Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIV kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, piątek 2 listopad, godzina 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10023)

wolfy 02.11.2018 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ma_niek (Post 1517370)
Wspaniały to byl mecz..nie zapomne go nigdy

A z Pogonią pamiętasz?

Garret 02.11.2018 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AOT (Post 1517366)
ty jesteś jebnięty? :-D

Daj mu się pocieszyć. Przed sezonem wyzywał wszystko i wszystkich, wieszczył zgubę i upadek, potem się zamknął i nie wychylał jak były wyniki i ładna gra.

Ma teraz chwilę dla siebie i poczuł potrzebę uzewnętrznienia się, spocony i zgrzany ze szczęścia pod noskiem pewnie powtarza "miałem rację, hehehehehehe". Nosacze tak mają.

Zagraliśmy fatalnie, beznadziejnie, okropnie. Kryzys formy ewidentny, byliśmy mniej zwrotni i wolniejsi od Piasta przez cały mecz, od początku do końca. Bartkowski, który przez większą część dotychczasowego sezonu nadrabiał braki żelaznymi płucami dzisiaj ledwo się ruszał.

Generalnie wszyscy jakby grają na poziomie, którego duża część osób spodziewała się przed sezonem. Pietrzak słabo, Bartkowski słabo, Zdenek znowu gra jak dotychczasowy Zdenek.

Zobaczymy co będzie dalej, mecz z Lubinem jest mega ważny w tej chwili.

Dzimi 02.11.2018 22:40

Niestety, raczej nie będzie już tak pięknie jak było do września. Wtedy przez pierwsze 8-10 kolejek piłkarze byli niesieni jakimś zrywem, jakąś energią, nie wiadomo czym, czego już teraz nie ma. Teraz czas na powrót do stanu sprzed sezonu i dwóch, czyli w każdym meczu walka o remis lub czasem ewentualnie szczęśliwe zwycięstwo, i sumarycznie - walka o 1. ósemkę.

fansorina 02.11.2018 22:42

Boki obrony do wymiany nawet dla samej świeżości :) To co "grają" ostatnio Bartkowski i Pietrzak to poziom kreta na Żuławach. Za chwilę to Ondrasek będzie błagał o podpis z nami ;). Co się dzieje z Bashą? Niestety nasze listopadowe i grudniowe mecze kojarzą się właśnie z takimi gównomeczami, a to z Ruchem, Płockiem i wiele innych, gdzie nawet nie robimy ani jednej akcji.

Mixu 02.11.2018 22:43

Drużyna w dołku. To było wiadome od kiedy zaczęli grać jak z nut na początku sezonu. Teraz grają wielkie NIC. To nie jest klasowy zespół który będzie w czubie tabeli. Nie nastawiajmy się na to.

4-6 miejsce to będzie dobry wynik na koniec sezonu.

Teraz wiara w zespół i sztab trenerski żeby się szybko ogarnęli. Nie ma co płakać.

I

mitmichael 02.11.2018 22:44

To był zamach na nas kibicow, dwa tragiczne mecze z rzedu z duza doza szczescia z Zagłebiem Sosnowiec. Jeszcze w derbach i z Legia sie starali a dzisiaj zero zaangazowania, wczesniej z Korona było to samo.

Skawa Wadowice 02.11.2018 22:44

Wisla ma nowego dietetyka od 31.08. Od tamtego czasu wygralismy 2 mecze ze slaskiem (1.09) i 15.09 z Lechia. Potem sama padaka. Pilkarze nie biegają. grają może 20minut w meczu. Dzisiaj stojano całkowite.

W pewnym urywku przy rzucie rożnym dla Piasta pokaywali Wojtkowskiego. Wydawało mi sie, że mu się odbijało. Jeśli piłkarze mają nieodpowiednią porę żywieniową przed meczem to nie będzie im się chciało biegać.

W tej ekstraklasie słabej wystarczy biegać. Legia zaczęla zapierniczac i już wygrywa, Piast nas dzisiaj zabiegał każdy chciał dostać piłkę. A my stojano stojano. Masakra szkoda nerwów

zbigniew_ramirez 02.11.2018 22:51

Taka "gra", jaką dzisiaj zaprezentowała nasza drużyna, powinna być zabroniona. Po dzisiejszym "popisie" w zasadzie żaden z zawodników nie powinien być pewny miejsca w składzie na mecz z Lubinem.
Ale żeby pisać o zmianie trenera na poważnie (bo zakładam, że nie był to żart ani ironia), to jednak trzeba mieć coś nie tak z głową, emocjami lub jeszcze z czymś innym. Przydałby się ban dla takiego dzbana/dzbanów - ot tak, profilaktycznie.
Od początku sezonu mamy takie a nie inne okoliczności przyrody. Pomimo nich trzymamy się w pierwszej ósemce. Ostatnio nie idzie, ale myślę, że to nie powód, aby w sobotę nie zadbać o przyzwoitą frekwencję na koniec "zasadniczej" rundy jesiennej.

obikenobi 02.11.2018 22:52

Jak dla mnie są dwie opcje:

1. Po prostu zwyczajnie przestało "żreć"
2. Skończyła się cierpliwość piłkarzy odnośnie wypłat.

Ondrasek, Kostal, Kort, Basha, Pietrzak, Sadlok, Bartkowski - wszyscy zaliczyli straszny zjazd. Niestety, ławkę mamy taką sobie i nie za bardzo jest pole manewru.


Jeżeli chodzi o ostatnie wyniki, to przypominamy zespół Ramireza, tylko gra jest ładniejsza. Jedziemy na dobrym początku sezonu, kiedy to nastukaliśmy dużo punktów, a potem przeciętność i gra w kratkę. Na szczęście ta liga jest taka jaka jest, więc miejsce w tabeli nadal przyzwoite.


Sam fakt porażki z Piastem nie jest jakiś zatrważający. Za to styl w jakim się to stało już tak. Od 75. minuty Piast ewidentnie spuchł i to była nasza szansa, ale graliśmy skandalicznie wooooooooolno.

Teraz Zagłębie i przerwa na reprezentację, ważny moment dla nas. Nie ma co wieszczyć jakichś apokaliptycznych wizji, ale na pewno jesteśmy w sporym dołku i teraz kolejny test dla Stolara jako trenera - czy wyciągnie ekipę z kryzysu.

s1mone 02.11.2018 23:00

Tragiczny był to mecz w naszym wykonaniu. Zasłużona porażka. I brawo dla Gliwic.

Glazik 02.11.2018 23:02

To fakt gra bardzo czytelna...żadnego punktu zaskoczenia.A tempo ...dramat.za każda piłkę do tyłu powinien być kop w dupę.

South 03.11.2018 00:05

Według mnie to Stolar się trochę pogubił. Arsenic nie sprawdza się w pomocy, jest zbyt drewniany. Trzeba było cofnąć go do obrony, kosztem Pietrzaka, który gra koszmarnie. W środku właściwie nie mamy większego wyboru na dziś i pozostaje tylko grać Kort Bascha, chociaż oboje obniżyli strasznie loty. Kostal na ławce i zabieramy sobie atut w postaci skrzydłowego . Paweł Brożek niewidoczny, , nie lepiej próbować szybkiego Bartosza w ataku ?
Piast postawił ciężkie warunki nic dziwnego ze przegraliśmy. Trzeba było pojechać Sosnowiec tym co się sprawdza, a nie kombinować z Brożkiem...

funkykoval 03.11.2018 00:34

Za duże przerwy między formacjami Basha zagrał słabo ale Zoran był jeszcze słabszy na def pomocniku. Pietrzak od pierwszego powołania na kadrę gra tragicznie i pewnie z Lubinem tez wybiegnie bo pauzuje Sadlok. Bartkowski chyba dostosował się do poziomu Pietrzaka i przy 2 szybkich skrzydłowych i ruchliwym środkowym byliśmy pozamiatani. Z przodu próba gry na pamięć ale odniosłem wyrażenie ze nasi myśleli ze Gliwice zmęczeni po 120 min z Legia sami się położą i dadzą wbić sobie kilka bramek. Lis po dzisiejszym spotkaniu defintywnie ława. Za Pietrzaka Spróbować może tego 19 latka z Lecha gorzej bronić nie będzie a prędzej na nim zarobimy nuz na Pietrzaku.
Widać ewidentny kryzys zagrali gorzej niż w Szczecinie....

serek.c2 03.11.2018 00:41

Nie spodziewałem się innego meczu z takim ustawieniem w środku pola.

AntyMod 03.11.2018 00:46

maciek gra taką lipa jaka ma , to ze nas wszyscy rozpracowali to juz standard .....dziura w srodku jest i zawsze bedzie- i tam wszystkie zespoly beda sie rozpedzac , nie da sie grac bez dbrego def pomocnika .....Baska i Kort to tacy grajkowie na 1 lige - ani z nich def pomocnicy ani ofensywni pomocnicy ....Maciek sklada z tej biedy co moze i tego nie zmienimy ... kolejny mecz mecz ktory wkoncu wybije z glowy dzieciakom z forum MP , puchary itp ....jak na nahbiedniejsza druzyne ligi i tak nie jest tak zle , zlal nas zespol ktory puka do czolowki ligi i tyle w temacie ...kolejny mecz pretensje do Lisa ?? o co ?? puszcza to co ma puszczac , jak kazdy marny bramkarz w slabej lidze, ...ktos fajnie napisal ze Zdenek to chyba bedzie prosil o przedluzenie - to taki Piatek naszej ligi , ....osobiscie brakuje mi najbardziej takiego diabla jak Lonch , a Basha ? to zawodnik ktorych niecierpie- taki poprawny - ale bez szalu - ani w ofensywie- ani w defensywie najwazniejsze zeby sie utrzymac , i wygrac drugie derby z parchami - nic wiecej od tej druzyny nie wymagam od kilku lat

czaro 03.11.2018 01:38

Tak mi było szkoda, że nie zobaczę tego meczu. Widzę, że nic nie straciłem.

Od paru dobrych meczów drużyna słabo punktuje. W tych meczach, które widziałem nagle, z ekipy, która była w stanie zabiegać każdą inną w lidze, piłkarze zachowują się, jakby uszło z nich powietrze. Wydaje mi się, że Stolarczyk trochę przywiązał się do składu i czas zamieszać. I wreszcie: Basha chyba stracił serce do gry, a Kort po obiecującym początku zgasł całkowicie (fizycznie? psychicznie?) i nie mamy środka. Docelowo (bo teraz wpadły kartki): Kort na ławkę, Sadlok na lewą, Arsenic do obrony. Szkoda, że Kolar się poskładał, można by go spróbować za Ondraska.

Szczerze, to taki sezon jak ostatnio był nam pisany, więc fajnie, że mieliśmy tych kilka tygodni radości. Mam nadzieję, że trener tchnie w drużynę nowego ducha, zacznie z nimi ćwiczyć ze dwa nowe proste schematy, może wpadną te wypłaty (jeśli to o to chodzi) i chłopaki zareagują pozitiwnie.

wiesniak842 03.11.2018 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1517131)
Cóż, nie było to trudne do przewidzenia. Sam sobie się dziwię, że nie zagrałem x2:D
Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Czemu od początku nie grał Imaz i Ondrasek. Meczów w tej lidze grają tyle co kot napłakał, co chwila przerwy na reprezentację i zamiast szukać w miarę pewnych punktów to kombinujemy i sami sobie komplikujemy sprawę. Nie zdziwię się, jak zagramy w piątek z Piastem najlepszym składem i dostaniemy w cymbał.

Wykrakałem, a może po prostu przewidziałem...

Levis88 03.11.2018 08:37

Trzeci mecz z rzędu tracimy gola po rykoszecie - nieporadność obrony jest zatrważająca...

Barti 03.11.2018 08:48

Najlepszą obroną jest atak. Skoro z przodu nic się nie dzieje, to z tyłu musimy się męczyć i być narażeni na takie coś.

arti 03.11.2018 08:55

Jeśli potrzebujemy w zimie sprzedawać za jak największe pieniądze to kompletnie nie rozumiem po co Stolar wystawia Arsenica w pomocy? Chyba że 1) nie chcemy/nie musimy go sprzedać w zimie 2) chcemy go sprzedać za czapkę gruszek bośmy bogaci.
Druga sprawa - zestawienie obrony z Pietrzakiem zamiast Sadllokiem na lo. Po co to?
"Gra" wygląda jak widać zapewne z powodów pozasportowych więc co tu komentować.
Z jednej strony dość zrozumiałe, a z drugiej jak znów się ożywi na forum dyskusja nt. marketingu to wiadomo, że w głównej mierze to w poniedziałek i wczoraj było w nogach i głowach kopaczy >15tys albo 10 tys widzów na meczu z ZL. Wybrali niestety10, nie po raz pierwszy tej jesieni (Pogoń).

Snow 03.11.2018 08:56

Wpuszczanie Aresnicia do środka pola to sabotaż. Prześledźmy:


Legia - prowadzimy 3-2, wchodzi Arsenic do środka pola, niby logicznie, żeby bronić wyniku - strzelają nam na 3-3.
Sosnowiec - prowadzimy 2-1, wchodzi Arsenic do środka pola, niby logicznie, żeby bronić wyniku - strzelają nam na 2-2.
Piast - Arsenic gra od początku i od początku nasz środek pola nie istnieje.


Nie chodzi mi o to, że zwalam wszystko na niego, a raczej o to, że Zoran w tej taktyce, ustawiony na DP, kompletnie się nie sprawdza, póki co.

Barti 03.11.2018 09:01

Dlatego przy naszych możliwościach finansowo kadrowych eksperymenty to na treningach. W meczu o punkty tylko sprawdzone ustawienie i ludzie.

wiesniak842 03.11.2018 09:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1517395)
Wpuszczanie Aresnicia do środka pola to sabotaż. Prześledźmy:


Legia - prowadzimy 3-2, wchodzi Arsenic do środka pola, niby logicznie, żeby bronić wyniku - strzelają nam na 3-3.
Sosnowiec - prowadzimy 2-1, wchodzi Arsenic do środka pola, niby logicznie, żeby bronić wyniku - strzelają nam na 2-2.
Piast - Arsenic gra od początku i od początku nasz środek pola nie istnieje.


Nie chodzi mi o to, że zwalam wszystko na niego, a raczej o to, że Zoran w tej taktyce, ustawiony na DP, kompletnie się nie sprawdza, póki co.

Zgadza sie. Dodalbym jeszcze do tego beznadzieje boki obrony (Pietrzak powinien siedziec na lawie od kilku spotkan) i skonczylo sie jak skonczylo. W drugiej polowie, pomimo slabej formy Korta jednak nasza gra w srodku, przynajmniej przez jakis czas, wygladala duzo lepiej.
W sumie przyznam, ze nie zwrocilem uwagi na ta zaleznosc (Arsenic/bronienie wyniku/koncowy efekt). Trzy spotkania z takim samym efektem nie sa raczej przypadkiem.

brylant17 03.11.2018 09:08

Zaraz zaraz połowa forum chciała zmian w składzie to ma w czym problem ?

Barti 03.11.2018 09:14

Może zmiana ustawień przez Stolara nie jest spowodowana przebłyskami jego geniuszu trenerskiego tylko czynnikami o których nie mamy pojęcia. Ciężko dlatego oceniać.

felipe 03.11.2018 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1517390)
Wykrakałem, a może po prostu przewidziałem...

Otóż to. Stolarczyk kombinuje ch*j wie po co ze składem, jakbyśmy grali w tygodniu w CL lub PP, nie było co miesiac półtoratygodniowych (!) przerw na kadrę, kiedy nasze orły mają fajrant itp. Czy 3 - 4 mecze w miesiącu (tyle gramy!) to za dużo dla naszych piłkarzy i musimy rotować składem?

Imaz w formie- niech gra do "połamania" / wykartkowania. Trzeba kuć żelazo póki gorące. Jak zobaczyłem, że siedzi na ławie z Zagłębiem to ręce mi opadły.

marcin19876 03.11.2018 09:50

Żal mi tutaj niektórych ludzi, którzy nie wiedzą co znaczy kibicowanie. Jeden mecz wygrany to już trener mistrz, zwycięstwa nie ma, trenera wyrzucić. Istna dziecinada. Pamiętajmy o jednym, mamy 14 zawodników którzy grają, nikogo więcej więc jak wy chcecie wygrywać każdy mecz. Cieszmy się że mamy 22 punktu a nie 12..

Karherop 03.11.2018 09:51

Zagraliśmy fatalnie ale nikt nie zwraca uwagi jak znakomicie zagral Piast. Ile drużyn w lidze by z nim dzisiaj wygrało? Trzeba przyjąć do wiadomości że są lepszą drużyną od nas na ten moment.

Dziwne wybory personalne Stolara wynikają po prostu z tego że nie ma zmienników, a wielu graczy prosi się o ławkę. Stało się to co rokował Głowacki czyli zadyszka październikowo - listopadowa.

Taka moja mała dygresja , że po tym co pokazujemy ostatnio dziwię się że jeszcze nie próbujemy Laskosia czy Plewki w środku. Kiedy jak nie teraz? Nasz środek leży i kwiczy i bez nich.

ciacho 03.11.2018 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1517399)
Zaraz zaraz połowa forum chciała zmian w składzie to ma w czym problem ?

Jakby za Lisa na bramkę wszedł Arsenic to tez byś wyjechał z tym głupim tekstem?

roztropny 03.11.2018 10:09

Dlaczego oni nie biegają tak jak w pierwszych meczach ? skończyło się paliwo ? czy przez brak wypłat ? Przecież przez kilka pierwszych kolejek potrafili zapierniczać w końcówce meczu i niezależnie czy prowadzili czy remisowali to było bieganie,walka o każdą piłkę,teraz ewidentnie tego nie ma.
W nastepnym meczu 2-3 młodych do pierwszego składu,przynajmniej zaczną ogrywać się a brak doświadczenie nadrobią walką.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl