Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

mitmichael 15.08.2012 21:42

Przykre? Estonia teraz to nie jest tak do konca druzyna do bicia jakby sie wszystkim wydawalo. Oni w eliminacjach do Euro doszli do barazy a Nasi jakby w tych eliminacjach grali to by na pewno tak daleko nie doszli. Mielismy tylko to szczescie, ze bylismy gospodarzami.

QBAS 15.08.2012 21:55

Mówicie o Estonii tak jak kilka lat temu mówiło się o cypryjskich klubach w europejskich pucharach.. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Szkoda tylko, że kosztem kardy Ruch stracił trenera, dzięki któremu walka o MP była ciekawsza. Bo teraz to wątpię, żeby Niebiescy do walki o czołowe lokaty się włączyli.

Kocur 15.08.2012 22:04

Brawo Estonia !!

Chyba tylko narodowa klęska otworzy ludziom oczy co się dzieje ze sportem w tym kraju.

Przerżnąć eliminacje, policja niech pozamyka wszystkie stadiony w....u, firmy się wycofają w cholerę i zostanie nam tylko Mucha :D

Kryniu 15.08.2012 22:35

muszą teraz coś wygrać bo im panienki przestaną dawać dupy na zgrupowaniach. Kiedy gramy z San Marino?

ziz99 15.08.2012 22:46

Pupil Piechniczka może polecieć szybciej niż nam się wydaje:-D

Ciekawe jak szatnia odebrała wybór Fornalika.

Wojtas 15.08.2012 22:47

Jak widze obecna zbieraninie kopaczy to zal nawet na to patrzec .ba! Dopoty z Grzesiem za sterami ,i cala ta bandą starych dziadów w PZPN bede za klęską w eliminacjach ,za zburzeniem calego PZPN ,wywaleniu kazdego zapijaego jego czlonka ,niech wejdzie kurator zaora to gowno a potem budujmy to wszystko na zdrowych warunkach ,bedzie to trwalo i to dlugo ale mysle ze warto,bo na obecny stan nie mozna juz patrzec ,ani na PZPN ani na kadre.

tofik 15.08.2012 22:55

Kurator gowno pomoze gdy kluby maja takie podejscie "cupiałowe" do szkolenia. Jak klubom nie zależy żeby mieć piłkarzy co potrafia grać, to czemu kilku dziadkom ma zależeć.
Dlatego własnie bagno było, jest i będzie.

Dariook 15.08.2012 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez QBAS (Post 1269213)
Mówicie o Estonii tak jak kilka lat temu mówiło się o cypryjskich klubach w europejskich pucharach.. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Szkoda tylko, że kosztem kardy Ruch stracił trenera, dzięki któremu walka o MP była ciekawsza. Bo teraz to wątpię, żeby Niebiescy do walki o czołowe lokaty się włączyli.

Fornalik sam sobie jest winien, wiedział na co się pakuje i jaki ma terminarz. Zgnoją go i potraktują jak szmatę tak jak to zrobili ze Smudą.
Czy słusznie ? nie mnie to już oceniać, kazdy ma własne zdanie. Jednak ostatnio gdy patrzę i słucham kwiatków Smudy to poprostu mi zaczyna być gościa żal i czuję dziwny niesmak. Kozioł i to dosłowny się znalazł więc reszta się wypieła.

wolfy 15.08.2012 23:51

Wow.

Inaczej nie potrafię tego opisać.

Wow.

P.S. Pomyśleć, że była awantura o brak orzełka na koszulce. Ja bym im go odebrał...

Drozd 16.08.2012 09:24

Ale na Czarnogórę będą gotowi :)

Rob_Zombie 16.08.2012 09:27

O ....a... Oglądałem tę żenadę do 90 minuty i do terazi myślałem że było 0-0 a tu taka niespodzianka! Czapki z głów przed naszymi orłami, naprawdę nie lada wyczyn. Kiedyś mistrz Polski dostał z Estończykami, dzisiaj repra. Ostatnio MP przegrał z Czarnogórcami a kadra niedługo z nimi gra więc... Wiele kart jeszcze zostało do zapisania przez naszych reprezentantów! Powodzenia, pięknie jest przejść do historii!

kreseq 16.08.2012 09:42

Nie oglądałem 2 połowy bo mi się nie chciało. To co odwalał Robercik to była jakaś kopanina podwórkowa.
Teraz, czekam na porażkę z San Marino i Wyspami Owczymi :lol:

"Graja jak za Smudy a może i gorzej" - znamienny tekst, który wczoraj kilkukrotnie przewijał się w rozmowach.

syryls 16.08.2012 09:44

Do Czarnogóry dam mu(Fornalik) osobiście szansę, jak przegrają, nie chcę go juz widzieć w roli trenera, zresztą Piechniczka w PZPN też nie chce widzieć.

Elefant 16.08.2012 09:48

Co za pech.

Jakby Estonia zagrała z kimś mocniejszym, dajmy na to z Piastem Gliwice przynajmniej przekonalibyśmy się w jakiej formie jest Sergiej.

A tak dupa :-/



I ten wstawka komentatora przed wolnym.

Wyspy Owcze dały sobie wbić dwie bramki w doliczonym czasie gry, Ale spokojnie my nie wyspy Owcze

No, rzeczywiście nie jedną tylko daliśmy :haha:

Wizard 16.08.2012 10:06

Żenada straszna, lecz wina Fornalika znikoma, a właściwie żadna. Zmiany 2-3 nazwisk w powołaniu niewiele by dały, prawda jest taka, że ci kopacze z takimi rywalami jak Estonia powinny wygrywać bez trenera - z marszu, powinni z nimi wygrać nawet jakby wstali w środku nocy i wyszli na boisko. Wystarczy porównać kluby w jakich grają Polacy a w jakich Estończycy. U nas są topowi zawodnicy BVB czy Arsenalu, u nich niekwestionowaną gwiazdą jest Pareiko z Wisły czy Vasilliev z Amkar Perm. Z całym szacunkiem, ale gdzie Wisła a gdzie Arsenal? Przegraliśmy z rywalem, którego populacja jest mniejsza niż liczba ludności Warszawy.

Jakby się kopaczom chciało to by wygrali. A tak to słyszymy jedynie gadki "staraliśmy się grać piłką, mieliśmy momenty, wiedzieliśmy z czego są groźni Estończycy". Wstyd i kompromitacja piłkarzyków.

wolfy 16.08.2012 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1269252)
O ....a... Oglądałem tę żenadę do 90 minuty

Szacunek.
Serio.

Drozd 16.08.2012 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1269268)
Jakby się kopaczom chciało to by wygrali. A tak to słyszymy jedynie gadki "staraliśmy się grać piłką, mieliśmy momenty, wiedzieliśmy z czego są groźni Estończycy". Wstyd i kompromitacja piłkarzyków.

A g... prawda. Dlaczego z Czechami nie wygrali? Nie chciało im się? Nie, piłka nożna to po prostu sport zespołowy, Choćby się każdemu z osobna strasznie chciało to nic to nie da bez współpracy. Dla tych ....... mecz kadry ma tylko walor marketingowy, menago dostaje kolejny argument, dieta wpada i tyle. A wszystko przez to że 90% z nich czuje się w kadrze pewniakami, burak Lewandowski przez cały mecz nie kopnął prosto piłki, ale na Czarnogórę "bedzie gotowy". Skąd ten pajac wie że dostanie powołanie? Jak w PRL czy się stoi czy się leży powołanie się należy. To widać efekty. Liczę na to że na Anglie nikt nie przyjdzie i Lato będzie na trybunach rozstawiał kartonowych kibiców.

Wizard 16.08.2012 13:07

Z Czechami nie wygrali bo byli po prostu słabsi. Porównywanie kadry Czech do kadry Estonii jest delikatnie mówiąc nietrafione. W tej pierwszej grają bądź co bądź zawodowcy, w tej drugiej kelnerzy-amatorzy. Z Estonią powinni wygrać przez sam fakt, że grają z ludźmi, którzy w piłkę grają głównie dla rozrywki, nie licząc kilku piłkarzy z zagranicznych lig (wśród których i tak najsilniejszym klubem jest Wisła..)

GajowyDrwal 16.08.2012 13:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1269296)
Szacunek.
Serio.

Ogląda to ktos na trzeźwo?

Bo ja od czterech lat nie ogladam bez john'ego.

Boruc 16.08.2012 14:01

Zwykle staram się ludzi bronić, ale to co wczoraj grał Lewandowski to jest...nie wiem co to jest, ale mógł powiedzieć trenerowi że mu się nie chce grać i niech da Piecha. Obejrzałem mecz Superpucharu Niemiec, tam Lewandowski grał naprawdę dobrze, strzelił bramkę, widać było jakość. A tu? Coś próbował ale najczęściej w slow motion. Może dlatego, że w BVB momentalnie ma kilka opcji do podania, a tu rozglądał się, rozglądał i nic.
,,Piech nie dostał w reprezentacji prawdziwej szansy" - coś takiego powiedział Fornalik przed meczem. I dał mu 10 minut gry (swoją drogą, w tym czasie zrobił więcej niż Lewy). To jest ta prawdziwa szansa, czy dostanie ją z Anglią? Mam go (WF) za inteligentnego człowieka, ale tego posunięcia zupełnie nie rozumiem.

Szczęsny - bronił na dobrym poziomie, trudno powiedzieć czy miał szansę przy bramce.
Piszczek - słaaba forma, jak na niego
Wasyl - ech..lubię go strasznie, ale dał się ogrywać ogórkom.
Perquis - brak szybkości tak jak u Wasyla. Musimy mieć przynajmniej 1 szybkiego stopera...Wie ktoś jak prezentuje się Glik pod tym względem?
Wawrzyniak - Na moje oko solidnie.
Borysiuk - duży plus dla tego pana. Powinien się zadomowić w pierwszej 11 obok Ojgena.
Polanski - Solidnie, ale nic nie grał do przodu.
Kuba - bez niego chyba byśmy jednej dobrej akcji nie zrobili.
Rybus - na swoim, niezłym poziomie.
Sobiech - bez komentarza.
Mierzejewski - aktywny, niezły występ

Drozd 16.08.2012 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1269318)
Z Czechami nie wygrali bo byli po prostu słabsi. Porównywanie kadry Czech do kadry Estonii jest delikatnie mówiąc nietrafione. W tej pierwszej grają bądź co bądź zawodowcy, w tej drugiej kelnerzy-amatorzy. Z Estonią powinni wygrać przez sam fakt, że grają z ludźmi, którzy w piłkę grają głównie dla rozrywki, nie licząc kilku piłkarzy z zagranicznych lig (wśród których i tak najsilniejszym klubem jest Wisła..)

A kto powiedział że od Estonii jesteśmy lepsi? Co z tego że to amatorzy? Zwyczajnie jesteśmy słabsi niż amatorzy. Wczoraj komentator dał dowód panującego zakłamania "Estonia to europejski średniak... co prawda wyprzedzają nas w klasyfikacji o 5 pozycji, ale ..." Nie ma żadnego ale, jak listę powołań ustala się nie wiadomo na jakiej podstawie, to nie można być pewnym wygranej z San Marino.

Pomijając fakt jak się może reprezentantowi "nie chcieć"? To przecież gorzej niż gdyby był za słaby.

alkoholik 16.08.2012 14:50

Jak Estonia strzeliła cieszyłem się jak dziecko i ja Pareiko na konie obronił:) też byłem jak koledzy wyżej ostro naje.....

AYALA 16.08.2012 15:13

Waldek King przewali te trzy jesienne mecze i pewnie beda prosili Skorże ale czy to pomoże ??

Gwiaździsty 16.08.2012 16:29

A gdzie sie schował ten co namaścił Fornalika czyli Piechniczek ? Antonii, gdzie jesteś ? Chetnie posłuchałbym twoich wywodów ale nie publikuje ich żadna medialna szmata.
Ale w końcu pewnie i tak cie dopadną, niie teraz to po Czarnogórze lub innej Armenii.

Na całe szczęście od lat nie ogladam (poza jednym wyjatkiem) tego kabaretu objazdowego i mam zaoszczędzone wiecej nerwów na mecze Wisły.

Wizard 16.08.2012 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1269339)
A kto powiedział że od Estonii jesteśmy lepsi? Co z tego że to amatorzy? Zwyczajnie jesteśmy słabsi niż amatorzy. Wczoraj komentator dał dowód panującego zakłamania "Estonia to europejski średniak... co prawda wyprzedzają nas w klasyfikacji o 5 pozycji, ale ..." Nie ma żadnego ale, jak listę powołań ustala się nie wiadomo na jakiej podstawie, to nie można być pewnym wygranej z San Marino.

Pomijając fakt jak się może reprezentantowi "nie chcieć"? To przecież gorzej niż gdyby był za słaby.

Jesteśmy krajem znacznie bardziej rozwiniętym piłkarsko aniżeli Estonia - chyba nie zaprzeczysz? To u nas grają piłkarze z czołowych europejskich klubów, to u nas piłkarze zarabiają pieniądze niewyobrażalne dla estońskich zawodników, to u nas jest liga zawodowa, to do nas chcą migrować piłkarze z Estonii, bo dla nich to jest raj pod względem organizacji i finansów. Jest to mniej więcej taki przeskok jak dla polskiego piłkarza trafienie bezpośrednio do Premiership lub Primera Division. Całkiem inna para kaloszy.
Próbujesz mnie przekonać, że Lewandowski, Piszczek, Szczęsny, Kuba czy też druga linia kadry tj. Rybus, Sobiech etc. są słabsi od amatarów. Że nie stanowimy drużyny? I tak i nie. Nie stanowimy - bo nie mamy stylu (hello Franz). Stanowimy - grają ze sobą od kilku lat w bardzo podobnym składzie - chyba sam grałeś na podwórku i bardziej się kumałeś ze swoimi z dzielnicy, aniżeli z kim innym - nawet gdy nie było taktyki, trenera etc - po prostu kojarzy się kto jaki ma styl gry. Oni po prostu siebie znają. Kuba wie co z piłką zrobi Robert, Robert wie co z piłką zrobi Rybus. Przy odrobinie większej chęci ze strony kopaczy, taki rywal jak Estonia to powinien być spacerek.

Co do ostatniego akapitu to zgoda. Takie jednak mamy pokolenie, takie wychowanie, taką obecną mentalność. Za dużo pieniędzy, za dużo sławy, za duże lenistwo.

WiślakMyślenice 16.08.2012 17:12

Na temat meczu z Estonią tylko jeden komentarz: buahahahahahahaha hłe hłe hłe :D

Blaszczu16 16.08.2012 19:17

Najwięcej piany na ryju mają ci, co chcą jak najgorszych wyników reprezentacji kraju, w którym żyją. Trochę to dziecinne. Nie macie naprawdę innych zmartwień, tylko czyhacie na każde potknięcia kadry? Wynik z Estonią jest gówno warty, bo to był mecz towarzyski. Dopiero po Czarnogórze uzasadniona będzie jazda po reprezentacji w przypadku porażki.

A już goście cieszący się z porażek reprezentacji Polski to zwykli...

mr_kwolf 16.08.2012 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1269386)
Najwięcej piany na ryju mają ci, co chcą jak najgorszych wyników reprezentacji kraju, w którym żyją. Trochę to dziecinne. Nie macie naprawdę innych zmartwień, tylko czyhacie na każde potknięcia kadry? Wynik z Estonią jest gówno warty, bo to był mecz towarzyski. Dopiero po Czarnogórze uzasadniona będzie jazda po reprezentacji w przypadku porażki.

A już goście cieszący się z porażek reprezentacji Polski to zwykli...

Nie kojarze, żeby ostatnio taki zespół grał jakikolwiek mecz, więc nie wiem o czym mówisz.

PS. Dwa lata przed Euro też tak mówiono, że te mecze są nieważne blablabla, a potem wszyscy zaskoczeni, że na Euro była taka kompromitacja.

Gwiaździsty 17.08.2012 06:39

Nikt chyba przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że ta wesoła kompania zagra w Brazylii. Są tacy naiwni na tym forum ? :)

Drozd 17.08.2012 07:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1269386)
Najwięcej piany na ryju mają ci, co chcą jak najgorszych wyników reprezentacji kraju, w którym żyją. Trochę to dziecinne. Nie macie naprawdę innych zmartwień, tylko czyhacie na każde potknięcia kadry? Wynik z Estonią jest gówno warty, bo to był mecz towarzyski. Dopiero po Czarnogórze uzasadniona będzie jazda po reprezentacji w przypadku porażki.

A już goście cieszący się z porażek reprezentacji Polski to zwykli...

A co, Ty jesteś model "nic się nie stało"? Podoba Ci się kiedy banda hipokrytów traktuje reprezentację jak narzędzie do zarabiania kasy? W dupie mam wyniki kiedy wiem ze taki czy inny nie jest w żaden sposób zależny od drużyny, bo takiej zwyczajnie nie ma. Żebyśmy coś ugrali to AMATORZY muszą olać sobie z nami mecz, bo nawet jak normalna drużyna oleje sobie z nami mecz, szans na wygraną nie ma. I tak jest od lat. Ale co tam, zaintonujmy wspólnie "nic się nie stało, pokraki nic się nie stało".

dynek.pl 17.08.2012 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1269464)
A co, Ty jesteś model "nic się nie stało"? Podoba Ci się kiedy banda hipokrytów traktuje reprezentację jak narzędzie do zarabiania kasy? W dupie mam wyniki kiedy wiem ze taki czy inny nie jest w żaden sposób zależny od drużyny, bo takiej zwyczajnie nie ma. Żebyśmy coś ugrali to AMATORZY muszą olać sobie z nami mecz, bo nawet jak normalna drużyna oleje sobie z nami mecz, szans na wygraną nie ma. I tak jest od lat. Ale co tam, zaintonujmy wspólnie "nic się nie stało, pokraki nic się nie stało".

a Ty ile lat się interesujesz piłką ?
Skoro od lat nic sie nie zmienia to chyba czas się pogodzić z tym, ze taki jest nasz poziom piłkarski - stać nas na pojedyncze dobre mecze i pojedyncze niespodzianki. Oczywiście może i na papierze mamy jakiś tam potencjał ale jeszcze dochodzą inne czynniki - to tutaj w kraju, w naszej lidze wychowujemy cale grupy zmanierowanych, przepłacanych miernot (To chyba znamienne, ze na euro najwięcej ambicji pokazali i najbardziej przezywali niepowodzenie goście, którzy nigdy w Polsce nie grali - Perquis i Polanski). Coz, trudno wymagać od kogoś ambicji skoro dostaje pieniądze kilka razy większe od jego umiejętności. Przecież taki gość wie, ze pewnego poziomu już nie przeskoczy tak i sportowego jak i finansowego.
I niestety sam tez się do tego przykładasz wiec proponuje nie obrażać się na rzeczywistość bo to trochę śmieszne.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1269386)
A już goście cieszący się z porażek reprezentacji Polski to zwykli...

Jebać frajera co obce barwy wspiera :)

el Nuero 17.08.2012 09:22

Komentarz
 
Ostry i złośliwy komentarz do meczu z Estonią i "występu polskich" reprezentantów.
http://polskapilkanozna.com/panie-pi...ily-z-estonia/

Tylko, czy oprócz złośliwości nie ma tu ziarna prawdy? Jak to jest, że ci sami którzy wygrywają Bundesligę, tak marnie prezentują się w kadrze (wcześniej Euro, teraz mecz towarzyski). Czyżby za mało biletów / ptasiego mleka dostali?

Drozd 17.08.2012 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1269470)
a Ty ile lat się interesujesz piłką ?
Skoro od lat nic sie nie zmienia to chyba czas się pogodzić z tym, ze taki jest nasz poziom piłkarski - stać nas na pojedyncze dobre mecze i pojedyncze niespodzianki. Oczywiście może i na papierze mamy jakiś tam potencjał ale jeszcze dochodzą inne czynniki - to tutaj w kraju, w naszej lidze wychowujemy cale grupy zmanierowanych, przepłacanych miernot (To chyba znamienne, ze na euro najwięcej ambicji pokazali i najbardziej przezywali niepowodzenie goście, którzy nigdy w Polsce nie grali - Perquis i Polanski). Coz, trudno wymagać od kogoś ambicji skoro dostaje pieniądze kilka razy większe od jego umiejętności. Przecież taki gość wie, ze pewnego poziomu już nie przeskoczy tak i sportowego jak i finansowego.
I niestety sam tez się do tego przykładasz wiec proponuje nie obrażać się na rzeczywistość bo to trochę śmieszne.



Jebać frajera co obce barwy wspiera :)

Jak niby sie do tego przykładam? Bardzo jestem ciekawy :)

Podstawowa sprawa to "selekcjoner". Benchaker jakoś dziwnym trafem wygrał eliminacje z Portugalią, dało się ? Popatrz jakim składem. Jak to sie stało? Ano powoływał najambitniejszych tych którym się chce a nie tych których podpowiada stado leśnych dziadków. Jeżeli jedyną reakcją na skandaliczną postawę jak w ostatnim meczu nie mówiąc już o euro, będzie chyba czas się pogodzić z tym, ze taki jest nasz poziom piłkarski To strzelmy sobie o razu w łeb, bo taki jest poziom. Albo cieszmy się, bo przecież mogliśmy z Estonią przegrać 0:5.

Myslisz że takim tumiwisizmem wspierasz nasze barwy? Tolerowanie olewactwa to Twoim zdaniem wsparcie? Nie rozśmieszaj mnie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez el Nuero (Post 1269471)

Tylko, czy oprócz złośliwości nie ma tu ziarna prawdy? Jak to jest, że ci sami którzy wygrywają Bundesligę, tak marnie prezentują się w kadrze (wcześniej Euro, teraz mecz towarzyski). Czyżby za mało biletów / ptasiego mleka dostali?

Jak to jak? Tam wie co ma robić, a tutaj nie wie, bo skąd? Fornalik mu powie? Albo Smuda ? Wychowani w sprzedajnej lidze dla symulantów?

dynek.pl 17.08.2012 12:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1269478)
Jak niby sie do tego przykładam? Bardzo jestem ciekawy :)

No niestety kupując bilet/karnet, a najbardziej to opłacając abonament Canal+.
Przecież największy procent przychodów polskich klubów jest przejadany przez pensje tych miernot.

mitmichael 28.08.2012 09:49

Kadra Czarnogory na mecz eliminacji z kadra PZPN


BRAMKARZE: Srdan Blażić (Anorthosis Famagusta), Mladen Bożović (Videoton), Vukasin Poleksić (Debrecen);



OBROŃCY: Marko Basa (Lille), Vladimir Bożović (Rapid Bukareszt), Miodrag Dżudović (Spartak Nalczyk), Milan Jovanović (Crvena Zvezda Belgrad), Savo Pavićević (Omonia Nikozja), Stefan Savić (Manchester City);


POMOCNICY: Marko Ćetković (Buriram United), Luka Djordjević (Zenit Sankt Petersburg), Nikola Drincić (FK Krasnodar), Mitar Novaković (Amkar Perm), Milorad Peković (Greuther Fürth), Vladimir Volkov (Partizan Belgrad), Simon Vukcević (Blackburn Rovers), Elsad Zverotić (Young Boys Berno);


NAPASTNICY: Fatos Bećiraj (Dinamo Zagrzeb), Aleksandar Boljević (Zeta Golubovci), Dejan Damjanović (FC Seul), Andrija Delibasić (Rayo Vallecano), Stevan Jovetić (Fiorentina), Filip Kasalica (Crvena Zvezda Belgrad) Mirko Vucinić (Juventus Turyn).


No to jednym słowem - umarł w butach

Maciuś 28.08.2012 13:30

Zobaczcie jaki maja wybor napastnikow.

kreseq 28.08.2012 13:56

U nas bedzie Lewandowski i... Saganowski :lol: i Piech...do tego Wawrzyniak...heh ;)

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

Obrońcy: Marcin Komorowski (Terek Grozny), Damien Perquis (Betis Sevilla), Kamil Glik (Torino), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ariel Borysiuk (1.FC Kaiserslautern), Kamil Grosicki (Sivasspor Kulübü), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü), Rafał Murawski (Lech Poznań), Ludovic Obraniak (FC Girondins Bordeaux), Eugen Polanski (1.FSV Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozny), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław)

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów), Marek Saganowski (Legia Warszawa)

rw88 28.08.2012 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1272132)
Zobaczcie jaki maja wybor napastnikow.

To działa w dwie strony, można też powiedzieć - zobaczcie jaki mają wybór bramkarzy :P Ogólnie ich skład jest oparty na dwóch świetnych formacjach, czyli środek obrony tworzony przez Basę i Savicia, plus świetny atak (można nawet powiedzieć klasy światowej) Jovetic - Vucinic. Reszta to totalna przeciętność, nawet większa niż u nas. Niektórzy, tak jak Vukcevic czy Delibasic mają fajne kluby, ale przez ostatni rok niewiele tam znaczyli, grali co najwyżej ogony, a Djordjevic niby ma wpisany ładnie wyglądający Zenit, natomiast gra tam tylko w młodzieżowej drużynie - to tak jakby teraz powołać Dawida Smuga i cieszyć się, że mamy gościa z Interu Mediolan.

Co do naszej kadry - chyba pierwszy raz od kilku lat została powołana rzeczywiście najsilniejsza kadra, a nie ludzie za zasługi jak u Smudy. Fornalik nie bał się postawić na Komorowskiego, Glika, Saganowskiego i Sobotę, którzy rzeczywiście ostatnio są w formie, czy z młodych Borysiuka i Krychowiaka, którzy popisują się dobrą formą w Kaiseslautern i Reims. Myślę, że skład powinien wyglądać następująco:

Tytoń - Piszczek, Glik, Perquis, Komorowski - Krychowiak, Polański - Błaszczykowski, Obraniak, Grosicki - Lewandowski

!!IRIVER!! 28.08.2012 16:13

Trzeba przyznać, że powołania Saganowskiego czy Soboty jednak są pewnym rodzajem zaskoczenia, choć z ligowców to takie dwie postaci, które prezentują się ostatnio naprawdę dobrze. Szkoda mi troszkę, że nie ma jeszcze miejsca dla Milika lub Makuszewskiego, ale to chyba nie czas na tego typu eksperymenty. Na pewno należy się spodziewać jakichś przetasowań w "11", zobaczymy co Fornalik wymyśli. ;)

Sartre 28.08.2012 16:25

Milik jest w kadrze "rezerwowej". Jak dla mnie - nadal za wcześnie, w zeszłym sezonie nie był jakimś nadzwyczajnym objawieniem, a w tym rozegrał dwa mecze i też bez przesady, że jakoś rzucił na kolana. Nie lubię tego pojękiwania, że jak ktoś zagra dwa mecze na solidnym poziomie, to od razu jego miejsce jest w kadrze. Milik jak będzie dalej się rozwijał, to jeszcze zdąży w tej kadrze sobie pograć. Póki co i tak wątpliwe, byśmy wystawili więcej niż jednego nominalnego napastnika Lewandowskiego, więc jego zmiennicy to sprawa drugorzędna.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl