Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

Jurand 06.06.2009 21:21

Może to nowy Błaszczykowski tylko jego talent coś wolno eksploduje ;)

Ogryzek 06.06.2009 21:23

Banaś w wieku 26 lat pokazał się w ekstraklasie - 23 lata jak na polskie "standardy" to jeszcze całkiem młody:)

felipe 06.06.2009 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 741596)
i 23 lata... chcialbys takiego w Wisle? :shock:


Czuję, że mógłby wnieść więcej niż te nasze ciut młodsze gwiazdki z ME co przegrywają 7 czy 8 do zera z I drużyną w sparingu... Taka 2 liga to na pewno wyższy poziom niż te śmieszne rozgrywki, inkubatory dla "młodzieży".

Daleki jestem od wyśmiewana takiego zawodnika, polska piłka jest tak słaba, że różnice między 2 klasami rozgrywek nie sa tak kolosalne, by nie doceniać obrońcy asystującego w każdym meczu.

sq 06.06.2009 21:41

Porozumienie chyba nie bedzie długo trwało...
Cytat:

Legia ściga kiboli za race

Legia Warszawa chce, by kibole płacili kary nakładane na klub za ich zachowanie. Do końca czerwca okaże się, co dalej z porozumieniem Legii ze stowarzyszeniem kibiców.

Choć ugody jeszcze nie podpisano, obie strony zobowiązały się przestrzegać ustaleń. - Uzgodniliśmy, że przy tworzeniu opraw meczowych nie można łamać prawa - mówi wiceprezes Legii Jarosław Ostrowski. W czasie sobotniego meczu z Ruchem kibole odpalili kilka rac. W czwartek Legia została za to ukarana przez Komisję Ligi. Musi zapłacić 4 tys. zł. - Staramy się zidentyfikować te osoby za pomocą monitoringu. Mamy kłopot, bo mieli zasłonięte twarze, ale robimy, co możemy. Chodzi o blisko 20 osób - wyjaśnia Ostrowski.

To nie pierwsza kara dla Legii po dogadaniu się ze stowarzyszeniem. Trzy tygodnie temu kilkanaście osób wznosiło antysemickie okrzyki w czasie meczu z Polonią Bytom i klub z Łazienkowskiej musiał zapłacić 10 tys. zł. - Ich już rozpoznaliśmy. złożymy pozwy do sądu. Chcemy zwrotu pieniędzy, które wydaliśmy na karę - mówi Ostrowski. Podobnie ma być z tymi, którzy odpalili race.

Co dalej z porozumieniem ze stowarzyszeniem? - My wywiązaliśmy się ze wszystkiego. A stowarzyszenie nie ma chyba zamiaru niczego przestrzegać. Na Legii bardzo długo nie było rac. Pojawiły się, bo wróciły oprawy. Prawdopodobnie w czasie wnoszenia na trybuny flagi przemycono środki pirotechniczne. Jesteśmy bardzo zniechęceni, do końca czerwca zdecydujemy, co dalej - mówi Ostrowski.

Przez ostatnie dwa lata na stadionie przy Łazienkowskiej nie było dopingu, często część widzów obrażała właścicieli Legii. Wcześniej wywołali zamieszki na meczu Pucharu Intertoto z Vetrą w Wilnie w 2007 r.
Źródło: http://www.sport.pl/sport/1,65025,66...mpaign=4606275

Swoją drogą.. dlaczego SKLW nie płaci za odpalanie rac itp.. może to by wystarczyło..

Kamson 06.06.2009 21:47

Jeśli kibice Legii dogadali sie z zarządem i jednym z ustaleń było nie odpalanie rac to sami sobie strzelają w kolano a potem będzie płacz. Mogli wcześniej ustalić, że np. oni sami będą pokrywać koszty kar za race, a tak znów zaognia się sytuacja na linii kibice - zarząd i może to mieć przykre konsekwencje.

JAR0 07.06.2009 10:10

Dzisiaj na CafeFutbol jest spocony Janek T. Znowu sie zacznie ostro pocić :p

Piwer 07.06.2009 11:06

http://www.90minut.pl/logo/dobazy/lkslodz.gifŁKS odwołał się od decyzji o nieprzyznaniu licencji
W piątek działacze Łódzkiego Klubu Sportowego złożyli skargi do zarządu PZPN, ministra sportu i turystyki oraz sądu administracyjnego w sprawie nieprzyznania im licencji na kolejny sezon Ekstraklasy.

- Poinformowaliśmy zarząd związku, że wbrew jego decyzji komisja odwoławcza nie rozpatrzyła ponownie naszego wniosku licencyjnego. Zarząd ma prawo skontrolować działalność komisji i liczymy na to, że zrobi to jak najszybciej. W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie złożyliśmy odwołanie od decyzji komisji. Zaskarżyliśmy też decyzję u ministra sportu i turystyki, który ma prawo ją zmienić. W poniedziałek złożymy w siedzibie MKOl w Lozannie skargę na działalność komisji odwoławczej ds. licencji - poinformował doradca prezesa ŁKS-u Dariusz Cychol.

Działacze i piłkarze ŁKS-u poinformowali dziennikarzy, że wbrew ubiegłotygodniowej decyzji zarządu PZPN komisja odwoławcza nie zajęła się ponownie wnioskiem licencyjnym łódzkiego klubu, a jej czwartkowe posiedzenie było "przedstawieniem medialnym", po którym przewodniczący Zbigniew Lewicki wygłosił "nieprawdziwe oświadczenie".

- Pan Lewicki stwierdził, że komisja po raz kolejny odrzuciła wniosek licencyjny ŁKS-u, co było nieprawdą. Komisja w czwartek nie zajęła się bowiem naszym wnioskiem, tylko odczytała nam uzasadnienie do swojej decyzji z 28 maja. Postawiła się więc ponad zarządem PZPN, który zdecydował, że wniosek ma być jeszcze raz rozpatrzony. W czwartek komisja nie tylko nie zapoznała się z wnioskiem, lecz nie pozwoliła nawet wejść na salę naszemu prawnikowi - powiedział dziennikarzom współwłaściciel ŁKS-u Grzegorz Klejman.

Podkreślił, że decyzja dotycząca odmowy przyznania licencji ŁKS-owi nie ma nic wspólnego z aktualną sytuacją finansową klubu. - Kilka innych klubów ma znacznie większe problemy od nas. Odra Wodzisław ma do uregulowania 1 milion zł za transfer Mariusza Nosala, w Polonii Bytom od czterech miesięcy nie płaci się zawodnikom, współwłaściciel Ruchu Chorzów publicznie mówi, że nie jest w stanie finansować klubu. Mimo to wszyscy dostają licencje, a my nie, choć w tej chwili mamy uregulowane praktycznie wszystkie sprawy finansowe. Trudno oprzeć się wrażeniu, że kilku panów z komisji odwoławczej postanowiło naszym kosztem uratować Cracovię i Arkę - wyjaśnił Klejman.

W ŁKS-ie nikt nie kryje oburzenia postępowaniem działaczy Cracovii i Arki, którzy w liście otwartym do zarządu PZPN i komisji odwoławczej domagali się nie przyznania ŁKS-owi licencji i degradacji łódzkiego klubu z ekstraklasy. Dzięki takiej decyzji Arka nie musiałaby grać barażu o utrzymanie w ekstraklasie, a dodatkową szansę na uratowanie przed spadkiem dostałaby Cracovia.

- Przy zielonym stoliku działacze tych klubów chcą naprawić to, co wcześniej zepsuli. Nikt im nie bronił zbudowania zespołu, który utrzymałby się w lidze - powiedział menedżer ŁKS-u Tomasz Kłos.

Podczas konferencji działacze ŁKS-u powiedzieli, że wokół ich wniosku licencyjnego "było wiele dziwnych rzeczy".

- Wniosek złożyliśmy w marcu i był on od razu sprawdzony przez pracowników PZPN. Nie było wówczas żadnych zastrzeżeń. Gdy komisja licencyjna odmówiła nam przyznania licencji jako główny powód wskazała problemy ze stadionem. Całe uzasadnienie odmowy to były trzy zdania. Dwa dotyczyły stadionu, jedno konieczności uzupełnienia danych dotyczących prognozy finansowej. To było wszystko, co dostaliśmy - powiedział Gałuszka.

Dodał, że przed posiedzeniem komisji licencyjnej dokumenty zostały uzupełnione. Jego zdaniem klub dostarczył umowę na korzystanie ze stadionu GKS-u Bełchatów oraz umowę z browarem Fuhrmann, który rozpoczął produkcję napoju energetycznego dla ŁKS.

- Wcześniej ten browar taki napój produkował już dla Zawiszy Bydgoszcz. Z wyników sprzedaży wynikało, że Zawisza miesięcznie otrzymuje z tego tytułu 60-70 tys. zł. W związku z tym, że w najbliższych tygodniach zamierzamy wspólnie z browarem Fuhrmann wprowadzić do sprzedaży również piwo i wodę mineralną ŁKS, to w prognozie finansowej podaliśmy, że w ciągu roku z tytułu sprzedaży tych trzech produktów spodziewamy się wpływu w granicach 1 mln. zł. Dodatkowo współudziałowcy spółki podjęli uchwałę o podniesieniu jej kapitału o kwotę, która pokryje deficyt za ubiegły rok. Komisja odrzuciła jednak te dokumenty - powiedział Gałuszka.

Prezes zaprzeczył informacjom, że do wniosku licencyjnego klub dołączył umowy, które wygasły w ub. roku.

- To nieprawda. Część umów kończy się w czerwcu i negocjujemy ich przedłużenie. To nie powinno mieć jednak żadnego znaczenia, gdyż mieliśmy przedstawić prognozę finansową, a nie bilans na następny sezon - podkreślił Gałuszka.

W ŁKS-ie wszyscy nadal wierzą jednak, że ostatecznie klub licencję otrzyma. - Spełniamy wszystkie warunki licencyjne, a dotychczasowe decyzje komisji odwoławczej są dla nas krzywdzące i naruszają prawo. Komisja wykazuje przy tym złą wolę. Nawet sądy, które skazują ludzi wyrażają zgodę na przywrócenie terminów rozpraw. Komisja pod przewodnictwem pana Lewickiego lekceważy natomiast nawet decyzje zarządu PZPN, realizując własny, dawno przygotowany plan. Nie ma to jednak nic wspólnego z przestrzeganiem prawa i sprawiedliwością - powiedział Klejman.

Dodał, że jeżeli decyzja o nie przyznaniu ŁKS licencji na grę w ekstraklasie zostanie utrzymana, to będzie znaczyło, "że do PZPN-u normalność długo jeszcze nie zawita".

- To jakieś kuriozum. Jagiellonia Białystok za czyny korupcyjne, czyli za sprawy kryminalne zostaje ukarana punktami ujemnymi i nadal może grać w ekstraklasie. ŁKS, który na boisku w czystej rywalizacji sportowej wywalczył siódme miejsce ma być nie tylko zdegradowany, ale dodatkowo dostaje prawie 2 mln zł kary finansowej, bo tyle straci po przesunięciu w tabeli na ostatnie miejsce. Każda z tych kar jest dużo dotkliwsza niż ta nałożona na Jagiellonię, choć nasze przewinienie jest nieporównywalnie mniejsze. To nie jest normalna sytuacja - wyjaśnił Klejman.

Sprawa licencji wywołuje również ogromne wzburzenie wśród zawodników klubu. Tomasz Hajto
na konferencji podkreślił, że utrzymanie decyzji komisji odwoławczej oznaczać będzie "koniec klubu, który zakładał polską ligę".

- W sportowej spółce ŁKS-u pracuje blisko 100 osób. To nie tylko zawodnicy i trenerzy pierwszego zespołu i Młodej Ekstraklasy. Jeżeli klub nie otrzyma licencji, to większość z nich straci pracę. Czy pięć osób zasiadających w komisji odwoławczej ma prawo zdecydować o tym, że sto innych osób straci pracę? Tym bardziej, że klub wychodzi na prostą. Byłem tu półtora roku temu i mogę powiedzieć, że teraz sytuacja finansowa jest znacznie lepsza i ŁKS ma szansę na lepszą przyszłość. Wygląda jednak na to, że komuś bardzo zależy na tym, by ten klub zniszczyć - powiedział były reprezentant Polski.

Podczas konferencji przekazano dziennikarzom list otwarty, jaki do prezesa i zarządu PZPN wystosowało Stowarzyszenie Kibiców ŁKS-u. Sympatycy klubu napisali w nim m.in., że przewodniczący komisji odwoławczej Zbigniew Lewicki był w przeszłości piłkarzem Cracovii, więc nie powinien brać udziału w podejmowaniu decyzji, na której skorzystać może krakowski klub.

W piątkowej konferencji nie uczestniczył przewodniczący rady nadzorczej ŁKS-u Daniel Goszczyński, którego żona jest właścicielką 49,5 procent akcji piłkarskiej spółki klubu. Goszczyński był w klubie przed południem, jednak nie chciał się spotkać z dziennikarzami.



Wniosek poparcia starań ŁKS o uzyskanie licencji.

Jeżeli ktoś uznaje decyzję KO PZPN w świetle przedstawionych powyżej faktów za krzywdzącą dla łódzkiego klubu proszę o wypełnienie formularza.

http://ekstraklasalks.rox.pl/

Z góry dziękujemy za wsparcie.
Pozdrawiam!

Maciuś 07.06.2009 11:31

Ogladaliscie Cafe Futbol na Polsacie Sport? Niezle brudy wyciagneli z PZPNu. A Tomaszewski mimo ze jest wielce kontrowersyjny to logicznie dzis gadal.

JacaTS 07.06.2009 11:36

Ogladaliscie. Mnie najbardziej polozyla ostateczna konstatacja Borka nt. spotkania z Olkowiczem w jednym z austriackich hoteli.

Rece opadly, krew zalala...

zidanemarcin 07.06.2009 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 741789)
Ogladaliscie Cafe Futbol na Polsacie Sport? Niezle brudy wyciagneli z PZPNu. A Tomaszewski mimo ze jest wielce kontrowersyjny to logicznie dzis gadal.

No, ja ogladalem. Ale z Henkiem troszke przesadzil:p

Ar222 07.06.2009 11:37

Ja nie widziałem. Moglibyście z grubsza powiedzieć co mówił?

JAR0 07.06.2009 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 741789)
Ogladaliscie Cafe Futbol na Polsacie Sport? Niezle brudy wyciagneli z PZPNu. A Tomaszewski mimo ze jest wielce kontrowersyjny to logicznie dzis gadal.

Zwłaszcza jak wypalił że Lech przegał mistrzostwo a nie Wisła zdobyła :-)
No i z tym jak to Leon poobrażał Bońka w przeglądzie, chyba zapomnial jak miał wyroki sądu w podobnych sprawach.
Musi mieć niezłe wytki skoro zna już wyrok sądu najwyższego jeśli chodzi o sprawe Widzewa ;)
KRETYN

JacaTS 07.06.2009 11:48

To racja Jaro. Czasami jest mocno kontrowersyjny i ciezko zlapac z nim wspolny tok myslenia. Ale to co mowi o PZPN-ie to doslowne zwerbalizowanie moich mysli. Na lesnych dziadow patrzec i nie moge, a gdy tylko jest ich temat gotuje sie caly.

Ciekawe tylko czy jego telwizyjny image i proba zainstenienia w swiatku dziennikarskim nie jest budowana na zasadzie antypznowskiego pijaru. Bo to, ze z Latem, Listkiewiczem, Krecina i innymi cymbalami, doi gorzale to jest ponad wszelka watpliwosc.

JAR0 07.06.2009 11:51

Ale jeśli chodzi o pzpn to nic odkrywczego nie mówi, Wszyscy wiemy jak jest z tymi dziadami.Więc w tej kwesti nie trudno sie nie zgodzić :)

http://images44.fotosik.pl/140/90fdb475e1b172b3.jpg

Kordel_Walker 07.06.2009 12:17

Dobre w tym kabarecie było przynajmniej to, że każdy był zgodny z tym, że Pzpn to jedna wielka patologia.
Bład popełniono juz kilka lat temu, gdzie podciągano licencje wielu klubom i nie karano drastycznie za korupcje. Teraz już nie było zmiłuj i Łks poleciał. I dobrze. Byle byli konsekwentni i za rok wypieprzyli inne Odry i Piasty. Nie ma kasy, stadionów to won. Konciec z dziadostwem.
Wg. mnie w ekstraklasie powinno być tylko 9 zespołów, które grały by ze sobą po 4 spotkania w sezonie. Łącznie każdy zespół rozegał by 32 mecze. Chodzi o to, że taka Wisła nie musiła by jeździć do jakiś Wodzisławi na jarmarki i pikniki. Z ligi spadał by tylko jeden zespół a kolejne trzy grały by w barazach.
Co do ligi wnosi: Odra, Piast Polonia b., Lks..
W lidze powinni być:
Wisła, Legia, Lech, Polonia W, Śląsk, Widzew, Zagłębie, Korona i np. Lechia(nowy sponsor, stadion.). Za rok odpadł by najgorszy i awansowała np. Pogoń. Do tego trzy baraże...szanse miał by Górnik, Arka ,Cracovia..
Najlepsze zespoły grały by ze sobą więcej szlagierów, było by większe zainteresowanie liga, frekwencja na stadionach, brak dziadostwa i wstydu.
Co ma z tego taki Łks, że gra w ekstraklasie. I tak nie walczą o mistrza i puchary. W pierwszej lidze walczyli by o awans. Nie rozumiem płaczu Hajty, że już po Łkesie.
Trzeba dążyć do tego, aby pierwsza liga prezentowała poziom dzisiejszej ekstraklasy - jeśli chodzi o zaangażowanie, kulturę gry, frekwencje itp. A ekstraklasa była o poziom lepsza. Najlepsi piłkarze powinni grać między sobą więcej spotkań na lepszych stadionach, przy komplecie publiczności. Mieli bysmy dwa razy więcej szlagierów w sezonie miedzy Wisła, Amiką i Legią - zamiast 6 aż 12!!! Wszystko to kosztem arcyciekawych pojedynków typy Piast - Polonia B. czy Odra - Łks. Takie mecze powinny być rozgrywane w pierwszej lidze i pokazywane w tvp.
Inną zmianą jaką bym wprowadził powinna być umowa między: Wisłą, Legią i Amiką. Kluby te umówiły by się, że ten kto wywalczy mistrza będzie mógł wypożyczyć na czas pucharów (pół roku lub rok) po dwóch piłkarzy z tych ekip. Załóżmy, że mistrza wywalczy za rok Wisła. Zgodnie z umową wypożycza sobie z Lecha np.Lewandowskiego i Murawskiego a z Legii np. Muchę i Choto. Odpadamy szybko z pucharów, więc po pół roku zwracamy zawodników. Idzie nam dobrze i gramy dalej na wiosne to zostają u nas na rok. Zawodnicy mają szansę na pokazanie się w LM i także dawali by z siebie wszystko...każdy zadowolony a szansa na awans do grup LM wzrasta kilkakrotnie z pożytkiem dla polskiego futbolu. Tylko się dogadać...

For_FuN_ 07.06.2009 12:18

Ale dali dzisiaj do pieca w Cafe Futbol, pokazujac jaka ta nasza pilka jest chora.
Dla mnie to oczywiste, ze spada Gornik i Cracovia, a w barazach gra Arka. Jesli LKS nie dostanie licencji(po wyroku sadu administracyjnego), to tez spada, a na miejsce tej ekipy awansuje bezposrednio 3 ekipa z pierwszej ligii. Ruch Chorzow takze powinien pozegnac sie z liga, jak i rowniez Odra, jesli rzeczywiscie sytuacja w tych klubach wyglada, tak jak bylo to omowione w programie, Druga rzecza to jest korupcja, ktora w przeciagu ostatniego roku powinna zostac zalatwiona i z ligii powinny leciec: Cracovia(czyli spadek o 2 klasy rozgrywkowe), Jagiellonia, Lech(Amica - trudno wybrac, bo oba kluby zamieszane w ten proceder) Poznan, Piast(jesli dobrze pamietam).
Na dzisiaj trudno przewidziec jaki bedzie sklad ekstraklasy i pierwszej ligii...bo tych spraw niezalatwionych jest multum.

p. s - LKS moze jeszcze sie utrzymac w lidze.
p. s 2 - 10 czerwca bedzie wyrok w/s Widzewa, ktory moze skasowac wyrok TA i co wtedy? Widzew zostaje w I-szej lidze(innego rozwiazania nie ma), a w przeciwnym wypadku beda te sprawy sadowe.
p. s 3 - Zgadzam sie z postulatem, a zeby pomniejszyc lige, tzn. 10 zespolow i kazdy gra z kazdym 4 spotkania, co daje 36 kolejek(w koncu normalna ilosc). Wieksze pieniadze, wyzszy poziom, ciekawsza liga...same zalety.

Kordel_Walker 07.06.2009 12:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 741824)

p. s 3 - Zgadzam sie z postulatem, a zeby pomniejszyc lige, tzn. 10 zespolow i kazdy gra z kazdym 4 spotkania, co daje 36 kolejek(w koncu normalna ilosc). Wieksze pieniadze, wyzszy poziom, ciekawsza liga...same zalety.

36 kolejek w sezonie to chyba dla naszych polskich profesjonalistów trochę za dużo. 9 ekip i 32 mecze optymalnie.
Powinno być tak, że jeśli widać, że drużyna nie ma szans by walczyć przynajmniej o puchary w najwyższej klasie rozgrywkowej to nie powinna w niej grać. Musimy zacząć wyrównywać do góry zamiast do dołu kosztem najlepszych. Po czasie jeśli w niższej lidze zaczną pojawiać się lepiej zarządzane, bogatrze kluby to można podnieść ilość klubów w ekstraklasie do np 12.

Krissu 07.06.2009 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 741824)
p. s 3 - Zgadzam sie z postulatem, a zeby pomniejszyc lige, tzn. 10 zespolow i kazdy gra z kazdym 4 spotkania, co daje 36 kolejek(w koncu normalna ilosc). Wieksze pieniadze, wyzszy poziom, ciekawsza liga...same zalety.

To by mogło się sprawdzić dopiero za kilka lat jak będziemy mieli stadiony na takim poziomie, że nie będzie potrzeby robienia przerwy zimowej.

thomasson 07.06.2009 12:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 741823)
Dobre w tym kabarecie było przynajmniej to, że każdy był zgodny z tym, że Pzpn to jedna wielka patologia.
Bład popełniono juz kilka lat temu, gdzie podciągano licencje wielu klubom i nie karano drastycznie za korupcje. Teraz już nie było zmiłuj i Łks poleciał. I dobrze. Byle byli konsekwentni i za rok wypieprzyli inne Odry i Piasty. Nie ma kasy, stadionów to won. Konciec z dziadostwem.
Wg. mnie w ekstraklasie powinno być tylko 9 zespołów, które grały by ze sobą po 4 spotkania w sezonie. Łącznie każdy zespół rozegał by 32 mecze. Chodzi o to, że taka Wisła nie musiła by jeździć do jakiś Wodzisławi na jarmarki i pikniki. Z ligi spadał by tylko jeden zespół a kolejne trzy grały by w barazach.
Co do ligi wnosi: Odra, Piast Polonia b., Lks..
W lidze powinni być:
Wisła, Legia, Lech, Polonia W, Śląsk, Widzew, Zagłębie, Korona i np. Lechia(nowy sponsor, stadion.). Za rok odpadł by najgorszy i awansowała np. Pogoń. Do tego trzy baraże...szanse miał by Górnik, Arka ,Cracovia..
Najlepsze zespoły grały by ze sobą więcej szlagierów, było by większe zainteresowanie liga, frekwencja na stadionach, brak dziadostwa i wstydu.
Co ma z tego taki Łks, że gra w ekstraklasie. I tak nie walczą o mistrza i puchary. W pierwszej lidze walczyli by o awans. Nie rozumiem płaczu Hajty, że już po Łkesie.
Trzeba dążyć do tego, aby pierwsza liga prezentowała poziom dzisiejszej ekstraklasy - jeśli chodzi o zaangażowanie, kulturę gry, frekwencje itp. A ekstraklasa była o poziom lepsza. Najlepsi piłkarze powinni grać między sobą więcej spotkań na lepszych stadionach, przy komplecie publiczności. Mieli bysmy dwa razy więcej szlagierów w sezonie miedzy Wisła, Amiką i Legią - zamiast 6 aż 12!!! Wszystko to kosztem arcyciekawych pojedynków typy Piast - Polonia B. czy Odra - Łks. Takie mecze powinny być rozgrywane w pierwszej lidze i pokazywane w tvp.
Inną zmianą jaką bym wprowadził powinna być umowa między: Wisłą, Legią i Amiką. Kluby te umówiły by się, że ten kto wywalczy mistrza będzie mógł wypożyczyć na czas pucharów (pół roku lub rok) po dwóch piłkarzy z tych ekip. Załóżmy, że mistrza wywalczy za rok Wisła. Zgodnie z umową wypożycza sobie z Lecha np.Lewandowskiego i Murawskiego a z Legii np. Muchę i Choto. Odpadamy szybko z pucharów, więc po pół roku zwracamy zawodników. Idzie nam dobrze i gramy dalej na wiosne to zostają u nas na rok. Zawodnicy mają szansę na pokazanie się w LM i także dawali by z siebie wszystko...każdy zadowolony a szansa na awans do grup LM wzrasta kilkakrotnie z pożytkiem dla polskiego futbolu. Tylko się dogadać...

Tak, tak 9 zespołów w lidze... pierwsze 3 do europejskich pucharów (albo 4 zależnie od PP), spada dziewiąta, ósma, siódma i szósta grają w barażach tak więc w lidze jest tylko jedno miejsce nie gwarantujące niczego. Ten system gwarantowałby niesamowite emocje do samego końca i stworzyłby wspaniałe warunki do handlu meczami:-D

Piszesz że ŁKS nie ma po grac w ekstraklasie, że lepiej żeby grali w pierwszej i tam walczyli o awans. Wyobraźmy sobie teraz sytuację że taki ŁKS te awans wywalczy. Co wtedy? Zostawić w pierwszej lidze żeby dalej sobie walczyli o awans? Bo przecież jak wejdą do ekstraklasy to znowu o nic nie będą walczyć. A żeby zamknąć to błędne koło to najlepiej rozwiązać klub a na miejscu stadionu postawić Biedronkę...

A z tym wypożyczaniem zawodników to już poszedłeś po bandzie. Wszystkie drużyny (z wyjątkiem mistrza) grają pół roku bez swoich największych gwiazd bo te właśnie wspierają największego rywala w walce o tytuł. A nie daj Boże gdyby ten mistrz zaszedł np. do 1/4 Ligi Europejskiej (w tym roku 1/4 PUEFA była rozgrywana w połowie kwietnia) to cały sezon gramy bez największych gwiazd no bo przecież na mocy dżentelmeńskiej umowy te grają dla rywala. No i oczywiście dogadać się trzeba...

Może frytki do tego??

a11 07.06.2009 12:42

A dla mnie ograniczenie ligi do 10-12 zespołów to beznadziejne rozwiązanie.
Według mnie liga powinna liczyć nawet 18 zespołów. Inna kwestią jest poziom organizacji w co poniektórych zespołach. Zespół, który nie ma poziomu czy to finansowego czy infrastruktury koniecznego do egzystowania w ekstraklasie spada i to nie podlega dyskusji, ale za niego wchodzi ktoś z I ligi to te warunki spełnia.

Cytat:

p. s 3 - Zgadzam sie z postulatem, a zeby pomniejszyc lige, tzn. 10 zespolow i kazdy gra z kazdym 4 spotkania, co daje 36 kolejek(w koncu normalna ilosc). Wieksze pieniadze, wyzszy poziom, ciekawsza liga...same zalety.
Ale w takim wypadku mecze te nie będą już tak wyjątkowe. Patrząc obiektywnie to mecze pomiędzy najsilniejszymi z naszej ligi nie zawsze są ciekawymi i emocjonującymi spotkaniami i stającymi na wysokim poziomie, oprócz poziomu taktycznego. Taka stare przysłowie mówi że "mistrzostwo zdobywa się w meczach z drużynami z dołu tabeli a nie z bezpośrednimi rywalami". Liga bez tych "gorszych" klubów to nie będzie to. Mi osobiście bardzo nie podoba się taki pomysł ograniczenia ligi d o10 zespołów i 4 meczy pomiędzy poszczególnymi rywalami.

Myślę że PZPN powinien dążyć do tego, aby w lidze grało 18 drużyn i żeby były to drużyny które zasługują na to pod względem sportowym, ale także organizacyjnym. W ekstraklasie i I lidze z pewnością znajdzie się tyle drużyn, które są na poziomie umożliwiającym grę na najwyższym szczeblu.

PS
A tak w ogóle to termin przydzielania licencji jest beznadziejny. Powinno się to odbywać po ostatnim meczy barażowym. Wtedy nie byłoby żadnych podtekstów.

Ogryzek 07.06.2009 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JAR0 (Post 741796)
Zwłaszcza jak wypalił że Lech przegał mistrzostwo a nie Wisła zdobyła :-)
No i z tym jak to Leon poobrażał Bońka w przeglądzie, chyba zapomnial jak miał wyroki sądu w podobnych sprawach.
Musi mieć niezłe wytki skoro zna już wyrok sądu najwyższego jeśli chodzi o sprawe Widzewa ;)
KRETYN

Kolego - "Spocony Janek" powiedział w formie alternatywy (rozumiesz co on mówił?) to przytoczę:

Albo Widzew wygrywa przed SN i gra w ekstraklasie i wtedy Zagłębie Lubin, Korona, Górnik Łęczna też idą do Sądu Najwyższego i (już spadli karnie w zeszłym sezonie) wygrywają olbrzymie odszkodowania od PZPN (o ile pójdą do SN) za "bezprawne" degradacje!

Albo Widzew przegrywa i jest zdegradowany tak samo jak Zagłębie Lubin, Korona, Górnik Łęczna w zeszłym sezonie (co są równi i równiejsi w lidze?) i gra 2 sezon w I lidze a nie w ekstraklasie. (Bo jak pamiętasz Widzew normalnie spadł a nie był zdegradowany w zeszłym sezonie - upiekło sie cwaniakom)

Tu nie trzeba znać wyroku SN! Bo obojętnie jaka będzie decyzja to obnaży to "amatorstwo" PZPN.... tyle!

wisl@k_TS 07.06.2009 12:44

Moje zdanie jest takie, albo spada ŁKS ale razem z nim Odra i Ruch. Albo nikt nie jest degradowany. Konsekwencja w działaniu i tyle.

Szkoda, że nie dodali w Cafe, że przewodniczącym tego trybunału jest były gracz Cracovii. Bo to chyba dosyć ważny aspekt tej sprawy.

StelmiOriginal 07.06.2009 12:50

Wg mnie powinni rozwiązać całkowicie Ekstraklase i zrobić jakąś nową ligę, np. superextraklasa, gdzie powołać 18 najbogatszych drużyn z całej Polski, z odpowiednim stadionem, infrastukturą itp.

Wtedy 1 miejsce - liga mistrzów, 2-3 miejsca - liga europejska, ostatnie 2 spadek, 16 miejsce - baraże

a11 07.06.2009 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 741850)
Wg mnie powinni rozwiązać całkowicie Ekstraklase i zrobić jakąś nową ligę, np. superextraklasa, gdzie powołać 18 najbogatszych drużyn z całej Polski, z odpowiednim stadionem, infrastukturą itp.

Wtedy 1 miejsce - liga mistrzów, 2-3 miejsca - liga europejska, ostatnie 2 spadek, 16 miejsce - baraże

i byłoby pięknie.........ale niestety o tym możemy co najwyżej pomarzyć

For_FuN_ 07.06.2009 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 741831)
36 kolejek w sezonie to chyba dla naszych polskich profesjonalistów trochę za dużo. 9 ekip i 32 mecze optymalnie.
Powinno być tak, że jeśli widać, że drużyna nie ma szans by walczyć przynajmniej o puchary w najwyższej klasie rozgrywkowej to nie powinna w niej grać. Musimy zacząć wyrównywać do góry zamiast do dołu kosztem najlepszych. Po czasie jeśli w niższej lidze zaczną pojawiać się lepiej zarządzane, bogatrze kluby to można podnieść ilość klubów w ekstraklasie do np 12.

I dlatego to jest argument za, zeby nie bylo takich sytuacji, ze nasi kopacze nie maja juz sily grajac z przecietniakiem z Wysp czy z Wloch...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 741838)
To by mogło się sprawdzić dopiero za kilka lat jak będziemy mieli stadiony na takim poziomie, że nie będzie potrzeby robienia przerwy zimowej.

Zgodnie z przepisami licencyjnymi, to kazdy klub musi miec podgrzewana murawe. Czyli juz od jakiegos czasu nie powinnismy miec takiej dlugiej przerwy(ja dalbym miesieczna, od 15 grudnia do 15 stycznia i zaczynamy od razu grac.

[QUOTE=wisl@k_TS;741845]Moje zdanie jest takie, albo spada ŁKS ale razem z nim Odra i Ruch. Albo nikt nie jest degradowany. Konsekwencja w działaniu i tyle.

Tylko ze w Pzpn'ie rzadza ukladziki...do normalnosci tam niestety bardzo daleko.


Nie mamy tyle klubow z odpowiednim zapleczem, a zeby miec 18 zespolowa lige, a nawet jesli by sie tyle tych druzyn znalazlo, to przeciez pewnie polowa z nich byla czy jest zamieszana w korupcje.

Szczurek_PB 07.06.2009 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 741850)
Wg mnie powinni rozwiązać całkowicie Ekstraklase i zrobić jakąś nową ligę, np. superextraklasa, gdzie powołać 18 najbogatszych drużyn z całej Polski, z odpowiednim stadionem, infrastukturą itp.

Wtedy 1 miejsce - liga mistrzów, 2-3 miejsca - liga europejska, ostatnie 2 spadek, 16 miejsce - baraże

Tak, oczywiście, ekstraklasa tylko dla kasiastych - wtedy by i Górnik Zabrze się załapał do niej.

A może od razu zrobić ekstraklasę z 3 zespołami? Lech, Legia i Wisła? A nie, sorry ktoś tam jeszcze dopisał Lechię (bo może będzie miała sponsora) i Śląsk. To zróbcie se ekstraklasę z 5 zespołami i grajcie po 10 meczów ze sobą, spada jedna drużyna (z najmniejszym budżetem) a z poczekalni wchodzi najbogatsza (albo ta, która najwięcej zapłaci).

Niektórym z Was się zdrowo pod kopułą poprzewracało. Tak samo jak kibicom ŁKS w ich oświadczeniu, gdzie piszą pierdoły o 4 miesiącach zaległości w Bytomiu (skąd oni takie info mają?) a później proszą na forum Polonii o poparcie ich starań o odzyskanie licencji. To samo zrobili z Odrą i Ruchem (chyba taka łódzka mentalność - Widzew w zeszłym roku jak lew walczył aby Polonia nie dostała licencji). Jak Polonia w zeszłym roku walczyła o licencję to nikt nie powoływał na przykład innych klubów, że tam jest gorzej (bo wtedy w ŁKS było gorzej, a licencję dostali).


EDIT: Kordel_Walker - nie myślałeś o pracy w Gazecie Wyborczej?

JAR0 07.06.2009 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 741843)
Kolego - "Spocony Janek" powiedział w formie alternatywy (rozumiesz co on mówił?) to przytoczę:

Albo Widzew wygrywa przed SN i gra w ekstraklasie i wtedy Zagłębie Lubin, Korona, Górnik Łęczna też idą do Sądu Najwyższego i (już spadli karnie w zeszłym sezonie) wygrywają olbrzymie odszkodowania od PZPN (o ile pójdą do SN) za "bezprawne" degradacje!

Albo Widzew przegrywa i jest zdegradowany tak samo jak Zagłębie Lubin, Korona, Górnik Łęczna w zeszłym sezonie (co są równi i równiejsi w lidze?) i gra 2 sezon w I lidze a nie w ekstraklasie. (Bo jak pamiętasz Widzew normalnie spadł a nie był zdegradowany w zeszłym sezonie - upiekło sie cwaniakom)

Tu nie trzeba znać wyroku SN! Bo obojętnie jaka będzie decyzja to obnaży to "amatorstwo" PZPN.... tyle!

Kolego :) objerzyj spobie powtórke programu. Na samym początku Janek zapowiedział wszem i wobec że w barażu zagra Podbeskiedzie i Widzew spada. A alternatywy wynikły potem. Bo redaktorki uznał że może jednak Janek sie myli

Proud 07.06.2009 13:03

a moim zdaniem im więcej drużyn w ekstraklasie, tym lepiej. Oczywiście poziom organizacyjny powinien być na pierwszym miejscu. Bo jak organizacja będzie dobra, to i poziom sportowy się polepszy.

Im więcej drużyn, tym większa liczba młodych chłopaków, którzy będą mieli szanse grać z najlepszymi w kraju.

a w małej lidze, albo gra się o puchary, albo o spadek...i trenerzy wystawiają starych wyjadaczy, byle osiągnąć sukces.

35 mln kraj zasługuje na ligę 20 zespołową.

Wisła, Lech, Legia, Polonia, Śląsk, Zagłębie,Cracovia, Górnik, Korona, Lechia, Ruch, Jaga,Widzew...to zespoły które za kilka lat, po wybudowaniu stadionów, nie powinny mieć problemów z licencją na 100%...a dochodzą też inne, które na dzień dzisiejszy jakoś tą licencję otrzymały...

StelmiOriginal 07.06.2009 13:04

Wystarczy ze sie poszuka 16 albo 18 klubów co mają Budżet (z duzej litery), murawe podgrzewana, siedziska, zadaszenia itp.... znajdzie sie 18 klubów w najlepszej sytacji i juz mamy nowa superextraklase:)

ToTylkoJa 07.06.2009 13:14

20 zespołów to przesada.

18 wystarczy spokojnie.

3 ostatnie zespoły spadają, 3 wchodzą z 2 ligi (żadnych baraży, bo robi się przez to tylko zamieszanie)
Nie tworzyłbym żadnej zamkniętej ligi dla najbogatszych. Powinny być spisane jasne wymogi dla zespołów, które chcą grać w 1 lidze i 2 lidze(oczywiście w 2 lidze wymogi byłyby mniejsze niż w 1 lidze, ale na tyle rygorystyczne, by zespół który już gra w tej 2 lidze był w stanie spokojnie organizacyjnie poradzić sobie w 1 lidze, jeśli awansuje). I żadnych tymaczasowyych licencji, zabezpieczeń-jasne reguły-stać cię na 1 ligę to grasz, nie stać to wchodzi następny zespoł z 2 ligi itd.
I żadnego pobłażania bez względu czy to byłaby Legia, Wisła, Lech, Odra czy też Piast. Klub nie nadaje się organizacyjnie do najwyższej klasy rozgrywkowej, to zostaje zepchnięty do 2 ligi (po zakończeniu rozgrywek) a w jego miejsce wchodzi zespół z 2 ligi który jest do tego przygotowany(każdy następny po awansującej trójce.
Więc czasem warto byłoby walczyć w 2 lidze nawet i o 5 miejsce, bo kto wie kiedy jakiś klub z 1 ligi złapie zadyszkę i nie podoła wymogom

StelmiOriginal 07.06.2009 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 741869)
20 zespołów to przesada.

18 wystarczy spokojnie.

3 ostatnie zespoły spadają, 3 wchodzą z 2 ligi (żadnych baraży, bo robi się przez to tylko zamieszanie)
Nie tworzyłbym żadnej zamkniętej ligi dla najbogatszych. Powinny być spisane jasne wymogi dla zespołów, które chcą grać w 1 lidze i 2 lidze(oczywiście w 2 lidze wymogi byłyby mniejsze niż w 1 lidze, ale na tyle rygorystyczne, by zespół który już gra w tej 2 lidze był w stanie spokojnie organizacyjnie poradzić sobie w 1 lidze, jeśli awansuje). I żadnych tymaczasowyych licencji, zabezpieczeń-jasne reguły-stać cię na 1 ligę to grasz, nie stać to wchodzi następny zespoł z 2 ligi itd.
I żadnego pobłażania bez względu czy to byłaby Legia, Wisła, Lech, Odra czy też Piast. Klub nie nadaje się organizacyjnie do najwyższej klasy rozgrywkowej, to zostaje zepchnięty do 2 ligi (po zakończeniu rozgrywek) a w jego miejsce wchodzi zespół z 2 ligi który jest do tego przygotowany(każdy następny po awansującej trójce.
Więc czasem warto byłoby walczyć w 2 lidze nawet i o 5 miejsce, bo kto wie kiedy jakiś klub z 1 ligi złapie zadyszkę i nie podoła wymogom

Mimo że z Warszawy, to mądrze prawi ;]

For_FuN_ 07.06.2009 13:42

W najblizszym 10-leciu, to czysta abstrakcja. Zreszta widzimy, jak wyglada liga, w ktorej gra 16 druzyn.

Mam nadzieje, ze ktos pojdzie po rozum do glowy i pomniejszy ta lige, bo kazdy na tym skorzysta: kibice(bo zwiekszy sie poziom, a co za tym idzie beda lepsze widowiska), kluby(bo zwieksza sie wplywy z biletow, a takze sama kaska naplywajaca z C+ i od sponsorow) i pilkarze(bo beda rywalizowac z najlepszymi "skumulowanymi" w mniejszej ilosci klubow, tzn. kadry zespolow grajacych w ekstraklasie zyskaja na jakosci...podobnie zreszta, jak w nizszych klasach rozgrywkowych).

Kordel_Walker 07.06.2009 14:13

Wiadomo, że najlepiej jakby nasza ekstraklasa wzorem Premier League liczyła 20 drużyn. Ale trzeba realnie spojrzeć na bagienko w którym tkwimy i znalezć wyjście z tej sytaucji. I nie ma się co oszukiwać. Nie mamy poprostu na dzień dzisiejszy wykonawców. Wskazać dziś można 10 ekip, które nie gwarantują wysokiego poziomu - ale zawsze jego wzrost i co najważniejsze nie przynoszą wstydu.
Przyrównać tą sytuację można do eksperymentu: Gdy "wrzucimy" rasowego, ułożonego psa do klatki z kundlami to ten po prostu skundleje. Dlatego nie jestem zwolennikiem mieszania patologii i dziadostwa klubowego z ekipami liczącymi na coś więcej niż utrzymanie i liczenie na łaskawość Pzpn w sprawach licencji.
Muszą być jasne reguły: Stadion, podgrzewana murawa, realny budżet (wypłacalność), bezpieczeństwo i kultura na stadionie (brak rasizmu i antysemityzmu)... Za udowodnioną próbę korupcji degradacja o przynajmniej dwie klasy rozgrywkowe, dożywotnia dyskwalifikacja dla zawodników, dzialaczy i sędziów za łapówki. Dla pseudokibiców dożywotni zakaz wstępu na stadion.
Wprowadzając te zasady w życie nie mówię, że staniemy na nogi, ale przynajmniej z gleby powstaniemy na kolana. Później praca z mlodzieżą i w 2020 stoimy na nogach.
Ale dla niektórych dobrze jest jak jest, nic nie trzeba zmieniać, Europa nam ucieka, Białoruś dogania, Ukraina się śmieje i "Polak potrafi".

Miro 07.06.2009 14:22

Z tym rasizmem i antysemityzmem to przesądziłeś

Coach 07.06.2009 14:31

20 ekip to chyba nie problem. 16 z tego sezonu + Korona, Widzew, Zagłębie i np Pogoń

emj10 07.06.2009 14:54

Wydaje mi się, że obecnie nie ma co eksperymentować z reformą ekstraklasy. Poczekajmy aż powstaną pierwsze stadiony z prawdziwego zdarzenia, wejdą sponsorzy w inne kluby spoza czołówki i skończą się karne degradacje. Wcześniej niż od sezonu 2011/2012 nie ma sensu zwiększać ani zmniejszać ligi. Osobiście optuję za ligą, w której będzie grało 18 klubów, a 3 będą spadały bezpośrednio do I ligi.
Dobrze że nie będzie w następnym sezonie baraży, bo rozwalają one cały harmonogram rozgrywek.

WhiteStarDvisionTheBest 07.06.2009 15:11

ktoś coś pisał żeby było 10 drużyn i wtedy grało by się na takiej zasadzie jak w Szkocji..dla mnie to porażka..juz wole te 16,jeśli nie da się zwiekszyć do 18 czy 20..

Wiślak-1990 07.06.2009 15:44

Tak jak teraz jest najlepiej co widać po obecnym sezonie 5 drużyn do końca walczyło o utrzymanie,a jak będzie 20 to drużyny z końca tabeli na koniec sezonu będą miały pewnie po 20 punktów.Pieniądze z C+ były by dzielone na 20 i na pewno żaden klub z ekstraklasy nie zgodził by się na takie rozwiązanie.Nie ma sensu obniżać poziomu rozgrywek,który i tak stoi na średnim poziomie.

Pan Jotka 07.06.2009 16:08

Te 16 druzyn to zbyt duzo w stosunku do liczby klubow jakie moga spelniac wymogi licencyjne.
Dlatego powinno zostac tak jak jest. Baraze wg powinny byc zlikwidowane, bo jak widac , rok w rok jest zamieszanie s ustaleniem druzyn ktore mialyby sie zmierzyc w tych meczach.

djjamajczyk 07.06.2009 16:23

Z obecnym poziomem sportowo-organizacyjnym ja osobiście jestem zwolennikiem mniejszej ligi vide Szkocja .
Lwia cześć zespołów gra zupełny piach , inne są zupełnie nieprzygotowane etc. etc.
11 zespołów wg. mnie zagwarantowało by niezły poziom - Wisła, Lech ,Legia , Śląsk , Polonia , Lechia , Górnik , Widzew ,Jaga(?) ,Cracovia (?) . Wszyscy by grali o coś -puchary , spadek. Bez baraży.
jeśli poziom ligi by się podnosił , droga wolna można zrobić więcej zespołów , w końcu w Polsce jest dość dużych miast w których jest sens mieć zespół na poziomie ekstraklasy.
Nie widzę sensu 18-20 zespołowej ligi - nie licząc ,że 1/2 ligi to byłby zespoły za przeproszeniem pół-profesjonalne to wpływy do kasy dla tych z którymi można wiązać jakieś nadzieje w Europie byłby zdecydowanie niższe.
Na chwile obecna 16 zespołów to jest zdecydowanie za dużo - nie obrażając nikogo to Ruch , ŁKS , Polonia B. , Arka , Piast czy Odra na pewnie nie podnoszą poziomu , chyba ,że na chwilą obecną dodają swojskiego kolorytu - taki nasz folklor. Taki Ruch ma potencjał jako najbardziej utytułowany klub w Polsce na naprawdę świetlaną przyszłość ale na chwilę obecną to miejsce w ekstraklasie jest na wyrost .
Jeśli Ekstraklasa liczyłaby 11 zespołów to w 2 lidze grałyby uznane marki więc jej atrakcyjność by wzrosła co mogło(?) by się przełożyć na większe zainteresowanie mediów , sponsorów itp.
Reasumując takie porównanie - lepiej mieć jedno dzieci i poświęcać mu pełnię środków możliwych , miłości , gwarantując mu dobry start w dorosłość ,niż 7 dzieci i żyć na skraju ubóstwa . A delikatniej mierz siły na zamiary.
p.s kiedyś czytałem o pomyśle połączenia naszej ligi z czeską (w żużlu mniej więcej jest takie rozwiązanie) i to dopiero byłaby frajda :P np. Sparta Praga vs. Wisła Kraków ;)oczywiście jest to z gatunku football fiction


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl