Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

tomo 16.03.2011 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filemon (Post 1065437)
Zagrajmy 1-5-4-1:

[x] - Kolodziejczak, Koscielny, Perquis, Arboleda, Boenisch - Obraniak, Roger, Melikson, Matuszczyk - Olisadebe :D

x- walnijcie jakiegoś bramkarza, na pewno ktoś się znajdzie :D

Raphael Schafer z 1.FC Nurnberg. Idealnie pasuje do reprezentacji, urodził się w Polsce i ani słowa po polsku nie zna ! :)

jaszczur90 16.03.2011 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1065479)
Jesli dobrze kojarze Mati Borek się zajarał Meliksonem w ostatnim CF. Najpierw Romek lobbował by powołać Marmolede, teraz Mati pragnie Meliksona w kadrze.

Najlepiej niech trener Izraela powoła Meliksona, niech zagra mecz i będzie spokój. A Smuda to niech zacznie jeździć na mecze polskich piłkarzy z prawdziwego zdarzenia a nie poszukuje pośród obcokrajowców z polskim paszportem.

flamengista 16.03.2011 14:38

To jest jakaś zaraza. Ledwo któryś cudzoziemiec kopnie prosto piłkę - zastawiane sidła do kadry.

Melikson może i ma obywatelstwo polskie, ale do Polski przyjechał przed miesiącem i umie po polsku może 2-3 słowa. I to ma być reprezentant naszego kraju.

Żeby jeszcze opowiadał, że czuje się Polakiem, od dawna marzył o odwiedzeniu kraju swych przodków, etc. Ale nic z tych rzeczy...

Jest jednak nadzieja. Liczę na to, że sam Melikson jest na tyle rozsądny, że grzecznie Smudzie podziękuje. W dodatku gra w kadrze Izraela a Polski - to podobny poziom i prestiż. A na grę w kadrze Izraela ciągle ma szanse.

A Smudy coraz bardziej nie rozumiem. Jest gotów brać każdego, z łapanki. Nawet na rok przed mundialem. O tej porze to powinien mieć skrystalizowaną kadrę i żelazny trzon zespołu. A tymczasem jest jak u Kononowicza.

Kon®ado 16.03.2011 14:44

no to jesli u nas Borek jest tym kto podsuwa reprezentantowto ja dziekuje i nie mam pytan.. od czego kuwa ten Smuda jest niech ruszy dupsko i pojezdzi troche i poszuka Polaków a nie to jak uslyszy w gazecie czy w tv ze jest mlody zdolny z Polskim paszportem to trzeba go haps i spokoj bo przynajmniej da mu wieksza gwarancje jakiegos poziomu .. nie ma to jak nasi super trenerzy..

szprotson 16.03.2011 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1065484)
Raphael Schafer z 1.FC Nurnberg. Idealnie pasuje do reprezentacji, urodził się w Polsce i ani słowa po polsku nie zna ! :)

ja bym podsunął kandydature Avrahama Granta.Jego przodkowie pochodzą z okolicy Mławy :)

BiałaGwiazda 16.03.2011 14:46

Tym razem głos zabiera Listkiewicz:
Cytat:

Michał Listkiewicz: Maor Melikson to lepszy pomysł niż Manuel Arboleda

Były prezes PZPN, Michał Listkiewicz był wielkim zwolennikiem naturalizacji Emmanuela Olisadebe. Teraz jest również na "tak" dla powołania gracza Wisły Kraków, Maora Meliksona. - Ma dużo większe związki z Polską niż na przykład Manuel Arboleda - mówi w rozmowie z Futbolnews.pl. Ale całą sytuację uważa za bardzo niepokojącą...

- Sytuacja z Meliksonem jest bardzo klarowna. Jego matka jest Polką, wystarczy więc tylko jego chęć jest potrzebna - przyznaje Listkiewicz. - Nie ma potrzeby jak w przypadku Olisadebe lobbowania i starania się o paszport, bo zawodnik dostał go wcześniej normalną drogą - dodaje.

Zwraca jednak uwagę, że obecna sytuacja w polskiej piłce nie nastraja optymistycznie. - Na jego pozycji w Izraelu jest trzech-czterech lepszych piłkarzy. To pokazuje, że przez ostatnie dziesięć lat stan polskiej i izraelskiej piłki zmienił się diametralnie - przyznaje były prezes PZPN i dodaje: - Poza tym jeśli dostanie powołanie, trzeba go dokładnie sprawdzić. Na razie zagrał dopiero w paru meczach. W ogóle sytuacja jest bardzo zastanawiająca. Kreuje się gwiazdy po jednym spotkaniu jak choćby Gruzina, Nika Dzalamidze. Coraz mniej czasu potrzeba, by odkryć gwiazdę - uważa.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

jaszczur90 16.03.2011 14:50

Smuda to się nam czkawką odbije po tym EURO :rotfl:

IncognitoTSW 16.03.2011 14:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 1065471)
Melikson już przecież grał w reprezentacjach Izraela, więc chyba ktoś się nie doinformował.

A Ty nie doinformowałeś się w sprawie nowych przepisów.

wonski_eNHa 16.03.2011 15:03

Niezłe jaja z tymi polakami z importu...
Coś czuję że w następnym okienku transferowym działacze Wisły będą kusić piłkarzy wizją gry w reprezentacji Polski.

ponury 16.03.2011 15:03

A relacje wyprodukuje wytwórnia Warner Bros spod Krasnosielca. W bajkach jest dobra, to się ze Smudą dogada.

Jaka szkoda, że Pareiko gra w swojej reprezentacji, Boruc mógłby spokojnie pić dalej, a tak, kto wie... Musi czekać na powołanie :)

rafal777 16.03.2011 15:04

Ja nie rozumiem, kogo będzie jarała reprezentacja złozona z samych obcokrajowców? Nie rozumiem tego dążenia po trupach...przecież ma grac reprezentacja kraju, sama nazwa mówi ma to byc reprezentacja pewnego miejsca w świecie. Anglia wielokulturowy kraj jest reprezentowany przez wielu ludzi z róznych zakątków świata, podobnie Niemcy czy Francja. Tak te kraje teraz wygladają i taka maja reprezentacje. Ale my?Czy Polska to taki kosmopolityczny kraj? Raczej nie, więc czemu zakłamujemy świat? To co tworzy Smuda nie jest REPREZENTACJĄ kraju. I jeszcze ludzie mu przyklaskują i dalej by chcieli Arboledy i innych Rogerów...Ludzie maja takie kompleksy, że gotowi są się szmacić i dopingować obcokrajowców w koszulce repry co nawet po polsku nie mówią byleby wyszli z grupy na jakimś turnieju??

tofik 16.03.2011 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sivakow
Zdaniem Sivakowa jego aklimatyzacja w drużynie nie powinna trwać długo. „O wiele łatwiej będzie adaptować mi się w Wiśle ze względów językowych, bo nasze języki są podobne. Poza tym moja mama ma polskie korzenie, więc w moich żyłach płynie polska krew” – mówił młody pomocnik dziennikarzom.

W razie jakby Siva zagrał kilka dobrych spotkań.

filemon 16.03.2011 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1065484)
Raphael Schafer z 1.FC Nurnberg. Idealnie pasuje do reprezentacji, urodził się w Polsce i ani słowa po polsku nie zna ! :)

Taak? :d dobrze wypatrzyłeś! :D Jeszcze są te wszystkie Szukały, czy inne Tyrały ;d
Nie dla Meliksona w PL Reprze, chociaż większe nie dla Arboledy.
PS: Tomo, świetny gif w sygnaturze ;)

Kon®ado 16.03.2011 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 1065502)
Ja nie rozumiem, kogo będzie jarała reprezentacja złozona z samych obcokrajowców? Nie rozumiem tego dążenia po trupach...przecież ma grac reprezentacja kraju, sama nazwa mówi ma to byc reprezentacja pewnego miejsca w świecie. Anglia wielokulturowy kraj jest reprezentowany przez wielu ludzi z róznych zakątków świata, podobnie Niemcy czy Francja. Tak te kraje teraz wygladają i taka maja reprezentacje. Ale my?Czy Polska to taki kosmopolityczny kraj? Raczej nie, więc czemu zakłamujemy świat? To co tworzy Smuda nie jest REPREZENTACJĄ kraju. I jeszcze ludzie mu przyklaskują i dalej by chcieli Arboledy i innych Rogerów...Ludzie maja takie kompleksy, że gotowi są się szmacić i dopingować obcokrajowców w koszulce repry co nawet po polsku nie mówią byleby wyszli z grupy na jakimś turnieju??

czemu? odpowiedz jest bardzo prosta po co Smuda ma sie meczyc szukac Polakow jak tu mu same media wykreowaly zawodnika ktorego w Polsce musial by sie naszukac by odkryc perelke a tak malym nakladem sil zlozy takiego skladaka i nie bedzie sie musial przejmowac od taki system Polski :)

AYALA 16.03.2011 15:11

Kołodziejczak z Lyonu nie pali sie do gry z Białym Orłem,jest to dla niego opcja rezerwowa.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lig...wiadomosc.html

Kołodziejczak to lewy obrońca jego kandydatura pojawiła sie po tym jak inny Polak Boenisch złapał kontuzje.

John1906 16.03.2011 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1065478)
Melikson grał w reprezentacji Izraela, ale w nieoficjalnym meczu a taki piłkarz może jeszcze zmienić reprezentacje...
Tyle razy wałkowaliśmy ten temat...:D

Wypowiedź Meliksona z piątkowego PS: ...całe życie spędziłem w Izraelu i to jest moja reprezentacja. Na razie zagrałem tylko raz, lecz mam na koncie mecze w młodzieżówce i spotkania nieoficjalne.

To chyba kończy temat :)

aNouc 16.03.2011 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez John1906 (Post 1065536)
Wypowiedź Meliksona z piątkowego PS: ...całe życie spędziłem w Izraelu i to jest moja reprezentacja. Na razie zagrałem tylko raz, lecz mam na koncie mecze w młodzieżówce i spotkania nieoficjalne.

To chyba kończy temat :)

Cytat:

Kadra Polski? Nie lubię gdybać. Jak dostanę propozycję, to się zastanowię. Nie mówię nie" - mówi Maor Melikson.
Zapomniałeś dodać ;)

Zresztą nie czas teraz na reprezentacje, ważniejsza jest Wisła i niech na niej się skupi, niepotrzebnie robią chłopakowi mętlik w głowie.

Teqcontroller 16.03.2011 16:31

Co za cyrk ja pierdziele , chłopakowi mętlik w głowie robić , no ale sie nie dziwię skoro mamy słaby materiał w reprezentacji , Meli ma Polski paszport więc sępy nie śpią.

Ale jak by miał wybierać między Arboledą a Meliksonem to wolę już to drugie.

Pożyjemy zobaczymy co będzie dalej.

rw88 16.03.2011 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1065422)
... - ....,Perquis, Arboleda,Boenisch-Obraniak, Roger,Melikson,Matuszczyk-...,...

Brakuje nam już tylko bramkarza, prawego obrońcy (może np. Deleu?) i napastników (Aquafresca i ktoś tam) i ... naprzód Biało-Czerwoni! :rotfl:

Matuszczyk urodził się w Gliwicach, od zawsze corocznie odwiedza Polskę, jego ojcem jest Jerzy Matuszczyk, były bokser Carbo Gliwice , matka również jest Polką. Adam od zawsze mówi płynnie po polsku i od początku gra dla naszych młodzieżowych reprezentacji. Stąd nigdy nie zrozumiem tego, czemu Matuszczyk jest wymieniany w gronie Obraniaków, Perquisów, Boenischów i innych farbowanych lisów. Nigdy nie zostało mu wręczone polskie obywatelstwo, bo ma je przez całe życie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Teqcontroller (Post 1065541)
Co za cyrk ja pierdziele , chłopakowi mętlik w głowie robić , no ale sie nie dziwię skoro mamy słaby materiał w reprezentacji , Meli ma Polski paszport więc sępy nie śpią.

Słaby materiał? Póki co Melikson musiałby wygrać rywalizację z jednym z trójki wybranej z grona Błaszczykowski, Peszko, Grosicki, Obraniak, Majewski, Cywka, Mierzejewski, Małecki, i ja osobiście Meliksona widziałbym ewentualnie jako 6 z kolei do wyboru. W Izraelu miałby mniejszą konkurencję niż u nas. Z całym szacunkiem dla Maora, ale daleko mu do Błaszczykowskiego, Obraniaka czy Peszki, którzy sprawdzili się w ligach lepszych od izraelskiej czy polskiej.

dynek.pl 16.03.2011 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 1065488)
Najlepiej niech trener Izraela powoła Meliksona, niech zagra mecz i będzie spokój. A Smuda to niech zacznie jeździć na mecze polskich piłkarzy z prawdziwego zdarzenia a nie poszukuje pośród obcokrajowców z polskim paszportem.

Widze, ze znowu Smuda obrywa, a pewnie w ogole nie ma dla niego tematu - czy sie w ogole gdzie wypowiadal w tej sprawie ? Nie.
Tak sie akurat sklada, ze Smuda co kolejke jest na kilku meczach na zywo wiec nie powtarzajcie bezmyslnie tego co napisal jakis krzykacz powyzej - gdyby to bylo takie proste, pojechac, znalezc, wybrac, zapakowac w samochod i przywiezc ale to nie jest wybor szczeniaka dla dzieciaka.

GajowyDrwal 16.03.2011 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1065543)
Widze, ze znowu Smuda obrywa, a pewnie w ogole nie ma dla niego tematu - czy sie w ogole gdzie wypowiadal w tej sprawie ? Nie.
Tak sie akurat sklada, ze Smuda co kolejke jest na kilku meczach na zywo wiec nie powtarzajcie bezmyslnie tego co napisal jakis krzykacz powyzej - gdyby to bylo takie proste, pojechac, znalezc, wybrac, zapakowac w samochod i przywiezc ale to nie jest wybor szczeniaka dla dzieciaka.

Czasami to jest prost - w drużynie lidera ekstraklasy, jest jeden wyróżniający się pilkarz. Na dodatek młody, więc na Euro powinien być w jeszcze lepszej formie. Mimo to nie dostaje powołania, nawet na tą pseudo-kadrę która grała z jakimś Bangladeszem czy kimś...

Smuda jest jebnięty i głupi. Niszczy kadrę. Albo na euro nam się poszczęści i coś ugramy - wtedy już na lata trzeba będzie wynająć paru tłumaczy do reprezentacji. Albo standardowo się ośmieszymy, wtedy Rogery/Smudy po kończą kariery, a my zostaniemy bez piłkarzy, "bez niczego"...

fialo 16.03.2011 17:26

W tym całym zamieszaniu najgorsze jest to, że traci na tym Maor i przy okazji Wisła. Pismaki zawrócą mu w głowie, będą mu męczyć dupę telefonami, aż nie da im jakiejś deklaracji.

Smuda jest chory. Dobrze na weszło napisali. On podpisałby pakt z diabłem, żeby tylko coś na Euro ugrać.

WiślakMyślenice 16.03.2011 18:18

Cytat:

Słaby materiał? Póki co Melikson musiałby wygrać rywalizację z jednym z trójki wybranej z grona Błaszczykowski, Peszko, Grosicki, Obraniak, Majewski, Cywka, Mierzejewski, Małecki, i ja osobiście Meliksona widziałbym ewentualnie jako 6 z kolei do wyboru. W Izraelu miałby mniejszą konkurencję niż u nas. Z całym szacunkiem dla Maora, ale daleko mu do Błaszczykowskiego, Obraniaka czy Peszki, którzy sprawdzili się w ligach lepszych od izraelskiej czy polskiej.
Na pewno w/w gracze są lepsi niż np. YOSSI BENAYOUN?

flamengista 16.03.2011 18:34

Pomijam kwestię, czy Melikson powinien grać w kadrze ze względów kulturowych. Swoje zdanie już wyraziłem wcześniej - to kompletny absurd.

Ale jest coś niesamowitego, że asystent selekcjonera jeździ oglądać chłopaka, który w Wiśle zagrał 3 mecze ligowe. Owszem, grał w nich świetnie. Ale żeby po 3 meczach brać kogoś pod uwagę jako przyszłego reprezentanta?

Kiedyś trzeba było minimum dobry sezon zagrać, by dostać szansę w kadrze. Później skrócono to do rundy (Matusiak, Niedzielan etc.). Teraz - do raptem paru meczy.

Za chwilę dojdzie do tego, że taki Jirsak przy kolejnym wejściu na 45 minut i ładnej bramce, po meczu dowie się o powołaniu.

Janek T. miał niestety 100% racji co do Smudy. To przerażające - na początku wydaje się, że facet gada głupoty a z czasem okazuje się, że wiedział co mówi:-/

murray 16.03.2011 18:52

Cytat:

Kiedyś trzeba było minimum dobry sezon zagrać, by dostać szansę w kadrze. Później skrócono to do rundy (Matusiak, Niedzielan etc.). Teraz - do raptem paru meczy.
Do raptem kilku tekstów gazetach, wspomnienia w Cafe Futbol lub Lidze+. Uściślając.
Melikson w kadrze to totalny absurd. Sam przecież wspominał, że chce wrócić do gry w reprezentacji Izraela.
Mówię nie najłatwiejszym rozwiązaniom.

dynek.pl 16.03.2011 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1065556)
Smuda jest chory. Dobrze na weszło napisali. On podpisałby pakt z diabłem, żeby tylko coś na Euro ugrać.

To takie dziwne, ze chce cos ugrac na euro ?
Jeszcze nic nie przegral z tą kadrą, w pucharach sie nigdy nie skompromitował, a i tak go wszyscy jebią
bo po polsku nie mówi do końca poprawnie - zresztą to chyba powinien być atut, ze trener nie mowi po
polsku.
Leeeooo !!!

dwdx1906 16.03.2011 19:53

Co do bramkarza, jest taki ktoś:
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=9257
Nawet kujwa umieć po polski. :D

BiałaGwiazda 16.03.2011 20:57

A tymczasem Melikson znów bez powołania od selekcjonera Izraela.

Cytat:

Kadra Izraela bez Maora Meliksona

Luis Fernandez, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Izraela, powołał kadrę na mecze eliminacyjne Euro 2012. W drużynie nie znalazło się miejsce dla pomocnika Wisły Kraków, Maora Meliksona.

To dobra wiadomość dla Franciszka Smudy, który rozważa możliwość powołania Meliksona do reprezentacji Polski. W ciągu ostatnich kilku dni izraelskie media próbowały wywrzeć nacisk na Fernandeza, aby ten powołał Meliksona w kontekście zainteresowania Polaków tym zawodnikiem. Jednak selekcjoner reprezentacji Izraela nie ugiął się pod presją, chociaż powołał Yossiego Benayouna, który nie odzyskał jeszcze pełni zdrowia po kontuzji.

Sprawa powołania pomocnika Wisły do kadry Polski wciąż pozostaje otwarta.


Kadra Izraela na mecze z Łotwą i Gruzją:

Bramkarze: Dudu Aouate (Real Mallorca), Dudu Goresh (Hapoel Acre), Ariel Harush (Beitar Jerozolima)

Obrońcy: Dekel Keinan (Cardiff City), Rami Gershon (Kortrijk), Itzik Cohen (Hapoel Acre), Tal Ben Haim (Portsmouth), Taleb Tawatha (Maccabi Haifa), Danny Bonder (Hapoel Tel Awiw), Yoav Ziv (Maccabi Tel Awiw).

Pomocnicy: Bibras Natcho (Rubin Kazań), Biram Kayal (Celtic Glasgow), Eran Zahavi (Hapoel Tel Awiw), Eyal Golasa (Maccabi Haifa), Almog Cohen (FC Nuernberg), Elroyi Cohen (Hapoel Tel Awiw), Gal Alberman (Maccabi Tel Awiw), Maor Buzaglo (Maccabi Tel Awiw), Lior Rafaelov (Maccabi Haifa), Gili Vermouth (Hapoel Tel Awiw), Yossi Benayoun (Chelsea Londyn).

Napastnicy: Elyaniv Barda (Racing Genk), Ben Sahar (Hapoel Tel Awiw), Omer Damari (Maccabi Petah Tikva), Dudu Biton (Charleroi).

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eur...wiadomosc.html

nbp 16.03.2011 21:09

to że w naszym klubie Polaków można policzyć na palcach jednej łapy to Wam nie przeszkadza, ale jak PORUSZONO TYLKO temat Maora w naszej reprezentacji to już z pianą na pysku nawalacie w klawiaturę że to się robi ' nie nasza ' repra...

A tymczasem patrzcie na swoje gniazdo , to bliższe, na Reymonta

rw88 16.03.2011 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1065569)
Na pewno w/w gracze są lepsi niż np. YOSSI BENAYOUN?

"Np." to złe określenie. Benayoun to JEDYNY izraelski ofensywny pomocnik porównywalny z Błaszczykowskim czy Peszką, pewnie BYŁ lepszy od nich (bo nie gra w ogóle w tym sezonie), ale to by było na tyle w ich kadrze. Kayal z bardzo przeciętnego Cetlicu, Cohen z Norymbergi czy Natkho z Rubina, który przegrywał rywalizację z Murawskim, to defensywni pomocnicy, a Vermouth, drugi w klasyfikacji ofensywnych pomocników w Izraelu nie umywa się do Peszki, Kuby, Ludo, to jest co najwyżej poziom Grosickiego czy Mierzejewskiego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl