Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

sessegnon 27.08.2010 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marco94 (Post 969236)
Licząc bilety np. z Juve 200 zł, z Manchesterem City 150 i Salzburg 75 razy 43000 minus vat to ok. 15 mln. Do tego ok. 4 mln od UEFA i chyba milion od Canal + to razem 20 mln zł, czyli 5 mln euro. Ładna kasa.

A od Canal+ z jakiej paki? Chyba o czymś nie wiem, albo poprostu pomyliłeś ich z Polsatem :)

Angmir 27.08.2010 13:43

Grupa LEcha silniejsza niż więkoszść grup Ligi Mistrzów. W ogóle po reformie LE poziomem naprawde odstaje od LM niewiele - głównie kasą.

Krissu 27.08.2010 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁA 1906 NH (Post 969232)
Czuje że Lech może namieszać w tej grupie. Jak nie awansują dalej nikt do nich nie będzie miał pretensji co spowoduje że mecze zagrają bez powiązanych nóg, walka o awans z grupy będzie do samego końca, jedynie Man.City wydaje się poza zasięgiem ale pamiętacie kilka lat temu dwumecz Groclin - Man. City ?. Pieniądze nie grają wszystko jest możliwe.

Wierzysz, że pokonają Juventus? Ja wiem, że Stara Dama, podobnie jak cała włoska piłka, jest w kryzysie, ale bez jajec.

Tamten Manchester City to nie ten Manchester City. Niedawno roznieśli Liverpool 3:0.

Kibicowsko: Wyjazd na Wyspy z pewnością ciekawy, ale raczej z turystycznego punktu widzenia.
A Juventus - hmmm, w połowie pusty Olimpico na pewno nie będzie sprawiał niesamowitego wrażenia.

mr_kwolf 27.08.2010 13:54

Znany jest już terminarz grupy Lecha? Bo trzeba pamiętać że im później będzie grał Lech u siebie z Juve i Man City tym dla nich gorzej bo po paru klęskach (nie oszukujmy się, sportowo odstają i to sporo) zainteresowanie nie będzie takie duże.

Co innego mieć:
Lech - Juve
Salzburg - Lech
Lech - Man City

a co innego:
Juve - Lech
Lech - Salzburg
Man City - Lech
Lech - Man City
Lech - Juve
Salzburg - Lech, gdzie po hipotetycznych porażkach po 3-0 we Włoszech i w Anglii kibice już nie będą tak biec na stadion (vide nasz mecz z Barceloną w 2008 roku).

pozowski 27.08.2010 13:55

Wie ktoś czy są jakieś zakłady u buków na to czy Lech zdobędzie bramkę? Jest szansa na łatwy zarobek:)

kpn 27.08.2010 14:04

16,30 wrzesien, 22 padziernik, 4 listopad, 1/2 grudzien i 15/16 grudzien
jeszcze nie wiadomo kto z kim

marco94 27.08.2010 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sessegnon (Post 969265)
A od Canal+ z jakiej paki? Chyba o czymś nie wiem, albo poprostu pomyliłeś ich z Polsatem :)

Nie pomyliłem z Polsatem. Gdzieś czytałem,że Canal+ wypłaca 2 mln za FG LM i 1 mln za FG LE. Jak 2 lata temu Lech wchodził do FG PUEFA to dostał ten milion złotych.

nicolas 27.08.2010 14:06

Manchester City dla mnie to jeden z niewielu faworytów do wygrania LE w tym sezonie. Ale tak czy siak, przed Lechem same korzyści, wiadomo jakie.

EDIT: Całkiem możliwe, że Canal + zapłaci Lechowi za udział w LE, bo to promocja Ekstraklasy, produktu Canal +. Za to od Polsatu Lech chyba nie dostanie nic, bo prawa telewizyjne są w dyspozycji UEFA i to ona pobiera profity. Za to Lech dostaje na dzień dobry 900 (lub 600 wg Kołtonia) tys. euro za sam udział - o wiele więcej niż gdyby sam dysponował prawami do transmisji. Aczkolwiek przy TAKICH rywalach, to nie wiem, czy Lechowi bardziej nie opłacałoby się samemu sprzedawać prawa do transmisji. Tak czy siak, to niemożliwe.

marco94 27.08.2010 14:20

Jest to tak: część kasy jest za osiągnięcia, np. wygrane meczy czy awanse, a część jest za medialność i transmisje. Info ile kto dostał, dała UEFA, link dałem parę postów wyżej, sprawdźcie sobie. Więc za mecze z tymi rywalami Lech coś dostanie. System podobny do LM. Czyli 900 tys. euro za awans i bonusy od UEFY. Dla przykładu Ventspilis dostał za transmisje 6 meczy 2745 euro, a Fulham za 15 meczy 5 190 114 euro. Przeglądnijcie te tabelki, wszystko będzie jasne.
Jak będzie z biletami to zobaczymy, może macie rację, może ja mam rację. Pożyjemy, zobaczymy. Faktem jest, że i tak sporo zarobią jak na polskie warunki. Nawet licząc 75 zł razy 40000 razy 3 mecze to 9 mln minus vat, czyli zostanie prawie te 2 mln euro za same bilety.

rospun 27.08.2010 14:30

Ciekawe, że w Waszych wyliczeniach odejmujecie VAT, a zapominacie odjąć kosztu organizacji takiego meczu ;)

nicolas 27.08.2010 14:32

Ale co... organizacja meczu jak każdego innego. Więcej kosztuje gdy gra Del Piero a mniej gdy gra Przyrowski?

Mario Nh 27.08.2010 14:36

W sumie nie kibicuje im, ale nie życzę też wysokich pogromów. A na to się moim zdaniem zanosi...

spidey 27.08.2010 14:39

Matchday One - Thursday - 19.00 CET 16 Sep 2010
Juventus - KKS Lech Poznań

Matchday Two - Thursday - 21.05 CET 30 Sep 2010
KKS Lech Poznań - FC Salzburg

Matchday Three - Thursday - 21.05 CET 21 Oct 2010
Manchester City FC - KKS Lech Poznań

Matchday Four - Thursday - 19.00 CET 4 Nov 2010
KKS Lech Poznań - Manchester City FC

Matchday Five - Wednesday - 21.05 CET 1 Dec 2010
KKS Lech Poznań - Juventus

Matchday Six - Thursday - 19.00 CET 16 Dec 2010
FC Salzburg - KKS Lech Poznań

http://en.uefa.com/MultimediaFiles/D...2_DOWNLOAD.pdf

rospun 27.08.2010 14:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nicolas (Post 969290)
Ale co... organizacja meczu jak każdego innego. Więcej kosztuje gdy gra Del Piero a mniej gdy gra Przyrowski?

Chodzi o to, że kosztuje, a nie ile. Nie jest tak, że pomnożysz liczbę biletów przez ich cenę, odejmiesz VAT, i masz zysk netto :P

Maciuś 27.08.2010 14:41

Czyli najlepsze mecze Amikorz gra w mrozie i sniegu.

!!IRIVER!! 27.08.2010 14:42

Zysk marketingowy jest ogromny. Zazdroszczę im tej przygody. To coś nawet lepszego od przyjazdu Barcelony, czy Tottenhamu do nas. Szkoda tylko, że zyskają tak dużo pieniędzy przy tym, bo nie oszukujmy się - jeśli w pierwszych czterech kolejkach złapią mecze z City i Juve u siebie, to naprawdę sporo na biletach zyskają, gdyż zanosi się na komplet widzów.

Edit: Ah, terminarz się już pojawił, czyli po trzech kolejkach 1 punkt. :P

rafkur 27.08.2010 14:45

Prawda jest taka, że Lech trafił idealnie. Szans na wyjście z grupy i tak nie mieli a przynajmniej skoszą kupę kasy za medialnych przeciwników. Niestety.

emj10 27.08.2010 14:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robson_ABG (Post 969233)
emj10 - tak nie możesz liczyć... chyba, że mówisz o przychodzi, a nie o zysku bo to dwa różne pojęcia

Pisałem ogólnie bez zagłębiania się w szczegóły. Oczywiście od obsługi tych 3 meczów są dodatkowe koszty, co nie zmienia faktu, że po stronie dochodowej zapiszą sobie kilkanaście baniek.

Zieniu17 27.08.2010 15:05

Według mnie Lech ma szanse namieszać w tej grupie i nie nawiąże walki jedynie z Man City, o awans będzie bardzo ciężko, ale nie takie rzeczy w piłce się zdarzały. Przypomnę tylko, że 90% forumowiczów przed dwumeczem z Dnipro stawiało na gładką porażkę Lecha;)

tofik 27.08.2010 15:16

Nie, tego by było zbyt wiele. Zarobią kase, ale przynajmniej niech ich tam trochę otłucze Juve i City.
Oby to była powtórka tego co pokazał ich klub matka - Amica. Wiecie, szóstką u siebie itp :)

szlaQ 27.08.2010 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu17 (Post 969307)
Według mnie Lech ma szanse namieszać w tej grupie i nie nawiąże walki jedynie z Man City, o awans będzie bardzo ciężko, ale nie takie rzeczy w piłce się zdarzały. Przypomnę tylko, że 90% forumowiczów przed dwumeczem z Dnipro stawiało na gładką porażkę Lecha;)

Juve jest jednak "trochę :rotfl:" lepsze od Dnipra ..

nicolas 27.08.2010 15:35

Ależ co Wy opowiadacie, i tak będzie komplet na bułgarskiej z takimi przeciwnikami jak Juve czy City, nawet gdyby w 10ciu poprzednich meczach Lech zgarnął 0 punktów.

@Maciuś
Będa grać w mrozie i śniegu... i tym zaskoczą Juve i City! Mamy broń! : D

Zieniu17 27.08.2010 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szlaQ (Post 969316)
Juve jest jednak "trochę :rotfl:" lepsze od Dnipra ..

Dnipro też jest lepsze od Lecha, a Wisła od Karabachu i co z tego?

Baala 27.08.2010 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu17 (Post 969321)
a Wisła od Karabachu i co z tego?

niestety nie...

Pan Jotka 27.08.2010 16:15

Z tymi cenami biletów to nieco przesadziliście.Po 50 euro bilety? Chyba na te lepsze miejsca. Stadion mają na 43 tysiace więc nie muszą żyłować cen biletów jak zawsze polskie kluby miały to w zwyczaju. Wystarczy, że dadzą VIP po 300-400 a resztę od 100-150 pln.To i tak duzo ale jakoś realnie.Juz widze jak caly Poznań leci zeby zoabczyć lanie od Juve za 200 plnów :)
Poza tym widac, że już po fazie nr 1 mogą miec 2 nokauty i tuzin goli w plecy. To raczej tłumów na rewanż za każda cenę nie zobaczą. Ale jezeli przed rewanzami mieli by 4 pkt...To inna BAJKA ;-)

szaka 27.08.2010 16:44

Niech zdobywają ile chcą punktów w LE, byle kosztowało to ich uratę sił w lidze
Niesmaczne dla mnie byłoby, gdyby o MP biły się nie tylko Legia i Wisła, ale wynalazki typu Amika czy Dyskopolo.
Koniec. Kropka.

!!IRIVER!! 27.08.2010 16:54

Z ciekawości - ile ludzi oglądało rewanż Wisły z Barceloną pomimo oklepu w pierwszym meczu 0:4?

masterlag 27.08.2010 17:06

Pierwsze jak zobaczyłam grupę Lecha to dopadł mnie śmiech. Nie to, że ze złośliwości czy coś. Po prostu- jakakolwiek polska drużyna w takiej grupie to śmiech na sali.
Cóż. Mam nadzieję, że Lech będzie zapierniczał w tej LE, niech potracą siły na ligę (a co by nie). A na pewno będą słabsi fizycznie, bo sama kwestia tego, żeby nie polec całkiem będzie wymagała od Poznaniaków niesamowitego poświęcenia.
Masakryczna grupa, ale pieniądze im wlecą...

wolfy 27.08.2010 20:23

Będą mieli ich kibice fantastyczne wyjazdy?
Będą.
Będą mecze z wielkimi firmami?
Będą.
Jest szansa na jakiś sensacyjne zwycięstwo, w stylu naszego 1:0 u siebie z Barcelona?
Jak najbardziej, bo jak już kwestia awansów będzie ustalona, to zawodnicy Juve czy MC szarpać się na jakimś futbolowym zadupiu raczej nie będą.

Dedykuję to wszystkim geniuszom którzy twierdzili, że ich mentalni odpowiednicy w klubie słusznie odpuścili puchary.


Trochę kibicom Amiki zazdroszczę, bo takie mecze to wielkie przeżycie. No, ale jak się ma Pajlicia w pomocy i Bunozę w obronie, to jedyny puchar jaki nam zostaje to Puchar Polski. Tylko firmy w nim jakieś takie - mniejsze...

Jagul 27.08.2010 20:28

Grupa kapitalna dla Lecha pod każdym względem. I tak tam chyba nikt nie liczy o awans dalej, a gra z takimi rywalami może im tylko pomóc. A jakby udało im się punkty urwać to w ogóle sukces.
Niestety tak jak wolfy powiedział my możemy jedynie drżeć o losowanie w 1-16 finału PP.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl