![]() |
Cytat:
Do tej pory w pucharach przegraliśmy w historii najwyżej 4-0 (w tym z Barceloną) i głupio byłoby śrubować negatywne rekordy w imię - co mi tam porażka to porażka. Takie porażki zostają w pamięci. Tak jak każdy kto interesuje się pucharami pamięta kompromitację Legii z Valencią 6-1. Jeśli mamy przegrać to nie w kompromitujących rozmiarach:) Antystenes Właśnie dlatego że nie mamy obrony, nie możemy prowadzić otwartej gry. Sam wyciągasz wnioski błędne. Gdyby nie asekuracja obrońców przez pomocników przegrywalibyśmy już na początku meczu z 3-0. Jak kiedyś będziemy mieć obronę, będziemy mogli skupić się na ataku. Z pozoru brzmi to paradoksalnie, ale tak jest. Mając dobrych obrońców możesz dopuścić żeby grali z tyłu 3 na 3. Mając mizerie jak my mamy, musimy asekurować i nie mamy już sił na atak. Albo inaczej, z przodu jest tylko 3 piłkarzy, reszta pomaga kiepskim obrońcom przed zaliczeniem 5 w plecy z tyłu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Czytam ten zdrowy rozsądek i cieszę się ze skonczyła się megalomania .BO Wisła to taki paradoks klub który sponsoruje swojego sponsora .....A MI WYPADA TRZYMAĆ MOCNO KCIUKI .
|
Cytat:
|
Obejrzałem sobie fragmenty kilku meczy tego Twente. To co obejrzałem (bo przecież na tej podstawie głębszej oceny nie można sobie wyrobić) to solidna piłka, ale bez większych fajerwerków. Fragmenty meczu z Fulham, które widziałem były toczone w wolnym tempie. Gdyby nasza obrona była nieco lepsza to kto wie...
A tak... Atak wbrew wszelkim znakom na niebie i na ziemi liczę po cichu na niespodziankę. Fulham... (na podstawie Fulham Twente). Kibicowsko atmosfera jak w grobowcu. Piłkę grają nudną, stadion jak ktoś lubi stare klimaty OK. Przyjazd 1000 lub więcej kibiców Wisły będzie chyba tam długo wspominany. :-D O jakimkolwiek atucie własnego boiska raczej nie ma mowy. |
Apoel zremisowal z Szachtarem w Doniecku 1:1
No, ale ten Apoel to kiepska drużyna była, która powinnismy byli przejść z palcem w ... |
Cytat:
A tak w ogóle.Widzę że niektórym się wydaje że wystarczy magiczne hasło ' gramy ofensywnie', bądź ofensywne ustawienie i będzie to jakoś wyglądało. Ja tylko wspomnę że często są mecze gdzie oba teamy mają podobne założenia a okazuje się że jeden przez 90 minut się broni a przecież miał atakować. My możemy chcieć, trener może chcieć, zawodnicy mogą chcieć ale boisko to wszystko zweryfikuje. Zresztą takim dobrym przykładem jak życie weryfikuje, był mecz Barca-Real - pierwszy w kadencji Jose. Real po ciężkim początku zaczął demolować w lidze, Barca niby była w lekkim kryzysie, więc Mourinho zrobił jak zapowiadał - otwarta piłka, próba zdominowania boiska.Skończyło się na 0-5 a Real nie był w stanie nic zrobić. Przeliczyli się na tamten czas z siłami i dostali totalny oklep Dlatego proponuje więcej dystansu - my możemy chcieć ale kluczem do dobrego meczu a może i wyniku, nie może być wymiana ciosów bo w tym szans nie mamy |
Cytat:
|
Wisła jest jedynym klubem w tym sezonie,który pokonał Apoel,dlatego takie mecze z Odense bolą bo kiedyś Reymonta to twierdza a teraz bardzo w kratkę
|
Cytat:
Myślą, że z dnia na dzień ktoś kupi ich lichwiarski abonament???? |
Cytat:
Pewnie do niektórych dopiero teraz dotarło z jak silnym przeciwnikiem zmierzyliśmy się. Pewnie by się skończyło pogromem próby otwartej gry z nimi. BTW A pamięta ktoś jak Legia jakiś czas temu była tresowana przez Szachtar w pucharach? |
Wynik APOELu z według mnie najlepszą drużyną wschodniej europy utwierdza mnie w przekonaniu, że trafiliśmy po prostu bardzo źle. Nie dość że południowcy to jeszcze świetnie zorganizowani i zdyscyplinowani taktycznie.
Powiedzmy sobie szczerze Szachtar to jest absolutny top level na świecie i nie dał rady APOELOwi, który jeszcze miał setkę Soriano pod koniec meczu. Dodam jeszcze, że Zenit, który poległ w Nikozji pokonał Porto. Lepiej pewnie byłoby trafić na jakieś Bate kto wie może nawet na Kopenhage, pewnie lepiej zgrani i zdyscyplinowani od nas ale nie byłoby tak dużej różnicy w technice użytkowej poszczególnych zawodników. PS. Nie wiem skąd wam przyszło do głowy że APOEL dysponuję takimi samymi pieniążkami jak my. Już widzę jak Gustavo Manduca z przeszloscią w AEK Atheny czy Benfice Lizbona przychodzi grać tam za 200 k, 300 k euro, to samo w przypadku AILTIONa i innych zawodników. |
APOEL, szok co ten zespół wyprawia. Najlepsze jest to, że to kolejny zespół z Cypru który nie jest tylko tłem w LM. Anortosis (o ile mnie pamięć nie myli) w swoim pierwszym sezonie też po 2 meczach był liderem. Potem jednak nie wyszli z grupy, ale remisowali z Interem. Kurcze gdzie my jesteśmy na tle piłki cypryjskiej...I gadanie, że brakło nam 3 minut będzie połowiczną prawdą. Oni graja tak w piłkę, że my możemy tylko o tym pomarzyć...Dziś obrona Częstochowy II. Zobaczymy ile wytrwamy. Najlepsze dla nas to chyba szybko stracić gola, Twente wtedy odpuści, na farcie może nie stracimy drugiego gola i pod koniec drugiej połowy możemy przycisnąć. Dokładnie tak jak było w meczu PSV-Legia.
|
Cytat:
Ja już po losowaniu czułem, że może być ciężko. Technika to jest najważniejszy czynnik w obecnym futbolu. A APOEL dołożył jeszcze większe doświadczenie i dyscyplinę taktyczną. Zważywszy dodatkowo na warunki atmosferyczne to wynik 3:2 w dwumeczu jest całkiem przyzwoity... |
Jakoś tez nie widzę na forum wpisów tych speców, którzy razem z warszawiakami wręcz ochrzaniali wszystkich naokoło, którzy śmieli stwierdzić, że Apoel to lepszy zespół niż ...Spartak. Czekano nawet na pierwsze starcie Cypryjczyków z mistrzem Rosji - Zenitem aby porównać obie ligi. Zenit dostał plaskacza i porównujący nie pojawili się więcej.
|
jak się dowiedziałem że Melikson i Małecki nie zagrają, pomyślałem- oklep w Holandii murowany.
a moze jest inaczej? druzyna może zacznie grać luzniej? bo nie będzie Maora, ktoremu wystarczylo oddac pilke a on strzała do przodu i po problemie. ani Małeckiego, który nie dość że tracił piłki na kiwkach, to darł się po stratach kolegów. w sumie to w tym sezonie jeden ma jedną bramkę (ważna i piękną, ale jedną), a Melex chyba nawet asysty. a wcale nie jest tak że tego Małego i Maora nie mamy kim zastąpić, albo jakimiś kelnerami. Jirsak czy Garguła będą sie chcieli spiąć, bo to dla nich okazja by jeszcze zaistniec na dodatek w Europie. Iliev też siedzi na ławie, a miał grać.... i wierzmy Maaskantowi bo nas znowu tak bardzo i często nie zawodził. myślę, że dziś się coś ucieszymy... |
Cytat:
O ile brak Małego to na pewno nie osłabienie, o tyle brak Maora na pewno się na nas jakoś odbije. |
W Enschede zagramy bez Małeckiego i Meliksona, co stanowi olbrzymie osłabienie, ale jednocześnie może w końcu inni zaczną brać na siebie odpowiedzialność za grę zespołu, a nie liczyć tylko na proste zagranie do Melexa i czekając co on wykombinuje?? MOże Kirm w końcu zacznie grać z zespołem i nie walnie takich błędów jak z Ruchem, czy nawet z Odense. Iliew jest w stanie dograć pilkę na głowę/nos Bitona na 5 metr, a takie okazje Biton wykorzystuje regularnie. Tylko czy nasza obrona wspomagana przez pomocników będzie w stanie zagrać na najwyższym poziomie, ograniczając błędy do minimum.
Za dużo tych warunków, więc raczej nie liczę na wygraną, liczę przede wszystkim, że chłopaki dadzą z siebie wszystko, a Maaskant zmian dokona nie pod wpływem konieczności (kontuzja), ale by wprowadzić coś świerzego - tylko kto z ławki rezerwowych mógłby coś takiego zaoferować - Garguła, Paljić, Jirsak ??? Sam nie wiem. |
Obawy
Niestety obawiam sie meczu jak diabli. Każdyy wynik poniżej 4-0 dla Twente uznam za sukces
|
Misie z Holandii będą atakowali 4 napastnikami. Przynajmniej tak zapowiadają w prasie. Widać chcą sobie urządzić popis strzelecki. Ich prawo. Najgorsze,że my nijak nie możemy temu się przeciwstawić. No bo jak i czym?
Brak Meliksona i Małeckiego nie jest żadnym osłabieniem. To brak obrońców na poziomie mierno europejskim jest problemem. Gdyby był solidny blok defensywny to stanęłoby się autobusem i więcej niż dwa zero by nie władowali. A tak to zostaje nam tylko nadzieja,że nie będzie aż tak źle. |
Stawiam, że Jaliens bardzo szybko zgłosi dzisiaj kontuzję.
|
Cytat:
co do transmisji to polszajs to jedne wielkie gówn!o!!! |
Maaksant zaskoczy Twente i zagramy 6 obrońcami - 4 środkowych i po 2 bocznych :) Do tego 3 defensywnych pomocników i Biton....
Jak sie tak zastanowić, to Paljic + Diaz na jednej stronie obrony sumuja sie w końcu na całkiem solidnego obrońce :) A jak za Chavezem biegałby Bunoza, to może wkońcu przestałby przegrywać każdą główkę :D Tak serio, to jak przegramy maks 2 bramkami, to będe może nie szczęśliwy, a ukontentowany że nie ma blamażu. |
A ja mimo wszystko liczę na sensację i że coś ugramy z Twente,remis byłby super
Wszystko przemawia za Twente ale to nie jest Real czy Barcelona Brak Meliksona to ogromna strata,w akcjach z Ilievem byli wyjątkowo groźni |
Wisła Kraków - Twente Enschede: lokalna gazeta straszy kibicami Białej Gwiazdy
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...aszy,id,t.html |
Maaskant wczoraj na konferencji prasowej:
Zagramy trzema napastnikami i grającymi jak skrzydłowi bocznymi obrońcami, typowo po holenderskiu http://www.fctwente.nl/nieuws/we-moe...sultaat-halen/ |
Cytat:
Moim zdaniem wrócimy do ustawienia z Wilkiem i Sobolewskim w tym meczu. Pytanie kto zagra przed nimi: Jirsak czy Nunez. Cytat:
|
Cytat:
|
Dokładnie
To 4-3-3 to dobrze nam znane 4-5-1 :) |
A ja mysle ze porazki w le mamy wkalkulowane w cene zdobycia ponownego mistrza... Miedzy wierszami w wypowiedziach trenera i pilkarzy mozna wyczytac ze mecz z legia jest wazniejszy... Ze ponowna batalia o lm jest wazniejsza , takze dzisiaj w palke a w niedziele rozniesiemy legie...
|
Zagramy pewnie jak z Apoelem , a znając nasza obronę to szkoda gadać , będzie w....... , trzeba być realistą.
|
Mogło by to tak wyglądać...
Biton Iliev Kirm Paljic Sobolewski Nunez Diaz Chavez Jaliens Lamey Pareiko Paljic i Nunez z zadaniami defensywnymi jak jest w BVB. Diaz i Lamey wspierający na skrzydłach wspomnianą dwójkę. Ktoś powie.. ale gramy na wyjeździe... i co z tego. Trzeba się pokazać i tyle. |
Cytat:
|
no tak, wy lepiej wiecie od Maaskanta jakim gra systemem
:D |
Wisła rozpierniczy ich po profesorsku <okok> <glaszcze> Ale większość z nas Polaków i Wiślaków tego nie zobaczy bo popieprzona komercyjna stacja tego nie pokaże.... <face> i żal... bo wolą pokazać żenujące seriale które są gówno warte... może i tak większą oglądalność moją ale nic nie wnoszą do świadomości i serc młodych Polaków!
|
Ustawimy autobus ala Lenczykowy Śląsk i może nie starcimy więcej niż dwie bramki :)
|
I tak tutaj remis to szczyt marzen
|
W dobie internetu wszystkie mecze są do obejrzenia bez większych problemów , więc nie ma co narzekać. To , ze nasza tv nie pokazuje takich spotkań w otwartych kanałach sprawia również , że piłka u nas nie jest należycie promowana. Skoro nasze drużyny graja w LE raz na ruski rok , to powinny być takie spotkania traktowane jak Święto i tv powinna pokazywać takie wydarzenia w otwartym kanale.
Mecz z Twente będzie bardzo trudny pod każdym względem i każdy wynik poniżej 3-0 dla Holendrów powinien być przyjęty ze spokojem. Jirsak może się czasem sprawdzić w pierwszym składzie od Święta w naszej lidze , ale LE , to poziom jak nie dwa wyżej. Gdzie te dwa wyrównane składy Panie trenerze? Serio Robert uważasz , że Wisła w Holandii jest słabsza tylko od PSV i Ajaxu? Gdzie się podziali Ci , którzy twierdzili , ze Wisła ogra Apoel i u siebie i na wyjezdzie? Panowie nie oszukujmy się. Cypr odjechał nam dawno , tylko lubimy żyć przeszłością i tym co było 10 lat temu niestety... |
mitmichael I tak tutaj remis to szczyt marzen
Feniks1983 Ustawimy autobus ala Lenczykowy Śląsk i może nie starcimy więcej niż dwie bramki Oldpara Tak serio, to jak przegramy maks 2 bramkami, to będe może nie szczęśliwy, a ukontentowany że nie ma blamażu. Wstyd takie teksty czytać na wiślackim forum. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl