![]() |
Cytat:
|
Grupa LEcha silniejsza niż więkoszść grup Ligi Mistrzów. W ogóle po reformie LE poziomem naprawde odstaje od LM niewiele - głównie kasą.
|
Cytat:
Tamten Manchester City to nie ten Manchester City. Niedawno roznieśli Liverpool 3:0. Kibicowsko: Wyjazd na Wyspy z pewnością ciekawy, ale raczej z turystycznego punktu widzenia. A Juventus - hmmm, w połowie pusty Olimpico na pewno nie będzie sprawiał niesamowitego wrażenia. |
Znany jest już terminarz grupy Lecha? Bo trzeba pamiętać że im później będzie grał Lech u siebie z Juve i Man City tym dla nich gorzej bo po paru klęskach (nie oszukujmy się, sportowo odstają i to sporo) zainteresowanie nie będzie takie duże.
Co innego mieć: Lech - Juve Salzburg - Lech Lech - Man City a co innego: Juve - Lech Lech - Salzburg Man City - Lech Lech - Man City Lech - Juve Salzburg - Lech, gdzie po hipotetycznych porażkach po 3-0 we Włoszech i w Anglii kibice już nie będą tak biec na stadion (vide nasz mecz z Barceloną w 2008 roku). |
Wie ktoś czy są jakieś zakłady u buków na to czy Lech zdobędzie bramkę? Jest szansa na łatwy zarobek:)
|
16,30 wrzesien, 22 padziernik, 4 listopad, 1/2 grudzien i 15/16 grudzien
jeszcze nie wiadomo kto z kim |
Cytat:
|
Manchester City dla mnie to jeden z niewielu faworytów do wygrania LE w tym sezonie. Ale tak czy siak, przed Lechem same korzyści, wiadomo jakie.
EDIT: Całkiem możliwe, że Canal + zapłaci Lechowi za udział w LE, bo to promocja Ekstraklasy, produktu Canal +. Za to od Polsatu Lech chyba nie dostanie nic, bo prawa telewizyjne są w dyspozycji UEFA i to ona pobiera profity. Za to Lech dostaje na dzień dobry 900 (lub 600 wg Kołtonia) tys. euro za sam udział - o wiele więcej niż gdyby sam dysponował prawami do transmisji. Aczkolwiek przy TAKICH rywalach, to nie wiem, czy Lechowi bardziej nie opłacałoby się samemu sprzedawać prawa do transmisji. Tak czy siak, to niemożliwe. |
Jest to tak: część kasy jest za osiągnięcia, np. wygrane meczy czy awanse, a część jest za medialność i transmisje. Info ile kto dostał, dała UEFA, link dałem parę postów wyżej, sprawdźcie sobie. Więc za mecze z tymi rywalami Lech coś dostanie. System podobny do LM. Czyli 900 tys. euro za awans i bonusy od UEFY. Dla przykładu Ventspilis dostał za transmisje 6 meczy 2745 euro, a Fulham za 15 meczy 5 190 114 euro. Przeglądnijcie te tabelki, wszystko będzie jasne.
Jak będzie z biletami to zobaczymy, może macie rację, może ja mam rację. Pożyjemy, zobaczymy. Faktem jest, że i tak sporo zarobią jak na polskie warunki. Nawet licząc 75 zł razy 40000 razy 3 mecze to 9 mln minus vat, czyli zostanie prawie te 2 mln euro za same bilety. |
Ciekawe, że w Waszych wyliczeniach odejmujecie VAT, a zapominacie odjąć kosztu organizacji takiego meczu ;)
|
Ale co... organizacja meczu jak każdego innego. Więcej kosztuje gdy gra Del Piero a mniej gdy gra Przyrowski?
|
W sumie nie kibicuje im, ale nie życzę też wysokich pogromów. A na to się moim zdaniem zanosi...
|
Matchday One - Thursday - 19.00 CET 16 Sep 2010
Juventus - KKS Lech Poznań Matchday Two - Thursday - 21.05 CET 30 Sep 2010 KKS Lech Poznań - FC Salzburg Matchday Three - Thursday - 21.05 CET 21 Oct 2010 Manchester City FC - KKS Lech Poznań Matchday Four - Thursday - 19.00 CET 4 Nov 2010 KKS Lech Poznań - Manchester City FC Matchday Five - Wednesday - 21.05 CET 1 Dec 2010 KKS Lech Poznań - Juventus Matchday Six - Thursday - 19.00 CET 16 Dec 2010 FC Salzburg - KKS Lech Poznań http://en.uefa.com/MultimediaFiles/D...2_DOWNLOAD.pdf |
Cytat:
|
Czyli najlepsze mecze Amikorz gra w mrozie i sniegu.
|
Zysk marketingowy jest ogromny. Zazdroszczę im tej przygody. To coś nawet lepszego od przyjazdu Barcelony, czy Tottenhamu do nas. Szkoda tylko, że zyskają tak dużo pieniędzy przy tym, bo nie oszukujmy się - jeśli w pierwszych czterech kolejkach złapią mecze z City i Juve u siebie, to naprawdę sporo na biletach zyskają, gdyż zanosi się na komplet widzów.
Edit: Ah, terminarz się już pojawił, czyli po trzech kolejkach 1 punkt. :P |
Prawda jest taka, że Lech trafił idealnie. Szans na wyjście z grupy i tak nie mieli a przynajmniej skoszą kupę kasy za medialnych przeciwników. Niestety.
|
Cytat:
|
Według mnie Lech ma szanse namieszać w tej grupie i nie nawiąże walki jedynie z Man City, o awans będzie bardzo ciężko, ale nie takie rzeczy w piłce się zdarzały. Przypomnę tylko, że 90% forumowiczów przed dwumeczem z Dnipro stawiało na gładką porażkę Lecha;)
|
Nie, tego by było zbyt wiele. Zarobią kase, ale przynajmniej niech ich tam trochę otłucze Juve i City.
Oby to była powtórka tego co pokazał ich klub matka - Amica. Wiecie, szóstką u siebie itp :) |
Cytat:
|
Ależ co Wy opowiadacie, i tak będzie komplet na bułgarskiej z takimi przeciwnikami jak Juve czy City, nawet gdyby w 10ciu poprzednich meczach Lech zgarnął 0 punktów.
@Maciuś Będa grać w mrozie i śniegu... i tym zaskoczą Juve i City! Mamy broń! : D |
Cytat:
|
Cytat:
|
Z tymi cenami biletów to nieco przesadziliście.Po 50 euro bilety? Chyba na te lepsze miejsca. Stadion mają na 43 tysiace więc nie muszą żyłować cen biletów jak zawsze polskie kluby miały to w zwyczaju. Wystarczy, że dadzą VIP po 300-400 a resztę od 100-150 pln.To i tak duzo ale jakoś realnie.Juz widze jak caly Poznań leci zeby zoabczyć lanie od Juve za 200 plnów :)
Poza tym widac, że już po fazie nr 1 mogą miec 2 nokauty i tuzin goli w plecy. To raczej tłumów na rewanż za każda cenę nie zobaczą. Ale jezeli przed rewanzami mieli by 4 pkt...To inna BAJKA ;-) |
Niech zdobywają ile chcą punktów w LE, byle kosztowało to ich uratę sił w lidze
Niesmaczne dla mnie byłoby, gdyby o MP biły się nie tylko Legia i Wisła, ale wynalazki typu Amika czy Dyskopolo. Koniec. Kropka. |
Z ciekawości - ile ludzi oglądało rewanż Wisły z Barceloną pomimo oklepu w pierwszym meczu 0:4?
|
Pierwsze jak zobaczyłam grupę Lecha to dopadł mnie śmiech. Nie to, że ze złośliwości czy coś. Po prostu- jakakolwiek polska drużyna w takiej grupie to śmiech na sali.
Cóż. Mam nadzieję, że Lech będzie zapierniczał w tej LE, niech potracą siły na ligę (a co by nie). A na pewno będą słabsi fizycznie, bo sama kwestia tego, żeby nie polec całkiem będzie wymagała od Poznaniaków niesamowitego poświęcenia. Masakryczna grupa, ale pieniądze im wlecą... |
Będą mieli ich kibice fantastyczne wyjazdy?
Będą. Będą mecze z wielkimi firmami? Będą. Jest szansa na jakiś sensacyjne zwycięstwo, w stylu naszego 1:0 u siebie z Barcelona? Jak najbardziej, bo jak już kwestia awansów będzie ustalona, to zawodnicy Juve czy MC szarpać się na jakimś futbolowym zadupiu raczej nie będą. Dedykuję to wszystkim geniuszom którzy twierdzili, że ich mentalni odpowiednicy w klubie słusznie odpuścili puchary. Trochę kibicom Amiki zazdroszczę, bo takie mecze to wielkie przeżycie. No, ale jak się ma Pajlicia w pomocy i Bunozę w obronie, to jedyny puchar jaki nam zostaje to Puchar Polski. Tylko firmy w nim jakieś takie - mniejsze... |
Grupa kapitalna dla Lecha pod każdym względem. I tak tam chyba nikt nie liczy o awans dalej, a gra z takimi rywalami może im tylko pomóc. A jakby udało im się punkty urwać to w ogóle sukces.
Niestety tak jak wolfy powiedział my możemy jedynie drżeć o losowanie w 1-16 finału PP. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl