Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

Nehiar 09.06.2009 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 742958)
ale co się miało z Janczykiem wyjaśniać? Został sprzedany za 2,9 mln euro (oficjalne stanowisko klubu)
Sam Trzeciak mówił po sprzedaży, że cena podawana przez media jest z kosmosu (4,2 mln euro)
Ale i te 2,9 mln euro to był duży sukces

Możliwe, że gdzieś wcześniej mówił, ale ostatnio tutaj na forum widziałem, że ktoś mówił że za Janczyka zapłacono ponad 4 mln(a było to kontekście transferu Brożka), więc po prostu napisałem, żeby ludzie którzy o tym nie słyszeli się dowiedzieli :P

emj10 09.06.2009 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Nehiar (Post 743215)
Możliwe, że gdzieś wcześniej mówił, ale ostatnio tutaj na forum widziałem, że ktoś mówił że za Janczyka zapłacono ponad 4 mln(a było to kontekście transferu Brożka), więc po prostu napisałem, żeby ludzie którzy o tym nie słyszeli się dowiedzieli :P

Przecież o tym było wiadomo już rok temu jak nie lepiej. Ruscy zakręcili z kwotami w dolarach dlatego najpierw podano 5 mln, później 4 mln, ale nie określono w jakiej walucie. Ten transfer to było mistrzostwo świata.

0 22 09.06.2009 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 742960)
A Janczyka sprowadzal nasz obecny dyr. :].

O ile dobrze pamiętam to do nas sprowadził Janczyka i Fabiańskiego, więc załatwił firmie ITI troche ponad 6 mln euro. Nieźle :)

sandbender 10.06.2009 09:38

Tutaj bo chwilowo Widzew był w ekstraklasie, ale juz nie jest. A temat o korupcji mi nie działa..
http://www.sport.pl/pilka/1,95642,67...oddalone_.html

Krissu 10.06.2009 09:39

To jak teraz z barażami?

Wizard 10.06.2009 09:42

Zapewne zagra Podbeskidzie, których to piłkarze już od kilku dni są na urlopach :D

emj10 10.06.2009 09:43

Bardzo ciekawa sytuacja zrobiła się z Widzewem i ŁKS-em, które będą czekały na wyrok a w tym czasie rozstrzygnie się to kto wygra baraże, których wynik w razie przywrócenia ŁKS-u będzie nieważny.

JAR0 10.06.2009 09:47

Kabaretu ciąg dalszy :D

-Goral- 10.06.2009 09:49

Jeżeli uznać, że sezon 08/09 się już zakończył to Widzew powinien być zdegradowany w sezonie 09/10 czyli grać w ekstraklasie a na koniec sezonu nie zależnie wyniku i tak powinien spaść. W tym przypadku w kwestii baraży wszystko zostaje po staremu.

Jeżeli uznać, że sezon 08/09 się jeszcze nie zakończył(w końcu baraże są jeszcze) to Widzew zamiast awansu powinien zostać teraz zdegradowany do 2 ligi. W tym przypadku awansuje Zagłębie i Korona a w barażach gra Podbeskidzie.

Nie widzę opcji, żeby Widzew dalej grał w pierwszej lidze.

saklak1906 10.06.2009 09:52

To jest mozliwe tylko u nas, przeciez to jest cyrk totalny co sie dzieje w naszej lidze.
Nie wiadomo kto spada, nie wiadomo kto wchodzi zaraz sie okaze ze nie wiadomo kiedy liga ruszy.
Z roku na rok jest gozej az strach pomyslec co sie bedzie dzialo za rok

Devonisch 10.06.2009 09:53

tak jak kibice, tak i zapewne piłkarze i pzpn i ekstraklasa s.a. ch%$a wiedzą czy i kto ma zagrać baraż, kto spadł, kto awansował - mamy 21 wiek a burdel jak w starożytnym Rzymie

LeQ 10.06.2009 10:00

http://sport.onet.pl/0,1248675,19874...wiadomosc.html

Czeski inwestor w Odrze Wodzisław.

Cytat:

Czeska firma przejęła 20 procent akcji MKS Odra Wodzisław Śląski.

Kurt 10.06.2009 10:04

http://www.sport.pl/pilka/1,95642,67...oddalone_.html

To jest farsa to co Górnik do barażów? "Nigdy nie spadnie nasz Górnik nigdy nie spadnie?"

Widzew zagra w I lidze, dzięki PZPN-owskiej zasady awans=spadek, tzn. ich awans zostanie uznany po czym poleci z ligi... Jak mają grać cały sezon wiedząc że i tak będą ostatni to będzie żałosne. Jak utrzyma się Górnik toteż będzie żałosne... W sumie ostatni raz pamiętam żeby żadna drużyna nie spadała w jakiej lidze, to była Szkocja, gdzie z 10 drużyn rozszerzali ekstraklasę do 12. Uważam że te przepisy powinny być zmienione i bez względu na wszystko 15,16 spada, 14 gra w barażach. Za wszystkie zmiany jak brak licencji, jak korupcja powinny wchodzić kolejne zespoły z I ligi.

Kiedy mają być te ich baraże? Czy w sumie ich nie będzie, bo dadzą awansować Korone, Zagłębie i utrzymają Cracovie...

Baala 10.06.2009 10:21

Bodaj wczoraj Widzew odebrał czeki za pierwsze miejsce w pierwszej lidze. To teraz maja zwrócić? W takim razie LKS też powinien dostać pieniądze za 7 miejsce nie zależnie czy zleci czy nie.

!!IRIVER!! 10.06.2009 10:44

Widzew gra od razu w 1 lidze a nie w Ekstraklasie. :-) Awans wywalczyły zatem (chyba) Zagłębie i Korona, a w barażu Podbeskidzie. Tak to widzę :P

7 kotów 10.06.2009 10:47

No wlasnie, Goral ma racje.
Widzew powinien zostac przesuniety na ostatnie miejsce w tabeli czyli 2 liga na stulecie.

JAR0 10.06.2009 11:03

Tylko zauważcie że SN przekazał sprawe do ponownego rozpatrzenia, a nie że wydał wyrok degradacji. Sprawe będą ponownie rozpatrzać, potem pewnie znowu sie ktoś odwoła i tak w kółko :P

Bóg Trybun (objawion) 10.06.2009 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 743321)
Widzew powinien zostac przesuniety na ostatnie miejsce w tabeli czyli 2 liga na stulecie.

zależy jak się liczy ;-)
Widzew 88 :D ożesz

szczebrzeszcz 10.06.2009 11:12

cytat z władz Widzewa o degradacji ŁKSu :
Cytat:

Szkoda piłkarzy i trenerów, szkoda derbów Łodzi, ale prawa trzeba przestrzegać - tak w Widzewie komentują wyrzucenie z ekstraklasy lokalnego rywala

kreseq 10.06.2009 11:30

Powiem tylko jedno...w zasadzie dwa slowa "nie kumam".

Od dzisiaj niech nikt nie mowi "czeski film" lepiej pasuje powiedzenie "polska pilka".....

avangarda 10.06.2009 11:39

totalny chaos
pół 1 ligi (2 klasa rozgrywkowa, nie mogę się przestawić na rozdzielenie ekstraklasa - 1 liga) się powinno do baraży przygotowywać o awans do ekstraklasy, piłkarze i trenerzy nie mogą iść na urlopy bo a nuż pzpn karze w barażach grać...
paranoja, istna paranoja...
ciemność, widzę ciemność..

unpredictable_wislaczka 10.06.2009 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 743337)
Od dzisiaj niech nikt nie mowi "czeski film" lepiej pasuje powiedzenie "polska pilka".....

Dokładnie! Najwyraźniej wychodzi na to,że w naszej lidze rozgrywane są dwie rundy,a i tak więcej decyzji zapada po zakończeniu sezonu niż w trakcie. I żeby to jeszcze była tylko jedna konkretna decyzja,ale teraz będzie tysiące odwołań,rozpatrzeń itp. I tak nigdy nic wiadomo
Jak runda jesienna ruszy w terminie, to to będzie naprawdę cud świata...

For_FuN_ 10.06.2009 12:32

Widzew powinien zostac w I-szej lidze(awansowal na 5 minut do ekstraklasy, z ktorej zostaje zdegradowany o jedna klase rozgrywkowa za korupcje) i o tym nie od dzisiaj wiadomo. Trzeba jednak poczekac na decyzje TA przy PKOL. Niestety polska pilka rzadza amatorzy(takze mowie o klubach)...

Pan Jotka 10.06.2009 13:03

Ja powiem tak: PARANOJA! Nie dlatego ze chodzi o Widzew, ŁKS czy Cracovie. ALe paranoja w tym sensie, ze jak leca to zaczynaja sie odwolania do Komisji PZPNu, PKOLu, Wojewodzkiego Sadu Administracyjnego czy tez Sadu NAjwyzszego. Ja przeproaszam, ale co za przeproszeniem ma Widzew łodz do PKOLu???? Albo dlaczego decyzja zwiazku typu PZPN ma podlega ocenie Wojewiodzkiego Sadu Administracyjnego? Przeciez jak zdegradowali OM w latach 90. to takich hec nie bylo...Jak zlecial Juventus 2 sezony temu tez nie bylo takich jaj. Ale oczywiscie POlska to kraj praworządności. Szkoda tylko ze tak łatwo popaść w śmieszność!!!

szprotson 10.06.2009 13:04

a może Górniczek jednak nie spadnie? :rotfl:

4fan_player 10.06.2009 13:27

Widzew będzie grał w I czy w II lidze?

saklak1906 10.06.2009 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 743398)
Widzew będzie grał w I czy w II lidze?

Tego to najstarsi Gorale nie wiedza:D

7 kotów 10.06.2009 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 743328)
zależy jak się liczy ;-)
Widzew 88 :D ożesz

Powód: czy w ogóle wolno obchodzić 88. rocznicę powstania?

Mozna. PZPN przeciez obchodzil, co tancem i spiewem uczcili krakowscy kibice.

Wasiu 10.06.2009 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 743398)
Widzew będzie grał w I czy w II lidze?

To by bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe. Skonczy sie na karze finansowej i Widze bedzie gral w ekstraklasie.

For_FuN_ 10.06.2009 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 743414)
To by bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe. Skonczy sie na karze finansowej i Widze bedzie gral w ekstraklasie.

Nie ma takiej mozliwosci, bo po orzeczeniu Sadu Najwyzszego prawomocna jest decyzja o degradacji(!) Widzewa.

wisl@k_TS 10.06.2009 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 743425)
Nie ma takiej mozliwosci, bo po orzeczeniu Sadu Najwyzszego prawomocna jest decyzja o degradacji(!) Widzewa.

Tylko od kiedy w PZPNie jest respektowane prawo? Przecież to państwo w państwie.

donPedro23 10.06.2009 14:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 743414)
To by bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe. Skonczy sie na karze finansowej i Widze bedzie gral w ekstraklasie.

O ŁKS-ie tez tak mówili jeszcze tydzień temu, że ich postraszą, a licencję i tak dostaną. A tu zonk:-p

sandbender 10.06.2009 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 743414)
Skonczy sie na karze finansowej i Widze bedzie gral w ekstraklasie.

Jak ich nie lubią to im taka przywala, ze zachwieje sie ich budzet.
W zwiazku z czym na skutek nieprawidlowosci finansowych nie dostana/zostanie im odebrana licencja na gre w ekstraklasie.
Zatem zagraja znowu w I lidze :rotfl:

JAR0 10.06.2009 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 743458)
Jak ich nie lubią to im taka przywala, ze zachwieje sie ich budzet.
W zwiazku z czym na skutek nieprawidlowosci finansowych nie dostana/zostanie im odebrana licencja na gre w ekstraklasie.
Zatem zagraja znowu w I lidze :rotfl:

Myśle że tu akurat nie trafione. Bo finansowo Widzew stoi dobrze.

LeQ 10.06.2009 15:45

http://sport.onet.pl/0,1248675,19878...wiadomosc.html

Cytat:

W nowym sezonie piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice będzie grał pod szyldem spółki akcyjnej.
Miałem taką nadzieję że tylko tak mieszają przed rozpoczęciem nowego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej a tu niespodzianka. Jeszcze nie było tak źle, nie znanie jednej drużyny z baraży ale dwóch , porażka.Ciekawe co wymyślą z wywiadu z Tomkiem Kłosem wynika że decyzja o ŁKSie ma być do piątku, baraże w sobotę jednym słowem super.A potem się można dziwić że czemu jesteśmy na szarym końcu.
Mam tylko nadzieję że nie zrobią tj. pisaliście wyżej iż Widzew awansuje i od razu zostaje przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli tj. było bodajże w przypadku Zagłębia Sosnowiec.


http://sport.onet.pl/0,1248675,19877...wiadomosc.html

Cytat:

W piątek w południe dowiemy się, jaką decyzję podejmie Komisja ds. Nagłych PZPN w sprawie Korony oraz spotkań barażowych o awans do piłkarskiej ekstraklasy z Cracovią - uważa prezes kieleckiego klubu Tadeusz Dudka.
Faktycznie nagła sprawa jest środa, baraże w sobotę a my nie wiemy kto zagra w nich.:-/

Krissu 10.06.2009 15:54

Baraże zostaną przesunięte.

AYALA 10.06.2009 16:09

coś czuje że Zabrze zostanie w ekstraklasie.

WILU TS 10.06.2009 16:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 743487)
coś czuje że Zabrze zostanie w ekstraklasie.

A niech zostaję,byle by parchy z drugiej strony Błoń spadły :D

Bronex 10.06.2009 16:56

Warto pamiętać ,że bałagan z rozgrywkami jest wynikiem szerszej bolączki jaka toczy PZPN a mianowicie wiele obszarów działalności tego związku czy obszarów odpowiedzialności jest bardzo nieudolnie regulowane przepisami ,które są niejasne , interpretowane i naginane do danego przypadku. Nie wiem czy z jednej strony jest to efekt tego ,że w PZPN-ie siedzą ludzie bardzo cwani i przebiegli świadomi tego ,że tylko w skrajnym burdelu można najwięcej za.......ić dla siebie albo są tam ludzie o intelektualnym poziomie kostki brukowej. Wystarczy np. posłuchać Laty jak wysypał się ,że to SportFive opłacił wycieczkę czterdziestu darmozjadów do RPA. Już megaprzekrętu na przetargu nie trzeba przypominać. Wszystko jasne !! Czy ten Lato jest taki sam z siebie głąbowaty czy ktoś mu za to .... no właśnie ... płaci.

prober 10.06.2009 17:09

Nie mamy już rozgrywek piłkarskich, tylko finansowo-prawno-polityczno-licencyjne sprzeczki. Żałosne.
Gdzie w tej całej komedii jest idea sportu?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl