Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

rw88 12.10.2012 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karamazow (Post 1281613)
rw88 - super, że obserwujesz Salamona, ale czy on gra na środku obrony?

Tak, trenerzy w Brescii zadecydowali, że jest to jego docelowa pozycja na przyszłość, głównie ze względu na jego warunki fizyczne (193 cm wzrostu) i od początku tego sezonu zaliczył pełne 720 minut w Serie B na tej pozycji. Wcześniej grał jako defensywny pomocnik, bowiem przy takim wzroście dysponuje naprawdę bardzo dobrą techniką, a był jednak zbyt młody, aby zaufać mu na pozycji obrońcy, stąd też po złapaniu odpowiedniego doświadczenia w Serie B przeszedł naturalną drogę dla młodego chłopaka z pozycji defensywnego pomocnika do środkowego defensora. Początek tego sezonu wskazuje, że była to odpowiednia decyzja.

rw88 12.10.2012 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1281606)
Mój skład jest ciut inny:
Kuszczak-Wasilewski, Perquis, Glik, Wawrzyniak-Piszczek, Krychowiak, Borysiuk, Polanski, Wszolek- Lewandowski

Piszczka widzialbym na ten mecz w pomocy bo i pociągnąć umie i lewą strone Anglików byśmy zablokowali. Swoją drogą dziwie się że Jędrzejczyk jest stale pomijany. Dla mnie w chwili obecnej to drugi prawy obrońca polski po Piszczku, trzeci jest Celeban ktorego też nie ma. Jest za to Wojtkowiak który ostatnio w klubie gra raczej na środku i od biedy Wasilewski który też już raczej na srodek poszedł.

Skład dobry, taki nieco bardziej defensywny, ale ciekawe jakby to wyglądało. W sumie z Rosjanami taktyka trójki defensywnych pomocników popłaciła, a Anglia to również zespół od nas teoretycznie silniejszy. Zgadzam się co do Jędrzejczyka, szczególnie, że może grać zarówno na boku, jak i na środku, natomiast co do Wojtkowiaka to gra od początku sezonu tylko i wyłącznie na prawej obronie.

syryls 12.10.2012 16:20

Szkoda kontuzji Koseckiego, liczyłem na pokazanie się Anglikom. Z młodych zostaje praktycznie Milik, troszkę mało. Myślę 3-4 zawodników w kadrze powinno być poniżej 20 roku życia, taki Stępiński powinien zadebiutować z rywalami pokroju San Marino czy Mołdawia

Lysy 12.10.2012 20:34

rw88 co powiesz teraz o urodzaju w bramce? Rok temu zarzekałeś się, że mamy bogactwo urodzaju, a obecnie został nam rezerwowy PSV lub zawodnik 2 ligi angielskiej. Gdzie im tam do Matyska, Dudka czy Sidorczuka. Na kogo by nie postawił Fornalik to i tak wygląda niczym okręgówka przy Hart'cie.

rw88 12.10.2012 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1281764)
rw88 co powiesz teraz o urodzaju w bramce? Rok temu zarzekałeś się, że mamy bogactwo urodzaju, a obecnie został nam rezerwowy PSV lub zawodnik 2 ligi angielskiej. Gdzie im tam do Matyska, Dudka czy Sidorczuka. Na kogo by nie postawił Fornalik to i tak wygląda niczym okręgówka przy Hart'cie.

Wydaje mi się, że inteligentnym ludziom takich rzeczy mówić nie trzeba, ale skoro nalegasz - odpowiem, że rok temu był urodzaj, teraz go nie ma. Taka filozofia. To, że powiedziałem wczoraj, iż jest ładna pogoda nie oznacza, że taka będzie przez cały następny rok, albo przez dekadę - wydawałoby się, że nie jest to trudne do pojęcia, a okazuje się, że jednak się mylę. Nie zmienia to faktu, że ten bramkarz z drugiej ligi był do niedawna piłkarzem drużyny z piątki najlepszych na świecie, natomiast teraz jego interwencje ciągną całą drużynę do przodu w tabeli w walce o promocję do ligi, do której dostęp miało dotychczas kilku Polaków w historii. Nasz pierwszy bramkarz jest kontuzjowany, natomiast gość, który ma z nim walczyć nadrabia braki fizyczne w innym klubie Premier League i zapewne w niedługim czasie wróci do grania na wysokim poziomie.

A ogórki z Mołdawii mogą sobie pluć w brodę, bo Piatow właśnie fantastyczną paradą uratował Ukraińców od gonienia wyniku 0:1 w ostatnich pięciu minutach meczu. Koniec meczu, ogórasy mają punkt z Ukraińcami.

gypsy 12.10.2012 22:04

Mecz z RPA nie był zbyt porywający, nie ma co się oszukiwać. Widoczny był brak kilku kluczowych zawodników, czyli głównie Borussi. Spodziewałam się więcej po Sobiechu (miał przynajmniej kilka klarownych sytuacji, w tym ta dwustu procentowa, kiedy chciał uderzać piętką...). Jego zderzenie z bramkarzem przeciwników wyglądało na coś powaznego, ale mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie i, mimo wszystko, będzie mógł być brany pod uwagę przez Fornalika na mecz z Anglią. Z dobrej strony pokazał się Krychowiak, który mimo młodego wieku świetnie sobie radzi w środku pola i spokojnie może wyjść w pierwszej jedenastce we wtorek. Nie zawiódł mnie też Wszołek, który w pokazał swoje atuty i kto wie, może selekcjoner da mu szansę w eliminacjach. Milik za wiele nie pograł, ale myślę, że też może być z siebie zadowolony. Jak na debiut było całkiem w porządku.

Ogólnie mecz nudny jak flaki z olejem, oby we wtorek było zgoła odmiennie. Chociaż nie obraziłabym się, gdyby wynik pozostał taki sam. Jestem ciekawa kogo Fornalik wybierze na skrzydła i jakim systemem zagra. Nie mamy żadnego zawodnika pokroju Eugena Polanskiego, który mógłby wprowadzić piłkę z drugiej lini do ataku... A nie sądzę, byśmy zagrali takim systemem jak dzisiaj, czyli 4-4-2 z dwoma defensywnymi... Nie ma co gdybać, jakby to powiedział Wojtek Pawłowski: we will say what time will tell.

rw88 12.10.2012 22:47

Mecz był z jednego powodu pozytywny moim zdaniem, a mam na myśli to, że najsłabiej na boisku prezentowali się ci zawodnicy, którzy z Anglią nie zagrają. Mieliśmy wątpliwości co do środka pola, to dziś bardzo dobry mecz rozegrał Krychowiak, mieliśmy wątpliwości co do skrzydeł, to cala trójka, czyli Wszołek, Grosicki i Sobota prezentowali się bardzo solidnie. I odwrotnie, bardzo słaby mecz rozegrał Wojtkowiak, ale tu będzie Piszczek, bardzo słabo się prezentował Mierzejewski, ale w jego miejsce będzie grać Obraniak, przeciętny był Borysiuk, ale zapewne na ten mecz wróci Polański, szalenie nieskuteczny był Sobiech, ale za Sobiecha będziemy mieć Lewandowskiego.

Przeciętnie grał Tytoń, ale jest alternatywa w postaci Kuszczaka, który pierwszy raz od wielu lat ma możliwość grania co tydzień w piłkę i ma luźną głowę, tzn. nie ma takiego parcia na pokazanie się na siłę. Przyzwoite kilkanaście minut zagrał Komorowski i to jego bym widział w miejsce niepewnego Wawrzyniaka. Komor już drugi sezon jest podporą drużyny walczącej o czołowe pozycje w Rosji, jest od Wawrzyniaka solidniejszy w defensywie, a jak widać i w ofensywie potrafi być przydatny. Skoro boczni obrońcy mają być w naszej taktyce skupieni zdecydowanie bardziej na defensywie (a wyraźnie to było dziś widać, że Fornalik nie chce mieć tutaj żadnych ewentualnych luk), to też wybór Komorowskiego moim zdaniem jest jeszcze bardziej rozsądniejszy.

Jak na nasze możliwości na środku obrony, to bardzo przyzwoicie grali Wasilewski z Perquisem. Nie rozumiem tej krytyki w studiu Polsatu - skoro najlepszym, co możemy pokazać światu na tej pozycji jest rezerwowy średniego Betisu i zawodnik przeciętnego (mimo wszystko) Anderlechtu Bruksela, który całą karierę grał na boku obrony, to też cudów wymagać od nich nie możemy. Biorąc pod uwagę ich potencjał sportowy nie można za to spotkanie mieć do nich pretensji. Szczególnie Wasilewski wyglądał dziś bardzo dobrze. Po dzisiejszym meczu tak bym zestawił naszą kadrę:

Kuszczak - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Komorowski - Krychowiak, Polański - Wszołek, Obraniak, Grosicki - Lewandowski

bukaj22 13.10.2012 09:55

Świetny mecz Krychowiaka. Widać , ze chłopak gra w Francji i dobrze wie czym jest taktyka. Bardzo dobrze się ustawiał i miał sporo przechwytów. Dużo na boisku widzi i jak dla mnie obecnie jest naszym najlepszym środkowym pomocnikiem a może po prostu w najlepszej formie.

Nasze boki obrony zupełnie nie funkcjonowały , bo ani Wawrzyniak ani Wojtkowiak nie byli przydatni w ofensyie a i w obronie grali przeciętnie. Wawrzyniak pewnie zagra z Anglia , ale aż strach pomyśleć co może z nim robić Lennon. Po drugiej stronie będzie Piszczek , ale on gra lepiej w ofensywie niż w obronie.

Wszołek pokazał się całkiem dobrze jak na debiut. Był trochę chaotyczny , ale bardzo chciał się pokazać. Problem polega na tym , że Wszołek i Sobota są słabi w grze defensywnej i wystawienie , któregoś z nich w meczu z Anglią spowoduje dziurę w środku pola , gdy nie będziemy mieli piłki. Zakładając , ze zagra Wawrzyniak , to będą już dwie luki w naszej drużynie co taki zespół jak Anglia na pewno wykorzysta.

Podsumowując mecz z RPA był dość przeciętnym widowiskiem i tak właściwie prócz Wszołka i Krychowiaka , którzy wykorzystali swoją szansę pokazał nam , ze słabo bronimy całym zespołem a atak bez Lewandowskiego nie potrafi zdobywać bramek.

Natkan 13.10.2012 12:21

Szkoda że nie ma dobrej alternatywy dla Roberta "trzeba rozkładać siły na cały sezon" Lewandowskiego. Liczyłem na Sobiecha bo osobiście nasz pierwszy napastnik bardzo mnie irytuje.

tofik 14.10.2012 11:16

W dupę dostaną jak zwykle. :D

syryls 14.10.2012 13:13

Jedyna szsnsa to kontratak, myślę że gdyby był Peszko czy Błaszczykowski mielibyśmy zapewnioną jakość jeśli chodzi o szybkość, natomiast Wszołek czy Sobota to jednak nie są typowi sprinterzy, Grosicki będzie jak ryba w wodzie, kiedy Anglicy zostawią dużo miejsca na ich połowie. Obawiam się że Obraniak prócz SFG będzie wogóle niepotrzebny no chyba że do zagrywania prostopadłych piłek. Środek pola czyli Krychowiak i pewnie Borysiuk, jeśli chodzi o tego pierwszego to w tej chwili jestem o niego spokojny, w moim odczuciu dawno nie mieliśmy tak dobrego młodego ŚP, natomiast drugi jeśli trafi na dobry dzień to może trafi coś z daleka byle leciało w bramkę, Ci dwaj 2 DP niech nie uczestniczą w ofensywie, bo praktycznie każdy nasz atak pozycjny to szansa na kontrę ze strony Lennona, Welbecka czy Ronneya. Środek obrony powinien dać radę, obojętnie to zagra Glik czy Francuz, PO też, obawiam się o Wawrzyniaka, przecież on będzie ogrywany jak dziecko... Mimo to mamy szanse na 3 pkt, przy dobrej taktyce i dniu konia zawodników

bartek89TS 14.10.2012 13:45

Ja osobiście na miejscu Fornalika zaryzykowałbym, bo do stracenia nie mamy nic.I jest to mecz jak każdy inny, gramy o 3 punkty.W podświadomości wiadomo z kim i wiadomo, że jak przegramy to nie bedzie dramatu bo każdy się z tym liczy, ale jak wygramy?Bedzie szał:) Więc ja osobiscie widze tak pierwszą "11":
Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Komorowski - Wszołek, Krychowiak, Borysiuk, Grosicki - Milik - Lewandowski

Jak dla mnie Milik grający za Lewym nie będzie gorszy od "Ludwiczka".Francuz na środku obrony zagrał bardzo słabo, Glik nigdy mnie nie zachwycał swoją grą, ale wyoboru za dużego nie mamy.Na lewej stronie zaryzykowałbym Komorowskiego.Jako dwuch defensorów też wybór nie zbyt szeroki.Krychowiak jak najbardziej do pierwszego składu, Borysiuk mniej mnie przekonuje, ale tu chyba trzeba zaryzykować.Mierzejewski nie grający w Trabzonie jest bez formy, tak samo jak i Murawski, dlatego obaj panowie zdecydowanie na ławke.Na boki moim zdaniem najlepsza alternatywa na dziś to Wszołek i Grosik.Jako napastnik Lewy bez dwuch zdań, za nim jak napisałem wcześniej ustawiłbym młodziutkiego Milika i sądze, że byłby jednym z bohaterów tego meczu, wierze w tego chłopaka.Tylko boje się ze Waldek nie zaryzykuje takiego rozwiązania z Milikiem jak i z Komorowskim na lewej obronie.

Karherop 14.10.2012 14:24

Nie ma znaczenia kto wyjdzie na boisko . Na każdej pozycji , może poza prawą obroną , Anglia ma zdecydowanie lepszego zawodnika . W dodatku zgrany , dobrze działający kolektyw . My mamy jak zawsze kadrę zrobioną w 3 dni .

Z czym do ludzi .

naszym atutem jest jedynie własne boisko i ewentualne zlekceważenie przez przeciwnika , nic więcej

mitmichael 14.10.2012 16:16

A w Anglii kolejne wykluczenia - nie zagra z Nami Bertrand i.... Frank Lampard.

arti 14.10.2012 17:20

Może będzie remis.

rafaltwsd 14.10.2012 17:28

Tez zastanawialem sie nad tym czy komorowski nie bylby lepszy na Lo, ja bym to widział tak ze piszczek na prawej czesto bys sie podłanczal a z tyłu bysmy zostawali 3 takich srodkowych obroncow, z drugiej strony raczej zbyt duzo to nie bedziemy atakowac i trzeba liczyc na kontry. MOze jednak Komorowski byl by pewniejszy w defensywie bo jakos Wawrzyniak nie daje nam bezpieczenstwa

rw88 15.10.2012 06:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafaltwsd (Post 1281883)
Tez zastanawialem sie nad tym czy komorowski nie bylby lepszy na Lo, ja bym to widział tak ze piszczek na prawej czesto bys sie podłanczal a z tyłu bysmy zostawali 3 takich srodkowych obroncow, z drugiej strony raczej zbyt duzo to nie bedziemy atakowac i trzeba liczyc na kontry. MOze jednak Komorowski byl by pewniejszy w defensywie bo jakos Wawrzyniak nie daje nam bezpieczenstwa


Właśnie nie mogę zrozumieć tego dlaczego Komorowski, w defensywie pewniejszy i grający na co dzień bardzo dobrze w silnej europejskiej lidze jest stawiany przez Fornalika zdecydowanie poniżej notorycznie popełniającego błędy Wawrzyniaka...Nawet nie dostał szansy rozegrania przynajmniej 45 minut na tej pozycji, abyśmy się mogli przekonać jak wyglądałaby jego gra tutaj.

Maciuś 16.10.2012 16:21

Podali gdzies oficjalnie ile bylo ludzi we Wroclawiu na Brazylia-Japonia?

Marcin_fan 16.10.2012 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1282138)
Podali gdzies oficjalnie ile bylo ludzi we Wroclawiu na Brazylia-Japonia?

Wg interii ok 30tyś
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...wiu,nId,642417
Ten brazylijczyk Paulinho to ten sam co kopał w ŁKSie ?

syryls 16.10.2012 17:29

To ten sam

saklak1906 16.10.2012 19:47

Warkower dla Angoli za glupote PZPNu, tak to widze.

Jakim trzeba byc debilem, wystarczylo sprawdzic na pierwszym lepszym portalu pogodowym.

MatMario 16.10.2012 19:49

Egzekucje odroczono :D

Co za jaja :D

iiYama 16.10.2012 19:50

Blamaż to mało powiedziane. Po .... ten dach na stadionie za dwa milardy?

MatMario 16.10.2012 19:51

Ta iglica ładnie wygląda, co chcesz :)

iiYama 16.10.2012 19:57

Jak na ME lało w Donetsku Ukraińcy jak popieprzeni latali by wodę usunąć. A tu ani człowieka.

Waldonis 16.10.2012 19:59

Kompromitacja to mało ! wstyd na cały świat , śmieją się z nas do rozpuku :D stadion za grubą kasę a dachu nie można zamknąć ? :haha::haha: jak dla mnie powinien być walkower

South 16.10.2012 20:00

hahah pogody nikt nie sprawdził :D

Mario Nh 16.10.2012 20:00

Zemscil sie panowie Superpuchar ;d

Lacrima 16.10.2012 20:03

A tak w ogóle to kto i dlaczego zdecydował o otwarciu dachu? :mysli:

christof20 16.10.2012 20:03

To są jaja kwadratowe. Dach jest, ale go niema - możliwe tylko w Polsce :D

63.5 Kg 16.10.2012 20:04

Walkower za czysty debilizm...

iiYama 16.10.2012 20:06

Jaja to są że pod murawą nie ma drenażu. To jest łąka dla bydła i owiec czy murawa stadionu za dwa milardy?

MatMario 16.10.2012 20:07

Dach się pewnie zjebał :) Szukam kalendarza imprez na SN, mówią o 14 listopada, a ja się zastanawiam czy tam jakiegoś koncertu np wtedy nie ma :)

FraMat 16.10.2012 20:17

Rany boskie....
Dach to małe piwo.
Oni zdjęli drenaż........
:haha:

Warszawiakom gratuluję zdrowia



i życzę rozumu

RLY 16.10.2012 20:19

To nie pierwsza akcja z firmą "Zielona Architektura".U nas chyba też raz kładli trawe i też były jaja

Zwitter 16.10.2012 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1282177)
Rany boskie....
Dach to małe piwo.
Oni zdjęli drenaż........
:haha:

Dokładnie :D
Na ME drenaż był ale teraz go nie ma? Sprzedali go czy jak?
To co, takie Podbeskidzie ma drenaż ale stadion narodowy za dwie bańki nie ma?

iiYama 16.10.2012 20:23

Ale rurek nie usunęłi chyba przez pomyłkę czy własny kaprys? Ktoś to zaakcpetował tylko co za imbecyl?

saklak1906 16.10.2012 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez iiYama (Post 1282165)
Jak na ME lało w Donetsku Ukraińcy jak popieprzeni latali by wodę usunąć. A tu ani człowieka.

Bo pewnie teraz po Castoramie Grzesiu lata z przydupasami i szukaja miotel zeby bylo czym wode zgarniac

wolfy 16.10.2012 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1282177)
Rany boskie....
Dach to małe piwo.
Oni zdjęli drenaż........
:haha:

Warszawiakom gratuluję zdrowia

i życzę rozumu

Dobrze, że na Euro nie padało:help:

armani199 16.10.2012 20:26

Zamiast meczu reprezentacji na murawie Narodowego minister Mucha ma zatańczyć Jezioro Łabędzie w duecie z Tuskiem


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl