Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

serek.c2 06.10.2019 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1544153)
Zmienic
Za co? Dopiero co proponowalismy 250 tys E rocznie Wszolkowi i Lazarowi Markovicowi

Przepraszam, ale to nawet śmieszne nie jest...

bridgeburner 07.10.2019 06:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1544158)
Przepraszam, ale to nawet śmieszne nie jest...

Stanowski to podał a Obidzinski to potwierdził w stanie futbolu
O Wszolku informowal Janekx, nie ma od niego lepeij zorientowanej w sprawach transferow w lidze osoby, czy to się komuś podoba czy nie
Sam sobie tego nie wymyśliłem...

mr_kwolf 07.10.2019 07:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1544161)
Stanowski to podał a Obidzinski to potwierdził w stanie futbolu
O Wszolku informowal Janekx, nie ma od niego lepeij zorientowanej w sprawach transferow w lidze osoby, czy to się komuś podoba czy nie
Sam sobie tego nie wymyśliłem...

Owszem, ale jednocześnie zaznaczył że traktowali to jako inwestycję. Chcieli odbudować Markovica, a następnie sprzedać żeby odzyskac (najlepiej z nawiązką) jego pensje. Nie wiem czy to rozsądne czy nie, czy prawdopodobne czy nie, ale taki był plan. W przypadku trenera to niemożliwe więc nie rób sobie nadziei że wylozymy na jakiegoś trenera taka sumę pieniędzy.

Jagul 07.10.2019 07:51

Doszliśmy do absurdalnego momentu, że styl jaki preferuje trener Stolarczyk, powoduje że bardziej o stratę bramki obawiam się kiedy nasi zawodnicy mają piłkę przy nodze, niż w momencie kiedy przeciwnik atakuje.


Każdy, kto oglądał mecze w tamtym sezonie doskonale widział, że wraz z upływem sezonu i postępującym spadkiem jakości w drużynie, atutem Wisły były szybkie ataki i gra z kontry. Zdecydowanie byli do tego odpowiedni zawodnicy, którzy w dużej mierze bazowali na dynamice. Niewątpliwie był to olbrzymi sukces naszego trenera, który został poparty wynikami.


Przed tym sezonem zaczęły dochodzić słuchy, że Wisła zmieni styl i będzie bazować na wyprowadzaniu koronkowych akcji od własnej bramki. I tak jak wtedy należało chwalić trenera za odpowiedni wybór taktyki, tak teraz należy ganić. Nie wiem na jakiej podstawie trener nagle stwierdził, że z tym składem będziemy w stanie grać od tyłu atak pozycyjny. Transfery do klubu jasno pokazują, że ściągamy głównie słabych technicznie odrzutów z innych drużyn. W obronie nie mamy ani jednego stopera, o którym można by powiedzieć, że potrafi wyprowadzać piłkę. Dodatkowo mamy elektrycznego bramkarza, którego atutem na pewno nie jest gra nogami.


Powiedzmy sobie szczerze, ekstraklasa to nie jest ....a żadna liga dla taktyków i trenerskich magów. O 90 procentach drużyn nie można powiedzieć, że mają swój styl, a my nagle z nieźle funkcjonującej machiny próbujemy zrobić drugą Barcelonę. Większość drużyn w lidze bazuje na fizyczności, wybieganiu i walce, a my mając szrot w defensywie próbujemy gry po ziemi.


6/15 bramek straciliśmy przez straty na własnej połowie podczas wyprowadzania piłki. Jest to wynik kompromitujący. Drużyny grające przeciwko nam nawet nie muszą się zbytnio przemęczać, żeby odebrać nam piłkę ponieważ sami bardzo często im ją oddajemy.
Wielu tutaj pisało, że w derbach to my prowadziliśmy grę i byliśmy lepsi, a żydy przyjechały po 0-0. Otóż muszę wszystkich rozczarować, że żydzi bardzo dobrze zabezpieczyli swoje tyły i spokojnie czekali na rozwój wydarzeń. W pierwszej połowie mieli pierwszą okazję po strzale z dystansu, której nie wykorzystali ale po przerwie już się nie pomylili. Obie sytuacje dziwnym trafem po dwóch błędach przy wyprowadzaniu piłki.

To samo było w meczu z Jagą gdzie gospodarze oddali nam pole i piłkę co spowodowało, że sami praktycznie strzeliliśmy sobie dwie bramki.
Podobnie było w meczu z Lechem, który spokojnie czekał na swoje okazje i w końcu je dostał jak na tacy.


Reasumując mój nieco przydługawy wywód:
Tak mamy chujowy skład, tak mamy szpital w drużynie, tak 90% piłkarzy nie przypomina siebie z tamtego sezonu ale do ....y nędzy liczę, że jako drużyna, która chce walczyć o utrzymanie przestaniemy w końcu bawić się w jakieś .......one koronkowe akcje od tyłu i przestaniemy wymyślać w tej śmiesznej lidze kwadratowe jaja.
Jesteśmy słabi, więc naprawdę nie musimy pomagać naszym rywalom oddając im piłkę na naszej połowie.


Dlatego Panie Trenerze: wyciągnij Pan wnioski, bo prawda jest taka, że ludzie mają oczy i granie w taki sposób naprawdę doprowadzi do tego, że zimy to Pan nie wytrwa.


PS. Jeśli ktoś uważa, że zmiana stylu nic nie zmieni, bo to tylko wina składu, to proponuje za pomysłem Wantucha zburzyć stadion, skasować co nasze i spokojnie bez presji pykać sobie w IV lidze.

bridgeburner 07.10.2019 07:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1544163)
Owszem, ale jednocześnie zaznaczył że traktowali to jako inwestycję. Chcieli odbudować Markovica, a następnie sprzedać żeby odzyskac (najlepiej z nawiązką) jego pensje. Nie wiem czy to rozsądne czy nie, czy prawdopodobne czy nie, ale taki był plan. W przypadku trenera to niemożliwe więc nie rób sobie nadziei że wylozymy na jakiegoś trenera taka sumę pieniędzy.


Oczywiscie
Nie są to analogiczne sytuację
Natomiast optyka postrzegania tego na co można wydać te pieniądze była inna na początku września a inna jest teraz gdzie jesteśmy bezpośrednio nad strefa spadkowa
Nadziei sobie nie robię, wiem że to bardzo mało prawdopodobne

Szneka 07.10.2019 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1544165)
Reasumując mój nieco przydługawy wywód:
Tak mamy chujowy skład, tak mamy szpital w drużynie, tak 90% piłkarzy nie przypomina siebie z tamtego sezonu ale do ....y nędzy liczę, że jako drużyna, która chce walczyć o utrzymanie przestaniemy w końcu bawić się w jakieś .......one koronkowe akcje od tyłu i przestaniemy wymyślać w tej śmiesznej lidze kwadratowe jaja.
Jesteśmy słabi, więc naprawdę nie musimy pomagać naszym rywalom oddając im piłkę na naszej połowie.

za te słowa powinna być skrzynka piwa dla kolegi. trafniej nie szło tego ująć

Jagul 07.10.2019 08:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1544168)
Krótkie pytanie, gdzie Ty widziałeś w tym sezonie, jakieś koronkowe akcje? Ja pamiętam dwie - jedna akcja bramkowa Chuci - bardziej przypadek, niż wyuczona + autostrada do bramki rywala; oraz w meczu z Lechem, gdzie w zasadzie rywal nas nie atakował i jego piłkarze byli ustawieni 2 km od siebie. Naturalnie, tą koronkowa akcja, nawet nie stworzyliśmy zagrożenia.

Jak chcemy grać atak pozycyjny, muszą pojawić się wyuczone zagrania z klepki. Trzeba grać z pierwszej piłki. U nas to jest podanie - zastanawianie się komu podać. Kilka sekund później ktoś inny dochodzi do wniosku - a może podlece, bo kumpel chyba nie ma komu podać.

No tak. Dzięki za złapanie mnie za słówko. Faktycznie nie widziałem koronkowej akcji, bo żeby taką zobaczyć to trzeba by najpierw wyjść z piłką z własnej połowy, a nie oddawać jej rywalowi. Widziałem bardziej próby zawiązania takiej akcji. Ale niewątpliwie styl jaki preferujemy zakłada, że chcemy takie akcje zawiązywać.

Skoro jak sam mówisz takich akcji nie ma to po co my próbujemy tak grać?

W tym kraju nikt nie potrafi grać ataku pozycyjnego, nawet reprezentacja ale na pewno my mając przekroczoną normę szrotu w drużynie to osiągniemy.

Jagul 07.10.2019 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1544171)
Nie łapię Cię za słówko. Po prostu pomyślałem, że wydźwięk Twojego posta sugeruje, że gramy pięknie, ale nie punktujemy... a gramy takie gówno, że nie da się na to patrzeć. Nawet wygrane mecze, to prymitywna piłka bez pomysłu.

BTW - prośba, obejrzyj sobie cały mecz - np. ŁKS'u z Arką. Mówię tu zupełnie poważnie. Poświęć te 90 minut, to zobaczysz, w jak czarnej dupie jest polska piłka. Da się grać pozycyjny, nawet ogórkami. My nawet nie otarliśmy się o atak pozycyjny, kompletnie nie wiemy, jak to robić, więc jak chcemy się utrzymać, trzeba zacząć grać coś innego.

Ja też się z Tobą zgadzam.
Uważam, że gramy chujowo. Chcę tylko przy tym podkreślić, że chęć rozgrywania akcji od tyłu wskazuje, że chcemy grać ładnie i dominować, a skład jasno wskazuje, że to oczekiwanie na cud.
Mamy 11 kolejkę i dalej próbujemy grać to samo, chociaż nie widać progresu. Wręcz regres.

Wiem jak gra ŁKS ale w tym klubie jest jakaś wizja:
- zatrudniony trener, który preferuje taki styl,
- próba doboru piłkarzy do tego stylu,
- akademie, w których grupy młodzieżowe mają założenie żeby grać atakiem pozycyjnym,
- brak parcia na wynik.

Też uważam, że da się tak grać ale trzeba ciężkiej pracy i odpowiednio wdrożonego planu, żeby to osiągnąć. U nas niestety brakuje w klubach ludzi, którzy chcieliby coś takiego zrobić. Zero planowania liczy się tylko tu i teraz.

Nas też ten przypadek dotyczy ale niestety my mamy nóż na gardle i dopóki sytuacja w klubie się nie unormuje, to jedyne na co musimy patrzeć to na punkty.

wyar 07.10.2019 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1544092)
ale ja sie nie odnosze, do samego wczorajszego meczu, bylo wiadomo ze to przegramy
odnosze sie do tego, ze bez wzgledu na stan osobowy i przeciwnika gramy to samo i tak samo, tak samo tracimy gole nie wyciagajac zadnych wniosków
Jezeli za to trener nie odpowiada to za co?za kontuzje nie, za forme poszczegolnych graczy nie, za stale fragmenty nie To moze zrezygnujemy z jakiegolokwiek to w ogole zaoszczedzimy?
w jakiej sytuacji byl Carillo? z zarzadem z grubym przyglupem i swinka Piggy, i nie oplaconymi pensjami, jak to sie ma do obecnej sytuacji ?Skad wiesz, ze sie domagal transferów? Moze po prostu chcial zeby mu placono za robote
Powtarzasz jak mantre ze nas nie stac, to po co sciagamy jakichs Balickich, Pawlowskich, Zdybowiczów? za frytki i nocleg graja? z tego co wiem Balicki ze Zdybowiczem kosztowali po kilkaset tys zł
Przypomne tylko, ze za polityke sportowa z transferami wlacznie odpowaida glownie Stolarczyk, co bylo podkreslane w wywiadach z Obidzinskim
Kto Balaniuka oddal wiedzac, ze Brozek jest szklany? wiadomo, ze by nas nie zbawil ale bylaby jakas alternatywa za niego, bo teraz nie ma kto grac poza Drzazga, bedacym cieniem samego (nawet jezeli slabego) siebie
Ale to tez nie jest zapewne wina sztabu?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jagul (Post 1544173)
Ja też się z Tobą zgadzam.
Uważam, że gramy chujowo. Chcę tylko przy tym podkreślić, że chęć rozgrywania akcji od tyłu wskazuje, że chcemy grać ładnie i dominować, a skład jasno wskazuje, że to oczekiwanie na cud.
Mamy 11 kolejkę i dalej próbujemy grać to samo, chociaż nie widać progresu. Wręcz regres.

Wiem jak gra ŁKS ale w tym klubie jest jakaś wizja:
- zatrudniony trener, który preferuje taki styl,
- próba doboru piłkarzy do tego stylu,
- akademie, w których grupy młodzieżowe mają założenie żeby grać atakiem pozycyjnym,
- brak parcia na wynik.

Też uważam, że da się tak grać ale trzeba ciężkiej pracy i odpowiednio wdrożonego planu, żeby to osiągnąć. U nas niestety brakuje w klubach ludzi, którzy chcieliby coś takiego zrobić. Zero planowania liczy się tylko tu i teraz.

Nas też ten przypadek dotyczy ale niestety my mamy nóż na gardle i dopóki sytuacja w klubie się nie unormuje, to jedyne na co musimy patrzeć to na punkty.

:rotfl:

Wicie rozumicie jestem za a nawet przeciw,trzeba ciezkiej pracy, odpowiednio wdrozonego planu,bo np. w LKS-ie jest jakas wizja,a u nas za cholery nie ma,no ale mamy noz na gardle,a wiadomo,ze liczy sie tu i teraz.... Ble ble ble... Mowa -trawa...

No ,ale czego tu wymagac,jak facet pisze,ze druzyna,ktora chce grac w pilke i rozgrywa to robi to po to,zeby grac "ladnie" i "dominowac" ? Tylko tyle nauczyl sie przez lata bycia kibicem - ze Guardiola to chce ladnie grac i dominowac. A teraz Stolarczyk preferujacy ten rodzaj futbolu nie ma zadnych innych przemyslen,tylko gramy ladnie i dominujemy.

Ale sprawdziy na szybko czy masz racje.

Do tej pory Wisla rozegrala 11 meczow w ekstraklasie.
Oto dane dotyczace posiadania,ilosci sytuacji i strzalow w tych meczach :
Wisla Slask 57%-43%,ilosc sytuacji 10 - 12,strzaly celne 4 - 4 ,niecelne 6 - 8
Lechia Wisla 39%-61%, 11 - 15 , 4 - 4 , 7 - 11
Wisla Gornik 65%-35%, 12 - 12, 4 - 4 , 8 - 8
Pogon - Wisla 43% - 57% , 22-10,7-4, 15-6
Wisla - LKS 49% - 51 %, 18-20,8-7,10-13
Jaga - Wisla 37%-63% ,12-14,4-7,8-7
Wisla-Lubin 61-39, 16-15,6-6,10-9
Korona - Wisla 53-47,26-8,4-5,22-3
Plock - Wisla 41-59, 11-12,6-4,5-8
Wisla-Cracovia 59-41, 8-10,2-2,6-8
Wisla-Lech,64-36,23-10,10-2,13-5

Co z tego wynika ?

Otoz nawet w meczach kiedy posiadamy pilke,pozwalamy stworzyc przeciwnikowi podobna ilosc sytuacji (czasem wieksza,czasem mniejsza).Kiedy przestajemy dominowac,w meczach z outsajderami ligi potrafimy osiagac korzystne rezultaty,mimo mniejszej liczby sytuacji,bo tu w gre wkracza jakosc pilkarska. Kiedy jednak silni przeciwnicy dominuja nad nami - liczba sytuacji kreowanych przez przeciwnika potrafi byc trzykrotnie wyzsza ! I oczywiscie nie mamy nic do powiedzenia.

I o to wlasnie chodzi. Stolarczyk wie,co robi,kazac zespolowi grac pilka. Chodzi o to,aby miec kontrole nad meczem,dawac przeciwnikowi mniej mozliwosci do ataku slabej obrony,wykorzystywac strukture skladu,ktory bez watpienia stawia na zawodnikow technicznych,a nie wybieganych,szybkich czy silowych.Przy powrocie do skladu jakosci Blaszczykowskiego,Brozka,Burligi,mimo wszystko Sadloka, oraz wciaz lepszych pilkarsko od naszej modziezy Niepsuja i Klemenza Wisla wygra wystarczajaca ilosc meczow,aby sie utrzymac.

Jesli weterani beda zdrowi to w dalszym ciagu jest to zespol na 10 miejsce w tej lidze. Co najmniej,bo Slask,Arka,Wisla Plock,Rakow,Gornik,LKS,Korona to nie sa lepsze zespoly od nas w pierwszym skladzie. Przegralismy kazdy mecz w lidze oprocz tego z Lechem 1 bramka. Kazdy. W tym pechowo ze Slaskiem (strzal zycia Stigleca) i mega pechowo z Cracovia.

Wzmocnienie skladu jest niezbedne,ale Obidzinski nie bez kozery mowil o ryzykownej taktyce,bo wydaje sie,ze to weterani w tym sezonie maja utrzymac ekstraklase dla Wisly. Pozostale nabytki to melodia przyszlosci i kazdy rozsadny da im niejedna szanse. Jak to bylo ?

"U nas niestety brakuje w klubach ludzi, którzy chcieliby coś takiego zrobić. Zero planowania liczy się tylko tu i teraz. "

Tak jest,u nas na forum wciaz zdarzaja sie tacy,co tylko udaja,ze beda wspierac Wisle dlugofalowo. Po kilku przegranych meczach zaraz pojawiaja sie z - a jakze ! - cudownymi pomyslami na uzdrowienie sytuacji z cyklu "wywalic trenera" :rotfl:

Dobrze,ze nie zapraszaja Marzenki,Miska i Dukata do pracy nad znalezieniem trenera :>

I jeszcze jeden mit rozwieje - rzekomo mozemy zmienic taktyke i grac inaczej. Ja wciaz czekam,jak Ci wszyscy geniusze taktyczni przedstawia jakas koncepcje,pokaza nam,ze mamy zawodnikow do takiego grania,pochwala sie,ze sami lepiej rozwineliby mlodych graczy,niz robi to Stolarczyk,ze wiedza,jak kazac zawodnikom szybciej i wiecej biegac,jak ich nauczyc nowej taktyki itd.,itp. Panowie,klub czeka na wasz geniusz ! Mienicie sie kibicami,to pomozcie Mackowi ! Czy juz decyzja zapadla i jednak wolicie go wywalic ? :rotfl:

Ale jednak bede za Pilsudskim parafrazowal :

Wam kury szczac prowadzic,a nie pilke nozna komentowac !

Ach no i ten mityczny regres... Ile razy mozna kolesiom powtarzac,ze regres byc musi,bo Wisla zagrala w tym samym skladzie 11 razy... Oh wait ! nNe zagrala ani razu ? No popatrz ! A on ciagle zada,zeby zawodnicy,ktorzy sa rezerwowyi,byli lepsi od tych,co wybiegaja w pierwszej ! innnymi slowy zada od Stolara,zeby ten losowal sklad,bo przeciez zdaje sie sugerowac,ze nie ma zadnej roznicy,miedzy np. Zdybowiczem a Brozkiem ! Miedzy Kumahem a Makiem ! Miedzy Lisem a Buchalikiem ! Miedzy Niepsujem a Grabowskim ! Jasne,Maciek losuje sklad zawsze przed meczem,i ma taka czarodziejska rozdzke,ktora dotyka mlodziaka i juz Hoyo-Kowalski gra jak Wasyl !

Tak to jest z tym futbolem - w Barcelonie schodzi Messi,wchodzi Dembele i juz wiadomo,ze jakosc na boisku nie ma prawa sie zmienic ! Jak odszedl Iniesta i Xavi,to wiadomo,ze masa pomocnikow,ktora sciagnieto od razu zapewni taka sama jakosc !

To tylko glupi Anglicy twierdza,ze przebudowa United bedzie kosztowac mln funtow - a logiczne dla fanow takich jak Jagul powinno byc,ze odejscie czolowych graczy i zastapienie ich mlodzieza nie powinno powodowac regresu tylko progres ! I to wina trenerow najlepszych z najlepszych,ze od lat jest inaczej !

Idz juz kury wyprowadz lepiej...

czaro 07.10.2019 23:07

http://www.wislaportal.pl/37123,Kami...adry_U_21.html

Ale zakładam się, że jeszcze z 5 piłkarzy mogłoby złapać kontuzję, ale dobry trener miałby z tym składem pudło.

wiesniak842 07.10.2019 23:24

Kto jak kto, ale Wojtkowski to praktycznie nic nie daje zespolowi (poza byciem mlodziezowcem w tym sezonie, kreceniem koleczek i nieudanymi probami dryblingow). 60 wystepow w Wisle jako ofensywny pomocnik/skrzydlowy - 3 bramki, 2 asysty, do tego co chwila kontuzjowany. Najbardziej to szkoda Brozka i Blaszczykowskiego, bo oni przynajmniej faktycznie duzo daja jak graja.

nero 07.10.2019 23:58

Jeżeli dostają wypłatę na czas to zmieniłbym to.
W poprzednim sezonie zadziałało.

Jagul 08.10.2019 07:22

Jest i On.
Człowiek, dzięki,któremu ciemnota wychodzi ze swoich drewnianych chatek.
Wielki znawca talentu Patryka Plewki.

Niewątpliwie liczyłem, że się odezwiesz.

Pierwszy akapit Twojego wywodu sobie daruje. Wiem, że próbujesz mi subtelnie do.......ić ale niestety daleka droga mój drogi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
:rotfl:
No ,ale czego tu wymagac,jak facet pisze,ze druzyna,ktora chce grac w pilke i rozgrywa to robi to po to,zeby grac "ladnie" i "dominowac" ? Tylko tyle nauczyl sie przez lata bycia kibicem - ze Guardiola to chce ladnie grac i dominowac. A teraz Stolarczyk preferujacy ten rodzaj futbolu nie ma zadnych innych przemyslen,tylko gramy ladnie i dominujemy.

No dokładnie. I jeszcze, że Dudka na mundial nie wzięli.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Otoz nawet w meczach kiedy posiadamy pilke,pozwalamy stworzyc przeciwnikowi podobna ilosc sytuacji (czasem wieksza,czasem mniejsza).Kiedy przestajemy dominowac,w meczach z outsajderami ligi potrafimy osiagac korzystne rezultaty,mimo mniejszej liczby sytuacji,bo tu w gre wkracza jakosc pilkarska. Kiedy jednak silni przeciwnicy dominuja nad nami - liczba sytuacji kreowanych przez przeciwnika potrafi byc trzykrotnie wyzsza ! I oczywiscie nie mamy nic do powiedzenia.

Ja nawet wiem o co Ci chodzi. Ale mimo wszystko wole, aby Wisła dała szansę przeciwnikom i nie pomagała im w stwarzaniu sytuacji poprzez błędy w wyprowadzaniu piłki. Dajmy się wykazać rywalowi.
Zresztą jak sam przyznałeś czasem sytuacji jest więcej, czasem mniej, więc Twój wywód do niczego nie prowadzi. Jesteśmy w ekstraklasie (liga absurdu), a nie Premier League (to tam gdzie trenuje ten słynny Guardiola)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
I o to wlasnie chodzi. Stolarczyk wie,co robi,kazac zespolowi grac pilka. Chodzi o to,aby miec kontrole nad meczem,dawac przeciwnikowi mniej mozliwosci do ataku slabej obrony,wykorzystywac strukture skladu,ktory bez watpienia stawia na zawodnikow technicznych,a nie wybieganych,szybkich czy silowych.Przy powrocie do skladu jakosci Blaszczykowskiego,Brozka,Burligi,mimo wszystko Sadloka, oraz wciaz lepszych pilkarsko od naszej modziezy Niepsuja i Klemenza Wisla wygra wystarczajaca ilosc meczow,aby sie utrzymac.

Ale wiesz, że posiadanie kontroli i nie pozwalanie na atak to jest właśnie definicja dominacji o jaką mi chodzi?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Jesli weterani beda zdrowi to w dalszym ciagu jest to zespol na 10 miejsce w tej lidze. Co najmniej,bo Slask,Arka,Wisla Plock,Rakow,Gornik,LKS,Korona to nie sa lepsze zespoly od nas w pierwszym skladzie.

No tak jeśli, jeśli, jeśli. Powiem Ci więcej, jeśli wpłacisz na konto klubu 50mln złotych to nawet zagramy o pierwszą ósemkę. Mamy nieustanny szpital w drużynie ale oczywiście jak chcesz to możemy jeszcze pogdybać.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Przegralismy kazdy mecz w lidze oprocz tego z Lechem 1 bramka. Kazdy. W tym pechowo ze Slaskiem (strzal zycia Stigleca) i mega pechowo z Cracovia.

No tak pechowo. Że też ja tego nie zauważyłem wcześniej. W ogóle my jesteśmy pechową drużyną. To na pewno nie wina tego, że podajemy pod naszym polem karnym do przeciwników.

W takim razie Górnik z nami też pechowo przegrał. ŁKS tym bardziej bo oni akurat zaliczyli spadek formy, a my zwyżkę. No i Zagłębie bo trafiło na dobry dzień Brożka.
Pechowa ta nasza liga ogólnie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Tak jest,u nas na forum wciaz zdarzaja sie tacy,co tylko udaja,ze beda wspierac Wisle dlugofalowo. Po kilku przegranych meczach zaraz pojawiaja sie z - a jakze ! - cudownymi pomyslami na uzdrowienie sytuacji z cyklu "wywalic trenera" :rotfl:

Nigdzie nie napisałem, że mamy wywalać trenera. Jesteśmy na forum, więc chyba mogę wyrazić swoje zdanie? Nawet jeśli jest inne niż Twoja prawda objawiona.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Dobrze,ze nie zapraszaja Marzenki,Miska i Dukata do pracy nad znalezieniem trenera :>

Ja tam wolałbym o tym pogadać z Gretą Thunberg, Jackiem Majchrowskim i Dalajlamą.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
I jeszcze jeden mit rozwieje - rzekomo mozemy zmienic taktyke i grac inaczej. Ja wciaz czekam,jak Ci wszyscy geniusze taktyczni przedstawia jakas koncepcje,pokaza nam,ze mamy zawodnikow do takiego grania,pochwala sie,ze sami lepiej rozwineliby mlodych graczy,niz robi to Stolarczyk,ze wiedza,jak kazac zawodnikom szybciej i wiecej biegac,jak ich nauczyc nowej taktyki itd.,itp. Panowie,klub czeka na wasz geniusz ! Mienicie sie kibicami,to pomozcie Mackowi ! Czy juz decyzja zapadla i jednak wolicie go wywalic ? :rotfl:

Powtarzam nie chce go zwalniać.
Ty też trenerem i specem od taktyki nie jesteś, a jednak swoje mądrości tu przedstawiasz. A ja je cierpliwie czytam. Ot taka sytuacja.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Ale jednak bede za Pilsudskim parafrazowal :

Wam kury szczac prowadzic,a nie pilke nozna komentowac !

Oho widzę, że się w kinie bywało. Na Joker'a się wybieram. Może też coś sparafrazujesz i zaoszczędzę na bilecie?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Ach no i ten mityczny regres... Ile razy mozna kolesiom powtarzac,ze regres byc musi,bo Wisla zagrala w tym samym skladzie 11 razy... Oh wait ! nNe zagrala ani razu ? No popatrz ! A on ciagle zada,zeby zawodnicy,ktorzy sa rezerwowyi,byli lepsi od tych,co wybiegaja w pierwszej ! innnymi slowy zada od Stolara,zeby ten losowal sklad,bo przeciez zdaje sie sugerowac,ze nie ma zadnej roznicy,miedzy np. Zdybowiczem a Brozkiem ! Miedzy Kumahem a Makiem ! Miedzy Lisem a Buchalikiem ! Miedzy Niepsujem a Grabowskim ! Jasne,Maciek losuje sklad zawsze przed meczem,i ma taka czarodziejska rozdzke,ktora dotyka mlodziaka i juz Hoyo-Kowalski gra jak Wasyl !

Ale wiesz, że ja o tym samym napisałem?
Mamy słabszych piłkarzy, a trener próbuje im narzucić bardziej wymagający styl gry. Nie widzisz sprzeczności?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Tak to jest z tym futbolem - w Barcelonie schodzi Messi,wchodzi Dembele i juz wiadomo,ze jakosc na boisku nie ma prawa sie zmienic ! Jak odszedl Iniesta i Xavi,to wiadomo,ze masa pomocnikow,ktora sciagnieto od razu zapewni taka sama jakosc !

A Lewandowski dla Niemców strzela, a w reprezentacji już nie!!!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
To tylko glupi Anglicy twierdza,ze przebudowa United bedzie kosztowac mln funtow - a logiczne dla fanow takich jak Jagul powinno byc,ze odejscie czolowych graczy i zastapienie ich mlodzieza nie powinno powodowac regresu tylko progres ! I to wina trenerow najlepszych z najlepszych,ze od lat jest inaczej !

Stoisz na zmywaku w Anglii, że tak sypiesz z rękawa tymi porównaniami?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1544200)
Idz juz kury wyprowadz lepiej...

:haha:

doktor granat 08.10.2019 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1544163)
Owszem, ale jednocześnie zaznaczył że traktowali to jako inwestycję. Chcieli odbudować Markovica, a następnie sprzedać żeby odzyskac (najlepiej z nawiązką) jego pensje. Nie wiem czy to rozsądne czy nie, czy prawdopodobne czy nie, ale taki był plan. W przypadku trenera to niemożliwe więc nie rób sobie nadziei że wylozymy na jakiegoś trenera taka sumę pieniędzy.

Jest jeszcze taki pkt widzenia, że jakbyśmy zapłacili tę kasę trenerowi, który potrafiłby obudzić Vukana, wydobyć coś z Chuci, Silvy i brygady młodych nabytków, którzy jak dotąd wydają się do niczego nie nadawać i są warci na ten moment okrągłe zero to może to byłaby jeszcze lepsza inwestycja niż ten Markovic.
Tak mi się pomyślało...

kopaczoholik 08.10.2019 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1544252)
Jest jeszcze taki pkt widzenia, że jakbyśmy zapłacili tę kasę trenerowi, który potrafiłby obudzić Vukana, wydobyć coś z Chuci, Silvy i brygady młodych nabytków, którzy jak dotąd wydają się do niczego nie nadawać i są warci na ten moment okrągłe zero to może to byłaby jeszcze lepsza inwestycja niż ten Markovic.
Tak mi się pomyślało...

A skąd myśl, że inny trener wykrzesa coś więcej z tych zawodników?! To jest zwykła gdybologia.

W poprzednim sezonie odbudował wielu piłkarzy, czym... rozbudził nadzieje, że po wzmocnieniach powalczymy o coś więcej w tej lidze niż utrzymanie...

Myślę, że wszyscy jak tu piszemy... zgodzimy się, z jednym że gramy poniżej oczekiwań rozbudzonych w poprzedni sezonie!

Spójrzcie jednak obiektywnie na okoliczności. Kadrę mamy jaką mamy. Liderzy jakby nie spojrzeć są już w wieku emerytalnym... więc o kontuzje łatwiej... młodzi cóż... Ilu to mieliśmy trenerów w ostatnim 10leciu... ilu młodych wybiło się w Wiśle Kraków?!

Zmiana trenera nić nie zmieni gdyż to kadra wymaga wzmocnień... bez tego nowy trener musiałby być cudotwórcą...

s1mone 08.10.2019 21:35

No cóż, ewidentnie drużyna przechodzi kryzys.

Zaliczyliśmy 3 porażki w lidze z rzędu, w tym w bardzo ważnym meczu derbowym. Ostatnia porażka z Lechem to pokłosie krótkiej ławki.


Niestety dość pechowo prezentuje się nasza sytuacja kadrowa. W głupi sposób też straciliśmy z 6 punktów, których nie musieliśmy stracić. Byśmy mieli tyle punktów co napakowana mamoną Legia. Podejrzewam, że w farcie los nam wkrótce odda co zabrał do tej pory, bo z reguły tak to w życiu wygląda.


Trzeba oczywiście trzymać rękę na pulsie, ale jest zdecydowanie za wcześnie aby wyciągać daleko idące wnioski.

Mamy za mało punktów jak na potencjał naszego pierwszego garnituru i szpital w drużynie.
Trzeba liczyć, że nasi kluczowi zawodnicy zaczną wracać do gry.

Jeśli dalej będzie grał Grabowski (który sorry - już w poprzedniej rundzie pokazał, że on by musiał walczyć mocno o skład gdyby grał w zespole pierwszoligowym) czy Szot to niestety za dużo nie ugramy. Wielka szkoda, że Hoyo również się kuruje bo on jako jedyny pokazywał w zeszłej rundzie, że jest gotów do gry w jakimś tam zakresie na tym poziomie (poza Buksą oczywiście, ale ten też się rozleciał).

Burliga - kontuzja
Niepsuj - kontuzja
Brożek - kontuzja
Błaszczykowski - kontuzja
Basha - po kontuzji
Savicevic - po kontuzji
Wojtkowski - podobno też kontuzja
Hoyo - kontuzja
Buksa - kontuzja
Sadlok - kontuzja

No, generalnie to jest jakaś masakra. Wątpię, żeby jakikolwiek zespół ekstraklasowy przy czymś takim sobie dobrze radził. Nie ma co winić trenera. Trzeba liczyć na to, że część piłkarzy w miarę szybko wróci do gry i że zmiennicy pokażą trochę jakości, wezmą na siebie odpowiedzialność za wynik, bo jest naprawdę niewesoło.

Ogryzek 17.10.2019 12:51

Moje uwagi:

1. Duża ilość kontuzji. Jak to wygląda w innych zespołach? Czy tylko u nas jest szpital? Czy to przypadek, czy też jakiś błąd w przygotowaniach. Przy czym pomijam urazy mechaniczne czy też Pawła który zawsze był kruchy.
Jeśli to błąd, to kto za to odpowiada?

2. Duża ilość "zgubionych" piłek pod naszym polem karnym. Czy tylko My "dajemy" przeciwnikom tyle goli, czy też jest więcej takich zespołów? Ktoś zna jakieś liczby innych zespołów? Z czego to wynika?

3. Słabe stałe fragmenty gry w ofensywie. Może na tle innych zespołów nie jest najgorzej? Kto za to odpowiada w sztabie? Jak inne zespoły wypadają na naszym tle.

Griszka30KR 20.10.2019 09:37

Kontuzje,zawodnicy bez formy,złe ustawianie się,brak zaangażowania,to wszystko wina piłkarzy....klubu...zarządu...braku pieniędzy...tylko nie Stolarczyka.Krzyczące C jak mohery w kościele "Wisła grać ...mać:,i po chwili "trener jesteśmy z Tobą"...
Wiem,że odeszło paru zawodników ,ale stosunku do składu poprzednich derbach ,meczu z Lechem,Koroną,Legią tak naprawdę to Peszko i Kolar?W obronie Pietrzak,ale dla mnie to nie jest jakąs mega strata.Trzaba zuważyć ,ze tez kilku doszło,więc to nie jest tak,ze tamten skład a obecny to przepść i juz nie mówię o powtarzaniu tamtych wyników ,tylko teraz to my je powtarzamy,ale na drugim końcu osi...
Dawniej jak zawodnicy łapali kontuzje,(np. za Smudy,albo Petrescu),to winny był sztab odpowiedzialny za przygotowanie i trener.
Jak byli bez formy to trener przygotowania fizycznego i trener.
Jak się ustawiali w obronie(nota bene obronie która w tamtym roku traciła chyba najmniej bramek),tracili bramki enty raz po stałych fragmentach wina była...trenera.
Jak zawodnicy nie pokazywali zaangażowania,to wina była piłkarzy i trenera.
Nie mówię juz o ofensywie,konstruowaniu akcji,zmianach(Wojtkowski kara za wypowiedź po Lechu?"Gramy tak jak każe trener")
Teraz trener nie ponosi za nic odpowiedzialności,więc po co w ogóle On nam?
I nie chodzi mi już o zwalnianie,ale obarczanie i tłumaczenie obecnej sytuacji naszej w grupie,jakości gry i postawy na boisku wszystkim,tylko nie Jego błędami.
No może jeszcze powinni przestać płacić zawodnikom,żeby sytuacja była podobna do tej z zeszłego sezonu

wolfy 20.10.2019 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1544441)
Kontuzje,zawodnicy bez formy,złe ustawianie się,brak zaangażowania,to wszystko wina piłkarzy....klubu...zarządu...braku pieniędzy...tylko nie Stolarczyka.Krzyczące C jak mohery w kościele "Wisła grać ...mać:,i po chwili "trener jesteśmy z Tobą"...
Wiem,że odeszło paru zawodników ,ale stosunku do składu poprzednich derbach ,meczu z Lechem,Koroną,Legią tak naprawdę to Peszko i Kolar?

Weź Ty sobie porównaj składy. I nie pieprz głupot.

czaro 20.10.2019 13:15

Co tu jest tak trudno zrozumieć? Wisły nie stać na dwóch trenerów, a Stolarczyk ma serce po wiślackiej stronie i nadaje się na czas kryzysu. Ma jedną wizję, której nie ma jak teraz zrealizować, a do tego ograniczone zdolności trenerskie, to prawda. Wciąż się rozwija i dopiero ma szansę zostać dobrym trenerem. Ale to tak samo jak Wisła. Dopiero ma szansę zostać dobrą drużyną, jeśli przejdzie restrukturyzację, z czasem powoli zacznie uzupełniać kadrę i utrzymywać w miarę stabilny skład, z którym można popracować. O ile mi wiadomo Stolarczyk nie dostał do sztabu uzupełnienia za Sobolewskiego, kogoś, kto pomógłby mu z SFG i może poświęcił uwagę indywidualnie każdemu z zawodników. Obecnie my i tak nie wyciągnęlibyśmy wiele więcej, nawet jakby był tu sam Mourinho. Nie przy tylu kontuzjach, zawodnikach przed 40., zawodnikach młodych/słabych/wypalonych.

Griszka30KR 20.10.2019 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1544448)
Weź Ty sobie porównaj składy. I nie pieprz głupot.

No to ja nie wiem kto pieprzy głupoty...
Skład z porzednich derbów:
Buchalik (32. Lis) - Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Błaszczykowski, Basha, Savicević, Peszko - Kolar (80. Plewka) - Drzazga (55. Wojtkowski)

xanti1906 20.10.2019 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1544453)
No to ja nie wiem kto pieprzy głupoty...
Skład z porzednich derbów:
Buchalik (32. Lis) - Burliga, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak - Błaszczykowski, Basha, Savicević, Peszko - Kolar (80. Plewka) - Drzazga (55. Wojtkowski)

Ja rozumiem, że chodzi Ci o kadrę w rozumieniu całościowym. Ale gdzie ostatnio są Savicević, Basha, Błaszczykowski?

Drzazga, który w tamtym okresie najadł się żuru, był świeżo po meczu z Koroną i na fali zagrał jeszcze KILKA udanych meczów?

Naprawdę narzekamy na media, a sami wyrywamy mecze z kontekstu i dorabiamy ideologię. W marcu 2019 roku Wisła to była najlepsza polska drużyna na przestrzeni kilkunastu miesięcy. Zgrało się wszystko - zawodnicy byli zdrowi i w formie ponad stan.

Griszka30KR 20.10.2019 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1544455)
Ja rozumiem, że chodzi Ci o kadrę w rozumieniu całościowym. Ale gdzie ostatnio są Savicević, Basha, Błaszczykowski?

Drzazga, który w tamtym okresie najadł się żuru, był świeżo po meczu z Koroną i na fali zagrał jeszcze KILKA udanych meczów?

Naprawdę narzekamy na media, a sami wyrywamy mecze z kontekstu i dorabiamy ideologię. W marcu 2019 roku Wisła to była najlepsza polska drużyna na przestrzeni kilkunastu miesięcy. Zgrało się wszystko - zawodnicy byli zdrowi i w formie ponad stan.

Ja rozumiem,że natomiast Tobie chodzi o formę(a raczej Jej brak) Bashy i Savcevica i kontuzję Kuby i tu zgodzę się z Tobą,ze to ma wpływ na wyniki.Przy czym jakby to było za np. czasów Smudy,to On byłby zapewne za to obrzucany błotem,ze dwóch pierwszych zajechał,nie rozwiną przez co zaliczyli dół,a Kuby kontuzja wyszła przez złe przygotowanie fizyczne w zimie.Generalnie chodziło mi głównie o to,ze nie możemy wszystkich powdów obecnej gry upatrywać wszędzie tylko nie u Stolarczyka i tyle.

s1mone 20.10.2019 21:29

Basha i Savicević cały czas mają jakieś drobne urazy i nawet jak grali to byli cieniami samych siebie.

Kuba to olbrzymia jakość, niestety znowu kontuzja go wykluczyła na dłużej.

Rozleciała nam się pomoc i to widać.

Mecz był przykry, bo znowu po głupich wrzutkach nie potrafimy bronić. Piast miał więcej konkretnych sytuacji, ale spokojnie mogliśmy to zremisować. Niestety znów zabrakło szczęścia. Nie tylko przy dwóch pudłach Brożka. Przede wszystkim uważam, że należał nam się karny po ręce Kirkeskova. Niby trzymał ręce przy sobie, ale w ostatniej chwili wyraźnie wystawił łokieć poza obrys ciała (ruch ręki do piłki), żeby odbić futbolówkę. Dla mnie to był ewidentny karny. Uważam, że sędzia powinien był go podyktować i wyrzucić Niepsuja za niesportowe zachowanie (symulka). Wtedy by było fair.

Powiem też, że Pawłowski mi się podobał, ale widać było tremę. To jest raczej gość od noszenia pianina, nie grania na nim. Parę razy świetnie się ustawiał na przerwanie kontry i ... niemiłosiernie kiksował. Stawiam na tremę. W porównaniu do takiego Szota na DP to jest to profesura jak dla mnie. Miał dużo odbiorów, przerwanych akcji, powrotów. Ciekaw jestem jak on wygląda z piłką przy nodze, gdy nie ma 10 kg w gaciach, bo z Piastem ewidentnie wybierał maksymalnie bezpieczne rozwiązania (podania do tyłu i najbliższego). Ja widzę w gościu spory potencjał. Bardzo dobry typ zawodnika do uzupełnienia Bashy i/lub Savicevica. Jeśli gralibyśmy z 6-8-10 to Basha mógłby więcej rozgrywać, a Savicevic na kierownicy grałby wyżej i możliwe, że jego straty nie byłyby aż tak bolesne. Oczywiście na razie to czyste sci - fi, bo ta dwójka średnio z 5 meczy rozgrywa razem na rundę (kontuzje).

Generalnie mamy multum szklanych piłkarzy. Basha nawet przed przyjściem do nas stracił rundę, potem już u nas stracił kolejną. Wypadał też parokroć na parę meczy z powodu drobnych urazów. Vukan ma podobnie choć chyba w mniejszym stopniu, jednakże wypada conajmniej raz na rundę. Kuba był zawsze szklany. Mak o dziwo jak na razie okaz zdrowia, ale patrząc na historię jego urazów to.... nie będę zapeszał. Brożek przez parę ostatnich sezonów miał problemy mięśniowe, a jak gra na blokadzie to jest pół tego piłkarza co jak jest zdrowy.

Potencjał ofensywny naszej kadry jako całości jest ogromny. My jeszcze nieraz w tym sezonie spuścimy komuś niemożebny wpier.dól. Niestety, jak się zaczną rozlatywać poszczególni piłkarze to będzie kicha jak obecnie. Ja osobiście mam nadzieję, że wykorzystaliśmy maksymalną ilość pecha odnośnie urazów w drużynie i że będzie lepiej. Potrzeba czasu aby nasz trzon drużyny wrócił do gry i doszedł do formy. Czasu i cierpliwości. W szczególności tego drugiego zarówno wśród kibiców jak i zarządu klubu (chociaż o to zbytnio się nie martwię).

Dodam też, że zupełnie nie przekonuje mnie dwójka Jean Carlos i Chuca. Widać, że oni są przyzwyczajeni do wolniejszego grania. Albo dostosują się do tempa gry w Polsce (jak po czasie zrobił Imaz) albo szybko wrócą tam skąd przybyli.

Stelio 21.10.2019 13:04

Restruktruryzacja restrukturyzacją, ale mimo wszystko należy pamiętać, że po spadku do 1 ligi już nie będzie czego restrukturyzować. A takimi działaniami doprowadzimy do tego, że tak czy owak w zimie trzeba będzie postawic wszystko na jedną kartę, no chyba, że naszym planem jest na liczenie, że ŁKS Arka i Korona będą grać taką kichę cały czas..

Ogryzek 21.10.2019 13:17

ŁKS własnie zaczął punktować co najgorsze, a Świnka zmieniła trenera i mogą zacząć zaraz grac lepiej. Pora na nas żebyśmy się ogarnęli.

Karherop 21.10.2019 13:37

Mówienie o spadku nam teraz nie pomoże, bo i tak wielkich zmian w składzie Stolarczyk nie może zrobic. Przynajmniej do zimy.
Z Legią będzie mecz zapewne otwarty jak zawsze, każdy wynik możliwy ale liczę że dojdzie do zdrowia większość kontuzjowanych.

Z Rakowem i Arka będzie mecz nie o 6, a o 12 punktów. Jeśli w tych dwóch meczach nie zdobędziemy bezwzględnie minimum 4 punktów to będzie bardzo zle i będzie oznaczać że coś się w drużynie wypala.

Smyrgu 23.10.2019 19:28

Po co wogole są takie audycje? Wychodzi na to że tabela klamie :) Słabo... bardzo słabo

bridgeburner 24.10.2019 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1544558)
Ten wywiad rozwiał wszelkie moje wątpliwości:
https://soundcloud.com/weszlofm/tego...nia-stolarczyk

Chciałem wczoraj skomentować świeżo po audycji ale się powstrzymałem bo za dużo by było inwektyw
Ogólnie słuchanie tego to strata czasu, podejście Stolara można podsumowac jednym zdaniem:
"jest super, jest super, więc o co ci chodzi? "
Ewidentnie odleciał na księżyc a nasz pion sportowy to najwyraźniej kółko wzajemnej adoracji

Karherop 24.10.2019 10:26

Widzę dwie opcje: trener nie jest wylewny do mediów, chce trzymać sprawy szatni w szatni, jest na tyle inteligentnym gościem że widzi co się dzieje i ma plan naprawczy. Jeśli dlatego mydli oczy kibicom jestem w stanie to zdzierżyć.

Druga opcja: nie ma pomysłu, ale ma wiarę że się uda. Liczy na odwrócenie się szczęścia i że "jakoś to będzie". Dojdzie Basha, Kuba i za 2-3 kolejki zaczniemy wygrywać.

W megalomanię nie wierzę, bo nie ten typ człowieka. Gorzej jeśli jest faktycznie większym optymista niż kibice i na dobrą sprawę nie wie jak wyjść z tej sytuacji.

W żadną zmianę do grudnia nie wierzę, bo w klubie mają większe problemy niż osoba trenrra. Jeśli Stolarczyk "osiągnie" miejsce spadkowe na koniec roku to na 50/50 będą w klubie szukać innych opcji trenerskich. Rewolucja kadrowa sądzę że tak czy siak nas nie ominie (jak co pół roku zresztą).

nero 24.10.2019 13:37

A nie macie takiego wrażenia, że osoby zarządzające trochę "źle prowadzą" trenera?
Jest to trochę w kierunku 'Stolar jest świetny, ufamy mu, może przejebać wszystko, a i tak będzie trenerem"
Może jednak presja by nie doprowadziła do takiej sytuacji? Wiadomo warto dawać komuś zaufanie i stać murem, ale trzeba czuć, że na pewno trafiło się na polskiego Alexa Fergusona, który większość życia będzie robił robotę.

Kurz 24.10.2019 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1544568)
Widzę dwie opcje: trener nie jest wylewny do mediów, chce trzymać sprawy szatni w szatni, jest na tyle inteligentnym gościem że widzi co się dzieje i ma plan naprawczy. Jeśli dlatego mydli oczy kibicom jestem w stanie to zdzierżyć.

Jaki plan naprawczy? Głównym i jedynym problemem jest forma i/lub zdrowie kilku kluczowych piłkarzy. Jeśli wrócą do gry i będą w wysokiej dyspozycji, problemy się skończą. Jeśli miałoby to tak wyglądać przez cały sezon, bez wzmocnień, walczymy o utrzymanie.

mr_kwolf 24.10.2019 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1544574)
A nie macie takiego wrażenia, że osoby zarządzające trochę "źle prowadzą" trenera?
Jest to trochę w kierunku 'Stolar jest świetny, ufamy mu, może przejebać wszystko, a i tak będzie trenerem"
Może jednak presja by nie doprowadziła do takiej sytuacji? Wiadomo warto dawać komuś zaufanie i stać murem, ale trzeba czuć, że na pewno trafiło się na polskiego Alexa Fergusona, który większość życia będzie robił robotę.

Ale co powinni zrobić? Napisać oświadczenie na twitterze jak swego czasu w Odrze Opole? To że do mediów idzie informacja o pełnym wsparciu dla trenera i 100% zaufaniu to nie znaczy, że za kulisami nie są prowadzone rozmowy ze Stolarczykiem nad tym jak ma zamiast wyciągnąć drużyne z kryzysu.

nero 25.10.2019 01:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1544577)
Ale co powinni zrobić? Napisać oświadczenie na twitterze jak swego czasu w Odrze Opole? To że do mediów idzie informacja o pełnym wsparciu dla trenera i 100% zaufaniu to nie znaczy, że za kulisami nie są prowadzone rozmowy ze Stolarczykiem nad tym jak ma zamiast wyciągnąć drużyne z kryzysu.

Zatem skoro nie ma 100% zaufania to po co to mówić w mediach?

El'kabat 25.10.2019 08:01

Komunikat może i słuszny, ale prawda jest taka, że przejebie jeszcze kilka meczy z rzędu i o takich komunikatach nikt nie będzie pamiętał. Nawet Ci, którzy je wygłaszali.

wolfy 25.10.2019 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1544581)
Zatem skoro nie ma 100% zaufania to po co to mówić w mediach?

Żeby we wszystkich portalach sportowych nie pojawiły się artykuły "Stolarczyk blisko odejścia z Wisły"?
Poza tym nie wiem co rozumiesz przez "100%" zaufania. W dorosłym życiu, zwłaszcza w biznesie nie istnieje coś takiego.

Obidziński powiedział w wywiadzie że nie może zadeklarować że nigdy nie zwolni Stolarczyka, ale aktualnie nie ma w ogóle takiego tematu. I raczej nie kłamie, bo problem leży gdzie indziej.

nero 25.10.2019 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1544584)
Żeby we wszystkich portalach sportowych nie pojawiły się artykuły "Stolarczyk blisko odejścia z Wisły"?
Poza tym nie wiem co rozumiesz przez "100%" zaufania. W dorosłym życiu, zwłaszcza w biznesie nie istnieje coś takiego.

Obidziński powiedział w wywiadzie że nie może zadeklarować że nigdy nie zwolni Stolarczyka, ale aktualnie nie ma w ogóle takiego tematu. I raczej nie kłamie, bo problem leży gdzie indziej.

Co złego jest w artykułach Stolarczyk blisko zwolnienia? Może właśnie trochę presji się przyda, a nie głaskanie po głowie bo mamy kontuzje, juniorów i szrot. 3/4 ligi ma szrot i potrafią coś z niego zrobić.

czaro 25.10.2019 19:33

Wpływa to źle na morale zawodników? Odbiera im resztki pewności siebie, które są kluczowe przy przełamaniu impasu, w jakim się znaleźli? Odbiera zaufanie do trenera, co przekłada się na realizację taktyki i zaangażowanie? Wygląda niepoważnie, źle rzutuje na wizerunek klubu?

Ja rozumiem, że teraz jest klimat, aby prezesami, sędziami, kim tam jeszcze robić dyletantów i od nowa uczyć się świata na własnych błędach, ale na szczęście nasz prezes zdaje się mieć trochę więcej oleju w głowie.

Karherop 27.10.2019 07:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1544576)
Jaki plan naprawczy? Głównym i jedynym problemem jest forma i/lub zdrowie kilku kluczowych piłkarzy. Jeśli wrócą do gry i będą w wysokiej dyspozycji, problemy się skończą. Jeśli miałoby to tak wyglądać przez cały sezon, bez wzmocnień, walczymy o utrzymanie.

A nie zauważyłeś do tej pory ze spotkania przegrywamy nie tylko przez braki kadrowe? Jak przegraliśmy derby lub mecz z Jagiellonia?
Drużyna w obliczu kontuzji dalej chce sobie klepać piłkę we wlasnej obronie, urządza sobie konkurs na najlepszą stratę czy przekłada większa wartość do utrzymywania przy piłce niż do klarowania sytuacji.


Nie moza aż tak deprecjonować wpływu trenera na drużynę, bo wystarczy tylko przypomnieć Pawłowskiego lub Broniszewskiego Stolarczyk w obliczu kontuzji musi zmienić sposób ustawienia drużyny i mam nadzieję że dzisiaj to zobaczymy.

wolfy 27.10.2019 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1544591)
Co złego jest w artykułach Stolarczyk blisko zwolnienia? Może właśnie trochę presji się przyda, a nie głaskanie po głowie bo mamy kontuzje, juniorów i szrot. 3/4 ligi ma szrot i potrafią coś z niego zrobić.

Presja jest cały czas, tylko niektórzy kibice są za głupi lub złośliwi żeby to zauważyć. Dla części piłkarzy Wisła to coś więcej niż klub, dla innych toczy się gra o piłkarskie życie. Gdybyś oglądał piłkarzy po przegranych meczach to byś to widział. Widział jak Silva płacze po meczu, Niepsuj chodzi nerwowo w kółko z koszulką naciągniętą na usta itp.

Zastanów się jaki będzie następny klub dla nich, Chuci albo Janickiego jeśli spadną z Ekstraklasy z Wisłą?
Dodatkowa presja nie jest im potrzebna, to nie są piłkarscy emeryci którzy już swoje zarobili, dla wielu Wisła to "być albo nie być" w piłce. Trafili tutaj bo ich kariery to równia pochyła.

Głupie artykuły tylko bardziej zepsują atmosferę i nakręcą głupszych kibiców.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl