Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [II kolejka] Lechia Gdańsk - Wisła Kraków, 28-07-2019, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10196)

El'kabat 27.07.2019 15:09

To niech zdobywa wchodząc z ławki. Potrzebujemy punktów w każdym możliwym meczu, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku pod koniec sezonu.

Buksa może i ma umiejętności wyższe jak na swój wiek, ale fizycznie jeszcze mu wiele brakuje do grania w ekstraklasie.

Arek95 27.07.2019 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1541760)
To niech zdobywa wchodząc z ławki. Potrzebujemy punktów w każdym możliwym meczu, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku pod koniec sezonu.

Buksa może i ma umiejętności wyższe jak na swój wiek, ale fizycznie jeszcze mu wiele brakuje do grania w ekstraklasie.

Ogromna ilość zawodników właśnie przez takie myślenie zarządzających odchodziła z macierzystego klubu, bo byli za niscy, za słabi itp. by dostać szanse u innego trenera w tej samej bądź silniejszej i pokazać, że nie trzeba mieć niewiarygodnych warunków fizycznych tylko trochę talentu i cwaniactwa! Sam przykład Maków w naszej lidze, mączyńskiego albo lewandowskiego w L. Pomijając przykłady zza granicy typu Valbuena, Nasri, Messi czy Insigne.
Słaby fizycznie bo nie potrafi się przepchnąć w polu karnym z obrońcą? 80% napastników bądź skrzydłowych w naszej lidze tego nie potrafi, bo szukają faulu i karnego/wolnego.
Słaby fizycznie bo jest niski i nie wygra wysokich piłek? Zawodnicy znacznie niżsi od Olka strzelali głową po przeskoczeniu defensora w walce o główkę (chociażby Boguski).
Słaby bo nie jest szybki? Nie trzeba mieć talentu sprinterskiego żeby dobrze grać. Przykłady takie jak Mazek z ruchu lub Przybecki dobitnie to udowadniają, że samą szybkością nie nadrobi się niczego bez techniki.

Pewnie... Dalej .......my się 90 minut z Brożkiem, który zagrał PIERWSZY DOBRY MECZ od dawien, dawien dawna i za cały mecz nie oddał nawet strzału na bramkę. Może od razu poślemy Buksę, Szota czy Hoyo-Kowalskiego do 3 ligi na wolny kontrakt za darmo bo przecież są ....a za słabi na pierwszy skład to na kij ich trzymać... Zrozumcie, że TYLKO TERAZ póki jest okno jeszcze otwarte na zachodzie jest szansa na sprzedaż wyróżniających się! młodych. Gwarantuję, że gdyby Buksa zagrał teraz w Gdańsku i za tydzień na R22 dwa mecze życia i w każdym strzelił gola to od razu zgłaszają się jacyś Niemcy czy Włosi i dają 1mln Euro co jest zbawieniem dla Wisły... Może ktoś powie mało, a może ktoś powie, że sporo ale sprzedalibyśmy zawodnika o talencie X... Który mógłby skończyć jak Lewandowski pod okiem dobrego zachodniego trenera i mieć do końca jego kariery z KAŻDEGO TRANSFERU OKREŚLONY % płacony za ekwiwalent za wyszkolenie lub wieczny talent pokroju Wojtkowskiego gdzie po jednej ostrej kontuzji kończy się gra "na poważnie" i zawsze będzie się przeciętniakiem.
Poza tym szanujmy się, ale dobrze wiemy iż Paweł lub Rafał potrafią zagrać 1 (słownie JEDEN) dobry lub przeciętny mecz a kolejne 10 koncertowo s.......ić absolutnie nic nie wnosząc do gry, a forma takich gości jak Kumah, Buksa, Szot będzie niewiadomą dopóki nie będą regularnie grać.

Enigmovsky 27.07.2019 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1541760)
To niech zdobywa wchodząc z ławki. Potrzebujemy punktów w każdym możliwym meczu, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku pod koniec sezonu.

Buksa może i ma umiejętności wyższe jak na swój wiek, ale fizycznie jeszcze mu wiele brakuje do grania w ekstraklasie.

Czyli sugerujesz że Brożek daje nam jakieś gwarancję by te punkty zdobyć w przeciwieństwie do Olka.
Chłopak nie dostał jeszcze poważnej szansy, więc bez sensu jest pisanie że potrzebujemy punktów a on nam ich nie zagwarantuje.
Pamiętam jak swego czasu ktoś się tu kłócił ze mną bo uważał że Boguski jest zdecydowanie lepszy od niegrającego (swego czasu) Martina Kostala a ja mówiłem że takie wnioski są zbyt pochopne i niewiemy jak to wygląda rzeczywiście.
Po jakimś czasie Kostal zaczął grać regularnie i stał się jednym z najlepszych zawodników w zespole, gdyby nie zawirowania w klubie to dostalibyśmy za niego conajmniej milion euro.
Ale nie.... Stawiajmy na 35 latków bo gwarantują "lepszą jakość".

Sylwus1988 27.07.2019 16:48

W kwestii doświadczonych ligowców przypomnijmy sobie jak świetnie zaprezentowały się w zeszłym sezonie np. Śląsk i Miedź. A taki DAC ze średnią wieku 23 lata i najstarszym zawodnikiem na boisku 26 letnim wykluczył z pucharów wiadomo kogo. Osobiscie uważam że młodzi powinni grac od pierwszej minuty a ewentualnie na podmęczonego rywala może wchodzic np Brozio tak jak wszedł np w meczu jego pożegnalnym.

kbr 27.07.2019 18:42

Nadzieja w tym, że Lechia będzie się oszczędzać na czwartek i wystawi rezerwy. Dlatego mimo wszystko wierzę w fartowny remis.

UcheJ 27.07.2019 19:01

Powiedzcie mi proszę czemu wystawiacie Janickiego w składzie jak nasz najlepszy stoper Klemens ma siedzieć ma ławce?? Gościu uratował nam 2 bramki w poprzednim meczu a Janicki stworzył dwie okazję przeciwnikom i pierwszy skład masakra

KOMINEK 27.07.2019 21:16

Klemens będzie na jako defensywny pomocnik grał

pepe72 27.07.2019 23:33

Jak Drzazga będzie miał mecz życia to będą punkty.
Craxa dostała dziś od ŁKSu więc jest szansa wyprzedzić ;)

Dariook 28.07.2019 05:35

Gdzie sa truskawki do chuja wafla !!?

Cygan82 28.07.2019 08:22

Można dużo pisać o składzie,taktyce, ustawieniu o tym czy lechia wyjdzie 1,2 czy 10 składem,czy nas lekceważy,ale to wszystko nie ma znaczenia, to my musimy wyjść na boisko jako ta drużyna z charakterem .

Pepinho 28.07.2019 10:35

Drużyna z charakterem to jedno ale czy z jakimiś atutami to drugie. Bez zawodników kontuzjowanych aktualny stan naszej kadry to poziom I ligi.

tsw biała gwiazda 28.07.2019 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho (Post 1541774)
Drużyna z charakterem to jedno ale czy z jakimiś atutami to drugie. Bez zawodników kontuzjowanych aktualny stan naszej kadry to poziom I ligi.

To jest polska liga i tutaj wiele można ugrać taktyką i cechami wolicjonalnymi. W dwóch pierwszych kolejkach ŁKS powinien nie ugrać anie jednego punktu, a ma ich 4 przez brak skuteczności z naszym dzisiejszym rywalem. W związku z tym zgadzam się z Cygan82 i tutaj trzeba wyjść jak po swoje, a nie chować od razu głowę w piasek. Z podejściem, że od razu mamy przegrany mecz to jak to trener Smuda powiedział "walczmy o spadek".

JacekFan 28.07.2019 16:13

Jak my dzisiaj przy tym składzie lechi punktów nie urwiemy to czarno to widzę. Bez jaj brak trzech zawodników nic nie zmienia. Ktoś sobie nieźle pojechał bo z całym szacunkiem dla Kuby i Bashy nie są to zawodnicy którzy zrobią aż tak dużą różnice. Wasyl na ławce - drogo nas ta ławka kosztuje... a był tak potrzebny.

pepe72 28.07.2019 18:33

Pierwszy punkt jest. Jeszcze 41.
Wrócił Basha i zrobiło się milej.

KordaS 28.07.2019 18:35

Nie rozumiem sensu tej taktyki, cały czas zgrywamy na skrzydła gdy w polu karnym tak naprawdę nie ma nikogo kto mógłby te akcje zakończyć, zamiast szukać jakichś bezpośrednich, przecinających piłek gramy ten sam piach 90 minut.. cieszy mnie jedynie efektywna współpraca Niepsuja z Silvą i w miarę pewna obrona (nie licząc dziś o dziwo Sadloka)

matinen 28.07.2019 18:45

Tak na szybko po meczu. Mamy 1 pkt. Była szansa na zwycięstwo z rezerwową jedenastką gdańszczan ale niestety na chwilę obecną nie mamy napastnika. Jeżeli chodzi o plusy. Dobra gra w defensywie. Szczególnie podoba mi się Dawid Niepsuj. Praktycznie bezbłędnie z tyłu i dodatkowo rajdy w ofensywie. Niestety brakuje finalizacji. Akcja do 16stki wygląda ok, a potem już brak pomysłu lub brak zawodników w polu karnym.

Bardzo szkoda, że nie udało się pozyskać jakiegokolwiek napastnika w miejsce Marko, który strzeli kilka bramek. Wtedy w takim meczu jak dzisiaj byłyby 3 punkty. Królestwo za NAPASTNIKA. Nawet taki Papadopulos już strzela dla Korony. Czyli można kogoś przyzwoitego wyrwać za niedużą pensje. Dla chcącego nic trudnego. Szkoda dwóch punktów bo byliśmy lepsi w meczu z drugą jedenastką Lechii.

Pepinho 28.07.2019 19:03

Problem w ataku to nie tylko brak napastnik ale odpowiedniej jakości w pomocy, ile sytuacji wykreowali nasi pomocnicy naszemu napastnikowi.
Zaczynają punktować zespoły, z którymi mamy walczyć o utrzymanie i to martwi. Kolejne spotkanie trzeba bezwzględnie wygrać.

FraMat 28.07.2019 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho (Post 1541785)
Zaczynają punktować zespoły, z którymi mamy walczyć o utrzymanie i to martwi. Kolejne spotkanie trzeba bezwzględnie wygrać.

Że niby "L" zaczyna punktować?
:>

s1mone 28.07.2019 19:21

Bardzo mi się podobał Niepsuj.


Skała w obronie i bardzo aktywny w ofensywie. Będzie z niego pożytek, jeśli dalej będzie tak grał to Burliga będzie go oglądał z pozycji siedzącej.


A tak poza tym mecz do zapomnienia, remis 0:0 ze wskazaniem na nas.

Arek95 28.07.2019 19:36

NA PLUS:
Niepsuj ogromny plus, świetny mecz. Dużo ofensywnych wejść, zdecydowanie w obronie, przy dobiegu do wolnej piłki za każdym razem szybszy od zawodników z Gdańska MVP meczu!
Klemenz dzisiaj profesura. Bez głupich strat i zabawy, jeżeli nie czuł się pewnie to wali po autach lub wzdłuż linii byle tylko przerwać akcję albo nie robić smrodu pod bramką.
Wojtkowski (daj Boże!) prezentuje się nad wyraz dobrze. Mega ruchliwy, sporo walki ogrom wygranych pojedynków i dużo celnych podań i dryblingów.
Silva niezła technika, kilka fajnych zagrań. Poprawi kondycję i może być z chłopaka całkiem całkiem grajek.
Basha zbawienie środka. Tylko pojawił się na boisku i drużyna gra jakoś pewniej, wszystko zdawało się "kleić" na środku. Poza głupim błędem i zagraniu do Peszki bez większych błędów.

NA MINUS:
Boguski po całkiem dobrym meczu na R22 oczywiście dzisiaj koncertowo trzeba to było s.......ić. Dużo strat, niecelnych podań, mało walki...
Drzazga poza dwoma wejściami w pole karne tyle go było na boisku.
Sadlok za głupie zachowanie przy linii z Egy'im, durna kartka, beznadziejna współpraca z Makiem. Mało dokładnych wrzutek, a strzały z roku na rok coraz słabsze i mniej celne.
Stolarczyk za wzorowanie się na Francy S. i zmiany dopiero po 70 minucie gdzie zawodnicy już nie mają siły co po niektórzy. Z pewnością Bałaniuk i Buksa z Morysem gdyby dostali nie 10 czy 5 minut, a co najmniej 20 pokazali by więcej walki i zaangażowania od Panów z numerami 9 i 11.
Sędzia za brak wykonanych przed meczem badań u okulisty. Trzeba być na prawdę zdrowo .......niętym (albo ustawić wynik pod 0:0), żeby przy 24 faulach gospodarzy dać kartkę jedynie Wolskiemu. Gdzie były żółtka dla Kubickiego, Nalepy i Gajosa za CIĄGŁE faule na Wiślakach?

Wojtas 28.07.2019 19:47

Mecz jak mecz ,1 punkt zawsze jest.Niestety wyprzedaż zawodników zwlaszcza z ataku doprowadziła do tego ze dzis nie mamy nikogo,bo ciezko nazwac Drzazge pełnoprawnym zawodnikiem.To jakis pozer a nie piłkarz.

Szkoda ze tak to wyglada,dlaczego nie znaleziono nikogo,Papadpulos przybłęda kreci sie po kazdym klubie ,wiec moze bylo i choc takiego pozyskac.A ze nie ma nikogo to i bramek nie bedzie,az ciezko to pisac o zespole ktory tyle ich strzelał w tamtym sezonie i ma w DNA gre do przodu.
Na plus Basha i obrona,ale przód martwi i to bardzo.No i Kamil Wojtkowski,dlugo mu to zajeło ale ogrania sie chłopak ,moze cos z niego jednak bedzie.

ciacho 28.07.2019 21:13

Kto dzisiaj grał na szpicy? Drzazga? Napastnik potrzebny od zaraz. Cieszy dzisiejsza postawa obrony.. w końcu, choć to w sumie rezerwy Lechii. Jak wszyscy będą zdrowi to linia pomocy Kuba, Silva, Basha, Savicevic, Mak bedzie prezentowała się imponująco. Licze, że przy takim składzie drugiej linii Buksa odpali jak Kolar (ależ go brakuje).

Kamil 28.07.2019 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1541791)
Kto dzisiaj grał na szpicy? Drzazga? Napastnik potrzebny od zaraz. Cieszy dzisiejsza postawa obrony.. w końcu, choć to w sumie rezerwy Lechii. Jak wszyscy będą zdrowi to linia pomocy Kuba, Silva, Basha, Savicevic, Mak bedzie prezentowała się imponująco. Licze, że przy takim składzie drugiej linii Buksa odpali jak Kolar (ależ go brakuje).

przed meczem przyjmowaliscie 3-0 a teraz " choc to w sumie rezerwy lechii" :rotfl::rotfl::rotfl:

ciacho 28.07.2019 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 1541792)
przed meczem przyjmowaliscie 3-0 a teraz " choc to w sumie rezerwy lechii" :rotfl::rotfl::rotfl:

Dlaczego zwracasz się do mnie per "wy"?

Kamson 28.07.2019 23:22

Jakość naszych graczy defensywnych wyceniam na górną ósemkę. Natomiast jeśli chodzi o atak to tu już widzę jakość (a raczej jej brak) na spadek. Bez konkretnych wzmocnień czeka nas bardzo ciężki sezon.

funkykoval 28.07.2019 23:24

Sorry ja wiem że Boguś to pierwszy jest do boksowania ale dzisiaj walczył mocno i to przez 90 minut. Wojtkowski lepiej bo więcej podań w przód ale bez wielkich peanów. Klemenz - sorry ale gdy dochodzi do piłki to mam drżenie serca, dobry mecz ale z ta profesura to przesada. Sadlok słabszy ale i tak lepiej niż ze Śląskiem Drzazga dramat - środkowy napastnik to nie jego pozycja. Mak w tez słabiutki. Natomiast świetny Basha ale tez nie ustrzegł się strat..

Karherop 29.07.2019 08:34

Trzeba być ślepym by nie zauważyć dużego postępu jaki zrobiła drużyna przez tydzień. Przesuwanie w strefach, wyprowadzanie piłki, praktycznie brak fauli, duży % posiadania piłki, podań i ich skutecznośc (ponad 80%).
Widać że Stolarczyk w przygotowaniach postawił zdecydowanie na poprawę fatalnej defensywy, kosztem ofensywnej gry. Coś za coś, ale głównie właśnie fatalna defensywa byla winna braku 8 w poprzednim sezonie.

Adrio 29.07.2019 09:09

Przed meczem każdy był tutaj sceptycznie nastawiony i zastanawiał się ile piłek z bramki będzie wyciągał Buchalik....
Mecz pod względem taktycznym na duży plus, posiadanie piłki i kontrola meczu była po naszej stronie szkoda że nie było wykończenia.


Zachwyty nad Wojtkowskim? Robił to zawsze przetrzymywanie piłki i kołeczka, podanie gównie niecelne, próby nieszablonowego rozegrania piłki ale z kim taka gra? Dla mnie był wczoraj hamulcowym, zamiast spokojnie rozegrać piłę gdzie w kilku sytuacjach miał dość dobrze ustawionego kolegę koło siebie to on rzuca długie piłki albo puszcza na dobieg piłkę do której nawet Bolt by nie dobiegł. Jedyne co mu wyszło to strzał w poprzeczkę. Może przy większej okazji do gry się ogarnie....



Niepsuj obok Silvy najlepsi na boisku. Drzazga zagubiony, jeden strzał bodajże, lepiej było dać szanse Bałaniukowi czy Buksie może by lepiej ja wykorzystali.

LucjuszWielki 29.07.2019 10:01

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu (przez ostatnie dwa lata codziennie śledziłem forum) oraz tym, że mam tyle stresu i nerwów, że musiałem się odciąć "tymczasowo" od Wisełki.


Nie chciałem oglądac za bardzo meczu słysząc o tych kontuzjach, ale coś tam jednym okiem zerkałem.


Mile zaskoczenie z punktu przywiezionego z Gdańska, spodziewałem się oklepu, jedyną szanse upatrywałem w zmęczeniu pucharowym.


I tak też było, ewidentnie widać było, że Lechia ma w nogach ostatni mecz i dlatego szkoda, że nie wygraliśmy. Akcje z naszej strony chaotyczne i ślamazarne, brak jakości, strzały typowo Sadlokowe prócz tego Wojtkowskiego itd.


Niestety ból i strata po : Kolarze, Pietrzaku, Bartkowskim, Korcie, Imazie, Arsenicu, Ondrasku i kilku innych pozostaje :/ Nie mogę o tym zapomnieć.



Lis nie broni dlatego, że jego transfer jest pewny i ogrywamy Buchalika czy jak??

MaLk 29.07.2019 10:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1541806)
(...) spodziewałem się oklepu, jedyną szanse upatrywałem w zmęczeniu pucharowym.

I tak też było, ewidentnie widać było, że Lechia ma w nogach ostatni mecz (...)

Eee...?

Skład Lechii z meczu pucharowego:
Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Łukasik, Lipski, Kubicki - Haraslin, Paixao (75. Sobiech), Udovicić

Skład Lechii z meczu z nami:
Alomerović - Kobryń, Nalepa, Maloca, Chrzanowski - Makowski - Vikri (46. Kubicki), Gajos, Wolski (56. Haraslin), Peszko (72. Paixao) - Sobiech


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl