![]() |
Niestety bez Wisły, ale od dzisiaj ruszają europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn.
Na początek Legia w TVP 1, początek studia o godz. 20:25, mecz o godz. 20:40 Będzie to jedyny mecz który pokaże telewizja bo transmisji meczów Lecha Poznań, Ruchu Chorzów i Zawiszy Bydgoszcz nie opłaca się przeprowadzać. http://www.satkurier.pl/news/102922/...ransmisji.html |
Uff, dobrze że o tej porze gramy z kumplami w piłkę :D
Do boju Saint Patrick's Athletic!! W ramach solidarności ze Świętym Patrykiem walnę wieczorem browara :) |
No to co ? W 2 rundzie Ligi Europy żegnamy Ruch po walce na noże z Vaduzem i Zawiszę, który nie ma żadnych szans z Waregem.
Po wczorajszych męczarniach Slowana z TNS i Bate z Skandebreu sądzę, że dziś Legii z ST Patrickiem wcale lekko nie będzie i nie zdziwię się jak skończy się remisem 0-0. Lech też nie będzie miał lekko i w Kalju może być krucho. Reasumując jeśli Legia i Lech dojdą do 3 rundy LM i LE to można mówić o sukcesie. Legia w 3 rundzie EL LM nie jest rozstawiona więc jej przygoda się skończy tam na pewno natomiast znając Lecha znów przepadniemy z jakimiś Eskimosami. Najważniejsze, ze w mediach Polscy kopacze prężą muskuły... To już ich ostatnie podrygi, bo pozniej będzie lament i szukanie wymówek, że piłka była zbyt okrągła a murawa nierówno no i że słońce świeciło. :D Nie mogę się doczekać kabaretu pt Polska Piłka w Europejskich Pucharach. Świetna zabawa gwarantowana. :} |
Pomijając kto z kim grają nasze krajowe drużyny to dla mnie jest to śmieszne i zawsze będzie, że nie są te mecze transmitowane ze względu na brak opłacalności.
|
Lada moment pojawią się wypowiedzi : "teraz możemy skupić się tylko na lidze", "za rok się uda!", "byliśmy lepsi, ale to przeciwnik strzelił decydującą bramkę" ...
|
piąta bramka ustawiła mecz ...
|
Liga Europejska to gora co moze osiagnac Legia. W 3 rundzie nie bedzie rozstawiona i juz tutaj zaczna sie schody - to pokłosie ich wystepow w poprzednim sezonie
|
Akurat dzisiaj, to Legia sobie poradzi bez problemów. Natomiast w III rundzie przynajmniej z połową drużyn rozstawionych mogą spokojnie powalczyć(takie "tuzy", jak np. mistrz Izraela, to raczej nikogo nie przestraszy). Awans do IV, to 2 mln euro i faza grupowa LE. Natomiast w przypadku odpadniecia, to i tak będą rozstawieni w IV rundzie el. do LE. Pozycja wyjściowa jest niezła.
Natomiast prawdziwy dramat, to Zawisza i Ruch, bo tutaj nie powinno być niespodzianek, czyli kończymy przygodę z eliminacjami(a nie z pucharami, bo te zaczynają się w fazach grupowych) w lipcu. Amika nie ma trenera, wiec tutaj też nie będzie awansu do grupy LE. Jutro jednak powinni spokojnie wygrać, bo chyba spotykają się z amatorami. P.S - W ramach ciekawostki, to od przyszłego sezonu 2 i 3 drużyna ekstraklasy zaczynają eliminacje od 1 rundy :). Będzie wesoło. |
Cytat:
Ale przekonamy się za jakiś czas. |
Amica awans, Zawisza i Ruch 40% a Legia .... Cała Polska (prócz stolicy) trzyma kciuki za dzielnych Irlandczyków :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak byś się trochę interesował piłką, to wiedziałbyś, że poziom naszej ligi(patrząc na inne) leci dramatycznie w dół. Spadamy w rankingach, nasze druzyny odpadają z amatorami(z Estonii, Kazachstanu, Azerbejdzanu, Islandii, Litwy, itd.). I ja się nie dziwie, że wielu daje niewielkie szanse Chorzowianom. |
Z tym Rumakiem to sam się zastanawiam czy coś umie. Odpadł w zeszłym roku z jakimiś kelnerami z Litwy, ale koleś jest zarozumiały i zastanawiam się czy nie kombinował że takie ogóry to z marszu zrobi, a formę szykował na potem, jak my z Levadią? Teraz ma chyba ultimatum od zarządu i podobno wyleci jak nie dojdzie do grupy LE, ciekawy jestem czy im się uda, ale od razu bym ich nie skreślał. Legia w sumie się nie wzmocniła ale się podobnie jak Lech nie OSŁABIŁA, czyli jak na nasze ligowe standardy całkiem nieźle. Tylko oni bez wspomagania nie potrafią, i nie chodzi mi nawet o grupę LE w zeszłym roku, ale nawet mecze eliminacyjne w których mieli sporo szczęścia.
Ruch i Zawisza, cóż wg mnie Ruch ma szanse, Zawisza mniejsze. Zobaczymy. |
Przyznaję się bez bicia, że fajnie, naprawdę fajnie ogląda się dzisiejszy meczy Warszawy.
Co prawda nie przez cały czas oglądam, ale nastroj robi się dobry. Nawet gdyby mecz zakończył się wynikiem skrajnie innym niż do tej pory. |
Nowa Legia dostaje eurowpie*dol :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do innych naszych pucharowiczow: Lech - bez klopotu awansuje do kolejnej rundy Zawisza - mam nadzieje ze sprawi niespodzianke i awansuje dalej szanse 50/50 Ruch - jakoś mam przeczucie że to Zawisza prędzej awansuje dalej niż Ruch... Niby to tylko Vaduz ale cos mi tu smierdzi kompromitacja - obym sie mylil. |
Czy to jest ta Legia ICH marzen i snow.....
|
|
Zawsze trzymałem kciuki za wszystkie polskie kluby ale teraz, chcę zobaczyć minę Leśnego po wyeliminowaniu.
|
:rotfl:
Brawo !!! |
coz ja slysze ?? gwizdy najlepszych kibicow w polsce na swoja polska Barcelone ????? niemozliwe ..... a swoja droga, warszawska druzyna i tak przejdzie ale milo patrzyc jak polskie gwiazdorstwo i pycha , przegrywa i meczy sie z pol-amatorami i pasterzami irlandzkimi ...wymecza jak z tymi norwegami i rok temu ......wjazdy na Lechie w meczu pucharowym ?? myslalem ze tylko parchate frajerstwo moze tak robic, ktos napisze co tak ich zabolalo ??
|
Wie ktoś czemu nie weszły na boisko nowe nabytki? Piech, Szwoch, Budziłek. Przecież ich kupiono właśnie do walki o LM.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Te pipki z Warszwy zawsze mają fuksa, ale jak pisałem wcześniej im bez swojego sędziego zupełnie nie idzie. Powinno być 1:3, albo ze 2:0. Pogarda jaką do nich żywię jest wprost niewyobrażalna. Bez przekupstwa mistrza by nie mieli, tylko są mądrzy i robią to od I kolejki, to się i 18pkt uda.
|
Niech sie ciesza, ze skonczyło sie na remisie bo mogło sie spokojnie skonczyc 0-3
|
Panie i Panowie to był kolejny odcinek pod tytułem "Ile wart jest Ekstraklasa? Ile wart jest Mistrz Polski?"
W zagranicznym tłumaczeniu "Pride of Dublin". :lol: Lubię ten wyspiarski futbol. Żeby nie było, że jestem taki mądry to dodam tylko jeszcze jedno pytanie retoryczne: Ile wart jest Wisła, co przyjeżdża na tą Legię i dostaje pięć bramek? :lol: Bagno. Naprawdę byłem w szoku kiedy przeczytałem, że ekstraklasa cieszy się dużo większą oglądalnością od Premier League. Oczywiście w Polsce. Dobrze, że kibice Legii "pojechali" ze swoimi kopaczami. To całe śpiewanie na wszystkich stadionach w Polsce "Jesteśmy z Wami..." jest żenujące. :alleluja: |
A już myślałem, że dostanę piękny, jakże niespodziewany prezent urodzinowy od tych dzielnych Brytoli...
No ale jest jeszcze rewanż... |
szkoda tej bramki straconej w doliczonym czasie ale widać że jak sędziowie nie gwiżdża jak w naszej lidze to i z półamatorami problemy ma "nasz" FC Hollywood
|
Po prostu na tym etapie nie ma już słabych drużyn. :lol:
|
Cytat:
|
Cytat:
(jakość sportowa nie jest tu najważniejsza) Belgowie wolą swoją ligę, Węgrzy swoją itd od angielskiej. No może w Irlandii wolą angielską.. A poza tym Cieszą męki Legii, ale pełna radość będzie jak odpadną:D |
Vaduz gra w szwajcarskiej ekstraklasie wiec dlatego dalem 40% Ruchowi, St. Pats Ath. grali lepiej od Legii czego się nie spodziewałem. Rewanż może być ciekawy. Irlandczycy nie są wcale tacy słabi jak ich malują w mediach. Bajki, że to półamatorzy to tylko w TVP. Pats, Rovers czy Dundalk to poziom dołu naszej ekstraklasy. Prezentują w większości solidny futbol w obronie i potrafią utrzymać się przy piłce. Jak się okazuje to wystarczy by zdominować mistrza Polski na jego stadionie i pechowo zremisować. Choć faktem jest, że budżetowo to nasza 1-2 liga. To pokazuje jak się marnuje pieniądze w ekstraklasie. A transfery Legii to już w ogóle komedia. Lechia w tym sezonie pokaże miejsce Warszawie.
|
Oceniając transfery jednych i drugich to 10 do 1 dla Lechii. Liga oczywiście to zweryfikuje, jednak nie zapominaj o bonusach dla Legii - sędziowaniu oraz pełnych gaciach połowy ligowych ogórów gdy przyjeżdżają na Łazienkowską. Mimo wszystko będzie ciekawie i w Dublinie i później w Ekstraklasie. Chociaż odbiegamy już od tematu. Wydaje się, że Legia może wymęczyć awans błyskiem indywidualnym jednej se swoich gwiazdek ale jako zespół St. Pats jest lepszy.
|
Heh balonik pękł zanim go dobrze nadmuchano :D
A coś mi się zdaję,że krawaty w Irlandii się przejadą. |
Cytat:
Nasze. |
Cytat:
Jakie moja przepowiednie względem Legii? Mimo dzisiejszego wyniku i tak pewnie awansują, co da im IV runde el. do LE(w najgorszym razie), gdzie będą rozstawieni. Pozostawie bez komentarza, to sprzyjanie sędziowski Warszawiakom :D. Ktos z dużymi kompleksami mogl cos takiego napisac i niezbyt dokładnie ogladajacy polska lige :). |
Jak dla mnie ten mecz udowodnił jaki to prawdziwy Mistrz z tej Legii.I nie robie tu napinki,bo my tez takim z 2x zostalismy,czyli bardziej dzięki słabosci pozostałych druzyn,ich szczęśliwie ukladajacych sie meczach dla nas,przypadkowemu szczęściu w zdobywanych bramkach i pomyłkom sędziów,a nie dzięki własnej mistrzowskiej formie.
Pewnie to przejdą,ale równie dobrze historia może się powtórzyć jak z Levadią. |
Cytat:
PS. Do tego, ta sama runda eliminacyjna tych samych rozgrywek, prawie ta sama data (Wisła 15.07; Legia 16. 07) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:35. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl