Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

hetzer 14.09.2011 23:31

Cytat:

Szkoda, że się tam ludziki w tym polsacie nad takim rozwiązaniem nie zastanowiły i nie pomyślały o tych (szcz. pieniądze) kwestiach... :/
Obawiam sie, ze ludziki pomyslaly. Tylko, jakby to rzec, na odwrot. Zawsze to kilkadziesiat tysiecy wiecej przed tv. Czesc z nich moze kupic dekoder- alternatywa jest przeciez wyjazd.

Baracuda 14.09.2011 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1164295)
A niby skąd Borek ma taką nterpetację? Ustawa tego nie precyzuje. To tak jakby stwierdzić że mecze Polaków na Euro mogą być kodowane a tylko jeden zostanie pokazany w kanale otwartym... ściema jakich mało


Żle zrozumiałeś. Chodzi o mecze pucharowe polskich drużyn. Co by był gdybyśmy mieli 4 drużyny w pucharach i wszystkie grały by o jednej godzinie. W ustawie napisane jest, że minimum jeden mecz w kolejce. NIe można do tego porównać drużyny narodowej ponieważ to jest jedna drużyna i jej mecze nie kolidują z innymi.

rozarian 14.09.2011 23:50

Borek tłumaczył się licencją,która kupili od uefy,a całkowicie pominął zapisy ustawy.To niby co,prawo polskie ich nie obowiązuje?Poza tym,rzucenie argumentu,że co by było jakby grały 4 drużyny z Polski,przypomina powiedzonko o dziadku,babci i jej wąsach.Tak właśnie wygląda zagadywanie tematu bez odniesienia się merytorycznie do treści ustawy.Ramówka polsatu jako tłumaczenie g...mnie obchodzi.Skoro fanzolą w swoich programach o nieprzestrzeganiu prawa przez Polaków,to niech zaczną od siebie.

Wojtas 14.09.2011 23:55

Jutro jest szansa wygrac i zaczać gre w LE z wysokiego progu,zwlaszcza ze to moze byc jedna pełna pula trzech punktow ktore w tych rozgrywkach zdobedziemy ;D

crazykaro 15.09.2011 00:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baracuda (Post 1164297)
Żle zrozumiałeś. Chodzi o mecze pucharowe polskich drużyn. Co by był gdybyśmy mieli 4 drużyny w pucharach i wszystkie grały by o jednej godzinie. W ustawie napisane jest, że minimum jeden mecz w kolejce. NIe można do tego porównać drużyny narodowej ponieważ to jest jedna drużyna i jej mecze nie kolidują z innymi.

Nie widzialem wypowiedzi Borka. A najlepsze jest że te mecze są po sobie więc nic nie stoi na przeszkodzie aby puścić oba w kanale otwartym. TVP nigdy nie miała problemów z puszczaniem meczów pucharowych nawet gdy były grane z ogórkami.
Ten Polsat strasznie się męczy z tymi meczami pucharowymi. Dobrze że za rok będą sobie mogli odpocząć. Ciekawe co wymyśli TVN? Pewnie mecze będą w TVN7 :lol:

-ja123- 15.09.2011 00:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baracuda (Post 1164297)
W ustawie napisane jest, że minimum jeden mecz w kolejce.

Hmm, możesz zacytować? Bo w znanej mi ustawie jest zapis "mecze z udziałem polskich klubów" a nie"minimum jeden mecz z udziałem polskich drużyn". Zarówno mecze Wisły jaki Legii powinny wg. ustawy być transmitowane tylko w otwartej, bezpłatnej telewizji. Mogą oczywiście zrezygnować z transmisji, ale puszczać jej w płatnych kanałach nie mogą.

dynek.pl 15.09.2011 07:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sessegnon (Post 1164280)
Żeby zakończyć temat transmisji, to Borek w studiu LM wytłumaczył, że TV ma obowiązek pokazania przynajmniej jednego meczu w kanale otwartym.A więc żadnego prawa nie łamią.

I już zapowiedział, że za dwa tygodnie mecz Legii z Hapoelem będzie na antenie TV4, a Wisły w Polsacie Futbol.I chyba ten temat można zakończyć.

Najbardziej żenujące jest to, ze Borek tą całą dyskusje rozpoczął w magazynie LM i zamiast omawiać mecze to w studio .......ili o prawach i interesach polszmaty.

Znalazłem takie cos na innym forum:
Cytat:

Art. 20b. Dz.U. 2011 nr 43 poz. 226
Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:
1) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub
2) jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.
2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:
1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;
2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;
3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.
Nie ma mowy o wymaganiu pokazywania tylko jednego meczu - co najwyżej mozna się bronić, ze nie ma mowy o meczach Ligi Europy (stara ustawa).
Wisla powinna poprzeć Legię bo za 2 tygodnie bęziemy mieć ten sam problem, a w ogóle to całe szczescie, ze polszmata traci te rozgrywki za rok bo widac, ze nie chce im sie tego pokazywac.

_ukoL 15.09.2011 10:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1164299)
Jutro jest szansa wygrac i zaczać gre w LE z wysokiego progu,zwlaszcza ze to moze byc jedna pełna pula trzech punktow ktore w tych rozgrywkach zdobedziemy ;D

Mądrze napisane, bo faktycznie porażka w pierwszej kolejce na własnym stadionie z najniżej notowanym z rywali w grupie może okazać się fatalna w skutkach, jeśli chodzi o kolejne spotkania. Zwycięstwo na pewno doda pewności siebie w starciach z Fulham i Twente na Reymonta, bo na wyjazdach to niech już Maaskant się martwi jak ustawi drużynę. Otwartego futbolu raczej nie ma co grać. :lol:

Grzadq 15.09.2011 10:32

Cytat:

Otwartego futbolu raczej nie ma co grać. :lol:
Czemu nie? Mamy grać jak z APOELEM w rewanżu licząc na szczęście i dobrą dyspozycję obrońców? Jakoś nie przypominam sobie, żeby Lech rok temu bronił się kurczowo w meczach z Juve czy Man City.

Przez takie myślenie możemy przegrać już przed wejściem na murawę. Po prostu trzeba wyjść i grać swoją piłkę, nieważne z kim i gdzie. Skończy się 5:0 dla przeciwników po ładnej naszej grze? Lepsze to niż dostanie brameczki w 88 minucie i przegranie meczu w katastrofalnym stylu.

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

Jak widać Cupiał też ma dosyć takiej gry na 1:0. Wisła powinna zacząć grać swoje, wyrabiać swój styl, wychodzić na boisko mając przekonanie że jest lepsza. Nie można srać w gacie na myśl o Twente, Fulham czy nie wiem kim innym, cofać się i liczyć na najłagodniejszy wymiar kary. Mam nadzieję, że to co widziałem w meczu z Lechem to dopiero początek, a dzisiaj będzie kolejna odsłona lepszej, grającej piłką Wisły.

PhantomRanger 15.09.2011 10:45

Z Odense musimy wygrać i u siebie i na wyjeździe, a przy dobrych wiatrach u siebie ugrać remisy z Twente i Fulham i kilka pkt mamy zdobytych. Zostawmy jednak gdybanie. Wszystko okaże się dziś około 23.

Zgoniu 15.09.2011 11:09

Witam, mam pytanie odnośnie transmisji meczu Wisły. Na jakim kanale można będzie zobaczyć mecz? Pozdrowienia z Gdańska!

sorin320 15.09.2011 11:10

WisŁa - odense
21.05
tv4

Zgoniu 15.09.2011 11:12

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

hawaiisurfer 15.09.2011 13:15

Do boju Wisełko!!!

Jedyne co mnie martwi to ilość kibiców sukcesu. Na Apoel bilety rozchodziły się jak świeże bułeczki. A teraz? Szkoda gadać. Pewnie jak wygramy, to znowu Wisła będzie dla wszystkich najlepsza i bilety na kolejne mecze będą szybko się rozchodzić. Co za kraj.

Kon®ado 15.09.2011 13:18

mysle ze to tez nie przez to niektorzy pracuja nocki inni jak ja teraz maja sesje poprawkowa, ciezko bedzie nawet na mecz w tv zdazyc ;P no ale nic wazne by wygrac:)

zdz_dk 15.09.2011 13:21

dodam jeszcze, ze TV3+ z dunskich stacji (puszczaja takze FCK-Worskla przed Wisla)
na sopie mozna szukac na Danish Delight

Co do komentarzy przedmeczowych w dunskiej prasie (np. dzisiejsze JP) - OB uwaza Wisle za silniejsza ekipe od Panty (ktora wczesniej wykopali) i wcale sie pewnie przed meczem nie czuja, ale licza, ze jeslii zagraja twardo to moze cos z Kraka wywioza.
Dobra informacja dla Wisly jest, ze nie zagra Kadrii (taki mlody walczak, dobija sie do reprezentacji).
Wrocil do OB Fall - ale wg trenera - jeszcze nie doszedl do formy.
Radzilbym uwazac na Petera Utake - jak mu sie chce to jest naprawde grozny - zwlaszcza jak Mendy tez dobrze zagra i wrzuci mu pare pilek.

Shaz bot, nanu nanu.

crazykaro 15.09.2011 13:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hawaiisurfer (Post 1164416)
Do boju Wisełko!!!

Jedyne co mnie martwi to ilość kibiców sukcesu. Na Apoel bilety rozchodziły się jak świeże bułeczki. A teraz? Szkoda gadać. Pewnie jak wygramy, to znowu Wisła będzie dla wszystkich najlepsza i bilety na kolejne mecze będą szybko się rozchodzić. Co za kraj.

Kibiców sukcesu? A może bilety drogie? Na najsłabszą drużynę wejściówki od 45/60 zł na trybuny za bramkami.

farben 15.09.2011 13:40

Arkadiusz Onyszko: Wisła może rozklepać Odense

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...bb1b08d7,1,3,4

hawaiisurfer 15.09.2011 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1164427)
Kibiców sukcesu? A może bilety drogie? Na najsłabszą drużynę wejściówki od 45/60 zł na trybuny za bramkami.

No nie powiesz mi, że na jeden bilet człowiek nie jest w stanie odłożyć pieniędzy? W dodatku biorąc pod uwagę fakt, że mamy 3 mecze u siebie, to nie wychodzi nie wiadomo ile. Po za tym jakoś na Apoel ludzie się zebrali, bo jak jest sukces (dojście do 4 rundy, zapewnienie MP itp.) to masz pełny stadion, a jak trochę gorzej to nagle są problemy. To samo dotyczy (mimo, że trochę inna sytuacja) meczu z Zagłębiem z tego sezonu.

Kon®ado 15.09.2011 14:18

ale dolicz sobie do tego mecze ligowe to juz wychodzi niezla sumka ;p a nie kazdy zarabia zapewne ; )

borys 15.09.2011 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hawaiisurfer (Post 1164435)
No nie powiesz mi, że na jeden bilet człowiek nie jest w stanie odłożyć pieniędzy? W dodatku biorąc pod uwagę fakt, że mamy 3 mecze u siebie, to nie wychodzi nie wiadomo ile. Po za tym jakoś na Apoel ludzie się zebrali, bo jak jest sukces (dojście do 4 rundy, zapewnienie MP itp.) to masz pełny stadion, a jak trochę gorzej to nagle są problemy. To samo dotyczy (mimo, że trochę inna sytuacja) meczu z Zagłębiem z tego sezonu.

heh, bede chcial zobaczyc Wisle 02.10 bede musial zaplacic 130.

najm 15.09.2011 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hawaiisurfer (Post 1164435)
No nie powiesz mi, że na jeden bilet człowiek nie jest w stanie odłożyć pieniędzy? W dodatku biorąc pod uwagę fakt, że mamy 3 mecze u siebie, to nie wychodzi nie wiadomo ile. Po za tym jakoś na Apoel ludzie się zebrali, bo jak jest sukces (dojście do 4 rundy, zapewnienie MP itp.) to masz pełny stadion, a jak trochę gorzej to nagle są problemy. To samo dotyczy (mimo, że trochę inna sytuacja) meczu z Zagłębiem z tego sezonu.

to w koncu chodzi ci o chodzenie na 1 mecz czy na wszystkie?

co do kibicow, to w kazdym klubie sa kibice ktorzy nie maja czasu chodzic na wszystkie mecze, a tylko na te najwazniejsze. W Lechu tez z reguly caly stadion byl na tych ciekawszych meczach w pucharach, a w lidze juz slabiej.

hawaiisurfer 15.09.2011 17:31

Głównie chodzi mi o mecze LE, bo szkoda zachodu na omawianie sytuacji w TME. Człowieka ogarnia szał i frustracja w momencie, gdy widzi na meczu o LM pełen stadion, a raptem 3 tygodnie później okazuje się, że zainteresowanie tak ważnymi dla klubu meczami drastycznie spada. I to mnie strasznie dziwi - mam o to pretensje, mimo że wiadomo - to moja subiektywna opinia.

milosz 15.09.2011 17:36

A widzieliście frekwencje na meczu Interu z Trabzonem w LM ? Tak to już jest że kibic bywa wybredny, będą hity to będzie komplet. Choć rzecz jasna warto w przyszłości (jak obiekt będzie już na te ponad 30 tyś.) pomyśleć o innych cenach biletów.

WiślakMyślenice 15.09.2011 17:39

Cytat:

to w koncu chodzi ci o chodzenie na 1 mecz czy na wszystkie?

co do kibicow, to w kazdym klubie sa kibice ktorzy nie maja czasu chodzic na wszystkie mecze, a tylko na te najwazniejsze. W Lechu tez z reguly caly stadion byl na tych ciekawszych meczach w pucharach, a w lidze juz slabiej.
Juve, Man. City, Salzburg. Lepsze "karty" niż Odense, Fulham, Twente?
?
Dobrze znany zawodnik / drużyna przyciąga kibiców niezależnie od ceny biletów.

bondTSW 15.09.2011 17:51

Frekwencja - frekwencją... ale dziś klimat będzie zajebisty. Kto ma przyjść, ten przyjdzie...


i tak w ogóle to ktoś ost. powiedział, że lepiej mu się gra przy 5 tys. fanatykach. :)

jcts 15.09.2011 19:02

Pareiko-Lamey, Chavez, Jaliens, Paljic - Sobol, Nunez, Melikson - Iliev, Kirm, Biton
Skład za UEFA.com
Czyli Mały na ławie

kmb 15.09.2011 19:33

Zwycięskiego składu sie nie zmienia.Mnie to ustawienie ucieszyło, jeśli chłopaki pokaża podobną dyspozycje jak w Poznaniu - nie będzie problemów ze zdobyciem 3 punktó.

wojti11795 15.09.2011 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kmb (Post 1164580)
Zwycięskiego składu sie nie zmienia.Mnie to ustawienie ucieszyło, jeśli chłopaki pokaża podobną dyspozycje jak w Poznaniu - nie będzie problemów ze zdobyciem 3 punktó.

Nie tak do końca, bo Jovanovic nie gra a moim zdaniem ostatnio się lepiej prezentuję niż Lamey.

Merkury 15.09.2011 19:54

Tylko dlaczego na prawej stronie nie zagra Jovanović - zdecydowanie lepiej prezentujący się od Lameya, który prochu już nie wymyśli. Serb to przyszłość Wisły a Holender ma kontrakt na rok. Podobno mamy zbierać doświadczenie dlatego takich ruchów po prostu nie jestem wstanie zrozumieć, tym bardziej z uwagi na sam aspekt sportowy.

dj_ibutti 15.09.2011 20:00

Bo Jovanovic na podmęczonego rywala będzie "Asem" ;)

rozarian 15.09.2011 20:13

Na kanale 242 cyfry mecz naszych rywali grupowych Fulham-Twente.Do nagrania i zobaczenia później.

kacu 15.09.2011 20:21

proszę o pomoc, może pytanie nie dotyczy spotkania jako spotkania ale transmisji. nie mam dostępu do tv4, czy wie ktoś może na jakim zagranicznym kanale niekodowanym astra/hotbird znajde to spotkanie ?

Teqcontroller 15.09.2011 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacu (Post 1164590)
proszę o pomoc, może pytanie nie dotyczy spotkania jako spotkania ale transmisji. nie mam dostępu do tv4, czy wie ktoś może na jakim zagranicznym kanale niekodowanym astra/hotbird znajde to spotkanie ?


http://www.meczyki.pl/


haha nasi wiedzą ze dziś grają ? Jak nie zaczną grac to u siebie przegramy:foch:

djjamajczyk 15.09.2011 20:57

Nasi grają gorzej niż Legia w Holandii póki co , mam nadzieje że w II połowie bedzie zryw.

Merkury 15.09.2011 20:57

Mamy jasność, co do tego kto zajmie ostatnie miejsce w grupie. Gramy gorzej niż z APOEL u siebie. Jedno wielkie nic. Brawo Jaliens.

kmb 15.09.2011 20:59

No cóz pierwsze 45 minut jest w stanie zweryfikować wcześniejszą opinie...katastrofalna gra do przodu, NIC sie nie dzieje.. po cichu licze na zryw po przerwie i 2:1..JAZDA JAZDA JAZDA

HEDu 15.09.2011 21:01

do przodu? a co z tyłu to dopiero smiechu warte.

harthausen 15.09.2011 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez djjamajczyk (Post 1164595)
Nasi grają gorzej niż Legia w Holandii póki co , mam nadzieje że w II połowie bedzie zryw.

bez jaj, aż tak źle nie grali :)

chciałbym słyszeć co się teraz w szatni dzieje

Blaszczu16 15.09.2011 21:06

Nie przesadzajcie. Kilka ładnych akcji Wisła stworzyła i ten Kirm! Jak gościa lubię, to dla mnie to już za dużo. Powinien zastanowić się nad sobą na ławce rezerwowych. Mały powinien wejść od początku drugiej połowy za Andraża. Podoba mi się Biton. Widać, że chłopak jest lepiej wyszkolony technicznie od Genkova i umie znaleźć się w dogodnej sytuacji. Najgorszy Paljić. Jakie to jest drewno to szok. Już wolę Diaza. Ani dryblingu, ani dośrodkować nie potrafi. Jak podaje to tylko do tyło i to do najbliższego kolegi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl