![]() |
Ja mysle, ze kasa powinna isc na inne rzeczy typu remont szatni, boisko, sprzet sportowy, ewentualnie konkretna splata dlugow a nie kontrakt pilkarza.
|
Cytat:
|
Pamiętajcie, że decydowaliśmy o wsparciu w maju. Przypomnę, że tak działania zarządu spółki jak i sztabu szkoleniowego w tamtym momencie były ocenianie bardzo dobrze. Wysłuchaliśmy argumentów zarządu, zostały nam przekazane argumenty trenera Stolarczyka. Jako zarząd nie mogliśmy nie poddać tej prośby pod głosowanie - od początku mówiliśmy, że w takich sprawach powinni się wypowiadać wszyscy członkowie stowarzyszenia.
Nie mamy wglądu w finanse klubu, co w przyszłości chcielibyśmy zmienić (myślę, że i dla klubu i dla samego stowarzyszenia członek Rady Nadzorczej z ramienia Socios to dobry pomysł). Żeby to mogło nastąpić, musi nas być jednak więcej. Cały czas uczymy się na błędach, kolejne głosowanie i ustalenia z klubem co do wykorzystania przekazywanych przez nas środków wyglądały już zupełnie inaczej. Jesteśmy przejrzyści jak chyba żadne stowarzyszenie w Polsce, nie generujemy niepotrzebnych kosztów, rozliczamy się z każdej złotówki. Powiedzcie, co możemy jeszcze zrobić? Zamiast krytykować wstępujcie w nasze szeregi i pomóżcie nam rozwijać Socios, by być naprawdę poważnym wsparciem i partnerem do rozmów z włodarzami klubu. Nie powiecie mi chyba, że nie stać Was na 50 zł miesięcznie... |
Cytat:
Z ekonomicznego punktu widzenia nie ma więc żadnej różnicy czy dołożylibyśmy się na jakikolwiek inny cel (a zaręczam wam, że na jakiś na pewno byśmy dali), "uwalniając" w ten sposób środki na kontrakt Wasyla, czy odwrotnie. |
Ja personalnie nie mam żadnych pretensji do Socios (i uważam, że nikt nie powinien mieć!) - ja po prostu kompletnie nie rozumiem jak można było w ogóle wpaść na pomysł, żeby w naszej sytuacji dawać taki kontrakt Wasilewskiemu... Zarząd, pion sportowy (powiedzmy, że coś takiego istnieje u nas) dał w tym względzie strasznie ciała. Serio myślałem, że facet gra tu w sumie za małe pieniądze, żeby tylko sobie w piłkę pokopać na zakończenie kariery, a tu drugi kontrakt w drużynie - niemile mnie to zaskoczyło.
|
z tym gumiorem to faktycznie przegieli, On na obecna chwile nawet polowe tej kwoty nie jest wart, i jak tu ma byc dobrze , skoro takiemu emerytowi taki kontrakt ktos ładuje
|
Cytat:
Ja osobiście głosowałem przeciwko finansowaniu kontraktu Wasyla, ale rozumiem głosy za. Wasyl przeciwko Legii na wiosnę grał po profesorsku i nie mam pretensji że większość zagłosowała "za". Ja chciałem, aby dano szansę Hoyo, kosztem Wasyla. Jak się później wszystko potoczyło wszyscy wiemy. Kowalski kontuzja a Wasyl robił co mógł, ale niewiele mógł bo wieku już nie oszukasz. Zapisujcie się do SOCIOS a Wisła szybciej wyjdzie z tego bagna. |
|
Może by zrobić nowy temat tak by łatwiej było zobaczyć petycję?.
|
Proponuję na stronie głównej nad SB dać oczojebnego linka :)
|
Podpisane ZACHECAM rodzine znajomych SUPER INICJATYWA!!!DZIALAMY WISLACY!! TYLKO WISLA!!
|
BRAWO Socios...
|
Cytat:
|
gotowe !!!
|
Podpisane....
|
Podpisane.
10 znaków 123 |
polecam również pisać do stowarzyszeń i na portale zajmujące się szeroko pojętym budownictwem i przestrzenią miejską. Tam też będzie można pozyskać wiele podpisów.
|
Nie wiem, czy temat był podnoszony wcześniej, ale spróbuję.
Rozważcie wprowadzenie jakiejś brązowej gwiazdy lub metalowej, czy jak tam nie zwać, ze składka np. 25 zł. Idę o zakład, że jest całkiem spora grupa ludzi, którzy się wahają, a dla których to 50 zł/m-c to jednak jest pewna bariera i że po takiej decyzji byłoby sporo nowych aplikacji i większe miesięczne wpływy. Choć oczywiście wiąże się to z oczywistymi ryzykami na przyszłość (że ludzie będą wybierali najtańszą opcję itd.) to myślę, że wyszłoby na plus jednak. |
Z ciekawości, dla członków socios:
https://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10273 https://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=10272 |
Gdybyście mieli ochotę napić się piwa to od jutra sprzedaży "Wiślackie".
https://twitter.com/SociosWisla/stat...862717952?s=20 |
Socios Wisła wsparło akcję "Wiślacka pomoc w walce z Koronawirusem" kwotą 35 000 zł.
Każdego namawiam do udziału w akcji, na tę chwilę - licząc ze środkami przekazanymi przez Socios - Wiślacy zebrali już prawie 65 000 zł. https://i.imgur.com/dkUisfq.jpg |
|
Za parę tygodni nasza Wisełka wróci do grania na Reymonta 22. Mecze, niestety, jeszcze przez długi czas będą się odbywać bez Kibiców. Myślę, że dla piłkarzy widok pustych krzesełek jest demobilizujący (brak głośnego dopingu tym bardziej, ale jak na razie doping z taśmy jest zabroniony mimo prób "sąsiadki"). I tak sobie pomyślałem, że mamy nawet na naszym stadionie banery reklamowe na całe sektory. A może tak sfinansować banery z sylwetkami kibiców Wisełki? Myślę, że dla naszych piłkarzy by to wyglądało lepiej niż puste krzesełka a i w telewizji by to chętnie pokazywali i mówili. Może by udało się na sfinansowanie namówić , chociaż w części, naszych sponsorów? Na przykład, jakieś inteligentne wklejenie "w kibiców" logo sponsora. Może kojarzycie, na trybunie podczas meczów Bayernu jest logo firmy telekomunikacyjnej utworzone z odpowiednio ubranych "kibiców". Może coś w tym stylu? I na koniec takie info i apel o naśladowanie - Karnet mam kupiony na cały bieżący sezon i nie zamierzam prosić Klubu o jakikolwiek zwrot kasy. Chcę też by Klub wprowadził do sprzedaży karnety na cały następny sezon, bo chciałbym swój wykupić bez względu na to kiedy będę mógł usiąść na moim krzesełku na E 24. A na razie zostanie Canal i mam nadzieję, że on zapłaci Klubom bo ja mu (Canalowi) płacę co miesiąc!
|
Czy są szanse, albo plany, aby te 999 miejsc na R22 były wyłącznie dla Socios? Byłby to na pewno ekstra prezent i mobilizacja dla innych żeby się zapisać.
|
I mobilizacja dla części osób, aby się wypisać.
W Socios jest dużo więcej osób i komu dać bilet, a komu nie? Jakie przyjac kryterium? Kogo wyroznic, a kogo wykluczyć? Albo wszyscy albo nikt. Bo potem przradza się w to niepotrzebne podziały, i gadki o równych i równiejszych. Niech dadzą te bilety podopiecznym domów dziecka i wszyscy będą zadowoleni. |
Cytat:
|
a moim zdaniem 499 na socios, a reszta dla dzieciaków było by spoko. przyjmując, że mamy 2500 socios wystarczy 5 spotkań, aby każdy wylosował bilet na 1 mecz, podobnie jak jest w przypadku skyboxa, na którego też są losowane bilety. Takie losowanie przyniesie finansowe korzyści dla klubu bo myślę, że trochę nowych osób do socios się zapisze
|
A dlaczego na meczu ma być ktoś z Socios kto nie ma karnetu?. Jeśli ma karnet i jest w Socios to mogę zrozumieć.Karnety ma ok.8500 kibiców.
|
Uważam, że bilety dla domów dziecka to jedyny "sensowny" pomysł. Trzeba nakręcać modę na Wisłę w nowym pokoleniu. Sam jako karnetowicz i socios wiem, że nawet jak pandemia potrwa rok to jak tylko będą miał możliwość pójścia na stadion to nie będę się wahał. I takich kibiców jest mnóstwo. Ich miłość do Wisły nie zginie tak szybko, więc lepiej dać trochę radości dzieciakom niż robić jakieś wybory, selekcję, losowania.
SOCIOS: +/- 2000 KARNETOWICZÓW: +/- 8000 Przeciętna frekwencja na meczach 15000-20000. I jak z takiej puli sensownie wybierać żeby każdy był w miarę zadowolony? Sam mam ekipę na meczu liczącą 5-6 osób i wolę się z nimi znowu spotkać w pełnym składzie nawet jeśli to będzie dopiero w 2021 roku niż jakbym ja miał wylosować "bilet" na jeden mecz, a oni na pozostałe. Poza tym na razie nie ma ŻADNYCH wiążących decyzji ani uchwał w sprawie wpuszczania kibiców, więc na razie dyskusja czysto akademicka : ) |
Bilety w drodze losowania powinny trafić tylko do członków Socios, którzy posiadają karnety.
Dzieciom z domów dziecka kupi się bilety jak cały stadion otworzą. Tak nie wiedzę sensu. Jak nie będzie dopingu to tak ich nie przekonamy do chodzenia na mecze, bo to doping i oprawy zawsze ich najbardziej rajcowały, dlatego lepiej dać je kibicom, którzy wspierają klub. ;) |
Z dzieciakami to rożnie bywa. Problemem nie do przeskoczenia czesto bywa logistyka i brak opiekunów.
Ja bym przekazał wejściówki na Małopolskie szpitale. Prezent, podziękowanie pracownikom służby zdrowia. Chętnych na wypad z rodzina, często pierwszy raz na R22 nie powinno braknąć |
Moim zdaniem pójście w te stronę (choć rozumiem intencje) to wejście na grząski grunt, wolałbym, żeby Socios w żadnym dzieleniu kibiców nie uczestniczyło, najlepiej jakby klub wyprzedał wszystkie, możliwe powierzchnie reklamowe i żadnych kibiców nie wpuszczał, bo rozkminianie tego kto powinien być w gronie tych 999 osób przysporzy tylko dodatkowy ból głowy.
|
Kombinujecie. Normalnie sprzedaż on-line, kto kupi ten wchodzi na mecz i tyle :)
Jest pula 999, kto nie ma karnetu musi kupić, kto ma karnet musi potwierdzić przybycie. Pierwsze 999 osób, które to zrobią wchodzą na mecz. |
Ewentualnie 999 osob ktore jako pierwsze kupiły karnety na sezon, albo 999 pierwszych akcjonariuszow. Albo w formie licytacji
Moim zdaniem rozdawanie komukolwiek jest bez sensu. Dla dzieci to zwykła wycieczka, dla nas to całkiem inny lvl. |
Za bardzo kombinujecie.
Zasady powinny być proste: 1) Zdobyczna pasiasta flaga - 4 punkty 2) Zdobyczna pasiasta koszulka - 3 punkty 3) Zdobyczny pasiasty szalik - 2 punkty 4) Zdobyczna pasiasta smycz, czapka etc inny gadżet - 1 pkt 999 Wiślaków z największą ilością punktów wchodzi na mecz. Do rozwiązania pozostaje tylko problem jakby kibice na miejscu 999 mieli ex aequo tyle samo punktów - ale myślę, że się dogadają :D |
Już sam pomysł wpuszczenia na 34-tysięczny stadion 999 osób jest mało poważny. Przy równomiernym rozmieszczeniu (bo chyba trzeba by porozrzucać te osoby po różnych sektorach) klub zarobiłby grosze na biletach, a pewnie dużo więcej stracił na realizację wymogów sanitarnych, zatrudnianie ochrony, etc. Stadion i tak wizualnie prezentowały się fatalnie. O dopingu też można byłoby zapomnieć. Boniek często lubi być w centrum uwagi, ale teraz to już zdecydowanie przesadził. Albo wpuścimy przynajmniej kilka tysięcy osób, żeby to jakoś wyglądało, albo nie bawmy się w tego typu półśrodki.
A jeżeli już mielibyśmy się coś w takiego bawić, to najlepsza dla klubu byłaby licytacja. Bilety trafiłyby do 999 osób, które są w stanie najwięcej za nie zapłacić. Przynajmniej klub mógłby na tym trochę zarobić, o ile znajdzie się trochę chętnych z grubym portfelem. |
Te 999 osób to coś na zasadzie pierwszego kroku ku normalnośći jeżeli chodzi o obecność fanów na trybunach. Wiadomo, że za dużo to nie da i pewnie będą osoby niesprawiedliwie potraktowane (no bo u nas jest więcej osób z karnetami) ale chcą od czegoś zacząć.
|
Cytat:
|
Cytat:
A tak serio. To jeżeli miałoby być 999 kibiców to przecież można by wynająć od miasta tylko 1 trybunę, tak jak robiła Garbarnia |
Przecież taki jest pomysł - wystarczy jedna trybuna - w naszym wypadku chyba od strony al 3 maja.
Co do atmosfery to bywałem na meczach wyjazdowych, gdzie grupa 500 kibiców potrafiła zrobić dobra atmosferę. Zresztą naprawdę 90% klubie w Polsce i potrafi zgromadzić 1000 w do młyna i jakoś żyją. Nawet w Ekstraklasie : Wisła Płock, Piast, Zagłębie, nie jeden mecz koleżanki... Pewnie, że nie ma co porównywać z 15-20 tysiącami osób. Jednak zrobi to różnice piłkarzom - będą mieli się z kim cieszyć po golu, sędzia będzie czuł presję przy ewentualnym karnym. A i w transmisji c+ nie będzie musiał puszczać dopingu z taśmy, tylko podkręcić trochę głośność... Kto powinien dostać bilety - ci którzy mają ochotę dopingować. 500 dla ultrasów, 500 na licytacje i z głowy... Co do kosztów ochrony, to z racji tego że nie będzie to impreza masowa większość kosztów odpada. Nie trzeba straży, pogotowia, można wynająć 5 ochroniarzy bez licencji, nie trzeba prosić o zgodę na organizację takiej imprezy. Co do pomysłu oddania tych biletów dzieciom/pracownikom służby zdrowia. Poważnie? Przykład derbów przy Kałuży nic was nie nauczył? - bez ultrasów, bez ludzi regularnie chodzących na stadionie atmosfera będzie beznadziejna. To żadna reklama dla nas (bilety można, wręcz należy przeznaczyć dla nich, gdy stadion będzie w pełni otwarty), nie zachęci ich to do chodzenia na mecze... - jaka macie pewność, że część z nich to nie będą kibice Wisły? Pamiętacie Derby? Chcielibyście słuchać doping z ich strony dla naszych przeciwników... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl