Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXXVII kolejka] Wisła Kraków - Miedź Legnica, Sobota 18 V, godzina 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10179)

swiety37 19.05.2019 10:18

Chciałbym jeszcze o Boguskim:
Większość naszych piłkarzy niemal w każdym meczu ma zagrania po których ręce opadają. Niestety dla Rafała, ale jego złe zagrania są bardzo "widowiskowe" (ostatnio straty Vukana zaczynają im dorównywać), ale... Ale jest to gracz, którego 1/3 życia to Wisła Kraków. Który oddał mnóstwo zdrowia za ten Klub. I chociaż zdarzyło mu się odstawić nogę, fatalnie zagrać, to jednak zazwyczaj walczył, biegał, starał się. Dlaczego owację po meczu dostał Wasilewski? Bo przedłużył kontrakt? Bo gra u nas pierwszy sezon? Dlaczego Pietrzak? Bo odchodzi? A pominięto Boguskiego? Boguski może i nie jest charyzmatyczny, nie porywa tłumów ani grą, ani zachowaniem, ale to nie oznacza, żeby go pomijać przy podziękowaniach - chociaż to jeszcze jestem w stanie zaakceptować, ale gwizdanie przy zdejmowaniu go z boiska to po prostu żenada i jest mi po prostu, po ludzku wstyd za tych którzy gwizdali - za brak szacunku dla tak zasłużonego zawodnika. Dla mnie Rafał Boguski jest legendą tego klubu i to legendą na poziomie Głowackiego czy Brożka.
Tyle ode mnie w tym temacie. Dziękuję.

wolfy 19.05.2019 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1539777)
Chciałbym jeszcze o Boguskim:
Większość naszych piłkarzy niemal w każdym meczu ma zagrania po których ręce opadają. Niestety dla Rafała, ale jego złe zagrania są bardzo "widowiskowe" (ostatnio straty Vukana zaczynają im dorównywać), ale... Ale jest to gracz, którego 1/3 życia to Wisła Kraków. Który oddał mnóstwo zdrowia za ten Klub. I chociaż zdarzyło mu się odstawić nogę, fatalnie zagrać, to jednak zazwyczaj walczył, biegał, starał się. Dlaczego owację po meczu dostał Wasilewski? Bo przedłużył kontrakt? Bo gra u nas pierwszy sezon? Dlaczego Pietrzak? Bo odchodzi? A pominięto Boguskiego? Boguski może i nie jest charyzmatyczny, nie porywa tłumów ani grą, ani zachowaniem, ale to nie oznacza, żeby go pomijać przy podziękowaniach - chociaż to jeszcze jestem w stanie zaakceptować, ale gwizdanie przy zdejmowaniu go z boiska to po prostu żenada i jest mi po prostu, po ludzku wstyd za tych którzy gwizdali - za brak szacunku dla tak zasłużonego zawodnika. Dla mnie Rafał Boguski jest legendą tego klubu i to legendą na poziomie Głowackiego czy Brożka.
Tyle ode mnie w tym temacie. Dziękuję.

Popieram. Od dłuższego czasu widzę jednak poprawę, że ludzie reagują na takie zachowania. Jest lepiej, ludzie zauważają że nie są "fajni" i "śmieszni" znajdując sobie kozła ofiarnego. To był tragiczny mecz Wasilewskiego, taka prawda, ja to rozumiem po kontuzji, ale bądźmy uczciwi.
Boguskiemu należy się szacunek, kto tego nie rozumie jest zwykłym frajerem, nie kibicem Wisły.

Brozinho_23 19.05.2019 13:16

Popieram oba posty wyżej.

Rafał jak najbardziej zasługuje na nasz szacunek, zwłaszcza, że gdyby nie kontuzja sprzed 10 lat nie wiadomo jakby się jego losy potoczyły. Był wtedy powoływany do kadry i meczu el. MŚ 2010 z San Marino strzelił dwie bramki, a w towarzyskim z Serbią w 2008 r. jedną.

Na temat Wasilewskiego już pisałem w temacie o naszych piłkarzach, a co takiego Pietrzak zrobił to tym bardziej nie wiem - równie dobrze można by połowę kadry skandować jak nie większość chcąc być konsekwentnym przy obu tych piłkarzach. Tak samo jak nie rozumiałem owacji dla Ondraszka.

nero 19.05.2019 20:41

Wytłumaczcie mi jedną rzecz bo ja tego nie ogarniam.
Gdy był drugi karny... sędzia dopiero po jakimś czasie zdecydował się na VAR.
Od czego to zależy, że sędzia najpierw nie chce sprawdzać, a potem sprawdza? Kto bardziej będzie wrzeszczał na niego? Mam wrażenie, że ten VAR jest pojebany. Co z tego, że jest jak raz coś sędzia sprawdzi, a innym razem nie sprawdzi. Robi to według uznania...

Arkadiusz.Czerepach 19.05.2019 21:06

jak jest czegos pewny to nie musi sprawdzac podejmujac w ten sposob ryzyko

natomiast przez słuchawke z wozu mogą mu dać znac ze mimo wszystko pasowaloby sprawdzic bo chyba zyebał - stąd taka zmiana zdania po chwili

Brozinho_23 19.05.2019 21:07

To nie jest czasem tak, że dostaje wskazówki z wozu, że lepiej sprawdzić?

wolfy 19.05.2019 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Brozinho_23 (Post 1539805)
To nie jest czasem tak, że dostaje wskazówki z wozu, że lepiej sprawdzić?

Tak, a przynajmniej powinien, bo różnie to bywało. Jak sędzia słabo widział sytuację to puszcza grę i czeka na sygnał żeby podejść.
U nas z Piastem Varciniak nie zauważył ręki Parzyszka i puścił grę, chwile potem dostał info żeby lepiej spojrzał i był karny.

Chodzi o to żeby nie przerywać gry przy każdej sytuacji.

Karherop 20.05.2019 08:39

Nie oglądałem meczu, jak spisał się Buksa, Kumah, Wojtkowski na prawej obronie?

s1mone 20.05.2019 17:49

Ludzie tak pieprzą o tym Varze, że źle bo tak, siak czy srak.

A ja się nie zgadzam.

Dopóki decyzja jest słuszna i sprawiedliwa to jak dla mnie mogą nawet w gwiazdach wyczytywać. Mam to w du.pie czy ktoś podpowiada z wozu, teściowa na WIFI czy Antek z pod budki się wydziera, żeby sprawdził, bo on widział, że karny był.

Jeśli decyzje są dzięki temu prawidłowe to naprawdę nie interesuje mnie jak sędziowie do nich dochodzą.

Śmieszą mnie te wytyczne kiedy sprawdzać kiedy nie. Powinno się sprawdzać zawsze, nawet przy faulach czy autach jeśli nie narusza to płynności gry. Przy błahych sprawach jak auty rozumiem, że nie można stosować ripleya bo naruszałoby tempo meczu, ale jeśli sędzia siedzący w wozie WIDZI wyraźnie, że decyzja jest zła powinien podpowiedzieć. Nie rozumiem w czym problem. Do rożnych też się piłkarze zabierają z prędkością żółwia na sterydach, przy piątkach bramkarze też celebrują. Powinien być czas na szybki ripley w wozie i tyle.

Gucio25 20.05.2019 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1539822)
Nie oglądałem meczu, jak spisał się Buksa, Kumah, Wojtkowski na prawej obronie?

Buksa, Kumah - próbowali, biegali, walczyli, bez konkretów.

Wojtkowski - szczerze mówiąc byłem zażenowany jego postawą. Widać że chłopak jest już myślami gdzieindziej i chyba ma ogólnie żal do całego świata że więcej szans niż on, dostawali inni młodzi. Szlajał się po boisku, jego powroty to był SKANDAL. Wiem, że to nie jego pozycja, ale zapier.dala się wszędzie tak samo, a w obronie jeszcze 2 razy bardziej - to był trucht, co chwile były dziury po jego stronie. Niestety chłopak technicznie jest utalentowany, sam miałem nadzieję że wypali u nas, ale to już jest game over.

Szneka 21.05.2019 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1539886)
Buksa, Kumah - próbowali, biegali, walczyli, bez konkretów.

Wojtkowski - szczerze mówiąc byłem zażenowany jego postawą. Widać że chłopak jest już myślami gdzieindziej i chyba ma ogólnie żal do całego świata że więcej szans niż on, dostawali inni młodzi. Szlajał się po boisku, jego powroty to był SKANDAL. Wiem, że to nie jego pozycja, ale zapier.dala się wszędzie tak samo, a w obronie jeszcze 2 razy bardziej - to był trucht, co chwile były dziury po jego stronie. Niestety chłopak technicznie jest utalentowany, sam miałem nadzieję że wypali u nas, ale to już jest game over.

do tego te padanie i wycie z bólu za każdym dotknięciem. Później tradycyjnie machanie łapami i głupie żółtko.Póki nie przestawi w głowie paru klepek to będzie przeciętniakiem jakich sporo.

GrzesiuBe_89 07.06.2019 22:36

Hehe! Bardzo śmieszny temat (wzgląd na to, że - 2 liga MKS), mój drugi post i zapewne ostatni. Generalnie powiem Wam, chłopak i dziewczyny, że smutno mi że nie jestem z Krakowa. Drugi i ostatni zapewne mój post na tym forum (wywołane na to mam)! Kilka spraw do przekazania:

Wisła & Lechia!
Walić legnicki mks (przy kolegach jesteś mocna), walić wrocławski wks, a w szczególności jebat/rezat lubelski rks!

Juventus - stara dama, cracovia - stara k***a!

Leoleoleole! Podrożały jabole! Vódka na melinie też! Wisełka jeb*e rks!

Wiślak Dolnośląski - dobranoc.

Arkadiusz.Czerepach 08.06.2019 10:51

nie no , zostań z nami ;)

czaro 09.06.2019 14:39

Nick sugeruje, że Grzegorz B. ma już 30 lat, pewnie od 12 lat chodzi na wybory, może ma dzieci, przetwarza w pracy czyjeś dane osobowe.

wolfy 10.06.2019 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1540598)
Nick sugeruje, że Grzegorz B. ma już 30 lat, pewnie od 12 lat chodzi na wybory, może ma dzieci, przetwarza w pracy czyjeś dane osobowe.

I od czasu do czasu lubi wypić.
W sumie jak każdy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl