![]() |
Wojciech Łobodziński 90 minut + bramka w meczu Miedź-Snadecja a Filip Kurto puścił cztery bramki w meczu z AZ Alkmaar
|
Cytat:
Warto zwrócić uwagę na to, iż nasz klub zajął 8 miejsce w poprzednim sezonie, a Groningen aż 14 i już jest o oczko wyżej w tabeli niż w poprzednim roku, a my o 3 oczka niżej. |
Cytat:
Wystarczy popatrzeć na statystyki http://www.transfermarkt.co.uk/en/ba...448_55211.html Wystarczy stwierdzenie że w całym poprzednim sezonie (stan na 8 maja) nasz genialny Nunez nie strzelił ani jednej bramki ( Czarek przynajmniej 2 w pucharach ) aby nie pisać że Nunez jest 2-3 razy lepszy od Wilka . O wciąganiu nosem to nawet nie będę pisał bo mam wrażenie że to nie Nunez wciąga Wilka tylko co poniektórzy informatycy wciągają za dużo ... Ciężko mi bronić Cezarego akurat po jego fatalnym meczu w Szczecinie, ale chociażby za walkę mam dla niego wiele szacunku i uznania. Cytat:
Ja owszem mam kontrowersyjne poglądy co do stawiania na młodzież, możliwości powrotu do rządów tandemu Stan-Roberto, czy przyczyn braku wzmocnienia Wisły w tym sezonie. Ale czy twój protekcjonalny ton ma mi zakazać ich wyrażania ? Dla mnie np twoje odnoszenie się do mnie - to jest kompromitacja - ale to już dyskusja na inny wątek. |
Jakie ....a ósme!? Siódme miejsce zajęła Wisełka w sezonie 2011/2012!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Patrząc obiektywnie to w ostatniej rundzie różnica między Wilkiem a Nunezem była taka, że Gervasio zawalił na dwa deycdujące mecze czyli potyczka z Belgami (katastrofalny błąd) i półfinał PP z Ruchem (niestrzelony karny). I 99% tego forum ocenia go przez pryzmat tych spotkań.
|
Cytat:
Bednarz na spółkę z Probierzem testują teraz nowy typ środkowego pomocnika, też 50/50, tylko, że w tym przypadku jest to pół zawodnika ofensywnego i pół defensywnego w jednym :). Ten model, bynajmniej nie T1000, nazywa się Garguła. |
Wilk jest ok, tylko trzeba umiec go w pelni wykorzystac. Nik nie mowi ze mabyc ginacym gatunkiem, W sytemie z 3 obroncami on jako wysuniety przed linia, doskonale by sie sprawdzil.
|
Cytat:
|
Dobrze ze wspomniales o Siwakovie, tego goscia bylo mi najbardziej zal gdy od nas odchodzil. Tacy pilkarze w kadrze to skarb, wiadomo ze nie byl pokroju Khediry ale na Wisle byl odpowiedni.
Ja bym problemu strat bramek nie szukal wsrod obroncow. Nie mamy ich zlych a ilosc nie przeklada sie tez na rezultat. Latwiej traci sie bramki gdy bronisz sie w 11 na swojej polowie niz gdy atakujesz pozycjnie , to chyba oczywiste. U nas problemem jest ofensywa i notabene to tam zaczyna sie zazwyczaj cale zlo. My notujemy tyle strat ze tragedia, gdy atakujemy nasi pilkarze nachodza doslownie na siebie i zazwyczaj sobie bardziej przeszkadzaja niz pomagaja. Na tak malych przestrzeniach nie da sie uprawiac ataku pozycyjnego dlatego przeciwnik notuje szybki przechwyt, wyjebani obroncy zostaja w tyle a kiwnac obronce to juz nie problem. Tak wlasnie tracimy bramki, ladujemy sie watacha w okolice pola karnego i prawdopodobna strata stwarza kontre i bam,bam! Szybcy napastnicy , zwinniejsi nie maja z obroncami problemow, to oczywiscie tak dziala to na calym swiecie tylko podstawa to asekuracja. U nas jej nie ma, zawsze kogś brakuje po kolejnej glupiej stracie, jak mamy bronić skoro nie wiemy gdzie znajdują się nasza linia? |
Cytat:
Nunez umiał grać w piłkę o wiele lepiej niż Czarek. To również widział każdy kto nie miał klapek na oczach. A teraz Cię zaskoczę: ja też szanuję Wilka za jego walkę i zaangażowanie. Tyle, że w odróżnieniu od Ciebie mam kontakt z bazą i nie tworzę wirtualnej rzeczywistości. Wilk jest drewniany jak nieszczęście i umie praktycznie tylko napierdalać się w środku pola. I nie ma na tą ocenę wpływu mecz w Szczecinie, czy z PBB - on po prostu tak gra u nas od zawsze (nie mam pojęcia jak grał w Koronie, ale pewnie podobnie). Nunez jest dwa, trzy, czy nawet dziesięć razy lepszym piłkarzem niż Wilk. Ten ostatni na dobrą sprawę za piłkarza może uchodzić tylko w ligach takich jak nasza. Jak zawodowym piłkarzem może być ktoś, kto nie umie przyjąć piłki? No, ale to już temat na inną dyskusję. Żyjesz w swoim świecie w którym walczymy o mistrzostwo, oceniasz piłkarzy kierując się emocjami - mam Cię traktować poważnie? Dariook - straty są naszym problemem, ale też - 90% ligi. Oglądałem ostatnio kilka meczy ekstraklasy pod rząd i sytuacje, gdy jakaś drużyna wymieniła więcej niż trzy podania na połowie przeciwnika można było policzyć na palcach jednej ręki. Często ma miejsce bilard, gdy piłka po każdym podaniu zmienia właściciela (w sensie posiadającej ją drużyny). Nie wiem, czy naszym problemem nie jest to, że próbujemy grać cokolwiek bardziej zaawansowanego niż reszta ligi, gdy absolutnie nie mamy do tego zasobów ludzkich. Atak pozycyjny? Z Gargułą? Jesteśmy na poziomie Widzewa czy Korony, to grajmy jak Widzew czy Korona: najprościej jak się da. Nie czarujmy się - Garguła to tylko nazwisko, on się do niczego poza grą z kontry nie nadaje. Ja mam wątpliwości, czy on się nadaje nawet do tego. |
Cytat:
|
@ Wolfy
Tak masz rację, na pewno jednym z głownych czynników naszej nieporadnosci jest sam klub. Wisła Kraków, dla ludzi siedzących w ligowym futbolu od 15 lat kojarzona jest wyłacznie z sukcesami, z miłą dla oka grą i niepodważalną rolą faworyta w każdym meczu. Nie wątpię że sami piłkarze chcą nawiązać do pięknej historii "nowożytnej" jednak brak umiejętności powoduje że z tej kombinacyjnej gry jest więcej szkody niż pożytku. Melikson i Iliev , to można powiedzieć sobie szczerze , mają argumenty do fajnej gry kombinacyjnej tylko z resztą drużyny jest coraz gorzej, Oni byli ściągani do Wisły w innym celu i obawiam się że tylko kwestia czasu jak .......ną klockami i wyrównają do reszty. Genkov widać juz się wkleił w ogólny poziom, jest tak słaby i nieporadny że aż ma się ochotę zapi... mu kopa w dupe i wysłać w....u do ojczyzny . Ja nie pamiętam żeby koleś miał akcję sam na sam z bramkarzem, a przecież to dla napastnika jedna z podstawowych czynności. Biega zawsze w przeciwnym kierunku niż piłka więc ciężko nawet myśleć o wykończeniu akcji. Niby dobrze gra głową, ok! tylko czemu każdy na forum to wie a Probierz nie? Ile tych wrzutek na łeb dostaje Genkov w czasie meczu? no...heh przecież to nawet już kpiną nie jest. A zmiennicy są jeszcze słabsi więc gramy bez ataku, a ....a Brozka się zlewa z pyty. Mnie tylko w....ia to że łysy łeb miał podane na tacy i tak nie potrafił czegoś pozytywnego załatwić. Zakontraktował napadziora co od 21 spotkań nie strzelił bramki, hehe no czy to jest mądre? Franek 40 lat na karku a sobie dokłada do tabeli wszech czasów, ba już nawet Smolarka w obecnej sytuacji można Jagiellonii pozazdrościć.... |
Szkoda że przez brak Nuneza/Kirma/Małeckiego Melikson musi grać na boku, gdzie się wogóle fatalnie czuje.
|
Cytat:
Nunezowi nawet fartem nie wyszedł ... Cytat:
na otrzeźwienie polecam artykuł jak to kibice Quilmes kochają Nuneza http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...rzu_Wisly.html "Piłkarz 10 razy lepszy ..." a dlaczego nie 1000 razy ? |
Co mają kibice i ich nienawiść do umiejętności Wilka, które są tak jak wolfy mówi 10 razy gorsze od Nuneza?
|
http://www.weszlo.com/news/11873-Zor...e_takie_trudne
Przykład jak nasz klub funkcjonuje, aż przykre. Ja o tym meczu dowiedziałem się jakąś godzinę przed jego rozpoczęciem. Zapewne wiele osób, gdyby wiedziała wcześniej o takim wydarzeniu zaplanowałaby sobie czas tak, żeby wpaść na ten mecz. |
Cytat:
Mimo że Nunez ma tzw talenty czyli niezłe uderzenie i kontrolę nad piłką to dla drużyny nic z tego przez cały sezon nie wynikało. Może Wilku nie ma tyle techniki ale w przeszkadzaniu rywalom jest skuteczny. Daje tez przykład innym że meczu trzeba zap...ać. Gdyby wszyscy tak biegali .... Zanim Chrapek się wyrobi nie ma alternatywy i wolę oglądać Wilka w Wiśle niż tego waszego "10 razy lepszego" .... P.S. Ciekawy jestem dlaczego to 10 razy lepszy piłkarz jest tańszy na rynku o tego 10 razy słabszego... Oczywiście !!! tam też są sami dyletanci ! tylko wolfy i muerte się znają .... :-) |
Kibice w Ameryce Płd. mają taki charakter i cóż poradzić.
Nie zastanowiłeś się może, że Nunez nie umiał być dobrze wykorzystany ani przez Moskala czy też Probierza. U Maaskanta był wyróżniającym piłkarzem. Na jakim rynku? Wilk został kupiony za 200 tys. zł czyli 50 tys. euro. Jak już tak wklejasz link to masz i TEN O strzelcu gola, Wilku jakoś nie wspomina... |
Cytat:
My teraz możemy grać tylko najprostszy futbol, w stylu "pierdut piłkę do przodu i może ktoś dobiegnie". Co więcej, jestem dziwnie przekonany, że większości miejscowych koneserów futbolu będzie się to podobać, bo "coś się będzie działo". Grantar - nawet nie będę się silił na odpowiedź. Za prosty jesteś. |
Ja już ni raz pisałem, ze w mojej opinii Nunez miał papiera na świetnego def pomocnika. Takiego co resztę ligi nakrywałby czapką. Technika, warunki fizyczne, szybkość, dynamika, dokładne podanie...ale coś u Niego było nie tak z charakterem, Niby grał, starał się...ale cały cas mam wrazenie, że nawet w połowie nie wykorzystywał swojego potencjału.
jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie, to wg mnie Wilk z Nunezem nie ma najmiejszych szans. Mentalność to co innego. |
Cytat:
|
Silver - http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...iele_przy_r22/ pierwsze z brzegu. Info było zamieszczane na SKWK, wislaportal, wislalive, forumwisla, facebook'u itd. Nie wiem gdzie ty zaglądasz.. Jako strony domowe ustaw sobie wislackie portale, a nie weszlo czy inny onet to bedziesz wszystko wiedział.
|
przepraszam,ze sie wtrącam ale w takim razie weźmy Chomontka on to dopiero panuje nad piłka.tak lekko licząc nawet sto razy lepiej niż Nunez...i co z tego?
|
Cytat:
|
Cytat:
Problemem jest, że aktualnie zamiast niego w Wśle grają duzo gorsi. Maaskant tez był słabym trenerem (serio). Problemem jest, że w Polsce ciężko znaleźć od niego lepszego. Na obydwóch szkoda grosza. Po co nam Mistrzostwo? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
* swoją drogą kibice tak określających swoich piłkarzy to "wspaniałe wsparcie" ... żenada ! :-( |
Przecież Czarek nadaje się tylko do odbierania. Robi to na dobrym poziomie z niezłą skutecznością, dodać do tego jego determinację, ambicję i agresywność i jest to naprawdę niezły przecinak. Czarek jest jednak póki co dalej naszym zawodnikiem i to nie temat dla niego, dlatego proponuję zakończyć wątek.
|
Cytat:
Wilk to zwykły przecinak, w obecnej sytuacji pogłębia tylko dziurę w środku pola. Mamy jednego dobrego środkowego pomocnika, reszta odpowiedzialności za grę ofensywną i obronną musi się rozkładać po równo na pozostałych piłkarzy. |
Możecie zakończyć ten żenujący offtop w temacie "byli .... Wisły?"
|
|
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html
Coś o Pawle Brożku . |
Termalika pod wodzą Kazia Moskala nie zwalnia tempa, 3. miejsce + zaległy mecz.
|
Akurat ten mecz Termalica wygrała po karnym w 93 minucie, choć nie wiem jak przebiegał mecz. Tam akurat fajny klimat do pracy jest, bez presji, bez zwariowanego prezesa. Zobaczymy po połowie rundy jaka ta Termalica Kazia jest.
|
Tak mnie coś tknęło ... sprawdzałem news o oldboyach i zobaczyłem skład :
Wisła wystąpiła w składzie: Primel - Nawrocki (46 min - Bednarz), Cleber, Jop, Musiał - Kowalik (73 min - Motyka), Marzec, Bukalski, Kulawik (75 min - Zalewski) - Janik - Kuźba (90 Szymkowiak). Cleber ? a on nie miał powrócić na stałe do Brazylii ? nie wiem może akurat był w Polsce to zagrał, ale i tak dziwne. |
Ciekawe, czy byłaby możliwość zorganizowania następnego meczu pucharowego na stadionie Wisły. Sądzę, że jakieś 10 tys. kibiców by przyszło, ja na pewno. Przecież to co robią nasi oldboje to promocja piłki w czystej postaci.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl