Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Kosa93 28.08.2012 18:21

Zgadzam się, robienie na siłe z chłopaka młodej gwiazdy. Niech pogra na równym poziomie chociaż pół rundy tj. strzeli z 7 bramek i zaliczy kilka asyst..

0 22 28.08.2012 23:57

Szkoda Sagana na tą drużynę. Fajny kopacz z fajnych czasów w drużynie frajerów, Niemców, Francuzów, przestępców, piłkarzyków - pajacyków, nieambitnych lalusiów. Przecież to tak jakby Kosowskiego powołać. Nie znosiłem gościa, ale facet kompletnie mentalnie nie pasuje do tej śmiesznej ekipki. Z kim on tam będzie grał? Pił? Kopał? Gryzł trawę? Goli frajerów? Nawet.... śpiewał hymn?

syryls 29.08.2012 20:19

Piech ostatniego gola strzelił chyba miesiąc temu i on ma nas zbawić w meczu z Czarnogórcami. Toż to jakaś kpina... Fornalik jeśli już jako były trener Ruchu mógłby powołać przynajmniej Jankowskiego. Plus się należy za powołanie Saganowskiego, jest w gazie zobaczymy tylko jak to będzie wyglądać na boisku.

muerte 29.08.2012 21:00

A Jankowski to strzelił 2 gole w całym 2012 roku. :lol:

Blaszczu16 29.08.2012 21:26

Skoro powołanie otrzymał Saganowski, to na miejscu Fornalika poszedłby dalej i wysłał zaproszenie Sylwkowi Patejukowi. Ostatnio dość często oglądałem w akcji, skrzydłowego Śląska i myślę, że zasłużył na powołanie. Jest dynamiczny, odważny, fighter, z dobrym dryblingiem. Żałuję, że go Waldek nie powołał, a jeszcze bardziej, że my go nie sprowadziliśmy do siebie w obliczu odciętych skrzydeł (Małecki i Kirm).

Sartre 30.08.2012 10:46

Cytat:

Skoro powołanie otrzymał Saganowski, to na miejscu Fornalika poszedłby dalej i wysłał zaproszenie Sylwkowi Patejukowi. Ostatnio dość często oglądałem w akcji, skrzydłowego Śląska i myślę, że zasłużył na powołanie. Jest dynamiczny, odważny, fighter, z dobrym dryblingiem. Żałuję, że go Waldek nie powołał, a jeszcze bardziej, że my go nie sprowadziliśmy do siebie w obliczu odciętych skrzydeł (Małecki i Kirm).
Rany Boskie, szanujmy się. Już pół biedy, że u nas do kadry się wciska dzieciaków dlatego, bo są młodzi i zagrali jeden dobry mecz - może już nie pchajmy do kadry Patejuka, bo miał jedną udaną akcję. Póki co, gość jest (tylko) niezłym skrzydłowym, który błyszczał w beniaminku a teraz... powiedzmy, że na tle swoich współtowarzyszy nie kompromituje się w Śląsku. Ale nawet do Soboty, Peszki czy Mierzejewskiego mu daleko, nie mówiąc już o Rybusie czy Grosickim, by Błaszczykowskiego nie wspominać. Serio, nawet zestaw ich sobie... Błaszczykowski na prawym skrzydle i Patejuk na lewym. Nie brzmi to komicznie?

Cytat:

Piech ostatniego gola strzelił chyba miesiąc temu i on ma nas zbawić w meczu z Czarnogórcami. Toż to jakaś kpina... Fornalik jeśli już jako były trener Ruchu mógłby powołać przynajmniej Jankowskiego. Plus się należy za powołanie Saganowskiego, jest w gazie zobaczymy tylko jak to będzie wyglądać na boisku.
To samo co powyżej. Póki co największym osiągnięciem Maćka Jankowskiego było bycie wybranym odkryciem roku 2010 przez własnego menedżera.

Sagan trafił do kadry ze względu na okrutną posuchę wśród napastników w niej, ale nie uleczymy tej posuchy powołując takie tuzy współczesnej piłki nożnej jak Piech, Jankowski, czy Brożek. I tak naprawdę nie uleczymy jej też Saganowskim, ale ten przynajmniej akurat w tym konkretnym momencie ma jakiś moment dobrej formy.

Blaszczu16 30.08.2012 11:33

Nie jedną udaną akcję miał Patejuk. Obserwuję Sylwka od pewnego czasu i mi imponuje walecznością, odwagą i dynamiką. A i strzał ma przyzwoity. Wydaje mi się, że na Patejuka patrzy się przez pryzmat jego przeszłości, że długo kopał się w niższych ligach. Nie, nie brzmi to komicznie. Z tych piłkarzy co wymieniłeś, tylko Kuba przewyższa Patejuka i nie tylko jego ale i pozostałych skrzydłowych, o głowę. A poza tym, co Peszko, Mierzejewski, Grosicki czy Rybus osiągnęli w reprezentacji, żeby Patejuk miał przed nimi klękać? Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wygrali nam mecz, głównie zawodzili w reprezentacji. Jedyny Błaszczykowski pokazywał wielokrotnie że ma jaja w kadrze - piszę o stronie sportowej oczywiście. Uważam, że Patejuk jak najbardziej nadaje się do reprezentacji.

Sartre 30.08.2012 13:24

Cytat:

poza tym, co Peszko, Mierzejewski, Grosicki czy Rybus osiągnęli w reprezentacji, żeby Patejuk miał przed nimi klękać? Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek wygrali nam mecz, głównie zawodzili w reprezentacji.
Równie dobrze można powiedzieć - co Lewandowski osiągnął w reprezentacji, żeby miał przed nim klękać np. Piech, któy również imponuje w polskiej lidze walczenością, odwagą i dynamiką? Ano niewiele. Ani goli dużo nie nastrzelał, ani nie przesądził o jakiejś dużej liczbie meczy w których grał. Natomiast ma jedną rzecz, która go czyni lepszym piłkarzem - jest lepszym piłkarzem. Lepiej gra w piłkę, lepiej podaje, lepiej strzela, lepiej się porusza, lepiej wie jak się ustawić, lepiej kontroluje piłkę, ma lepszy drybling. Potwierdza to grając w jako podstawowy zawodnik mistrza Bundesligi, a nie podstawowy zawodnik wicemistrza ekstraklasy, który to wicemistrz dostaje 0:7 w dwumeczu z Victorią Pilzno. Wystarczy popatrzeć na mecz ekstraklasy w którym gra Piech i porównać z meczem Bundesligi w którym gra Lewandowski. To samo jest z Patejukiem, z tym że jego konkurencja już takiego wrażenia nie robi - ale jednak robi lepsze.

Na niższe ligi Patejuka patrzę tylko o tyle, o ile chodzi o jeden aspekt jego piłkarskiej kariery - doświadczenie. Największy mecz jaki Patejuk w życiu rozegrał był tydzień temu, dzisiaj powtórka. To jest absolutny szczyt, na jakim się znalazł - bęcki 3:5 od Hannoveru.

Natomiast jeżeli chodzi o umiejętności, to ja nie mam wątpliwości co do tego że Rybus, Grosicki, Peszko i Mierzejewski są od niego lepsi, bo jak grali w ekstraklasie, to grali lepiej niż on teraz. A potem poszli każdy w swoją stronę, z różnym skutkiem. Rybus jest podstawowym zawodnikiem zaliczającego naprawdę świetny start sezonu Tereka Grozny, Grosicki również solidnie sobie radzi w tureckiej lidze. Nawet Peszko coś tam czasem szarpnie w nieco lepszym świecie, jedyny Mierzej łąwuje póki co. Po co tam pchać jeszcze Patejuka, skoro lepiej od niego grający Sobota już jest w reprezentacji. Ile mamy mieć tych skrzydłowych? Bo jak dla mnie kolejność jest dosyć jednoznaczna - Błaszczykowski, Rybus/Grosicki, potem Mierzejewski/Peszko, potem jeszcze Sobota. A przecież jest jeszcze Obraniak. Dopiero na szarym końcu Patejuk.

Blaszczu16 30.08.2012 14:27

No może i masz rację :D. Za dużo tych skrzydłowych. Ale nic by się nie stało, jakby Fornalik wypróbował Sylwka w jakimś sparingu. Ciekaw jestem co by pokazał.

Maciuś 30.08.2012 20:15

Watpie czy ten klown doczeka meczu z Anglią.

dulli78 31.08.2012 18:23

Taka ciekawostka, jakby kogoś jeszcze ta "reprezentacja" interesowała:

http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Sp...l?ticaid=1f163

"Wedle obowiązującej ustawy, wszystkie pojedynki piłkarskiej reprezentacji Polski muszą być transmitowane w ogólnodostępnych kanałach. Ustawa ta jednak nie dotyczy systemu pay-per-view."

To co, płacimy? :lol::lol::lol:

syryls 31.08.2012 18:43

TVP to dla mnie wielka kpina, dla nich jakby reprezentacja przegrała z Mołdawią to pieprzyli by w studiu że forma nie ta, brak zgrania etc. Polsat przynajmniej ma ekspertów na poziomie.

Blaszczu16 31.08.2012 22:04

Na wykupienie praw do transmisji ze spotkań reprezentacji publiczna nie ma kasy, ale żeby Lisowi płacić za każdy odcinek po 100 tysięcy złotych już tak?

RYBA 04.09.2012 13:10

3 wolne miejsca w samochodzie(trasa Kraków-Wrocław) na mecz Polska - Mołdawia ! Zainteresowanych prosze o kontakt mailowy : [email protected]

christof20 04.09.2012 17:57

http://sport.interia.pl/reprezentacj...mmentsZoneList
Płacić 20 PLN w PPV za oglądnie tego dziadostwa ?? Chyba kogoś konkretnie porąbało.

mitmichael 04.09.2012 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1274434)
http://sport.interia.pl/reprezentacj...mmentsZoneList
Płacić 20 PLN w PPV za oglądnie tego dziadostwa ?? Chyba kogoś konkretnie porąbało.

Na pewno znajda sie jelenie, ktorzy sie zdecyduja wydac te 20zł

Kaan 04.09.2012 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1273331)
Taka ciekawostka, jakby kogoś jeszcze ta "reprezentacja" interesowała:

http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Sp...l?ticaid=1f163

"Wedle obowiązującej ustawy, wszystkie pojedynki piłkarskiej reprezentacji Polski muszą być transmitowane w ogólnodostępnych kanałach. Ustawa ta jednak nie dotyczy systemu pay-per-view."

To co, płacimy? :lol::lol::lol:

Czegoś tu nie rozumiem. Niby jest obowiązek ale jest ALE :D. Rozumiem, że PPV jest ogólnodostępne? :haha:

rafkur 04.09.2012 19:09

20,00 zł - dobry żart. Nad 2,00 zł bym się zastanawiał, tak samo jak nad 5,00 zł na mecz z Anglią. Nie brakuje mi dzięki Bogu do pierwszego, płacę za karnet na Wiśle co też jest swojego rodzaju ekscentryczne. Ale Wisłą to mój klub od 20 lat, a tamci.... ?

qqq_b 05.09.2012 19:23

Walki Adamek vs Kliczko też miał nikt nie kupować, a było ponad 300 tys. nabywców. Pewnie i na ten mecz znajdzie się podobna ilość ludzi.

LanceTS 05.09.2012 22:24

Walki Adamka miał nikt nie kupować? Co drugi znajomy co pytalem to mówił ze sie zastanawia. Mysle że teraz liczba bedize z 5-10 razy mniejsza.

Marszałek 05.09.2012 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1274721)
Walki Adamka miał nikt nie kupować? Co drugi znajomy co pytalem to mówił ze sie zastanawia. Mysle że teraz liczba bedize z 5-10 razy mniejsza.

Walka Adamka była za free na RTL-u:)

Może to dla nich być bolesne, gdy zobaczą ile luda to w ogóle interesuje:)taki sport niszowy

kreseq 06.09.2012 07:54

Odnosnie reprezentacji :

Nazywa się Parol. Patryk Parol. Ma zaledwie 16 lat, a już robi furorę w Italii! Obecnie reprezentuje barwy Chievo Werona, ale już biją się o niego Juventus Turyn i AC Milan. Parol na Parola zagięli także trenerzy młodzieżowej reprezentacji Włoch, którzy już przesłali mu powołanie.

Patryk Parol to wychowanek UKS Baszta. Od sześciu lat mieszka w Italii i posiada zarówno polski, jak i włoski paszport. Jest zawodnikiem Chievo Werona i… błyszczy. Włosi nazywają go "talento Polacco". O Parola biją się już wielkie kluby, na czele z Juventusem Turyn i AC Milan. 16-latek otrzymał nawet powołanie do reprezentacji Włoch U-17, ale je odrzucił. Poinformował, że czuje się stuprocentowym Polakiem.

- Niedawno dostałem taki sygnał i warto się temu chłopakowi przyjrzeć. To podobno naprawdę wielki talent - zdradził Futbolnews.pl Władysław Żmuda, były reprezentant Polski, a obecnie trener kadry U-20.

Zadzwoniliśmy do Roberta Wójcika, szkoleniowca reprezentacji U-17. - Nie słyszałem o tym chłopaku. A mam dobrą pamięć do nazwisk, więc na pewno go nie widziałem, ani nie powoływałem. Muszę porozmawiać z trenerem Żmudą, może dowiem się więcej - odparł Wójcik.

Wydaje się, że PZPN powinien się zdolnym 16-latkiem zainteresować. Zanim drugą ofertę złożą Włosi.

Za co oni biora pieniadze?

arti 06.09.2012 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1274443)
Na pewno znajda sie jelenie, ktorzy sie zdecyduja wydac te 20zł

Jak zawsze...:)
No jakbym miał bar z tv, piwem i kilkunastoma stolikami to w sumie... A tak to przeczytanie wyniku na tg zadowoli mnie całkowicie.

Kocur 06.09.2012 09:45

Przyznanie się do wywalenia w błoto 2 dych powinno skutkować banem dosłownie :D

PZPN pluje ludziom w twarz, nie dość że ustawa zobowiązuje do pokazywania meczy drużyny narodowej (jakakolwiek by ona nie była) to jeszcze wsadzają pompę do kieszeni.

Chyba kogoś zdrowo popier..... :/

mitmichael 06.09.2012 10:23

Bardzo fajne statystyki - z tych 3% to pewnie ekstazy w PZPN-ie dostaną :lol:

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

speedfashion 06.09.2012 10:58

W końcu ludzie mają jakąkolwiek okazję, by pokazać, że to, co dzieje się w reprezentacji,nie podoba im się. Nie płacić! Niech śpią w tanich hostelach albo przyczepach kempingowych. Może panom piłkarzom da to do myślenia.

tofik 06.09.2012 11:07

Płaczynski jeszcze na kolanach przyjdzie żeby od nego odkupili te prawa. Tylko może pół tego dostanie co wcześniej dawało TVP, jak nie mniej .Straci podejrzewam niesamowicie.

Blaszczu16 06.09.2012 11:45

A na SopCascie można obejrzeć mecz?

LanceTS 06.09.2012 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1274723)
Walka Adamka była za free na RTL-u:)


Z tego co pamiętam to chyba do ostatniego dnia była jakaś afera o tym czy nie zakodują i nic nie bylo pewne. dlatego ludzie kupowali.

0 22 06.09.2012 13:31

Ja oczywiście tego gówna nie wykupię, ale.... Jeszcze parę miesięcy temu bojkot tej pseudodrużyny mógł wynikać tylko z frustracji, trzeba było im kibicować, nie można było złego słowa powiedzieć, narzekanie było jak pierdnięcie przy stole.

Minęło parę miesięcy i teraz wszyscy chcą bojkotu. Nawet najmądrzejsi z mądrych przejrzeli na oczy?

pan Dudi 06.09.2012 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1274771)
Płaczynski jeszcze na kolanach przyjdzie żeby od nego odkupili te prawa. Tylko może pół tego dostanie co wcześniej dawało TVP, jak nie mniej .Straci podejrzewam niesamowicie.

Z tym, że podobno stawki SportFive nie były wygórowane. Mało tego, rzekomo wstępna oferta była przez TVP przyjęta, a potem te same warunki odrzucili.

Ostrożniej z wyciąganiem wniosków i szukaniem winnych, bo patrząc na to, jak co chwilę TVP się kompromituje, to wina Sportfive wcale nie jest taka oczywista.

Kosa93 06.09.2012 13:42

TVP sama nadmuchiwała balonik, jaka to nasz reprezentacja jest dobra w czasie euro. Balonik pękł z mocnym pier*olnięciem i się okazało że są w czarnej dup*e. Bo raz że sami opakowali ten produkt tak by jego wartość wzrosła, a dwa nawet nie pomyśleli jakie bedą tego skutki w przyszłości. Wina w głównej mierze po stronie publicznej

Marszałek 06.09.2012 13:55

Nie wiem czy oglądaliście program LabolatoriumPro na C+. Analizowali tam występ PZPN-u na Euro. Powiem Wam,że w zwolnionym tempie widać co to za makabra była. Gra obronna, coś takiego nie występowało, podpbnie jak rozegranie. Do tego gigantyczne odstepy między formacjami. Program polecam jak mało który, bo pokazane jest tam jasno na białym jak najważniejszą imprezę w tym stuleciu s.......ono dając ją Smudzie. Ta drużyna nie prezentowała kompletnie nic. Zero. Smuda dla mnie był gorzej niż marnym trenerm ale to co widziałem powoduje, że myślenie o nim w kategoriach marny tylko mu schlebia.

Chrisman 06.09.2012 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1274797)
Nie wiem czy oglądaliście program LabolatoriumPro na C+. Analizowali tam występ PZPN-u na Euro. Powiem Wam,że w zwolnionym tempie widać co to za makabra była. Gra obronna, coś takiego nie występowało, podpbnie jak rozegranie. Do tego gigantyczne odstepy między formacjami. Program polecam jak mało który, bo pokazane jest tam jasno na białym jak najważniejszą imprezę w tym stuleciu s.......ono dając ją Smudzie. Ta drużyna nie prezentowała kompletnie nic. Zero.

tam fajnie jest pokazany Lewandowski z pressingiem a'la Maciej Iwański przy stracie bramki i karnym z Grekami

syryls 06.09.2012 15:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1274797)
Nie wiem czy oglądaliście program LabolatoriumPro na C+. Analizowali tam występ PZPN-u na Euro. Powiem Wam,że w zwolnionym tempie widać co to za makabra była. Gra obronna, coś takiego nie występowało, podpbnie jak rozegranie. Do tego gigantyczne odstepy między formacjami. Program polecam jak mało który, bo pokazane jest tam jasno na białym jak najważniejszą imprezę w tym stuleciu s.......ono dając ją Smudzie. Ta drużyna nie prezentowała kompletnie nic. Zero. Smuda dla mnie był gorzej niż marnym trenerm ale to co widziałem powoduje, że myślenie o nim w kategoriach marny tylko mu schlebia.

Analizowali w tym programie że dach zakryty i dach odkryty jest bez różnicy temperatur itd

wolfy 07.09.2012 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 1274793)
Z tym, że podobno stawki SportFive nie były wygórowane. Mało tego, rzekomo wstępna oferta była przez TVP przyjęta, a potem te same warunki odrzucili.

Może doszli do wniosku, że tego gówna nie da się na trzeźwo oglądać? Może odstraszyły ich złe emocje wokół kadry i PZPN-u? Może zauważają narastające w....ienie społeczeństwa?

Może te stawki nie były wygórowane pięć lat temu, a teraz już się zwyczajnie nie opłacają?

Przy czym zaznaczam, że sam nie obejrzałbym pewnie tego meczu nawet za darmo. Odkąd Smuda zrobił z Reprezentacji Legię cudzoziemską, odkąd próbowano handlować orzełkiem - mam ich w głębokim poważaniu. Mogę oglądać piłkarzy ręcznych lub siatkarzy, nawet koszykarzy - w przypływie desperacji. Kopaczy mam gdzieś...

1q2 07.09.2012 13:16

W telewizji rolniczej co najwyżej ten mecz powinien lecieć a panowie piłkarze powinni sobie zapracować by mieć przywilej pokazywania ich w tvp.

FraMat 07.09.2012 13:19

śmieszny przywilej dla polskiej kopanej.
Dlaczego w TVP nie pokazuje się jako dobro narodowe wystepów reprezentacji ręcznej, siatkarzy, koszkarzy...?

szprotson 07.09.2012 13:26

bo kosz, reczna i siatkówka to sporty dla januszy :)

Marszałek 07.09.2012 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1274969)
bo kosz, reczna i siatkówka to sporty dla januszy :)

Od koszykówki to się odstosunkuj;), przynajmniej awansowali do ME zaliczając serie zwycięstw na wyjeździe. Przynajmniej , powtórzenie specjalne, jakoś się sprężyli a nie olali sprawę do końca. A tak swoją drogą,Janusze to nie lubią żadnego sportu, mam takie wrażenie. Oni nic nie lubią. Pojawiają się na meczach jakiegokolwiek sportu sporadycznie, bo coś się dzieje, wypada być. Zapewne nie rozumiejąc co to jest rzut za trzy , albo spalony. Nawet dowiedzieć się tego nie chcą. Do Empiku poczytać o tym nie pójdą, bo zazwyczaj Janusze nie czytają. Tak samo jak nie chodzą do teatru czy kina.

Oni mają swoje mecze i dyscyplinę, gdy walący ich w dupsko grają z miernotami pióra, wykonującymi niegdysiejszy zawód dziennikarza. Taa to wtedy jest radość i trybuny pełne. Przerażające jest to iż ci ludzie stanowią większość tego kraju i to oni dokonują wyborów, wszelakich. W swojej masie, głupawej, są obiektem uwielbienia tzw polityków, którzy też z tej masy pochodzą. Oni grają w tej samej drużynie, ale są dla siebie wilkiem. Ale nie dlatego, że Janusz w....ia się, że Dymający go oszukuje nic nie robiąc za kasę Janusza. Nie, podejrzewam aby jakiś Janusz dostrzegał ta zależność. Nie, Janusz nie lubi Dymającego dlatego, że nie jest na jego miejscu, czyli Dymającego. On w....iony chodzi na to całe życie.

Sport jest dla ludzi potrzebujących wrażeń, jakiś emocji. Janusze tego nie potrzebują,tak więc wielkim nieporozumieniem jest pisanie iż jest jakiś sport dla Januszy. Dla Janusza to jest Biedrona.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:59.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl