Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

serek.c2 03.06.2011 09:24

Może nie mam aż tak krytycznego zdania w stosunku do Baszcza jak dj_ibutti (w sumie poszedł do Dyskobolii, przecież to nie Polonia;)), jednak Marcin tą decyzją stracił w moich oczach dość znacznie. Nie dlatego, że poszedł grać do innego polskiego klubu niż Wisła, tylko dlatego, że poszedł do Wojciechowskiego... Myślałęm, że ma chłop więcej oleju w głowie i nie będzie chciał nawet podjąć rozmowy z takim przygłupem jak Pan W.

Proszę też Was o nie przesadzanie z takimi frazesami jak "musi zarobić na starość". Baszczu swoje już zarobił... Mógł zakończyć karierę w Ruchu, a potem spokojnie znaleźć dobrze płatną posadkę w Wiśle albo u Niebieskich. Wybrał jednak kasę Wojciechowskiego. Mam tylko nadzieję, że nie przekona się na własnej skórze do jakiego cyrku się wpakował bo chłopaka zawsze lubiłem.

flamengista 03.06.2011 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1105425)
Mam prawo psioczyć. Bo do Discopolo (tak, ich też nie lubimy...) idzie się tylko z jednego powodu: dla kasy. Sprzedał więc wszystkie swoje wartości. Ma w d...e to, że prezes będzie ustalał skład, a jak będzie słabo grał to trafi do klubu Kokosa i będzie biegał po schodach. Tak. Sprzedał się dla kasy. A jak potrzebuje pieniędzy, to niech zarobi w Grecji...

Dokładnie, masz 100% racji. Nie mam zamiaru potępiać Baszczyńskiego - powoli kończy karierę i wiadomo, że chce odłożyć coś na przyszłość. Ale chwały mu to nie przynosi.

W dodatku Polonia to - o ile coś się nie zmieniło - zgoda naszej sąsiadki zza Błoń. Co innego, gdyby Baszczu przeszedł do takiego Zagłębia, gdzie też nieźle płacą. To jest klub kibicowi Wisły obojętny.

Lysy 03.06.2011 09:29

Pierwszy poważny minus dla Stana.

westersyl 03.06.2011 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1105536)
Pierwszy poważny minus dla Stana.

Jaki minus ?
Baszczu jest po ciężkiej kontuzji, nawet przed kontuzją Rybus wkręcał go w ziemie, że aż żal było na to patrzeć. Zresztą Stan sam widział w jakiej formie jest Baszczu i czy może nam się przydać. To wszystko.

Żeby nie było Baszczu kilka lat temu to piłkarz o 2 klasy lepszy niż Cikosz ale on ma 34 lata, na pozycji bocznego obrońcy motoryka to podstawa.
Tak wiem może grać na stoperze jednak osobiście wierzę, w Jaliensa, on pokazał że potrafi wskoczyć na "international level", chociażby w meczu przeciwko Lechowi czy Jagielloni.

crate digger 03.06.2011 09:41

250 tys euro dla podstarzałego i jakby nie patrzec troszke już schorowanego gracza? Ciesze się że Stan nie patrzy na niego w kontekście "zasłużonego" "cieszącego się powszechnym szacunkiem" gracza, tylko w miarę obiektywnie, pod kątem przydatności i relacji koszty/poziom sportowy. PLUS DLA STANA i SZACUN DLA BASZCZA. NIECH CIĄGNIE KASĘ OD HANDLARZA WOJCIECHOWSKIEGO.

ypeeh 03.06.2011 09:44

Powodzenia Baszczu! Na stoperze jeszcze pogra sensownie z 2-3 lata, zarobi kasę, będzie zadowolony. Co miał zrobić dla Wisły to już zrobił, nie dorabiaj dj_ibutti ideologii do tego transferu.

karas1983 03.06.2011 09:53

O Baszczyńskim:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1105425)
Sprzedał więc wszystkie swoje wartości.

Flamengista: "masz 100% racji"

Dobrze się czujesz moderatorze?

KOMINEK 03.06.2011 10:09

Narzekamy, że w naszych klubach coraz mniej Polaków, że ceny horrendalne itd. a jak ktoś przenosi się z jednego do klubu do drugiego to jest jazda.

Dla mnie granicą nieprzekraczalną jest jedynie transfer, do Craxy.

A Baszcza szkoda do takiego klubu ale to inna para kaloszy.

tomasz_19 03.06.2011 10:09

co tu dużo pisać... Baszczu się po prostu zbłaźnił i tyle, do Discopolo żaden szanujący się człowiek, a tym bardziej piłkarz nie idzie...

Blaszczu16 03.06.2011 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez karas1983 (Post 1105546)
O Baszczyńskim:



Flamengista: "masz 100% racji"

Dobrze się czujesz moderatorze?

Sądząc po jego wpisach, chyba nie do końca.

Marcin poszedł przede wszystkim tam gdzie go chcieli. Wisła nie chciała go to miał nie skorzystać z dobrego kontraktu w Polonii? No ludzie. Piłka to przede wszystkim pieniądze i tym się w pierwszej kolejności kierują piłkarze. Rozumiem, gdyby przeszedł do KSC lub CWKS LW to byłby smród, ale KSP? Dla mnie to taka Odra z bogatym właścicielem. Marny stadion, mało kibiców, bez przyszłości...

art 03.06.2011 10:15

Jakby nie patrzeć to Baszczu poszedł do klubu, który w przyszłym sezonie jest jednym z faworytów rozgrywek. Jakieś buki już maja kursy na przyszły sezon i Polonia jest 2 za Wisłą. Może On nie chciał iść do Zagłębia gdzie tez dobrze płacą i grac o środek tabli? Tylko chciał grac o pudlu? A żeby grac o pudło to miał do wyboru Wisłę, Lecha, Legie, Polonie i może Śląsk.Wojciechowski robi akcje, to wszyscy wiedza, ale jakby spojrzeć na ostatnia rundę to ta Polonia nie gra źle i nieźle punktuje. Wiec z sportowego punktu widzenia Baszczu wybrał bardzo dobrze.

fialo 03.06.2011 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1105550)
co tu dużo pisać... Baszczu się po prostu zbłaźnił i tyle, do Discopolo żaden szanujący się człowiek, a tym bardziej piłkarz nie idzie...

Błaźnisz to się Ty takimi tekstami. Już widzę, jakbyś Ty, w końcu człowiek, nie poszedł do firmy, w której Ci oferują 300k Euro. Broniłbyś się pewnie rękami i nogami.

Ja Baszcza lubiłem i dalej lubię, bo to był piłkarz niewiarygodnie charakterny i oddany Wiśle. Ale.. Jestem przesądny i uważam Baszcza za takiego piłkarza, który przynosi pecha w el.LM. W tym przekonaniu utwierdził mnie mecz z PAO, kiedy Baszczyńskiego zabrakło na boisku i Kuba grał na prawej obronie.. Wygrany 3:1.. Ja nie będę płakał, że Marcin nie podpisał z nami, ale też nie będę płakał, że podpisał z Dysco. Szkoda tylko, że to zgoda żydów, ale nie ukrywajmy Marcin robi to dla pieniędzy.

I zejdźcie z niego ....a.

BASZCZU Z NAMI, Z KIBICAMI!

Lysy 03.06.2011 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1105555)
Sądząc po jego wpisach, chyba nie do końca.

Marcin poszedł przede wszystkim tam gdzie go chcieli. Wisła nie chciała go to miał nie skorzystać z dobrego kontraktu w Polonii? No ludzie.

Otóż to, ja bym upatrywał winy zarządu i dyrektora sportowego, a w mniejszym stopniu Marcina. Baszczu to nie Peszko, dla 10 tyś Euro by nie zniszczył tego kapitału na który pracował latami w Wiśle. Marcinowi najwyraźniej bardzo zależało na powrocie do Polski, jestem przekonany, że gdyby dostał jakikolwiek sygnał z Wisły, że jest nam potrzebny, to zgodziłby się na sporo niższy kontrakt niż dostanie od Wojciechowskiego. Ale cóż, wolimy interesować się jakimiś Dawidowskimi czy innymi Lamerami :/

FraMat 03.06.2011 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1105536)
Pierwszy poważny minus dla Stana.

a drugi za to, że Malaga go uprzedziła...

Ludzie, ogarnijcie sie

dj_ibutti 03.06.2011 10:44

Dobra, przyznaje poniosły mnie wczoraj emocje. Przesadziłem z niektórymi tekstami i przepraszam. Wynikało to z mojego bardzo osobistego stosunku do "Dżumy Stolicy" i nie mniej osobistego do Baszcza, którego zawsze miałem za wzór, legendę piłkarza. Mam tylko nadzieję, że Marcin nie zapomni o Wiśle, czy nawet Ruchu i nie będzie deklarował przywiązania do Dyskopolo. Macie rację, musi zarobić pieniądze, a w Grecji obawiał się o zdrowie rodziny. Po głębszym przemyśleniu to rozumiem.

_ukoL 03.06.2011 10:46

I tak kończą legendy.

vilgefortis 03.06.2011 10:58

A co ten Baszczu miał zrobić, karierę zakończyć ?? Jakby poszedł do Lecha, Craxy czy Legii to ok, rozumiem. A Baszczu poszedł do Polonii... I CO Z TEGO ?? Ludzie, chcecie żeby był świętszy od papieża? Chciałbym, żeby wszyscy co tak piszą byli tak honorowi, etyczni, itp... Ale wiem że tak NIE jest

Lysy 03.06.2011 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1105570)
a drugi za to, że Malaga go uprzedziła...

Ludzie, ogarnijcie sie

Akurat w RvN w najmniejszym stopniu nie wierzyłem , więc trafiłeś kulą w płot. W zeszłym okienku nie narzekałem na Stana , nawet gdy na forum panował lament po braciach (ja uważałem to za dobry ruch) , więc nie broń mi w tym trochu pomarudzić ;-) tym bardziej , że pretensje są uzasadnione, bo Baszczu zarówno pod względem piłkarskim jak i mentalnym byłby świetnym transferem.

buczo1985 03.06.2011 11:33

Baszczu dostał po prostu dobrą propozycję dorobienia do emerytury bez konieczności wyjeżdżania z kraju. Też mi się to nie podoba, że będzie grywał w zespole, gdzie na trybunach bluzgają Wisłę. Ale skoro w Grecji było nieciekawie dla rodziny, a tu ma szanse dograć do emerytury....

tomaszw 03.06.2011 11:40

Wisle baszczu sportowo by nic nie dal. Chcial zostac w Polsce, Polonia dala dobra oferte, klub z ambicjami to sie Baszczu zdecydowal.
Mysle, ze i tak w jego sercu bedzie zawsze Wisla.
A moze warszawa mu odpowiada bo przymierza sie na eksperta do c+ ;)

Bąbel 03.06.2011 11:51

Pytanie czy w Wiśle uznali Baszcza za słabego piłkarza, bo maja lepsze kandydatury, czy po prostu zaproponowali mu za niskie zarobki w stosunku do tych jakie oczekiwał.

tofik 03.06.2011 11:56

E tam. Niech robi co chce. Kiedyś grał u nas, teraz będzie grał w Polonii. Futbol to jest biznes.

vaazon 03.06.2011 12:31

Baszczu z nami kibicami! Polonia Warszawa to nic takiego, bez spinki panowie! To, że nas nie lubią to mało istotne. Większość klubów nas obraża i i tyle. Legia, Craxa czy Lech są niewybaczalne, ale Polonia to pikuś.

madenn 03.06.2011 12:55

Baczyński nigdy nie był dobrym graczem , nie ma czego żałować. Pieniądze okazały się najważniejsze i wybrał Polonie. Klub Kokosa bedzie miał nowego członka:)

Kryniu 03.06.2011 13:02

Baszczyńki w Polonii! Rozumiem i akceptuję ale jakoś dziwne uczucie kiedy człowiek który prowadził u nas doping będzie grać u jednego z rywali.

jendrus 03.06.2011 13:13

Z Baszczem było by jak z Żurawiem, Branco i kebabem zupełnie nie przydatni...W tym że żuraw i kebab nam mecze uratowali:> Wiec poruwanie raczej do branco co stawia go jeszcze w gorszej sytuacji. To że niby jest jakąś legendę oznacza że trzeba go do klubu sprowadzać za wszelką cenę.
A dokładnie jak mówią inni piłkarze to normalni ludzie wykonują prace zarabiają na rodzinę muszą ją utrzymać. Jak nic za dwa lub za rok będzie robił w c+ lub TVP:P

Lysy 03.06.2011 13:17

@jendrus
Powinieneś zmienić forum, na wróżka.com może szukają niespełnionych talentów wróżbiarskich. Baszczu grał dobrze w Grecji więc nie wiem na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski , że u nas by się nie sprawdził.

farben 03.06.2011 13:21

Żegnamy wielkiego Żurawia. Zobacz z nami, jak zmieniał się piłkarz Wisły [ZDJĘCIA]

http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...-sie,id,t.html

Fajny tekst o siedmiu latach Żurawskiego w Wiśle. I sentymentalna galeria z całej kariery w naszych barwach. Dobrze byłoby, żeby po zakończeniu kariery wrócił znowu do Wisły.

crazykaro 03.06.2011 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 1105671)
Żegnamy wielkiego Żurawia. Zobacz z nami, jak zmieniał się piłkarz Wisły [ZDJĘCIA]

http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...-sie,id,t.html

Fajny tekst o siedmiu latach Żurawskiego w Wiśle. I sentymentalna galeria z całej kariery w naszych barwach. Dobrze byłoby, żeby po zakończeniu kariery wrócił znowu do Wisły.

Jest tam tez napisane o co mu chodziło gdy mówił że kończy z Wisłą ale nie z Krakowem :-p

Mario Nh 03.06.2011 13:52

Na Wisłę bluzga 3/4 ligi, najważniejsze że nie przeszedł do Cracovii, Lecha bądź Legii. Jest ok.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl