Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XV kolejka] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, sobota 10 listopad, godzina 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10025)

squax 11.11.2018 00:28

Nasi piłkarze otrzymali chyba część zaległych pensji, bo dziś gra, a w szczególności zaangażowanie, wyglądała zgoła inaczej, aniżeli w poprzednich spotkaniach z Zagłębiem Sosnowiec i Piastem. Cieszy duża ilość sytuacji i gol Ondraska, martwi ogólna nieskuteczność. Jest nad czym pracować przez przerwę na kadrę. Mam nadzieję, że w rundę rewanżową wjedziemy z impetem. Arka i Miedź to drużyny w naszym zasięgu.

obikenobi 11.11.2018 00:38

Fajny mecz dla kibica. Powinniśmy zamknąć mecz w pierwszej połowie, mogło spokojnie być 5:2, tylko naszym się poje*ało i zaczęli strzelać jako pierwsi :D

Zwycięstwo oczywiście zawsze cieszy, ja bym jednak się za bardzo nie podpalał tym, mimo nieskuteczności, dobrym występem naszych piłkarzy, bo jednak pamiętać trzeba, że graliśmy z Zagłębiem Lubin - zespołem, który na ostatnie osiem meczów tylko dwa zremisował, a resztę przegrał (w tym w Pucharze Polski z III-ligowcem).

Co do sędziego - karny moim zdaniem bardzo miękki, żeby nie powiedzieć że z dupy i, z bólem to piszę, jednak ja bym nie uznał gola Pawła, pomógł sobie ręką. Ale może po prostu jestem niedouczony z przepisów/wytycznych.

Karherop 11.11.2018 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1517843)
Trochę radosny futbol z obu stron. Widać było więcej ruchu do piłki niz ostatnio, a przede wszystkim więcej biegania w ogóle, chociaż z tym pierwszym też bez szaleństwa. Inna sprawa, że byłem na wyjeździe i mecz widziałem tylko fragmentami, więc moja ocena może być niemiarodajna.

Te 3pkt to był obowiązek przy tylu 100% sytuacjach i fajnie, że udało się je wyrwać, mimo dramatycznej sytuacji. Z bramki się nie cieszyłem, bo byłem przekonany, że VAR ją anuluje... a tu taka niespodzianka. Myślę, ze Dawid, z całą sympatią do niego, powinien na chwilę odpocząć, i zwolnić miejsce dla Kamila. Zresztą Kamil, przy rywalu grającym praktycznie bez pressingu, byłby idealny do zdobywania terenu.

Skoro nie oglądałeś dokładnie spotkania to jednak jak sam przyznajesz Twoje oceny nie są miarodajne . Może lepiej po prostu nie oceniać?

Kort z Baszą zdominowali dzisiaj środek pola. Nie wiem jak można się do nich dzisiaj przywalać Już bardziej irytował.Boguski i choć doceniam bramke to to w kilku stuacjach zachował się jak junior a nie 34 letni zawodnik.
A i Wasyl fatalne spotkanie. Oczywiście w kolejnym meczu zagra z powodu kartek Bartkowskiego, ale pomimo szacunku i sympatii rozegranie całej rundy od deski do deski mu nie służy. Arsenić w końcu łapie rytm meczowy i czuję że już nie odda płacu gry.

Sami 11.11.2018 00:49

Nie będę oryginalny... Zabawa powinna skończyć się w I połowie przy wyniku MINIMUM 3:0.



W drugiej połowie sędzia podpiął Zagłębie do prądu dyktując karnego z totalnej ....y. Oglądałem tę sytuację kilka razy i żadnego faulu tam nie widzę. Nie rozumiem, dlaczego sędzie nie podszedł obejrzeć tej akcji na spokojnie.



Potem znów mieliśmy okazje do zdobycia bramki na 3:1 i uspokojenia gry, to strzeliliśmy sobie sami bramkę i to dosłownie.



Na szczęście wynik uratował Brożek, choć też myślę, że pomógł sobie ręką i dobrze to widać przy powtórce, gdzie kamera jest w dalszej odległości. Im bliżej kamera, tym mniej ta ręka jest widoczna.



Tak więc sędzia pomylił się wg mnie w obie strony i wynik jest ok. Trzy punkty, które były nam baaaaaaaaardzo potrzebne.

obikenobi 11.11.2018 00:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop
Skoro nie oglądałeś dokładnie spotkania to jednak jak sam przyznajesz Twoje oceny nie są miarodajne . Może lepiej po prostu nie oceniać?


Instat Index Boguskiego najwyższy w zespole.
Korta - najniższy.

IMO Boguski jeden z najlepszych dzisiaj, Korcik prosi się o ławkę o pewnego czasu. I może ją niebawem dostać, skoro Halilović wraca.

pepe72 11.11.2018 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1517846)
(...)

Co do sędziego - karny moim zdaniem bardzo miękki, żeby nie powiedzieć że z dupy i, z bólem to piszę, jednak ja bym nie uznał gola Pawła, pomógł sobie ręką. Ale może po prostu jestem niedouczony z przepisów/wytycznych.

Nie wiem gdzieś tą rękę widział. VAR nie widział, na powtórkach widać, że odbił ciałem, poniżej ręki. Idze, idze , bajoku!

pepe72 11.11.2018 01:07

Tu jest nawet w zwolnieniu (od 28 sekundy). Odbiera na klatę i nie ma żadnego ujęcia, które by wskazywało, że mu się piłka odbiła od ręki.

https://ekstraklasa.tv/bramki/wisla-...-meczu/qe2ws1q

SlawekS 11.11.2018 01:11

Fajny mecz, dobrze się to oglądało zwłaszcza w pierwszej połowie. Fajne wychodzenie do kontr, trochę brak szczęścia (słupek, poprzeczka), trochę skuteczności. Na tle słabego przeciwnika nieźle to wyglądało. W porównaniu z poprzednimi meczami więcej było gry bez piłki, pokazywali się do podań i to dawało efekty.
Trochę szczęścia w końcówce, ale tak to bywa - co los nam zabrał w Warszawie to oddał w Krakowie

obikenobi 11.11.2018 01:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72
Nie wiem gdzieś tą rękę widział.


https://twitter.com/yarema_/status/1061374147794817026

Coś jeszcze?

regan 11.11.2018 02:51

To była ręka Boga! :lol:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1517851)
Ręka na 100% była, ale był przepis, że jeżeli piłka odbija się od zawodnika, a później trafia w rękę przez przypadek, to jej nie ma. Czy trafiła przez przypadek? Jak dla mnie, brami Brożka nie powinno być, jak i karnego dla Zagłębia.

...chociaż, ruchu ręki do piłki nie było, wiec bramka słusznie uznana. Kontakt piłki z ręką ewidentny. Ręka zatrzymała odchodzaca piłkę.

Ruchu nie było ale to sie kwalifikuje pod błąd techniczy i bramka nie powinna być uznana. Ale suma sumarum wyszliśmy na 0, bo jeśli takie karne mają gwizdać to ja przepraszam bardzo.

Co do meczu to według mnie grały 2 drużyny:
Jedna grała na zwolnienie trenera
Druga grała bez pensji od połowy czerwca

:-/

Jedna i druga robiła wszystko, żeby nie zrobić korzystnego wyniku.
W końcu udało się to gościom. Byli bardziej zdeterminowani, żeby wtopić. Dziś wygrała gra na zwolnienie trenera :D

A tak na poważnie. 5:0 do przerwy tak to powinno wyglądać. A co jest? 2:2 :D i męka do 96 minuty o bramke zwycięzką z paralitykami grającymi w chodzonego bez ambicji. Wiem takie mecze się zdarzają, tylko nam sie to zdarza od meczu z Legią w każdym meczu. Nie jest to więc przypadek. Basha robi łaskę, że gra. Nie ma takiego zaangażowania w gre jak na początku sezonu. Nie ma tej gry z początku sezonu, gdzie fajnie pod pressingiem potrafiliśmy wyprowadzać pilke od tyłu. Szkoda. Widać, że jak nie ma sianka to nie ma granka. Zaległości w wypłatach poodują obecną słabą formę.

Boje się co będzie z drużynami, które wyjdą na nas zaangażowane. Zresztą namiastke mieliśmy z słabiutkim Sosnowcem i bardziej poważnym Piastem...

Ale co by nie powiedzieć mamy 25 pkt i brakuje min. 15 do tego, żeby awansować do ósemki i do tego, żeby się utrzymać. 5 zwycięstw. Tylko...

Arked 11.11.2018 06:51

Była ręka ale zbyt kiepsko to widać na powtórkach. Sędziowie nie podjęli ryzyka.

Forma jest jaka jest nie przez brak zaangażowania czy wypłat. Nie da się być w szczycie formy fizycznej nonstop. W ostatnim okresie mamy w tym względzie lekki dołek, który był łatwy do przewidzenia. Po prostu musiał nastąpić patrząc na to jak wyglądaliśmy od 1 kolejki.

szprotson 11.11.2018 07:11

brawo.
Remis by bolał...

Czy była ręka? sędzie nie odgwizdał więc uznał że nie.
Zagłebie zagrało Wisłe ze Piastem, powinni wyjechać z 5.
Wnioski po meczu :
Maciek Skorża dałby duzo za takiego pilkarza jak Zdenek. Wczoraj podwajany, czasem potrajany a udawalo mu sie pilke utrzymac czy zgrać. Imaz mi sie podobal pod koniec bo widac ze gral dla druzyny (vide głebokie powroty) Boguś zagrał swoje i tak samo swoje od jakiegos czasu gra...Bartkowski. Powiem tak - ten chłop nic nie daje druzynie. Nic.

Levis88 11.11.2018 07:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1517854)

Nawet bez minimalnego kontaktu opanował by piłkę, nawet lepiej by mu do przodu poszła a nie pod nogę.
Odgwizdanie tego było by kontynuacją s....ysynstwa odgwizdania karnego w naszym polu karnym gdzie typ z Lubina sam wszedł pod wyskakującego Wasyla.

BlurgH 11.11.2018 07:45

Wychodziłem ze stadionu z mieszanymi uczuciami.
1. Przy Hymnie miałem ciary....
2. Przy stanie 2:0 byłem w euforii
3. Do końca pierwszej połowy chciałem rzucać paniami lekkich obyczajów, ale siedziałem na Vipach ;)
4. W drugiej połowie chciałem pogryźć krzesełko
5. Na koniec uszło ze mnie powietrze...
Generalnie - wychodziłem zadowolony, ale niesmak pozostał ;)

Czy tylko ja mam wrażenie, że środek pomocy gra "niechlujnie" ?

Arkadiusz.Czerepach 11.11.2018 09:30

VARowcy to chyba tak z respektu dla legendy Brożka ;)

szkoda że Kort i Boguski się zabawili w Pawła (nie)wykorzystując swoich 200% okazji (sam na sam)


ale trzeba przyznać że Hładun miał dzień konia , chyba lepszy niż Buhalik w Poznaniu...

wiertar 11.11.2018 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1517856)
To była ręka Boga! :lol:



Ruchu nie było ale to sie kwalifikuje pod błąd techniczy i bramka nie powinna być uznana. Ale suma sumarum wyszliśmy na 0, bo jeśli takie karne mają gwizdać to ja przepraszam bardzo.

Cos pomieszales .

Obecne są takie wytyczne (pojebane) że jak przyjmujesz piłkę w polu karnym i piłka odskakuje ci tak że trafiasz we własną rękę jest to uznawane jako błąd techniczny i w takiej sytuacji NIE GWIZDA się rzutów karnych. Czy li podejrzewam że w tym wypadku było podobnie Brożek polskim błąd przy przyjęciu dotknął piłkę ręką nieumyślnie więc według wytycznych ręki nie ma

brylant17 11.11.2018 10:15

Tu powinno być 4:2 albo i 5:2...można teraz gdybyać co by było gdyby...liczą się 3pkt

mitmichael 11.11.2018 10:56

Bardziej ewidentny bład sedziego przy karnym niz przy sytuacji Brozka, ja tam nie widze z tego linka z twittera by go pilka musneła, moze w Lidze+Extra lepiej pokaza ta sytuacje. Ogolnie powinnismy tutaj wygrywac po pierwszej polowie 4-0, walnac prosto w bramkarza kazdy potrafi, ale dobic rowniez prosto w bramkarza to juz jest sztuka do tego dochodzi sam na sam Korta, spieprzył strzał konkretnie a z Hladuna boga zrobili, smiech. Zagłebie nic nie grało, bramka z karnego, ktorego byc nie powinno a do tego samoboj ale sami moglismy sobie pluc w twarz. Wspaniała koncowka, juz straciłem nadzieje na bramke a tu taka niespodzianka, jezeli dla takich bramek wrocił Brozek to niech siedzi jak najdłuzej.

Lemoniadowy Joe 11.11.2018 11:09

Dobry nasz mecz tylko ta nieskuteczność remis byłby bardzo niesprawiedliwy.

Jestem mocno zbudowany postawa naszych piłkarzy na pewno zaległości maja wpływ czasem na nasza postawę meczach ale nie widzę możliwości aby świadomie ktoś tu odpuszczał.

Dotrwać do zimy i oby po kogoś zgłosił sie chętny na transfer za kilka milionów złotych.

regan 11.11.2018 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1517866)
Cos pomieszales .

Obecne są takie wytyczne (pojebane) że jak przyjmujesz piłkę w polu karnym i piłka odskakuje ci tak że trafiasz we własną rękę jest to uznawane jako błąd techniczny i w takiej sytuacji NIE GWIZDA się rzutów karnych. Czy li podejrzewam że w tym wypadku było podobnie Brożek polskim błąd przy przyjęciu dotknął piłkę ręką nieumyślnie więc według wytycznych ręki nie ma

Ty cos pomieszałeś. Nie ma takich przepisów, że jak masz korzyść, po dobicu piłki ręką po złym przyjęciu (a widać w tym przypadku jak byk, że jakby nie obiła się od ręki to by mu wyleciała do zewnątrz na gorszą, lewą nogę i miałby gorszy kąt do uderzenia), to nie ma przewinienia.
Nie zakłamujcie rzeczywistości, bo jakby tak Wisła straciła bramkę zwłaszcza w meczu z Legią to byście memy robili w stylu jak Legia nie może to sędzia pomoże ;)

spirit 11.11.2018 11:20

Ręka ewidentna, na powtórce (tej z twitta) widać, że piłka zmieniła w pewnym momencie kierunek lotu . W pewnym momencie = po kontakcie z ręką Pawła.

Karny dla Zagłębia "z tylno-dolnej" części ciała.

Ronaldo 11.11.2018 11:20

Dobrze się oglądało te stwarzane sytuacje,przypomniały się stare dobre czasy.
Brożek klasa,Bartkowski perfekcyjne dogranie,asysta stadiony świata (Beckham,Figo nie powstydziliby się takiej asysty)

Duże nadzieje wiążę z powrotem Hailovicia.

fansorina 11.11.2018 11:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ronaldo (Post 1517875)
Dobrze się oglądało te stwarzane sytuacje,przypomniały się stare dobre czasy.
Brożek klasa,Bartkowski perfekcyjne dogranie,asysta stadiony świata (Beckham,Figo nie powstydziliby się takiej asysty)

Duże nadzieje wiążę z powrotem Hailovicia.

Zapomniałeś o perfekcyjnym wyskoku w finalnej akcji Tosika! Brawo Paweł, darmowe piwo od Wasyla pewne :)

fqqs 11.11.2018 11:30

Może Brożek wchodzący jako dżoker na ostatnie 20 minut trudnych meczów się nam jeszcze przyda? Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale może jeszcze półtorej roku pogra.

rokfor 11.11.2018 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1517873)
Ty cos pomieszałeś. Nie ma takich przepisów, że jak masz korzyść, po dobicu piłki ręką po złym przyjęciu (a widać w tym przypadku jak byk, że jakby nie obiła się od ręki to by mu wyleciała do zewnątrz na gorszą, lewą nogę i miałby gorszy kąt do uderzenia), to nie ma przewinienia.
Nie zakłamujcie rzeczywistości, bo jakby tak Wisła straciła bramkę zwłaszcza w meczu z Legią to byście memy robili w stylu jak Legia nie może to sędzia pomoże ;)

Ja nie wiem, czy coś takiego jak "korzyść" w przypadku zagrania ręką, jest w ogóle rozpatrywane w przepisach. Może i powinno, ale wydaje mi się że nie jest, choć mogę się mylić.

JudasPriest 11.11.2018 11:54

W derbach Trójmiasta był karny dla Arki po podobnym zagraniu

swiety37 11.11.2018 12:02

Zerknijcie na sytuację Kudły w meczu Płocka z Sosnowcem (przed polem karnym zatrzymał piłkę ręką, ale na szczęście dla niego: wcześniej dosłownie musnął piłkę głową/grzywką). Tam zastosowano ten sam przepis co przy golu Brozia.
Bardzo mi się dzisiaj podobała asekuracja. Kostal, Imaz i przede wszystkim Boguski (dopóki miał siły) bardzo fajnie potrafili załatać dziury jak Pietrzak lub Bartkowski zapędzali się pod bramkę Zagłębia.
A Kort może i nie jest w formie z lipca/sierpnia, ale i tak jego gra bez piłki jest dla nas niezbędna.
Wie ktoś co z Bashą?

A i Wasilewski + Arsenić >>> Wasilewski + Sadlok. Pietrzak chyba zagrał najlepszy swój mecz od momentu powołania do Reprezentacji.

czaro 11.11.2018 12:15

Tylko niechlujnej grze zawdzięczamy to, że ten mecz nie był rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Dwie setki Korta i byłoby po wszystkim. Piszę o nim, bo jego sytuacje irytowały najbardziej, on sam podjął w tym meczu kilka fatalnych wyborów, ale i tak chyba nieco rozbudził się w porównaniu do tego, co było ostatnio.

Dziwnie gra nasza drużyna. Robi akcje z niczego, grając na granicy ryzyka, ale często te ryzykowne podania nie wychodzą i wówczas sprawia to wrażenie niechlujstwa. W szczególności do takiej gry nie nadają się nasi boczni obrońcy.

Bramki stracone - pechowe. Bramka zwycięska - fartowna. Ale króla się nie sądzi, król jest jeden, ma sto lat i trochę człapie, ale jak przyjmie i uderzy, to wychodzi na to, że wciąż jest lepszy od tych młodych i zdolnych.

Moim zdaniem fajny mecz Ondraska i Boguskiego.

Nie wiem, ile kosztuje bramkarz Zagłębia i czy gra tak, jak wczoraj na co dzień, ale jak już sprzedamy tego naszego Lisa pola karnego za miliony euro, to moglibyśmy przeznaczyć to, co zostanie po spłaceniu długów właśnie na tego chłopaka ;)

wiertar 11.11.2018 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1517873)
Ty cos pomieszałeś. Nie ma takich przepisów, że jak masz korzyść, po dobicu piłki ręką po złym przyjęciu (a widać w tym przypadku jak byk, że jakby nie obiła się od ręki to by mu wyleciała do zewnątrz na gorszą, lewą nogę i miałby gorszy kąt do uderzenia), to nie ma przewinienia.
Nie zakłamujcie rzeczywistości, bo jakby tak Wisła straciła bramkę zwłaszcza w meczu z Legią to byście memy robili w stylu jak Legia nie może to sędzia pomoże ;)

Z tym bym się kłucia że.mial korzyść z tym zagraniem ręką. Piłka daleko by nie odskoczyła. Myślę żeby doskoczył do niej i uderzyl

bódyń 11.11.2018 12:24

Pewnie by uderzyl ale o bramke byloby ciezej.

Reka byla jak nic.

W jednej powtorce widac i nie ma dwoch zdan. Tu sedzia dal ciala na nasza korzysc.
Ciekaw jest co powiedza o karnym bo jak dla mnie nie bylo.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl