![]() |
Cytat:
Waldemar Fornalik -Trener, który robi robotę z drugim kolejnym klubem i który paroma odpadami z Esy składem powinien oscylować w połowie tabeli. Przemyślane a co za tym idzie trafione transfery niemal za darmo, a w dodatku wykorzystanie w pełni potencjału poszczególnych graczy czy to parę lat temu w Chorzowie czy teraz w Gliwicach zaowocowało, że o Fornaliku i jego ekipach co rok mówi się w kontekście zdobycia MP. W kadrze mu nie poszło? Sorry, ale od parunastu lat raczej nikomu nie wychodzi... I zanosi się że długo nie będzie. Michał Probierz - Pomimo specyficznego stylu wypowiedzi, regularnego męczenia kibiców swoimi uzasadnieniami czemu to w meczu nie wyszło już 4 rok z rzędu z drugim klubem jest w czubie tabeli. Warsztatem sprzed X lat gdzie trener miał twardą rękę i miał być w szatni najważniejszy w Białymstoku do ostatnich kolejek bił się o mistrza, a z sąsiadką osiąga historyczne dla wyniki. Maciej Skorża - Jak na realia naszej ligi trener bardzo dobry, w końcu 3x mistrzostwo, 2x puchar i 1x superpuchar mówią same za siebie. Warsztat trenerski miał serio niezły, a z trzema klubami bił się na najwyższe cele niemal do ostatnich kolejek w lidze. Pieniądze zrobily swoje i ciągnie go na ZEA jednak gdyby u nas w tej chwili przejął stery w Gdańsku, Białymstoku czy Szczecinie z paroma transferami mógłby zrobić ciekawy zespół w walce o MP. Jacek Magiera - Jako trener elki zrobił dwa razy z rzędu Mistrzostwo i dołożył jeden puchar. Dla mnie gość może mieć papiery na dobrego trenera bo jako wzór i warsztat do naśladowania wzoruje się na poczynaniach "młodego" Smudy z czasów trenerki u nas lub Widzewie. Szczególnie na plus u niego było przygotowanie fizyczne i treningi rozpisane z ogromną dokładnością jeżeli chodzi o detale. Dopiero gdzieś po tych gentelmanach jest szanowny trener Papszun. Uzasadnienie było, więcej przykładów nie chciało mi się szukać, ponieważ nie mam czasu. Papszun ma teraz swoje 5 minut i chce je wycisnąć jak cytrynę w pełni je wykorzystując. Jednakże on NIC nie osiągnął na płaszczyźnie Ekstraklasy, tak samo jak Bartoszek czy Mamrot... Żaden z nich nie ma mistrzostwa, pucharu czy czegokolwiek. Największe jego osiągnięcie to awans z 1-szej ligi i to wszystko. On nie jest żadnym wyróżniającym się z trenerów w lidze oprócz biadolenia o koronawirusie w ostatnich miesiącach oraz hypem dziennikarzy na temat fantastycznych wyników Rakowa w paru spotkaniach... Ponad to wątek w którym się wypowiadamy ma dotyczyć spotkania Górnik - Wisła, a nie najlepszego Polskiego trenera w Ekstraklasie. Zatem zakończmy dywagacje na ten temat. |
Cytat:
facet jest autorem awansu Rakowa z drugiej ligi via pierwsza do ekstraklasy , w ciagu 5 sezonów , cały czas umiejetnie czyszcząc i modyfikujac sklad zespolu adekwatnie do klasy rozgrywkowej , juz sam fakt utrzymania stołka 5 sezonów w jednym klubie jest w PL sporym osiągnięciem awanse Rakowa sa przemyślane , nic na hura , jako bieniaminek zrobił spokojne utrzymanie , czego chcieć więcej ogólnie od Rakowa pod aktualnym właścicielem dużo drużyn mogłoby się sporo nauczyć w temacie zarządzania |
Górnik jest w gazie i dobrze gra (remisy z Lechią i Piastem, potem wygrane z Legią, Koroną i ŁKS) i walczy o wygranie grupy z Rakowem. My natomiast dopiero się rozkręcamy i gra jest daleka od tego co było przed pandemią.
Gdyby obiektywnie oceniać to przegramy, ale to jest Ekstraklasa :) Padło tu pytanie czy oszczędzić niektórych piłkarzy na późniejsze mecze, tylko wszyscy wiemy jak się to skończy gdy zabraknie np. Kuby ;) |
Cytat:
Nie wiem jak dokładnie wygląda warsztat trenera Papszuna, bo zwyczajnie mnie to nie interesuje. Mecze Rakowa oglądam tylko wtedy, gdy grają z nami. Jednak, jak już Czerepach wspomniał, jest w klubie od 5 lat, robiąc z każdym kolejnym sezonem krok w przód. Z tego co wyczytałem poukładał klub w swój sposób i kto wie jak daleko zajdzie. Nie ma co porównywać osiągnięć Papszuna z osiągnięciami m.in Skorży czy Magiery - inny materiał zawodniczy i inne budżety mają do dyspozycji. Wracając do samego meczu z Górnikiem, nie ma meczy łatwiejszych i trudniejszych. W każdym meczu gramy o 3 punkty i na 3 punkty jutro liczę. ;) |
Będzie mega ciężko, ale za wszelką cenę robimy 3 pkt i raczej już względny spokój po wczoraj ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Postarajmy się lepiej dzisiaj, bo tak wszyscy nastawiamy się na pewne punkty z Łksem, Koroną i Arką, a może być jeszcze nerwowo.
|
No dokładnie. Nie wiem dlaczego wszyscy uważają. 3 punkty w Łodzi za pewnik. My możemy przegrać z każdym. Dzisiaj punkcik byłby supercenny...Potrzeba nam 5 punktów do utrzymania
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Właśnie dostali od zmobilizowanego Płocka.
|
Gra Maćka Sadloka w pierwszej połowie to jakiś dramat. Miejmy nadzieję, że przerwa Kuby nie będzie długa...
|
Cytat:
Potrzeba u nas gruntownych zmian. |
Bez Kuby do konca sezonu. Przechlapane na maksa.
|
Ale asysta Bogusia. Miód malina :)
|
Asysta Bogusia = dotknięcie Boga ! :D
|
Uff, no to chyba pozamiatane w kwestii utrzymania.
|
No to po ptokach.
Utrzymanie mamy praktycznie zrobione. |
Rafał Boguski najlepszym zawodnikiem meczu. Był dziś wszędzie.Jeszcze Basha kandydował ale asysta Bogusia przesądziła, że wg mnie był najlepszy
|
Przede wszystkim śledzie muszą wszystko wygrać... wydaje się to irracjonalne po tych ich dotychczasowych popisach. Korona już tylko matematycznie, spuścimy ich jeśli zdobędziemy choćby 1pkt w 4 kolejkach, co stanie się już w piątek... Brawo za drugą połowę!
|
Arka ma do nas 9 pkt,Korona 12
teoretycznie dopóki piłka w grze i tak dalej,ale juz praktycznie jestesmy w ogródku brawa za druga polowe,dali rade teraz Łodz i tam nie przegrac, bo pozniej Korona-Arka i tam juz ktos odpadnie. |
Nie spodziewałem sie 3 punktow w Zabrzu a pierwsza polowa tylko to potwierdzała. Co im zrobił Skowronek w przerwie to tylko on wie, wyszła całkiem inna druzyna, jakby ja ktos podmienił. Teraz to juz tylko katastrofa moze spowodowac nasz spadek
|
Pytanie czy zrobił to skowronek czy Kuba :)
|
Pozdro dla płaczków, którzy wieszczyli spadek jeszcze 1-2 kolejki temu. Jesteście zajebiści. Niestety 4 kolejki do końca i już musi być dupa cicho bo utrzymanie raczej pewne.
|
ja widzę to tak że Górnik za dużo energii rzucił na pierwszą połowę, mieliśmy farta że było 0.przerwa to motywacja na Górnik z pierwszej połowy jednak im trochę ubyło stąd więcej naszej kontroli.8 pkt pomyłki na 12 do zdobycia, bardzo ważne zwycięstwo i spokój na przyszłe kolejki.
|
Cytat:
|
Górnik zaczął już puchnąć pod koniec pierwszej połowy. Dali z siebie wszystko przez pierwsze pół godziny i rzeczywiście może z większym pechem byśmy schodzili na przerwę z dwubramkową stratą.
Ale wczoraj pokazaliśmy to, co często - tak się przynajmniej mówi - jest pierwszym krokiem do sukcesu: dobrego bramkarza i napastnika. W pierwszej połowie pomógł Lis, w drugiej - Turgeman. Tak mądrego napastnika nie mieliśmy od dawna. Klepa, utrzymanie piłki, wyjście na pozycje. Gość ma najważniejsze rzeczy. Już za nim tęsknię. I druga sprawa: w końcu mieliśmy na boisku dwóch gości, którzy choćby w małej części przypominają skrzydłowych i nie potrzebują piłki w każdej akcji. Boguski i Hołownia rozciągali obronę Górnika, miał miejsce środek pola i Turgeman. Fajny mecz Chuci, wygląda na to, że pomyliliśmy się w ocenie potencjału. Liczyliśmy na gościa, który dostarcza ostatnie podanie, wchodzi w drugie tempo i strzela gola, a tu jest głębszy rozgrywający. Ten, co podaje przed asystą. Jego mądre zgranie otworzyło nam boisko przy golu. Fajny mecz, brawo Wisło, brawo Arczi Skowronek. |
nie wiem czy nei popełnie bluźnierstwa , ale korzystnie wyglądała zamiana Kuby na Boguskiego (tak, wiem jak to brzmi)
w poprzednich slabszych meczach brał on cała gre na siebie, ale co pokazała wczorajsza druga połowa , jesteśmy juz w takiej dyspozycji , że gra bardziej drużynowo jednak jest efektywniejsza Kuba w pierwszej połowie zachowywał sie jak taki lepszy Małecki (ok , w c*uj lepszy) |
Basha profesor i to on powinien zostać graczem meczu. Co do Boguskiego to w drugiej połowie po tej asyscie zagrał dobrze tak jak i cała drużyna, chociaż na początku miał takie zagrania że wydawało się że to będzie "Bogusiowy" mecz ;) Jeśli w taki sposób by grali jak w drugiej połowie większą część następnego sezonu to bilibyśmy się o mistrza.
Szybkościowo wyglądamy słabo. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl