![]() |
Wg.mnie obie hale by się przydały. W radzie wszyscy patrzą przez pryzmat pieniędzy i opłacalności. To tak jakby w Egipcie kalkulowali czy sie oplacało piramidy budować a w Paryżu Wieże Eifla. Niektóre rzeczy sie robi dla ludzi albo dla wizerunku albo ze strategicznych powodów i nie zawsze sie na tym zarabia. Ale jeśli juz miabym wybierać to tak jak podałem w postach powyżej to jest - tak sadze - salomonowe rozwiazanie.
Co nie zmienia faktu że do kiedy sie da trzeba walczyć o halę dla Wisły , a trakcie negoccjacji przy zdecydowanym sprzeciwie wywalczyć darmową hale czyżyńską dla nas |
Cytat:
70 mln - 469 mln ! Widzisz różnicę!? Euro w piłce nożnej a Liga Światowa czy mistrzostwa Europy w koszykówce! Widzisz różnicę!? Z turniejem Euro 2012, jeśli chodzi o zainteresowanie, wpływ na gospodarkę, mogą konkurować tylko MŚ w piłce, ewentualnie igrzyska olimpijskie. I nic poza tym! Mistrzostwa w koszu przeszły u nas niemal bez echa. Prawdopodobnie zostanie wydanych 450 mln na stadion (z czego około 100 mln to dotacja spoza budżetu Krakowa) a tu ma iść 469 mln na halę bez gospodarza! Ma nim być jakiś wirtualny operator. Więc nie mów mi tu o "moim myśleniu", tylko przedstaw jakieś wyliczenia, że to ma sens, a nie, że budujemy sobie pomnik. Naprawdę fajnie byłoby mieć w Krakowie taki efektowny, kosmiczny obiekt, ale to nie jest dobry czas na takie inwestycje. Poza tym wyciąłeś jedno moje zdanie ("hala TS Wisła jest wielokrotnie potrzebniejsza niż czyżyńska. "), a zapomniałeś o poprzedzających go trzech aspektach, z których Ty zauważasz jeden - potrzeby miasta. Na koszty budowy obu obiektów oraz stan budżetu miasta nie patrzysz. |
|
Cytat:
Widzialem kawalek i ponoc jest zapewnienie za 13 lipca mozna bedzie rozegrac pierwszy mecz. A czy będzie trzeba dodatkowej kasy? Jeśli nie znajdzie się prywatnych inwestorów na wykończenie zaplecza (poprawki kosmetyczne) to tak..... |
Cytat:
Zgadzam się, że zawody w sportach halowych nie przyniosłyby miastu tyle korzyści co EURO 2012. Ale mimo wszystko zawsze by to było coś, coś co sprawiałoby że nie stalibyśmy się sportowym zaściankiem. Taka Liga Światowa w siatkówce, czy jakiekolwiek halowe zawody o większej randze to rozgłos dla miasta. Do tego dolicz sobie koncerty, które mogłyby się w tej hali odbywać. Argumenty ekonomiczne naprawdę chowają się pod natłokiem wszystkich korzyści jakie miasto czerpałoby z hali na 15 tys. miejsc w Czyżynach. To, że marzę ciągle o tym że w Czyżynach powstanie hala widowiskowo-sportowa, która stałaby się wizytówką Krakowa ze swoją marką i renomą, pokroju tego co zdobył sobie katowicki "Spodek", czy co w szybkim tempie zyskuje hala w Łodzi, nie wyklucza tego, że nie chciałbym żeby zbudowano nową halę Wisły. Nie jest też tak, że którąś z nich uważam za istotniejszą. Według mnie obie są równie potrzebne! Wybudowanie nowej hali Wisły sprawiłoby że na R 22 powstałby całkiem fajny i spójny kompleks sportowy (hale sportowe, basen, no i oczywiście stadion, przydałby się dobry hotel). Hala na Reymonta dałaby bodziec dla lepszego rozwoju Wisły i jest ważna przede wszystkim z punktu widzenia interesów naszego klubu. Hala w Czyżynach jest z kolei koniecznym elementem do prawidłowego rozwoju miasta. Ale my tu możemy sobie marzyć, dyskutować. Tymczasem w Krakowie panuje zaściankowa i prowincjonalna mentalność, myślenie które uwstecznia miasto. Jeżeli w Krakowie nie buduje się na masową skalę nowoczesnych i wartościowych budowli, od lat hamuje się dokończenie takiego "szkieletora", Wisła i Cracovia grają na jakimś zadupiu, bo nie potrafiono zapewnić im warunków do gry w naszym mieście, są problemy z budową zwykłego stadionu na 30 tys. miejsc i szwankuje tysiąc innych rzeczy, o których można by mówić godzinami to naprawdę ręce opadają i szkoda o czymkolwiek mówić... |
Cytat:
W tym momencie taka hala nam nie potrzebna i nas na nią po prostu nie stać. A budowanie jej tylko po to aby sie było czym pochwalić to jest SNOBIZM. Poczekajmy 5 lat aż zostaną wykończone stadiony i hale Wisły i Cracovii, Centrum Kongresowe, poczekajmy az spłacimy część długów i wtedy weźmy sie za kolejny duży projekt. |
Cytat:
Ja nie wiem czy to się opłaca i szczerze powiedziawszy mało mnie to obchodzi - Jedno wiem - każde liczące się miasto na świecie posiada taki pomnik jak to nazwałeś i chciałbym by Kraków też taki miał - nie dla tego by było a dlatego by Kraków w końcu przestał być tak kulturalnym, jak i sportowym zadupiem, w tej kwestii. Jedyne pytanie to takie czy Kraków stać na to teraz i to też nie pytanie do nas a do osób które się tym zajmują |
rav – 70 mln wydano na remont Spodka, nie na budowę, więc nie pisz czy widzę różnicę bo jest to oczywiste.
I dlaczego porównujesz Euro z LŚ czy Eurobasket? Po pierwsze co ma nowa hala w Czyżykach czy nowa hala TS Wisła do Euro 2012? Nie wiem jak to jest, może zawodnicy też się przygotowują na hali lub jest ona potrzebna do czego innego, ale chyba zapomniałeś, że Euro w Krakowie nie będzie? Czy widzę różnicą między mistrzostwami w koszu a Euro czy MŚ? Oczywiście. Jasne jest, że Eurobasket przy tych imprezach to pryszcz mały. Nie rozumiem zaś tego dlaczego hala w Czyżynach ma być tak droga? To rzeczywiście budzi niepokój i jest trochę dziwne, hala, która będzie droższa od naszego stadionu? Trochę chore, zwłaszcza, że ta w Łodzi powstała za niecałe 300 mln. A wracając jeszcze do imprez i do tego czy hala się zwróci, to polecam zerknąć na wikipedie odnoście Atlas Areny w Łodzi, koszt wynajęcia hali na jeden dzień waha się pomiędzy 25 000 a 80 000 złotych. Proponuję zobaczyć również ile imprez się tam już odbyło a ile jest planowanych. Także nie mówcie, że hala się nie zwróci. Należy tylko trochę zmniejszyć jej koszt, nie wiem, inny projekt czy coś, bo kwota 469 mln jest jakaś z kosmosu dla mnie. Te zaoszczędzone pieniądze powinny pójść na hale TSu i byłoby naprawdę cool. |
Po kronice czyli za kilka minut w tematach dnia o stadionie i kłopotach z jego dokończeniem.
|
@Bronowianin
Nie jestem ślepo zapatrzony w słupki, jednak te są w tym przypadku bezlitosne. Hala w Łodzi kosztowała mniej niż 300 mln zł, my chcemy budować halę za 469 mln. Hale we Wrocławiu są znacznie mniejsze i tańsze niż ta planowana w Krakowie. Dodatkowo, wracając do Łodzi - tam póki co nie buduje się dwóch stadionów na łączną kwotę 600-650 mln zł, jak w Krakowie. Też nie chciałbym stawiać hali TS-u w opozycji do czyżyńskiej, ale tak niestety czynią urzędnicy prezydenta. Przekonują radnych, że kosztująca krakowskiego podatnika 10-krotnie mniej hala TS-u będzie konkurencją dla miejskiej hali! Zrozum - jeśli temat hali czyżyńskiej w obecnym kształcie będzie szedł do przodu, to o hali TS-u można zapomnieć. A powinno być odwrotnie - halę TS-u powinno się wybudować "od strzała", a nad czyżyńską poważnie się zastanowić. Co do zaściankowości i uwstecznienia. Zastanów się, czy wziąłbyś kredyt w wysokości 1/6 swoich rocznych dochodów, żeby wybudować sobie basen w ogródku, bo sąsiad też sobie ostatnio taki wybudował, tylko trochę mniejszy. |
rav napisał:
Cytat:
|
Dzis po Kronice w Tematach Dnia bedzie o stadionie
|
Mam wrazenie ze ten Pan Architekt to juz teraz bedzie gral tylko na nasza zwloke Wisle na zlosc czyli nam Zrobia wszystko by stadion nie stanal a budowe opoznic
Najwyzszy czas zlozyc im wizyte i grzecznie poprosic o wyjasnienia Biuro maja na przeciwko Rotundy Al 3 maja 7 p.301 A tak sie smiesznie sklada ze w poniedzialek WSZYSCY idziemy po bilety na derby od 11 w WS wiec przypakiem wszyscy bedziemy tamtedy przechodzic juz kolo 10, wypalic ostatniego fajka pod Rotunda i grupa przedstawic Nasz punkt widzenia bo widze ze na maile to nie ma odzewu |
Wlasnie gadali w Tematach dnia o stadionie i najwazniejsze to że Obtulowicz zgodzil sie na dopuszczenie innego biura architektonicznego ( w poniedzialek sie spotykaja ) i ze 13 ipca stadion ma byc gotowy na pierwszy mecz
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do kosztów budowy tej w Czyżynach, to zdaję sobie sprawę z faktu ile one wynoszą, wiem też że ta łódzka, m. in. przez to, że jej budowę podjęto wcześniej, była znacznie tańsza. Owszem, używam argumentów, że nasi "sąsiedzi" mają hale, a my nie, ale głównie chodzi mi o to, powtórzę to raz jeszcze, że miasto takie jak Kraków, metropolia która powinna tętnić życiem i powinny w niej odbywać się duże wydarzenia sportowe, kulturalne, czy koncerty, taką halę mieć zwyczajnie musi - zgodzisz się z tym chyba ze mną. Przy czym zdaje sobie sprawę że teraz nie przelewa się w miejskiej kasie i dlatego "inwestycją na dziś" jak ulał byłaby stosunkowo nie aż tak kosztowna hala na Reymonta. |
Trochę się nam temat pochrzanił przez problemy z czasem serwera. Już powinno być w porządku.
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
@Zwitter Używając sformułowania "hala czyżyńska", "hala na 15 tys." mam na myśli planowaną kosztem 469 mln halę widowiskowo-sportową w Czyżynach według obecnie rozważanego i lansowanego przez prezydenta wraz z jego urzędnikami planu. Planu zaakceptowanego ostatnio przez Radę Miasta. Ciężko byłoby używać takiego sformułowania w każdym zdaniu. Sam widzisz, że w porównaniu z halą w Łodzi koszt wybudowania hali czyżyńskiej jest znacznie wyższy, a pojemność niewiele większa. Różnice nie sięgają kilku procent, ale kilkudziesieciu. Stąd, a także z opinii osób, które uważam za kompetentne, wniosek który powtarzam, że ten - powtarzam - ten konkretnie projekt nie ma prawa się zwrócić. Zatem wyrażając swoją opinię o hali w Czyżynach nie rozmawiajmy o Atlas Arenie, tylko o hali w Czyżynach. Znacznie droższej i niewiele większej. @1q2 Warszawa miała swego czasu taki pomnik, zwał się Stadion Dziesięciolecia. Teraz powstaje jego nowocześniejsza wersja. Musimy być bardzo bogatym narodem, skoro stać nas na takie pomniki. W zachodniej Europie tylko dwa kraje, znacznie od nas bogatsze zarówno ekonomicznie, jak i w tradycje piłkarskie, pozwoliły sobie na budowę podobnych obiektów: Anglia i Francja. I do obu tych obiektów dokładają. Osoby, które tym się zajmują mają niestety gdzieś czy Kraków na to stać czy nie. Kadencja minie, może uda się wygrać następną - to jest ważne. Musi być spektakularny sukces - wielka hala. |
Kiedy rozpocznie się stawianie zadaszenia na trybunie wschodniej ?
|
Cytat:
W grudniu. |
Cytat:
|
Obtułowiczowi najbardziej ulżyło gdy odebrano mu projektowanie tzw. urządzeń słaboprądowych, m.in. monitoringu i systemu sterowania. W jego biurze od 2 lat zastanawiali się co to jest :D Teraz kamień spadł mu z serca
|
Cytat:
Tak samo jak ciężko mi sobie wyobrazić, że już w połowie lipca przyszłego roku zagramy na naszym nowym stadionie. Obawiam się, że mimo tego że może rzeczywiście budowa stadionu Wisły będzie się wtedy miała ku końcowi, to jednak np. nie zrobią na czas jakichś głupich kołowrotów, dróg dojścia, czy stadion nie zostanie formalnie odebrany, co sprawi że w praktyce nie będziemy mogli na nim zagrać. Nie wykończą zaplecza, czy nie zapewnią odpowiedniej infrastruktury dla piłkarzy, czy jeszcze czegoś innego nie dopatrzą i będziemy mieli kolejne opóźnienia. Dla optymistów przypominam, że właściwie żaden z dotychczasowych etapów budowy naszego stadionu nie został oddany do użytku zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami czy harmonogramem. Także zapowiedzi urzędników, że na Wiśle pierwszy raz będzie można zagrać w połowie lipca możemy sobie wsadzić gdzieś i najwyżej się z nich pośmiać... |
Pociesz się że w Polsce większość budów jest nieoddawana w terminie.W z naszym stadionem.No cóż termin lipcowy na chwilę obecną jest realny ale....kto wie jak będzie w zimie ,jakie temperatury i jakie to spowoduje opóźnienia.Zakładam super optymistycznie że nie będzie problemów już z projektem, no i dostawcami komponentów i błędów wykonawczych ( ich na razie Polimex jako tako unika)
|
hahahahahhaha
podajcie chociaż jeden przykład oddania jakies budowy w terminie żeby mozna było tam od razu funkcjonowac? oczywiście poza centrami handlowymi bo tam jest prywatna zagraniczna kasa |
fajnie by było, by terminy utrzymali, ale kto wie, czy przyszły sezon nie zacznie się na dwóch trybunach D i E a na północnej i południowej będzie szła wykończeniówka i kopanie się z wykonawcami o zakres robót a z magistratem o pieniądze.
Póki co, bądźmy optymistami , może choć C oddadzą na czas? |
chyba wierzysz w cuda tak jak kibice repry
niema euro nie bedzie szybko stadionu przepychanki sie zaczna dopiero |
Narazie tragedii z terminami nie ma . Jakieś 1,5 miesiąca na C powoduje termin oddania na poczatek lutego- co nam nie robi żadnej różnicy. Na A/B są jakieś 1-2 tygodnie opóźnienia - co jest do nadrobienia bez problemu. Ale jak wyzej pisałem wszystko może się zmienić wkońcu to jeszcze 8 miesięcy budowy.
|
Ale wezcie jedna rzecz pod uwage, przestuj na C spowodowany jest niedokonczonym (badz blednie zrobionym) projektem dachu... A na AiB robia wg projektu jak jest ktory w momencie przekazania teraz do innych pracowani powinien byc szybko skonczony, wiec jesli inne rzeczy nie wyskocza.. a poki co kasa przygotowana, to powinno byc ok.. wole myslec pozytywnie:)
|
trochę niepokojący jest ten przestój z dachem na C. Jeśli już rysunki gotowe, co schrzanione to przeprojektowane i już wykonawca konstrukcji ustawia sobie sobie linię do produkcji elementów - to OK, lada dzień to ruszy.
Jeśli natomiast biura konstrukcyjne odrzucają tę robotę widząc, że zmieścić się w założeniach technicznych , czasie i budżecie za diabła nie zdążą ,ooo, to gorzej. Ponieważ wszyscy, co mają w tej sprawie do gadania za dużo nie informują (wcale, rzekłbym), no to na głupie domysły jesteśmy skazani. Jedno pewne , jak już na C zaczną to o AB można być spokojnym, projekt w założeniach ten sam, drobne różnice w wykończeniu i przeznaczeniu pomieszczeń na konstrukcje wielkiego wpływu nie mają. Jak na razie w kamerce na C sielski spokój, te 5 silosów można by usunąć i trawkę ukorzeniać :). Konstrukcji na dach ani ani, choć ta mini kolumnada fajne kojarzy się z tą, na AB była. W najgorszym przypadku można tak zostawić :D |
Cytat:
Swoją drogą Polimex znany jest z ustalanaia mocno zaniżonych cen przetargów - potem robią mega zamieszanie i próbują odzyskiwać pieniądze zwalajac wine na źle przygotowaną dokumentacje itd. Poczytajcie niedawny artykół o przetargu na budowe odcinka autostrady A4 z Szarowa. Polimex wygrał z dziwnie niską ceną. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl