Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

tomo 02.07.2011 13:30

Co z Leszczakiem ? 90minut podaje że kopie się po czole w ME Górnika Zabrze, ktoś wie więcej czemu ten "talent" tak się marnuje w śląskim klubie ? :D to samo co u nas, dalej nierówno pod sufitem ?

_ukoL 02.07.2011 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1119506)
Dziwna sprawa. W Włoszech wie,że nie wygra rywalizacji a miałoby mu się to udać w Zenicie?

Lepiej może będzie czuł się wśród Słowian. Łatwiej Białorusinowi się zaaklimatyzować w Rosji i grać może niż we Włoszech. W tym kierunku szukał bym wytłumaczenia. Według mnie prędzej sobie by w Rosji poradził niż w średniaku Serie A.

wroobel88 02.07.2011 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1120104)
Co z Leszczakiem ? 90minut podaje że kopie się po czole w ME Górnika Zabrze, ktoś wie więcej czemu ten "talent" tak się marnuje w śląskim klubie ? :D to samo co u nas, dalej nierówno pod sufitem ?

http://www.futbol.org.pl/news,24512.html

Wojtas 02.07.2011 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1119506)
Dziwna sprawa. W Włoszech wie,że nie wygra rywalizacji a miałoby mu się to udać w Zenicie?



Sivakov pojdzie do gabinetu prezesa Zenitu ,pusci mu bramke z Gdanska z polowy boiska powie ze tak strzela od niechcenia ,i od razu ma pierwszy sklad :)

sevenheaven 02.07.2011 20:03

wy w ogóle umiecie czytać ? gdzie tam pisze, że zenit go chce ? równie dobrze ja mogę napisać, że chce grać w Barcelonie, bo odpowiada mi ich styl ..
ogarnijcie się

Glazik 03.07.2011 14:32

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32294,t...wiadomosc.html

Niedzielan blisko Cracovii...

Tenzen 04.07.2011 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislaportal.pl
- Dla mnie ta Wisła jest najsłabszą, jaką widziałem w ciągu ostatnich 10 lat - mówi w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej" Kamil Kosowski.

Jeszcze gdyby powiedział "10 lat temu Wisła była mocniejsza" to wtedy można by było powiedzieć, że może coś w tym jest. Graliśmy jak równy z równym z Barceloną, momentami byliśmy bliżej LM, ale minimalnie nas wyeliminowali. Trochę później było największe zwycięstwo: Schalke - Wisła 1 - 4. potem nastąpił jeden dołek, a potem jeszcze dwa przed Skorżą i po(d koniec) Skorży. Teraz niewątpliwie Wisła jest na tendencji zwyżkowej.

Pozostaje tylko by udowodnić to Kamilowi na boisku.

Co do samego Kosy to już nie jest tak pewnym punktem jak kiedyś. W ostatnim sezonie mam ogromne wahania formy.

cassius31krakow 04.07.2011 10:04

A gdzie był Kamil jak mieliśmy teoretycznie "korzystnie" wylosowany Anderlecht.
Wypiął wcześniej swoją dupę na Wisłę, bo tu zarabiał tylko na frytki (tak, tak... pampersy pojawiły się dopiero przy drugim pożegnaniu z klubem) i aż szczał po nogach żeby tylko wyjechać za granicę!

Arronax 04.07.2011 10:09

Szkoda gadać, wielkie wymądrzanie się .... Polskie gwiazdorstwo. Może żal o to, że Wisła go już nie chciała.

riv 04.07.2011 10:18

Kosa zawsze miał klub w d***ie ale broniły go jego ponad przeciętnie umiejętności, także mnie jego wypowiedzi nie dziwią. Jest całkiem możliwe, że Bełchatów będzie miał z niego więcej problemów niż pożytku, bo on zawsze dbał tylko o to, żeby kasa się zgadzała (grał dobrze, żeby się wypromować) i nie zdziwiłbym się, gdyby na ostatnim kontrakcie w życiu grał padakę - przecież już z Bełchatowa na zachód nie pójdzie, więc równie dobrze może sobie na boisku 'odpocząć' a hajs i tak wpadnie.

Kandzior 04.07.2011 10:38

I podobno to najsłabsza Wisła od 10-ciu lat. Choćby w sezonie 2006/2007 byliśmy w tabeli troszkę niżej niż teraz, bo teraz z całej ligi zaprezentowaliśmy się najlepiej, a wtedy przy 10 zwycięstwach mieliśmy aż 16 remisów (najwięcej w lidze) które w takiej liczbie nic nie dają i 4 porażkach, bez względu jak grała reszta ligi więc pan Kamil troszkę przesadził w swojej wypowiedzi.

Kociewiak 04.07.2011 10:40

Spokojnie, zmieni zdanie po bezpośrednim spotkaniu z Wisłą w lidze :)

KOALIK 04.07.2011 11:03

Kosowski powiedział samą prawdę, że tamta Wisła z czasów Lazio i Schalke bez problemu wygrałaby z tą obecną. Można zadać proste pytanie: ilu piłkarzy z dzisiejszego składu grałoby w ówczesnej Wiśle? Melikson, Pareiko, Sobolewski i może Chavez\Jaliens. Reszta trybuny.

FraMat 04.07.2011 11:07

teoretyzowanie. Tego się nie da sprawdzić. Dziesięc lat temu trochę inaczej grało się Wiśle w lidze, gdzie nie miała takiego oporu. Przez Kamila przemawia frustracja

filemon 04.07.2011 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1120856)
ilu piłkarzy z dzisiejszego składu grałoby w ówczesnej Wiśle? Melikson, Pareiko, Sobolewski i może Chavez\Jaliens. Reszta trybuny.

Nie, Jaliens bynajmniej nie grałby. Małecki Twoim zdaniem nie zmieściłby się na ławce? :shock:

HEDu 04.07.2011 11:37

a gdzie niby miałby grać Małecki? Kosowski,Uche, Błaszczykowski i dopiero Małecki.

filemon 04.07.2011 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 1120872)
a gdzie niby miałby grać Małecki? Kosowski,Uche, Błaszczykowski i dopiero Małecki.

1. Dobrze wiedzieć, że Błaszczykowski grał w "czasach" Kosowskiego.
2. Dobrze też wiedzieć, że skoro już są Uche i Kosowski, to Małecki się nawet na rezerwie nie zmieści :rotfl: jak myślisz, po co jest ławka rezerwowych? :> Właśnie dlatego zasugerowałem, że skoro na skrzydłach już byli Kosa i Uche, to nie wiem czemu Małecki miałby się nie zmieścić na ławce i Koalik go odsyła na trybuny.

For_FuN_ 04.07.2011 12:42

Kosa, jak zwykle...konkretnie i bez owijania w bawelne, taka szczerosc sie chwali. Facet ma calkowita racje...MP z tyloma porazkami w sezonie? W dodatku styl gry nie powalajacy na kolana, a o jakosci poszczegolnych zawodnikow nie ma co nawet dyskutowac.

P.S - Maciek Skorza juz pewnie zaciera raczki...nie zdziwie sie, jesli Kamil wyladuje w Legii.

Angmir 04.07.2011 12:53

Kosa za 15 lat zmieni Tomaszewskiego na warcie - zobaczycie

Naczelny krytykant i krzykacz Polskiej piłki dorobi się godnego zastępcy...

filemon 04.07.2011 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1120891)
P.S - Maciek Skorza juz pewnie zaciera raczki...nie zdziwie sie, jesli Kamil wyladuje w Legii.

Wiem, że mówił, że jak zagra w PL to tylko w Wiśle albo w Górniku, a teraz gra w Bełchatowie.
http://legia.net/wiadomosci,42254-ka...m_w_legii.html
Ale gdy mowi ze nie zagra nigdy w Legii, to po prostu wierzę mu, że faktycznie w niej nigdy nie zagra ;)

FraMat 04.07.2011 13:14

zdziwiłbym się gdyby Kosowski zapomniał o kamieniach na Legii w 2002 roku

AYALA 04.07.2011 13:48

Petrescu chcą we Włoszech
http://www.futbolnews.pl/informacje/...-wloszech.html

dulli78 04.07.2011 17:12

Można by było napisać, że puchary zweryfikują czy Kamil ma rację czy nie - ale tego nie da się porównać. Inne realia. To tak jakby zestawić ze sobą Wisłę z Kosowskim w składzie a Wisłę z Reymanem. Albo stwierdzić że Wisła z ostatnich lat jest silniejsza od tej z lat 70-tych bo zdobyła więcej tytułów MP. Także odbieram jego słowa jako syndrom "dziadka" - Panie, za naszych czasów to się grało...

willow 04.07.2011 17:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1121041)
Można by było napisać, że puchary zweryfikują czy Kamil ma rację czy nie - ale tego nie da się porównać. Inne realia. To tak jakby zestawić ze sobą Wisłę z Kosowskim w składzie a Wisłę z Rejmanem. Albo stwierdzić że Wisła z ostatnich lat jest silniejsza od tej z lat 70-tych bo zdobyła więcej tytułów MP. Także odbieram jego słowa jako syndrom "dziadka" - Panie, za naszych czasów to się grało...

A dlaczegóż to "inne realia"? Czy uważasz, że aż tak dużo czasu upłynęło? Co się zmieniło w ciągu tych 7-8 lat? Styl gry? Taktyka? Przygotowanie motoryczne? "Inne realia" to nasza drużyna z mistrzostw świata w 1974 roku, a nie Wisła z 2003...

Akurat są podstawy do porównań obu tych zespołów. To umiejętności indywidualne zawodników, ich gra, a przede wszystkim to, co osiągnęli i w jakim stylu to osiągnęli. I pod tym względem oczywiście, że obecna Wisła jest słabsza, a raczej była słabsza, bo Kosa pisał konkretnie o drużynie, która wywalczyła tytuł. Czy Genkov może rywalizować z ówczesnym Kuźbą, Żurawskim czy Frankowskim (piszę wyraźnie: ówczesnym)? Uważam, że jeszcze nie. Czy Kirm = Kosa? Też nie. Czy Mały jest lepszy od Uche? Jeszcze długo nie. Cikos/Lamey = Baszczyński? Wolne żarty. Jedynie Melikson mógłby powalczyć z Szymkiem, ale zobaczymy, jak długo będzie grał na tym poziomie, co teraz... Czy Wisła tak zdominowała ligę jak wtedy? Pytanie z gatunku retorycznych...

Jedyne, z czym mogę się z Kosą nie zgodzić to jego stwierdzenie, że to najsłabsza Wisła od 10 lat. Według mnie najsłabsza była jak kończyliśmy ligę na 8 miejscu. Teraz była druga w kolejności.

Kosa jest człowiekiem szczerym do bólu i jak pisałem już w innym komentarzu, narobił sobie przez to wielu wrogów w Polsce ale wolę faceta, który powie szczerze, co mu leży na wątrobie, niż jakiegoś śliskiego gada, który co innego mówi przed kamerami, a co innego w szatni. I nie ma co po nim jeździć chyba, że niektórych boli prawda. Tym bardziej, że nigdzie w wywiadzie nie powiedział, że on sam gra tak samo, jak 8 lat temu. Myślę, że facet ma świadomość upływającego czasu.

dulli78 04.07.2011 18:52

Dużo się zmieniło - styl gry, taktyka, przygotowanie motoryczne także. Zmieniły się proporcje budżetów klubowych, zmieniła się ilość zagranicznego zaciągu w ekstraklasie. Teraźniejsza ekipa jest jeszcze w trakcie budowy. Większość obecnych zawodników nie można porównać z dawnymi chociażby z tego powodu, że grają w Wiśle dopiero pół roku czy rok, nie zaprezentowali się jeszcze w europejskich pucharach itp. Fakty są takie, że umiejętności indywidualne zawodników ery Kasperczaka nie pozwoliły im później poważnie zaistnieć nawet w europejskich klubowych średniakach (wyjątek to Uche).

willow 04.07.2011 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1121119)
Dużo się zmieniło - styl gry, taktyka, przygotowanie motoryczne także. Zmieniły się proporcje budżetów klubowych, zmieniła się ilość zagranicznego zaciągu w ekstraklasie. Teraźniejsza ekipa jest jeszcze w trakcie budowy. Większość obecnych zawodników nie można porównać z dawnymi chociażby z tego powodu, że grają w Wiśle dopiero pół roku czy rok, nie zaprezentowali się jeszcze w europejskich pucharach itp. Fakty są takie, że umiejętności indywidualne zawodników ery Kasperczaka nie pozwoliły im później poważnie zaistnieć nawet w europejskich klubowych średniakach (wyjątek to Uche).

Oczywiście, że w europejskich średniakach, a który polski piłkarz ostatniej dekady dostał się do klubu TOP10 Europy?
Zresztą, Żuraw wylądował w Celticu a Kuźba w Pireusie, więc to znowu nie takie ogórki....

rafkur 04.07.2011 19:19

Bezsensowne te porównania trochę. Z jednej strony niby wtedy faktycznie było paru lepszych na poszczególnych pozycjach ( czy aby na pewno?) i przewaga w lidze była ale z drugiej strony z kim my wtedy w tej lidze rywalizowaliśmy? Heńka już to forum zweryfikowało może czas na "odbrązowienie" piłkarzy?
Pewnych spraw nie da się porównywać 1:1.
Nie twierdzę, że obecnie mamy cudowną drużynę ale jak dla mnie przez Kosę przemawia taka trochę ludzka zawiść. No i faktycznie "włącza" mu się dziadkowanie w stylu: "za moich czasów".

MatMario 04.07.2011 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1120926)
zdziwiłbym się gdyby Kosowski zapomniał o kamieniach na Legii w 2002 roku

No na Legi też chyba nie zapomnieli o jego koszulce :D

Żeby wam się "dzidkowanie" nie włączyło jak dostaniemy w łeb od niby porównywalnej drużyny. Oby nie, ale pewne rzeczy warto sobie powiedzieć wprost. Kosa to mówi a wam się włącza opcja bronienia drużyny bo "zdobyła" mistrza. A kto tego mistrza chciał? Był ktoś?

willow 04.07.2011 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1121138)
No na Legi też chyba nie zapomnieli o jego koszulce :D

Żeby wam się "dzidkowanie" nie włączyło jak dostaniemy w łeb od niby porównywalnej drużyny. Oby nie, ale pewne rzeczy warto sobie powiedzieć wprost. Kosa to mówi a wam się włącza opcja bronienia drużyny bo "zdobyła" mistrza. A kto tego mistrza chciał? Był ktoś?

Nie mówiąc o tym, że jak Szymek ostrzegał przed Karabachem, to też znaleźli się tacy co mówili, że "dziadek" bredzi...

rafkur 05.07.2011 06:33

Przed Karabachem drużyna była w totalnej rozsypce. Mam nadzieję, że tym razem jest inaczej. Zresztą puchary wiele zweryfikują. Po grze w pucharach przyjdzie czas na porównywanie składów kiedyś i dzisiaj. Jak ktoś wcześniej napisał - z tamtej drużyny nikt wielkiej kariery poza Polską nie zrobił. Może kwestia umiejętności, może kwestia mentalności.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl