![]() |
Jest jeszcze jedno wytłumaczenie. Bardzo proste i znane od trzech tygodni.
Lato odchodzi... Jutro możliwe że bez kibiców, bo nie będzie zgody na imprezę masową :D Ludzie poszli po hotdogi i zalała ich woda z awaryjnego odprowadzania z dachu <lol> |
Cytat:
|
Także mając te informacje kogo w tym wypadku należy obwinić? Czyż nie PZPN, który po stronie polskiej zajmował się organizacją meczu, a od rana przygotowywał na wielkie chlańsko (Latuś podobno już przed meczem był w cugu) i zamiast poinformować wszystkich, włącznie z reprezentacjami, że w Warszawie ma padać do wieczora to siedzieli z założonymi rękoma i czekali na bibkę?
Dach zamykają rzadko z tego co widzę z roboty, więc trudno tutaj o jakieś uzasadnienie. Pewnie konstrukcja (na pewno) ma jakieś warunki, dla których można dokonać tej operacji. Podobne warunki są choćby przy montowaniu szyb na wieżowcach. |
Cytat:
Po drugie: ch*j wie, czy grozi katastrofą, czy problemami w postaci późniejszych kosztów napraw czy czegoś. Wiadomo muszą coś mówić, żeby mówić. Faktem niezaprzeczalnym jest natomiast, że kasa w ten dach jest wydana w błoto, bo jest on niefunkcjonalny... Ktoś powinien beknąć za marnotrawstwo pieniędzy... albo dostać 500 tys premii ;) emj10 - tak zajmował się, ale decyzji w tej sprawie, bez zgody delegatów podjąć nie może. Uzasadnienie przedstawiła rzeczniczka pzpn, zobaczymy czy sie fifa ustosunkuje, bo jak nie, to sprawa jasna. Winić należy delegatów FIFY |
Cytat:
Jeżeli "warunki brzegowe" zasunięcia dachu to brak deszczu... Muszę dalej ciągnąć? Ponawiam pytanie - gdzie tu wina PZPN? Cytat:
|
Brak deszczu, czy wiatr mogą być istotne przy czymś takim. Nie znam się na konstrukcji, musiałbym spytać siostry, która w tym siedzi, ale pewnie jest jakieś ograniczenie nacisku, który może być podczas ciągłej ulewy przy składaniu, bądź rozkładaniu dachu. Masz inne wytłumaczenie?
|
Cytat:
emj10 - rozumiemy twoje rozgoryczenie, my też byśmy chcieli, żeby było dobrze, no ale jak się nie da to się nie da i już. Z czym chcemy polemizować? Być mądrzejsi zza monitorów? Mamy info jakie mamy na tym się opieramy, może się da, może nie, ale tego nie wiemy z innego źródła, niż te które obecnie nam udostępniono. |
Cytat:
Bo przyznasz chyba, że nie jest to normalne? |
Oczywiście winnych całej sytuacji nie znajdziemy - każdy umywa ręce.
Trzeba przyznać, że Grzesiu L. odchodzi z wielką pompą :) To kara za rozdanie 50% biletów po znajomości i kara dla głupków z klubu kibica :) Tak jak po euro można było być dumnym tak teraz wstyd na cały świat no ale organizatorem wtedy była uefa i jakoś na mecz otwarcia dach zasunięto i mimo oberwania chmury 2 godz. przed meczem otwarcia wszystko odbyło się bez problemów. |
Właśnie o tym piszę. Ktoś zmianę poniedziałkowej decyzji mógł wymóc. Jeśli nie był to PZPN, który wydaje się, że było to jego obowiązkiem, a jak twierdzi NCS nikogo nie przekonano do tego pomysłu to właśnie trupa Laty odpowiada za to pośmiewisko przed całym piłkarskim światem.
Już widzę te tytuły: "Na najdroższym stadionie świata nie da się grać w piłkę podczas deszczu".* * Najdroższy / bądź nie - można skreślić. |
a w gelsenkirchen, amsterdamie, arhnem itp można zamykać jak pada ? na wimbledonie mozna ;)
dach może osłaniać tylko przed słońcem :) |
Cytat:
Sialalalala - no jasne, że można ale co ma piernik do wiatraka? |
|
Cytat:
A teraz coś na wesoło :) http://img2.demotywatoryfb.pl/upload...i5ekzu_600.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
tak wiem, konstrukcja zupełnie inna ale w takim razie do czego służy ta konstrukcja na narodowym ? |
Chwila, chwila. W takim razie jaką rolę pełni PZPN w tej całej układance, jeśli jakąś pełni?
Czyżby to nie PZPN ustalał termin i miejsce tego spotkania? Czyżby to nie PZPN ubiegał się o różne zgody na to, aby ten mecz mógł się odbyć? Czyżby to nie PZPN zajmował się przyjęciem zespołu gości w Warszawie (włącznie z treningiem) oraz przygotowaniem naszej drużyny do spotkania? Czyżby to nie PZPN koordynował różne służby na wypadek jakichś zdarzeń? Gdyby był taki zonk podczas euro to komu by się oberwało? Stronie polskiej czy UEFA? Pamiętam miny Ukraińców w Doniecku. Mieli mokro w gaciach podczas tego oberwania chmury. |
Tu jest proste pytanie(choć odpowiedź może być skomplikowana;)
Kto odpowiada za to by mecz niezależnie od warunków, się odbył. pzpn, operator czy fifa? Dach jest jaki jest ale sprawa kiedy i w jakich warunkach można go składać czy rozkładać, była znana już dawno temu. Normalnie powinno to wyglądać tak że albo wczoraj albo nawet dziś, znając prognozę - zamyka się dach i tyle.Pada przed meczem, dach jest - nie pada i nie ma padać - dach się rozkłada. A tu 'przespano' moment kiedy nie lało ale wiadomo było że lać będzie i to długo a jak już zaczęło to było za późno. |
Cytat:
chyba chętnych nie ma ;) |
PZPN - zleceniobiorca, który w imieniu FIFA zawiadywał organizacją spotkania po stronie polskiej, w decydującym momencie (od wczoraj wieczór) nie dopilnował najważniejszej sprawy jaką była zmiana planów co do nie zamknięcia dachu
FiFA - zleceniodawca całej operacji, któremu zależy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, ale przede wszystkim za wszelką cenę chcą uniknąć strat finansowych, a te są już nie do uniknięcia OPERATOR - zależało im na tam, aby wywiązać się z umowy, czyli udostępnić stadion na wydarzenie sportowe jakim był mecz el. MŚ z Anglią, raczej nie byli dyrygentem działań, a wykonawca poleceń. Tak to widzę. |
Cytat:
|
Deszcz nie czerpał kasy z tego eventu, więc mógł sobie robić co mu się podoba. A niech pada do weekendu. Nie bronię mu.
Poza tym zaskoczył prognostyków swoją siłą. http://imageshack.us/a/img411/4521/6841849651.jpg |
Cytat:
2. Tak PZPN może się zajmować nawet układaniem papieru w toaletach, ale jeśli i tylko w tedy, kiedy urzędnik FIFA wyda zgodę :P 3. Oberwało by się UEFA, gdyby nie wykorzystała wszystkich środków prawnych jakie mogła wykorzystać. Przypominam, że to UEFA była organizatorem ME,(tak jak są organizatorami wszystkich meczów LM, LE, el. ME) i to ona odpowiadała za to w jakich warunkach odbywały się mecze w jakich warunkach trenują i mieszkają piłkarze, a nie pzpn. W przypadku oberwania chmury w Doniecku raczej Ukraincy mogli co najwyżej się modlić, żeby niefortunne zrządzenie losu nie zepsuło ich wizerunku, a nie odpowiedzialności w sensie prawnym. Cytat:
|
Ja p*****le w tym kraju nic nigdy nie moze byc normalnie.
zawsze wszystko jest inaczej a jak jutro spadnie snieg:D ? |
Huj z tym dachem, ale powinni być na takie zdarzenie przygotowani i posiadać na stanie coś co umożliwia ściąganie wody z murawy.
|
Ja to bardziej widzę tak.
jeśli prawdą jest że to delegat fifa decyduje(a jest to możliwe), to wiadomym jest że gość nie rzuca sobie monetą czy spogląda w niebo , tylko podejmuje decyzję na podstawie informacji. Jeśli ma do tego swoich ludzi i oni mu to doradzili to fifa dała dupy ale nie sądzę by fifa jeździła z ekipą od prognozy pogody. Tak więc mógł dostać informacje od przedstawicieli pzpn tyle że pzpn to też nie są goście od spraw technicznych stadionu. Więc prawdopodobne że dupy dał operator który przecież zna wszystkie szczegóły.Wie jaka jest murawa , ile może przyjąć wody, zna specyfikę zadaszenia itp. Nie zdziwił bym się gdyby operator przedstawił informację że zadaszenie nie jest konieczne i delegat słysząc to, po konsultacji z oboma zespołami(coś w stylu ,panowie , może padać ale tragedii nie będzie), podjął taką a nie inną decyzję. |
Wisła w Warszawie jak widać też się nie przygotował na większy ruch w interesie dzisiaj :D
Cytat:
|
http://www.wprost.pl/ar/353055/To-ni...ego-o-blamazu/
Cytat:
To jest totalny blamaż operatora stadionu - czyli NCS. Winą rządu jest natomiast to, że powsadzali do takich nieudolnych instytucji jak NCS nieudaczników po znajomościach po linii parti, a dalej kółko już się samo potoczyło. |
Na Euro 2012 ta warstwa miała 22 centymetry. Obecna ma ok. 2-3. To nie jest ten sam system - powiedział architekt Stadionu Narodowego Zbigniew Pszczulny w rozmowie z TVN 24.
- Obecna murawa jest inna niż na Euro 2012, w zasadzie nie ma warstwy drenażowej. Na Euro 2012 ta warstwa miała 22 centymetry. Obecna ma ok. 2-3. To nie jest ten sam system, który montowaliśmy na mistrzostwa Europy. Nie wiem, czy chodziło o oszczędności. Obecna murawa jest mniej chłonna niż ta Euro 2012 i w dzisiejszych warunkach nie da się na niej grać - powiedział architekt Stadionu Narodowego Zbigniew Pszczulny. |
Cytat:
Zresztą ubaw po pachy, Bareja się chowa PS. Podobno w przyszłości na Narodowym mają organizować konkurs skoków narciarskich. To ja się pytam przy zamkniętym czy otwartym dachu? |
Cytat:
I pierwsze komentarze z Brytanii: Cytat:
http://m.ocdn.eu/_m/995988fb638e8102...57ef7,12,1.jpg http://img1.demotywatoryfb.pl/upload...hxybau_600.jpg |
Ciekawe jak wygląda teraz murawa na Legii. Tam chyba też padało. Żaden dziennikarzyna nie wpadł na pomysł żeby, porównać? Winny jest cudak za cały ten burdel. Nie widział że padało? Mógł przyjść z korbą i rozsunąć dach. :)
|
Cytat:
|
Mamy jeszcze wieksza kompromitacje, bo i rzecznik PZPNu, a takze kobieta i dyrektor NCS'u poprostu klamali. Olejkowska swiadomie wprowadzila w blad opinie publiczna mowiac o tym, ze to delegat FIFA nakazal granie przy otwartym dachu(co tez jest bzdura, jesli chodzi o czysta logike, bo mecz organizuje PZPN...to FIFA moze jeszcze nam bedzie stadiony wybierac ;)? totalna bujda). Przepisy przytoczone przez weszlo jasno zadaja klam temu, co wygadywala ta pani. Dach mozna bylo zamknac praktycznie w kazdym momencie(takze po rozpoczeciu spotkania). Wowczas mialyby sens te przerwy, bo pewnie w ciagu godziny murawa doszlaby do siebie. Domyslam sie, ze delegat opoznial rozpoczecie spotkania, bo spodziewal sie wlasnie zamkniecia dachu. Druga rzecz, to klamstwa zarzadzcy nt. tego, ze nie mozna zamknac dachu w czasie ulewy(to po ch.. taki dach?). Architekt Narodowego jasno wypowiedzial sie w tej sprawie. Podsumowujac, dzialana PZPN+ NCS osmieszyly Polske. Tez przedziwna konferencja prasowa na ktorej pani z NCSu stwierdzila, ze zadna murawa nie moglaby przyjac takiej ilosci deszczu...co jest tez oczywiscie bzdura.
P.S - No i tez z przytaczanych tu informacji jasno wynika, ze murawa polozona obecnie na narodowym nie jest murawa nadajaca sie do rozgrywania meczow pilkarskich(brak drenazu, co bylo widac golym okiem). |
Cytat:
|
Mialo byc pilkarskie wydarzenie jesieni, a wyszlo jak to w Polsce.
Ten mecz dzisiaj nie ma zadnego sensu. Bez kibicow angielskich, z pustymi miejscami na stadionie, bez atmosfery nawet w knajpach bo ludzie w pracy. Wstyd by bylo cos zdobyc w takich okolicznosciach. Skoro gospodarz dal dupy i nie przygotowal stadionu na mecz to decyzja powinna byc jedna: walkower |
|
Czuję się nieswojo, jeszcze Donald nie przeprowadził konferencji ani Janek nie dał wywiadu o wczorajszym niedomeczu. Co się dzieje?
Wślizg ochroniarza oceniam na -5. Zawodnik uciekający piękny ruch ciałem i poszedł w bok. Cudowna radość :) Czy ktoś wie czemu wojewoda mazowiecki nie zamknął tego dachu? I jak od strony kibolskiej, ile zakazów za sektorówke bo mimo że meczu nie było to ją rozciągnięto i podejrzewam że doszło do przynajmniej kilku naruszeń ustawy. |
liczby powiniętych za sektrówke póki co nie podana bo dalej trwają januszom wjazdy do apartamentów. Ci z PZPN którzy pomagali wnieśc sektorówke juz chyba uciekli z kraju przed represjami.
p.s. w warszawie to chyba grubszy deszcz pada niz w calej Polsce. W ogole ja jestem w szoku oglądając od godziny 20 próby walki z murawą, to takie typowo polskie stać i patrzyć czy nie wydarzy sie cud zamiast cokolwiek zrobić. No i Ci spece w tv, gwiazdy a ....a przepisów nie znają, jeden debil mówił ze ten mecz moze sie nie odbyc w tym roku :D |
Cytat:
A ci co mówili iż to bubel byli wyśmiewani i od idiotów wyzywani. Zresztą w każdej kwestii się tak dzieje. Typowa komusza zagrywka. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl