![]() |
Cytat:
-0 bramek strzelonych i 9 straconych w pierwszych 4 kolejkach i ostatnie w miejsce w lidze: http://www.transfermarkt.de/en/premi...ewerb_RU1.html -zbyt mało graczy na poziomie do osiągnięcia choćby pierwszej 4: http://www.transfermarkt.de/en/dinam...erein_121.html -coroczna wyprzedaż najlepszego/najlepszych graczy wprost do konkurencji w Premier Lidze: 12/13 http://www.transfermarkt.de/en/aleks...ler_15076.html 11/12 http://www.transfermarkt.de/en/vladi...ler_24131.html 10/11 http://www.transfermarkt.de/en/kiril...ler_26591.html 10/11 http://www.transfermarkt.de/en/dmitr...ler_38782.html 09/10 http://www.transfermarkt.de/en/aleks...ler_15381.html 08/09 http://www.transfermarkt.de/en/igor-...ler_15112.html |
Cytat:
|
Według mnie Kurto nie zawinił przy żadnej bramce. Przy 4, na alibi krótki słupek pokrył więc nie można mieć pretensji.
|
Cytat:
Czyli co , gdyby Kurto puścił nawet i 15 bramek w meczu , przy obronie których nie miałby szans dalej oceniałbyś pozytywnie jego wystąpienie ? Meczu nie oglądałem , natomiast obserwowałem jego rozwój w Wiśle i reprezentacjach młodziezowych i na tej podstawie mam wyrobioną opinie dotyczącą całokształtu tego zawodnika . Nie oceniam go za mecz ,ale za bramki które puścił . Ułożony chłopak i wytrenowany chłopak, ale ikry bramkarskiej w nim nie widzę . Wrzucono go na głęboką wodę w Rodzie , gdzie istnieje niewyjaśniony kult polskich bramkarzy ( już 4 polski bramkarz w ich kadrze w przeciągu roku ) . Tyle . Przeczytaj dokładnie co napisałem 2 razy zanim znów pod wpływem emocji zaczniesz mnie cytować. |
Dziś tak trochę pogapiłem się na mecz Groningen , powinni to wygrać ale skończyło się 1-1.Ogólnie coś jak my za Maaskanta - klepali, klepali ale nie wiele z tego wynikało - obrona jedynie wydaje się konkretniejsza
A Dana to czeka nie lada wyzwanie.5 meczów 0 punktów, 1-11 w bramkach;) Dziś znów wtopa + 2 czerwienie...nie zazdroszczę mu debiutu który będzie miał miejsce z Lokomotivem |
Debiut to będzie w LE. Na lige czas potem
|
Faktycznie..ciężko przypuszczać by to był udany debiut.
|
Cytat:
"Zwalasz winę na Kurtę za cały mecz" ? Gdzie to napisałem ? :lol: Sęk w tym,że przeczytałem co napisałeś - a Ty najwyraźniej masz kłopoty z czytaniem zarówno swoich,jak i moich kwestii. Na podstawie występu Filipa z PSV piszesz o jakimś zimnym prysznicu,który jakoby miał spaść na głowy tych,co wierzą,że może stać się solidnym bramkarzem na miarę średniaka w lidze holenderskiej. Stwierdzasz to na podstawie meczu,którego nie oglądałeś - wyborne ! :haha:i jeszcze chcesz oceniać same bramki w oderwaniu od tego,co gotuje bramkarzowi obrona ??? To już na podstawie bramek mamy zacząć oceniać piłkarzy ??? :P Stąd tylko krok do kupowania piłkarzy na youtube.com :haha: Kiedy piszę,że ja go obejrzałem,i przewaga PSV w tym meczu była ogromna, to wiem co piszę.Obrońcy dopuszczali do licznych sytuacji pod bramka Kurty,a ten właściwie przy żadnym golu nie zawinił (może odrobinkę przy 4 mógł lepiej się zachować),a obronił kilka sytuacji,w tym wspaniały wolny Mertensa czy sam na sam Lensa bodaj albo Narsingha) Ale może kolega woli statystyki ? A proszę - posiadanie piłki 72:28 dla PSV,strzały 24:7 (12 celnych PSV !),621 podań,w tym 530 dokładnych dla Eindhoven,350 w tym 294 dokładne dla Kerkrade). A rozłożenie na czynniki pierwsze bramek ? Ok - 3 bramki padały z 5 metrów,przy żadnej z nich zawodnicy nie byli naciskani przez obrońcę,4 bramka to rykoszet (Kurto złapany na wykroku,chyba lekko się poślizgnął),5 bramka to dość duży kąt,i tu zgoda że Filip mógł to obronić,chociaż strzał był niezwykle ostry i precyzyjny - więc MÓGŁ,nie musiał... Twoje banialuki na temat 15 bramek przeciwko jakiemuś bramkarzowi nie są nawet dobrym żartem. A podam Ci przykład dlaczego - tylko z wczoraj dwa mecze,gdzie bramkarze puścili 5 bramek,czyli Barca Sociedad i Bilbao Betis. w myśl Twojego rozumowania,Iraizoz i Bravo to kiepscy fachowcy,którzy nie poradziliby sobie średniaku ligi holenderskiej :haha: No i oczywiście zanotowali kiepskie występy :lol: Nie mówimy więc o podwórku,tylko o bramkarzach nierzadko wysokiej klasy,których gra również jest uzależniona od obrony,oraz od napastników przeciwnika - im lepsi,tym trudniej jest,co oczywiste,obronić ich strzały. Żaden bramkarz nie jest zachwycony,puszczając kilka bramek,ale jeden mecz nie jest,co oczywiste dla każdego,podstawą do oceny. Gdyby był,Szczęsny po 2:8 w tamtym sezonie z MU nie wszedłby długo do bramki... Nie mam żadnej pewności ani do tego,czy Filip poradzi sobie w Holandii,czy nie, i czy będzie solidnym bramkarzem,czy nie - a skąd Ty ja masz ? Twierdzisz,że widziałeś go tutaj - czy widziałeś go w ten sam sposób,co jego ostatni mecz czy puszczone bramki ? Wybacz,holenderscy fachowcy myla się jednak zdecydowanie rzadziej,niż polscy... P.S. Ilość emotikonek to efekt celowy - śmiejesz się z czegoś,czego nie napisałem,to ja pośmieje się z czegoś,co NAPISAŁEŚ Ty... |
Wywiad z T. Hajto a w nim miedzy innymi:
Pan grając w piłkę, zarabiał krocie, a teraz twierdzi, że zawodnikom w polskiej lidze zbyt wiele się płaci... Ja nie chcę zaglądać nikomu do kieszeni i jeśli rzeczywiście kogoś stać, aby dużo płacić, to niech płaci. Sądzę jednak, że polskiej piłki nie stać na pensje dla bardzo przeciętnych zawodników w granicach 150 tys. zł miesięcznie. Te pieniądze są po prostu marnowane, demoralizują, nie mobilizują do walki i poprawy poziomu. Płacić powinno się za konkretny wynik, dopiero po robocie. Tymczasem jak patrzę, że Paweł Brożek żąda pieniędzy za sam podpis na kontrakcie i polskie kluby mają zabijać się o takiego gracza, to jestem w szoku. No ludzie! Wielki gwiazdor wraca do Polski. Przecież on jak pojechał na ten podbój Trabzonsporu i Celticu Glasgow, to nawet w samochodzie silnika nie wyłączał. Nie grał ani w jednym klubie, ani w drugim, murawy nie powąchał, dwa razy nawet piłki nie kopnął. A tu wraca jak panisko i pewnie dostanie wielkie pieniądze. Pytam się - za co? 150 000 na miesiąc ma paru piłkarzy w naszej lidze, ciekawe czy Brożek też chciał tyle ? |
Ale przecież Hajto nie chce zaglądać nikomu do kieszeni :lol: Praw ekonomii nie da się oszukać - jak ktoś będzie chciał płacić Pawłowi 150 patoli na miesiąc, to tyle zarobi i cześć. Hajto zapomniał też dodać, że Brożek próbował swych sił nie w jakiś Kebabsporach czy Hibernianach. Nie dał rady, ale to co innego niż polska, siermiężna liga - ja bym chciał żeby do nas wrócił
|
Oglądał ktoś dzisiaj Piotra? Jak zagrał?
|
Ja oglądałem :) Według mnie najlepszy w dziurawej defensywie Lechii. Przeglądałem forum Lechii i Pietia był jedynym piłkarzem, którego chwalili.
W defensywie: zagrał bardzo dobrze - nie dawał się wkręcać w murawę, nadarzał za skrzydłowymi, blokował dośrodkowania itp. Widać było, że mu zależy. W ofensywie: posyłał fajne crossy (czyt. przenosił ciężar gry na drugą stronę), decydował się na trudniejsze podania i świetnie mu to wychodziło, pokazywał się na lewym skrzydle, ale że woleli grać na nędznego Traore - który także poza sobą nie widzi innego piłkarza na boisku - to już inna sprawa. Mimo, że przez pół roku nie grał profesjonalnie w piłkę, to imponował przygotowaniem fizycznym, wydolnością. Jeśli częściej będzie grał na takim poziomie jak wczoraj z Polonią i jeśli będą omijać go kontuzje, to według mnie numer 1 na lewą obronę do kadry. Mówię poważnie, bo potencjalnie od Wawrzyniaka jest dużo lepszy. |
Cytat:
Najlepszy w defensywie w meczu z zespołem, który nie miał nawet profesjonalnych przygotowań przed obecnym sezonem. Nie trudno pokazać się na takim tle. Wstrzymałbym się jeszcze z oceną obecnej wartości piłkarskiej "Pietii". W większości przypadków Brożek zagrywał do najbliższego. Może właśnie z tego względu grali ciągle na Traore. Zresztą trudno, żeby zespół w ofensywie bardziej wykorzystywał bocznego obrońcę, niż skrzydłowego. Przypominam tylko, że Piotrek zszedł w 72. minucie, m.in. dlatego, że nie miał już siły na kontynuowanie gry. Co do jego przydatności pod kątem reprezentacji, to wyciąganie jakichkolwiek wniosków po JEDNYM meczu jest nie na miejscu. |
Cytat:
Zagrał, co najwyżej na poziomie Frederiksena, jeśli nie słabiej. W dodatku za głupio-agresywne zachowanie otrzymał bezsensowną żółtą kartkę, choć sędzia miał prawo dac mu za to czerwoną. Faktycznie. Zaangażowany był. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Ja Piotrka zawsze lubilem ,choc ciagle pamietam to slynne "sam se zagraj" ktore powiedzial do Skorzy :D
a pilkarsko to on jest dobry,jak mu sie chce :) |
|
Cytat:
Jak już pisałem wcześniej chłop spędził ostatni okres w gabinetach lekarskich i po tym co zobaczyłem uważam, że on się spokojnie odbuduje. |
Cytat:
|
We wczorajszej PN dwustronicowy wywiad z Pawełkiem. W skrócie:
- chwali Skorżę i Fornalika (trenerzy będący z drużyną), dobrzy trenerzy i psychologowie - Smuda też taki był, ale zmienił się po objęciu repry - Petrescu podszedł do trenowania Wisły zbyt.. ambitnie i z niewłaściwym podejściem co sam ponoć później przyznał Mariuszowi :) ("często powtarzał fucking Polish players..." ) - odszedł z Wisły bo zaproponowano mu kontrakt niższy niż miał Jovanic - dlaczego Wisła nie awansowała do LM? Zapytajcie działaczy... - za rok wraca do Turcji itd. itp. dość ciekawy wywiad |
Dzisiaj w sądzie widziałem Bednarza w towarzystwie adwokata, i weszli na sprawę "Paszulewicz przeciwko Wiśle Kraków", ze świadkiem Hellerem. ciekawe o co się jeszcze sądzą..
|
Cytat:
Swoją drogą - ciekawe, ile te wynalazki Kapki zarabiają? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
No włąśnie nie zagrał. Są tam 0. :D
|
Cytat:
|
Paszulewicz z tego co pamiętam znany był z tego, że z byłymi klubami rozliczał się co do złotówki.
|
Cytat:
Było to dokładnie na zasadzie "proszę zatrzymac autobus!" ;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
HE HE HE [JACKA GMOCHA] http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
|
Dragon Szczyglice - Wisła Kraków Oldboje 1-3 (1-2)
1-0 Mroziński (8.) 1-1 Kazimierz Kmiecik (16.) 1-2 Marcin Kuźba (34.) 1-3 Marcin Kuźba (82. k.) Wisła Oldboje: Artur Sarnat - Mariusz Jop, Maciej Musiał, Jerzy Kowalik, Janusz Nawrocki, Krzysztof Bukalski, Dariusz Marzec (70. Marek Motyka), Zdzisław Janik (75. Krzysztof Szopa), Tomsz Kulawik, Kazimierz Kmiecik (60. Marek Kusto), Marcin Kuźba. Źródło: sportowetempo.pl |
Cytat:
– W przeszłości często rywalizowałem z zagranicznymi bramkarzami i… nie byłem gorszy od takiego Ilie Cebanu czy Emiliana Dolhy. Odszedłem z Wisły, bo działacze sprowadzili za pół miliona euro bramkarza, któremu miesięcznie wypłacali duże pieniądze. Mnie zaproponowali natomiast angaż, zgodnie z którym miałem zarabiać mniej niż połowę jego pensji. Poczułem się urażony, ale i zażenowany faktem, że w prasie pojawiały się na temat mojego nowego kontraktu informacje wyssane z palca, ale wychodzące z klubu. Chciałem zostać w Wiśle, ale mnie tam nie chciano. Pawełek twierdzi że Jovanicia sprowadzono za 0,5 mln euro JrQ- skąd wziąłeś te 150 tyś bo jeśli to prawda to Jovanic zarabiałby u nas 300 tyś euro. W takim razie nic dziwnego że za żadne skarby nie chce od nas odejść bo nigdzie indziej tyle nie dostanie. Widzę że ten Kapka to ma głowę do interesów szkoda tylko, że naszym kosztem:-/ |
Cytat:
:shock: Dwa razy?! Matko... Niech mi jeszcze któryś zwolennik Bednarza i Uniwersalnego Zdzisia napisze o przepłaconym Jaliensie. |
Cytat:
Jak zwykle nie ma jak tego zweryfikować, ani tego 0,5m ani kwot kontraktów. |
No ciekawa informacja, a najgorsze jest w niej to, że wcale bym się tak bardzo nie zdziwił, jeśli okazałaby się prawdziwą... Ot, działacze już mnie wiele razy nauczyli o logice swoich działań..
|
Gdyby to była prawda, że piłkarz z zaciągu Kapki (np. Jovanic lub Bunoza) zarabia takie pieniądze, o których mówi Pawełek, to naprawdę Cupiał musiałby być mega .......nięty, aby trzymał dalej w klubie takiego człowieka jak Kapka.
Z jednej strony Cupiał na taką machloję powinien szybko reagować - bo to Jego kasa, ale czasem mi się wydaje, że to może tylko kwestia podejścia, wypicia odpowiedniej ilości wódki lub po prostu omamienia. Cupiał jest bardzo majętny, ale czy równie bardzo rozumny to już nie wiem... Wszyscy wiemy, że te transfery Kapki z lata 2010 są wszystkie bardzo podejrzane (Cikos, Bunoza, Jovanic, Paljic, Riso). Oczywiście nie pamiętam, czy one wszystkie były przeprowadzane za rządów Kapki czy już któryś za nowego dyrektora z Holandii. Ale faktem jest to, że wszystkie śmierdzą. Później się dziwimy, że Maki idą do Bełchatowa lub młody talent do Jagiellonii lub gdziekolwiek indziej - jak u nas kasa tracona jest w taki sposób. A starcza nam jedynie na Burasa za 8000 zł. U nas być w zarządzie lub decydować o transferze to jak żyła złota, można się obłowić bo przecież i tak niedługo taka osoba zostanie wywalona z klubu - więc po co ma uczciwie pracować i strzec interesów klubu, a jak jeszcze jest to osoba, która przyjeżdża do nas z Suwałk lub jest przesiąknięta UBecją lub po prostu ma w sercu LEGIĘ to się nie dziwmy temu. Po co przekonywać do akademii, jak przecież tylko można by było przy budowie coś dorobić, a później od dzieciaków czy ich rodziców nie wyciągnie się takiej KASY jak od menadżerów czy piłkarzy. Taki menadżer czy piłkarz, z chęcią odpali część za załatwienie miłego pobytu w KRK, gdzie głównym zajęciem będą wizyty w Bonarce czy Galerii Krakowskiej. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl