![]() |
hahaha paranoja i tyle w temacie, stadion za taka kase a zarzadcy i organizatorzy to zwykle pajace.
Gratulacje! |
Drenaż pewnie wyjechał razem z całą murawą po ostatnim meczu ME. Później były koncerty, coldplay, madonna, biegnij na stadion itd. Założenie tego stadionu jest takie że drenaż potrzebny nie jest. Jednak założenia biorą w łeb jak się mądrzy do planowania spotkania zabiorą
Tam jest wielka betonowa płyta, nazwijmy ją techniczną i na nią według zapotrzebowania albo stawiają scenę, sypią kilkaset ton ziemi i kładą trawę, leją wodę i mają lodowisko. A robić boisko z drenażem za każdym razem mija się delikatnie z celem. Możliwe że i ten drenaż dziś by egzaminu nie zdał. No po to jest ten dach do ....y nędzy. |
Cytat:
Na euro był drenaż. Potem zmieniali murawę i chyba zdjeli przy okazji ten drenaż, tylko nie wiem po co. To juz kurczę, na Legii mogli zagrac.... |
Przecież każdy wie, że to wina kiboli...
|
Jest Gdańsk, Wrocław, Poznań. Obiekty typowo piłkarskie. To ....a rządzący chcieli zrobić wielkie show.
|
Durne łby usunęły drenaż po Euro bo na co on skoro jest dach :rotfl: zamykają kiboli , stadiony , sektory etc a nie potrafią zamknąć dachu :rotfl:i jeszcze informacja że padający deszcz grozi konstrukcji pozostawię bez komentarza - gdzie ja żyję ? Monty Python wymięka
|
"Narodowe Centrum Sportu informuje, że zgodnie z informacją od organizatora meczu Polska - Anglia, Polskiego Związku Piłki Nożnej, żadna ze stron spotkania nie chciała grać przy zamkniętym dachu. Na zasunięcie dachu muszą zgodzić się delegat meczu, obserwatorzy i drużyny. Żadna ze stron nie chciała jednak takiego rozwiązania."
|
Cytat:
wiecie co jest ciekawe? że trener Fornalik i trener Angoli - chcieli grać PRZY OTWARTYM DACHU!!! Też rzucam mięsem na pzpn czy organizatorów ale... oni zrobili to co chcieli trenerzy zespołów tak? dobrze rozumiem? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Niech nas wypierd... z UEFA, FIFA i czegokolwiek się da na 5 lat.
Może bez żłoba te debile pójdą w....u i będzie można coś od nowa budować. |
Po co lamentować? Trzeba się cieszyć, że pzpnowska ferajna będzie dziś miała ciężką noc przed sobą :D
|
Jaką ciężką-impreza i popijawa być musi-prędzęj ciężki (skacowany)ranek.
|
Cytat:
Przeginasz trochę z tą legitymacja partyjną... To są - wiadomo... Ale obiektem nie zarządzają. EDIT: Swoją drogą - ciekawe kto za to odpowiada? Znaczy: w sensie cywilno - prawnym wiadomo, że nikt. W końcu to Polska. Ale kto odwalił taki numer z murawą? |
Jaką legitymacją partyjną?
Rozumem, że wg. Ciebie winę za wszystko ponoszą albo NCS, albo Tuskobus? Nie pamiętasz meczu z Zagłębiem na Legii, gdzie był podobny stan murawy podczas ulewy? Ulewa jest na pewno, bo mam całą piwnicę wody, a chodnika od ulicy odróżnić się nie da. Obarczam PZPN winą za tą sytuację, gdyż oni zajmują się sprawami porozumienia między FIFĄ, a reprezentacjami. Z tego wyniknął cały problem. |
Cytat:
PZPN nic do murawy nie ma. Do stadionu zresztą też. Były akcje już na euro, że trochę popadało i woda leciała na schody wewnątrz... |
Jak to nie ma PZPN nic? Czyżby to kadra PZPN nie miała ochoty grać przy zamkniętym dachu, bo znowu dostaliby zadyszki?
http://www.stadionnarodowy.org.pl/ak...centrum-sportu Nie pada trochę, a nieprzerwanie od prawie 10h. O co chodzi z tą legitką partyjną? Ponawiam pytanie. |
Cytat:
:help: Cytat:
Zresztą, praktycznie tam nie zaglądam bo mi to wisi, po prostu wkurza mnie takie odwracanie kota ogonem. PZPN to łatwy cel, ale do k-nędzy problem leży chyba gdzie indziej... Albo zjebano stadion za dwa miliardy, albo murawę. |
Nie twierdzę, że winy nie trzeba szukać, gdzie indziej skoro całe państwo jest chore, ale w tym wypadku to kolejny kamyczek do ogródka PZPN, bo on w głównej mierze odpowiadał za ten mecz. Kompetencje, a lepiej to nazywając braki kompetencji ich pracowników doprowadził do milionowych strat.
Ja obrońca PO? Skąd? Edit: Czyżby murawa na stadionie na Ukrainie też była zjebana? Gdyby ulewa nie przeszła to byśmy mieli ten sam scenariusz. |
Takie rzeczy jak dzisiaj to tylko w Polsce.
|
Prawda jest taka, że z tym dachem od początku były problemy - najpierw przeciekał, potem to naprawili, ale wiele razy czytałem/słyszałem, że nie można go zasunąć jeśli już pada deszcz, bo grozi to katastrofą budowlaną. Po prostu ten dach jest niedorobiony, jest "dysfunkcyjny". Narodowe Centrum Sportu pewnie dobrze o tym wie.
Teraz kwiatki: Cytat:
http://sport.interia.pl/reprezentacj...lia,nId,642462 Cytat:
Idziemy dalej - w LM robi się tak, że jeśli pada i na murawie zbiera się woda, zasuwa się dach, robi się 15 minutowy trening na 45 minut przed meczem, i gra się mecz. Tym rozwiązaniem spełnia się przepis FIFA, że trening i mecz muszą być w takich samych warunkach. W przypadku tego meczu zapewne delegat FIFA chciał zrobić tak samo jak się robi wszędzie w cywilizowanym świecie, ale otrzymał informację, że jak pada to tego dachu zasunąć "sie nie da". Dodatkowo ktoś bardzo mądry inaczej (a w Polsce przy władzy takich osób wiele) stwierdził, że skoro mamy dach, to po co drenaż na murawie. I katastrofa murowana. Cały sęk w tym, że ktoś powinien o tym wszystkim (czyli o dachu, którego nie można zasunąć jak już pada, i o braku drenażu) powiedzieć wcześniej delegatowi FIFA, a wtedy jego poniedziałkowa decyzja przy takich prognozach pogody, była by zapewne inna. Przy okazji - na podobnych wariackich papierach robi się u nas autostrady, i jak wiemy, wychodzi z tego wielka kupa, którą muszą strawić bankrutujące firmy budowlane i setki tysięcy głodujących pracowników. Na deser, cytat z innego forum Cytat:
|
Cytat:
Jak robisz impreze w ogrodzie to pierwsze co robisz to sprawdzasz pogode z tygoniowym wyprzedzeniem i wiesz czego sie spodziewac i co zaplanowac.Ale jak sie jest ignorantem to zawsze moza miec pretensje do innych |
Cytat:
Lato z Kręciną drenaż pod.......ili? Czy może Piechniczek po pijaku projekt kreślił? "W głównej mierze odpowiadał za mecz"? Za stan stadionu też? Ponawiam pytanie - co mógł zrobić PZPN? Olejkowska miała z mopem po murawie zapierdalać? Darujmy sobie ogólniki, bo dobrze wiadomo: - kto stadion budował - kto jest operatorem. Jedyne, czego nie wiadomo: czemu dachu nie można zamknąć, gdy pada!? Cytat:
|
Cytat:
Raz: delegat fifa podjął tą decyzję po konstultacji z drużynami WCZORAJ. Dwa: dzisiaj delegat na mecz przybył o godzinie dziewiętnastej. Dlaczego nikt przez cały dzień nie próbował poinformować go o tym, że będą duże opady deszczu? Byłem, na nie jednym meczu z dużo większymi opadami (choćby pamiętny mecz z Legią w wawie, gdzie nawet majtki człowiek miał przemoczone) i drenaż dawał radę. Czemu tutaj nie potrafił? Tyle. Winni są organizatorzy meczu. Że już nie wspomnę, że najzwyczajniej, trzy dni przed meczem należało zamknąć dach i nikogo się nie pytać o zdanie... Cytat:
Z NASZYCH PIENIĘDZY ON POWSTAŁ Co do twojego porównania z ogrodem, gdy organizujesz impreze u mnie w ogrodzie i nagle ziemia się zapada to kto jest winny? Ja bo nie przygotowałem ogrodu, czy ty bo robiłeś tam impreze? |
Wątek o meczu z Liege z lutego:
Cytat:
|
Nie wiem, czy to co wrzuciłem jest manipulacją, czy nie, ale do spółki z wypowiedzią Olejkowskiej wysuwa się jasny obraz sytuacji.
Co mogliby zrobić, aby mecz się dziś odbył? Musieliby zamknąć dach o 12 i grac przy zamkniętym dachu. Nie sądzę, aby jakikolwiek drenaż w Polsce wyrobił dzisiaj. |
Cytat:
więc jednak chyba Lato i pzpn nie wiele mieli do gadania w tej sprawie |
FIFA po stronie zewnętrznej (międzynarodowej), a po stronie polskiej?
|
Wie ktos gdzie można obejrzać i czy wogóle juz jest filmik z najciekawszej akcji dzisiajszego wieczoru?
|
Cytat:
|
Cytat:
Tyle ile przy wyborze zastępczego terminu, co ładnie kwitują słowa Fornalika "Anglicy się uparli" hunter- na narodowym nie ma drenażu, bo nie ma nawet czasu ani nie jest to opłacalne, żeby go wogóle zakładać :D |
Cytat:
- co z drenażem - czemu zamknięcie dachu podczas deszczu grozi zawaleniem? Dla mnie to jest jakaś paranoja. Ciekawe, czy dach "grozi katastrofą budowlaną" tylko w przypadku deszczu? Może ktoś się powinien tym zainteresować zanim dojdzie do tragedii? Bo mnie, jak usłyszałem ten tekst momentalnie przypomniało się Helsey... |
A czemu dachu nie da się zasunąć jak pada deszcz. Ja osobiście stawiam na to że jest napisana instrukcja obsługi, gdzie projektant zaimplementował że można składać i rozkładać jak wieje maks 3 km/h jest plus 7 i nie pada. Każdy chce mieć dupochron i taki sobie napisał. Organizator czy właściciel na siebie nie weźmie tego ryzyka bo się boją, bo papier wisi nad nimi.
Natalia Siwiec na Orange Sport mocno zawiedziona zaistniałą sytuacją :D Angielscy dziennikarze bez prądu na swoich stanowiskach :) |
Prezes NCS przyznał przed kamerami, że drenaż jest i działa... dobrze :lol:
|
Cytat:
|
No to gramy :)
Ale będzie jazda jutro, Kaczor konferencja, Donaldinio konferencja, MSZ pisze notę protestacyjną, wojsko przyjeżdża na stadion odsączać murawę, Arukowicz przysyła lekarzy do bolących brzuchów angielskich dziennikarzy, a Kopacz będzie identyfikować kibiców na trybunach. |
Cytat:
hunter - chyba go powaliło, mówił, że żadna murawa w Polsce by nie przyjęła tego deszczu... czysta PRowska zagrywka. Wiele było meczów z olbrzymimi oberwaniami chmury vide mecz przegrany z Górnikiem 0:2 u nas, i jak murawa swietnie działała. Zresztą mogli przenieść na Hute... tam drenaż najlepszy w Europie, sami montowali :D |
Przecież sam pisałem o meczu na Ukrainie. Jak dobrze pamiętasz to był on na godzinę przerwany, a burza przeszła nad stadionem i drenaż mógł zebrać wodę. A tutaj jak pada od południa tak pada.
Co do drenażu to nie są pytania do mnie, bo skąd mam to wiedzieć? |
Cytat:
|
Trzeba powiedzieć wprost. To nie stadion Narodowy, ale przekręt Narodowy.
Wnioski są proste: -w poniedziałek jest pytanie do trenerów czy wola grać prze zamkniętym dachu czy przy otwartym. Mówią, że przy otwartym. - we wtorek pada deszcz i do momentu przyjazdu delegata nie zamykają dachu. - delegat przyjeżdża i mówi "pada więc jednak zamykamy" no i tu pojawiaja sie jaja z tym bublem gdzie specjalnie cene zawyżali by ktoś mógł zarobić na boku. Dachu juz zamknąć nie można gdy deszcz juz leje. Co oczywiście jest nie do pomyślenia gdziekolwiek na świecie. -dodatkowo ktoś se pomyślał że drenażu nie będzie bo jest dach. Ja nie wieerze że ten drenaż jest. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl