![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Jeżeli tak było z projektami sterowania wystarczy napisać da gazet sprostowanie do informacji która rzutują na wiarygodność architekta.Napewno to by opublikowały |
Cytat:
|
Mam pytanie do zorientowanych, czy TS wystąpił do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie hali TS w brakującej częsci do zdobytyh środków unijnych ?
Bo jeśli grupa Radnych w projekcie uchwały w tej sprawie, chce zobowiązać Majchrowskiego do pozyskania tych brakujących środków właśnie z Ministerstwa Sportu, to warto słać emaile właśnie do Ministra Sportu o dotacje naszej hali z wyraźnym przeznaczeniem tych środków kierowanych na urząd prezydenta Krakowa ( lub bezpośrednio na TS Wisła), wyłącznie na halę Wisły TS. Jak wywalczylibyśmy zapewnienie od Ministra o dotacji, to już nikt nam naszej hali nie odbierze, jeśli środki skierowane będą na TS Wisła, ani się jej nie sprzeciwi, jeśli środki przejdą na prezydenta Krakowa i TS sceduje działkę na miasto, bo byłoby to najzwyklejsze świństwo sub jove. Minister dotuje takie sprawy, jeśli dany podmiot posiada przynajmniej ileś tam % środków własnych (?), które TS posiada w postaci dotacji unijnej. Nawet jeśli pozyskalibyśmy nie wszystkie nam potrzebne środki z Ministerstwa, to RM raczej się napewno już wtedy dołoży, gdy będziemy ich mieć np. 75 czy 85 % całości kosztów. Warto też słać emaile do Fedorowicza czy Gowina i cisnąć na Minstra Sportu ze wszystkich stron. Niech się wreszcie Wiślaccy posłowie czymkolwiek wykażą na rzecz Wisły i Krakowa, do cholery jasnej, zwłaszcza, że to akurat ich Minister z PO a oni sami zaprzepaścili nam Euro 2012 na rzecz swoich silniejszych kolegów z PO z Gdańska, Wrocławia czy Poznania. Swoją drogą słyszałem, że znaczną część ogromnego wzrostu kosztów stadionów i nie tylko w tych miastach wraz z Warszawą, właśnie Minister Sportu będzie dofinansowywał, a więc do stu piorunów, Krakowowi należy się od niego tym bardziej, za odpuszczenie przez naszych posłów Euro a oni sami powinni się czuć zobowiązani, jak nikt inny do tego aby środki te na Wisłę i Kraków zdobyć choćby mieli się swojej partii narazić na śmierć i życie, bo jak nic nie zrobią, to zginą z naszej ręki w kolejnych wyborach i tyle. A my swoją drogą ślemy emaile do wszystkich tj. Ministerstwa, naszych Posłów i wszystkich Radnych Krakowa oraz Majchrowskiego, który kosztem Czyżyn chce ukarać gospodarność Wisły w postaci zdobycia środków unijnych na halę TS, nie akceptując naszej hali w planach miasta na ten i przyszły rok i to za środki pozabudżetowe Krakowa, jednocześnie akceptując halę Cracovii zagwarantowaną przez RM w okolicach 2012 roku oraz halę w Czyżynach, wyłącznie z środków Krakowa i to na łączną kwotę ok. 600 mil zł. Na taką jawną dyskryminację Wisły nie możemy pozwolić nikomu. |
Ma ktoś jakies informacje co się na budowie dzieje? Już 1,5 tygodnia na kamerce małe zmiany i niewielu pracowników.Wiele frontów robot stoi.Praca praktycznie tylko przy wybieraniu ziemi i fundamencie przy tych ściankach szczelinowych
P.S a przepraszam przy kanalizacji coś jeszcze robią |
Przy byłym C też tak to wszytko wyglądało (czasowo) dopóki nie poszła trybuna do góry. A tutaj jest jeszcze więcej pod trybuną więc nie licz że będzie coś widać jak się ogląda kamerę powiedzmy 2 razy dziennie. Najlepiej włączyć dopiero za tydzień, efekt murowany. A tak na poważnie to może ktoś "kumaty" napisać co tam się dzieje, jak czasowo to wychodzi itp. Bo coś mało ostatnio informacji i zdjęć z budowy
|
Cytat:
Sęk w tym że Studio próbowało bronić się publikując artykuł w jednej z gazet ale bez specjalnych rezultatów. Dziwi mnie to że nie zostali zaproszeni na żadną z konferencji prasowych jakie organizował inwestor. Wciska się SA błędy i braki w projektach głosi się to na prawo i lewo a nie daje się im możliwości obrony. Naprawdę nie wiem ile jest prawdy w tym że SA ma takie braki w projekcie ale wydaje mi się że chodzi w tym wszystkim o coś więcej. Cytat:
|
Żeby nie było tak, że wokół naszego stadionu są tylko same problemy z brakiem kasy, projektem, opóźnieniami, błędami konstrukcyjnymi i głupotą miejskich urzędników, to tu jest trochę fajnych i sympatycznych zdjęć z widokiem budowy naszego stadionu z Parku Jordana (z oficjalnej strony Wisły):
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...Parku_Jordana/ Bardzo fajne zdjęcia, można próbować sobie wyobrazić, że nasz stadion będzie kiedyś całkiem niezły ;) Widać, że biorą się za okna: http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...Jordana/33684/ Elewacja nowych trybun może wyglądać dość fajnie, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. |
Za 15 dni jest sesja Rady Miasta, gdzie dyskutowana będzie sprawa przekazania środków na budowę hali Wisły. Dziś pozytywną opinię, niemal jednogłośnie, przyjęła Komisja Sportu
Do czasu obrad RM trzeba zrobić wszystko, by przekonać radnych do tej inwestycji. Koronne argumenty: - jest połowa środków (8 mln euro), - wypełni lukę pomiędzy obiektami bardzo małymi i przestarzałymi (obecna hala TS) a halą czyżyńską, z której kluby sportowe nie będą miały pożytku, - hala pozwoli na organizację zawodów sportowych i mniejszych imprez oraz... - pełnić też będzie funkcję treningową - po złożeniu części siedzeń będą dostępne 2-3 boiska (w zależności od dyscypliny). Dziś połączyłem tematy o budowie hali i stadionu |
Cytat:
160mln. za w sumie salkę szkolną, to dość dużo :) Z drugiej 16mln. Euro to też mało... :> |
Jest połowa z 80 mln zł, poprawiłem posta powyżej.
Salka szkolna na 5-6 tys. widzów..? Chyba w USA... |
Cytat:
Oj tam, takie małe wyolbrzymienie :) |
|
Cytat:
|
jimmi sproboj troche ruszyc głową i wyczuć ironię
|
Szanowni Bracia i Siostry Wiślacy !!
Wzywam Was w imieniu 103 letniej tradycji Towarzystwa Sportowego Wisła do obrony tej tradycji. Nie zlekceważcie dziejowej chwili w życiu Naszego TS-u, o którym tak często śpiewacie. Wisła Was potrzebuje jak nigdy dotąd. Do tej pory korzystaliśmy z dobrodziejstwa Naszego TS-U a teraz musimy zapobiec śmierci Naszego TS-u. Uświadamiam Was, że jeśli w tej chwili nie wywalczymy hali dla TS-u to wobec mającego trwać latami kryzysu finansowego na świecie i w Polsce na długie lata hala ta nigdy nie powstanie. A brak hali to powolna śmierć Naszego TS-u. Wisła potrzebuje tej hali jak ryba wody, aby w dobie cywilizacyjnego postępu 21 wieku, będąc na zakręcie historycznym, pójść w stronę rozwoju i kontynuacji chwalebnej tradycji Wiślackiej a nie w stronę jej zaniku, zwłaszcza, że nasza sara hala sportowa jest niesprawna technicznie ( cieknacy dach itd ) oraz nie spełnia już obecnie warunków licencyjnych ( wielkość boiska ). TS Wisła i Wisła Kraków SA piłkarska, muszą trwać razem i się uzupełniać oraz współpracować ze sobą, bo mają wspólne korzenie i tradycje, sięgające 1906 roku. Tyle pokoleń naszych rodziców i dziadków było z tą tradycją związanych na całe swoje życie, że nie możemy pozwolić na upadek ani TS-u ani Wisły Kraków piłkarskiej. Musimy walczyć o halę i stadion, jak o życie. Tak, jak zawalczyliśmy o stadion, tak teraz musimy zawalczyć o halę sportową i pilnować obydwu inwestycji, jak oka w głowie. Prezydent Majchrowski chce nam ukraść nasze pieniądze na halę, wywalczone przez TS w Urzędzie Marszałkowskim, gdyż złożył tam stosowne pismo w tej sprawie i jest na dziś największym przeciwnikiem powstania naszej hali sportowej. Rada Miasta dofinansowała stadion, ale to co wyprawia Przydent z tą inwestycją, zagraża nie oddaniem Wiśle stadionu w terminie. To Prezydent odpowiada za architekta Obtułowicza i to on będzie odpowiedzialny za opóźnienia ze stadionem, opóźnienia, które już teraz są naocznie widoczne a wykonawca trybun zachodniej i wschodniej ma na dziś 100% wytłumaczenia, ewentualnego opóźnienia. Nie pozwólmy na to aby w lipcu Wisła nie wróciła do swojego domu a budowa hali się nie rozpoczęła. Prawdziwy Wiślak najpierw powie TAK dla hali sportowej TS a dopiero potem dla hali widowiskowo-rozrywkowej w Czyżynach. Czyżyny nie podtrzymają naszej tradycji a ją zabiją. Wisła musi trwać w swoim domu a nie w Sosnowcach, na Hutniku czy w Czyżynach. Reymonta 22 to jest Nasz dom, to jest Nasza Wiślacka Ojczyzna. Tak dla TS-u jak i Wisły piłkarskiej SA. To jest 103 letnia tradycja. O dom, rodzinę i tradycję walczy się instynktownie i nie kalkuluje, inaczej traci się to wszystko, co tworzyło tą rodzinną tradycję. Traci się Wiślackość Pamiętajcie, wysyłając swoje emaile do Radnych Miasta Krakowa w sprawie hali TS Wisła i przyjęcia na najbliższej sesji Rady Miasta projektu uchwały grupy Radnych, zaopiniowanego prawie jednogłośnie przez Komisję Sportu Rady Miasta, aby tym którzy za przyznaniem tegorocznej dotacji finansowej i zagwarantowaniem środków w przyszłorocznym budżecie na rzecz całkowitego zakończenia stadionu Wisły Kraków w terminie, PODZIĘKOWAĆ za ich rozsądek i przychylność dla spraw naszego stadionu. Oto lista emaili Radnych w/g głosowania w sprawie stadionu z podziałem na Panie i Panów, dla ułatwienia wysyłania emaili : Radni głosujący przeciwko dotacji dla stadionu Wisły : Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
[email protected] Oto email Posła Ziemi Krakowskiej z ramienia PO, mieniącego się Wiślakiem : [email protected] A to reszta Posłów z Krakowa z ramienia PO, której to rządzacej obecnie w Polsce partii, Minister Sportu i Turystki Adam Giersz jest władny wesprzeć dotacją finansową, budowę hali TS Wisła : [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], A oto email do Ministerstwa Sportu i Turystyki, które może wesprzeć finansowo budowę hali TS Wisła w brakującej kwocie w stosunku do posiadanych już 8 milionów euro z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie : [email protected] W moich poprzdnich postach podałem podstawowe uzasadnienia koniecznosci powstania hali TS Wisła, z których pisząc emaile, można skorzystać. |
Demontują pierwszego żurawia na C, czyli operacja dach się zaczęła.
|
Cytat:
I może dla tego, że ten projekt jest słaby a dodatkowo wybrakowany? BMS to tylko rdzeń, do którego wpinasz wszystkie inne systemy a tak licząc na szybko to powinno być ich koło 20. Zaprojektował wszystkie? |
jako prawdziwy Wislak, z krwi i kosci, jako krakowianin najpierw chce hali widowiskowo-sportowej a w dalszej kolejnosci hali TS...
|
Smyrgu napisał:
Cytat:
|
Cytat:
Jestem uczciwym i prawym Krakowianinem z krwi i kości. |
Cytat:
|
porównaj sobie staże na forum a potem apeluja o bana :D
|
Cóż tak realnie twierdząc to Cracvovii należy się jedynie lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Tylko sekcja hokejowa u nich reprezentuje i sławi to miasto, więc Kraków niejako w rewanżu powinien wybudować porządne lodowisko. Co innego inne sekcje. Stadion, miasto, im buduje za nic. ot taką zabawkę dostają za 160 dużych baniek. Bo od 60 lat przynoszą jedynie wstyd. inne sekcji też raczej bez sukcesów w ostanich latach. Tyle jeśli chodzi o sportowy aspekt Cracovii.
Jeśli natomiast patrzeć z perspektywy atrakcyjności miasta. To bardzo dobrze że się na Pasach buduje obiekt piłkarski. Przynajmniej nie będzie straszył ten kurnik który był do tej pory. Jeden z najstarszych stadionów w Polsce i niestety tak też wyglądał. Znaczy się jak jeden z najstarszych. Co innego hala przy stadionie na Kałuży. Mają ją wybudować w innym terminie niż stadion. To taka dalsza perspektywa. Widząc co się w tym mieście dzieje i jak się inwestycje prowadzi ta hala ich może nigdy nie powstać. Tyle o Cracovii bo watek o czymś zupełnie innym. Z Parku Jordana stadion wygląda monumentalnie, ciężko i niestety jak blok z wielkiej płyty. Poczekamy jeszcze na zadaszenie, które trochę zmieni wizerunek elewacji, a także na niebieskie elementy i szyby. Wtedy ocenimy. Hala Wiśle jest potrzebna na gwałt. Jeśli jej nie będzie w przyszłym roku padnie nasza najbardziej utytułowana drużynowo sekcja sportowa i jedyna halowa dyscyplina reprezentująca udanie to miasto. A propos hali jeszcze. Wiecie może kiedy ma być coś na jej temat wiadomo? Kiedy kolejny etap w staraniach o kasę na ten budynek? |
Dziękuję, wyjaśnił pan co i jak. Nasuwają mi się jeszcze dwa pytania.
1. Co się będzie działo jeśli projekt zostanie zablokowany przez przewodniczącą lub komisję główną? Jaka to będzie konkretna data? 14 dni od dziś czy od obrad komisji sportu z 17 listopada? 2. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to 16 grudnia będziemy wiedzieli czy hala powstanie, czy przepadną te unijne środki? |
a może pan jeszcze powiedzieć jak tam z tym listem do prezydenta? są już jakieś odpowiedzi? kiedy upłynie ten termin 3tyg?
|
Cytat:
Bardzo dobrze, że i stadion Cracovii jest remontowany i będzie miał jakiś cywilizowany wygląd. Bardzo cieszyłoby mnie też, gdyby miasto znalazło pieniądze nie tylko na konieczne prace przy naszym stadionie, ale i obok hali TS-u także na lodowisko dla Pasow. Takie posunięcie byłoby w interesie obu klubów. Lepiej współpracować przy przemianach krakowskiej infrastruktury sportowej, niż opętańczo się zwalczać. Cytat:
|
Ja mam pytanie. Czy ta hala Wisły uwzględnia ewentualnie rozgrywanie meczów przez sekcje piłki ręcznej lub piłki halowej gdyby takie w przyszłości powstały?
|
Tak więc coraz bliżej gry Wisły wiosną w Krakowie jupitery na Hutniku właśnie świecą
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl