Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Ikki 26.03.2011 23:18

I ciekawe kto teraz będzie narzekał, że mało Polaków w Ekstraklasie? Reprezentacja Polski złożona z "najlepszych" zawodników przegrywa z reprezentantami z naszej ligi;/ Od razu widać, że są lepsi, a przy czym kosztują mniej... to po co przepłacać?
Źle się dzieje, a szans na poprawę nie widać;/

rw88 26.03.2011 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 1069839)
Powiem tak: mam nadzieję, że EURO skończy się totalną kompromitacją, która zmusi polityków do roz.duchy w PZPN. Niech po EURO nas zawieszają w rozgrywkach międzynarodowych, trzeba kiedyś tą stajnię Augiasza wyczyścić.

Mnie też szczerze mówiąc kusi takie podejście w myśleniu o tym turnieju, ale wtedy patrzę na ogół naszej krajowej rzeczywistości i jak zwykle byłoby wiele pięknych słów o zmianach, walki z PZPN, ba! Może by nawet nas zawiesili, bo rząd by się postawił? Ale przyszła by groźba wykluczenia z rozgrywek, perspektywa, iż i tak nowy zarząd może być nie zaakceptowany nawet w dalszej przyszłości przez UEFA i by wróciło stare, na pewnych kompromisach z obu stron - "nowe" wybory ze starymi wygranymi itd.

Jedyna nadzieja to pospolite ruszenie kibiców, tych zorganizowanych, którzy mają rzeczywisty wpływ na frekwencję stadionową (a nie jakieś koniecpezetpeeny), a tym - co ogólnie rozumiem - PZPN generalnie pasuje. Wiadomo, że jakby się pojawiła idea realizacji rozwoju sportowej części futbolu, to zwykle w innych nacjach odbywa się to kosztem rozwoju "ultrasowskiej" strony futbolu i u nas zapewne byłoby podobnie.

Dla mnie idealnym kandydatem na prezesa byłby Boniek, który z pewnością zrobiłby czystki i przynajmniej jeśli nie wpłynął na jakiś szalony rozwój piłki u nas, to przynajmniej mielibyśmy organizacyjny porządek, na rozsądnym poziomie. A sam Boniek ma dodatkowo wtyki w UEFA u samej góry, więc na wiele spraw i tam miałby wpływ.

Porównajcie sobie podejście Ekstraklasy ES-A do paru sytuacji stadionowych, do reakcji PZPN-u - choćby odnośnie ostatniej kary dla Legii za derby i wszystko staje się jasne. Zresztą te wszystkie Ruski, Masioty też rozwoju nie gwarantują. I tak koło się zamyka.

Dlatego niech już lepiej zdarzy się cud i nasi dadzą nam na tym turnieju chociaż chwilę radości.

rw88 26.03.2011 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ikki (Post 1069861)
Od razu widać, że są lepsi/

Ciekawy wniosek, szkoda że na podstawie jednego meczu. I szkoda tylko, że taki Labukas po powiedzmy poprawnej jesieni, wiosną już siadywał w Arce Gdynia na ławce, bo jego konkurenci byli lepsi. Galkevicius również jeszcze murawy w Lubinie prawie w ogóle nie wącha, a Panka czy Kijanskas nie prezentują kompletnie NIC, co czyniłoby go lepszym od naprawdę przeciętnych zawodników z drużyn środka tabeli.

murray 26.03.2011 23:24

Trzeba ustalić, jaki jest nasz cel na Euro 2012.
Wygrana? Bądźmy poważni.
Wyjście z grupy? Już bardziej.
Brak kompromitacji? Zdecydowanie.

Przy obecnym materiale uważam, że wyjście z grupy powinno być naszym celem. Tylko potrzebna jest do tego odpowiednia taktyka. Nie możemy grać atakiem pozycyjnym przy obecnej kadrze. Powinniśmy oprzeć naszą grę na kontrach i szybkich skrzydłowych (do wyboru do koloru - Błaszczykowski, Peszko, Grosicki, Małecki). Naszą największą bolączką jest środek obrony, gdzie trudno znaleźć dobrych zawodników na tę pozycję. W dodatku obecnie filar naszej defensywy stanowią zawodnicy, którzy stwarzają ogromne zagrożenie pod własną bramką z uwagi na brak zgrania i brak jakiejkolwiek taktyki. Smuda mówi o szybkim ataku pozycyjnym, czyli"szybko podawać do rywala". Dyzma wspomina o pressingu - trzeba biegać do rywala z piłką.
Wg mnie powinniśmy grać nominalnie czwórką w defensywie, jednak tuż przed środkowymi obrońcami, dla wsparcia grać powinien defensywny pomocnik - najlepiej Darek Dudka. W ten sposób możemy uniknąć frajerskich bramek.
Ale zmiany i nowy sposób grania trzeba wprowadzić teraz, bo obudzimy się jak zwykle z ręką w nocniku. Smuda musi zostać wylany z roboty. Za niego trener z zagranicy, który będzie umiał dostosować taktykę do materiału, a nie materiał do taktyki. To powinien być ktoś z nazwiskiem, który znalazł by posłuch.
Ale skoro trenera wybiera PZPN, to nie ma na cokolwiek liczyć. Oni teraz przejmują się innym wyborem - pijemy ouzo, czy wziąć do Grecji wyborową?

For_FuN_ 27.03.2011 01:30

Moze nie mamy wybitnych pilkarzy, ale nic nie usprawiedliwia totalnego chaosu, braku taktyki, itd...nasi pilkarze biegaja po boisku, jak dzieci we mgle, a za to odpowiada selekcjoner - Smuda. Kiedy ma sie takich przecietniakow, to trenera trzeba miec dobrego, zeby osiagac jakeis wyniki. Gosc, ktory nie ma pojecia o nowoczesnym futbolu i twierdzi, ze mamy grac ofensywnie(nie majac do tego srodkow, czyli dobrych graczy), powinien byc skreslony juz na starcie.

P.S - Boisko bylo takie samo dla dwoch stron...a litwini bez problemu klepali pileczka po ziemi. Nie wspominam juz o tym, ze w zadnym meczu nasza kadra pod okiem Smudy nie potrafila grac szybko i celnie w ten sposob.

JAR0 27.03.2011 09:44

Zluzuj kolego. A wracając do tematu za kilka minut Cafe Futbol. Chętnie posłucham jak się będą pastwić nad "reprezentacją" :)

Drozd 27.03.2011 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pikey (Post 1069696)
Piszecie o zmianie trenera, tylko jak znaleźć kamikadze, który się podejmie tego wyzwania na rok przed Euro.
Reprezentację trzeba budować od nowa. Na turnieju w 2012 jak prawie nigdy każdy zespół będzie chciał trafić w grupie na gospodarzy:(


Reprezentacji nie trzeba budować. Cegły mamy jakie mamy, potrzeba tylko dobrego murarza potrafiącego wymieszać zaprawę która będzie trzymać cegły w kupie. Tą zaprawą jest atmosfera w drużynie, poczucie odpowiedzialności, chęć reprezentowania swojego kraju, posiadanie wspólnego celu, najlepiej ambitnego. O to wszystko musi zadbać trener. Dopiero później może zaczynać tłumaczyć jak na boisku ten cel osiągnąć. Jeżeli Smuda po takim blamażu jak z Litwą mówi w TV "zagrali najlepiej jak potrafili" to do k... nędzy niech wyp..... bo jest już trenerem kupę czasu i efektów nie widać. A jak takie słowa są budujące dla zawodników. Normalnie ręce opadają.

Jeżeli plac w kadrze będzie nie za grę i ambcję, a za nazwisko i kasę to będziemy się cieszyć z 0:2. Bo zwykle będziemy dostawać 0:4.

flamengista 27.03.2011 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1069854)
I co taki trener z zagranicy pomoże ? Ile lat już slysze te spiewkę "zły trener, nie potrafi tego zespołu ustawić, zmotywowac, wybrać zawodników" A może wreszcie przejrzyjcie na oczy, że nie ma kogo ustawiać. Nie ma materiału by robić wyniki.

Ej, bez przesady.

Akurat trzon kadry gra regularnie w przyzwoitych zagranicznych klubach. Plus kilku "Polaków z łapanki" będących solidnymi rzemieślnikami (Obraniak, Roger, Boenisch jak wyzdrowieje, pewnie niestety i Arboleda).

To powinno wystarczyć na grę na poziomie przynajmniej Szwajcarii podczas ostatniego Euro. A więc brak awansu z grupy, ale po ładnej grze - wstydu nie przynieśli.

Ale do tego trzeba trenera, który już ma skrystalizowaną wizję zespołu, niezbędny autorytet i który jest w stanie nauczyć grajków na zgrupowaniach parę schematów - szczególnie przy stałych fragmentach.

Ja cudów nie oczekuję, ale zawodników mamy nie gorszych, niż w czasach początkowego Leo. A śmiem nawet twierdzić, że lepszych. Choćby z napastników: trójka Brożek, Lewandowski, Jeleń daje szansę, że na Euro 2012 będziemy mieć przynajmniej jednego przyzwoitego snajpera w formie i zdrowego.

Mnie obecnie mniej martwi seria kiepskich wyników sparingów, po jeszcze słabszej grze. Tu chodzi raczej o to, że Smuda ciągle szuka nowych piłkarzy. Ok, jak się objawi jakiś talent to jasne. Ale szukanie na siłę, robienie łapanki do kadry - na to jest zdecydowanie za późno na rok przed ważną imprezą. Kadra powinna mieć już jakiś trzon oraz pokazywać pewien styl.

Liczyłem, że Smuda w kadrze postawi na swoją typową taktykę - piłkę radosną i ofensywną. Punktów w Euro nam by to nie dało, ale przynajmniej nie zagralibyśmy antyfutbolu. Tymczasem kadra nie potrafi rozegrać ataku pozycyjnego, kontr, stałych fragmentów. Nic nie ma, jak u Kononowicza.

tofik 27.03.2011 10:26

Nawet nie wiem kto jest tym trzonem reprezentacji. Bramkarz nie wiadomo kto, obrona nie mamy nikogo na poziomie, pomoc - Kuba ? Ok niezły, ale kontuzje, a często ława, kreatywnego ofensywnego pomocnika mamy ? Nie. Napastnika na dobrym poziomie ? Lewandowski może łupnąć w bramkarza co najwyzej. Jeleń ciągle kontuzjowany.
Na kimś to robi wrażenie i uważa, że stać ten skład na wygraną z kimkolwiek w grupie Euro ? Ha.
Ale zawsze będzie w kółko "słaby trener, nie potrafi dotrzeć do tych chlopaków" i tak do usranej śmierci. Śmieszne to jest i mnie odrzuca od interesowania się tą kadrą.

Drozd 27.03.2011 10:47

Szczesny.
Piszczek, Głowacki, Kokoszka, Benish
Błaszczykowski, Wilk, Matuszczyk, Małecki,
Brożek/Jeleń/Lewandowski.

Trener: Piotr Nowak.

Najbardziej ambitni z pozostałych na ławę i wychodzimy z grupy bez problemu ;)

Baala 27.03.2011 11:29

Kokoszka to ma bliżej do klubu Kokosa niż do reprezentacji ;]

wiślak 86 27.03.2011 11:41

Drozd matko!!

Kokoszka i Brożek?
Jeden nie gra drugiego sprzedanie było największym wzmocnieniem Wisły a Ty ich bierzesz do kadry.

I zawodników wcale nie mamy najgorszych potrzeba waśnie murarza który zrobi drużynę. Jakoś Leo to potrafił tylko pedały z PZPN kopali cały czas pod nim i wyleciał. nastały czasy Smudy i mamy za swoje człowiek bez pojęcia. co mecz to inni piłkarze, zamiast zgrywać ich ze sobą to on przez 2 lata szyka wzmocnień jakby klub prowadził. ja tam .......e taką reprezentację z Benischem Obraniakiem, Rogerem. Co oni mają z naszym krajem wspólnego? jak go tak bardzo kochają to dlaczego się nie nauczyli języka najpierw?

Philips.
ja wiem że jak cię 4 czarnych wyrucha to potem piszesz takie bzdety ale po takiej przeprawie odpoczywaj od kompa.

Drozd 27.03.2011 11:49

Bo do reprezentacji bliżej ma Sadlok ;). Przy dobrym trenerze Kokoszki z Sadlokiem nie ma nawet co porównywać. Tylko trzeba szukać potencjału i próbować go wykorzystywać, a nie tak jak Smuda powoływać każdego który raz kopnie prosto piłkę ale ma swojego menago który w odpowiedniej chwili działę z transferu odpali.

"wislak86" Kokoszka prosto z wakacji po tygodniu treningu będzie lepszy niż regularnie grający Sadlok. Na stoperze jest bieda bo w lidze grają obcokrajowcy, dlatego jak jekiś ma potencjał, a Kokoszka ma to trzeba go wykorzystać. Nie sądzisz że u nas by się przydał, mimo że w Polonii siedzi? A Brożek? Jest porównywalny z Lewandowskim będzie grał ten który będzie w gazie.

Kolekcjoner_23 27.03.2011 12:13

Litwini wypuścili ostatnich ośmiu polskich pseudokibiców zatrzymanych po piątkowym meczu Litwa - Polska w Kownie. Zostali przesłuchani, spisani i wypuszczeni - dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Po chuligańskich wybrykach litewscy policjanci zatrzymali 61 osób.

Zobacz: fotki oraz filmy z zatrzymaniem kibiców i zamieszkami na trybunach

W drugiej połowie meczu zaczęły się kolejne zamieszki. Z polskiego sektora poleciały w kierunku policji różne przedmioty i race świetlne. Sędzia nie przerwał jednak zawodów.

IncognitoTSW 27.03.2011 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1069911)
Szczesny.
Piszczek, Głowacki, Kokoszka, Benish
Błaszczykowski, Wilk, Matuszczyk, Małecki,
Brożek/Jeleń/Lewandowski.

Trener: Piotr Nowak.

Najbardziej ambitni z pozostałych na ławę i wychodzimy z grupy bez problemu ;)

Kokoszkę to pominę, ale ciekawi mnie co ma Wilk czego nie ma Radosław Majewski albo Przemysław Kaźmierczak ?

wiślak 86 27.03.2011 12:30

Drozd-
Brożka porównujesz do Lewandowskiego? Wybacz ale to inna liga. Brożek to raczej okręgówka. ja to wiedziałem już kilka lat temu jak pudłował na pustaka ale był wielbiony przez kibiców więc mój głos się nie przebijał. prawda jest taka że nasz były supersnajper właśnie zakończył swoje sukcesy teraz czeka go siedzenie na ławie do końca kariery.

_ukoL 27.03.2011 12:32

Kołtoń w tym Cafe Futbol to już chyba każdego denerwuje. Dzisiaj w formie żartu dobrze mu się Hajto odgryzł tam w sprawie tego, że od dzieciństwa marzył o grze Schalke. Dzisiaj już nie ma piłkarzy z taką charyzmą jak chociażby Hajto. Same jakieś bez jajec grzeczne chłopaczki, abstynenci i w ogóle.

Drozd 27.03.2011 12:32

Dlaczego Kokoszkę chcesz pomijać? Bo nie gra w Polonii? Glik jest lepszy? Może Żewłakow :). Nie twierdzę że Kokoszka to nasze zbawienie ale Ci co grali ostatnio też nim nie są.

Wilk jest młody i dobry w destrukcji na co Kazimierczak jest za wolny, a Majewski tego nie potrafi. Majewski jest dobry albo może być dobry w grze do przodu ew. w miejsce Matuszczyka. Bo dwóch ofensywnych w środku może się skończyć dramatem.

Donki 27.03.2011 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1069937)
Kołtoń w tym Cafe Futbol to już chyba każdego denerwuje. Dzisiaj w formie żartu dobrze mu się Hajto odgryzł tam w sprawie tego, że od dzieciństwa marzył o grze Schalke. Dzisiaj już nie ma piłkarzy z taką charyzmą jak chociażby Hajto. Same jakieś bez jajec grzeczne chłopaczki, abstynenci i w ogóle.

A nawet jesli tacy zawodnicy by byli ? I tak by ich Smuda nie powołał :-/
Przyklad Malecki.

JAR0 27.03.2011 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _ukoL (Post 1069937)
Kołtoń w tym Cafe Futbol to już chyba każdego denerwuje. Dzisiaj w formie żartu dobrze mu się Hajto odgryzł tam w sprawie tego, że od dzieciństwa marzył o grze Schalke. Dzisiaj już nie ma piłkarzy z taką charyzmą jak chociażby Hajto. Same jakieś bez jajec grzeczne chłopaczki, abstynenci i w ogóle.

Też zauwarzyłem. Zawsze towarzystwo wzajemnej adoracji. A dzisiaj Romek wszystkich w***iał. :) I te jego pomysły żeby grać w Poznaniu. Ale Kowalczyk szybko go naprostował że tam nie lepsze kartoflisko jak na Litwie. Żewłakow słusznie zauważył że w kadrze brakuje takiego Sobola.

Mareq 27.03.2011 13:03

Cytat:

a prymitywy na trybunach po raz kolejny osmieszyly Polske.
Kto się śmieje z Polski z tego powodu ? Jeżeli twoi odpowiednicy rozsiani po całym świecie , to żadna strata.

Donki 27.03.2011 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1069936)
Drozd-
Brożka porównujesz do Lewandowskiego? Wybacz ale to inna liga. Brożek to raczej okręgówka. ja to wiedziałem już kilka lat temu jak pudłował na pustaka ale był wielbiony przez kibiców więc mój głos się nie przebijał. prawda jest taka że nasz były supersnajper właśnie zakończył swoje sukcesy teraz czeka go siedzenie na ławie do końca kariery.

Lewandowski nie pudłuje ?
Moim zdaniem gdyby Brożek grał w Dortmundzie to prezeentował by sie lepiej od Lewandowskiego który gra bardzo przecietnie. Lewandowski jest strzasznie wolny, a do tego na piec sytuacji wykorzysta jedną.

Lysy 27.03.2011 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JAR0 (Post 1069946)
Żewłakow słusznie zauważył że w kadrze brakuje takiego Sobola.


Jest Wilk który w tej marności zwanej "reprezentacją" z pewnością by się wyróżniał in plus. Popieram zdanie tofika, mamy materiał jaki mamy, jedyne co nam pozostaje to czekać na zdolniejsze pokolenie. Zainteresowanie piłką wśród dzieciaków jest, co widać chociażby na boiskach przed blokami, obleganych przez dzieciarnie od rana do wieczora.

GajowyDrwal 27.03.2011 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1069907)
Na kimś to robi wrażenie i uważa, że stać ten skład na wygraną z kimkolwiek w grupie Euro ? Ha.
Ale zawsze będzie w kółko "słaby trener, nie potrafi dotrzeć do tych chlopaków" i tak do usranej śmierci. Śmieszne to jest i mnie odrzuca od interesowania się tą kadrą.

Borussia Dortmund rozpierdala jedną z najmocniejszych lig świata, z trzema Polakami w składzie, a ty twierdzisz że nie mamy piłkarzy... A kogo to ma Litwa takiego?

Chcesz wiedzieć skąd to ciągłe narzekanie na trenerów a nie piłkarzy? Bo jednak co parę lat, trafia się nam paru piłkarzy o klasie powiedzmy "średniej europejskiej". A trenera który osiągnąłby coś w Europie nie mieliśmy chyba nigdy.

To jest największy polski problem. Jedynym rozpoznawalnym trenerem w Europie jest Kasperczak, a i to tylko dlatego że trenerki uczył się we Francji. A piłkarzy w ciągu ostatnich lat mieliśmy wielu.

Zresztą o czym my mówimy. Można zrozumieć 0:5 z Hiszpanią, bo oni są w stanie pokonać każdego w takim rozmiarze. Ale z Litwą? Drużyną z kraju mniejszego od małopolski*, gdzie gwiazdą jest zawodnik Widzewa Łódź?!

Piszesz, że nie ma trzonu kadry - ale to właśnie jest wina trenera! W każdym meczu gramy innym składem, trener nie potrafi wskazać na rok przed mundialem choć dwóch trzech graczy na których chce opierać skład. Taki Maaskant już po miesiącu w Wiśle powiedział, że kapitan Sobolewski może być jako jedyny pewny miejsca w "11"...

Blaszczu16 27.03.2011 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GajowyDrwal (Post 1069991)
Piszesz, że nie ma trzonu kadry - ale to właśnie jest wina trenera! W każdym meczu gramy innym składem, trener nie potrafi wskazać na rok przed mundialem choć dwóch trzech graczy na których chce opierać skład. Taki Maaskant już po miesiącu w Wiśle powiedział, że kapitan Sobolewski może być jako jedyny pewny miejsca w "11"...

Trzonem kadry jest trójka z BvB i Smuda wielokrotnie to powtarzał :)

IncognitoTSW 27.03.2011 17:20

Gdzie te czasy, gdy nawet niektórzy regularni gracze klubów zachodnich lub królowie strzelców polskiej ekstraklasy nie mieli z miejsca powołań do kadry?

Blaszczu16 27.03.2011 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 1069996)
Gdzie te czasy, gdy nawet niektórzy regularni gracze klubów zachodnich lub królowie strzelców polskiej ekstraklasy nie mieli z miejsca powołań do kadry?

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

IncognitoTSW 27.03.2011 17:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1069998)
Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Jeszcze z 10 lat temu nikt nawet specjalnie nie myślał, żeby powoływać do reprezentacji Adama Kompałę, który strzelał bramkę za bramką w lidze i był królem strzelców albo przez wiele lat ignorowano Frankowskiego, najlepszego napastnika ligi. W lidze austriackiej królem strzelców był Radosław Gilewicz, ale uznawano, że to za słaba liga i dostawał szanse tylko sporadycznie. W Bundeslidze bramki zdobywał Wichniarek ale nie mógł liczyć na pewne miejsce w składzie reprezentacji, grał tylko z rzadka. Mięciel w Grecji też sporo strzelał i też zagrał ledwie kilka meczów. Andrzej Juskowiak też nie mógł już w pewnym momencie liczyć na miejsce w kadrze, podobnie jak Tomasz Iwan czy Ryszard Czerwiec.
Ponadto w kadrze wielkiej ilości szans nie dostawalii wybijający się zawodnicy polskiej ligi, jak choćby Kazimierz Moskal, Tomasz Kulawik, Grzegorz Pater, Robert Dymkowski, Maciej Stolarczyk, Zbigniew Robakiewicz, Maciej Szczęsny, Mariusz Śrutwa.

A dzisiaj? Powołania rozdaje się za frajer piłkarzom takim jak Kucharczyk, Salamon, Krychowiak, Małkowski czy inne wynalazki.
Wcześniej trzeba było się solidnie napocić i w przypadku napastników sporo bramek nastrzelać, żeby znaleźć się w kadrze ( a i tak nie zawsze to skutkowało powołaniem).

!!IRIVER!! 27.03.2011 18:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GajowyDrwal (Post 1069991)
Zresztą o czym my mówimy. Można zrozumieć 0:5 z Hiszpanią, bo oni są w stanie pokonać każdego w takim rozmiarze. Ale z Litwą? Drużyną z kraju mniejszego od małopolski*, gdzie gwiazdą jest zawodnik Widzewa Łódź?!

A nie 0:6?

:rotfl:

Ktoś tam gdzieś wyżej wypisywał, że nasi piłkarze grają w niejednokrotnie najlepszych zachodnich klubach. Też nie potrafię zrozumieć wobec tego, gdzie leży problem. Pewnym jest jednak, że dużo w tym winy Smudy i ogólnego burdelu wokół PZPN.

murray 27.03.2011 18:28

http://www.weszlo.com/news/6561

Dopóki takie wywiady nie pokażą się w PS czy w telewizji, będziemy dalej babrać się w bagnie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl