruntownych zmian.

Blixa 27.06.2020 20:07

Bez Kuby do konca sezonu. Przechlapane na maksa.

AOT 27.06.2020 20:11

Ale asysta Bogusia. Miód malina :)

AS82 27.06.2020 21:00

Asysta Bogusia = dotknięcie Boga ! :D

zbyszek93 27.06.2020 21:05

Uff, no to chyba pozamiatane w kwestii utrzymania.

pepe72 27.06.2020 21:05

No to po ptokach.
Utrzymanie mamy praktycznie zrobione.

Szneka 27.06.2020 21:14

Rafał Boguski najlepszym zawodnikiem meczu. Był dziś wszędzie.Jeszcze Basha kandydował ale asysta Bogusia przesądziła, że wg mnie był najlepszy

!!IRIVER!! 27.06.2020 21:14

Przede wszystkim śledzie muszą wszystko wygrać... wydaje się to irracjonalne po tych ich dotychczasowych popisach. Korona już tylko matematycznie, spuścimy ich jeśli zdobędziemy choćby 1pkt w 4 kolejkach, co stanie się już w piątek... Brawo za drugą połowę!

Wojtas 27.06.2020 21:19

Arka ma do nas 9 pkt,Korona 12

teoretycznie dopóki piłka w grze i tak dalej,ale juz praktycznie jestesmy w ogródku

brawa za druga polowe,dali rade

teraz Łodz i tam nie przegrac, bo pozniej Korona-Arka i tam juz ktos odpadnie.

mitmichael 27.06.2020 21:58

Nie spodziewałem sie 3 punktow w Zabrzu a pierwsza polowa tylko to potwierdzała. Co im zrobił Skowronek w przerwie to tylko on wie, wyszła całkiem inna druzyna, jakby ja ktos podmienił. Teraz to juz tylko katastrofa moze spowodowac nasz spadek

Marek96 27.06.2020 22:04

Pytanie czy zrobił to skowronek czy Kuba :)

Jaroo1 27.06.2020 23:19

Pozdro dla płaczków, którzy wieszczyli spadek jeszcze 1-2 kolejki temu. Jesteście zajebiści. Niestety 4 kolejki do końca i już musi być dupa cicho bo utrzymanie raczej pewne.

TommyTSW 27.06.2020 23:41

ja widzę to tak że Górnik za dużo energii rzucił na pierwszą połowę, mieliśmy farta że było 0.przerwa to motywacja na Górnik z pierwszej połowy jednak im trochę ubyło stąd więcej naszej kontroli.8 pkt pomyłki na 12 do zdobycia, bardzo ważne zwycięstwo i spokój na przyszłe kolejki.

Levis88 28.06.2020 07:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marek96 (Post 1553023)
Pytanie czy zrobił to skowronek czy Kuba :)

Też tak to widzę.

caucus 28.06.2020 08:37

Górnik zaczął już puchnąć pod koniec pierwszej połowy. Dali z siebie wszystko przez pierwsze pół godziny i rzeczywiście może z większym pechem byśmy schodzili na przerwę z dwubramkową stratą.

Ale wczoraj pokazaliśmy to, co często - tak się przynajmniej mówi - jest pierwszym krokiem do sukcesu: dobrego bramkarza i napastnika. W pierwszej połowie pomógł Lis, w drugiej - Turgeman. Tak mądrego napastnika nie mieliśmy od dawna. Klepa, utrzymanie piłki, wyjście na pozycje. Gość ma najważniejsze rzeczy. Już za nim tęsknię.

I druga sprawa: w końcu mieliśmy na boisku dwóch gości, którzy choćby w małej części przypominają skrzydłowych i nie potrzebują piłki w każdej akcji. Boguski i Hołownia rozciągali obronę Górnika, miał miejsce środek pola i Turgeman.

Fajny mecz Chuci, wygląda na to, że pomyliliśmy się w ocenie potencjału. Liczyliśmy na gościa, który dostarcza ostatnie podanie, wchodzi w drugie tempo i strzela gola, a tu jest głębszy rozgrywający. Ten, co podaje przed asystą. Jego mądre zgranie otworzyło nam boisko przy golu.

Fajny mecz, brawo Wisło, brawo Arczi Skowronek.

Arkadiusz.Czerepach 28.06.2020 08:43

nie wiem czy nei popełnie bluźnierstwa , ale korzystnie wyglądała zamiana Kuby na Boguskiego (tak, wiem jak to brzmi)

w poprzednich slabszych meczach brał on cała gre na siebie, ale co pokazała wczorajsza druga połowa , jesteśmy juz w takiej dyspozycji , że gra bardziej drużynowo jednak jest efektywniejsza

Kuba w pierwszej połowie zachowywał sie jak taki lepszy Małecki (ok , w c*uj lepszy)

Mixu 28.06.2020 10:39

Basha profesor i to on powinien zostać graczem meczu. Co do Boguskiego to w drugiej połowie po tej asyscie zagrał dobrze tak jak i cała drużyna, chociaż na początku miał takie zagrania że wydawało się że to będzie "Bogusiowy" mecz ;) Jeśli w taki sposób by grali jak w drugiej połowie większą część następnego sezonu to bilibyśmy się o mistrza.

Szybkościowo wyglądamy słabo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl